Gemeenteraad van Heiloo levert ernstige critiek op burgemeester De wereldreis van Jimmy Brown Alkmaarse speelgoedlawine weki| verbazing in Ossendrecht Drie en een halve ion in vier uur tijc In deze uren had de eerste burger op zijn post moeten zijn Vijf en twintig mille voor noodgebieden Alkmaar bereikte reeds f 80.398.77 AGENDA A S. ZONDAG BIERKELDER GESLOTEN Bent U heus déze middagbegonnen? NOG GEEN VERKOOPl OP ZONDAG Oterleek Daderes van inbraak aangehouden HEILOO LAATS It NIEUWS Schepen verlaten het rampgebied ZATERDAG 7 FEBRUARI 1953 Burgemeester, waar was U Zondagavond?" HET FEIT, dat burgemeester Kalff tijdens de rampzalige Zondagmiddag niet te bereiken was, diezelfde avond wegens een dringende afspraak niet de leiding kon nemen van de vergadering van bet actie-comité tot steun aan de getroffen gebieden en Woensdagavond geweigerd had een raadsvergadering uit te schrijven ter vaststelling van een bedrag, dat de gemeenteraad van Heiloo ter leniging van de nood beschikbaar wilde stellen is in de gisteravond gehouden vergadering aanleiding geweest tot een vlijmscherp debat, waarbij de burge meester openlijk werd verweten, dat hij in grove gebreke was gebleven bij zijn plichten als eerste burger. „Een militair, die zijn post verlaat, zou worden ge degradeerd", aldus merkte de heer Olivier (P.v.d.A.) op. In de vergadering, die op verzoek van een aantal raadsleden was belegd, werd op voorstel van de K.V.P.-factie met algemene stemmen besloten f 25.000 beschikbaar te stellen voor de noodgebieden. Na enige discussie kwam men, in navolging van de gemeente Alkmaar, overeen, het geld nog geen directe bestemming te geven maar af te wachten welke richtlijnen er ten aanzien van een adoptie door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten zullen worden gegeven. DURGEMEESTER J. Kalff sprak in zijn openingswoord zijn diepe ont roering uit over de ramp, die een deel van het Nederlandse volk heeft ge troffen. Hij herhaalde de woorden van de voorzitter der Tweede Kamer, die Dinsdag voor de radio zei, dat praten weinig zin heeft, maar dat er wat ge daan moet worden. Spreker gaf zijn voldoening te kennen over de spon. tane hulp, die door de bevolking van Heiloo reeds is geboden. Uit deze el lende is iets goeds tot stand gekomen, zo merkte hij op. De ramp heeft de ge voelens van naastenliefde en eenheid zeer bevorderd. Tot slot zei de burge. meester: Wij moeten eerbied hebben voor Gods Heilige wil en ons buigen voor wat Hij zendt aan goeds of kwaads". Nadat de KVP-fractie bij monde van de heer B o 11 e n had voorgesteld een bedrag van f 25.000 voor de geteisterde gebieden af te staan uit de gemeente kas. verzocht de heer B o s m a (CPN) de aanwezigen een minuut stilte in acht te nemen ter nagedachtenis aan de ve len, die bij de watersnood het leven verloren. Besloten werd zhet bedrag van f 25.000 te reserveren totdat er nadere mededelingen komen van de vereniging van Nederjandse gemeenten. Men wilde niet tot een rechtstreekse adoptie van een gemeente overgaan, omdat de kans groot is, dat daardoor andere acties worden doorkruist, waarbij de getrof fen gemeente dan eerder na- dan voor deel zou hebben. Daarna kwam de kwestie aan de orde, die bij de ge meentenaren veel wrevel heeft gewekt en die er mede oorzaak van was, dat de publieke tribune deze avond vol stroomde Waarom DE HEER OLIVIER (PvdA) was de gene, die de spits afbeet. „Hier moet vanavond iets opgeruimd worden, wat de gehele gemeente diep heeft ge schokt", aldus begon hij. „Het is verre van mij een rechter in dit geval te zijn. Ik wil'U slechts een royale kans geven DE VERWACHTING, dat Alkmaar op de vierde dag van de lijstcoli-ecte misschien wel een totaal van 75-000 gulden zou kunnen halen is, dank zij de vrijgevigheid van de burgerij, ver overtroffen. Gisteren werd f 18.380,22 opgehaald en daarmee bereikte men een totaal bedrag van f 80.398,77. De stijgende lijn is dus niet onder broken geweest. Maandag met de buscollecte werd er f 13.729,86 ont vangen, Dinsdag f 14.087,18, Woensdag f 16.089,41 en Donderdag f 18.112,10. Er moeten nu nog zestien lijsten binnenkomen en de kans, dat onze stad dicht bij de ton zal kunnen komen is dus zeker niet zo onwaar schijnlijk. Voor nagekomen giften houdt het co mité nog zitting Zaterdagmiddag van 2—5 uur en Maandagavond van 710 uur. Er wordt nog eens aan herinnerd, dat zij- die met het oog op de belas tingaftrek een kwitantie verlangen de ze zonder .bezwaar kunnen kriigen. Onder het gisteren opgehaalde be drag van f 13.380-22 kwamen de volgen de giften voor: De uitstapjeskas van het personeel van de Verenigde Brandstoffenhandel f 300. met nog een extra gift. om het Alkmaarse totaal te verhogen boven het reeds gegeven bedrag van de direc tie van f 300. Een voorlopige afrekening van net gehele personeel van het Centraal Zie kenhuis. hetwelk 1 dag loon ter beschik king stelt f 1400. Een nacollecte personeel Centraal Ziekenhuis f 95.92 en de patiënten van het Zweeds paviljoen van het Centraal Ziekenhuis f 20. Muziekvereniging ..Excelsior" f 100. Bewoners en personeel van Huize Westerlicht f 1700. Personeel van de Ringers fabrieken welk bedrag werd verdubbeld door de directie tot een totaal bedrag van voor lopig f 4000. Gezamenliik personeel van de Kaas handel Gouda f 894.58. Een gift uit Italië, "ezonden aan de Kaashandel Gouda f 273.07. Een gift uit Frankrük gezonden aan Kaashandel Gouda f 47.88. Personeel van d= Alkmaarse Confec tie Ateliers f 755-50. Langestraat Vereniging f 100. om u in de ogen van de burgerij van onze gemeente te rechtvaardigen. Bur gemeester, waar was u Zondagavond? Waarom moest er in Heiloo zulk een onrust worden gewekt en waarom moest deze vergadering zo geforceerd tot stand_ komen? Militairen, die hun post verlieten zijn gedegradeerd. Wij mogen in Heiloo tegenover de slachtof fers van de ramp niet het gevoel heb ben, dat één van ons op het critieke ogenblik niet op zijn post was. U had Zondagavond aan het hoofd moeten staan van de hulpactie. Het is jammer, dat dit niet gebeurd is, maar het beste lijkt mij op het ogenblik, dat u ons zegt, waarom het zo moest lopen". Burgemeester Kalff beantwoordde de hem gestelde vragen met te zeggen, dat hij Zondagavond de hulpactie niet had kunnen leiden wegens een drin gende afspraak en dat hij de raadsver gadering niet had uitgeschreven omdat op een bijeenkomst van burgemeesters in Alkmaar was besloten, dsit het initia tief tot het verstrekken van gelden aan de noodgebieden uit de gemeentekas niet van de kant van de burgemeester diende te komen. De heer Olivier repliceerde, dat hij over de belangrijkheid van de af spraak op een dergelijke dag niet kon oordelen, maar dat hij zich wel afvroeg waarom de burgemeester dan niet of ficieel een loco-burgemeester had ach tergelaten en hem de leiding van de actie in handen had gesteld. Dit had vele misverstanden uit de weg kunnen ruimen. „Misverstanden", zo vervolgde spreker, „die ook ontstonden toen U de heer Bolten Woensdagavond weigerde een bijeenkomst van de raad* uit te schrijven, zonder opgaaf van de rede nen, die U thans aanvoert". Burgemeester Kalff betreurde het, dat de discussie een zo pijnlijke wen ding had aangenomen, waarvoor hij geen verantwoordelijkheid wenste te dragen. In antwoord op de laatste vraag merkte hij op, dat bij zijn ont stentenis wethouder Rus automatisch loco-burgemeester is. Vervolgens wilde hij het voorstel aan de orde stellen het ontslag van de gemeente-arts niet per 1 Januari, maar per 1 Maart te doen ingaan in ver band met de pensioenmogelijkheden, die hieraan voor de betrokkene verbon den zijn. De heer De Jager (WD) vond het beter dit voorstel op de volgende ver gadering te bespreken en stelde er prijs op ook nog enige opmerkingen te ma ken. Te korf geschoten HU zei zich in hoge mate te hebben verbaasd over de uitlating van de 'voorzitter, dat deze geen verantwoor delijkheid voor het debat wenste te nemen „Alleen U bent voor deze pijn lijke situatie verantwoordelijk", aldus de heer De Jager. U bent in grove gebreken gebleven bij het volbrengen van uw plichten als eerste burger. Het gaat niet aljeen om wat Zondag is ge beurd, maar ook daarna. Waarom was het nodig, dat de raadsleden handte keningen bij elkaar moesten slepen om de vergadering te laten doorgaan? U hebt getracht in Uw inleiding op ons gemoed te werken en daardoor de pijn lijke situatie waarin U thans verkeert, te ontlopen. U bent te kort geschoten. En dat is uitgesproken jammer". De heer Bolten (KVP), die met nadruk zei niet namens zijn fractie te spreken, betreurde het, dat hij Zondag middag op geen enkele manier contact met de burgemeester had kunnen krij-, gen. „Als wij in Heiloo een burgerva der hebben dan moeten wij ook in de uren des gevaars op hem kunnen reke nen ais een burgervader", aldus spre ker. „Het heeft waarlijk niet zo erg veel gescheeld of ook Noord-Holland was voor een deel onder water gelo pen. Het ging er Zondagavond niet al leen om een hulpactie op touw te zet ten, maar het had ook nodig kunnen zijn ploegen op te roepen voor een daadwerkelijk gevecht om de dijken. Als ik burgemeester was zou ik op zo'n dag de gemeente nooit hebben dur ven verlaten". Geen radio Durgemeester Kalf: „Ik behoor tot die mensen, die niet de gehele dag de radio hebben aanstaan en toen ik wegging wist ik nog van niets". De heer B o s m a (CPN) merkte op, dat hij de burgemeester Zondagavond om 7 uur had gesproken. „Ook al had ik nog zo'n dringende afspraak dan zou ik het in deze omstandigheden mijn plicht hebben geacht in mijn gemeente te blijven. Als raadslid heb ik dat ook gedaan. Als burgemeester zou ik het zeker doen. Het is noodzakelijk in zul ke uren de overheid paraat te vinden en niet alles aan het particulier initia tief over te laten. Wethouder Rus voerde aan, dat zijn college, de heer Schuyt,' en hij zich zol- komen achter de gevoelens van de raa<i plaatsten. Spreker vroeg zich af of het besluit van de burgemeesters ook in andere gemeenten aanleiding was ge worden, dat de raadsvergaderingen door de leden zelf moesten worden gefor ceerd. Hij had er nog niets van verno men. „Door Uw houding", zo vervolgde de heer Rus, „is dit voorstel niet in de raad gebracht zoals het had behoren te geschieden: n.l. door het college van B. en W. Het doel is bereikt. Daar gaat het verder niet om. maar wel wil. ik openlijk verklaren, dat de door U opge worpen tegenstand in deze tijden vol komen misplaatst is". De voorzitter antwoordde, dat het college niet eens bij elkaar was ge weest en dat er dus moeilijk over ge sproken had kunnen worden, waarop de heer Bolten opmerkte dat hij zijn verzoek had gericht tot B. en W. én dat de voorzitter dus zijn beide wet houders van de weigering in kennis had dienen te stellen. Burgemeester: „Ik begrijp uit de hier heersende stemming, dat ik mij tegen de meest onmogelijke beschul digingen zal moeten verdedigen. Dit wil ik nog zeggen, dat ik Donderdag middag het verzoek van de heer Bol ten nauwelijks heb ingezien, omdat de secretaris, in de overtuiging dat ik mijn toestemming aan de vergadering zou geven, de convocaties reeds had klaargemaakt. De heer Olivier: „Waarom heeft U het nu over Donderdag? Reeds Woensdag om twintig minuten over zeven heeft de heer Bolten U opge beld. en toen heeft U geweigerd de vergadering uit te schrijven." Voorzitter: „U kunt het misschien onhandig van mij vinden, maar ik heb er niet aan gedacht de wethouders ervan in kennis te stellen". Gegriefd Wethouder Rus herinnerde aan de vergadering van Zondagavond toen de burgemeester even was komen binnen lopen en na een ogenblik was vertrokken zonder met de wethouders of hem (spreker) de leiding van de vergadering officieel over te dragen. „Ik had het gevoel voor Piet Snot te zitten", aldus de heer Rus". En ik ben zeer gegriefd over de wijze waarop U deze zeer belangrijke vergadering hebt verlaten en de manier waarop U ons hebt behandeld". De heer De Vries (PvdA) vroeg de voorzitter of hij dan zelf niet voelde te kort te zijn geschoten. „U verliet de gemeente, terwijl uw ambtgenoten dag en nacht in touw waren om alles voor hun burgers te doen wat mogelijk was. U'had direct de leiding moeten nemen, afspraak of geen afspraak. Ik denk aan Koningin Juliana, die met laarzen aan door het water waadde, aan onze oude Prinses, die ondanks haar hoge leef tijd naar het geteisterde gebied ging, aan Prins Bernhard, die zelf aan de reddingsactie deel nam. aan.de burge meester van Schoorl, die op een auto de collecte leide én aan de burgemees ter van Alkmaar, die dezelfde avonc zich nog via de radiodistributie t°i zijn burgerij richtte om haar tot het brengen van een offer te bewegen. Er zijn grote verschillen tussen onze ge meente en alle andere. Er ls spontaan gegeven in Heiloo, maar toch geloof ik, dat de opbrengst nog hoger had kunnen zijn als de burgemeester ook een woordje had meegesproken", al dus de heer De Vries. ZATERDAG Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Dub bel spel (18 jaar); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: The Crimson Pirate (14 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: De dochter van de houtvester (Alle leeftijden); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Don Camiilo (alle leef tijden). Boterstraat 20, 8 uur: Klaverjasdrive De Waagklok ten bate van Rampen fonds. Wapen van Heemskerk, 10 uur: Ver gadering P.v.d.A. Hotel Victory, 8 uur: Genootschap Nederland-Frankrijk (La continuité de la musique franqaise). Gulden Vlies, 7.30 uur: Revue Turn- lust. Duinmeijer, Nieuwpoortslaan, 8 uur: Kjaverjasvieri amp ten bate van de noodgebieden. ZONDAG NATIONALE GEDENKDAG MAANDAG Victoria Theater, 3 .uur: Dubbel spel (18 jaar); Harmonie Theater 8 u.: The Crimson Pirate (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De dochter van de hout vester (alle leeftijden); Cinema Ameri cain. 8 uur: Don Camiilo (alle leeft.) Gulden Vlies, 7.30 uur: Revue Turn- lust ten bate van de noodgebieden. DIENST APOTHEKEN De dienst der apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Wanna Mient, Mient C 13. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 8.54 9.20 Zondag 21.50 10.27 Maandag 23.03 11.49 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 20.59 9.25 14.59 3.25 Zondag 21 55 10.32 15.55 4.32 Maandag 23.08 -.54 17 08 5.54 Nationale Gedenkdag (Advertentie, Ing. Med.) Lichtvaardig „Tk zou hier allerlei tegen kunnen in brengen'" zei burgemeester Kalff tot slot. „Het heeft mü vreemd ge troffen, dat U allen hier deze beschul digingen uit zonder eerst met mij hier over te spreken. Dit kon ik U zeggen, dat lk niet bereid ben in het publiek mijn privé-belangen en privé-gevoe- lens te bespreken. Ik ben van oordeel, dat de beschuldigingen van deze avond zeer lichtvaardig zijn uitgesproken. De heer Olivier merkte nog op, dat er geen sprake is van een beschul diging, maar dat men de voorzitter in de gelegenheid had willen stellen da vragen openlijk te beantwoorden. Dit heeft met privé-zaken niets te maken. De heer Bolten stipuleerde, dat men niet moet denken, dat deze discussie er op gericht was het gezag te ondermij nen. Zij was slechts bedoeld om dit gezag zo hoog mogelijk te stellen en kwam voort uit een bezorgd hart en een plichtsgetrouw geweten. Hij ver zocht de voorzitter vervolgens de openbare vergadering te sluiten en in comité nog verder enige mededelingen te doen. Hiertoe werd vervolgens over gegaan. Ds. Den Oudsten beroepen te Wageningen Dg D«n Oudsten is beroepen te Wa peningen. Bravo brandweer! Uit 's-Gravendeel, alwaar ö.m. brand weer-pelotons uit Alkmaar, Bergen, Heiloo, Lrngedijk, Ursem, Schoorl, Oudorp, Egmond-Binnen, Anna Pau- lowna, St. Maarten, Schagen en Scha- gerbrug trachten de kom van het dorp droog te leggen, bereiken ons enthou siaste berichten. Gisteravond om 9 uur zijn de brandweerlieden uit onze con treien ingezet. Zij worden in hun ar beid gesteund door 25 motorspuiten uit de provincie Utrecht, zodat in to taal 37 spuiten 's-Gravendeel van het water zullen verlossen. Na een nacht van harde arbeid kon hedenmorgen ge meld worden, da.t het water 40 cm was gezakt. Morgenavond hoopt men 's-Grai- vendeel droog te hebben. De brandweren spuiten het water in t%n vaart, vanwaar een stoomgemaal voor de verdere afvoer zorgt. De stemming onder de brandweren is opperbest en de verzorging laiat niets te wensen over. Hedenmiddag om half één is een bus met aflossers uit Alkmaar vertrokken. Zoals bekend, blijven de motorspuiten in 's-Graven deel en doet iedere brandweerman een onafgebroken dienst vain 24 uur. Oproep tot caféhouders om te sluiten Het bestuur van de afdeling Alkmaar van de Bond van Vergunninghouders „Ons Belang" wekt de eigenaars van café's en restaurants op morgen in verband met de Nationale Gedenkdag hun zaken te sluiten. Blijkens de kaar ten, welke voor de vensters van vele Alkmaarse ca.fé's hangen hebben reeds talrijke leden van de bond aan deze op roep gevolg gegeven. De vergunning houders wekken ook de verlofhouders op' eenzelfde besluit te nemen. Nagekomen predikbeurten (Jn alle kerken zal Zondag worden ge collecteerd voor de slachtoffers uit de noodgebieden.) ALKMAAR: Ned. Leger des Heils: 10 uur. Heiligingsdienst; 8 uur Verlossings meeting. Woensd. 8 uur Wijdingsdienst. Verbreiding der Waarheid, 10.30 uur ds. Ruys. ALKMAAR. Baptistengem., 10 uur Preekdienst: 2.30 uur doopdienst. BERGEN: Ruïnekerk, 7 uur Jeugd dienst. GROOTSCHERMER 10 uur de heer H. U. Albertz. WEST-GRAFTDIJK: 10 uur ds. Den Oudsten. OUDE-NIEDORP10 uur ds. A. de Wilde. NIEUWE-NIEDORP: 7.30 uur ds. A. de Wilde. Doopsgez. gem.:, 7.30 uur da. Franken—Liefrinck. SCHOORLDAM: Verbreiding der Waar heid (De Vries), 7.15 uur ds. Ruys. J Wordt als de kinderen HET IS VANMORGEN Sint Nicolaasfeest geweest voor honderden kindererj die na de vreselijke ervaringen van deze week zolang een veilig tehuis hebbe; gevonden in het geweldige legerkamp te Ossendrecht. Zes honderd en vijftid van deze evacueetjes zijn er. Van de ramp herinneren zij zich niet veel mee. omdat het kinderen zijn. Maar ze missen zoveel dingen van thuis en ze voelct zich onwennig in de enorme gebouwen van het legerkamp, waar de grott mensen verdrietig en ernstig kijken en zo stil zijn. En misschien vragen die kinderen naar hun vader of moeder, een broertje, een zusje, de poes, de konijn,] tjes, die ze achter hun huisje in Kloosterzande, in Kattendijke of in Sint Annaland hadden. Enkele tientallen studenten en een aantal militairen hebbti de leiding in dat grote legerkamp en aandoenlijk is hun pogen deze kinderen hun blijheid terug te geven. Gisteren kwam hun verzoek aan het gespaad gebleven deel van ons volk: „Stuur speelgoed! En laat het gauw komen!" De Alkmaarse afdeling van het Rode Kruis zette er zich voor in. Hoewel de wethouder van Onderwijs reeds een speelgoed-inzameling had afgekondigd, die over de hoofden der scholen en de gemeente zou lopen, moest de afdeling Alkmaar van het NRK nu toch een an dere werkwijze voorstellen. Kon er niet. zo werd gevraagd, om drie uur vrijaf gegeven worden aan de schoolkinderen, zodat ze thuis hun eigen speelgoedkasten eens konden na zien? Het resultaat was verbijsterend. Om half vier al stroomde uit alle straten en stegen de Alkmaarse jeugd naar het gemeentemuseum, om daar met gulle hand haar speelgoed te offeren. De liefste stukken waren erbij: autopeds, geheel opgetuigde poppewiegjes, pak huizen, keukentjes-in-mnatuur. En dan fluisterde een meisje: „Ik heb Elleke d'r mooiste jurk aangetrokken". Of een ronde boy van zes zei dapper: „M'n autoped. Ik rii d'r toch nooit meer op!" Denk u eens in wat het bezit van een autoped voor een zesjarige jongen is. Het is méér dan de auto. die gij mis schien bezit. Ontelbaar waren de pop pen. de speelgoedauto's. Er kwamen complete kindertreinen binnen. Binnen het uur was er een ton speelgoed aan wezig! Om zeven uur nauwelijks twee uur na het begin van de inzameling was de nieuwe auto van de gemeentereini ging. die voor het transport beschikbaar was gesteld, tot uitpuilens toe gevuld. Drie en een half ton van het jiefste goed dat kinderen hebben Op het laatste moment kwam er nog een meisje aangelopen, met een fraai opgesierde wieg. Haar mooiste pop lag erin. „Die moet nog mee", zei ze tegen de mensen, die voor het sorteren en in laden zorgden. „Dat kan niet meer, meisjeë", was het bescheid. „Het moét mee", sprak het kind gedecideerd. „Ik blijf net zolang wachten tot het in de auto zit!" Natuurlijk werd voor zo'n dringende wens een uitzondering gemaakt. Maar in het gemeentemuseum bleef een par tij speelgoed, genoeg voor honderd kin deren achter. Verbazing F\E heer D. Slinger, opzichter van de gemeentereiniging, had de leiding van het transport. Om zeven uur werd gestart en om één uur vanmorgen loodste chauffeur Piet Schipper de, kostbare lading het grote kamp te Os sendrecht binnen. Tien uren lagen er tussen het begin van de actie en dit eindeDe komst van de auto bracht een hele opschudding in het kamp te weeg. De twee studenten, die de twee Alkmaarders ontvingen, dachten met een misplaatste grap te doen te heb- Noorse zakenrelatie droeg steentje bij Behalve de betuigingen van medele ven, die rechtstreeks de officiële in stanties en het Rampenfonds bereiken, komen er honderden blijken van sym pathie binnen bij Nederlandse bedrij ven, die relaties in het buitenland heb ben. Zo bevond er zich onder de talrijke brieven die Ringers' Cacao- en Choco ladefabrieken van buitenlandse relaties ontvingen, één van een klant in Noor wegen. Deze had bij zijn brief een be drag aain geld ingesloten, ter overma king aan het Rampenfonds. Deze klant schreef, dat hij in de rampnacht vader was geworden. Hij meende nu een steentje te moeten bij dragen, omdat in Nederland vrouwen onder onzegbaar moeilijke omstandig heden het leven aan een kind hebben geschonken. 23. Jimmy Brown en Piet Potlood bespraken de vraag of zij nu al of niet een gidh in de arm moesten nemen, vrij langdurig, maar ten slotte besloten zij het er maar alleen op te wagen. Het was vooral Jimmy die er vóór was niet de hulp van een derde man in te roepen. „Ik ben graag mijn eigen baas", zei hij, „en bovendien ben ik er nü zeker van, dat ik door niemand wordt bedrogen. Je weet nóóit waar zo'n venl je naar toe brengt. Bovendien is de Sahara niet meer het totaal onbekende oord van een halve eeuw geleden. Man, je zult eens zien wat een druk auto verkeer daar is. We rijden gewoon de autosporen achterna. Dan kan ons niet véél gebeuren". Piet Potlood legde er zich ten slotte maar bij neer. Hij be sloot in elk opzicht op Jimmy te ver trouwen. Zij stonden op, verlieten het terrasje en kropen weer weigemoed In hun jeep. Toch zouden zij zich mis schien niet zo gerust gevoeld hebben, als zij gezien hadden, dat hun vertrek door twee niet al te gunstig uitziende mannen, in witte burnoes gekleed en met rode fezzen op hun hoofd, op merkzaam werd gadegeslagen. Jimmy stuurde de jeep naar een groot ver keersplein in het zuiden van de «tad en daar koos hij de richting van het woestijnplaatsje Tamentit, dat hij zich als eerste doel van de ange tocht dwars door de Sahara had gekozen. Zij reden eerst nog wat door een vruchtbare streek over goede wegen waarlangs lange rijen dadelpalmen stonden, maar allengs werd het landschap dorder en eenzamer en op een gegeven ogenblik strekte de woestijn zich voor hen uit.. ben. Doch al spoedig werd het hei, duidelijk, dat er inderdaad drie en eer halve ton speelgoed beneden stond >- wachten. De omvang van deze Alk. maarse zending stond een officier, 'dij bij de kampstaf behoorde, ook nit duidelijk voor ogen. Hij maakte b< zwaren, dat de vracht niet naar eei centraal punt werd gebracht, vanwaai men haar over alle gebouwen van het kamp kon verdelenDoch toen hii een glimp van de speelgoedlawine ving, was zijn hart gerust. Er was niemand, die wilde geloven dat de inzameling de vorige middsa om half vier was begonnen. Steen weer vroeg men de heer Slinger: J bedoelt toch déze middag? Vrijdagmil.' dag?" Vanmorgen in de vroegte, toen ra wagen van de Alkmaarse gemeente.) reiniging door de schemer raasde, be gon men in Ossendrecht met de uit deling. De talloze spellen werden on, der de kinderen verdeeld en lede- kind kreeg een eigen stukje speelgoe Het was nét Sint Nicolaas En er bleef nog genoeg over vooij de vele kinderen, die nog moesten komen. Ontroerend is deze medewet king van de Alkmaarse schooljeusjl geweest. Voorbeeldig was de samen werking tussen Rode Kruis en ge. meentebestuur en bewonderenswaardig de medewerking óók alweer van d« ouders, die deze op zichzelf exhnrbitan- te vrijgevigheid van hun kinderen hie'i met grote-mensen-alwijsheid hebben willen leiden. Wordt als de kinderen.... De politie verzoekt ons mede te de] len, dat de verordening, inhoudende, di zaken, handelende in delicatessen n fruit, op Zondag van 2—6 uur geopend mogen zijn nog niet van kracht is. 1 De verordening moet eerst nog dnoJ een Koninklijke goedkeuring worde! bekrachtigd. Rijdende tentoonstelling iij Alkmaar gearriveerd De rijdende tentoonstelling „Jullam tot Juliana" met voorwerpen uit he Koninklijk Huis is vanmorgen in Alk] maar gearriveerd. De standplaats, waar de wagen enkele dagen zal blij, ven staan is op het Canadaplein. D: opbrengst van de tentoonstelling kont ten goede aan het Rampenfonds. VERHUIZING GING NIET DOOP In het verslag van getuigenverhon: over de zaak Toepoel—B. en W. is <i< indruk gewekt, dat de heer Van Wa ringen het door hem gekochte huis aa: de Comansstraat 4 reeds had betrokkei Dit is niet gebeuv.1. Wel had hii hel voornemen daartoe, maar toen de ver gunning van het huisvestingsbureal werd geweigerd ging de verhuizir,: niet door. EERSTE DOOPDIENST IN DE NIEUWE BAPTISTENKERIS. Morgen zal voor de eerste keer in c'l nieuwe Baptistenkerk eon doopdienïll worden gehouden, die ook voor belari-l hebbenden toegankelijk is. Na verhoor voorlopig op vrije voeten gesteld Het is de Rijkspolitie gelukt de ha te leggen op de dader, die de inbraak de wed. Witteveen, in de loop van vorige week, heeft gepleegd. Het blefl een vrouw te zijn. Zij heeft een volledijfl bekentenis afgelegd, doch is voorlopig vrije voeten gesteld. Zoals men zich herinnert werd bij deze 1 inbraak een bedrag van f250,gestolen I Naar thans gebleken is, was de politie daderes reeds zeer kort nadat het feit| werd gepleegd, op het spoor. Vanmiddag dekenactie Vandaag wordt in Heiloo nog een I actie gehouden om dekens te verzamel len voor het noodgebied. Morgen zal e'fl een vrachtwagen naar het Zuiden ver- trekken. (Ongecorrigeerd) Verbindmgsvaartuigen moeten blijven Medegedeeld is, dat alle schepen dje niet direct aan de evacuatie van "e slachtoffers van het rampgebied deel nemen, naar huis kunnen terugkeren- De verbindingsschepen kunnen echte' nog niet gemist worden. Aan de gezag voerders en bemanningen der schepe" is de hartelijke dank overgebracht prins Bernhard, de Koninklijke MariM en de Koninklijke Landmacht.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2