Een erfenis van 200 millioen gulden BESMETTE MUGGEN MACHTELOOS TEGEN KONIJNENPLAAG Schade is vee! groterdan export-baten Méér invoer zuivel in V.S. gewenst Spanning in Lahore Duitse industrie wijst Nederlands plan af Bewijs dat ge in God gelooft! EEN Nederlands koppel (Schulte- Peters) zegevierde weer eens in een Parijse Zesdaagse. In 145 uur legden zij een afstand af van 3672 km. Hier ziet men Schulte rechtsen Peters een ererondje maken nu hun overwinning. REEDS RUIM 68000 B B.-VRIJWILLIGERS Frankische vondst in Arnhem Zuidafrikaanse afstammelingen van Jan Gerrit Bantjes roeren zich Opa poetst schoenen voor het NRF DE 77-jarige opa Hoffman uit Overveen had geen geld om daarmede het Rampenfonds te gedenken. Toch wilde hij iets doen en daarom besloot hij met het poetsen van schoenen een bedrag hij elkaar te brengen. Elk morgen is hij aanwezig in het postkantoor van Overveen en verricht zijn tweeledig, nuttig werk. Twee en een half ex-inkoopofficier Verduistering en oplich ting op grote schaal 2'/2 jaar voor Chinese pistoolschutter Henk Badings ontvangt „Paganini-prijs" jaar geëist tegen van Luchtmacht Kruiser De Ruyter naar Den Helder Geestelijk Levert VRIJDAG 6 MAART 1953 Myxomatosis bracht Austrabë geen verlichting Toch kosi panklaar het beestie anderhalve gulden (Van onze correspondent) ^fANNEER DE AUSTRALIëR in de slagerswinkel in de grote stad thans 1,50 moet betalen voor een gevild en schoongemaakt konijn, terwijl zo'n panklaar diertje in Australië vóór de oorlog een kwartje kostte en men vraagt de slager, hoe dat nu toch wei komt, dan staat hij onmiddellijk klaar met de nodige „afdoende" redenen. Weet de klant dan niet, dat de de laatste jaren op kunstmatige wijze onder de Australische konijnenbevolking ingevoerde ziekte myxomatesis millioenen slachtoffers geëist heeft? Weet men dan niet, dat de Australië thans jaarlijks honderd millioen konijnen exporteert voor het om vlees schreeuwende Engeland, of in de vorm van konijnenbont? En dan be taalt men natuurlijk, volkomen overtuigd, blijmoedig zijn 1,50 en vindt, dat men er toch nog maar goedkoop aankomt. Het klinkt inderdaad ook wel indrukwekkend. Een jaarlijkse export van honderd millioen konijnen en dat nog wel terwijl er vele, vele millioenen aan de onder de konijnen zo veel slachtoffers makende myxomatesis tenondcr zijn gegaan. UONDERD MILLIOEN, dat zijn er toch maar een heleboel! Als men aan een leger van honderd millioen konij nen denkt, krijgt men vreselijke dro men van altijd ir^ar weer konijnen zover het oog reikt. Maar men wordt ruw uit deze griezelige konijnennacht merrie wakker geschud, wanneer men de cijfers ziet, welke zojuist ter tafel zijn gebracht door de speciaal met het konijnen vraagstuk belaste ambtenaren van de CSIRO de Commonwealth Scientific and Industri Research Or ganisation. Want als men deze cijfers bekijkt, dan merkt men, dat die mil lioenen aan myxomatosis overleden konijnen en die honderd millioen jaar lijks gedode en geëxporteerde diertjes nog afgezien van de millioenen, die wij hier jaarlijks zelf opeten op de konijnenbevolking van Australië nau welijks indruk maken. Toen men twee jaar geleden begon met het loslaten van met myxomatosis besmette muggen op de Australische konijnenbevolking, waren de resultaten ■werkelijk fantastisch. Millioenen konij nen stierven een vreselijke dood. En de slachting, welke deze ziekte onder de wilde konijnen aanrichtte, bracht niet alleen de dierenbescherming in het ge weer, doch verwekte ook een hevige onrust onder de duizenden, die hun brood verdienen met het vangen, schoonmaken, conserveren en in de handel brengen van konijnen. De adviesraad van het bureau vooi Wederzijds Beveiliging merkt in een aan president Eisenhower uitgebracht rapport op, dat het verbod van boter- invoer in de Ver. Staten de overgang van boterverbruik naar margarine in dat land zou bevorderen. Volgens de raad zou het een betere politiek zijn, wanneer het binnenlandse aanbod door invoer zou worden aangevuld. In het rapport wordt gezegd, dat het bestaande verbod tot invoer van botei op zijn minst in zoverre zou moeten worden opgeheven, dat invoer van de 60 millioen lbs per jaar, waarvoor een verlaagd invoerrecht bij een recente handelsovereenkomst werd vastgesteld, zou worden toegestaan. Het zou wense lijk zijn tijdelijk quota voor de boter- invoer te handhaven, totdat er een sta biele verhouding op de binnenlandse markt zou zijn ontstaan tussen het aan bod van binnenlandse en ingevoerde boter. Verder merkt de raad op, dat hoe wel de beperkingen op d_ kaasinvoer onlangs verzacht zijn, de beperkingen toch nog te groot zijn. De verbruiker zal, aldus de raad, de vrije keus tus sen de verschillende buitenlandse kaas soorten moeten worden gelaten. Ver wacht mag worden, dat het kaasver- bruik hierdoor bevorderd zal worden. De commissie voor landbouwzaken van het Huis van Afgevaardigden heeft bekend gemaakt, dat haar subcommis sie op 17 Maart zal beginnen met de besprekingen omtrent de noodzakelijk heid van invoercontrole op zuivel producten. Voor onontwikkelde landen 21 millioen dollar Op de techmsche-hulp-conferentie, welke van 26—28 Februari te New York is gehouden, hebben 64 landen tot een gezamenlijk bedrag van rond 21 millioen dollar steun toegezegd voor de uitvoeringen van het uitgebreide programma van de Ver. Naties voor technische hulp aan economisch min der ontwikkelde gebieden in 1953. Het nodig geoordeelde minimum-bedrag van 25 millioen dollar werd dus met bereikt. Zoals gemeld heeft de Nederlandse regering voor dit jaar, behoudens de goedkeuring van het parlement. 1 600.000 gulden beschikbaar gesteld Het grootste bedrag kwam van de Ver. Staten: 12 millioen dollar. De Sovjet- Unie en de overige Oosteuropese lan den werken aan dit programma niet mede. Zelfs Libye. één der armste lan den ter wereld, droeg nog 3000 dnllar bij Met bijzondere waardering is te New York kennis genomen van het feit, dat de Nederlandse regering, ondanks de watersnoodramp haar bijdrage ten op zichte van het vorig jaar met nog ruim 5 procent heeft verhoogd. Nieuwe sla? tegjn Wonsar Het Amerikaanse slagschip „Mis souri" is gisteren opnieuw de Noord- Koreaanse haven Wonsan binnengeva ren om Noordelijk luchtdoelgeschut te beschieten. Dinsdag verscheen, voor de tweede keer in vier dagen, de Ameri kaanse kruiser „Los Angeles" in de haven er) bombardeerde opslagplaatsen Aan het front is de activiteit de af gelopen nacht verminderd na een dag van hevige strijd ten Zuid-Oosten van Koemsong. italië en het evg-verdrag. De speciale commissie van de Itali aanse Kamer van Afgevaardigden heeft gisteren het wetsontwerp op de rati ficatie van het EVG-verdrag goedge keurd. Men zag vele duizenden werklozen ten gevolge van het uitsterven van het Australische konijnenleger, dat in an derhalve eeuw tijds voortgekomen is uit een paar ergens losgelaten Europese konijntjes. En men voorzag millioenen schade aan de Australische export- handel. 'J'HANS ZIET DE situatie er echter geheel anders uit dan men in som mige kringen gehoopt en in andere ge vreesd had. Het wilde Australische ko nijn begint immuun te worden voor de gevreesde myxomatosis. En de konijnen bevolking is weer een slordige zeven- honderd-vijftig millioen per jaar bijna honderd keer zo veel als de men senbevolking van het vijfde wereld deel. Iéder konijn vernielt per jaar voor ongeveer vijf gulden aan weidegrond, zodat ze hier met zijn allen voor een drie tot vier milliard per jaar opvreten. Iets komt natuurlijk wel terug door de exporthandel in konijnenvlees en konij nenbout, doch dat is niets in vergelij king tot de schade, die de dieren aan richten. De honderd millioen jaarlijks geëx porteerde konijnen brengen Australië ongeveer vijftig millioen gulden in het laatje. Maar vóór ze gevangen worden, hebben ze voor een kleine vijfhonderd millioen vernield, zodat het van een nationaal-economisch standpunt bez'en een weinig voordelig zaakje is. En hierbij zijn nog niet de millioenen in rekening gebracht, welke jaarlijks wor den uitgegeven aan middelen om de konijnenplaag te bestrijden. De myxomatosis heeft de afgelopen paar jaar jaarlijks een 75 millioen konij nen gedood. Had dit zo een tien jaar kunnen doorgaan, dan had men een einde aan de Australische konijnenplaag kunnen zien. Doch waar de konijnen nu immuun tegen de ziekte beginnen te worden, is het einde nog lang niet in zicht. Ruim zeven-honderd-vijftig millioen konijnen huppelen door de Australische weidegronden. En uw correspondent moet f 1.50 betalen voor* een panklaar exemplaar. Te Lahore, een stad in de Pendsjaab, in Pakistan, heerst een gespannen toe stand als gevolg van ordeverstoringen, ontstaan na demonstratie tegen aanhan gers van de Mohammedaanse Ahmadia- secte. Deze secte is vijftig jaar geleden gevormd. Zij stelt zich ten doel de Koran in het licht van de moderne tijd uit te leggen. Vele orthodoxe Moham medanen achten dit een ketters streven Woensdagavond ontrukte een betoger in een moskee een onderhoofdcommis saris van politie zijn revolver en schoot hem ter plaatse dood. Hierna werd een uitgaansverbod afgekondigd. Nader wordt uit Lahore medegedeeld dat verscheidene personen werden ge dood, toen de politie tot driemaal toe het vuur moest openen op demonstran ten die, in een aaneengesloten massa oprukkend, leuzen riepen tegen de Pakistaanse -minister van Buitenlandse Zaken. Mohammed Khan, die tot de Ahmdija-secte behoort. Drie gebouwen zijn in de as gelegd. ONLUSTEN IN ALBANIË? Volgens de correspondent van het Britse blad „Daily Express" te Belgrado zou maarschalk Tito een pantserdivisie naar de Albanese grens gezonden heb ben, omdat er in Albanië onlusten zou den zijn uitgebroken. De anticommunis tische verzetsbeweging zou daar een poging hebben gedaan het Russisch ge zinde regiem van Enver Hodja omver te werpen. Ook de Duitse industrie en handels dag heeft thans het Nederlandse plan voor een tolunie van zes Europese landen afgewezen. Deze organisatie der Duitse industrie heeft zich daar mee aangesloten bij het standpunt van professor Erhard, de minister van Eco nomische Zaken, die de vorming van een tolunie niet de juiste weg acht om tot een economische eenheid te ko men. Een volledige afbraak van "de tol muren zou volgens de Industrie en Handelsdag eerst zin hebben wanneer een gelijkgerichte economische en fi nanciële politiek der Europese landen reeds tot een gemeenschappelijke markt zou hebben geleid. Wat eerder dan een Europese tolunie nodig is, is volgens de organisatie een uitbreiding van de wereldhandel door een algeme ne tolverlaging, die niet alleen Groot- Brittannië, doch ook de Ver. Staten zou moeten omvatten. De organisatie sprak zich levens uit tegen de vorming Van verdere deel-gemeenschappen in Europa, zoals een landbouwgemeen- schap. De Franse minister van Financiën Bourges Manoury, zal premier Mayer en de minister van Buitenlandse Zaken Bidault, deze maand op hun reis naar Washington vergezellen. DIJ het onderzoek, dat een subcommissie van de Amerikaanse senaat onder senator Maccarthy instelt bij „de stem van Amerika", heeft een func tionaris van deze organi satie, John Cocutz, ver klaard. dat het hoofd van de godsdienstige uitzen dingen, Lyons, niet in God gelooft. De subcom missie besloot onmiddel lijk Lyons hierover te ho ren. Deze ontkende, maar zoekt nog steeds bewij zen. Begrafenis (I) QNGEVEEIt 57.060 Ita liaanse artsen hebben met staking gedreigd om hun positie in de semi- rijksinstellingen van •openbare gezondheidszorg te verbeteren. Een woord voerder critiseerde de „onbeschrijflijke chaos" van het „bureaucratische systeem, dat de artsen onder formulieren be graaft". Begrafenis (II) AP het ogenblik bevindt zich in de nabijheid van het vliegveld Mala- Mala een groot aantal leeuwen, benevens een leeuwin met haar welpen. Mocht daarom een vlie ger in de eerstvolgende zes of acht weken op Ma- la-Mala landen, dan zal hij er goed aan doen, in het vliegtuig te blijven, totdat er mensen te hulp komen, die natuurlijk be hoorlijk gewapend zijn. Hoe groot het gevaar is moge blijken uit het feit, dat dg leeuwen op een middag alle op het vlieg veld achter gelaten schoppen en houwelen hebben fijn gekauwd en in hun magen begraven. Atoomvliegtulgen r\E nieuwe 'Super Con stellations, die de KLM heeft besteld en waarvan de eerste drie ongeveer eind Juni uit Amerika op Schiphol zullen arriveren, krijgen alle namen, die verband houden met de kernphysica. Deze zeer moderne vliegtuigen zul len op de neus namen voeren als Atoom, Pro ton, Neutron, enz. Bij verkoop van gestolen goed aangehouden In de nacht van Zaterdag op Zondag werd ingebroken in een perceel aan de Belvèdereweg te 's-Gravenhage. De in brekers werden tijdens hun inbraak gestoord en moesten de benen nemen. Zij namen twee paar handschoenen mee. Des Zondags werd ingebroken in een woning aan de Frankenstraat. Een kof ferradio met pick up en een aantal sie raden, het geheel ter waarde van f 1000 werden ontvreemd. Beide daders werden te Rotterdam aangehouden toen zij het gestolene aan de man trachtten te brengen. Het ble ken te zijn de 21-jarige visser W. C. v. d. T. én de 23-jarige zeeman L. J. B., beiden uit Scheveningen. Zij zijn in verzekerde bewaring gesteld. Sedert op 19 Januari de werving van vrijwilligers voor de dienst Bescher ming Bevolking begon, in Noord-Bra bant, Limburg en Overijssel, en vervol gens in Gelderland, en Utrecht met het Qooi en de kring Gouda, Friesland, Gro- binken en Drente, én Zeeuws-Vlaande- ren, hebben zich in drie weken tijds 68.344 vrijwilligers gemeld. Dat is ruim 53 pet. van het voor deze acht provin cies vereiste aantal. Voor het gehele land zijn totaal 200.000 vrijwilligers nodig. In Utrecht heeft zich reeds 79 pet van het aantal, waaraan behoefte is, opgegeven, in Gro ningen en Friesland respectievelijk 49 en 59 pet., in de kring Gouda 69 pet en in Brabant en Limburg 35 en 38 pet. Op 16 Maart begint de werving in de provincies Noord- en Zuid-Holland, uit gezonderd voor de A-kringen Den Haag en Rotterdam en de A-gemeente Am sterdam. Voor de bescherming van bedrijven zal gemiddeld 10 pet van het aantal ar beidskrachten moeten worden inge schakeld. Deze categorie is niet begre pen in het reeds genoemde aantal van 200.000 vrijwilligers. Bij graafwerkzaamheden in de buurt van de Jansstraat is voor het eerst in Arnhems historie een Frankische vondst gedaan, n.l. een fraai glazen kommetje, dat waarschijnlijk dateert uit 700 na Christus. De zeldzame aanwinst zal geplaatst worden in de nieuwe vleugel van het Arnhemse gemeentemuseum, die aan de geschie denis van Gelderland is gewijd. De vondst is gedaan op het terrein van de vroegere commanderie van St. Jan, één van de oudste kerkelijke terreinen van de Gelderse hoofdstad. (Van onze correspondent in Kaapstad) nUIZENDEN ZUIDAFRIKANEN verheugen zich op het ogeiiblik in het vooruitzicht, dat zij eerlang millioenen te verdelen zullen krijgen uit de erfenis van de Neder lander Jan Gerrit Bantjes, die in 1780 overleed, na in een arbeidzaam leven eigendommen te hebben vergaard te hebben in de Nederlanden en in Frankrijk. Bantjes moet, als de verhalen waar zijn, die hier op het ogenblik circu leren, niet minder dan 200 millioen gulden hebben nage laten. Het is te begrijpen, dat de Zuidafrikaahse afstam melingen van deze rijkaard zich hebben georganiseerd om alsnog een deel van de buit in de wacht te slepen en het is al evenzeer begrijpelijk, dat een populair week blad als „Die Landstem" alle bijzonderheden publiceert onder de vette vierkolomskop: ,,'n Fortuin is op die spel- vermiste dokumente uiteindelijk gevind?" Stamboom kostte vee/ hoofbrekens LIET HEET, dat een paar belangrijke documenten, waaronder een allesbeslis- sende dpopzegel, in Neder land zijn ontdekt en dat dit- de kansen voor de afstam melingen in Zuid-Afrika aanzienlijk heeft verbeterd. Eén van de zonen van Bantjes (óók een Jan Ger rit) heeft zich in 1755 in dienst van de Oostindische Compagnie in Paarl, nabij Kaapstad, gevestigd. Zijn nakomelingen hebben nu reeds honderd jaar lang ge probeerd, een deel van de millioenen te krijgen. Maar dat is een moeilijk karwei. Om te beginnen is de Zuid- afrikaanse Jan Gerrit drie keer getrouwd geweest en vraag niet, wat het nu een hoofdbreken kost om zijn stamboom op te stellen! Want er zijn natuurlijk veel mensen, die een graantje willen meepikken en der halve graag beweren, dat zij de kenmr kende familie trekken van de Bantjes ver tonen Het verhaal gaat, dat de Nederlandse Bantjes reeds lang dood was, alvorens zijn zoons en zijn dochter ervan in kennis werden gesteld, dat zij een aantal millioenen rijker waren geworden. Maar het geld schijnt hun nooit te zijn uitbetaald, om dat er documenten ontbra ken. Voor de Afrikaanse tak van de familie kwam er nog een moeilijkheid bij. Bant jes had namelijk in zijn testament bepaald, dat zijn rijkdommen aan de Neder landse tak zouden verval len, indien de Zuidafrikaan- se nakomelingen niet bin nen honderd jaar hun erf- portie kwamen opeisen. In 1880 is er een van de Zuid- afrikaanse nazaten naar Ne derland gereisd; hij zou er in geslaagd zijn, uitbetaling aan de Nederlandse nazaten te voorkomen. Intussen bleven maar al toos de gewichtige docu menten zoek. En niemand kreeg een cent. Thans ech ter gloort er een sterke hoop in de harten der Zuid- afrikaanse afstammelingen. Uit Nederland is bericht ontvangen, dat het doop zegel en andere stukken van overtuiging uit het stof der eeuwen zijn opgedolven. Tweehonderd millioen gulden staan op het spel. In Zuid-Afrika snuffelen hon derden mannen en vrouwen in oude doopboeken en fa miliepapieren om te zoeken naar bloedverwantschap met wijlen Jan Gerrit Bant jes. Tegen de veertigjarige res. eerste luitenant W. J. van B„ voormalig in koopofficier bij de Luchtmachtaan- schaffingsdienst, die in Juli 1951 werd gearresteerd, verdacht van verduiste ring en oplichting van de Staat op grote schaal, werd gisteren door de auditeur-militair voor de Krijgsraad te velde-West een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden met aftrek van het voorarrest geëist, alsmede ont slag uit de militaire dienst zonder ont zegging van de bevoegdheid bij de mi litaire macht te dienen. Over een maand zal voorts voor de Krijgsraad terecht staan de luitenant- Jalouzie, wraak en heimwee dreven hem tot zijn daad De Haarlemse rechtbank heeft giste ren de Chinees Y Chi uit Zaandam, die op 17 Juni van het vorig Jaar twee pistoolschoten loste op bet echtpaar K„ waarmee hij samenwoonde, waardoor de man in het hart werd getroffen en later overleed, veroordeeld tot Z'li jaar gevangenisstraf, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis, met voor waardelijke terbeschikkingstelling van de regering. De officier van justitie had 14 dagen geleden drie jaar tegen hem geëist. De verdachte werd na de aanslag ge arresteerd, doch later opgenomen in de psychiatrische inrichting van het Huis van Bewaring te Utrecht. Hij verklaar de ter zitting, dat de verslagene zijn beste vriend was geweest en dat hij liever was doodgegaan in plaats van K. Over het motief van deze misdaad is bij de behandeling geen klaarheid gekomen. De officier van justitie was echter van mening, dat jalouzie, wraak en heimwee -verdachte tot zijn daad hebben gebracht. De Nederlandse componist Henk Badings heeft de „Paganini-prijs" ge wonnen, uitgeschreven door de „Acca- demia Internationale di Musica" te Genua. Deze prijsvraag was uitge schreven ter nagedachtenis van Paga- nini, die 150 jaar geleden te Genua werd geboren. Gevraagd werd een virtuose compositie voor vioolsolo. Ba dings zond een sonate in, getiteld „Sol, re, la, mi". Drie jaar met aftrek wegens moord De rechtbank te Zi olie heeft de 26 jarige F. K„ die ii mtober van het vorig jaar zijn zwager J. W. Brink door een messteek in de hartstreek doodde, veroordeeld tot een gevange nisstraf van drie jaar met aftrek vaf preventieve hechtenis. Veertien dagen geleden was tegen deze verdachte drie jaar geëist. De moord geschiedde in een woo.i- wagenkamp te Steenwijk tijdens een ruzie tussen beide mannen, die terug kwamen van een kermis en daar nogal diep in het glaasje hadden gekeken. De heer E. H. Ebels doctor honoris causa De senaat van de Rijksuniversiteil te Groningen heeft in zijn vergadering van Woensdag besloten, het doctoraal honoris causa in de rechtsgeleerdhein aan te bieden aan de heer H. Ebels commissaris van de Koningin in de provincie Groningen en voorzitter 'ar de Zuiderzeeraad. De heer Ebels heeft deze onderscheiding aanvaard. De pro motie zal op een nader te bepalen dag geschieden. Prof. mr E. H. 's Jacob, hoogleraar in het staatsrecht, zal als promotor optredên. kolonel B., onder wiens verantwoorde, lijkheid Van B. zijn inkopen deed. Enl-I ge leveranciers worden door de burgei r justitie vervolgd. Het heeft anderha!:[ jaar geduurd, voordat in deze zeer ge compliceerde zaak klaarheid was ge bracht. Van B. zou geld en goederen j hebben verduisterd ten bedrage van f 48.000. Bovendien zou hij de Staal hebben opgelicht door de Staat gelden te laten betalen aan derden. Hiermee was een bedrag gemoeid van f 23.000, Deze gelden kwamen uiteindelijk Van B. in handen. Voorts wordt Van B. ten laste gelegd, gelden te hebben geleend uit de kas van het officierskleding magazijn, hierbij gebruik makende van het feit, dat de beheerder van deze kas rechtstreeks aan hem ondergeschikt was. Tien dagen proeftochten Hedenmorgen omstreeks vijf uur ver liet de nieuwe kruiser „De Ruyter" de werf van Wilton-Fejjenoord tc Schie dam, met bestemming Den Helder, om vandaar gedurende een tiental dagen kleine proeftochten te maken. Vervol- gens komt het schip een week op de werf te Schiedam terug en maakt daarna weer een proeftocht van circa vier weken. Eerst dan zal de oorlogs bodem definitief worden afgebouwd. Levenslang geëist1 in Rotter damse moordzaak Levenslange gevangenisstraf heeft de officier van justitie gisteren geëist tegen de 30-jarige Rotterdammer A. B, die op Zondag 20 Juli een 22-jarige te lefoniste van het leven had beroofd, na een vergeefse poging haar te over weldigen. Zes weken na de tnisdaad had hij zichzelf aangegeven. De ver dachte was volgens een getuige-des- kundige, psychopaath, doch de officier concludeerde niet tot opneming in een psychiatrische inrichting, omdat de be langen van de maatschappij volgens hem moesten praevaleren boven die van de verdachte. Beroepingswerk Ned. Herv. kerk. Beroepen te Nieuw-Lekkerland (toe zegging): B. Haverkamp te Vcet (N.-Br.). Beroepbaarsteiling: de heer M. C. Baart, theologisch Candidas Jan Vermeerstraat 4a te Schiedam^ stelt zich beroepbaar. Geref. kerken. Beroepen te Ermelo: (vacature van Halsema) en te ePrnis (vacaf V/. de Graaf): K. A. Schippers Sibculo-Kloosterhaar. Geref. kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Middelstum: C. J. Bre® candidaat te Amsterdam. Chr. Geref. kerken. Beroepen te Doesburg: H. U. Wes- terterp te Lutten aan de Dedemsvaatl- VERBAND VAN GEREF. EVANGEU- SATIECOMMISSIES. De jaarvergadering en conferentie van het Verband van Geref. EvaofX' lisatiecommissies zal van 2628 M£1 a.s. op Woudschoten worden gehou den. Het Verband zal dan tevensrijn zilveren jubileum vieren. Ter jaar vergadering zal prof. dr F. W. Gros heide refereren over: „De geestelijke verandering van ons volk en de daar mede in verband staande verandering van methode in de Evangelisatie" Ter conferentie treden ditmaal als referen ten op de heren ds G. Lugtigheid van Zwolle, onderwerp: „Evangelisatie en gezinsleven": dr J. M. van Minnen van Utrecht, onderwerp: „Het probleem van de aanpassing in de Evangelisatie H. van Oostrum, theologisch student te Kampen, onderwerp: „Strand- en ro mer-werk" en ds W. F. Hoekstra van 's-Gravenhage-Oost, onderwerp: „Bloe sem en vrucht". Beste kinderei Zo langzamer] Beven en nichtc dat ik de neuze tellen. En wat deren bij! Bijvo- meteen een bric Zeeuwse meisj Zijn er nog mee of vriendinnetje getroffen gebied cuatieadressen r In ons krantje een correspondc tussen jullie, di kinderen die op veel missen. Do Deze week is lost hem op? 1 wacht door Tan dit blad. uebben juli schip gezien) ■chip, dat stati| Neen? Nu, het 1 de laatste maal gaar" hier over ker al weer 15 j dig zij" er haast omdat vliegtuigi tischer en ook de Amerikaansi wel enkele in wacht en in An wel eens kleine me te maken i artikel. Maar zo'n 30 dachten ze dat grote vervoerm: de toekomst. V von Zeppelin ii er erg veel van verschillende i noemden die lins". Maar w luchtschip zul j Wel, je weet r ballon is, zo'n gevaarte, waarc Als zo'n luchtba neemt de wind luchtballon ont nergens heen ti A RAAF VON 5 een grote Ia heel dun metaa toren en een g giers aan vast. bouwde hy eer lons en als ze d lichte gassoort hele luchtschip luchtschip dan dan sloeg men behulp van gro einde van het i een flink vaartj< men maar naai Met zo'n gro naam „Hindenb sèrs vele malei ken naar Amer ze zelfs een ge Duitsland en A: „Hindenburg" i te en totaal ve En wil je no luchtschip wel burg" was een lengte en hij w Het gewicht va duizend kilogra tjes 300.000 kul „Hindenburg" i P.K. en daarme bereiken van terwijl men 14 stuk kon doori Ds K. FERNHOUT 95 JAAR. De nestor van de predikanten van de Geref. kerken, ds K. Fernhou. emeritus-predikant te Baarn hoopt j Maart a.s. de leeftijd van 95 jaar bereiken. Fiora las hel maal achtereen lijk een harte! lang gemist far enkel woord v

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6