DE Wij adopteren: St. Maartensdijk Stavenisse INSTITUUT SLOEG ZICH DOOR MOEILIJK JAAR HEEN r VAN DIEF Stad en Omgeving EEN KWADE ZOON EN EEN MET „GOEDE" INSTELLING en AGENDA Organist Piet Kee slaagde voor zijn solisten-examen Mei virtuoos gespeeld KUNDIGE KAPPERS KAPTEN KNAPPE KOPPEN DE MENS VAN NAZARETH TROK DOOR ALLE EEUWEN Bergen zag een unieke kapshow De wereldreis van Jimmy Brown programma DIPLOMAZWEMMEN HEILOO Tweehonderd donors stonden bloed af Ursem Beverwijkers favoriet in drie-stedenwedstrijd Zaandammers wonnen nu van Alkmaarders Een beeld, del s leeds veranderde Je moet ROXY gaan roken! Ruik eens. waf een geur Groot-Schermer Ja, verreweg de beste Amerikaan! Mode is slechts een centimeter langer WOENSDAG 25 FEBRUARI 1953 Gisteren stond voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar terecht de 25- jarige K. B. uit Langeilqk, die in December van het vorig jaar en op 12 Januari zijn ouders en zijn zuster had mishandeld. Hoewel het feit op zichzelf uiteraard niet te verontschuldigen was, meende de officier, mr J. C. Meischke, in zyn requisitoir toch aandacht te moeten besteden aan de omstan- heden, die B. tot zijn laakbare handelwijze hadden gebracht. De moeilijkheden mei zjjn vader, die veehouder is en naast een landbouwbedrijf van omstreeks 18 ha twintig koeien bezit, namen, nadat hij zijn zoon ongeveer vijf jaar ge leden uit de militaire dienst had weten te krijgen (waar de jongeman zich zeer wel op zjjn plaats voelde) hand over hand toe. Zijn vader betaalde hem niet regelmatig, zodat dit waarschijnlijk de oorzaak nas geweest dat B., die door z(jn tegen hem getuigende zuster als „lui" werd gekwalificeerd, zich op het laatst ook niet meer uit zjjn bed liet halen om aan het werk te gaan. Uoewel de vader op de zitting ver- klaarde, dat hij zijn zoon het huis had uitgestuurd om hem tijdelijk eens zelf zijn „boontjes te laten doppen'' bleek de Officier niet zo erg van de goede bedoelingen van de vader over tuigd. Temeer omdat deze man bij het huwelijk van zijn zoon, dat enige dagen geleden gesloten was, geen enkel blijk van belangstelling had getoond. Mevrouw dr A. B. C. Aukes uit Bak kum vond eveneens dat de zaak twee kanten had en verklaarde dat de vader van B. haar ook wel eens onjuiste me dedelingen had gedaan. Wat de aangeklaagde zoon betrof achtte zij het mogelijk, dat deze niet geheel volwaardig was. Een mening die door de Officier echter niet werd gedeeld. „Verdachte geeft blijk zijn woordje heel goed te kunnen doen en vertoont alle reacties van een normaal iemand die „kwaad is geworden", al dus mr Meischke. Hij achtte de mishandelingen van de ouders en de zusters van B. bewezen en vorderde een boete van f 60.subs. 30 dagen en een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 3 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Uitspraak over 14 dagen. Geldkistje gestolen De 22-jarige G. A. W, uit Heerhugo- waard wiens zaak opnieuw in behande ling kwam en die bij de mensen waar hij in de kost was een geldkistje met een bedrag van f 885.zou hebben ge stolen, gaf het feit in zove-rre toe, dat hjj zei, dat het gestolene de f 500.niet te boven was gegaan. Met het kistje was hij naar een ijzcrhandelaar gegaan, die het voor hem had opengebroken en toen had hij zich eens flink „in de kleren en de laarzen" gestoken. Een an der deel van het geld besteedde hij voor het kopen van gramofoonplaten en aan kostgeld voor zijn zuster bij wie hij introk. De Officier van Justitie eiste 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr J. P. Windhausen legde sterk de nadruk op de bijzonder ongelukkige gezinsomstandigheden waarin de jongeman was opgegroeid en verwees bovendien naar de hoopgeven de reclasserings- en voorlichtingsrap porten die over W. waren uitgebracht. Deze spraken van een „beperkt intel lect" maar daarnaast van een ernstige wil en een „gevoelig karakter". Ver dachte had een „goede instelling." Mr Windhausen zou het betreuren als de rechtbank van oordeel zou zijn dat verdachte een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf moest ondergaan in plaats van hem onder toezicht te stellen. „De Alkmaarse reclasseringsvereniging is bereid om W. aan werk en aan een ge- Schikt onderdak te helpen" verklaarde de raadsman. Uitspraak over 14 dgaen. Wildeman C. P. uit Beemster, die op 23 Decem ber van het vorig jaar door onvoorzich tig rijden van de weg in een sloot was gereden, hoorde een boete van f 200. subs. 40 dagen tegen zich eisen. Hoe wel P. onder de invloed van sterke drank verkeerd moest hebben, meende de verdediger, mr. J. Lieuwen, dat het Het overleg met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft tot re sultaat gehad, dat de gemeenten Sint Maartensdijk en Stavenisse, beide gele gen op het zo zwaar getroffen Tholen (Zeeland), in beginsel voor adoptie zijn „toegewezen" aan de gemeenten Den Helder, Alkmaar, Hoorn, Medemblik, Callantsoog, Schoori, Hciloo en Maar tensdijk (prov. Utrecht). ongeluk niet in de eerste plaats aan al cohol te wijten was geweest. Volgens hem bleek dit wel uit het feit, dat ver dachte na het ongeluk zich zeer exact had weten uit te drukken „als bestuur der en houder van een vier-wielig voertuig". Noodlottige buiteling De uitvoerder D. de K. uit Weesp had bij het leggen van een ongeveer 350 meter lange kabel langs de Nieuw- landersingel wat je noemt „pech" ge had. Terwijl op 12 Augustus 1952 werk lui bezig waren met het klaarmaken van beveiligingsliehten die ter hoogte van de Popmansbrug bij de sleuf ge plaatst zouden worden, duikelde een wielrijder, die de Baansingel wilde op rijden in het gat, zodat hij een knie fractuur en een lichte hersenschudding opliep. De K. hoorde een boete van f 40. subs. 20 dagen tegen zich eisen. Uit spraak over 14 dagen. WOENSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De stad zonder genade (14 jaar); Cinema Ame- ricain, 2.30 en 8 uur: Don Camillo (alle leeftijden); Vic.toria Theater, 2.30 en 8 uur: Je moet er maar in vliegen 18 j.) Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Storm over Malakka (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: ABRO- filmavond. Gulden Vlies, 8 uur; Rotterdams To neel met Het Hemelbed. Aula Murmelliusgymnasium, 2 uur: Eén uur muziek. Café A. Martin, 7.30 uur: Invitatie- tornooi. DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De stad zonder genade (14 jr.); Cinema Ame- ricain, 8 uur: Don Camillo (alle leeft.); Victoria Theater, 8 uur: Je moet er maar in vliegen (18 jr.); Harmonie Theater, 8 uur: Een onvergetelijke me lodie (alle leeftijden). Wapen van Heemskerk, 7.45 uur: Filmclub Herv. Jeugdraad (The Bis hop's Wifei Gulden Vlies, 8 uur: Ned. Volksto neel met „Het is tijd, dr Schweitzer". Kaasmarkt, 2 uur: Stierenkeuring. Café A. Martin, 7.30 uur Invitatie- tornooi. DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt deze week waargenomen door apotheek De Bever, Emmastr. 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag Donderdag 14.09 14.59 2.33 3.14 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 14.14 2.38 8.14 20.38 Donderdag 15.04 3.19 9.04 21.19 Met een virtuoos' gespeeld programma slaagde Maandagavond in de Westerkerk, de Zaandamse organist Piet Kee, organist in de Sint Laurenskerk te Alkmaar voor zijn solisten-examen. Hij behaalde daarbij tevens de~ Prijs van Uitnemendheid, terwijl als extra prijs nog de Jubileumprijs van Toonkunst kon worden toegezegd, waarop het Toonkunst- bestuur nader zal terugkomen. Dit zijn ce feiten als resultaat van de voordracht van gisteravond op het prachtige 4-manu- alige orgel in de Westerkerk, een resul taat, dat grote bewondering afdwingt en een hartelijke felicitatie waard, zeker als men de hoge eisen in ogenschouw neemt, die hiervoor gesteld waren. Beginnend met Toccata adagio en fuga in C. van Bach werd de Pasana Hispanica van Sweelinck ten gehore gebracht met Bijna negentig candidaten Bijna negentig candidaten voor de verschillende zwemdiploma's hadden gisteravond acte de présence gegeven in deAlkmaarse Overdekte, waar zij onder het critisch oog van de heren J. van Drunen, J. v. d. Grient en F. van Es hun proeven van bekwaamheid moesten afleggen. Vijftig van de één envijftig candidaten voor diploma A bewezen dat hun lessen niet vruchte loos waren geweest. Voor het diploma B slaagden vijfen twintig candidaten, twee zakten zij het dan figuurlijk en de vier gega digden voor het zware C-diploma leg den met vlag en wimpel hun examen af. Het waren Gerda Baars. Tineke Bruin. Helena Dekker en Janniè Mak kes. Het diplomazwemmen werd afgewis seld met enkele aantrekkelijke demon straties. De meisjes van De Vliegende Vissen toonden enkele nummers fi- guurzwemmen en het zwakke geslacht van DAW liet zich bii het kunstzwem- men niet onbetuigd. De waterpolowed- strijd DAWDolfijn eindigde in een gedecideerde 83 overwinning voor de Alkmaarders. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmus H., zoon van W. H. Schrasser en J. Gomes. Divera A M., dochter van C. Melker en J. de Wit. Stendert J. E. A.. zoon van B. J. Zuurbier en P. C. Ferrari. Johannes J. P., zoon van, S. Zuurbier en A. A. Wester. In het natuurvriendenhuis „De Ban- jaert" te Wijk aan Zee kwamen het af gelopen weekeinde bestuurders van 19 afdelingen van het Instituut voor Ar beiders Ontwikkeling byeen. De ge houden bijeenkomst van het gewest Noord-Holland stond onder leiding van Jaap van Dijk, Amsterdam. Zaterdag avond werd de jaarvergadering gehou den. Uit gegevens van de afdelingen bleek, dat in 1952 ruim 65.000 personen in de één of andere vorm aan het werk hadden deelgenomen. Het ledental is hoogstwaarschijnlijk door de drastische contributieverhoging met 230 leden teruggelopen. De finan ciële toestand bleek van dien aard, dat niet geheel uitvoering gegeven kan worden aan het zo nodige culturele werk. Opvoering van de activiteit werd o.a. mogelijk geacht door meer contact tussen de afdelingen en de rayon bestuurders te leggen. Tevergeefs :s geprobeerd financiële steun te krijgen van de Provincie. De aftredende bestuursleden Jaap Bakker, Schagen, en H. G. Capelle, Zaandam, werden herkozen. In de be staande vacature werden benoemd C. de Ruyter, Purmerend. en Piet Spron- kers, Amsterdam. De laatste zaljioogst- waarschijnlijk als voorzitter gaan fun geren. Na de Zondagse ochtendwandeling sprak wegens ziekte van dr H. G. Schol ten de heer Kees de Boer, Nieuwen- dam, voorzitter van het centraal be stuur, over de achtergrond van Insti- tuutwerk. Zondagmiddag werd het zo mer- en winterwerk besproken. Tijdens de conferentie is gebleken dat de acti viteit van het Instituut vooral in be paalde afdelingen die veel initiatieven lanceerden, aan de geestelijke en zede lijke vorming van het Nederlandse volk en in het bijzonder aan de arbeiders zeer ten goede is gekomen. prachtige registratie. In de Passacaglia en fuga van F. Peeters viel vooral od de monumentaal opgebouwde fuga. Ook na de -pauze moesten enorme moeilijkheden worden overwonnen, waar hij het jammer was, dat door het niet aanspreken van een register in Duruflé de koraalvariaties over „Veni Creator" niet helmaal tot haar recht kwamen. Ingezet met Choral I van Franck werd vooral de Toccata en fuga van A. v. d. Horst een moeilijke opgave. Evenals Bjich combineert v. d. Horst manuaal en pedaal in unisono-passages, misschien wel de moeilijkste opgave voor een organist. Een virtuoos gespeelde Improvisatie op een thema van J. Bijster besloot dit in tiem concert, waarmee Piet Kee bewees, ook deze aloude kunst machtig te zijn. De commissie van beoordeling bestond uit de heren: Flor Peeters (Antwerpen), prof. Hendrik Andriessen (Den Haag), dr Anton v. d. Horst en J. Bijster, terwijl o.a. de directeur van het Conservatorium Willem Andriessen en de Inspecteur van het Onderwijs aanwezig waren. Voor Piet Kee, zijn leraar' (dr v. d. Horst), maar ook voor het Conservatorium een grote dag, die vooral de heer Kee niet zal vegeten. Onze. beste- wensèh verffëgênen hem voor zijn verdere- loopbaan.^*"::- D. V."d. VEEN. Tweede opgave geslaagden practijk-examens Voor de te Alkmaar gehouden exa mens van de Vereniging van Leraren in Handelscorrespondentie, boekhouden en stenografie slaagden nog de volgen de candidaten: Boekhouden: C, Bakker, Alkmaar; T. de Boer, Middenmeer; P. J. van Diepen, Spanbroek, J. Huurdeman, Edam. Nederlandse Handelscorrespondentie: T. de Boer, Den Heider; mej. N. Hei nis, Heiloo; F. H. L. Jambroes Jr., Alk maar; P. J. M. Verduin, Den Helder. Duitse Handelscorrespondentie: J. C. Blom, Alkmaar. Engelse Handelscorrespondentie: Mej. C. D. v. d. Poll, Broek op Langendijk; C. M. van Veen, Alkmaar. Moderne Bedrijfsadministratie: J. La- tenstein, Warmenhuizen; D. W. Mooij, Alkmaar. Modevakdiploma's Bij het in Den Haag gehouden examen slaagden voor coupeuse costuum en mantelvak mej. N. Kok te Burgerbrug, voor coupeuse tweede gedeelte kost prijsberekening. warenkennis en pro portieleer de dames T. Nieuwendijk (hoogste aantal punten) en M. Broer- sen te Bergen, voor coupeuse lingerie en kinderconfectie mej. G. Slot te Broek op Langedijk en voor costumière mej. B. Overtoom te Heerhugowaard. Valsheid in geschrifte en oplichting Gisteren werd in Alkmaar een 28- jarige koopman aangehouden, die een slager tot afgifte van vlees had bewo gen, door zijn bestellingen dp naam van een andere klant te doen. Hij on dertekende de .bestelbriefjes met een valse naam. Hij had op deze specula tieve manier voor meer dan f 100 aan vlees opgenomen. De bloedtransfusiedienst van het Ne derlands Roode Kruis heeft de afgelo pen dagen in het Witle-Kruisgebouw aan de Holleweg pl.m. 200 personen bloed afgenomen. Het iigt in de bedoeling om in de tweede helft van 1953 opnieuw de in woners in de gelegenheid te stellen als donor op te treden. De V V D.-candidaien Voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen zijn thans de volgende VVD- candidaten voorgesteld: 1 D. de Jager, 2 ir G. Tomson. 3 Jansonius, 4 mevr. v. Leeuwen, 5 v. d. Stad, 6 mevr. v. Fo- reest—Beets. De heer Van Nek die thans met de heer De Jager in de gemeenteraad zit ting heeft, gaf te kennen niet meer voor een raadszetel in aanmerking te willen komen. Klaverjasdrive uügesield De klaverjasdrive die a.s. Zaterdag avond ten bate van het Roode Kruis in „De Rustende Jager gehouden zou worden, is uitgesteld tot 21 Maart. PROVINCIE GARANT VOOR TWEE GELDLENINGEN. Provinciale Staten van Noord-Hol land hebben in hun gisteren gehouden vergadering een voorstel tot garande ring van de rentebetaling en aflossing van twee geldleningen, te sluiten door de Sint Willibrordusstichting, goedge keurd. De leningen zijn groot f 200.000 en f 300.000. GESLAAGD VOOR TYPE. Op het laatstgehouden Bondsexamen van de C. B. L. te Beverwijk slaagden de dames W. van Haasteren, A. de Wit en de heer D. Hommes voor het exa men machinesehrijven. WOONHUIS VERKOCHT Her woonhuis met schuur, eigendom van Gebr. Rus, Schermerhorn, en bewoond door de heer Groot, Rustenburg, is bij onderhandse verkoop in eigendom over gegaan op de heer Bakker, Rustenburg. ZAANDAM De zaal van de heer Groot aan de Hocgendijk te Zaandam was gisteravond in één grote kapsa lon herschapen. Het gilde-wezen her leefde er in de omgeving, die zich ken merkte door een feestelijke sfeer, waar toch ook weer de nodige spanning niet ontbrak. De afdeling Zaanstreek van de technische Club van Kappers trad gis teravond als gastvrouwe op tijdens een drie-stedenwedstrijd, welke eigenlijk was uitgegroeid van een revanche-ont moeting tussen de kappers uit Alk maar en Zarndam. Toen verleden jaar de Zaankanters in de kaasstad van hun vakgenoten daar een wedstrijd in het kappen verloren, stond het al vast dat de Alkmaarders een bezoek zouden brengen aan Zaandam. Kunnen wij ook meedoen, vroegen de kappers uit Be verwijk. En zo kwam de driesteden- wedstrijd tot stand. Drie teams van ieder tien kappers hebben elkander op sportieve en vak kundige wijze bestreden. Na de voor bereidende werkzaamheden kregen de wit-gejaste deelnemers 40 minuten om de haardos van hun klant vakkundig in te korten. De slachtoffers, die het evenals de rivalen heel gemoedelijk opnamen, werden hierna eerst „be monsterd" door een vakkundige jury, bestaande uit de heren J. I. Geveke, W. Belderink, J. van Duist en J. Vogel el len uit Amsterdam. Daarna kon de „op maak" beginnen en kon de iury haar laatste cijfers vaststellen. Onder lei ding van de wedstrijdleiders de heren D. Hoeve uit Zaandam en J. Th. Boo mers uit Wormerveer werden hierna de punten geteld en de uitslag bepaald. Dit laatste was wel het spannendste moment van de avond, want voor het winnende te?im stond een prachtige wisselbeker te wachten. De uitslagen In de drie-stedenwedstrijd was Be verwijk favoriet. De wisselbeker werd door de Beverwijkers gewonnen met 4335 punten. Zaandam kwam met 4243 De mensheid ontwikkelt zich meer door de uitvinding van de boekdruk kunst. De kerken groeien en vragen evenals de priesters en kloosters steeds meer geld, dat zich verder opstapelt Uit de golf van ontevredenheid treedt Maarten Luther naar voren. Naast de machtige Roomse kerk ontstaat de Pro testantse kerk. Er is scheiding tussen Roomsen en Protestanten doch beiden behoren tot de -Man. van Jüazareth, De wetenschap, die menigmaal -met de Bijbel In strijd is, ontwikkelt zich steeds verder.. Er komen ook andere leraren en er ontstaat twijfel aan het Evangelie en aan het bestaan van de Man van Nazareth. Hoewel de wereld in het westen steeds meer in het ma terialisme verzinkt en het ongeloof toeneemt, kan men nergens zoggen, dat de Mens van Nazareth er niet is ge weest. Hét beeld van de Mens van Na zareth zal nog verder door de eeuwen trekken tot eens wellicht uit een ander volk een leraar zal opstaan, die dezelf de leer zal verkondigen. Voor de „Blavatsky-loge" sprak gis teravond mevrouw Van den Berg uit 's Gravenhage over het onderwerp: „De Mens van Nazareth". De spreekster be toogde, dat er een grote overeenkomst bestaat tussen het heden en het begin onzer jaartelling. Ook vroeger was er verwarring en ook toen kende men rij ken... die dóór heerszuchtige absolute vorsten werden geregeerd. Dan waren er de priesters, die de macht over het volk uitoefenden. Maar niettemin stort ten Egypte, Perzië, Mesopotamië en Griekenland ineen. Na het begin onze jaartelling wordt de vorst door het volk gekozen en ontwaakt het volksbewustzijn. Dan staat ook de Grote Leraar, de Mens van Nazareth op. Deze figuur trekt door alle eeuwen, die na Hem zijn gekomen. Voor Hem ligt een nieu we vlakte met volkeren, die nog geen cultuur kennen. Naast het dogmatisch beeld der Evangeliën is er een telkens veranderd beeld van hen, die naar Hem luisteren. Hoewel de tijden en idealen van de volkeren verschillen, hebben de tallozen, die deze volkeren vormei) toch in Hem hun ideaal gevonden. Tot het door zijn heersers uitgebuite en vertrapte Romeinse volk kwam de boodschap van de Mens van Nazareth als een verlossing. Voor hen rees het beeld op van de Goede Herder. Geloof, hoop, verlangen en vertrouwen keren steeds weer tot dit beeld terug. Van Rome gaat het Christendom verdei naar de Franken in het Westen. Voor de edelen onder dit volk wordt de Goe de Herder tot een Hemelse Koning, die zij willen dienen. Hier ligt het begin van de wonderlijke sage van Koning Arthur, het evenbeeld van de Goede Herder. Van de Franken wordt het Christendom naar Duitsland gebracht en vandaar naar onze lage landen, waar de monniken de nieuwe leer aan het volk brengen. Dit volk, dat arm was, bestond uit lijfeigenen en horigen, die eigendom van de kasteelheer wa ren en zag in de Mens van Nazareth in de eerste plaats iemand die veel ge leden had zoals zij, iemand die gekrui sigd werd en zelfs zijn vijanden nog zegende. Na de Kruistochten vormen de over levenden de derde stand, die een grote macht wordt. Bij hen is vreugde om de Verkregen vrijheid. Zij zien in de Man van Nazareth niet de man van de punten uit de bus en de Alkmaarders noteerden 4105 punten. In de 2-stedenwedstrijd won Zaan dam met 4243 punten van Alkmaar, dat zoals gezegd 4105 punten behaalde. De individuele prijzen bij de wed strijd Zaandam-Alkmaar werden als volgt toegekend: le pr. Kapper Fiel- mich uit Alkmaar 495 pnt., 2e pr. J, Oosterhoorn uit Krommenie 451 pnt., 3 J. Leerling, Assendelft 440 pnt. en 4e pr. G. de Ridder, Zaandam, 439 pnt. Na de uitreiking der prijzen bleven de kappers met hun dames nog enkele uren in feeststemming bijeen. HET LEVEN VAN MOZES. Ds Den Oudsten zal hedenavond zijn Bijbellezing over het leven van Mozes voortzetten in Waakt en Bidt. De bij eenkomst begint om 8 uur. TWEEDE OPVOERING DOOR THALIA De toneelvereniging „Thalia" heeft op 15 Februari opgevoerd het toneel spel in drie bedrijven „Achter de wol ken schijnt toch de zon". De baten hiervan kwamen ten goede aan het Nationaal Rampenfonds. Er blijkt nog zoveel animo te bestaan voor een her opvoering, dat „Thalia" het besluit heeft genomen, om op 1 Maart nog maals met dit toneelspel op de planken te verschijnen. (Ad verten tie, Ing. Med.) 38. Jimmy joeg de Witte Engel in dolle vaart door de duisternis van de nacht. Hij reed zo snel als hij maar rij den kon en dat had tot gevolg dat de jeep nu en dan ware luchtsprongen maakte, want het wegdek van deze woestijnweg zat vol kuilen en gaten, soms zo diep en zo groot als een bad kuip. Toen de weg hoe langer hoe meer begon te stijgen, verminderde de snel heid er. ten slotte yas Jimmy gedwon gen naar de eerste versnelling terug te schakelen. Puffend en zwoegend en luid ratelend kroop de jeep voort tegen een weg, die steeds stijler werd. „Straks rijden we over een weg die verticaal naar de hemel leidt", zei Piet Potlood. Jimmy antwoordde niet da delijk. Daar maakte hij zich geen zor gen over. maar wel over het feit, dat zij nu zo langzaam opschoten. Hij had er nu wel voor gezorgd, dat de rovers bende hem niet onmiddellijk kon na zetten, maar hij was er geenszins zeker van, dat de rovers, de achtervolging toch niet hadden ingezet. „Ik heb zo'n gevoel", zei hij eensklaps tegen Piet Potlood, „dat die kerels ons toch nog op de hielen zitten. Ik had gedacht, dat wij veel eerder de oase Ringh Tawili bereikt zouden hebben. Ten slotte duurt het oppompen van een paar auto banden niet zo héél lang enne Plotseling weerklonk er achter hen een korte, harde knal en geen seconde daarna. Het feit dat zijn kapsalon vyf jaren bestond, was voor de heer A. Ursem aanleiding geweest tot een min of meer gedurfd initiatief. Gistermiddag vond in de twee zalen van het Parkhotel te Bergen een kapshow van grote allure plaats en wU kregen de stellige indruk dat de talrijke aanwezige dames niet alleen met belangstelling, maar ook met bewondering de grote verscheiden heid van coiffures, welke in een tijds verloop van bijna drie uur de revue passeerde, hebben aanschouwd. In dit verband dient te worden opgemerkt, dat alle kapsels werden gemaakt in de salon van de heer Ursem. Het idee een kapshow te organiseren bestond reeds geruime tijd bij de heer Ursem. Zijn bedoeling was daarmee te bewijzen dat Bergen in niets, op he» gebied van coiffures, voor de grote stad behoeft onder te doen. De leiding van de kapshow was in handen van de heer Meulendijks, pre sident van de club Marcel, de grootste technische kappersvereniging in Ne derland. Hoewel, zoals op de meeste kapshows te doen gebruikelijk, niet met beroepsmannequins werd gewerkt, werden de verschillende modellen op alleraardigste wijze gebracht. De heel Meulendijks gaf bij ieder model een vlotte en vaak geestige uiteenzetting. Uiteraard waren de kapsels bij de mode aangepast. Interessant was in dit ver band de opmerking van de heer Meu lendijks die4 in tegenstelling tot andere berichten, vertelde dat de mode niet veel langer was geworden. Algemeen I neemt men aan dat de nieuwe mode slechts een centimeter langer is gewor den, wat ngtuurlijk niet impliceert dat hier en daar geen pogingen worden on dernomen met modellen van langer haar. Nadat de dagkapsels, de coiffure sport, mode, panache, tambourin en alle mogelijke variaties welke daar tussen liggen, de revue waren gepas seerd, werden wij vergast op een aan tal avondkapsels, welke uiteraard op de dagkapsels waren gebaseerd, doch met alle mogelijke kunstgrepen en technische vernuftigheden waren op gesmukt. Voor de dames was bijzonder interessant de demonstratie met alle mogelijke schoonheidsmiddelen. MARKTBERICHTEN LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE. 25 Febr. 12.000 kg rode kool 7,29— I.70; 25.000 kg gele kool: 15,50—15,50 en II 6,507,80; 2000 kg groene kool (bin nenland) 16.70—20,60; 25.000 kg Deense witte kool 6—8.04; 50.000 kg uien 47,60— 48,40, grove 39.80—45,50 en drielingen 45,80—50,10; 1000 kg peen B 17,60; 2000 kg witlof: I 46—48 en II 37—40; 200 kg spruiten 31. NOORDSCHARWOUDE, 25 Febr. 2500 kg peen: B 17,20—17,30, C 11,10—11,50 en D 5,30; 1000 kg bieten: A 10,80 en C 4.80; 6500 kg uien 47,30—49,70. grové 40,8042,70, drielingen 53 en nep 37: 25.000 kg rode kool 7—11,10; 2200 kg gele kool 12,30; 27.000 kg Deene witte kool 67,90: 1900 kg groene kool 1418. WARMENHUIZEN, 25 Febr. 42.000 kg rode kool 7—11,50; 500 kg gele kool 9—13,40; 5300 kg Deene witte kool 8; 4000 kg peen: I 15,80—16.10 en II 11.70— II.90; 2100 kg nien 47,30—48.76, grove 45,10, drielingen 51,10 en nep 25.10. Getrouwd: burg de en leo van 16 Februari 195 Dawson street 6, Hamilton, New-Zealand, Heden overleec ons leedwezer onverwacht, on te oud-patroon, H. HAIJTEN in de ouderdoi jaar. Zijn nagedach bij ons, in dank innering blijvei Het gezamei soneel van Levensmidde drijf. Lange: Van der Lij Alkmaar, 23 Fe Gevraagd per 1 in „HUIZE LICHT" te Hoorr EEN JUFFR als hoofd van d keuken. EEN MEIi als hul? In de ding. EEN YERPLE voor de ziekenafi Sollicitaties te rii de directeur AVONDLICHT". Biedt zich aan nette HUISHOU 32 j„ bij heer, r kinderen. Midden: Brieven onder n< bureau van dit bl; B.z.a. net meist 17 jaar, voor Dij Zaterdag v. d. hu Brieven onder Nc buieau van dit bli flink mei.* gevraagd-voor de uren van 8 tot 2 i Mevr. DE VRIES, Fa. De Ras Langestraat 78 - Wegens teleurstelli boerenkne of boerenzo goed kunnende mi zelfstandig werken Wed, P. GROOT, Rijperwe Middenb Gevraagd: SCHILDERS HALFWAS, Tevens handwagen D. KARBAA Varnebroek 35, A nette kami te huur gevrai voor 2 studenten, n of ged. pension, half Maart. Brieven aan T. 2 Aigemeer 32, Benni Heer vraagt zit-slaapka5 m. of z. pension. Brieven onder No. bureau van dit blad Heer vraagt SLAAPKAMER m. omtrek station. Brieven onder No. bureau van dit blad Ambtenaar z.k. vra woonruimt: te Alkmaar. Brievep onder No, bureau van dit blad. WONINGRUH Alkmaar A&ngeb.Kennemer: weg, heel huis, kan Suite, keuken, 1 schuur, 3 slaapkame zolder, 50.p. i Gevraagd: Idem, i straat, 4 sl.kamer 40.— p. m. Brieven onder No. bureau van dit blad. Voor I Sollicitaties vc

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2