Vragen staat vrij im. Pam en Pom in bet luchtruim Kmdefhoejt In behouden haven. Chefarine .4 ABDUSIROOP De mislukte reis Slachtoffers van de watersnood 4-voudige bestrijding van pijnen en griep! Engelse league klopte Ierland met 2-0 Programma voor het Nederlands elftal £uMeb emó naaA Hel Radioprogramma WOENSDAG 18 MAART 1953 PEN VERENIGING kwam rjet een autobus-verhuurbedrijf overeen, een bepaalde reis te maken. Datum, prijs etc., werden schriftelijk vast gelegd. Kort voor de reis zou aan vangen, liet het bedrijf afweten. Of dat nu zo maar goed is? Nee, vol gens Mentor is dat niet zo-maar goed. Alhoewel hij niet van de stuk ken heeft kennis genomen, kan hij toch wel vermoeden, dat er een be hoorlijke kans is van dit bedrijf een schadevergoeding te kunnen eisen. Temeer, als de rit daardoor hele maal niet door kon gaan of een duurdere oplossing gevonden moest worden. De huurverhoging TNDIEN een eigenaar de bekende 4% verhoging wegens inwoning wil eisen, omdat huurder tijdelijk een gezin van 5 personen, waters nood-slachtoffers, bij zich in heeft, kunt u dit o.i. weigeren. Dit zijn gasten en in de zin van de wet kunnen zij niet als inwoning wor den beschouwd. Het dreigement dat hij opzeggen zal, als u hem zijn zin niet geeft, kunt u rustig naast u neerleggen. Hij moet dan eerst een eis indienen bij de kantonrechter, die hem zijn zin op deze grond vast en zeker niet geven zal. Kamperen nlT ig een sport, welke gezinnen met vrij jonge kinderen zeker kunnen beoefenen. Mentor, die zelf ieder jaar kampeert, heeft in de kampen wel gezinnen ontmoet met baby's. En het ging best ln een hangmatje tussen de bomen. Kam peren geeft een gezin gelegenheid om voor weinig kosten een week in het bos en op de hei door te bren gen. Hoofdzaak is: een uitstekende tent. Die is betrekkelijk goedkoop te huren. Ongeacht reisgeld, kan een gezin van 5 personen kamperen, tenthuur, staangeld etc. inh -grepen voor ongeveer f 25.tot f 30.ge durende een hele week. Eten? Dat moet men thuis ook en met behulp van een primus of oliestel zorgt men er zelf voor. In een goed kamp vindt men toiletten, douche-cellen, water leiding etc., welke in het staangeld 36STE LIJST 30e lijst van geborgen en geïdentifi- eeerde slachtoffers van de watersnood, uitgegeven 17-3-1953. ELLEWOUTSDIJK Sandee, Jan, geb. 14-1-T3 te Borsele; Ellewoutsdijk d 3. 'S-GRAVENDEEL Tak, Arie Jacob, geb. 21-4-'08, te 's-Gravendeel, echtgenoot van Gijsberta Verheul; Molendijk 63. HERRINGEN Van Zielst-Hartog, Jacoba, geb. 14- 10-'06 te Middelharnis, echtgenote van J. van Zielst; St. Pietersweg 5. KLUNDERT Brandt, Janneke, geb. 22-5-'28; Van Einden, Johannes, geb. 1-11-33 te Klundert, Aleidstraat 28. NIEUWE TONGE Van Heemst-Knops, Neeltje, geb. 2- 8-'90, te Dirksland, echtgenote van J. van Heemst; Duivenw.dijk 4. OUDE TONGE Knoope, Adrianus Johannes Petrus, geb. 31-8-'50, Stationsweg 83; Knoope, Petrus Johannes, geb. 26-ll-'38, Sta tionsweg 83. Knops, Hillia, geb. 16-7- '47, Nieuwstraat 50. Los-Tijl, Aagje, geb. 14-3-'79, Nieuwstraat 54. STAVENISSE Hage, Abraham Cornelis, geb. 28-4- *28 te St. Maartensdijk, Axel. STRIJEN Van de Merwe. Dirk, geb. 4-8-'80 te Strijen, Schenkeldijk 44. ZUIDLAND Aanvulling op verlieslijst d.d. 7-2-'53. Thans geborgen: Van Eersel, Sietje, geb. 18-12-'52 te Zuidland, Breedeweg 268a. Van Eersel- Weeda, Neeltje, geb. 28-l-'20 te-Zuid- land, Breedeweg 268a. Minekus-Blom, Bastiaantje, geb. 10-3-'84 te Abben- broek, Drogendijk 279. (in onze prijs al meegerekend) zijn begrepen. Een goede tent laat geen water door, al regent het dagen. Strozakken met vers stro huurt men in het kamp voor 10 cent (als regel) per nacht. Bij de N.K.C. een kampeerkaart vragen! Gaarne wil Mentor de nodige inlichtingen en advies geven betreffende het kam peren. Wat is opdracht? l^IJK EENS, lezer, u gaf opdracht tot bepaalde werkzaamheden aan de machine. Nu denkt u dat de nota te hoog is, omdat daar dingen op staan waarvoor u geen opdracht gaf. Maar als u die dingen goed bekijkt, ziet u, dat ze logisch voortvloeien uit de opdracht. Het stellen van de messen bijvoorbeeld brengt demon tering mee, waaruit weer schoonma ken en invetten (bij de montering) nodig zijn. Nu heeft de firma dit allemaal (uit reclame-oogpunt) breedvoerig omschreven. Maar in feite is het één arbeid. Zodat de nota ons zeker niet te hoog voor komt. Pensioen LIET is nog niet zo, dat ledereen pensioen heeft (behalve -dan „Drees"). Het is dus zeer wel denk baar, dat er bij u nog geen pensioen regeling is. Uw voorganger zal wel een onverplichte pensioenuitkering krijgen. Het geheel is een kwestie om openlijk met de betrokken werkgever te bespreken. Hij zal ze ker begrijpen, dat u graag wat ze kerheid heeft. Leugent/e s wat moeders hebben zich 1 ongerust gemaakt over de „jok kentjes" van hun kinderen. De reac tie daarop is dan meestal erg fel..., hetgeen fout is. Want een kinder leugen is niet te vergelijken met de leugen van grote mensen! Hoe vaak is, wat wij een leugen noemen niet anders dan een te sterke fantasie. Ze vertellen van een verschrikke lijke gebeurtenis op straat.... waar niets van aan is. Of de leugen als middel om iets te krijgen, soms. alleen wat liefde. Ze vertellen erg geslagen te zijn, eenvoudig om te worden aangehaald door moeder. De leugen uit angst, angst voor een J^EEL (Advertentie, Ing. Med.) a a -m Krabben en peuteren maaKt de IHllïfl- kwaal steeds erger. De helder i-?. vloeibare D.D.D. dringt diep 'jllF'-IrlQ in de poriën door, zuivert, ont- -3 smet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN "W&i Wft huidaandoeningen JS&aMWeMwm (Advertentie, Ing. Med.) Zwaluwen-team met nieuwe gezichten Voor het Zwaluwen elftal, dat Zaterdag 21 Maart op het NAC-terrein te Breda tegen het voorlopig Zuidnederlands elftal speelt, zijn de volgende spelers uitgenp- digd: Vrijhof (Bleyerheide); Claus Jr. (Helmondia) en Ebbing (NOAD); Temming (DOS), Utermark (BW) en Spanjer (Lim- burgia); De Winter (HFC), Lugthart (Be Quick), De Kort (Longa), Ravenstein (MVV) en Cortenberghe (Excelsior). De 4 beroemde geneesmiddelen in 1 tablet Chefarine „4" brengen baat waar andere middelen falen. Teza men werken zij bijzonder snel, bachtig en weldadig IVWIUUUlj,. a Te Dublin heeft de Engelse League een 20 overwinning behaald op het vertegenwoordigende elftal van de Ier se league. Met rust hadden de Engel sen met 10 de leiding. De Ieren hadden de pech, dat zij na 27 minuten spelen hun rechtsback Noonan verloren, die na een botsing met Elliott van het veld verdween. Nog geen 6 minuten later kwam de Engelse leagueploeg aan het eerste doelpunt door Roy Bentley. Een kwar tier na de rust zorgde Bentley voor 20. toen hij een door Elliott genomen corner fraai inkopte. Abe Lenstra geen officieel adviseur van K.C Het bericht als zou Abe Lenstra als adviseur van de Keuze-Commissie van de KNVB bii het samenstellen van het Nederlands elftal optreden is bii mon de van de heer G. Kruyver, voorzitter van de Technische Commissie als on juist gekenschetst. Wel is Lenstra na de wedstrijd Nederland-Denemarken gevraagd een indruk te geven en het ligt ook in de bedoeling, dat de aan voerder van het Nederlande elftal dit in den vervolge zal blijven doen. foutje. Dan deugt de verhouding niet tussen kind en ouders! En zo is er zoveel. U moet vooral trach ten de oorzaak of het doel van de leugens waar te nemen. Is er wer kelijk sprake van een pathologische leugen, een ziekelijke neiging tot liegen die wijst op heel andere za ken, ja, dan moet u gaan overleg gen met een kinder-psycholoog of een zenuwarts (psychiater). Bloedvlekken DLOEDVLEKKEN uit textiel kan men verwijderen met cremortart (poeder van gezuiverde wijnsteen) of een enzyminpreparaat. Ontwikkeling CR, is inderdaad een algemene ont- u wikkelingscursus voor meisjes. Die is verbonden aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam. Deze is vooral bedoeld als een inleiding op de studie aan de universiteit. De cursus duurt een jaar. Een cursus van twee jaar wordt gegeven aan „De Vrije Leer gangen" eveneens te Amsterdam. Anagram CEN LEZER ziet nog wel eens ln puzzle-rubrieken een anagram. Wat dat is. Het is een letterkeer of omzetting van de letters in een of meer woorden, zodat ze weer een ander woord of zin vormen. Er zijn twee soorten anagrammen. Bij re gen in neger is alleen de volgorde der letters omgekeerd. Men kan ook de volgorde der letters veranderen: leven in velen. ONZE Lezen kunnen kos teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning-kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken, persoonlijke geestelijke moei lijkheden, enz. U schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. res. Deze vrouw was trouwens zeer kunstzinnig. Ze speelde niet slecht piano, schilderde en maakte uitste kende handwerken. Juist haar dich ten is vermoedelijk aanleiding tot het huwelijk geweest. Ze kwam dus niet tot dichten ondér invloed van haar man. In de bundels van Bil- derdijk komen gedichten van haar voor, maar ze gaf zelf toch ook bundels uit. Namen MAJA is afkomstig van het Ara- bische Bahidja en dat betekent; de schone. Spookachtig De palm IJW PALM is vermoedelijk gesneu- veld door de vorst. Het is een tropische plant die constant een temperatuur van zo ongeveer 60 graden moet hebben. De geniepige trek door de raam-kiertjes zullen hem wel hebben doen sneven, deze winter. Dat hij nog te redden is, ge loven wij niet erg. Een nieuwe ko pen! Bilderdijk I EZER, de tweede echtgenote van Bilderdijk was Katharine Wil- helmina Schweickhardt, zelf dlchte- VROEG in de ochtend haalden twee dames kolen uit het brandstoffen- hok. En plotseling waren daar klei ne steekvlammen, die zelfs knetter den. Direct werd het kolenhok leeg gemaakt, maar de kolen bleken koud te zijn. Vraag: hoe kan dat? Mentor begrijpt er ook niets van. electrische ontladingen? Mogelijk, maar toch onverklaarbaar. Geldig LIET TESTAMENT van de overle den echtgenote is uitgevoerd. Aan de bepalingen daarin kan de overlevende echtgenoot niets meer veranderen, tenzij er aan legitima rissen inzake hun wettelijk erfdeel tekort is gedaan. Dat kunnen wij zonder de stukken niet bekijken. MENTOR. FRANKRIJK-NEDERLAND Opbrengst tóch naar Rampenfonds? In de bijeenkomst, welke na afloop van de laatste training van het Neder landse elftal voor de wedstrijd tegen Zwitserland te Amsterdam werd ge houden, hebben de heren ir H. F. Hop- ster en G. Kruyver, respectievelijk waarnemend voorzitter van de JCNVB en voorzitter van de Technische Com missie, nog enkele mededelingen ge daan omtrent de bestemming van de opbrengst van de wedstrijd tussen het Franse elftal en het team van de Ne derlandse professionals, welke 12 Maart te Parijs werd gespeeld. In dit com mentaar werd de nadruk gelegd op het feit, dat de Franse voetbalbond de wed strijd heeft georganiseerd en de KNVB heeft medegedeeld het op prijs te stel len de getroffen clubs in Nederland te kunnen helpen. Toen de heren G. Kruyver en L. Brunt, de secretaris-pen ningmeester van de KNVB destiids naar Pariis vertrokken voor besprekin gen met de Franse bond inzake deze wedstrijd, bestond het adoptiefonds nog niet, zodat van het bestemmen van de recette voor dit fonds toen nog geen sprake kon zijn. De KNVB zal een dezer dagen een schrijven richten aan de Franse Voet balbond met het verzoek het af te dra gen bedrag ln het Nationale Rampen fonds te storten. Tijdens een bijeenkomst na afloop van de laatste training van het Neder lands elftal voor de wedstriid tegen Zwitserland, heeft de voorzitter van de Technische Commissie van de KNVB de heer G. Kruyver, enkele medede lingen gedaan over het programma van het Nederlands elftal voor het sei zoen 1953-'54. Op 27 September van dit jaar zal in Noorwegen de wedstrijd Noorwegen-Nederland worden ge speeld. Nederland-België volgt op 25 October, waarmee het Oranje-team wat 1953 betreft, is uitgespeeld. In Maart 1954 zullen de Engelse ama teurs naar Nederland komen voor een wedstrijd tegen hét Nederlands elftal en in April wordt in Antwerpen België- Nederland gespeeld. In Mei 1954 volgt dan tenslotte een uitwedstrijd tegen Zweden. BROMFIETSER BOTSTE TEGEN VEEAUTO Gistermorgen is op de Jisperdijk na bij Purmerend, de 27-jarige heer C. W Noom om het leven gekomen nadat hij bij een botsing met een veeauto van zijn bromfiets was geslingerd. De heer Noom reed in de richting Purmerend. Het zicht was door de dikke mist zeer slecht en toen van de tegenovergestelde richting de auto na derde, kwam hij in aanraking met de spiegelstang. (Advertentie. Ing. Med.) 76. Het war de bedoeling van Pim om Kareitje onrustig en angstig te maken en nij was daar al heel aardig in geslaagd Pim had bemerkt, dat de knoop van het touw, waarmee zijn han den gebonden waren, niet zo stevig vast zat en hij hoopte de knoop nog verder los te kunnen werken, maar daarvoor moest Kareitje liefst een eindje uit de buurt zijn. En dus deed hij zijn uiterste best om Kareitje hoe langer hoe zenuw achtiger te maken. „Billie zie je nooit meer terug", zei hij weer. „Die zit nou al boven de Alpen, wat ik je brom". „Nee, dat geloof ik niet", antwoordde Kareitje, maar keek Pim toch onge rust aan. „NeeBillie laat mij niet in de steek". Maar Pim's woorden had den twijfel in zijn hart gezaaid en hij liep telkens een eindje de weg af om te kijken of Billie er nog niet aankwam. En in die tijd had Pim gelegenheid Om de knoop verder en verder los te wér ken. Zodra Kareitje weer binnenkwam, bleef hij met een onschuldig gezicht op zijn plaats zitten, maar zodra de on rustige Kareitje weer naar buiten ging werkte hij koortsachtig verder. Totdat hij plotseling voelde, hoe de knoop met een ruk losschoot. „Nu of nooit", dacht Pim, terwijl hij voorzichtig door het raampje gluurde. Kareitje stond met opgeheven gezicht naar de lucht te sta ren en zag niets. Met omzichtige be wegingen sloop Pim naar buiten éa toen hij eenmaal op veilige afstand was, zette hij het op een lopen. Hij verloor zijn valhelm, maar gunde zich geen tijd om het ding op te rapen. Vöèr alles moest hij zorgen, dat de professor gewaarschuwd werd en dan moest Bit- lie gevangen worden. Van „luchtjes" gesproken... laat de lucht van koken, bakken en 'braden niet in uw woning rondhangen. Alle keukengeuren worden door Air.Wick even prompt weggenomen als' de rooklucht uit uw woonkamer. ^°Ofi MENSt^ EEN F,JN£ NEUS •sa (Advertentie, Ing. Med.) «paart Idiote, M A S. STOKVIS ZONEN N.V. 140 dealers en subdeelers, 'kilometer geld «wil lo Nederland. (Advertentie, Ing. Med.) Bedenk, dat uit een onver zorgde kinderhoest een zwakke borst kan over blijven. Bescherm Uw kleine met AKKER'S 's werelds beste hoestsiroop (Advertentie, Ing. Med.) Radio- en filmreportages van de kroning Ooggetuigenverslagen van de Engel se kroningsplechtigheden zullen 2 Juni a.s. van 's morgens tien tot 's middags vijf uur en van 's avonds half acht tot tien uur in een directe uitzending van de Nederlandse radio gebracht wor den. De films van de plechtigheden, die om half acht 's avonds gereed zul len zijn, worden per eerste gelegen heid per vliegtuig naar ons land ver voerd en daags daarna zullen deze zeer waarschijnlijk reeds in de Neder landse bioscopen worden vertoond. door Mary Burchell 'n4(je doet wonderen! (Advertentie, ing Msd.) 15 Tenslotte volstond ze met de mede deling, dat haar tante veel jonger en knapper was gebleken, dan ze verwacht had en dat ze, na haar eerste vluchtige kennismaking met Lucas Cardew, be twijfelde. of hij wel in haar smaak zou vallen. Toen ze dit had geschreven, las Fiora het weinig voldaan nog eens over. Eigenlijk vertolkte de brief slechts een miniem deel van haar werkelijke ge dachten. En toch schroomde ze zelfs tegenover Ashley om zich meer te laten gaan, Misschien zou het gemak kelijker zijn als ze hem weer in leven den lijve voor zich zag. Haastig begon ze aan het laatste deel van haar brief, waarin de uitnodiging werd gedaan en verklaard. En aan die invitatie voegde ze, met voor haar doen ongewone emotie nog toe: „Och, Ashley, kom alsjeblieft in elk geval. Ik verlang zo naar je. Niet, dat ik me hier ongelukkig voel, maar alles is zo vreemd, allemaal wel heel anders dan ik totnogtoe heb meegemaakt. Meen niet, dat het tactvoller zou zijn, je eerste bezoek nog wat uit te stellen. Zowel Nan als Lucas hebben erop aan gedrongen. dat ik, als ik dit graag, deed, iemand hier zou uitnodigen. Kom lus. Ik tel de uren al". Toen ze de brief had beëindigd en ge- loten, voelde ze zich opgewekter en er vas dan ook geen enkele reden, cm de eerste nacht ln haar nieuwe tehuis on rustig te slapen. Toch had ze een vreem de, wat benauwende droom, waarin ze steeds weer de trappen van de toren besteeg in de hoop Ashley te zullen aantreffen, maar er ondanks Lucas' spottende aansporingen nooit in slaagde, de top te bereiken. Tegen de morgen verdween het droombeeld ech ter, zodat ze zich bij 't ontwaken in de met zonlicht overgoten kamer opge frist en van alle angst bevrijd gevoelde. Ze stond op, kleedde zich aan en was verheugd, dat ze, beneden gekomen, Adèle in de hall aantrof. „Goede morgen", riep deze glim lachend. „Goed geslapen?" „Uitstekend, dank je", zie Fiora, nu maar het eerste deel van de nacht ver waarlozend, ofschoon ze zich eensklaps haar droom tot in bijzonderheden her innerde. „Stond je op punt, uit te gaan?" „Ja, ik ga eieren ophalen. Ga je soms mee?" „Heel graag", antwoordde Flora en beiden traden in de zon. Geen van tweeën kwam terug op het toneel, dat zich de vorige avond met Nan had afgespeeld. Wel vroeg Adèle na een poosje: „Ben je heus van plan, je vriend voor de weekeind-logeerpartij uit te nodigen?" „O, ja, dat héb ik al gedaan", verze kerde Fiora, met een vlugge blik op haar begeleidster. „Had ik het om de een of andere reden moeten nalaten?" „Och nee; nee dat nietbegon Adèle, die juist bij het eerst* kippen hok stilhield en een verontwaardigde hen van het nest joeg. „Jawel, maar je betwijfelt het toch", hield Fiora aan. „Ik hoor het aan je stem". „Ja, zie Je", hakkelde Adèle, stijf de blik op het eiermandje gericht houdend, terwijl ze verder liepen. „Je moet niet denken, dat ik kwaad spreek, maar Nan loert zo'n beetje als een tijgerin op alle mannen. Als je dus werkelijk veel waarde hecht aan je vriendschap met Ashley Burrell, is het niet verstandig, Nan een kans te geven". „O, is dat het?" riep Fiora lachend en vol zelfvertrouwen. „Ik geloof niet, dat ze bij Ashley veel kans zou maken". „Hm, je zult nog versteld komen te staan", merkte Adèle kalmpjes op. „Waarover?" „Over de manier, waarop Nan's per soontje de mannen imponeert'. „Neeik geloof niet, dat ik ver steld zal zijn", sprak Fiora langzaam. „Zeker, heel wat mannen zouden haar onweerstaanbaar vinden. Maar Ashley niet; zijn genegenheid ze hield even op en hernam toen lachend: „Nu laat ons zeggen, dat die elders is geplaatst". „Ja, dat dacht ik al", zei Adèle, doch niet bijster opgewekt, noch onder de indruk van Fiora's zelfvertrouwen. „Maar het helpt niet altijd". Fiora raakte wat uit haar humeur en beet zich op de lippen, maar bedacht toen, dat Adèle onmogelijk kon weten, hoe het tussen haar, Fiora, en Ashley stond. Misschien was 't ook wel beter, dit niet te vertellen, want dan kon ook Lucas er eens achter komen.... „Onder ons gezegd, Adèle, en Ik meen het letterlijk: Ik ben niet bang, dat Ashley belang zal stellen in Nan of wie dan ook. Intussen mijn dank voor je mededeling". „Die vond ik te moeten doen", her nam Adèle, nu een beetje verstrooid, zodat Fiora haar met enige verbazing aankeek. Daarbij zag ze, dat Adèle over de velden heen naar een eenzame ruiter tuurde, die de weg naar 3rierley Manor opreed. „Is dat Lucas?" vroeg Fiora, want de man was nog te ver weg om hem te herkennen, tenzij men hem dikwijls Vroeger had gezien. „Neen", zei Adèle, die hem blilkbaar voldoende kende. „Het is Tom Harmon; hij woont een paar mijl hier vandaan en komt waarschijnlijk bij ons met Nan ontbijten". Een korte, zakelijke mededeling, zo op het eerste gehoor, behalve dan die kleine pauze voor ze de woorden „met Nan" uitsprak. Fiora begreep bij intuï tie, dat Adèle slechts een oppervlakkig antwoord had gegeven. „Is het een vriend van Lucas?" vroeg ze, om maar iets te zeggen. „Hij was een goede vriend van ons beiden". „Was?" „Ik bedoel toen we veel jonger wa ren. Hij is een heel stuk ouder dan wi„ Toen is hij enige jaren buitenslands ge weest. Ongeveer een jaar geleden is hij terug gekomen „Maar heb je toen de vriendschap niet meer aangeknoopt?" „Ik.... wij.... ja natuurlijk hebben dat geprobeerd. „Maar 't was allemaal mis. Nu komt hij voor Nan". „Ik begrijp het", zei Flora. En inder daad begreep ze, even duidelijk als Wanneer Adèle het ln bijzonderheden zou hebben gezegd, waarom deze haar gewaarschuwd had, Ashley niet binnen Nan's bereik te doen komen. Adèle was verliefd op de veel oudere Tom Harmon. Waarschijnlijk had ze al jaren lang van hem gehouden en op zijn terugkomst gewacht. Maarnu kwam hij voor Nan. Ziedaar in zes woorden d« hele tragedie. (Wordt rwvoigd) HET CONCERTGEB.ORKEST onder leiding van Ed. van Bei-, num. We horen voor de pauze twee symphonische gedichten. Eerst „De nacht op de Kale Berg'', van Moussorgsky, typisch Rus- sisch-romantische muziek met veel spookachtige sfeer, die voortreffe lijk is gerealiseerd. Dan van zijn moderne tegenpool en landgenoot „De zang van de nachtegaal", een stuk van gans ander karakter. Na de pauze de befaamde vijfde iym- phonie van Tsjaikofsky, zwaar geladen van tragiek. (Donderdag 20.20 over Hilversum I, 402 m.) DONDERDAG 18 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8 45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 8.15 Lie deren, 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Wa terstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kamerorkest. 11.50 Voor de vrouw. 12.00 Gevarieerde muziek. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en Tuinbouw» mededelingen. 13.33 HammondorgelspeL 12.50 „Uit het bedrijfsleven", causerie. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gra- mofoonmuziek. 13.20 Dansmuziek. 14.00 „Paul Vlaanderen en het Jonathan Myste rie". hoorspel. 14.35 Sopraan en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Gram.muziek. 16.15 Van Pepita's en Mantilla's. 16.30 Gram.muziek. 10,45 Voor de Jeugd. 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gram.muziek. 17.45 Regeringsuitzending: Drs. F. C„ Kamma: „Sociaal-economische vraagstuk ken in Nieuw-Guinea". 18.00 Nieuw». 18.15 Sportproblemen. 18.25 Reportage of gram.muziek. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Gesproken brief uit Londen 19.05 Disco- gram. 19.40 Rondetafelparlement. 20.00 „Beurzen Openl Dijken Dicht!". 20.05 Nieuws. 20.10 Klein Vrouwenkoor. 20.20 Concertgebouworkest. (Pl.m. 21.00—21.15 „De première van Hamlet in 1601", his torische reportage). 22.20 Mededelingen en gram.muziek. 22.30 Orkestconcert 23.00 Nieuws. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoon. muzlek. 7.45 Morgengebed en Liturgisch* kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Hoogmis. 9.30 Gram.muziek. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.4» Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Lunch concert. (Om 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuw» en Katholiek nieuws. 13.20 Gra- mofoonmuziek. 13 35 Zang en piano. 14.00 Promenade-Orkest en soliste. 14.45 Voof de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Vocaal ensemble, en or gel. 16.50 Gram.muziek. 17.00 Voor d* jeugd. 17.30 Clavecimbel-recltaL 17.55 Gram.muziek. 18.05 Piano-kwintet 18.05 „Op de Stelling". 18.45 Gram.muziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Levenei vragen van allerlei aard en een past»» raai antwoord. 19.30 Gram.muziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevarieerd programme 22.15 Cello en piano. 22.45 Nieuws

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5