ir Afdeling Tuinbouw van K. N. L.C. besprak belangrijke kwesties Overwinning van sterk verjongd Oranje team op Denen is mogelijk traat 6, Alkmaar n 't Meisje van het vroege weerpraatje Team van 16 employé s preparatie luigbrouwerstraat 6 Alkmaar p ilve prijzen r n j W. J. OLIJVE ct. p. 250 gram IEUWE SORTERING NS GEPROBEERD? Onderwijszaken en W- en W-regeling Tuinders moeten in het STOPA-bestuur Dropfabriek te Meppe| door brand geteisterd De afzet van fruit baart geen zorg Goede soorten brengen goede prijzen op ZUILENSE INGEZETENEN TEGEN ANNEXATIE Verenigingsraad van VARA komT naar Egsr.ond aan Zee Gecombineerde straf geëist tegen Aalsmeerse arts Claxon irriteerde een politieman Mr v Heuven Goedhart uit Scandinavië terug Grootscheepse actie voor hu'p aan vluchtelingen Nieuwe staatslening sterk overtekend Ronde van Nederland gaat niet door Voorhoede met vier vleugelspelers Nieuwe K.C. gaf bewijs van moed Slachtoffers van de watersnood Geen Duitsers in de Tour de France Wagtmans van eerste plaats verdrongen VRI7DAG 6 MAART 1953 itèch goedkop i geldt ons devies: k.... en lach goedkoop! ;n, dames 1.38, heren 1.58 ten inbegrepen. rs 2.48 - 1.15 2.48, 1.78, 1.48 g, Alkmaar - Telel. 5039 C, alleen Zaterdag: NTOOR „HOFGEEST" ■aat 36a te Velsen. Tel. t gelden beschikbaar voor: HINES, TRACTOREN, 5, LUXE AUTO'S, MF1ETSEN enz. (Van een onzer redacteuren) OP DE TE AMSTERDAM gehouden vergadering van de afdeling Tuinbouw van het Koninklijk Nederlands Landbouw-comité zijn Donderdag twee be langrijke punten ter sprake gekomen. Het eerste was vervat in een voorstel van het hoofdbestuur; daarin werd de wenselijkheid uitgesproken van uitbrei ding der lagere tuinbouwscholen met een voorbereidende klasse voor algemeen vormend onderwijs. Het tweede was de werking in de practijk van de Wet op de Werkloosheids- en Wachtgeldverzekering; hierop bleek vrijwat critiek te zijn,enerzijds omdat er categorieën tijdelijke werkkrachten onder zijn gebracht, die er naar het oordeel van de tuinders niet onder behoren, anderszijds, omdat deze wet ongewenste toestanden dreigt te doen ontstaan, zoals werkschuwheid bij sommige groepen arbeiders. Met name hierover is heel wat gesproken, overigens zonder veel effect. Voorhands zal men de wet moeten uitvoeren zoals ze door de Staten-Generaal is vastgesteld, in afwachting van het moment, waar op herziening nodig wordt geacht, aldus is betoogd. LIET voorstel inzake de tuinbouwscho- len was het eerste punt op de agen da. Het kwam aan de orde. nadat de voorzitter, de heer W. J. van Kampen, uit Voorburg in zijn openingsrede een algemeen overzicht over de bedrijfsre sultaten in het jaar 1952 had gegeven. Hij wees er op, dat de toestand in de fruitteelt drastische maatregelen nodig had gemaakt: tal van oude boomgaarden werden gekapt en door nieuwe aanplant vervangen. Ook in de bloemcultuur ging het niet naar wens, mede door de zware buitenlandse concurrentie. De opbrengst van bloembollen was bevre digend. Om een volledig overzicht te krijgen van de gang van zaken bij deze drie soorten gewassen, heeft het be stuur commissies ingesteld. Voorts pleit te spr. voor een Europese eenheid op land- en tuinbouwgebied. Hij wees er in dit verband op. dat de agrarische sector in het geheel van ons economi sche leven steeds belangrijker gaat wor den. en pleitte voor de instelling van een. permanente raad uit de landbouw- organisaties, die de gehele ontwikke ling op de voet moet volgen. Voor de bestaande organen is het vrijwel onmo gelijk alle problemen te overzien. Voor de stichting van een voorberei dend leerjaar bij de lagere tuinbouw scholen bleken de aanwezigen alles te voelen. Zij meenden, dat er op deze wijze een betere overgang zou ontstaan van de lagere naar de tuinbouwschool. Eén der afgevaardigden drong in dit verband nog aan op opneming van het vak motortechniek in het leerplan, in verband met de toenemende mechani satie van de tuinbouw. Het voorstel van het bestuur werd met algemene stem men aanvaard. Een voorstel van de tuinbouwkring Noord-Holland, om nu zo spoedig mo gelijk een weerstandsfonds voor de tuinbouw te vormen, werd door het be stuur beantwoord met de mededeling, dat de minister van Landbouw hier voor een werkcommissie heeft inge steld, die inmiddels met haar arbeid is begonnen. De Stichting voor de Landbouw heeft, zo werd naar aanlei ding van een desbetreffend voorstel van de afdeling Hauwert medegedeeld, reeds geruime tijd de mogelijkheid van vereenvoudiging der sociale lasten in studie. W. en W.-verzekering ZOALS wij reeds opmerkten was er heel wat critiek op de practijk van de W. en W.-verzekering. Men vond het dwaasheid, premie te heffen vooi vrouwen die enige weken gingen drui- Venkrenten, bollenpellen, bonen pluk ken e.d. en als huisvrouw toch nooit voor een uitkering in aanmerking zou den kunnen komen. Drs. V. A. Vaan drager, secretaris van de afdeling Werk- geversbelangen van het KNLC, betoog de in zijn antwoord, dat er geen sprake van kon zijn, voor deze groepen een uitzondering te verkrijgen; dat zou ge schieden bij een wetswijziging en daar over zou nog heel wat moeten worden gesproken. Met betrekking tot de naleving van de wet, waarover eveneens langdurig en soms scherp werd gedebatteerd, zei de heer Vaandrager verder, dat werk- weigering die af en toe blijkt voor te komen, omdat het trekken van een uitkering bij winterweer aantrekkelij ker is dadelijk moet worden aange pakt, door haar te melden bij de sociale commissie ter plaatse of bij het Gewes telijk Arbeidsbureau. Spreker wees er in dit verband op, dat de structuur van de collectieve arbeidsovereenkomst het kwaad in de hand werkt; het wordt te voordelig, om los-arbeider te zijn. In de rampgebieden blijkt bovendien de be loning van het hersteiwerk door mid del van toeslagen het normale land werk in gevaar te brengen. Ten aan zien van al deze kwesties zei de voor zitter de aandacht van het bestuur toe Andere punten ER was verder nog een groot aantal voorstellen van minder ingrijpende be tekenis. Zo drong de afdeling Hauwert aan op beperking van de invoer van Belgisch witlof. De voorzitter zei, dat zulks een van de problemen was, ver bonden aan economische integratie. Verruimde export eist nu eenmaal ver ruimde import. De vergadering ging verder accoord met een voorstel van de afdeling Uithuizen, waarin werd aan gedrongen op handhaving van de veil plicht en op afschaffing van het admi nistratieve veilen. De aandrang van de afdelingen Wijdenes en Venhuizen op afschaffing of verlaging van de omzet belasting op tuin- en bloemzaden bleef zonder resultaat. Van bestuurszijde werd er op gewezen, dat de handel in deze niet wi] meewerken, maar dat de zaak nog eens zal worden besproken. Ook waren er verlangens ten aan zien van de vertegenwoordiging van de tuinbouw in de organen, die met de afzet van pootaardappelen (Eerstelin gen) te maken hebben, zoals het Be- drijfsschap voor Zaaizaad en Pootgoed en de STOPA. Het bestuur kreeg op dracht, na te gaan of een sterkere ver tegenwoordiging van de tuinders in de leiding van deze lichamen verkregen kan worden. Men was het er over eens. conform een voorstel van de afdeling Hoorn, dat de verkoop ven tuinbouw teeltvergunningen aan een beperking diende te worden gebonden. De afde ling Langedijk verkreeg door haar voorstel aangaande het Waarborginsti- Bluswater stroomde als dropwater naar buiten Aanzienlijke schade is door brand aangericht in de fabrieksafdeling voor de dorpfabricage van de N.V. Konink lijke Pharmaceutische fabrieken, voor heen Bnocades Stheeman en Pharmacia te Meppel. Het personeel was juist naar huis ge gaan, toen het vuur in de droogafde- ling werd ontdekt- Onmiddellijk werd het bestreden door de fabrieksbrand- wer en de Meppeler brandweer, spoe dig geassisteerd door de brandweer uit Staphorst. Men kon niet verhinderen dat de .bovenverdieping van het fa brieksgebouw uitbrandde. Dank zij brandmuren en branddeuren bleven de belendende fabrieksgebouwen gespaard. Het bluswater stroomde als dorpwater uit het (brandende gebouw. Het blus- singswerk vergde enige uren. De mate riële schade is groot. Weliswaar dekt de verzekering de schade, doch het con cern is zeer gedupeerd, daar men mid den in het dropseizoen zit en dit de eni ge dropfabriek van het concern was. De oorzaak van de brand is nog niet be kend. tuut voor de Tuinbouw de toezegging, dat de rente, welke- dit instituut van uitstaande creaieten heft, met een half procent omlaag gaat. Voorstellen van de afdelingen Roc- kanje en Andijk aangaande de verle ning van blijvende teeltvergunningen ter omzetting van buitengewone ver gunningen, bleken niet urgent, vervalt een buitengewone vergunning, dan kan de tuider altijd nog overgaan tot de teelt van vrije producten. Behoud van cultuurgrond TR J. M. RIEMENS, rijkstuinbouwcon- sulent voor het Zuidhollandse glas- distriet, heeft 's middags een korte in leiding gehouden over „Het behoud van cultuurgronden in Nederland" waarin hij uiteenzette, op welke wijze de nodeloze opofferingvan cultuur grond aan stadsuitbreiding kan worden tegengegaan. Noodzakelijk is. dat de bodem in de omgeving van onze ste den wordt gekarteerd, zodat we kun nen nagaan, hoe deze wordt gebruikt, welke stukken de beste opbrengsten hebben, hoevee] kapitaal er in is gesto ken, e.d. Met die gegevens kan dan worden vastgesteld, in welke richting een uitbreidingsplan het beste kan worden ontwikkeld. Voorts pleitte spreker voor een soort compensatieregeling voor die tuin ders, die in verband met stadsuitbrei ding van hun bedrijf worden verdre ven. De betrokkenen zouden elders een gelijkwaardig stuk grond moeten ontvangen, waarop ze hun bedrijf kunnen -oortz'tten. Deze zaken dienen echter gemeentelijk te worden aange pakt. Hier en daar blijkt de indruk te be staan, dat de afzet van Nederlandse ap pelen op het ogenblik zeer slecht is en dat daardoor een voorraad van 60.000 ton fruit gevaar loopt te bederven. Van de zijde van het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen vernemen wü echter, dat alle fruit wordt verkocht en dat er niet 1 kg onverkocht blijft. Weliswaar zijn de prijzen voor de tijd van dit jaar, ook rekening houdend met opslag en verzorging, laag, maar voor de betere soorten worden redelijke prij zen gemaakt. De goede soorten, zoals goudreinetten brengen op de veiling 25 tot 30 cent per kg on. de betere soorten als Jonathans en Golden delicious maken 40 tot 50 ets. per kg. Van doordraaien van fruit is geen sprake, zo deelt het Centraal Bureau mee. Een aantal vooraanstaande inwoners van de gemeente Zuilen, dat zich heeft verenigd in een comité van actie tot behoud van de zelfstandigheid der ge meente Zuilen, heeft in een adres aan de leden der Staten-Generaal verzocht een aantal nader omschreven punten in overweging te willen nemen alvo rens definitief te beslissen over het wetsontwerp tot wijziging van de grenzen der gemeente. Utrecht. De on dertekenaars delen mede, ernstig te zijn verontrust door de m"morie van antwoord van de minister. Men meent, „dat aan het elementaire zelfbeschik kingsrecht van de Zuilense ingezete nen geweld wordt aangedaan, wanneer zij tegen het uitdrukkelijke verlangen van zijn langs democratische weg ge kozen vertegenwoordigers in de rrart bij een andere gemeente zouden worden ingelijfd". De verenigingsraad van de VARA, waarin vertegenwoordigers uit de ruim 600 afdelingen zitting i ebben, komt op 25 en 26 April in jaarverga, dering bijeen. De vergadering zal wor den gehouden in het Troelstra-oord te Egmond aan zee. (Advertentie, tng. Med.i Minister Donker bezocht Stavenisse De minister van Justitie, mr L. Donker en de secretaris-generaal van Justitie, mr J. C. Tenkink, hebben gistermiddag een bezoek gebracht aan het geteisterde Stavenisse. Zij arri veerden met een helicoptgre. Er werd een bespreking gehouden met de bur gemeester, de heer L. A. Verburg en de districtscommandant van de rijks politie in Zeeland. Na de bespreking werd een korte wandeling gemaakt door de gemeente. Toen minister Don ker en mr Tenkink wilden vertrek ken, kon de helicoptère niet opstijgen. De burgemeester moest eerst enkele reserve-accu's laten aanrukken. NEDERLANDSE KUSTVAARDER IN AANVARING OP DE THEEMS De 393 ton metende Nederlandse kustvaarder „Westerdok" is Woensdag avond ter hoogte van Northfleet in de monding van de Theems in aanvaring gekomen met het 1.512 ton metende Noorse s.s. „Hildur I". Het Nederlandse vaartuig liep aanzienlijke schade op aan stuurboord en is voor anker ge gaan. Een sleepboot blijft in de buurt, aangezien de „Westerdok" water maakt. Wachtmeester kon noo iuist opzij springen De officier van Justitie by de Haar lemse rechtbank, heeft gisteren tegen de Aalsmeerse arts J. C. als straf ge- eist: drie weken onvoorwaardelijk en drie maanden voorwaardelijk, wegens poging tot zware mishandeling, bedrei ging van en weerspannigheid jegens een wachtmeester van de rijkspolitie. Gistermiddag is de hoge commissaris der Verenigde Naties voor vluchtelin gen, mr G. J. van Heuven Goedhart, uit Oslo op Schiphol aangekomen. Zijn reis naar Scandinavië had ten doel een internationale actie voor hulp aan vluchtelingen uit Oostduitsland voor te bereiden. De hoge commissaris blijft tot Zondag in ons land en gaat dan voor hetzelfde doel naar Brussel en Parijs. Over zijn bezoek aan Scandinavië vertelde hij bij zijn aankomst, dat de Denen nog geen definitieve toezegging hebbén gedaan. Zweden zal 1 millioen kronen terbeschikking stellen en ook de Noorse regering zal voorstellen een gelijk bedrag Noorse kronen voor deze hulpactie af te staan. Over Engeland zijn nog geen details bekend, maar, al dus mr Van Heuven Goedhart, dit land neemt een wilwillende houding aan en gaat in elk geval iets doen. De Noorse en Zweedse hulp zal bestaan uit gepre fabriceerde huizen. Mr Van Heuven Goedhart meent, dat de enorme stroom van vluchtelingen uit Oost-Duitsland binnenkort zal af nemen. Bij de gisteren gehouden inschrijving is de 3 3/4 procent staatslening 1953 zodanig overtekend, dat bij de toewij zing een aanzienlijke reductie zal moe ten worden toegepast. Tussen de genoemde arts en d« wachtmeester was op 27 October 1952 een conflict ontstaan op de Schiphol dijk te Haarlemmermeer. De weg wa« daar voor de helft over een afstand van circa 400 meter opengebroken. Verkeersmoeilijkheden ontstonden, zo dat de Rijkspolitie regelend optrad. Wachtend in de file maakte iokter C. gebruik van zijn claxon, hetgeen da rijkspolitieman irriteerde. De laatste gaf bij het oprijden de arts een teken opzij van de rijweg te stoppen. De dokter gaf vol gas en de wachtmeester kon volgens zijn getuigenverklaring door nog juist tijdig terzijde te sprin gen, voorkomen dat hij werd overre den. De arts verklaarde evenwel de wachtmeester totaal niet te hebben gezien. De officier zeide van mening te zijn, dat de arts zich aan meer dan één mis drijf heeft schuldig gemaakt. De politie, die bij het volbrengen van haar taak op het platteland, toch al zoveel moei lijkheden moet overwinnen, mag zeker niet worden gehinderd. De verdediger vond, dat de zaak erg was opgeschroefd en vroeg vrijspraak, omdat zeker geen opzet in het spel was. De rechtbank zal op 19 Maart uit spraak doen. Fabrikant.: Fa. Gebr. Tjallema, Snede (Wordt vervolgd)' Organisatoren voelen niets voor een avontuur De ronde van Nederland 1953 gaat niet door. De financiers van de ronde z(jn van mening, dat de situatie, zoala die zich in verband met de tegenwoor dige omstandigheden laat aanzien, niet voldoende ruggesteun biedt om het doorgaan van de ronde dit jaar te rechtvaardigen. Dc „EFOR" vindt het niet verant woord door te zetten wat een avon tuur zou kunnen worden. Liever dan hun bemoeiingen ten aanzien van de ronde met een avontuur te besluiten, stellen de financiers zich voor de ronde van 1953 niet te laten doorgaan, doch haar tot 1954 op te schorten. \\OEWEL DE GROOTSTE WAARDE, welke wij aan de interland voetbal wedstrijd NederlandDenemarken kunnen toekennen, is, dat de bruto op brengst ten bate van het Nationaal Rampenfonds zal komen, wordt dit treffen ook uit voetbaltechnisch oogpunt gezien zeer belangwekkénd. Het is namelijk de eerste maal dat de nieuwe Keuze Commissie van de KNVB een elftal heeft geformeerd en wel op een wijze waaruit de zin naar verjonging duidelijk spreekt. Hoe ook de uitslag van deze wedstrijd zal worden, dit streven is alleen reeds toe te juichen, want naar onze mening moet men op deze wijze binnen afzienbare tijd tot goede resultaten komen. Het zou overigens prettig zijn voor dit sterk verjongde elftal als de wedstrijd in het Feijenoord Stadion nu eens direct positief resultaat opleverde, prettig ook voor de keuze-commissie die het bewijs heeft geleverd over moed en inzicht te beschikken. VWANT LAAT ons wel zijn. Er is enige moed voor nodig om na een periode van drie jaar zes spelers van de laatste Oranjeploeg, het elftal dat tegen de Engelse amateurs te Huil gelijkspeelde, aan de kant te zetten. Niet alleen daar mee heeft de KC willen bewijzen dat men andere wegen wil bewandelen dan Veriegh c.s. Door Abe Lenstra zijn plaats in het elftal te geven waarop hij krachtens zijn capaciteiten recht heeft, geloven wij dat het bewijs is geleverd dat in de toekomst geen topvoetballers aan het systeem zullen worden opgeof ferd. Dat de heren ir Denis, Hoolboom en Van Es bovendien over psychologisch inzicht beschikken, moge blijken uit het feit dat zij Us Abe" bij zijn rentree in het Oranjeteam meteen maar tot aan voerder hebben gepromoveerd. Hier door zal Lenstra gedwongen worden, meer dan wij van hem gewend zijn, aan 26ste UJST BHe,t informatiebureau van het Ned Koode Kruis heeft gisteren de 26ste lijst van geborgen en geïdentificeerde slacht- Iuidende^n 06 watersnood uitgegeven. OUDE TONGE „„?ie^°P™s-Legierse, Jozina Maria, geb. 19-4-09; Dekker, Adrianus Abra ham, geb. 12-4-'40; Kersten-Buijs, Ca- inarina Antonia, geb. 9-7-'26; Krouwer, Anthony W. R„ geb. 4-7-'96; Krouwer, Elisabeth Maria, geb. 29-9-'33; Krou wer. Johanna Maria, geb. 17-12-'34; nrourverNijsse, Johanna Maria, geb. ""1-98; Van Noord. Jan, geb. 3-8-'14. echtgenoot van Elisabeth de Berg- Uuwens, Wouter, geb. 17-4-'52. STAVENISSE V|P der Reest, Abel Jan, geb. 9-ll-'89 if. kt. Philipsland, echtgenoot van H. rTsd°rP;. Van Zuilen, Jacob Adriaan, geo. 7-2-'09 te Stavenisse, echtgenoot van D. C. Wesdorp. STELLENDAM Begraven te Melissant: Boshoven, «end Gerrit, geb. 25-4-'46 te Stellen- am. laatste adres Meidoornstraat 5. STRIJEN j ^anvulling op 4de verlieslijst, blz. 5 T„ti 7"2"'53- Thans geborgen: Herweyer, J Mannes, geb. 7-8-'85 te Stellendam. bet./ wielen ntotornj „telen- bromfietsen 27 FEBRUARI l/m 8 MAART Geopend van 10-17 en 19.30-22 uur. Zondag 8 Maart uitsluitend 12-18 uur - (Van onze speciale verslaggever) |EDEKE MORGEN al om even voor en even over half zeven is ze op haar post, die charmante Annie, Gré, of Marietje; om de landbouwende bevolking fris uit de veren per radio in te lichten over de weersverwachting van die dag. Een vertrouwde stem is het langzamerhand gewor den in de radiokamers van de schepen en in de huiska mers van vele boerenbedrijven, eenzaam gelegen temid den van de uitgestrekte velden, waarop straks ons dage lijks kostje weer zal staan te rijpen. De boer waakt over dit kostje. Eén nachtvorst kan hem onnoemelijk grote schade bezorgen. Is 't wonder, dat hü zo goed als de men sen op zee of in de lucht, wel bijzonder grote belangstel ling heeft voor die vroeg-ochtendlijke weerpraatjes? de appelwangen. En dan na tuurlijk altijd dezelfde dame. Belangrijk werk 14ET is begrijpelijk, dat de stem in de micro foon, die hij nu trouw iede re ochtend kan horen van 1946 af, zo langzamerhand gestalte gekregen heeft. Hij vereenzelvigt die stem met de persoon van een pittige, jonge deern met bloesemen- Deze voorstelling wordt niet geheel door de werkelijk heid gedekt. Wel natuurlijk voor wat betreft die bloese- mende appelwangen. O, stel lig. Maar.niet voor wat be seft dat beeld van altijd maar diezelfde lieftallige jongedame. Het is een team van maar liefst zestien meis iet die klaar staan om iedere- morgen weer opnieuw haar welluidende wekroep de aether in te zenden. In een kleine telefooncel in het Meteorologisch Insti- stuut in De Bilt lezen ze het bericht op, dat een cons ciëntieuze meteoroloog voor haar in de loop van de nacht heeft samengesteld. Via de telefoonlijn belandt het in Hilversum, waar de omroep het op hetzelfde moment de aether instuurt. Het is c'i.s wel een „echte juffrouw." Geen plaat dus, zoals de tijdjuffrouw van de telefoon. En dit hoogstens twintig minuten durende landbouwpraatje, dat van 1 October tot 1 Maart alleen 's morgens om tien minuten or er half zeven wordt uit gezonden. et in de periode van 1 Maart tot 1 October ook nog om kwart over zes van diezelfde ochtend, is de laatste taak die de betref fende dame verricht. Het K.N.M.I. in De Bilt, is namelijk een continube drijf. Dag en nacht gaat het werk er door met wisse lende diensten boor de em ployes. Twee dames be horen ook altijd tot die nachtploeg. Eén van deze twee leest aan het einde van haar nachttaak ook nog het ochtendbulletin van het K.N.M.I. en direct aanslui tend daarop het marktover- zicht voor de landbouwers van de Stichting voor de Landbouw. Wat voor de boe ren dus het begin van de dagtaak is, is voor haar het einde. En wat voor de luis teraars altijd dezelfde lijkt, is voor de ingewijden van De Bilt een wekelijks wis selende dame, zo -maar een employée van dit wereldom vattende instituut. Men ziet het: altijd weer zijn er tegenstellingen, die men niet verwacht. Teleur stellend? Welnee! Zijn het niet de tegenstellingen in 't leven, die er de kleur aan geven, de charme, die het leven de moeite waard maakt geleefd te worden? Na langdurige besprekingen tussen Jacques Goddet, directeur van de Tour de France, en Kurt Bühn, president van de B.D.R. (Bund Deutscher Rad- fahrer) is besloten dat de Duitse bond dit jaar geen gebruik zal maken van de mogelijkheid voor Duitse renners om in de Tour de France te starten. Daarentegen zal in 1954 een volledige Duitse ploeg van tien man aan de Tour deelnemen. Het probleem van een Duitse deelne ming was dit jaar moeilijk op te lossen omdat de organisatoren van de Tour voorzien hadden in een gemengde ploeg die uit zes Luxemburgers en vier Duitsers zou bestaan. De Luxemourgse Wielerbond ging hier niet mee accoord, doch liet zijn leden vrij of zij onder deze omstandigheden al dan niet wil den deelnemen. Zij wilden dit niet, waarmee meteen het deelnemen van de Duitsers problematiek werd omdat de B.D.R. dit jaar nog geen kans ziet om een voldoend sterke Duitse ploeg van tien man op de been te brengen, ge steld dat de organisatoren van de Tour hierin zouden bewilligen. Goddet en Bühn zijn thans tot dc conclusie gekomen, dat het beter is dc deelneming van Duitse renners een jaar uit te stellen. het spel deel te nemen. Hij zal zich nu niet kunnen vergenoegen met zo af en toe eens brillante staaltjes te laten zien. WU WIJ het toch over de voorhoede hebben, willen wij nog iets van deze linie zeggen. De vier overige spelers, Van der Kuil, Van der Bogert, Clavan en Luyten zijn „van huis uit" buiten spelers. Stuk voor stuk hebben zij snel heid en bovendien beschikken zij over een zeer behoorlijke techniek. Hoewel wij van deze voorhoede geen wonderen mogen verwachten, hebben wij de stel lige overtuiging dat dit vijftal voor de nodige verrassingen kan zorgen en het kon weieens blijken dat een dergelijke voorhoede de juiste formatie is om bressen te slaan in een verdediging die het stopperspil-systeem speelt. TN de middenlinie vinden wij Terlouw en Biesbrouck terug, twee spelers die door hun ervaring en routine waar schijnlijk node kunnen worden gemist. Een nieuw gezicht is echter Klaassens. de VVV-er die reeds vele malen in het jeugdelftal werd gekozen en over meer routine beschikt dan men van een 22- jarige speler zou mogen veronderstel len. Tebak en Boskamp zijn geen vreem den in Jeruzalem. Boskamp krijgt zijn tweede kans, omdat Alberts van Vitesse door ziekte is verhinderd. Met Land man in het doel hebben wij de be schikking over een defensieblok dat wellicht niet uitzonderlijk goed is, maar toch sterk genoeg om de wedstrijd tegen Denemarken met vertrouwen tegemoet te zien. De Denen missen immers hun sterkste speler, aanvalsleider Jensen die, naar wordt beweerd, een contract heeft gesloten met een Italiaanse profclub. Bovendien zijn de laatste resultaten van het Deense nationale elftal maar zeer matig geweest. Er werd zelfs van Fin land verloren en het zou ons dan ook zeker niet verwonderen als dit eerste elftal, samengesteld door een nieuwe en moedige Keuze Commissie, eindelijk weer eens een overwinning voor Oranje gaat behalen. De radioreportages worden door Leo Pagano en Dick van Rijn verzorgd. (Zij kunnen worden beluisterd over de zen- der Hilversum I (402 meter) en vangen om 16.15 uur aan. Ronde van Ala'ers De tweede étappe van de Ronde van Algiers, van Philippeville naar Con- stantine over een afstand van 214 km is gewonnen door de Fransman Dac- quay in 6 uur 0 min. 6 sec. Het ver- de7reA klassement luidt: 2. Hernandez (N.-Afrika) 6,00.32, 3. Kabaili (N.^Afri- ka) 6.00.35, 4. Rolland (Fr.) 6.00.55, 5. Lauredi (Fr.) z.t., 6. Gauthier (Fr.) zK, 7. Rancon (Fr.) 6.01.26, 8. De Rijck (België) 6.03.13. 9. Van Dormael (Bel- gie) z.t., 10. ex-aequo Varnajo (Fr), Mirando (Fr.), Zelasco (N.-Afrika) en Wagtmans (Ned.) allen z.t. als D- Rijck. Het algemeen klassement ziet er thans als volgt uit: 1. Dacquav (Fr 10.07.15, 2. Kebaili (N.-Afr.) 10.08.15, 3. Rolland (Fr.) 10.08.35, 4. Lauredi 'Fr.) 10.08.35, 5. Gauthier (Fr.) 10.10.00, 6 De Rijck (Belg.) 10.10.28, 7. Rancon (Fr.) 10.10.31, 8. Wagtmans (Ned.) 10.10.53, 9. Ittiraado (Fr.) 10.10.53.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 9