De kranf gratis VERVOLG STADSNIEUWS De wereldreis van Jimmy Brown op de markt De kwestie van de pemeente-on'vanqer Egmond-Binnen en Egmond aan Zee stellen verschillende candidaten voor Rioolbelasting wordt gewijzigd Onze voorjaarscollectie is compleet HETKLEDINGHUIS Bergen is geen Clochemerle Oranjefeesten gaan dit jaar toch door Warmenhuizen Om het kampioenschap De Rijp Autobussen botsten op elkaar Ria de Korte sprak over sexuele opvoeding StatonschefW denHeete met vervroegd pensioen Twintig stands op damesbeurs in het Wapen van Heemskerk Modeshows, orkesten en gratis koffie Voor bezoekers lal van Botsing op Kennemer- straatweg VARA-afdeling Heiloo bestaat 25 jaar Jong Holland speelt thws tegen Kromhout N/euwe stoffen Modesiow bij V D Autotocht bejaarden op 16 Juni? Petten Wielrijdster maakte een lelijke val Begin van brand in „De Zeehond'' VRIJDAG 20 MAART 1H53 Gedeputeerde Staten moeten nu beslissen De kwestie van de benoeming: van één gemeente-ontvanger, tezamen met Egmond-Binnen, leverde de gemeenteraadsvergadering, die Woensdagavond onder voorzitterschap van burgemeester Niele gehouden werd, minder moei lijkheden op, dan in laatstgenoemde gemeente (waar stemmen opgingen om direct tot benoeming over te gaan). De raad kon zich, nu bij K.B. van 27 Februari j.l. is bepaald, dat de Egmonden één ontvanger zullen moeten heb ben, er mee verenigen, dat de zaak, in de vorm van een voordracht, aan Ged. Staten wordt voorgelegd, waarna dit college, gezien de afwijkende voordracht van Egmond-Binnen, tot benoeming zal kunnen overgaan. Zo wordt deze kwestie, die zich in ons land nog niet eerder heeft voorgedaan, inderdaad op de meest elegante wijze opgelost. De voorzitter deelde mede, dat het college de voordracht wilde doen luiden: 1. F. Poots, adj.-commies le kl. ten kantore van de gemeente-ontvanger van Zandvoort; 2. J. Tjoelker, gemeente-ontvanger van Wanneperveen. De heer F. Snoeks wees erop, dat de overleden ontvanger een uitstekend ambtenaar was en zou mede daarom ziin a.s. schoonzoon, de heer Meijer uit Nijmegen op de voordracht willen plaatsen, die tevens goede referenties heeft, diploma's bezit en door Egmond- binncn nr. 1 geplaatst is. De voorzitter wees erop, dat als Eg- mond aan Zee de heer Meijer ook wil hebben er van een conflict geen sprake meer is en de heer Meijer door de raad benoemd zou moeten worden. Bij de stemming kreeg de heer Poots 8 stemmen als nr. 1, de heer Meijer 2 stemmen als nr. 1 en de heer Tjoelker 10 stemmen als nr. 2. Aan Ged. Staten is nu het laatste woord, de benoeming! Wethouder de Graaff wenste hierbij nog gestipuleerd te zien, dat het college vóór de benoeming gehoord wil wor den en wel door Ged. Staten zelf en niet door een of andere ambtenaar, zulks gezien de onaangename ervaring, die men daarmede enige tijd geleden heeft opgedaan. Toen waren er name lijk ambtenaren uit den Haag geweest, waarop een beslissing van de minister was gekomen, die berustte op onjuiste voorlichting van deze ambtenaren. Rekeningen met overschotten. B. en W. boden de gemeente-reke ningen over 1950 en 1951 aan, met ba tige saldi op de gewone dienst van resp. t 29.316 en f 46.707. De voorzitter matig de het in de raad blijkende optimisme en enthousiasme met de opmerking, dat juist hedenmorgen bericht ontvangen was, dat alle gemeenten alsnog de voor- Üchotten uit het werkloosheidssubsidie- fonds over 1938 tot en met 1940 zullen jnoeten terugbetalen. Hoeveel dit is Week nog niet uitgezocht. Protest tegen extra-rioolbelasting. Besloten werd een juist deze avond Ingekomen protest van vele midden Kanders tegen extra-rioolbelasting di- fect te behandelen. Men protesteerde hiertegen, als zou dit recht gebaseerd fcijn op willekeur en als zou op deze Vvijze het deficit der gemeente op de fiolering, op de middenstanders ver haald worden. Op verzoek van de voorzitter lichtte Be secretaris toe, dat hier van wille keur geen sprake is. De heffing ge- Ichiedt volkomen overeenkomstig de verordening, zoals die indertijd is vast gesteld. Ook is daarbij geen sprake van een tekort, dat de middenstand zou Inoeten betalen. Immers toen de veror dening door de raad werd vastgesteld, zoals deze nu is toegepast, was nog niets bekend van een tekort, omdat de belas, ting gebaseerd was op de oorspronkelij ke raming van«de kosten, die later veel te laag bleek te zijn, zodat de gemeen te thans op de riolering, ondanks ie be lasting die de kosten eigenlijk zou moe ten dekken, jaarlijks nog ongeveer f 10.000 bijpast. Wethouder de Graaff wees op allerlei omstandigheden, die oorzaak waren van het tekort, zoals stijging der materiaal- prijzen en van het electriciteitstarief. r Een weelde-sortering in tientallen moderne dessins Perfecte coupe Vormvast Prima afwerking' Hofdijkstraat 8 Alkmaar i Advertentie» ine Meri.i De riolering werd indertijd goedge keurd, nadat de gemeente bij Ged. Sta ten had aangetoond, dat de belasting de kosten dekte. Waren de tegenwoordige kosten toen bekend geweest, dan zou nooit goedkeuring op grond van de thans geheven belasting verleend zijn, daar die dan te laag was om de kosten te dekken. De raad heeft de belasting indertijd aldus vastgesteld. Van latere verhoging ten laste van de neringdoenden is geen sprake. De heer P. C. Dekker wees op de on billijkheid van het feit, dat het extra be drag gegeven wordt naar het watei ver bruik. zodat bijv. een boer, die dat wa ter niet door de riolering hoeft te laten lopen aan deze heffing ontkomt. Wethouder de Graaff wees er nog op, dat men hier te maken heeft met ..kin derziekten". Indertijd is gedacht, dat de belasting billijk en de oplossing goed was. Inderdaad bliiken aan de rege ling nu wel enige onrechtvaardighe den te zitten. B. en W. zullen overwegen op welke wijze hieraan tegemoet geko men kan worden. Intussen kan dan niet uitblijven, dat sommige taneven ver laagd, andere verhoogd zullen worden, want de belastingopbrengt is toch al veel te laag om de kosten te dekken en zal zeker niet mogen dalen. De heer Hoogland informeerde of aansluiting van Egmondbinncn de kos ten zou doen dalen. De voorzitter beaamde dit en kon te vens mededelen, dat men in Egmond- binnen aansluiting ernstig bestudeert. Tenslotte werd besloten adressanten mede te delen, dat hier van willekeur geen sprake is en evenmin van dekking van het tekort, dat namelijk de gemeen te geheel voor haar rekening genomen heeft. Na gehouden rondvraag sloot de voor zitter om 10 uur de vergadering. De heer Wijker, die bedankt heeft als lid van de CPN, was niet aanwezig. Zij, die zich met ingang van heden opgeven als abonné, ont vangen de tot 1 April a.s. ver schijnende nummers gratis. DE DIRECTIE. In de V.V.V. Badbode, orgaan van het Vreemdelingenverkeer in Bergen, stond vorige zomer eens een gedicht van R. IJ. Meiaar. Het ging over een oude Bergenaar, die aan het bluffen was over alles wat vten in het dorp voor de gasten doet. Wij citeren een gedeelte: Steeds zijn wij nummer één, Iedereen wil hier graag wezen De hele wereld trekt hier heen. 'n Gast viel hem toen in de rede, vroeg: „Is 't hier zo voor elkaar? Deelt u mij dan even mede, „Waar is hier een een.urinoir?" Misschien speelde onze „gast" of zijn geestelijke vader Clochemerle, het Franse plaatsje, bekend uit boek en film, door het hoofd waar de inge bruikneming van een openbaar urinoir met feestelijkheden gepaard ging. Openbare urinoirs zijn er in Bergen in feite niet te vinden, of het zouden die van de Nederlandse Spoorwegen moeten zijn. Deze zijn echter na de stopzetting van de tramdienst door prikkeldraad langs de zijkant van het stationsgebouw, van de openbare weg gescheiden. Wie er niet op verdacht is, kan er zich in het donker aan bezeren of met de fiets een lekke band oplopen. Dat de spoorwegen de urinoirs niet langer kunnen schoonhouden, ligt voor de hand. Maar misschien zouden deze toch dienst kunnen blijven doen als., de gemeente het schoonhouden voor haar rekening nam? Ledental sterk gestegen Woensdagavond vergaderde de Oranje vereniging in café „Nieuwendijk". De vice-vooi^tter, de. heer P. Baretta, be-- treurde het, dat er zo weinig' leden aan wezig waren van de toch zo bloeiende vereniging. Dank zij een grote actie kon het aantal leden opgevoerd worden van 280 tot 400, een stijging dus van 120 leden in één jaar tijd. De secretaris, de heer Z. A. van Soest, gaf in zijn jaarverslag een overzicht van de festiviteiten in 1952, waarvan de kin derfeesten en étalage-wedstrijden het hoogtepunt vormden. De ontvangsten bedroegen f 1523,14 en de uitgaven f 1162,41, zodat het batig saldo f 360,66 bedraagt. Bestuursverkiezing Periodiek aftredend waren de heren G. W. Vermeys en K. M. Gerritsen. Beide heren stelden zich herkiesbaar en werden bij acclamatie herkozen. Bovendien trad als voorzitter en bestuurslid af de heer P. Baretta. Bij acclamatie werd de heer J. A. Haakman tot voorzitter gekozen. Het bestuur telt thans tien leden. Lag het oorspronkelijk in de bedoeling in verband met de Nationale Ramp de Oranjefeesten dit jaar niet te laten door gaan, na enige discussie besloot men dit voornemen te wijzigen, vooral in het be lang van de jeugd en alsnog een pro- giamma vast te stellen. De vergadering gaf vrij mandaat aan het bestuur voor de wijze, waarop men dit zou willen doen. NIEUWS UIT HElLOO In café Slikker werden de wedstrijden om het kampioenschap van Warmenhuizen Voortgezet. De resultaten van deze span nende strijd op het groene laken waren: Jn. Slikker 145 145 19 44 7.63 Math, de Groot 172 123 19 21 6.47 W. Hoogeboom 208 193 22 69 8.77 Jb. Swan 127 127 22 22 5.77 G. Sevenhuijsen 100 51 21 10 2.43 Nic. Pronk 172 172 21 36 8.19 W. Hoogeboom 208 208 14 88 14.85 Math. Quant 82 50 14 11 3.57 Jb. Swan 127 127 25 23 5.08 Mart. de Groot 127 90 25 14 3.60 Volgende week Dinsdag worden de par tijen voortgezet in café De Groot. Kleuteronderwijs had een gunstig jaar Woensdagavond hield de sticht'ng Kleu teronderwijs De RijpGraft en Omstre ken" haar algemene vergadering in café Zomerdijk, waarin de voorzitter, de heer N. Keijzer, mededeelde, dat het jaar 1952 zich in financieel opz'cht gunstig liet aan zien. Hij stelde daarom voor 20 net. in plaats van 10 pet. af te lossen. De ver gadering betuigde hiermede haar instem ming. Uit het financieel overzicht van de heer K. G. de Jong bleek, dat het batig saldo over 1952 f 245,bedraast. In de vacatures van de niet-berkiesbare bestuursleden, mevr. Slot. mevr. Ent en mevr. Krul, werd voorzien door de be hoeming van de dames Nat. Zijp en Klerk. Na de uitloting van achtenveertig ren teloze voorschotten, k f 5,sloot de voor zitter met een kort woord de vergadering. Donderdagmorgen kwart vóór zeven wilde één van de drie achter elkaar rijdende bussen van de firma Beentjes uit Heemskerk op de Beverwijkse straatweg in Castricum de andere twee voorbij rijden, toen op dat mo ment van de tegenovergestelde kant (vanuit de richting Limmen) een per- soneelswagen van de firma Baas uit Heiloo naderde. Een botsing was niet meer te voorkomen. Beide wagens werden zeer ernstig beschadigd en moesten weggesleept worden. Eén der passagiers van de personeelswagen liep een paar gekneusde ribben op. Voor de lezing van de Nederlandse vereniging voor sexuele hervorming bestond Woensdagavond in De Rusten de Jager wel een zeer grote belang stelling. Niet minder dan ongeveer tweehonderd bezoekers waren geko men om te luisteren naar een toe spraak van dr W. Storm over het on derwerp „Huwelijkstrouw en ontrouw" Zij die speciaal waren gekomen om deze bekende radiospreker te beluis teren, zijn wel wat teleurgesteld. De heer v. Helden, voorzitter van de afdeling Alkmaar, moest namelijk meedelen dat op het laatste ogenblik dr Storm verhinderd was te komen In zijn plaats sprak mevr. Ria de Korte uit Amsterdam. Zij had als onderwerp gekozen „Sexuele opvoeding". De wijze waarop zij dit onderwerp behandelde was uitstekend. Zij riep daarbij vele vragen bij de aanwezigen op, die zij na de pauze beantwoordde. Hierbij kwam de algemene opvoeding ook aan de orde. Uit de reacties van de vele aanwezigen bleek, dat men juist t.a.v dit.punt niet geheel van dezelfde ge voelens is. De inleidster had zelf bij de aanvang van haar lezing de op merking gemaakt, dat ook zij uit de discussie wel wat zou kunnen leren. De avond als geheel was zeer geslaagd Om gezondheidsredenen gaat de stationschef van onze gemeente mei vervroegd pensioen. De heer W. den Heete is pas enige jaren in Heiloo ge- stationneerd. Hij heeft zich in deze ja ren echter doen kennen als een gped collega en een uitstekend ambtenaar, die ook bij de reizigers zeer gezien was. In zijn plaats komt, naar wij verne men, de heer Klein, tharis chef op het station te Bergen. Woensdagavond wilde de bestuurder van een vrachtauto die op de Kenne- merstraatweg voor de bakkerij van de firma Velsen stond geparkeerd, de Ka naalweg oprijden. Uit de richting Alk maar naderde echter een tweede vrachtwagen, die niet meer tijdig kon remmen en toen de eerste in de flank aanreed. Beide wagens liepen schade op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op de jaarvergadering van de VARA afdeling Heiloo, kwam aan de orde het 25-jarig bestaan der afdeling. Men wil dit echter in het volgend seizoen gaan vieren en daartoe één der VARA- gezelschappen uitnodigen. Het ledental stond thans op 301. Het aftredende bestuur werd bij accla matie herkozen. Klaverjasdri.ve f.b.v. Roode Kruis op 2 April De uitgestelde klaverj as-drive ten bate van het Roode Kruis wordt nu gehouden op Donderdag 2 April. Men kan zich hiervoor opgeven vóór 1 April aan De Rustende Jager, waar de drive wordt gehouden. Een groot aantal fraaie prijzen is beschikbaar gesteld. verrassmqen yAN 24 tot en met 27 Maart zal het „Wapen van Heemskerk" veranderd zijn in een Damesbeurs, waarop een twin tigtal middenstandszaken met een stand uitkomt. De dames, die de schoonmaak durven onderbreken, kunnen op deze beurs tal van voorwerpen op huishou delijk gebied bewonderen. Er wordt ge demonstreerd met het maken van lampe- kappen, er zijn pressure-cookers, meube len, stoffen, lingerie, schoenen, naai- en wasmachines en dit alles is ondergebracht in rustige, in witgrijze kleuren uitgevoerde stands. Iedere dag zullen er op de beurs mode shows worden gehouden en als bijzon dere attractie komen er verschillende be kende orkesten spelen, zoals Tom Erich en zijn solisten en Johnny Meyer. Over de modeshows kunnen we nog vertellen, dat deze niet alleen dameskle ding omvatten, maar ook herencostuums en kinderkleding. Het is prettig, dat de entreeprijs zo laag mogelijk is gehouden, zodat deze beurs inclusief de modeshows en de gratis kop koffie met gebak binnen ieders beurs ligt. Voor iedere vijf-en-twintigste bezoeker is er een verrassing en elke honderdste be zoeker ontvangt bovendien een paar nylons. Het wordt de vrouwen uit Alkmaar en omgeving dus zo aantrekkelijk mogelijk gemaakt. De beurs, die ongetwijfeld veel bezoek zal trekken, is doorlopend geopend van 's morgens 10 tot 's avonds 11 uur. De ondernemende zakenlieden, die aan de beurs de naam „Het Paradijs der Vrouw" hebben gegeven dragen er op hun beurt toe bij Alkmaar als w nkclcen- trum een goede naam te geven. Men heeft af en toe iets nieuws nodig om de aandacht niet te doen verslappen en één van deze middelen is de Dames beurs, de eerste, die in deze vorm in onze stad wordt gehouden. Jong Holland is morgenmiddag gast heer van „Kromhout". Op verzoek van de gasten begint de strijd om J uur. Jong Holland zal deze wedstrijd moe ten winnen om de tweede plaats te be houden. Het volgend elftal treedt in het veld: Hoekstra; Kou wen en v. Westrie- nen; Romeyn, v. Til en Mienis; B. Hoy- tink, Dragtsma, Jansen, Hoekstra en Tesselaa'-. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: Ludovicus G. E. Nooijens en Alida T. van de Kamer. Pieter van Heems en Jannetje Kiewith. Jan C. van Ingen en Johanna B G. Polak. Jacobus P. van Gijsen en Maria C. Beentjes. Jacobus J. de Jager en Mar- garetah A. H. v. d. Aakster. Petrus W. Jong en Dorothea C. van den Aakster Christiaan M. Broekhuizen en Ludewina Bronsema. Theodorus C. M. Kuhne en Ida M. Geels. Petrus J. Boersen en Cornelia A M Bakker. IN een vermillioen rode piratenbroek en een uitdagend jongensachtige „jopper", „Americanslyle" maar Frans van snit, stapte gistermiddag de „teen ager" Mary Louise als mannequin door de eivolle lunchroom van V. D. Het was tijdens de tweede „voorjaarsflits" in textiel dat dit jolige garnituur de talrijke thé-complet genietende dames een frank en appreciërend applaus ontlokte Ook toen Mary Louise even later in een progressieve „spijker broek'' tussen de tafeltjes door trippel de, mocht zij ervaren hoezeer ook de ouderen gevoel en begrip hebben voor hel moderne meisje in een spor tief costuum. Overigens was deze expositie meer ris een humoristische ondeugendheid van de directie dezer show te beschou wen, want de collectie die in snel tempo doorkwam was een zorgvuldig samengestelde keus, waarin de fleu rige japonnetjes, van „Everglaze"-stof- fen de boventoon voerden. Everglrzc CLOTHING De gelukkige en veel gekozen combinatie van Sport-Colbert met Pantalon, heeft ons niet ongemoeid gelaten. Wij brengen hierin dan ook een verscheidenheid die werkelijk „rijk" te noemen is. DE HOUTTIL (Advertentie. Tng. Med.) De plannen voor de jaarlijkse auto tocht voor ouden van dagen te Heiloo 'verkeren reeds in een vergevorderd stadium. Hoogst waarschijnlijk zal deze gehouden worden op Dinsdag 16 Juni Het blijft voorlopig nog een verrassing waar ditmaal de tocht naar toe zal gaan. Het zal echter een zeer aantrek kelijk en afwisseling biedende autotrip worden. Voor de uitvoering van deze plan nen is natuurlijk weer geld nodig. Het gemeentebestuur heeft toestemming gegeven om van Maandag 23 tot en met Zaterdag 28 Maart een inzameling te houden. Doordat enkele dames het werk wilden overdragen aan jonge ren, is het organisatie-comité enigszins gewijzigd en bestaat thans uit de da mes Bood, Nienhuis, Van Tricht, Af- fourtit, Hendriks, Bonne-Wit, Zoons De Goede, Kroon, De Jager, Smeetsen de heer Majolée, die als algemeen lei der optreedt. Wil men geld gireren, dan kan men dat doen op no. 524034 ten name van N. Majolée met vermelding „Autotocht 1 ouden van dagen". Dinsdagavond laat is mevrouw Wiersma met haar fiets in botsing ge komen met een onverlichte wegafslui- ter. Ter plaatse worden voorzieningen getroffen aan het wegdek, waai door het verkeer gedeeltelijk is omgelegd. De gevolgen waren nogal ernstig. Het ongeluk gebeurde 's avonds laat. zodat het vrij lang duurde voor me vrouw Wiersma er in slaagde iemand op het ongeval opmerkzaam te maken Het bleek, dat zij een beenfractuur had opgelopen. Per ziekenauto is de onfortuinlijke wielrijdster naar het ziekenhuis overgebracht. BRIDGENIEUWS De uitslagen van de gespeelde drive van de bridgeclub Petten was als volgt: J. Eriks-I. Rademaker 36V2; mevrouw Geensen-W« Boontjes 33, Geensen-P Vriesman 32; G. Rademaker-C. de Groot 29; A. van der Vlies-J. Vriesman 25%; J. de Groot-Watertor 24 pt. 58. De hoofdcommissaris van politie van Ooekoeroewanda heette Archibald Rednose Smith en hij was een zeer deftig heer. die als hij het woord Roe- kiraki maar hoorde uitspreken al een driftbui kreeg, zo genoeg had hij van deze vervelende geschiedenis, die het leven in de stad waar hii de orde moest bewaren, totaal had ontwricht Bovendien hadden de Roekiraki's zijn hele huis leeg gestolen hii bezat al leen nog maar epn bed en een leeg nachtkastje zodat hii nu reeds da genlang de bespotting van heel Oekoe- roewanda was. Hii had dan ook het humeur van een jichtige sergeant-ma joor. die door de compagniescomman dant lot korporaal was gedegradeerd Toen Piet Potlood bii hom werd bin nengebracht. bekeek hii deze met een gezicht alsof hii met een melaatse be delaar te doen had. „Ja commissaris", zo stak Piet Potlood van wal ..Ik kom uw hulp inroepen voor miin vriend Jimmy Brown die ongeveer drie kwar tier geleden door uw mannen is opge pakt en meegenomen en die...." „Dan zal hij ook wel wat gedaan hebben!" commissaris Redsone Smith aan Redsone Smith, Piet Potlood dadeiijk in de rede vallend- „Hier in Oekoeroe- wanda worden alleen mensen gearres teerd, die wat op hun kerfstok heb ben. Laat dat u gezegd zijn!" „Ja maar commissaris", zei Piet Potlood „Deze arrestant heeft toch werkelijk niets gedaan. Wij komen zo uit Hol land aangereden en miin vriend was nauwelijks zijn auto uitgestapt of hii zat al in de politie-auto! Noemt u dat rechtvaardig?" is een „stoffcnfamilie", waartoe ook het bekende „chintz" behoort en voort gekomen uit een zich snel ontwikke lende textieltechniek. Deze robes, die in uitgesproken mooie dessins en in reliëfdruk waren uitgevoerd, zijn prac- tisch, kreukvrij en uitermate goed wasbaar. Het is te verwachten dat zij mede door hun lege prijs deze zomer veel aftrek zullen vinden. Naast „Everglaze" was voor yersey een flinke plaats ingeruimd. Het is een verheugend verschijnsel dat de zeer smaakvolle costuums van deze prach tige soepele stof aanmerkelijk in prijs zijn gedaald. Zomerccrmplets voor zwaardere figuren in decente maar zo merse natureltinten waren eveneens mooi en soms verrassend goedkoop. De voorjaarsmantels waren uitge sproken „mollig". Zeer zachte lang harige stcrffen in diep-violette en frèse pasteltinten zullen de zomermantel- mode dit jaar karakteriseren. Naast de hiervoor representatieve zibeline-soort is de iets hardere araché-wol eveneens van zeer hoge kwaliteit. De klassieke zwart-rood-combinatie schijnt, gezien de zwakke reacties uit het publiek, in waardering gedaald te zijn. De verrassing van deze middag was de imprimé nylon-japon, die bin nen veler bereik begint te komen. Een vrijwel voltallige Alkmaar te Vrijwillige Brandweer ts gisteravond om vijf minuten over zes op bet eerste alarmsein „Brand in de suikerwerk- fabriek „De Zeehond" uitgerukt naar het Lutlik Oudorp, alwaar uit het ven ster van de bovenste étage van het oude gebouw rook kringelde. Tot spui ten kwam het evenwel niet. Met be hulp van bratidblusapparaten kon het btandje, vóórdat het ernstige schade kon aanrichten, worden gesmoord. Gistermiddag omstreeks zes uur maakten de heren N. Boschman en P. den Das voor de slagerij van eerstge noemde een praatje, toen zij plotseling van de overzijde van het Luttik Oudorp de de heer Wuurman op de rookontwikkeling in de suikerwerxen- fabriek „De Zeehond" werden geatten deerd. Terwijl de heer Boschman de politie telefonisch waarschuwde, trap ten de heren Den Das en Wuurman een ruit van de fabriek in een begaven zich naar de bovenverdieping, alwaar een ketel met vijftig kilogram suiker was overgekookt en in brand geraakt. Met behulp van de in het gebouw aan wezige brandblusapparaten werd het vuur bestreden. Toen de schuimblus- sers op de ketel met suiker werden gericht, verkoolde de stroperige sub stantie. Nadat brandweer en politie ter plaatse waren verschenen, was een brandblusapparaat van de politie vol doende om ook het resterende vuur te doven. De brandweer, onder commando van de heer J. van Maarleveld. bracht wel iswaar een slang uit, doch behoefde geen water te geven. De oorzaak van de brand is te wijten aan nalatigheid van het personeel, dat bii het verlaten van het gebouw, ver geten had het vuur onder de ketel te doven. De schade heeft zich beperkt tot de vijftig kilogram suiker. Parencornpetitfe van Ned. Bridge Bond De tweede zitting van de Geweste lijke Parencompetitie, Zondag te Alk maar in hotel Victory gespeeld in Hoofd-, Eerste en Tweede klasse, stond onder leiding van de heren C. Peters, J. Plas en A. IJssels. De uitslagen van deze grote wedstrijd met 16 paren in de hoofdklasse, 14 paren in de le klasse en 20 paren in de 2e klasse, heeft na twee wedstrijden (er moet nog één gespeeld worden tussen deze zelfde pa ren op 28 Maart in Zaandam en Koog aan de Zaan) de volgende standen op geleverd in de drie klassen; I. Hoofdklasse (in procenten): 1 Kok Kley 57.13, 2 J. Pic—J. Vink 54.64, 3 OverweelDe Boer 53.05, 4 Veenboer— Kerker 52.59, 5 BreemhaarKooy 51.89, 6 dames Van VeenendaalWesterveld 50.83, 7 v. KleefKosscn 50.65, 8 Weber Ree 49.11, 9 EngelenbergWagner 48.87, 10 Mondeis—Vos 48.66, 11 dames EngelsKohier 48.32, 12 Gregorxus— Wengelaar 48.27, 13 MatenHumalda van Eysinga 47.93, 14 heer en mevr. Drecbsel 47.19, 15 Lochtenbergv. Wis sen 44.13, 16 mevr. Engeldr Luza 41.43. II. Eerste klasse: 1 GreveWarren (resultaten in punten na twee wedstrij den): 231.5, 2 Kucter—A. Vink 230.5, 3 KabelsSiebeling 224.5, 4 v. Roekeiv. Twuyver 222, 5 EvkenLangendonk 220, 6 HarfBlom 214.5, 7 LctteboerPolak 210, 8 TrompStoppelman 207,5. 9 Na- borsStoltenkamp 207, 10 Visser Woestenburg 204, 11 BonteOnrust 202.5, 12 Horst—Melehers 196,5, 13 Kor- verVlieger 195,5, 14 ScharfStokhof 174. III. Tweede klasse. In deze klasse met 20 deelnemende paren worden de eerste tien plaatsen na twee ronden bezet door: 1 NordhorstReycnga 176,5 pt, 2 hr en mevr. Koster 163 pt, 3 Koopmans Kroon 162 pt, 4 mevr. HovinghWolf 160 pt, 5 hr en mevr. Hansel 157,5 pt, 6 Hespev. d. Ploeg 152,5 pt, 7 mevr. TostmeyerMathijsse 152 pt, 8 Gerstel Beldering 146.5 pt. 9 en 10 gelijk Hop manHuibers, hr en mevr. v. d. Haar 146 pt. (Laagste totaal in deze klasse van 20 paren was 111 pt).

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 11