wdse clubs Alcmaria tornde tegen storm op en veroverde volle winst net straatlengte van Suomi Uitgeest hielp Alkmaar aan het winnende doelpunt (2-3) Alkmaarse Boys voorhoede bleef tegen Velsen in gebreke ?n Cop pi inoediend De Spariaan-aanval was schoiloos Goals van Schmidt en Untied HSV liep MFC onder de voet (6-0) Verdiende 4-2 zege van Foresters tegen Vrone scoorde St. Victor zes goa^s Kranig Randers greep punt in Schagen Robaver moest andermaal het hoofd buigen voor Jong Holland Z- Nederlands elftal met W. Schmidt op de vleugel Zouaven liet Bergen de eer en punten Oudesluis veroverde op matig Limmen de dure punten Egmondia had aan 3 0 voorsprong niet genoeg MAANDAG 23 FEBRUARI 1953 Russen kozen plaatselijke raden In de zeven dichtst bevolkte Sovjet republieken zijn Zondag verkiezingen gehouden voor de plaatselijke raden Het kiezerscorps bestond uit meer dan 100.000.000 personen. De straten in de steden en dorpen waren versierd en er werd muziek ge maakt. De verkiezingen worden be> schouwd als een nationale feestdag. Molotof, van wie gezegd werd, dat hij niet gezond is, heeft ook zijn stem uit gebracht. Van de vooraanstaande lei ders zijn onder meer gekozen Stalin, Beria, Molotof, Worosjilctf, Mahlenkoi en Kaganowitsj. N tenhonger ln de wedstrijd tegen HBS IV en zegevierde met 70. Hoorn stelde zich in 4E practisch veilig voor de laatste plaats door met 21 van de Hermes reserves te winnen. "JTDCHNISCH was er een klasse ver schil tussen de Nederlandse dame» en Engelse B ploeg. Daarnaast waren betere lichaamsconditie, tactiek en gro tere snelheid oorzaak dat de Engelse veldmeerderheid zeer groot was en de Nederlandse voorhoede er vrijwel niet aan te pas kwam. Bij de ïust stond En geland met 30 voor en het einde kwam met 50, een nog te geringe be loning voor het goede spel en de grote veldmeerderheid. Srawberries kon het uiteraard in de promotieklasse B niet bolwerken tegen het leidende Kieviten. Het werd een eervolle 20 nederlaag. Alkmaar meest zijn meerdere erkennen in het zwakke Laren II. De 31 nederlaag was een teleurstellend resultaat van de Alk maarse damesploeg. De kansen van Kraaien op de eerste plaats werden aan zienlijk verkleind door de 4—3 neder laag tegen Amsterdam II. Niettegen staande de superioriteit van HDS houdt DEM in de derde klasse C moedig vol on won met 5—0 van Strawberries II. Eeehttrop II tenslotte won in 4E met Hermes bleef in 3D in de running door HBS II met 31 te kloppen. Kraaien II had een productieve bui. waarvan Strawberries III met 5—1 het slachtof fer werd. Alkmaar 2 won met invalsters en'''3 speelsters met 2—1 van AmsteH-ral' Eeehttrop T tenslotte won in 4® '"—O van Pinokke III. zodat hef* Eeehttrop al een bijzonder succesvol dag was. sec. Met enkele toepasselijke woorde" werden door oimgrmeester Kwint prijzen uitgereikt. Na de prijsuitreikWS werd dank gebracht aan baron Tug van Serooskerken die het moge-U» had gemaakt dat deze cross, waarvs» Polygoon enkele opnamen had -e' maakt, in de Heerenduineri kon worde gehouden. De uitslagen luiden: 1 Bobeldijk, 19.29.4 sec., 2 v. d. Burg, FIT. 'ec., 3 Spek, Suomi, 19.59.0 sec., 4 Pr0 Edam, 20.0.3 sec., 5 Noordermeen Moordwijk, 20.0.5 sc., 6 Muurlink, AA 1 Cys, Lat, 8 Mars. Zaanland. 9 HoPm Doves, 10 Braak, Waterland. A-klasse: 1 Bobeidijk. MFC, 2 Spek- 3uomi, 3 Mars. Zaanland, 4 J- bm Suomi, 5 Adrichem. DEM. B-klasse: I v. d. Burg, FIT, 2 Pr°nkj Idam. 3 Noorderrneer, NoordwiJK, Wuurlink, AAC. 5 Cys, LAT C-klasse: 1 Hopman, Doves, 2 Stuy' :and, Suomi, 3 Kroon, Doves. D-kiasse: 1 Boon, DEM, 2 Braak, Wa' erland, Borst, Olympus. Bij een tramongeluk in ing van Mexico-City zijn 52 PelS mgekomen en 70 gewond. 1/OOR HET EERST IN 1953 waren Alkmaarse voetbalenthousiasten naar het Sportpark getogen om een competitiewedstrijd van Alcmaria te aanschou wen. Elf withemden, ditmaal in blauwe shirts gestoken, hebben kans gezien om, na een winterslaap van vele weken, een overwinning uit het vuur te sle pen, een overwinning, die, vooral in het eerste half uur na de hervatting, aan een'zeer dunne draad met zwakke plekken heeft gehangen. In die periode kon de voorhoede slechts bij hoge uitzondering een aanval opzetten, moest de half- linie zich alleen tot verdedigen beperken en stonden backs en doelman onder hoge druk. Dat die lange en voor AIcmaria-supporters bange periode geen funeste gevolgen had, is niet in de eerste plaats te danken aan het Alc- maria-team. Zeker, de verdediging heeft hard, zeer hard gewerkt, maar een Voorhoede van enig formaat had van verscheidene fouten toch minstens één- of tweemaal moeten profiteren. DE WEDSTRIJD stond niet op hoog peil, kon dat ook niet omdat de har- de wind, die somtijds tot een behoor, lijke storm aanwakkerde, het plaatsen vrijwel onmogelijk maakte en boven dien hadden de spelers kennelijk last van de scherpe zon die een groot ge deelte van de wedstrijd de toeschouwers aangename herinneringen aan pretti ger jaargetijden bezorgde. Alcmaria speelde in de eerste hellt, juist toen men tegen de harde wind moest optor nen, aanzienlijk beter dan in de twee de. Meer dan eens konden wij goed opgezette aanvallen, waaraan vooral Harry Schmidt en Piet de Buyzer een belangrijk aandeel hadden, noteren. In de eerste helft was Piet Wassink in de verdediging de uitblinker, maar in de tweede helft viel vooral Wijnands op, die zich in een vrij korte tijd tot een zeer betrouwbare en trapvaste back heeft ontwikkeld. Paulisse, hoezeer wij ook bewonde ring voor zijn onvermoeid zwoegen hebben, doet naar onze smaak weieens te riskant. In de eerste plaats trekt hij te veel naar het doel met het gevolg zijn buitenman een te grote bewegings vrijheid geniet en bovendien laat hij zich in zijn ijver een enkele maal té veel gaan, met het gevolg dat vrije trappen in de buurt van het strafschop gebied geen uitzondering zijn. Brou wer was kwiek en ijverig als altijd en Webster had de lastige taak om Maa- sen, die buitenslands vertoeft, te doen vergeten. Deze Webster is zeker niet zo'n opvallende figuur in het veld als Maasen, maar toch is hij een zeer ver- ffliensteliik speler die zijn opdracht, het Schaduwen van een binnenspeler, nauwgezet vervult. De aanvalsleider van De Soartaan de leusdiee van Lier. had maar twee /(seconden nodig om het eerste ee- va.irlnke schot od het doel van Vas- binder te lanceren. Tussen dat schot De wedstrijd HSV—MFC. welke door de gastheren met 60 werd gewonnen werd op voortreffelijke wiize door Scheidsrechter Harltand geleid. HSV was technisch de beste ploeg en MFC beging de fout nog door haar, o.i. bes- te speler - Rossen vleugellam te ma- Ken, door hem halsstarrig op de rechts- DUitenplaats te handhaven, terwiil het een uitgesproken midvoor is. MFC gaf ,n,let spoedig gewonnen, want voor al voor de rust. toen MFC de wind in haar voordeel had, wogen beide partij en aardig tegen elkaar op, trots de 2—0 voorsprong die HSV had genomen resp. uit goede doelpunten van Ben v. d Maat eri Bugter. Na de rust was het HSV-overwicht te groot voor de MFC-defensie. Spoedig scoorden v. d. Maat en Bugter ieder een doelpunt, waarvan vooral het laatste doelpunt op fenomenale wijze tot stand Kwam. De MFC-voorhoede forceerde nog wel enkele uitvallen, maar verder dan enkele duels tussen Rossen en P. Apeldoorn kwam het niet en Jan Apel doorn behoefde er haast niet aan te pas te komen. Met nog een kwartier te spe len nam Haanraads op fraaie wijze een corner en nadat de bal enkele malen togeschoten en weggewerkt was kwam deze tenslotte bij Mos, die er 5—0 van maakte. Vlak voor het einde kreeg HSV een vrij trap op de rand van het straf schopgebied. doch de muur van MFC- jpelers die zich voor het doel opstelde, was voor Haanraads geen bezwaar om keihard de zesde goal te scoren. Toen gaf MFC zich gewonnenHSV had een nuttige overwinning behaald! Met twee invallers is Foresters er toch m geslaagd, beide punten bij Knolhmdam weg te halen. Het werd een q^-overwinning. ton m^edtStr^d - pas enkeie minu- achWn», n een der Knoller.dam- achterspelers een corner cadeau o-,f welke door Van der Horst genonfen zet6 0^1 '"nf" d.°elPunt Werd omge- steegje nTm^we^n aftouw^ joeg. Dezelfde spele benutte kort voor de rurt een fraaie kans op uitsteken de wijze en bracht de stand op 03 Knollendam begreep wel dat het 'de verkeerde kant op ging en pakte na de rust stevig aan. Het duurde echter nog een minuut Of tien alvorens de stand op 1—3 werd gebracht Het begon er voor Foresters "Jt l.e zien' vooral toen Knollen dam de stand tot 2-3 verkleinde. Daarna kwam echter het noodlottige ïmoment voor Knollendam, dat fel om de gelijkmaker streed. Van Geel™ mee° a" ForPefdaa? en het komen én i?L ?r5 k,0K 00k niet verder JKomen en het einde kwam dan ook met de bezoekers 2"°verwmning voor en het eerste doelpunt verlieDen wel geteld \1 minuten. Dat doelnunt kwam toen Paulisse een vriie trat> Drecies ot> het hoofd van Untied prikte. De aanvalsleider van Alcmaria beroerde het leer heel even met ziin kuif maar dat was iuist voldoende om de looo van het ronde dine even te doen veranderen en doelman Kra mer seen kans te eeven. Het was een uitstekend doelnunt. waarbii de doel man van De Soartaan evenwel niet eeheel vriiuit eine. Voor de rust kreee Untied noemaals de bal coed on ziin hoofd eeolaatst. maar nu knikte hii de hal iuist in 't ziinet. Na een lanee serie corners oo het Alcmaria doel. werd de Alcmaria verdedieine na de hervatting door n gladde combinatie van De Soarraan uit oositie eesoeeld en T. de Wit kon met een lage strakke schuiver de oar- tiien oo eeliike voet brengen. Na een oeriode. waarin het scheen dat Alcmaria regelrecht oo een ne derlaag afstevende, werd de geest over de Alkmaarders olotseline weer vaardig. Untied kreeg de bal voor ziin voeten, centerde de bal met een dieo- teoass voor de voeten van Harrv Schmidt die met een tactische booe- bal het tweede Alcmaria doelnunt tot een feit maakte. Het laatste kwartier van de wedstriid was meer scannend dan fraai. De tot oo dat moment voor- treffeliik leidende scheidsrechter raak te. toen aan beide züden de gemoe deren angstig het kookount benader den. even de kluts kwiit en nam o.i. vrii dubieuse beslissingen Viif mi nuten voor het einde ..zwiinde" Vas- hinder toen De Wit eenmaal teeen de lat en een ander Amsterdams beert vanaf de oenaltvstiD het doel meters te hoog zocht. Aan de andere kant zond Piet de Buvzer de bal eenmaal keihard tegen de kruising van naai en lat. zodat wat de kansen betreft de laatste nhase van de wedstrii" geluk bleef. Doelounten bleven echter uit en Alcmaria mocht de kleedkamers oozoeken met de orettige wetenschap dat de oloeg weer twee zeer kost bare ounten riiker was geworden. Alkmaar heeft zich in de wedstrijd tegen Uitgeest weer eens van ziin goede ziide laten zien. Dank zii een S2 overwinning kwam de volle winst naar de kaasstad mee. Het werd een striid waarin geen der spe lers een moment mocht verslappen, daar beide elftallen volkomen tegen elkaar waren opgewassen. Een geliik soel was misschien de iuiste vernou- Het relaas over het voetbalgebeuren in St. Pancras kan eigenlijk heel kort zijn. Niettegenstaande het stage zwoe gen van Vrone en St. Victor vermoch ten beide ploegen toch niet datgene aan de dag te leggen, wat nodig is om een vrij onbelangrijke wedstrijd een beetje aantrekkelijk te maken. Zeker, een factor als een krachtige wind speelt een belangrijke rol bij de kwali teit van een voetbalwedstrijd, maar het spel van beide zijden was ontegen zeggelijk van dien aard, dat het tref fen gerangschikt dient te worden on der de zeer matigen. De toss wilde, dat Vrone startte met de stevige wind in de rug, hetgeen het gehavende St. Victor reeds spoe dig ondervond. Na 5 minuten bezorg de midvoor Zeegers Vrone reeds een 1—0 voorsprong, die kort daarna ver groot werd door goed werk van een jonge Vrone-linksbinnen. Zeegers, on geveer het enige lichtpuntje van deze middag, profiteerde nog een paar maal van weifelingen en misverstan den in de Obdammer verdediging en slaagde erin de stand vóór de rust nog te brengen op 60. Na de rust zou men een flink aan vallend St. Victor verwachten, maar het tegendeel was waar. Vrone bleef relatief iets sterker, maar kon geen doelpunten meer scoren. Wel benader den de Vrone-voorwaartsen het vijan delijke doel meermalen heel gevaar lijk, succes bleef echter uit. De spora dische aanvallen van St. Victor waren te doorzichtig, zodat deze geen onmid dellijk gevaar konden opleveren. Toch slaagden de oranlehemden erin de eer te redden, toen Keuning twintig mi nuten vóór het einde het enige tegen doelpunt scoorde. Enkele corners voor beide doelen bleven onbenut en voor de rest zorgden de Vrone-goalie en in valler-doelman Ursem van St. Victor er wel voor, dat juichen achterwege bleef. dins seweest. doch de Uiteeester soil was zo onselukkis de winnende eoal voor Alkmaar in eisen "oei te schie ten. Bii de bezoekers was het ver band in de oloes sooedis gevonden, zodat de Uitseest-verdedisins direct niie zeilen moest biizetten. Toch was Van Baar Uitseest eenmaal te snel af. wat voor ziin club een /voorsprong betekende. Een weifeling in de Alk maar-verdediging strafte Uitgeest di- recht af 11. waarmee tevens de ruststand werd bereikt. De sterke wind bracht de gasthe ren geen voordeel, integendeel, 't was weer Alkmaar dat een voorsprong nam. nu door linksbuiten Roos. Daar beide oloesen goed bleven.spelen en de thuisclub nogmaals seliik maakte bleef de striid interessant. Na een fel offensief der gastheren, waar de Alk- niaar-verdedieine niet voor behoefde te zwichten, kwam pok de voorhoede van Alkmaar weer in actie. B- een van deze aanvallen schoot Scholte in eigen doel en bezorgde Alkmaar daarmee de overwinning. KCLPING BOYS (geel zwart) BLEEF ONBESLIST (1-1) Niettegenstaande het feit dat Kol- ping Boys in de wedstrijd tegen Geel zwart de eeiste helft tegen de wind in moest spelen, boekte de thuisclub toch het eerste succes. Na ongeveer een half uur spelen ontstond een scrim mage voor het doel van Geel-Zwart, waaruit Smit de bal tenslotte oppikte en feilloos in de touwen joeg. De vreug de over deze voorsprong was slechts van korte duur. Een tegenaanval van Geel-Zwart bracht de bal voor de voe ten van C. de Wit die zich geen moment bedacht en de stand op het scorebord weer in evenwicht bracht. Na de her vatting waren de wegen naar de doe len volkomen geblokkeerd, zodat het einde kwam met een 11 gelijk spel, een uitslag waarmee beide ploegen te vreden mogen zijn. Het is zonder meer duidelijk, dat Randers met de puntenverdeling in Schagen méér tevivden was dan de geel-zwarten, Schagen had tot het einde toe verreweg de beste kansen op een zege, maar de volmaakt schotloze voor hoede slaagde er niet in doelman Dukers tot capituleren te dwingen. Zelfs niet, toen de Alkmaardei-s in het laatste kwartier met tien mensen streden. Een reserve hadden ze niet mee en Schagen kon niet besluiten een speler buiten de lijnen te plaatsen. Het is dus 11 geworden. Eigenlijk ook al omdat Randers dat laatste kwar tier ernstig was gehandicapt een trieste uitslag voor de marktplaatsbewo ners, die na het falen van H.S.V. tegen Oudesluis toch weer wat moed hadden gekregen. Het leek aanvankelijk of het een stevige Schagen-zege ging worden. Tegen de harde wind in werd er goed aangepakt en geen moment konden de slecht schietende gasten Slikker in ge vaar brengen. De beide Molenaars en Verra grendelden het doelgebied her metisch af. Pas tien minuten vóór de rust kwam er wat actie in. Toen slipte middenvoor J. Teigeler langs een aar zelende Schagenaar en joeg de bal heel hard langs Slikker (01). In de volgende minuut was het al gelijk. Winkel liet vele Alkmaarders zijn hielen zien, trok de bal vanaf de cornerlijn hard voor het doel langs en Wit zag zijn kogel via doelman Dukers in het net caramboleren 11. Dat waren ook de enige opmerkelijke gebeurtenissen in deze bijzonder matige striid. Na de hervatting beet Randers zich ir de gelijke stand vast en welke veran deringen Schagen ook in het elftal aan bracht. het lukte niet Dukers. Klepper. Kemp en Van Sol oo de koieën te brengen. Slechts éénmaal ontsnapte Dukers aan groot gevaar omdat Winkel precies dezelfde stunt uithaalde als voor de rust. Het vereiste schot ontbrak, want tot driemaal toe werden er gaten in de lucht getrapt. Randers kreeg mede daardoor toch iets van wat door stoere volharding zeker was verdiend. RKAFC miste penalty en de volle winst EVC en RKAFC speelden hun con currenten wel in de kaart, door de punten met elkander te delen. Een strijd zonder doelpunten, daar de di verse aanvallers, niettegenstaande de kansen die zich voordeden, er niet in slaagden de keepers te passeren. Nu hebben de respectievelijke verdedigin gen uitstekend werk verricht, al kan er opbouwend wel iets meer gepres teerd worden. RKAFC liet een fraaie kans om te scoren onbenut. Voor rust werd Kooge door één der Edammers te fors aan gevallen, wat de goed leidende re ferte met een penalty bestrafte. Na lang beraad werd Jo Tijm aange wezen, deze te nemen. Tot grote vreugde der EVC-ers schoot hij de bal naast het doel. Na de Hervatting speelden de be zoekers tegen de straffe wind in. Zij lieten zich niet in de verdediging drukken. Vele aanvallen werden op gezet, resultaat bleef evenwel uit. In het RKAFC-doel was Popma in prima conditie, zodat de vele schoten van Stikkelman en Engel niet het ge wenste resultaat opleverden. Gastheren vonden eenmaal de weg naar Kramers doel Evenmin als in de laatste thuiswed strijd tegen Kinheim, is de voorhoede van de Alkmaarse Boys er gisteren in geslaagd in Santpoort tegen het heus niet onoverwinnelijke „Velsen" ook maar één doelpunt te scoren. Hoewel een gelijk spel binnen het be reik had gelegen, verzuimden de ge- blokten, die met de zeer sterke wind en de zon in de rug de striid begonnen, van deze niet te onderschatten omstan digheden profijt te trekken. Beide par tijen maakten regelmatig de fout de bat veel te hoog te spelen, die dan een prooi van de wind werd en onbereken bare capriolen maakte, zodat van een mooie wedstrijd geen sprake kon zijn. Spoedig na het .begin bleek, dat de Velser-verdediging niet al te hecht was- De invaller-doelman werkte zeer onze ker, doch de striemende schoten, die het geel-blauwe doel hadden moeten door boren, ontbraken met uitzondering van een kogel van Toon Pater, die echter de kruising van lat en paal op zijn weg vond. Daarenboven waren er zoveel spelers in het Velser-doelgebied samenge drongen, dat er welhaast geen doorko men aan was. Het gelukte de voorhoe de van de thuisclub slechts een enkele maal over de helft te komen, doch zij bracht het niet verder dan de ver naar voren opgestelde achterhoede van de Boys. Eerst na 25 minuten slaagde de geel-blauwe aanval er in tot Kramer door te dringen, die resoluut ingreep. Even scheen het of de geblokten de leiding zouden nemen. Toon Indri, had één van de vijftien hoekschoppen, die de Boys in de eerste helft te nemen kregen, scherp voor het Velser-doel ge plaatst, waar Knip inschoot doch doel man Jansen wist met veel kunst en vliegwerk de bal op het laatste mo ment uit de hoek te grabbelen. Weinige ogenblikken later ontstond eenzelfde situatie doch Piet Blok, juist op het moment, dat hii de bal slechts voor het intrappen had, kwam ten val. Bij een der weinige uitvallen van de thuisclub, kwam Metselaar in botsing, wat tot gevolg had, dat hij de rechtsbackplaats verliet en tot de rust als linksbuiten fungeerde, waarbij hij het nemen van de hoekschoppen aan Toon Indri overliet. Deze bood nog eenmaal een goede kans doch toen ook deze niet werd be nut en de rust spoedig daarna aanbrak, werd de tweede helft met bezorgdheid tegemoet gezien. Na de thee bleek Metselaar door Gonggrijp te zijn vervangen en bleef Toon Pater ook verder de rechtsback plaats bezetten. Doelman Kramer kreeg reeds direct van ziin Velser naamge noot op de middenvoorplaats een hard schot te verwerken. Door het voordeel van de wind gesterkt, trachtte Velsen het spel te forceren doch de gastheren vonden de Boys-defensie, waarin Kra mer zeer moeilijke situaties te verwer ken kreeg, in goede conditie. Vooral de wijze, waarop de goalie van de Boys de forminadele kogels van Bakkum onschadelijk maakte, was zeer goed. Er moest nog ruim een half uur wor den gespeeld, toen midvoor Kramer, die naar de rechtervleugel was ge- Ook de returnwedstrijd tegen Ro- baver leverde Jong Holland de over winning op. Deze weinig fraaie wed strijd werd begonnen met een offensief van Robaver. Oe Amsterdammers dron gen hun gastheren steeds terug zonder echter gevaarlijk te worden. Na een uitstekende start demonstreerde mid- De Volleybal ontmoeting Zaanstreek-A'kmaar Waren het enkele maanden geleden het Alkmaars heren- en damesteam die de Zaankanters in de volleybalontmoe ting versloegen, afgelopen Zaterdag hebben de Alkmaarders het onderspit moeten delven. Wij hadden echter de indruk dat voor de afdelingsteams van Alkmaar op enkele plaatsen wel be tere krachten in de ruim 45 verenigin gen schuilen. Vooral was het tweede dameszestal zeer matig bezet. De Alk maarse herenzestallen gaven elkaar in de wedstrijd niet veel toe. dat blijkt uit de uitslag 1510 en 1513. Dat het krachtsverschil tussen de damesploe- gen Zaanstreek A en Alkmaar A heel gering was bleek uit de uitslag 1513 en 1513, evenals bij de heren A, n.l. 15—13 en 15—11. Ondanks een neder laag hadden de Alkmaarders een zeer genoeglijke middag en avond, waar zij hebben kunnen genieten van mooie en leerzame spelsituaties. De uitslagen van de gespeelde wed strijden waren: Dames: Zaanstreek A —Zaanstreek B 20; Alkmaar AAlk maar B 20; Zaanstreek BAlk maar A 02; Zaanstreek AAlkmaar B 20; Zaanstreek BAlkmaar B 11; Zaanstreek A—Alkmaar A 20. Eindstand dames: Zaanstreek A 6 pun ten, Alkmaar A 4 p, Alkmaar B 1 punt en Zaanstreek B 1 punt. Heren: Alk maar AAlkmaar B 20; Zaanstreek A—Zaanstreek B 2—0; Zaanstreek A— Alkmaar B 20; Zaanstreek BAlk maar A 02; Zaanstreek BAlkmaar B 1—1; Zaanstreek AAlkmaar A 20. Eindstand heren: Zaanstreek A 6 pun ten, Alkmaar A 4 p, Alkmaar B 1 punt en Zaanstreek B 1 punt. voor Jansen zijn kunnen door op per fecte wijze de Robaverkeeper te passe ren. Blijkbaar verrast door deze snelle voorsprong meenden enkele Alkmaar ders het iets kalmer aan te kunnen doen. Dit kwam hun elftal niet ten goede. Na een half uur veranderde het aspect van de strijd volkomen. Een kwartiertje voetbal waar de liefheb bers van doelpunten nog lang over zul len napraten. De Jong Hollandverdedi- ging sprong weer te royaal om met weggeven van hoekschoppen. Uit één hiervan werd de gelijkmaker gescoord en nog geen minuut later stonden de gasten weer achter. Klaas Hoekstra kreeg het leer na een vlotte combinatie in zijn bezit en schoot onhoudbaar in. best. Hard werd er gewerkt en men Toen zagen wij de Overdieërs op hun speelde elkaar de bal uitstekend toe. De Robavers waren tegen deze onver wachte tegenstand niet opgewassen. Binnen korten tijd brachten KI. Hoek stra en Goosens de stand op 41. Deze vorm heeft Jong Holland na de rust niet kunnen handhaven. Door het voor treffelijk verdedigen van rechtsback Van Gelder en midhalf Bartels kreeg de thuisclub niet veel kans meer. Te gen het einde ontstond uit een kort of fensief der bezoekers een tweede doel punt toen de ver opgedrongen Van Gelder Hoekstra met een kopbal wist te passeren, 42. Willy Schmidt, die eens de kleuren van Alcmaria verdedigde, maar sinds geruime tijd voor do eerste klasser Eindhoven uitkomt, werd dezer dagen gekozen in het Zuidnederlands elftal, dat Zaterdag 21 Maart een wedstrijd speelt tegen een voorlopig Zwaluwen team. De opstelling van Zuid-Neder land is als volgt: Steiger, PSV; Bakers, PSV en Tebak, Eindhoven; Klaassens, VVV, Brusselers, PSV en Huybregts, BW, aanvoerder; Overbeek, BW, Van Beurden, BW, v. Melis, Eindhoven, Bruyninkx, RBC en Schmidt, Eindhoven. VBO BEHAALDE MO]H STERZEGE OP ZWAK PSCK (11-0) De handbalver. VBO speelde een wedstrijd tegen PSCK uit Zaandam. Het was een zeer ongelijke strijd wel ke tenslotte niet 110 in het voordeel van VBO eindigde. zwenkt, een diagonaal schot naar links, buiten Timmer plaatste, die van dicht bij het enige doelpunt van de wedstriid scoorde. „Velsen" versterkte hierna de verde diging, wat tot gevolg had, dat de Boys meer aanvallend konden optre den en daarbij beter spel dan te voren vertoonden. Zij waren met hun aan vallen echter weinig gelukkig. Herhaal delijk scheen de gelijkmaker te worden gescoord doch steeds werd deze op het nippertje voorkomen. De thuisclub con centreerde al haar stootkracht biina uit sluitend op Bakkum, die er lustig oo los knalde. Een keihard schot, dat Kra mer wist te stoppen, deed hem niette min enige tijd „down" gaan. Het laatste kwartier was het span. nendste van de gehele wedstriid, doch geen der beide onmachtige voorhoeden slaagden er in verandering in de stand te brengen. Op het gezellige, maar te kleine ter rein van Zouaven heeft Bergen twee kostbare winstpunten veroverd, het geen de gasten voornamelijk hadden te danken aan hun betere liehaamsbe- heersing en balcontróle. Bij de moei lijke omstandigheden waaronder ge speeld moest worden, een zeer straffe wind, waren dat belangrijke factoren. Het was overigens een zeer kleine 32 overwinning. Bergen profiteerde voor de rust van het windvoordeel. Met strakke schoten werd het Zouavendoel onder schot ge nomen, doch de doelman van Zouaven wist aanvankelijk aan alle moeilijkhe den het hoofd te bieden. Deze achttien jarige doelwachter weerde zich kranig en het was zeker niet aan hem te wij ten dat Zouaven ten slotte met 32 verloor. Een dekkingsfout was oorzaak dat Ten Herkei Bergen de leiding kon geven en nog voor de rust schoot Van Exter voor de tweede maal in de roos. De Zouaven-aanvalslinie werd in de tweede helft, dank zij goed werken van Urbanus en Swaan, maar weinig bewegingsvrijheid toegestaan. Voordat de gastheren zich aan deze greep kon den ontworstelen had Bergen nog maals, via de voet van Beeidman, de weg naar het Zouavendoel gevonden. Uit een corner ontstond het eerste doel punt van de Lutjebroekers. Vriend nam een corner zo scherp dat de bal, geholpen door de wind, in de onbe schermde hoek van het Bergendoel verdween. Jimmink verzuimde, voor open doel de voorsprong van Bergen te vergroten en toen Zouaven kort voor het einde de achterstand tot 32 ver kleinde, werd het ten slotte toch nog een benauwde zege voor de Bergena- ren. Het is Oudesluis eindelijk gelukt een thuiswedstrijd te winnen. De grondslag daarvoor werd gelegd doorLimmen. De gasten maakten er totaal niets van en gaven vooral voor de thee Oudesluis voortdurend gelegenheid ten aanval te trekken. Het pleit bepaald niet voor de Oudesluis-aanval. dat er maar twee doelpunten kwamen. De beide doelverdedigers maakten deze middag een onzekere indruk en hadden schuld aan alle doelpunten. Reeds na tien minuten nam Oudesluis een voorsprong. Verder had een schot van P. van Dorsselaar niet klemvast en de toeschietende Blok werkte de bal in het net. Even later herhaalde dit zich, doch nu keerde het lichaam van Ver der het schot van Blok. Aan de andere kant schoot Min in vrije positie tegen Aarssen op, maar even later maakte Min dit goed door van een aarzeling van Aarssen te profiteren. Het ging daarna vrij gelijk op. Twee minuten voor de rust loste Silver een schot, dat over doel zou zijn gegaan als niet de wind de bal juist onder de lat had ge drukt. Doelman Verver reageerde in het geheel niet (21). Na de rust is Oudesluis het meest in de aanval geweest. Er viel weinig te genieten. De harde wind deed veel af breuk aan het spel, dat toch al niet op hoog peil stond. Iedereen kon zich dan ook verzoenen met het eindsignaal. Egmondia en ODIZ hebben de pun ten in 'n 3-3 gelijkspel broederlijk ge deeld, hoewel het er aanvankelijk met naar uitzag, dat laatstgenoemde ploeg een winstpunt zou kunnen be machtigen. De Zaandammers drongea vóór de rust ver op en dat werd hen noodlottig. Na twaalf minuten was de midvoor van Egmondia door de ODIZ- verdediginy heen gedrongen en alleen voor de doelman gekSmen maakte hij geen fouten. Nauwelijks had ODIZ zich van deze tegenslag hersteld of Zwart trok een voorzet uitstekend vóór het doel, waaruit rechtsbuiten Zwaan het tweede doeli'nt voor Eg mondia scoorde. Nog vóór de rust zou het 3O worden, toen midvoor Zwa nenburg een afgemeten voorzet keu rig inkopte. Nadat even voor een on geval was gestopt, nam de ODIZ- speler Wijnands vanaf het middenveld de bal mee, passeerde alleen de Eg- mondia-verdediging en scoorde on houdbaar. Óp de rand van het straf schopgebied, ongeveer tien minuten na de hervatting, mocht ODIZ een vrije trap nemen, waaruit de Zaan kanters hun achterstand tot 32 ver kleinden. Egmondia kreeg daarna ver schillende malen gelegenheid de voor sprong weer te vergroten, maar voor het doel waren de Egmondse aanval lers totaal hun hoofd kwijt. Met nog één minuut te spelen zag ÓDIZ kans uit een doelworsteling de gelijkmaker te produceren.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7