8SSS» RIKKI AAN DE RIVIERA VAN NELLE'SssSHAG "KSSftd ...KON MOEDER HEM METEEN MET EEN CADEAUTJE TROOSTEN DEGRUYTER W WA7/S 1| f DAT LEKKBRM «imeoM&Ë helemaal JÉ Toen Henkie gevallen was. Hij lachte door z'n tranen heen, toen hij die vliegmachine zag PLANMEM VOOR EEN NIEUWFRIS BEHANGETJE? De Klok-verrassingen krijgt U dus geheel gratis Alleen De Gruyter geeft 10°/o korting op alle artikelen, behalve suiker, zout, soda. DONDERDAG 19 FEBRUARI 1913 ,w 'I/GEEEJE 'n UnoM produet 0 K SfUÏItS 69. Waai' was Rikki gebleven? Neen, ze was niet dood, zoals de kapitein vermoedde. Dat zou trouwens een onmogelijkheid zijn, want dan had het verhaal hiermede een onverwacht en dramatisch einde gevonden en dat nog vóórdat de schurken veilig en wel achter slot en grendel zouden zitten. Neen, Rikki had zich plat op het achterdek laten vallen achter het trappenhuis, zodra ze het eerste schot hoorde. Ze had alleen een angstige kreet laten horen, maar dat was óók een van haar specialiteiten, die ze tot haar beschikking hield voor nood gevallen. Ze hoorde de' stemmen van de kapi tein en de overige bemanning, terwijl ze er in slaagde om zich door een luik te laten zakken. De deurtjes lieten zich gemakkelijk open duwen en een zwart gat nodigde haar als het ware uit om er zich in te verbergen. Voor zichtig werkte Rikki zich verder naar binnen en terwijl ze daarmee bezig was, voelde óók zij, hoe het Jacht langzaam opzij ging liggen. Ze hoorde de verwarde stemmen van de be manning en de kreet: „In de boten! In be boten!" en meende dat het schip overhelde, omdat iedereen naar één kant was gelopen- Ze schonk er verder geen aandacht aan en probeerde de zaklantaarn, die ze op de matroos veroverd had. Gelukkig zat hij nog tussen haar ceintuur en hij gaf zelfs nog licht ook! Met de motoren was ook het electrisch l,c uitgevallen en Rikki was dus aangewezen op haar zaklantaarn. Ze bevonl zich in een beig- plaats gevuld met kisten, waartussen een gan getje was uitgespaard. Aan het einde er van kwam een deur te zien. Ze opende deze en een dikke rookwolk sloeg haar tegemoet. Ze stap de machinekamer binnen. Nadat Rikki me enige moeite de machinekamer doorgestiom peld was, bereikte ze via een andere deur, gang, waarin zich haar hut moest bevinden. Even later stapte ze binnen en leunde uitga* put tegen haar kooi aan. Wat is het heerlijk voor een Moeder, als ze een cadeautje tevoorschijn kan toveren! Dan zijn de tranen als bij toverslag verdwenen. Dan lacht ieder kind. Dan is alle leed opeens vergeten. En Moeder is, voor de zoveelste keer, een echte uitkomst in de nood Die cadeautjes hoeven niets te kosten! Ook U kunt elke week een verrassing voor Uw kinderen meenemen. En dat hoeft U geen cent te kosten! Zeepfabriek „De Klok" bezorgt U helemaal gratis zo'n cadeau! Hoe dat kan? Zeeppoeder Zelfw. Wasmlddrf Wolwasmiddel Bleekpoeder Zakje blauw Stijfsel extra Stijfsel prima Glansslijfsel. Afwasmlddel Grftol relniglngs- en wasmiddel Rensa reinigingsmiddel kleine bus 25 ct. grote bus Soda Mi kg. pak pak -pakje -zakje pak 500 gr. pak 32 ct. 42 et. 40 ct. 10 et. 10ct. 28 ct. 48 ct. 30 ct. 30 ct. (les 35 ct. 42 et. 13 ct. 530*1* Moeder, U weet wat Uw kinderen toekomt. Een beker vol pittige Royco Kippensoep bij hun boterham. Dat hebben ze nodig als ze om 12 uur door en door koud uit school komen. Maar zij niet alleen. Ook Uw man, ook Uzelf... iedereen! En let eens op de smaak! 't Is zeldzaam,zó'n soep in precies 5 min. op tafel te kunnen brengen. Royco kippensoep... Die cadeaux krijgt U er helemaal gratis bij Ja, voor niets! En dan moet U eens zien, wat voor prachtige cadeautjes er uit de Klok-ver- rassingspakkettenkomen! Mooie bekers, vliegtuigjes, cowboy- en Indianenfiguurtjes, fluiten, kin- de'rzakdoekjes, autootjes, kleur- boekjes, potloden, pudding vormpjes, drijvende eendjes U heeft zoiets nog nooit mee gemaakt Er komen zelfs Delfts blauwe asbakjes, platelen vaasjes, scheerapparaten en nog andere nuttige en mooie dingen uit. Ga nü naar Uw winkelier. Haal Uw pakket met de verrassing. Wie weet, wat er voor U inzit. Alles dus in één pak mèt de verrassing In elk Klok-verrassingspakket vindt U2 pakken Snelwerkend Sneeuwwit. Géén wasmiddel geeft bij Uw witte en bonte was zo'n schitterend resultaat! 't Is ver bluffend! En 't kost bovendien maar 37 cent per pak! 1 Dubbel stuk rijkschuimende Klokzeep. Zo zuiver, zo vet, zo rijk schuimend, dat U zich verbaasd afvraagt, waarom U niet veel eerder die kostelijke zeep bent gaan gebruiken 1 En dat voor 25 cent. 1 Groot pak alkalivrij Klik W olwasmiddel. Ja, ook het échte Klik Wol wasmiddel zit in het verrassings pakket. Klik is 't beste was middel voor dekens, wol en zij. Alles komt als nieuw uit 't veiligreinigend Kliksop tevoor schijn! 41 Cent slechts kost het grote pak Klik Allemaal dingen, die U elke week töch nodig heeft. Alles van de allerbeste kwaliteitMaar als U ze tegelijk koopt, dan krijgt U er een van die reusachtig aardige verrassingen bijEn 't verrassingspakket kost U er geen cent méér om! Vp-253 Die 10°/o korting moet èrgens van daan komen. Waar vandaan? Uil de grote bezuinigingen die mogelijk zijn in een groot bedrijf met eigen fabrieken en meer dan 370 eigen winkels. Het is logisch, dat U daarvan meeprofiteert. U vindt in elk Klok-verrassingspakket zo'n gratis cadeau! „Kijk", zei de Klokfabriek, „we doen alle beste wasmiddelen, die de huisvrouw töch elke week nodig heeft, in één pak. Dat spaart verzendgeid. En voot dat geld kunnen we iets leuks kopen om de kinderen te ver rassen". 'n Goed idee, niet? 1 pak Snelwerkend Sneeuwwit f. 0,37 1 pek Snelwerkend Sneeuwwit f. 0,37 1 dubbel stuk Klokzeep f. 0,25 1 groot pak alkalivrij Klik Wolwasmiddel f. 0.41 Hot Klok-verrassingspakkot kost maar f. 1.40 Straks met de schoonmaak kan Uw wens tn vervulling gaan, U krijgt het geld ervoor immers vanzelf bij elkaar van De Gruyter's cassabons. Het is helemaal geen kunst en geen moeite er 5 of 6 gulden per maand mee te verdienen. Iedere maand opnieuw. Het hele jaar door. 3.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 4