KATER ADOPTEERT KUIKENS abriek Proeven met de teelt van nieuwe producten in Geestmerambacht Tuinbouwer trok profijt van de teeltvergunningen van anderen Zaadkweker uit Harenkarspel werd vrijgesproken ibilaris in rijf poseert" Uitkomsten van 1952 waren zeer gunstig Oterleek Ve'en kwamen de heer Slinger gelukwensen Limmen Kistje uien bracht f 934 - op Zelf financierde hij de teelt Warmenhuizen Voor het Rampenfonds Auto's in botsing Akersloot Egmond a.d. Hoef Concerien ten bate van de Ramp NIEUWS UIT HEILOO Sans Atout wil extra bus naar bridgedrive Obdam Bijna f 16 000 voor het Rampenfonds Het peil te Obdam en Hensbroek stijgt Voor het Rampenfonds DONDERDAG 12 FEBRUARI 1953 rtaalfraiser aan dienst kwam. 'e poort en hij zulk een lange l, vraagt, dan \n de werkers zo van katoen wollen oog, de lij in de ogen ed promoveren, neer één Klap ikele decennia litstekend vak- van de fabriek icdiende hij in neelschaarste 2 em de doorslag iiensten, die hij j „het ijzerfa- ie vroeger ge. leefde de jubi- ectie gehuldigd 3e oorlogsjaren, et meer vist ectietafel stond garen" met het en directeuren deden gaan. was er nog één merksigaar be- oKen Wit al jaren werd 3 weken en personeels- uit arbeiders, ezin tegenslag unnen worden. /4 pet. van zijn ok de directie ïeeft reeds met 3.voor dit t gesteld, mede in zijn ns niet te ver- ht ons wel. aedrijf de vlag en zilveren ju- ns, machinezet- i het grote le- reeds langer deeerde krach- Id van de Alk- i-jarige leeftijd in het gebouw erling-handzet- g in de schone e zet-machincs s in het bedrijf e jubilaris van hinezetter. Als ks een belang- hijnen van de de andere uit- rgen zullen wij stellen, want de huiselijke ld velen hem jubilaris be- iiguren in de p. Zijn prettig itend vrienden de heer Sik- vonden in de [kmaarse Boys een uitstekend jaren ook aan irbij bleken te verleiden een il van de Alk- zetten. ibileren. Onze met de hoop iren achter de A Dril „De jeugd gehouden a.s. Jongens en 10 tot en met zijn nen, doch hier zijn, in- dsbesteding in nmerking. die een vak tijd een werk- dat verband ^rden eveneens onstelling deel geschieden rkdag, behalve van 16—17 Onderwijs en n nog niet te eelnemers ont- r en wanneer everd. riens ns, afgenomen te Alkmaar, in Boek- ntie en Steno- Nederl. Han- r J. Wagenaar Limmen; En er mej. H. v. ekhouden: de G. D, Visser g te Alkmaar leur te Heer- e te Limmen. C. G. Keuning Oterleek, idijk, H. Kra- uyt te Heiloo, isser te Oude en N, B. v. Zee; Modern ren P. Groen IING aange- hondje, ken- op de borst, lief karakter, rweg achter- omgeving van l aangetroffen tekenen: wit- len is te Hei een pl.m. 1- ste- karakter, erwer, Zaag- Chr. Boeren en Tuindersbond vergaderde Gistermiddag vergaderde de kring Langedijk van de Chr. Boeren en Tuin dersbond in lokaal J. de Boer. De voor- Utter, de heer P. Mantel, zei in zijn Openingswoord, waarin hij de slacht offers van de overstromingen herdacht, dat de uitkomsten van 1952 economisch gezien zeer goed zijn geweest. Een be langrijke gebeurtenis was volgens spr. de ingebruikname van de nieuwe Chr. Lagere Tuinbouwschool te Broek op Langendijk. De vergadering, die voornamelijk een ..praatmiddag" bedoelde te zijn, begon met een inleiding vara, het hoofdbe stuurslid, de heer B. Havenaar, die o.m. wees op het belang van de agra rische export, welke het afgelopen jaar 3i/» milliard heeft bedragen. Omtrent het te stichten weerstandsfonds voor de tuinbouw, zeide spr., dat er met de re gering nog geen overeenstemming is bereikt, daar deze eerst de nodige ge gevens wil hebben. Over het borgstellingsfonds, de zgn. „Marshallgelden" werd gezegd, dat in 1952 zes en negentig maal toestemming is verleend tot de bouw van koelhui zen, pakstations, bewaarplaatsen, enz., waarbij een garantie van 50 werd gegeven, waardoor de betrokkene dus zelf ook voor 50 van het benodigde kapitaal moest zorgen. De heer Verkuil sprak daarna over akkerbouw. Voor de teelt van suiker bieten en tarwe zijn aanzienlijk gunsti ger voorwaarden aanwezig dan voor heen, doordat de regering de prijs be langrijk boven het kostenniveau heeft gesteld. Gerst en haver mogen boven dien vrij verbouwd worden. Aardappelmoeheid Van groot belang voor deze streek is de strijd die gestreden wordt voor het behoud van het uitzonderingsgebied voor de aardappelteelt. De commissie voor Akkerbouw heeft besloten de hef fing voor het aardappelfonds te ver hogen van f 30.per ha tot 50.per ha. zulks om een eventuele catastrofe op te vangen. Veerliq-iarig iubileum Het hoogtepunt van de receptie, die Dinsdag in café Van Ham werd gehou den ter gelegenheidwan-het frit, dat de heer J. Slinger veertig jaar in dienst was bij de heer G. Govers, was onge twijfeld het moment waarop burgemees ter J. Poseh, die met zijn wethouders van zijn belangstelling blijk gaf, de jubilaris de zilveren eremedaille ver bonden aan de orde van Oranje Nassau op de boist spelde. Het was overigens niet het enige blijk van erkentelijkheid dat de heer Slinger 00 deze middag te beurt viel. De heer Govers overhandigde hem een enveloppe met inhoud en eenzelfde ge schenk werd aangeboden door het da gelijks bestuur van de Hollandse Maat schappij van Landbouw. Door de heer Govers en diens zoon werd de jubilaris beschreven als een werker vol plichts betrachting. De receptie werd ook bij gewoond door een deputatie van Turn- lust. de gymnastiekvereniging, waarvan de heer Slinger meer dan 25 jaar het secretariaat voerde. Tevens waren aan wezig enkele bestuursleden van de land- arbeidersbond, die evenmin met lege handen kwamen. KARWEITJES VOOR DE PADVINDERS Onder het motto „Mouwen omhoog ons land moet droog" zullen de Gidsen en Verkenners van Limmen Zaterdag 14 Februari het dorp rondgaan om allerlei karweitjes voor de burgerij op te knappen. De bedoeling is dat op elke gids en verkenner Zaterdag f 1,verdient voor het Nationaal Rampenfonds. Karweitjes van allerlei aard zullen wor- nen opgeknapt, zoals schoenen poetsen, fietsen schoonmaken, koper poetsen, tuin tjes aanharken, ramen wassen enz. Aan de gidsen kan bovendien naai- en stopwerk worden opgedragen. Beemster BURGERLIJKE STAND Overleden Klaas Ossebaar, 54 echtgenoot van B. Zijp. Bij de discussie werd aangedrongen op uitbreiding van de bloembollenteelt. Ook werd gezegd, dat van de hulp van het borgstellingsfonds in deze streek nog niets te bemerken is. Toch is in Noord-Holland aan 20 bedrijven zulk een borgsteling verleend. Men kan zijn aanvragen echter het beste bij de Rijks- tuinbouwconsulent indienen. De heer Jac. Slot merkte nog op, dat geprobeerd zal worden om tuinders, die zelf niet kunnen financieren, ook met de overige 50 te helpen. De heer Slot deelde ten slotte mede, dat er in verband met de aard- appelrxoeheid, in verschillende delen van de provincie o.a. in he~. Geestmer ambacht, proeven zullen worden ge nomen met de teelt van nieuwè pro ducten, daar er in de toekomst wel een anti ere regeling zal komen. Voor het Kampen onas BROEK OP LANGENDIJK. Op de veiling te Broek op Langendijk werd op Amerikaanse wijze een kist uien verkocht, waarvan de baten bestemd waren voor het Rampenfonds. Het kistje bracht f 934.op. PRAATAVOND „DE TOEKOMST" ZUIDSCH ARW OUDE. De praat avond van de tuinbouwvereniging „De Toekomst", welke Dinsdagavond in het diaconie-zaaltje van de Herv. gemeen te werd gehouden, mocht zich in een goede belangstelling verheugen. De heer van Herwijnen van de Planten- ziektekundige dienst sprak over Aard appelmoeheid en andere aaltjesziekten. In de verschillende discussies kwam o.a. tot uiting, dat wisselbouw wel het beste bestrijdingsmiddel is tegen deze ziekten. Voor de economische politierech'er BROEK OP LANGENDIJK. Voor de Economische Politierechter te Alk maar werden gisteren vijf zaken op het gebied van de tuinbouw behandeld, die alle een nauw verband met elkaar had den. In vier van deze zaken was de hoofdverdachte de tuinbouwer Simon K. uit Broek op Langendijk, die teelt overeenkomsten had aangegaan met verscheidene tuinbouwers, die in het bezit waren van een teeltvergunning, terwijl hijzelf voor de financiering zorgde. Zo had K. tezamen met Jan S. uit Koedijk voor gezamenlijke rekening kool geteeld op gepacht land in Anna Paulowna en Wieringermeer. De op brengst was voor hen samen. S. was in het bezit van een teeltvergunning en K. had het pachtgeld voorgeschoten. De officier van Justitie mr dr J. M. Vellinga, vestigde er in zijn requisitoir de aandacht op, dat de teeltvergunnin gen strikt persoonlijk zijn en dat een ander er niet van mag meeprofiteren. Hij eiste tegen K. een boete van f 75. of 20 dagen en tegen S. een boete van f JOO.of 30 dagen. De politierechter, mr J. A. Markus, veroordeelde K. tot f 20.— en S. tot f 30.— of 10 dagen. Met Evert Br uit ,gt„ Pancras had K. ■estn dergelijke—overeenkomst gesloten. Hier luidde de uitspraak f 20.— of 10 dagen voor K. en t 25.of 10 dagen voor B. Er was ook proces-verbaal op gemaakt met betrekking tot dergelijke relaties van K. met Adrlanus B. uit Zijdewind en Jan W. uit Oude Niedorp. Hier werd het ten laste gelegde echter niet bewezen geacht en volgde zowel voor K. als voor B. en W. vrijspraak. Zaterdag en Zondag gepft de R.K. toneelvereniging „Het Masker" een uitvoering in het Verenigingsgebouw met het toneelstuk van A. van der Lugt, „Het verloren dorp", het actuele stuk, dat we reeds een paar maal in onze kolommen hebben gesproken en waarvoor de nodige belangstelling mag worden verwacht. Deze uitvoeringen worden gegeven ten bate van het Ram penfonds. Naar wij vernemen, is „Het Masker" ook bereid voor het zelfde doel uitvoeringen in omliggende plaat sen te geven. Men kan zich om inlich tingen wenden tot het bestuur van deze vereniging, telefoon 242 te Warmenhui zen. Zaterdagmiddag kwamen op de Drie hoek, de bekende gevaarlijke plaats in de Dorpsstraat, met elkaar in botsing de auto's van de garangehouder C. B. en van de geneesheer uit Obdam. De laatste had een tamelijk sneile vaart en de wagens vlogen met een vervaar lijke klap op elkaar in. De echtgenote van de dokter bekwam daarbij een hoofdwonde, maar kon, na bij de heer G. verbonden te zijn, per taxi naar huis worden vervoerd. Naar de schuldvraag wordt door de politie, die spoedig ter plaatse was, een onderzoek ingesteld. Beide auto's, die zwaar werden be schadigd, werden later weggesleept. Verder stonden terecht Jacob B. uit Zuidscharwoude en de firma G. K. en Zonen uit het zelfde dorp. B. was in het bezit van een vergunning en had rode kool geteeld voor Tekening en risico van de firma K. Hier eiste de officier tegen B. f 300.boete of 3 maanden en tegen de firma K. f 500. boete. De Economische Politierechter veroordeelde B. tot f 75.of 25 dagen en de firma K. tot f 300. Vijf en twintig jaar kassier NOORDSCHARWOUDE. Voor de heer Jur. de Groot was het Woensdag een gedenkwaardige dag. Hij was na melijk vijf en twintig jaar lang als kassier in dienst van de verenigde transportarbeiders te Noordscharwoude Vanzelfsprekend ging dit jubileum niet onopgemerkt voorbij. Van vele zijden bereikten hem gelukwensen, verschei dene gepaard gaande met stoffelijke blijken van waardering. Zo werd hem door zijn mede-arbeiders een tafelkleed aangeboden. De werkgeversvereniging De Koophandel, van welke voorzitter en secretaris de jubilaris kwamen feli citeren, offreerde een kist sigaren. RUTGER SCHOUTEN HIELD LEZING OVER MUZIEK NOORDSCHARWOUDE. Voor een klein aantal bezoekers heeft Rutger ^chqute.n, de muzikale, medewerker van de VARA voor de Culturele""Com missie van de P.v.d.A. en aanverwante organisaties, een lezing gehouden over muziek,verduidelijkt met gramofoon- muziek. De inleider behandelde zowel klassieke als wel meer populaire mu ziek. Het was een mooie avond, die zeker meer belangstelling had verdiend. CONCERT VOOR GOEDE DOEL NOORDSCHARWOUDE. De zang vereniging „Gemengd koor Crescendo" besloot ten bate van het Rampenfonds een kerkconcert te geven in de Ned. Herv. kerk te Oudkarspel. OPBRENGST KERKCOLLECTE SINT-PANCRAS. De collecte voor het Nat. Rampenfonds heeft alhier in de Ned. Herv. kerk f 910 en in de Ge reformeerde kerk f 554,34 opgebracht. Bloemkoolslag voor de rechtbank Rechten van Zaadhandel niet aangetast De Meervoudige Economische Kamer van dc Alkmaarse rechtbank lieeft gisteren de zaadkweker P. B. uit Ha- rcnkarspel vrijgesproken. De Rotter damse zaadhandelaar R. Z„ die het zaad van de „Flora Blanca", een bepaald bloemkoolras, waarvan hem op 26 Nov. 1951 het kwekersrecht was verleend, in de handel bracht, had een aanklacht ingediend tegen de zaadkweker uit Harcnkarspel, die een zaad in de handel had gebracht van een door hem ge kweekt ras „Brocrsens reuze", dat vol gens de Rotterdamse kweker nagenoeg geheel met dat van de „Flora Blanca" overeenkwam. De firma Zwaan, in de overtuiging, dat B. voor zijn teelt het zaad van de „Flora Blanca" had gebruikt, had de zaadkweker hierop schriftelijk attent gemaakt en voorgesteld, om, nu B. toch al tot de verbouwing van de reuzen- bloemkoolsoort was overgegaan, tot een regeling te komen. B. had hierop ge antwoord, dat hij het betreffende bloemkoolzaad niet van de firma Zwaan had overgenomen, maar door eigen kweekexperimenten had verkregen en dat hij zich daarom niet geroepen achtte om met de Rotterdamse firma tot een regeling te komen. Veertien dagen geleden eiste de officier van Justitie bij de Alkmaarse rechtbank, mr dr J. M. Vellinga, tegen de zaadkweker B. een boete van vijf honderd gulden subs, drie maanden. Hij achtte het bewijs geleverd, dat B. de rechten van de firma Zwaan had aan getast. De raadsman van de zaadkweker uit Harenkarspel, mr dr C. Berkhouwer, concludeerde tot vrijspraak, subs, tot verwijzing van de zaak naar de rech- ter-commissaris. Gisteren bleek, dat de rechtbank niet bewezen achtte, dat de kweker B. het zaad van de „Flora Blanca" had bruikt. ge- Bevolkingsonderzoek op t.b.c. in Maart Naar Wij vernemen krijgen de voor bereidende werkzaamheden voor het bevolkingsonderzoek min of meer vaste vorm. Voor dat dit onderzoek plaats heeft zal er eerst een contact-avond plaats hebben op Dinsdag 17 Februari, waarvoor de huisbezoekers worden uit genodigd, die dan verschillende instruc ties zullen ontvangen. Het onderzoek zal in verschillende plaatsen in de om trek worden gehouden. Zo zal naar alle waarschijnlijkheid ook de bevolking van de Woude, Stierop, Starnmeer, Ko- gerpolder, Oostdijk en Zuiddijk zich voor dit onderzoek moeten begeven naar Graftdijk op 11 Maart en de be volking van de Schermer, behalve de Westdijk, naar Driehuizen op 12 en 13 M=art a.s. De bevolking van de West- dijk zal tegelijk met de bevolking van Boekei en Akersloot te Akersloot wor den onderzocht op 23. 24 en 25 Maart a.s. De kosten bedragen f 1.05 per in woner. Gezien het grote nut is het noodzakelijk dat iedereen hieraan me dewerkt. Pas dan kan dit onderzoek slagen. BOUW DERTIEN WONINGEN GEGUND De bouw van dertien een-gezinswonin gen op het perceel grond, gelegen aan de Koningsweg, waarvan de aanbesteding plaats had op Donderdag 29 Januari, is door burgemeester en wethouders gegund aan de fa. G. Heijne Zonen te Heiloo voor de som van f 104.100,Het werk geschiedt onder leiding van architect R. Visser te Bergen (NH). Cocde opvoering van In Pace Nata In Pace Nata uit Limmen gaf in de zaal van Jac. den Houdijker een revue, ender de titel „Aan het hof van Koning Ontrouw". Het geheel was niet onaardig in elkaar gezet en de uitvoering viel niet tegen. Hierbij dient men te bedenken, dat In Pace Nata afkomstig is uit een kleine gemeente, waar goede krachten niet zo talrijk zijn. Dat men niettemin een zo groots opgezette uitvoering aan durfde verdient alleszins een woord van lof. De vraag is gewettigd of hier in samenwerking met verschillende vereni gingen iets dergelijk ook niet mogelijk is? In elk geval heeft In Pace Nata een leerzame avond gegeven. Door de weers omstandigheden was de zaal maar matig bezet. VERVOLG STADSNIEUWS Het Kerkconcert dat a.s. Zaterdag avond in de Grote Kerk zal worden g - geven bestaat uit een uitgebreid pro gramma van muzikale meesterwerken Erna Spoorenberg, sopraan en Piet Kee orgel verlenen hierbij hun medewe - king. Begonnen zal worden met een praeludium van Bach waarna het leer lingenkoor van de Rijkskweekschool het Wilhelmus en „Wilt Heden nu tre den" zal zingen. Daarna zal Erna Spoo renberg enkele liederen ten gehore brengen. Op het volgend programmapunt staan een drietal liederen door het koor der Rijkskweekschool te brengen, waaron der „Zingt een loflied" en het „Sanc tus" van Clemens non Papa. De hoog ste klassen der Midelbare Meisjesschoo brengen dan de „Litaneie van Schubert. De pianobegeleiding van dit nummei zal worden verzorgd door mevrouw Gischer-Van Asch van Wijck. Met twee orgelvoordraehten wordt het concert dan voortgezet en wel met ,.Nun ruhen alle Weider" en een „prae ludium van Bach. Het Ave Verum van Mozart, gezon gen door de Rijkskweekschool zal één der hoogtepunten van dit concert wor den. Met het gezongen „Abide with me" zal dit selecte programma worden besloten. Kaarten k 1 1.— en f 2.50 zijn ook nog bij de aanvang van het concert aan de ingang van de Kerk te verkrijgen. TE BERGEN In de „Rustende Jager" zal Zondag avond een dergelijke herdenkingsavond gehouden worden, waarop dokter Steinz en zijn vrouw met cello en pia no enkele muzikale voordrachten zul len verzorgen en ook begeleidend op- tieden. Mr A. F. Kamp zal een causerie houden over het onderwerp „waters nood uit vroeger eeuwen". Ook de Berger accordeonvereniging zal naar wij vernemen haar medewer king verlenen. De baten van beide avonden zullen geheel aan het Rampenfonds ten goede komen. Emigranten in Vancouver bieden helpende hand Overal in het buitenland hebben Ne derlanders de handen ineen geslagen om het vaderland te, helpen. Ook in Vancouver, van waaruit óns een kran tenknipsel bereikte van de heer J. de Jong,, zoon van kapper De Jonge van de Kennemerstraatweg, die twee jaar geleden naar Canada emigreerde. Dui zenden Hollanders, aldus het artikel, hebben in Brits Columbia de hoofden bij elkaar gestoken om voor het door de overstroming getroffen Nederland geld, kleding en voedsel in te zamelen. In Vancouver werd een comité ge vormd, dat geen bepaalde plannen uit werkte, maar alles in het werk zal stellen om voor de daklozen zoveel mogelijk bijeen te brengen. De actie bepaalde zich niet alleen tert de Neder landse emigranten. Ook vele Canadese instellingen en particulieren brachten hun geld en goederen in en reeds een dag later vertrokken twee vliegtuigen uit Montreal met een kostbare lading laarzen, warme kleding en dekens. Rijdend postkantoor naar Alkmaar Zaterdag zal Alkmaar worden be zocht door het rijdende kantoor van de PTT. De wagen zal in het centrum van de stad een standplaats krijgen en de loketten zullen zijn geopend (zij het met een kleine middagpauze) van 's morgens negen uur tot 's middags vijf uur. Doel is de verkoop van de speciale watersnoodpostzegel 1953 (een zegel van tien cent met opdruk), waarbij men een toeslag betaalt van eveneens tien cent ten bate van het Rampenfonds. Bovendien, en dit is belangrijk voor verzamelaars, zal men in dit rijdende postkantoor kunnen kopen een speciale enveloppe, in kleuren bedrukt met het wapen van Zeeland. Deze enveloppe zal worden voorzien van een speciaal stempel met de watersnoiodzegel en kost f 0.70. Vanzelfsprekend komen ook deze baten ten goede aan het Rampen fonds. Damclub DDD ONDERLINGE WINTERCOMPETITIE De wintercompetitie werd Maandag avond met veel animo voortgezet. Opmer kelijk was dat geen der acht competitie partijen in remise eindigde. Er is dus wel fel om de punten gestreden. L. Ravestein won met zwart spelend van J. Schuit en is daardoor een grote con current geworden van M. J. Langras Jr. M. Hemels maakte een fraaie combinatie tegen G. Woonijk, wat hem welverdiend twee punten opleverde. De partij J. Mekken tegen H. de Jong had voor Mekken een teleurstellend ver loop. Hij won in de opening der partij een schijf, doch verloor in het eindspel nog door een blunder. N. Visser won met zwart spelend van D. Korn, terwijl M. Oud door een blunder van M. J. Langras Sr. gemakkelijk won. P. Smolenaars speelde tegen D. Stam. Deze laatste geraakte in de „hekstelling" en Smolenaars wist daar mooi partij van tc trekken en twee punten te veroveren. D, Bruggeman speelde een sterke partij tegen G. Sijm, wat hem een verdiende winst opleverde. Ten slotte won M. A. Langras door een damzet van N. Lengers. Menno Grondsma naar Engeland Menno Grondsma, wiens imitaties in Zwitserland, Spanje en de Rivièra* veel geestdrift hebben gewekt, zal binnen kort in Engeland optreden. Daarna volgt waarschijnlijk een engagement in Parijs. UIT KRAAN GEVALLEN Bij werkzaamheden van de fa. Daal der aan de Oldenbarneveltsdijk bij de Grote Keeten is de kraandrijver H. Lasschuit uit Alkmaar uit zijn kraan gevallen en met een gebroken dijbeen en gescheurde spieren naar het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar overge bracht. BATH-BIBLIOTHEEK GEOPEND Ten gerieve van de liefhebbers van Engelse boeken, die gebruik willen ma ken van de Bath-bibliotheek, zij mede gedeeld dat zij met ingang van 13 Febr. weer regelmatig boeken kunnen lenen en wel op Woensdag- en Vrijdagmiddag van 24.30 uur in bet gebouw Lange- straat 95, naast de Stadhuistoren. De wonderen zijn de wereld nog met uit en hier boven vindt U er een. De heer N. Leyen van de Westfriese dijk bij Winkel werd in dit vroege jaargetijde verblijd met de komst van dertien kuikentjes, waarbij het merkwaardige is, dat de kater enkele van deze piepjonge diertjes heeft ge adopteerd. Wanneer ze warmte zoeken, stappen ze op de vaderlijke kat toe, die ze op moederlijke u/ijze koestert, daarbij spinnend van genot. Gisteravond deed de heer W. v. d. Meer, voorzitter van de bridgeclub Sant Atout, een hartstochtelijke oproep tot de leden om deel te nemen aan het grote bridgetornooi dat voor alle brid gers, al of niet aangesloten bij een bridgeclub, Zaterdag 21 Februari zal plaats vinden in het Gulden Vlies en hotel Victory ten bate van het Ram penfonds. Bij voldoende deelname zal vanuit Heiloo een speciale busdienst worden ingelast. Opgave kan geschie den bi.i de heren Rootjes en Bartelomy, resp. Tuindorp en Stationsweg. Hierna ging de voorzitter over tot het bekendmaken van de eerste prijs winnaars in iedere lijn, waarvoor we derom prachtige prijzen beschikbaar waren. De uitslag was: 1 heren Ten Cate Hauer 237.51 pt.; 2 dames Brandse Rootjes 227.91 pt.: 3 fam. D. de Jager 226.78 pt.; 4 mevr. SchuilingSchnei der 222.71 pt.; 5 heren KluiverGabel 219.71 pt.; 6 heren Grootesde Ruiter 218.90 pt.: 7 fam. De Ruijter 216.05 pt. De-gédetaillëêrde.'uitslag Jvan de-j5e 4-wekelijkse competitie, waarvan de twee bovenste promoveren en de twee onderste in iedere lijn degraderen, was als volgt: A I: 1 fam. D. de Jager, 2 Visser Govers, 3 Bartolemijde Vries. 4 BrandseVerbrugge, 5 Napvan Steeg, 6 v. d- MeerRootjes, 7 ScholeKo men. 8 JonkmanSchoorl. A II: 1 fam. De Ruijter, 2 Middelburg Slikker, 3 PelSchipper, 4 Koersen Visser, 5 KöhnePostma. 6 fam. Agste- ribbe, 7 fam Stuveling, 8 dames Bac ker—de Jager. BI: 1 dames BrandseRootjes, 2 Harreveldv. d. Berg, 3 Bammens Van Steeg, 4 mevr. v. SteegPrins, 5 mevr. Bakkervan Dijk. 6 v. d. Wate ringModder, 7 dames PelGarritsen, 8 dames KlopperVan Steeg. B II: 1 Grootesde Ruiter, 2 mevr- RoestBonnewit, 3 Garritsende Vries, 4 dames Blikslagerv. Dijk, 5 mevr. de Vriesvan Laarschot. 6 de Wild v. Dijk, 7 Kloppervan Dijk, 8 Klaver v. d. Park. C I: 1 Ten Cate—Hauer, 2 Burgering de Boer, 3 en 4 mevr. KemosRuh- ling en fam. Van Tiel, 5 fam. Groothed- de( 6 RepkoPesser. dames Harreveld de Vries, 8 fam. Grosz. D I: mevr. SchuilingSchneider, 2 dames Pesser—v. Weelderen, 3 dames Spruijtde Graaf, 4 ElzerVisser, 5 dames v. BuitenenWinter, 6 Wieringa Swart, 7 fam- v. d. Bergh. D II: 1 KluiverGabel, 2 dames JonkmanKlaver, 3 mevr. Ruhling Hartog, 4 mevr. Gutterv. Zutphen. 5 dames Bartelomyde Wild, 6 fam. Vis ser, 7 Gelder. Weer raadsvergaderingen Wij vernemen, dat mede naar aanlei ding van de laatste spoed-vergadering, de raad hedenavond in comité bijeen komt. Morgenavond zal een openbare raadsvergadering worden gehouden. COLONNE-COMMANDANT VAN HET ROODE KRUIS. Dr. Hoekstra heeft zich bereid ver klaard het arts-commando op zich te nemen van de Roode Kruiscolonne te Heiloo. R. K. SOOS VOOR BEJAARDEN. Ook aan R. K. ziide is men druk be zig een „soos" in het leven te roepen. Verschillende oudjes komen reeds bij een in het N. K. J. B.-gebouw. waar druk gebiljart en gekaart wordt. De collecte in Obdam voor het Natio naal Rampenfonds heeft het volgende resultaat gehad: Verenigingen f 1131, scholen f 335,58, ongehuwden f 2604,75, gehuwden f 11703,20. in totaal f 15.774,53. Dat is per gezin f 35,45 of per inwoner f 6.36. Het eindcijfer van de inzameling vooi het Rampenfonds is te Obdam en Hens broek nog weer gestegen, te Obdam van f 15.774,53 tot rond f 16000 en te Hensbroek van f 3169,25 tot f 3813.75, zulks hoofdzakelijk door bijdragen van diverse verenigingen, kaartclubs e.d. De R. K. Verkenners en Wélpen gaan Zaterdagmiddag karweitjes verrichten onder het motto: „De mouwen omhoog, ons land moet droog". De inwoners wordt verzocht zoveel mogelijk te la ten doen en natuurlijk de padvinders (sters) naar verhouding te honoreren. Alles wat er verdiend wordt gaat naar het nationaal Rampenfonds. De. kar weitjes kunnen worden opgegeven aan de adressen: Kennemerstraatweg 295, Stationsweg 111. van Catsstraat 1 en bij de leiders en leidsters. De plattelandsvrouwen zanggroep te Heiloo heeft 10 gulden gestort voor hulpverlening. Het Instituut v. Arbeiders Ontwikke ling f 32.75 zijnde het saldo van de Maandag gehouden filmavond. l.v.A.O. werkt samen met andere afdelingen De besturen van de afdelingen Alk maar, Castricum en Heiloo hebben be sloten door een nauw onderling contact het zomerwerk te coördineren, wat tot -resultaat had, dat een groot'' aantal tochten(tjes) geprojecteerd kon wor den. Op 19 April wil men de grote bïoem- bollenshow te Heemstede bezoeken. Met Pinksteren staat een 4-daagse tocht van het Zuiden van België op het programma. De landelijke Stertocht (27 en 28 Ju ni) is een hoogtepunt. O.a. zal optre den te Viqrhouten het Nationaal ballet van Sonia Gaskel. In de naaste omge ving gaat men in samenwerking met het gewest Noord-Holland, een Zomer feest organiseren (12 Juli). Voorts is er voor de Heilooërs de tra ditionele boottocht op het Alkmaarder Meer. Tot slot werden nog andere uit stapjes in naaste omgeving, o.a. naar de „Verbrande Pan" door de voorzitter de heer N. Majolee in bespreking ge bracht. Uit alles bleek dat men spontaan, in. samenwerking met de andere afdelingen het z.g. natuur-vriendenwerk wil aan pakken. Grote belangstelling voor filmavond van Instituut De belangstelling voor de filmavond van het Instituut te Heiloo was zeer groot. De grote zaal van „De Rus" was practisch geheel bezet. Vertoond werd de film „Een Midzo- mernachtdroom", een film gemaakt naar het bekende toneelstuk van Wil liam Shakespeare met muziek van de componist Mendelssohn Bartholdy. Het is een film van dans en spel, van zotheid en mysterie. De heer Majolée nam de gelegenheid te baat de aanwezigen op te wekken iid te worden van het Instituut, dat thans een zo belangrijke plaats inneemt in het plaatselijke culturele leven. A.s. Donderdag gaat men naar de opera „Aïda" van Verdi, op 16 Februari wordt de vierde lezing in de serie „Naar een gezonde samenleving" ge houden. De heer Paul de Vries, se cretaris van het NVV (A'dam) spreekt dan over „De keuze van het toekom stige arbeidsterrein" en op Woensdag 25 Februari spreekt het Kamerlid J. de Kadt over het zeer actuele onderwerp „Blank, zwart en gekleurd in Afrika". Bromfietser tegen auto Op de hoek Kennemerstraatweg— Stationsweg botste de heer V. uit de Zevenhuizerlaan tegen een luxe auto die achter een vrachtwagen met trekker reed en door de bromfietser niet tijdig werd opgemerkt. V- liep verwon dingen op aan bet gezicht. Dr. Hoekstra verleende eerste hulp. De bromfiets werd zeer ernstig beschadigd. Knaapje onder auto Het 5-jarig zoontje van de familie K. aan de Kennemerstraatweg stak plotse ling achter een auto om de Stations weg over. Hij werd gegrepen door 'een auto bestuurd door de heer v. d. Berg uit Heiloo. De jongen kreeg een boven been fractuur en liep verschillende schaafwonden op. Overbrenging naar het St. Elisabethziekenhuis bleek wen selijk. TER COULSTER-LAAN IS KAAL GEWORDEN. Sinds enkele weken is men bezig de prachtige zware essen in de Ter Coul- sterlaan om te hakken. Het is er niet mooier op geworden en we kunnen slechts hopen, dat het jonge gewas spoedig de nodige sfeer zal teruggeven.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3