KLEINE HANDELSADVERTENTIES KWALITEITS MEUBELEN WARMER Telers gevraagd Morris Oxford 1952 Men ne str SCHEEPVAARTBERICHTEN Voldoet dih Egmond aan Zee Het Volksonderwijs gat propaganda-a vonden Egmond-binnen Bergen BURGERLIJKE STAND i Nieuwe Niedorp f BURGERLIJKE STAND Fonds voor opbouw paviljoen Minkema Heer-Hugowaard Bonte avond ten bate van het Rampenfonds Warmenhuizen D.S.V. vergaderde De Rijp DE DEFENSIE Kater en Kuikens OPENBARE LEZING ABONNEERT U OP DIT BLAD Lezing met gekleurde lichtbeelden Afslag Opbouw serviezen Wij bouwen Huidverzorging Gooi uw oude 't Wassen niet langer Brillantine Uw gebit stuk? Rampenfonds Verhuis- Prijsverlaging Wij verhuren Nel Visser „De sleutelspecialist" Uitgesneden Boorden Voor al Uw Oterleek Craft Hensbroek Franse belangstelling voor herstelwerk Taft verwacht geen front- aanval in Korea De Franse minister van gezondheid afgetreden Autoriteiten Strengere straffen plunderaars Fins plan voor permanent hulplt DINSDAG 10 FEBRUARI 1953 »jf: Hyena's van de grens In de zaal van „De Vergulde Valk" Werden vorige week door Volksonder wijs een tweetal propaganda-avonden gehouden. Pastoor De Rijk sprak een korte, maar krachtige rede uit, waarin hij er op wees dat juist in deze week ons volk toont wat eenheid vermag. De Openbare school brengt die eenheid al onder de kinderen, omdat daar kinde ren bijeen zijn van diverse gezindten. Hierna werd het toneelstuk „Hyena's van de grens" opgevoerd, een greep uit het smokkelaarsleven. Het gezelschap, dat dit stuk opvoerde, was samengesteld uit de beste spelers Van „De Flierefluiters", de toneelgroep van „Vroom" en „Vrij en blij", aange vuld met enkele nieuwe krachten. Hier door is een toneelgroepje ontstaan, dat, gezien het uitstekende spel van alle le den, de toets der critiek ten volle kan doorstaan. De rollen werden op uitste kende wijze vertolkt. De hoofdrol werd vervuld door de heer B. van Pel, de kassier-wethouder. De heer Stobbe speelde Rien Braber, de adjudant zon der scrupules, mevrouw Kromhout-van der Meer vertolkte Marion Platei, het pseudo-nichtje en mevrouw Gouda-v. d. Pol Cato, de huissloof, „die 't zo goed meent". Mej. Leeseman, een nieuwe ster in de Egmondse toneelwereld, evenals de heer Banning, in de rol van „Schiet lood", kunnen een aanwinst worden ge noemd en het is voor het toneelminnend publiek te hopen dat deze beide krach ten vaker op de planken zullen verschij nen. Aan het slot dankte de voorzitter, de heer Wijn, de medespelers voor de mooie avond, die door hun medewerking tot Stand was gekomen. r GESLAAGD. Aan de Gem. Universiteit van Am sterdam is geslaagd voor het candidaats- examen rechten de heer J. J. Bommer. Geboren Johanna E. C., d. van P. N. van Westen en A. M. H. Korenstra. Laura, d. van H. de Groot en T. A. Dof fer. Nicolaas G., z. van N. Molenaar en M. J. Büster. Johanna W., d. van B. J. Dekker en J. Kraakman. Getrouwd Egon de Tourton Bruyns ®n Jacoba Meuleveld. Overleden Simon P. Nanne, 2 jaar. Jannetje Kooyman, 59 jaar. KVP-candidaten voor de gemeenteraad Het bestuur van de KVP heeft, naar het NHD mededeelt, de volgende voor lopige candidaten voor de gemeenteraad aangewezen. In alphabetische volgorde ziet de lijst er als volgt uit: C. Admiraal, P. J. Borst, N. Bos, H. F. Bosch, F. L. Driessen, C. W. Ellis, J. A. Ranzijn, J. H. W. Schmidt, J. Wittebrood en J. P. L. Woldendorp. De candidaatsstelling sluit op 13 Febr. i Gevonden voorwerpen Gedurende het tijdvak van 29 Januari tot en met 5 Februari werden aan het politiebureau te Bergen de navolgende Voorwerpen als gevonden aangegeven: Zwarte manchesterbroek, bruine kin dermuts, doublé broche, grijze shawl, bruin-bonte jonge hond, gouden dames polshorloge, blauwe alpinomuts, broche, rozenkrans, geel-bruine kinderwant, herenrijwiel, enige schapen, pr. beide kinderwanten, herenhoed, linker jon- genswant, zwart fluwelen ceintuur, ewarte portemonnaie, inh. f 0.07, zwarte portemonnaie, inh. f 3.74, pr. lange wol len meisjeskousen, voetbal, bos steek- sleuteltjes, bruine portemonnaie, inh. 0.75, blauw kinderwantje. Inlichtingen te bekomen aan het jgroepsbureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, telef. 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 uur v.m. Geboren: Jacob Jacobus, zoon Van Gerrit Olie en Jacoba M. Besoo. Maria Agatha, dochter van Simon Tes- selaar en Cornelia M. Dekker. Ge- zina, dochter van Justus Frederik Drent je en Grietje Eggeles. Gehuwd: Marie Zwagerman en Jo hannes de Visser. Antje Wit en Johannes Cornelius Bakker. Overleden: Jacob Kuiper, echtgen. Van Cornelia Kat. Cornelis Bakker. Weduwnaar van Grietje Mars. Ingekomen: Berend Timmerman van Kwadijk. Maria M. de Krijger van Den Helder. Nellie A. van Soe- len van Hoogwoud. Johanna M. Ruig van Den Helder. Gerrit Berg huis en gezin van Sint Maarten. Vertrokken: Jctske Hoitinga naar Winkel. Jacob Way en gezin tiaar Harenkarspel. Sehoorl gat t 8238 11 Na de op 7 Februari jl. in deze ge meente plaats gehad hebbende lijslen- collecte voor het Rampenfonds kon door de burgemeester als resultaat van de inzameling in totaal een bedrag van t 8238,11 worden afgedragen. Blijkens de agenda voor de op 16 dezer te houden Raadsvergadering stellen Burgemeester en Wethouders aan de Raad voor een bedrag van f 5000.- uit de reserves der gemeente op te nemen en te schenken aan het Rampenfonds. Tenslotte vernemen wij, dat onder voorzitterschap van mr C. A. J. Jo- chems een commissie is gevormd, die zich ten doel stelt de gelden, welke in Sehoorl ten behoeve van de wederop bouw van het Paviljoen „Minkema" worden ingezameld, in een fonds bij een te brengen en uit dit fonds gel den beschikbaar te «tellen voor de wederopbouw en de daaraan vooraf gaande werkzaamheden van het Pa viljoen „Minkema" te Camperduin. Als eerste bijdrage is door de commissie Muzieknis op initiatief van haar voor zitter, de heer M. W. van de Garde Jr., een bedrag van f 2000.- in het fonds gestort. In een Zaterdagavond gehouden ver gadering van besturen is besloten Zon dag 15 Februari een bonte avond te or ganiseren waaraan zullen medewerken de muziekver. HUGO, de Gymnastiek- ver. TAVENU, de zangver. „Ons Genoe gen", de accordeonver. Vita Accordecr- nistica en zo mogelijk de toneelver. Harmonie. Deze avond wordt gegeven in de to neelzaal van de heer Evers, welke hier voor gratis is afgestaan. De baten van de avond inclusief die van garderobe en rijwielstalling komen ten goede aan het Nationaal rampenfonds. „NIEUW LEVEN' GAF F 500.- VOOR RAMPENFONDS De tuinbouwvereniging „Nieuw Le ven" te Heerhugowaard heeft besloten een bedrag van f 500 voor het Ram penfonds te voteren. Op de jaarvergadering vsm de mu ziekvereniging DSV bleek, dat er was ontvangen een bedrag van f 2111,42, uitgegeven f 1696,20. Aangezien er nog een schuld was van f 800, bedroeg het nadelig saldo f 384,78. De heren M. de Ruiter en P. Vlam hadden de rekening nagezien en adviseerden tot vaststel ling. De heren A. Dekker en J. van Langen werden als bestuursleden her kozen. Medegedeeld werd, dat zal wor den deelgenomen aan een concours te Baarn, dat op 29 Juni zal worden ge houden ter geglegenheid van de ver jaardag van prins Bernhard. Bevolking nam af Het aantal personen in deze gemeente op 1 Januari 1952 bedroeg 1585. Gedu rende het jaar 1952 werden er 21 meisjes en 16 jongens geboren; totaal 37. Over leden 4 vrouwen. In 1953 vestigden zich 49 personen in de gemeente; 97 personen vertrokken. De bevolking nam af met 2 mannen en 13 vrouwen. Het aantal in woners bedroeg op 1 Januari j.l. 1570, waarvan 812 mannen en 758 vrouwen. Het aantal huwelijken in 1952 was 14. Eén inwoner emigreerde naar Cadana. KERKCOIXECTEN 1800.— De collecten, welke ten behoeve van de slachtoffers in de noodgebieden werden gehouden in de kerken in deze gemeente, hadden en flink resultaat. De collecte in de katholieke kerk le verde een bedrag van ruim f 1500,— op, terwijl in de gezamenlijke kerkdienst van de Ned. Herv. Gemeente en de Doops gezinde Gemeente een bedrag van bijna f 300,werd opgehaald. In verband met de evacuatie van grote delen van Schouwen-Dui- veland ligt de haven van het stadje Zierikzee vol schepen. Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan wel van algemeen belang. 8 Februari 1953. Dag van bezinning op.de ramp die ons land en volk heeft getroffen. 9 Februari 1953. 's Morgens om zeven uur voor de radio. „Van Rooyen zegt, dat de defensieuitgaven onverminderd zullen doorgaan, ondanks de ramp". Het Nederlandse volk helpt en of fert spontaan. Laat de regering de de fensieuitgaven onmiddellijk stopzetten en meehelpen aan de opbouw van de geteisterde gebieden en alle dijken versterken in geheel Nederland. De afsluitdijk en de dijk bij Petten hebben het gehouden. In de toekomst moeten alle dijken het houden. Dit kan en dit moet. Maar dan geen geld wegge gooid in de bodemloze put van defen sie. Dan wordt de dag van bezinning een gewaardeerde gedenkdag en ko men de woorden van hen, die op 8 Februari 1953 hebben gesproken, ten volle tot hun recht. Eerst het eigen land en volk bewaard voor onze groot ste vriend, maar ook onze grootste vij and, het water. Zeg niet, dat kan niet. Het is nu voornamelijk Zeerand ge weest, maar Zuid-Holland en Noord- Holland hadden er ook bij kunnen zijn en dan kan het wel. W. REITSMA Bijschrift redactie: De ramp die het zuidwesten van ons land heeft getroffen, heeft in de eerste plaats bij de mensen op het gevoel ge werkt, Dit is begrijpelijk en het is ook goed, dat het zo is. Doch naast het ge voel staat het verstand en dit zegt dat men niet aan de ene kant de dijken moet herstellen om aan de andere kant, figuurlijk gesproken, de dijken te slechten. En hier zou het toch inder daad op neerkomen, zo alle defensie uitgaven werden geschrapt. De heer N. Ley en octn- de West- friese dijk te Winkel smaakte een dezer dagen het genoegen dertien kuikens te telen, onder een kip, die ondanks het vroege jaargetijde al trouw te broeden zat. Is dit reeds merkwaardig, nog merkwaardiger is de vriendschap tussen de kater en de kuikens. Een paar kuikens hebben namelijk de gewoonte, om warmte te zoeken onder de vader lijke kat, die ze op moederlijke wijze koesterte af en toe spin nend van genot te BERGEN (N.-H.) door Prof. Ir. E. L. SELLEGER, over het onderwerp: „HET INTELLECT, OMGEZET VAN HEERSER TOT DIENAAR" op VRIJDAG 13 FEBRUARI a.s. 19.45 in Hotel KREB. Wegens plaatsgebrek te koop een antiek eiken houten KABINET, pr. 250 Te bez. na 6 uur. LANGESTRAAT 51. Op den duur zijn onze toch voordeliger RITSEVOORT 3 VOORAZIATISCH-EGYPTISCH GENOOTSCHAP „EX ORIENTE LUX" Studiekring Alkmaar 34e Vergadering te houden in de kleine zaal van de Harmonie, Lom- bardstecg te Alkmaar, op VRIJDAG 13 FEBRUARI 1953, des avonds te 20 uur precies. Spreker: Dr. A. A. KAMPMAN, Conservator aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Onderwerp: TRANSJORDANIE. Zwerftochten door het woestijnrijk van Koning Abdullah in de jaren 1951 en 1952. Introductie aan te vragen Breedstraat 16 te Alkmaar. UITSLUITEND VOOR ZAKENLIEDEN Prils r 4 gedrukte regelt, greie kop Inbegrepen, f 1.50, elke regel meer I 0.30 I Kept minsten» één di| tevoren Pl»«t«lng elke Dlmd«| en Donderdag koelhuisboter 2.00 en 2.10 p kg., verse roomboter 2.30 p. kg., jonge kaas 24 ct. belegen kaas 28 ct„ oude kaas 30 ct„ belegen volvet te 29 ct. Meyroos, Schoutenstr. TUINDERS voor tuinbonen en doperw ten tegen hoge prijzen. Tevens enkele percelen violen voor zaad a 60. per K.G. Inl. by Jb. BALDER Hz., Spieringbuurt 4, Broek op Langendijk. goudlijn, boerenbont, bloem motief, bij Fa. T. Wolzak, Mient 20, Telef. 2266. Ruilt Uw oude bontmantel in voor een nieuwe. Bont huis 't Centrum, Utrechtse straat 134, A'dam. Tel. 39418. iiiiPiiiniiiiiiiiiiiiiiiHiiHiiiiiiniiiiiiii Te koop: z.g.a.n. spec. uitv. m. veel acces soires; km.st. 11000. Te bevr. N.V. Beverwijk's Automobielbedrijf, Wijker- meerweg 99, Beverwijk. Te!. 3333. nnrnniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiii Uw stofzuiger binnen een week om op iedere span ning. Fa. P. Tel geler, Markt straat 3 (Doorbraak) Tel. 3871 Voor Dr. P. H. v. d. Hoog Parfumerie „Het Huis met de Luifel", Huigbrouwer- straat 5. hoed niet weg. Wij maken 'm werkelijk weer als nieuw American Cleaning Service J. Heider, Achterstraat 17, Tel. 5265. een kruis. Huur en wasma chine bij Strujjs, Tel. 2415, „Wasmachinehuis", Hoog straat- 8, Alkmaar. pracht flacon 59 ct. Parfumerie „Pauljeka", Schoutenstraat 24-26. Rep. vóór vijf uur gebracht nog dezelfde dag klaar! Nieuwpoortsiaan 127. Verkoopt ons Uw afvalstof fen. Wij storten tot 28 Fe bruari 1953 5 procent van het totaalbedrag van onze inkoop ten bate van het Rampenfonds. Lompen-, Papier- en Metaal- handel S. v. d. Kop cn Zn., Raaksje 7-9, Alkmaar. Tel. 4665 b.g.g. 5917. transformatoren voor stof zuigers, wasmachines enz. Goedkoper dan ombouwen. Techn.-Bur. Kamper, Laat 203-205, Alkmaar. schoenreparatie van het beste zoolleer en vaklieden met diploma's waarborgen U het be3te. Hereuzolen 2.90, dameszolen 2.40. Van het beste zooirubber: heren zolen 1.90, dameszolen 1.50, Keurige en waterdichte af werking. Op kleine kar weitjes kan gewacht wor den. Chatillon, de echte Superlargo, alléén Hoogstraat 15 en 20, Telefoon 4145. Schoenen vergroten en vor men naar de voet. Depót Houtmanstr. 22. Schrijfmachines, Telmachi nes, per dag, per week per maand. P.O.A. n.v. Payglop. gedipl. coupeuse, knippa tronen naar maat, pasklaar maken. Kooltuin 20. Spoorstr. 87 b. h. Station. Sleutels beter, goedkoper en met garantie. Zalmbokking 30 'ct. per 100 gram. Uitgesneden Makreel 35 ct. per 100 gram. NIc. Doets, Houttil 19. Tel. 8933. U bestelt, wU bezorgen! 16 cent, Overhemden 4550 cent. N.V. American Steam Laundry. Wij hebben thans de vertegenwoordiging van deze prima fijnstrijk- inrichting. J. Helder, Achterstraat 17. Tel. 5265. verzekeringen. Ook voor het financieren van uw auto, motor, bromfiets, tractor of machine is dit uw adres N. C. Quant, Tel. 5631, Alkmaar. Afspraken van 6-7 uur, Geestersingel 44. f 300.— en meer kunt U verdienen door zelf Uw Radio te bou wen. Technische kennis on nodig! De schema's wijzen U volkomen de weg! Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Techn. Bureau Kamper, Laat 203-205, Alkmaar Alle Amroh-onderdelen voorradig. Koninklijke onderscheiding Tijdens de hedenmiddag in café Van Ham te houden receptie zal burgemees ter J. Posch de heer J. Slinger, die veertig jaar in dienst is geweest bij de heer Govers, de zilveren ere-medaille overhandigen verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. VOOR HET RAMPENFONDS Naar wij vernemen heeft ook het Graft- (jijker Accordeon-orkest een bedrag van f loo,overgemaakt aan het Nationa.e Rampenfonds. BURGERLIJKE STAND Geboren: Petronella H., d. van P. Mul en H. M. Klaverc Anna M. C., d. van C, Komen en C. B. Bakker. Getrouwd Pieter Kamper (Haren- 1 karspel) en Johanna M. Eakkum. Voorrang voor emigranten uit rampgebied Canada verleent niét alleen hulp aan ons land in de vorm van een zending kleding en van de bijstand van een detachement geniesoldaten. Het staat thans ook bijzondere faciliteiten toe aan Nederlandse emigranten uit de door de stormvloed getroffen gebieden. Zowel landbouwers als niet-landbou- wers zullen voorrang genieten, wan neer zij naar Canada willen gaan. Niet- landbouwers zullen worden uitgekozen volgens de mogelijkheid, om hen in Canada aan het werk te zetten. Nederlands vissersschip in moeilijkheden Een Nederlandse vissersschip, waar van de naam nog onbekend is, is giste ren in moeilijkheden geraakt, doordat de schroeven in het net vastraakten. Het schip dreef driehonderd zeemijlen ten Westen van Sta vanger in Noorwe gen stuurloos rond. Van de kust van Zuid-Noorwegen is het Duitse vissers vaartuig „Schwaben" uitgevaren om hulp te verlenen. Generaal juin naar Korea De Opperbevelhebber van het Franse leger generaal Juin, zal binnenkort naar Korea vertrekken, om aldaar de Franse troepen te bezoeken. Op zijn te. rugreis zal hij de Franse troepen in In dochina inspecteren. Almkerk, 7-2 van Sydney te Mel bourne Arundo, pass. 9-2 Gibraltar naar Genua Aagtedijk, 9-2 te Rio de Janeiro Aagtekerk, pass. 8-2 Gibraltar naar Marseille Aalsum, 8-2 van Dakar naar Las Palmas Akkrumdijk, 9-2 van R'dam te Madras Alcyone, 8-2 van Co lombo naar Aden Aldabi, 8-2 van San tos te Montevideo Aldegonda (t), 9-2 van Bangkok te Pladju Algenib, 9-2 v.m. te Las Palmas Alphard, 7-2 van R'dam naar Porto Alegre Alwaki, 8-2 van Buenos Aires te New York Amers- kerfc 9-2 te Adelaide Arendskerk, 8-2 van Hongkong naar Manilla Averdijk, 8-2 van R'dam te Bremen Alchiba, 8-2 dwars Kaap San Thome naar Ilheos Ampenan, verm. 11-2 van Madras naar Vizagapatam Argos, pass. 9-2 Lissabon Arnedijk, 9-2 te Antwerpen Agatha (t), 8-2 te Singapore Akkrumdijk, 7-2 van Chittagong naar Madras Alamak, 8-2 van Karachi naar Bombay Al- blasserdijk, 6-2 n.m. van New Orleans naar Houston Alioth, 7-2 te Antwerpen Alnati, 7-2 140 mlij noordoost van Recife naar Las Palmas Arundo, pass. 8-2 Kaap St Vincent naar Genua Axel- dijk, pass. 7-2 Bahama's naar Le Havre Amor, 9-2 te Beyrouth verwacht An- dijk, pass. 8-2 Vlissingen naar Havanna Annenkerk, 9-2 te Port Said Bali, G-2 van Port Swettenham Boissevain, 5-2 van Hongkong naar Yokohama Boschfontein, 9-2 van Port Sudan naar Aden Bloemfontein, 9-2 te Poït Eli zabeth Borneo, 9-2 te Tandjong Priok Boskoop, pass. 8-2 Flores naar Antwer pen Barendrecht (t), 7-2 v. Pulusambu naar Hongkong Bintang, 6-2 te Los Aneels Bengkalis, pass. 8-2 Kaap Fi nisterre naar Marseille Bennekom, 9-2 te Pisco verwacht Blitar, 9-2 van Syd ney te R'dam Blommersdijk, 8-2 van New York naar Boston Bonaire, 8-2 390 mijl noordoost van Barbados Celebes, pass. 8-2 Guardafui naar Djibouti Cot- tica, 8-2 160 mijl west-zuidwest van Lands End naar Plymouth Caltex Leiden (t), pass. 8-2 Kaap St Vincent Caltex Per nis (t), pass. 8-2 Kaap de Gata Drente, 9-2. te Surabaja Caltex Nederland (t), pass. 9-2 Bona Danae, 7-2 van Kopen hagen naar A'dam Diemerdijk, pass. 8-2 Vlissingen naar Antwerpen Delft, 9-2 te Callao verwacht Enggano, S-2 te Dubai Eos, 8-2 n.m. van Bur- riana te Valencia Esso Amsterdam (t), 8-2 van Aruba te R'dam Etrema (t), 9-2 van Spezia te Rangoon Eendracht, 8-2 van Instanbul naar Bremen Elmina, 7-2 te Winneba Friesland (SSM), 6-2 van Aarhus op de Tyne Fairsea, 8-2 70 mijl zuidwest van Oporto Graveland, 9-2 van Itajai te Rio Grande verwacht Groote Kerk, 8-2 van Beira naar Dar es Salaam Gouwe, 7-2 van Dakar te Kao- lak Gaasterkerk, 8-2 van Port Eliza beth te Kaapstad Groote Beer, 7-2 van New York naar R'dam Haulerwijk, 7-2 Tanger naar Hamburg Heelsum, 9-2 te Jacksonville verwacht Hera, 8-2 van Chicama te Callao Hydra, 8-2 te Brigh ton (Tr) Hathor, 8-2 van Hamburg te Bremen. Hestia, 8-2 van Hamburg te R'dam Hersilia, pass. 9-2- Vlissingen Melena, 8-2 van Porto Cabello te Ma- racaibo Hector, 9-2 van Ryeka te Pa lermo verwacht Indrapoera, pass. 8-2 Socotra naar Belawan Johan van Ol- denbarnevelt, 8-2 van Suez naar Belawan Kertosono, 8-2 te Rangoon Java, 8-2 van Sorong naar Makassar Jupiter, 7-2 n.m. van Oran naar Sevilla Kieldrecht, 8-2 te Hongkong Kedoe, 9-2 van Port Sudan naar Suez - Laagkerk, 6-2 te Ade laide Lawak, 5-2 van Portland naar Los Angels Loenerkerk, 9-2 te Karachi Laurenskerk, 8-2 van Barcelona naar Ant werpen Limburg, 8-2 van Bandarshapur naar Ras Tanura Lindekerk, 7-2 van Bahrein naar Suez Liseta (t), 8-2 van Pladju te Port Dickson Lissekerk, 8-1 to Genua Lombok, 8-2 te Portland Oregon Loppersum, pass 8-2 Kaap Sp^r- tivento Lekkerkerk, 9/-2 van R'dam te Calcutta Leuvekerk, van 8 op 9-2 van R'dam te Bremen Lekhaven, pass. 8-1 Kaap St Vincent naar Antwerpen Maas dam, 8-2 180 mijl oost-noordoost van Kaap Hatteras Markelo pass. 7-2 Beachy Head Modjokerto, pass. 8-2 Finisterre Maas, 7-2 van Izmir naar Vathi (Eil. (Samos) Maasland, 7-2 van Las Palmas naar Recife Madoera, pass, 7-2 Gibraltar Meerkerk, 7-2 van Hongkong Mo- lenkerk, pass. 8-2 Kaap Finisterre naar Antwerpen Murena (t), 6-2 van Miri naar Yokohama Maaskerk, 8-2 van No- voredondo naar Port Amboin Mer- wede, 9-2 van Houston te Corpus Christi Mariekerk, 8-2 van R'dam naar Ham burg Marken, 7-2 van Tandjong Priok naar Cheribon Maashaven, 8-2 te Ta- koradi Marpessa, 8-2 n.m. van Balik Papan naar Adelaide Mataram, 8-2 van R'dam te Bremen Meliskerk, 8-2 n.m. te Suez Mentor, 8-2 te Tunis Mui- üerkerk, 10-2 v.m. te Port Said verwacht Notos, 7-2 van A'dam naar Middellandse Zee Nieuw-Amsterdam, 9-2 van Ha vanna te New York Nigerstroom, pass. 8-2 Finisterre naar Dakar Noordam, 7-2 van R'dam naar New York Noord wijk, 7-2 n.m. van Newport News naar Ha vanna Ondina (t), 7-2 van Hammerfest ten anker bij Liverpool Ootmarsum, pass. 7-2 Azoren naar Houston Omala (t), 8-2 van Ras Tanura naar Suez Orion, 7-2 van R'dam naar Malta Oranjestad, 9-2 van Aruba naar Porto Limon Oranje, pass. 8-2 Ceylon Prins Willem IV, 9-2 van Burriana naar R'dam Polydorus, pass. 8-2 Ceylon naar Be lawan Polyphemus, 7-2 van Tandjong Priok naar Cheribon Poseidon, 7-2 van Torto Plata naar A'dam via Antwerpen Prins Frederik Willem, 8-2 van Ceuta te Burriana Prins Frederik Hendrik, 8-2 van Valencia te R'dam Prins Philips Willem, 9-2 van R'dam te Bathurst Frins Johan Willem Frico, St. John Hamburg, pass. 8-2 Lands End Rijn dam, 7-2 van New York te R'dam Roepat, pass. 8-2 Savannah Rijnland, 8-2 van Rio de Janeiro naar Ilheos Ruys, pass. 8-2 Kaap Agulhas naar Kaap stad Salland, pass, 8-2 v.m. Ouessant Saparoea, 8-2 te Freetown Schie, 7-2 van Alexandrië naar Beyrouth Slamat, van 7 op 8-2 van Gibraltar naar Port Said Soestdijk, 7-2 van Alexandrië naar Port Said Stad Arnhem, 7-2 van R'dam te Savona Sumatra, 8-2 van Tandjong Pandag te Tandjong Priok Sunetta (t), pass. 7-2 Gibralar Soestdijk, 9-2 van Suez naar Djeddah Stad Dordrecht, verm. 10-1 van R'dam naar Palermo Stentor, 7-2 van A'dam naar West-Indië Sliedrecht (t), pass. 7-2 Trinidad Sa- roena (t), 10-2 van Singapore te Shimone- seki verwacht Sarpedon, 10-2 van Ciudad Trujillo te Norfolk verwacht (niet naar New York wegens staking) Sing- kep, 8-2 te Ryeka Straat Makassar, 8-12 van Hongkong naar Kobe Sama- rinda, pass. 8-2 Bonaire naar Port of Spain Sarangan, 8-2 van San Fran cisco naar Los Angeles Sibajak, 8-2 570 mijl noordoost ten oosten van North Eilanden Tosari, 7-2 van R'dam te Tandjong Priok Themisto, 8-2 van A' dam te Philadelphia Talisse, 7-2 van Londen te A'dam Tarakan, 7-2 van Genua naar Port Said Tegelberg, 7-2 van Buenos Aires naar Santos Telamon, 8-2 van Maracaibo te Kingston Tero, 6-2 van Philadelphia naar New Orleans Ternate, R'dam—Indonesië, pass. 8-2 Gi braltar naar Bone Titus, 8-2 van Pi raeus naar Istanbul Tabinta, Indonesië A'dam, 7-2 v.m. Minikoy gepass. naar Aden Westland, 8-2 van Hamburg te A'dam Willemstad, 9-2 te Southampton Westerdam, 7-2 van New York naar R'dam Winterswijk, van 7 op 8-2 van Las Palmas Waal, 8-2 te Lissabon - I IJssel, pass. 8-2 Kaap Bon naar Lattakia f Zeeland (KRL), 10-2 te Cochin ver- wacht Zuiderkruis, 8-2 120 mijl zuid zuidoost van Madeira. In opdracht van de Franse minister van Openbare Werken, brengt de in specteur-generaal van bruggen en we gen, de heer Renaud, een bezoek aan ons land, met het doel zich op de hoogte te stellen van de behoefte die er in ons land bestaat aan materieel voor drooglegging van de ondergelo pen gebieden. Hij zal voorstellen moe ten doen om in deze behoefte te voor zien. De Republikeinse fractieleider van de Amerikaanse Senaat, Robert Taft. heeft na een bezoek aan president Eisenhower verklaard, dat de V.S. ken nelijk geen frontaanval op de commu nistische linies in Korea overwegen. Daarvoor hebben de Chinese commu nisten hun defensie overigens reeds te ver opgebouwd. Een blokkade van de Chinese kustlijn beschouwde hij als zeer wenselijk, indien deze althans zon der te veel internationale complicaties zou kunnen worden uitgewerkt. De Franse minister van gezondheid. André Boutemy, op wie in de Nationale Vergadering de laatste tijd critiek is geleverd omdat hij ambtenaar geweest is van de regering van Vichy, is Maan dagavond afgetreden. Directie: J. B1JLSMA en C. KRI Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 554 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11, Tel. 332 Postgiro 187294 ONDER ENORME BEI Tweede Kamer met c watersnood. Had de not gegeven omstandighedi steunde zij op een gr< kingen van de Tweede nieuws. Vele sprekers b ferbereidheid van het Ni thie van de andere lande instelling van een speci. structieve suggesties zc Waterstaat zal zijns inzii moeten hebben dan in h< zeegaten ai", aldus n jaren aan toe, mede omd Daarom vroeg mr. Burg gestelde technische com baar zal adviseren. Ook bij de radio en de coördi r\E heer N. van de Heuve vroeg zich af, of er vo< komst geen nog betere i kunnen worden genomen, ieder onnodig risico te vermij. en openbaarheid zijn dringeni Zou de regering de Kamer tijd tot tijd op de hoogte ku: den? De heer Van Meel (K.V.P.) met de vorige spreker eens, waterschaps-organisatie nai studie en nadere voorziening De heel Weiter (KNP) zc zijn brein vragen waren ge over de bunkers in de du standhouden van alle modei en het bezwijken van de oud( het laatste nippertje bezwo braak bij 's-Gravenzande. Zij: begint het erop te lijken, weekends een exces worder autoriteiten dan wel voldoeni baar? Ook vroeg hij waai gebruik was gemaakt van d< Ambonezen aangeboden huil Angst voor a TIE heer Tilanus (C.H.) ve aandacht op de grote bete de binnenwaterkeringen. Hi; dat in de toekomst daaraan dacht zal worden besteed, voor afsluiting van de zeeg spr. zeer toejuichen. „Het is om deze dingen groot aan te De heer Tilanus vroeg o.m. w Nederlandse Midenstandsbank ingeschakeld bij de crediet aan het bedrijfsleven in het gebied. Opmerkend, dat er nog ooi degevallen zijn. die nog niet wikkeld, zei spreker, dat hem voor ambtenarij bekruipt, schaderegeling ook op de si; van de watersnood wordt Tegen plunderaars zullen straffen mogelijk gemaakt moi den. Omdat de candidaatstell de gemeenteraad als gevolg ramp dit jaar niet in alle g zal kunnen geschieden, vroeg Tilanus of het niet goed zou verkiezingen een jaar uit t. De Grondwet verzet zich d legen. De verkiezingen voor Staten zouden dan tegelijk kunnen worden. Niet DE heer Oud stond een reoi van de waterschapsindeli waarbij ook de vraag of het i vlak, waarop het waterschap s breed genoeg is, onder het c worden gezien. Wellicht zal gebouwde eigendom zijn bijdr ten verlenen. De heer Oud vroeg of er i gewaarschuwd is voor te lag en of men uit het weerberich Zaterdag vóór de ramp, had opmaken, dat er iets ernstigs ten was. Voorts vroeg hij, of nisatie wel voldoende was, om sen tijdig te waarschuwen. Di had hij bij een bezoek aan de bieden gekregen, zo zeide hij. Ook deze spreker achtte ui de gemecnteraadsverkiezingei De heer Zandt (S.G.P.) vroej juist w-as. dat in de nacht van De Finse vercniging tot steu Verenigde Naties, heeft deze tie voorgesteld een permanent tionaal hulpkorps op te rich hulp te verlenen bij rampen, in Nederland, België en Engel korps zou moeten bestaan uit gen, die in de landen die hen i ten hebben geroepen, zijn bracht, maar djc te allen tij moeien staan om snel naar d van een ramp te worden vei vc person"el zou een speciale i moeten i r-tvangen en worden met het modernste materieel.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 8