POPLIN REGENMANTELS KEREI ZAAK Slechts dertig procent van woningen voor urgente gevallen uit de stad kanloornrnbHen Braderie-comité heeft de plannen op tafel liggen Reorgani provi Noodmaafregel biedt voordeel voor het bedrijfsleven Selectie blijft Gas verraste vrouw van 86 jaar Alkmaar krijgt weer een klein garnizoen FR4ÜMKERG M- Kwal. PRIMA. 29 75 Kwal. SUPER. 32.75 Tweede propaganda-avorid van Bescherming Bevolking" AGENDA Reeds meldden zich 250 vrijwilligers DOKTERSDIENSTEN f'. Er wordt gebeld Het wachten is op de nablijvers Langestraat-is al volgeboekt ff/hts - I I IT DC Al IS KA A A DQC DAAD FN ZO BEHOREN deze begrotingsde UI I LJC AL(\/V/Anf\JL IXriAL/ batten dan weer tot het verleden. Verant\ grote Ook Noorde de aan< 38STE Slachtoffei waters VRIJDAG 20 MAART 1053 Gezinnen van buifen hebben voorrang J7R HEERST bjj de woningzoekenden en degenen, die weliswaar een dak boven het hoofd hebben, maar die naarstig uitkeken naar een grot-er huis omdat hun tegenwoordige woning te klein was geworden, een grote teleurstel ling over het feit, dat de gemeente gedwongen is eerst aan gezinnen van buiten de stad huisvesting te verlenen. De mededeling, die verleden week door de burgemeester, tüdens de begrotingsdebatten, werd gedaan, was de officiële bevestiging van de geruchten, welke hier en daar reeds de ronde deden. Het is voor de gezinnen, die reeds vaag de toezegging van de woning bouwvereniging Goed Wonen hadden gekregen, dat zij een groter huis in het complex Spieghelstraat zouden krijgen, inderdaad bitter te moeten ervaren, dat zij nu achter het net vissen en dat er gezinnen van buiten zyn, die thans voorrang genieten. De kaarten kunnen helaas niet op een andere manier wor den geschud. De gemeente zal noodgedwongen deze maatregel moeten toe passen, wil zij enigerlei kans maken op een extra bouwvolume voor 1953. Daarom zal voor het komende jaar de fifty-fifty-regeling vervallen en een andere maatstaf bij de verdeling van de woningen worden aangelegd. Deze luidt: 70 voor migratie-gevallen en 30% voor leden van de desbetreffende yoiungbouwvereniging, met dien verstande, dat deze dertig procent strikt urgente gevallen zijn, zulks ter beoordeling van het Huisvestingsbureau. Mocht een w oningbouw vereniging dit aantal zeer dringende gevallen niet hebben, dan worden er andere gezinnen aangewezen. I)OOR de eis, die Gedeputeerde Staten hebben gesteld, dat de gemeente Alkmaar eerst aan J29 gezinnen van huiten de stad huisvesting moet verle nen, omdat zij destijds een voorschot van 150 woningen heeft gehad, waar van er 21 voor dit doel werden gebruikt terwijl de overige 129 aan Alkmaar- ders werden toegewezen, zijn verschil lende bedrijven, waarvan het personeel nog steeds op en neer reist of ergens in de stad in de kost is, in een gunstiger positie gekomen. Zij maken thans een goede kans deze werknemers in vast dienstverband, onder dak te kunnen brengen en het Huisvestingsbureau is tenvolle bereid daaraan zijn medewer king te verlenen. Behalve het bedrijfs leven zullen ook enkele onderwijsin stellingen hun leerkrachten naar Alk maar kunnen halen en ditzelfde is het geval met een aantal rijksambtenaren en een twaalftal gezinnen van het Be wakingscorps Landmacht, dat een de tachement naar Alkmaar verplaatst. Om misverstanden te voorkomen zij vermeld, dat verschillende van deze ge zinnen reeds jaren op de inschrijvings- lijsten voorkomen. Deze mensen be schikken in de plaats van hun inwo ning weliswaar over een woning, maar slaagden er niet in op een of andere ma nier met een gezin uit Alkmaar te rui len. Zij bleven, zolang hun dit niet ge lukte op de wachtlijst prijken. Een aantal 129 van deze catago- rie zal thans binnen de kortst mogelij ke tijd wórden geholpen. Er zijn er nog vele, die ook nu nog geduld zullen moeten blijven uitoefe nen, want al is er voor de migraüege- vallen dan enige kunstmatige ruimte geschapen, men blijft op het Huisves tingsbureau een selectie toepassen. De vele gepensionneeiden, die in Alkmaar willen wonen zullen zeker niet bij de 129 gelukkigen behoren. Het betreft hier gezinnen die minstens uit vier per sonen bestaan en waarvan het hoofd in de stad zijn werkkring heeft. Dat de 150 extra woningen, niet veel eerder aan de gezinnen van buiten zijn toegewezen vond zijn oorzaak in het vertrek-overschot, dat de bevolkings statistiek aangaf Men heeft de verhou ding tussen woningzoekenden van Öui- ten en woningzoekenden uit Alkmaar zelf hiermee in verband gebracht met het gevolg, dat het grootste deel aan Alkmaarders werd toegewezen. Deze hebben dus geluk gehad. Degenen, die nu aan de beurt waren, zullen zich moeten troosten met de gedachte, dat de woningbouw nu in ieder geval door- Traaisch sterfgeval Gisteren is de 83-jarige mevrouw de wed. A. van Keulen, wonende in de Julianastraat te Alkmaar, tengevolge van gasverstikking om het leven ge komen. Toen gistermiddag omstreeks half vier de groentenleverancier bij het huis van mevr. Van Keulen aanbelde, kreeg hij geen gehoor. Omwonenden wisten te vertellen, dat zij haar huis niet had verlaten, weshalve men besloot een on derzoek in te stellen. Voor het raam zag men, dat de oude vrouw, die doof en hulpbehoevend was, achter een stoel op de grond lag. De kamers bleken vol gas te staan, dat ontsnapte uit een op gebrekkige wijze aan een comfoor bevestigd slan getje. De slang, die waarschijnlijk was los geschoten, werd door de bewoonster met een halsdoekje aan het gascomfoor gebonden. Het gas heeft daardoor ge makkelijk een uitweg kunnen vinden. Ook de twee kanarievogels kwamen in de verstikkende atmosfeer om. Onderluitenant H. van Ginkel zal de nipuwe commandant worden, van het detachement van het Bewakingscorps Landmacht, dat volgende week van Amsterdam naar Alkmaar, wordt over geplaatst, waar het een vast garnizoen zal vormen. Het betreft hier ruim hon derd man, die in het ROG-gebouw zul len worden gelegerd. Voor het kader dat Alkmaar dus als definitieve woon plaats krijgt, zijn woningen gereser veerd uit het „migratie-overschot". Het garnizoen wordt op 26 cn 27 Maart naar Alkmaar verplaatst. (Advertentie. Ing. Med.) Hout en staal Wij verstrekken U gaarne offerte Langestraat 24 ALKMAAR gang kan vinden, wat anders, indien de gemeente het dreigement van Gedepu teerde Staten naast zich neerlegde, ze ker niet het geval zou zijn. De duplex-woningen in de Anna Bijnsstraat, het zijn er twaalf, die dus aan 24 jonge gezinnen woonruimte ver schaffen, zullen geheel ten goede ko men aan de leden van Goed Wonen. In totaal krijgt de vereniging van haar complex, dat voor 1 Augustus zal wor den opgeleverd en waarvan de wo ningen in de Anna Bijnsstraat in April klaar komen, ongeveer 22 huizen voor haar leden. Bij dit aantal zijn gerekend de vijf migratie-gezinnen, die toevallig lid wa ren van de woningbouwvereniging. De rest van het complex, dat ruim 70 hui zen omvat wordt door de gemeente be stemd om een gedeelte van haar schuld in te lossen. Wirn Jansen en het Lachspiegelcabaret Wij herinneren gaarne nog even aan de avond, die door het amateur-cabaret De Lachspiegel in samenwerking met de KRO-reporter Wim Jansen en het Vitrofoon-Amusementsorkest Zondag avond in het Gulden Vlies wordt gege ven. De baten zijn bestemd voor de ra dioactie: „Beurzen open, dijken dicht". ZLER SPECIALE AANBIEDING in 2 prachtkwaliteiten beide met capuchon in de maten 36 tot en met 46 (Advertentie, Ing. Med.) Voor een gehoor van ongeveer tweehonderd mensen werd gisteren In het Gulden Vlies de tweede propaganda-avond der organisatie „Bescherming Bevolking" gehouden. Het gebodene bestond, evenals de vorige keer, uit tal van instructie- en propagandafilms, die een overzichtelijk beeld gaven van de noodzakelijkheid van een bescherming der burgerbevolking in oorlogstijd. Als sprekers traden deze avond op de heren A. J. van Wilgenburg en inspec teur J. Haverlag. VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: Don Ca- millo (alle lft.l; Victoria Theater 8 uur: De roepstem der Pampa's (14 jr); Har monie Theater, 8 uur: Singin in the rain (alle lft.l; Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De eerbiedige lichtekooi (18 jr); Gem. Museum: tentoonstelling Boek en Jeugd, 1012, 25, 79 uur; Gulden Vlies, 8 uur: Schola Publica; Wapen v. Heemskerk, 8 uur; filmavond Auto centrale. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: The African Queen <14 jr). SCHOORL. 8 uur: Raadsvergadering. ZATERDAG Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Don Camillo (alle lft.)Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: De eerbiedige lichtekooi (18 jr); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De roepstem der Pampa's (14 jr); Har monie Theater, 7 en 9.30 uur: Singin in the rain (alle lft.); Gulden Vlies, 8 uur; Jan Musch in De Vrek; Wapen van Heemskerk, 8 uur: tweede Bonte avond bedrijfsvoetbal; Waagplein, 22.30 uur: start Jubileumwandeltochten; Gem. Museum: tentoonstelling Boek cn Jeugd 10—12. 2—5, 7—9 uur. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Ba kersprookje (alle lft.). NOORDSCHARWOUDE. Tivoli, 7.30 uur: Er kan nog meer bij (14 jr). DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt waargenomen door apotheek Wanna, Mient C 13. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag 7.13 19.36 Zaterdag 7.58 20.26 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 7.18 19.41 1.18 13.41 Zaterdag 8.03 20.31 2.03 14.31 Vijfhonderd gymschoenen in de Voordam Tegen 6 uur gistermiddag verdween een handwagen met 250 pam- gymnas tiekschoenen van de firma P. in het water van de Voordam. De loopjon gen, die met de kar van de Dijk af kwam, werd door het naderen van een auto zenuwachtig en verloor daardoor de macht over het stuur. Gisteren slaagde men er in ongeveer vijftig paar schoenen weer boven water te krijgen en vanmorgen steeg dit aan tal tot ongeveer 150 paar. Met harken is men nog steeds bezig de bodem af te vissen. PRIJZEN OP DE KAASMARKT Op de Alkmaarse kaasmarkt werden aangevoerd 2 stapels, totaal wegende 624 kg. De prijs was f 1,82. Handel stug. In Bodegraven werd Dinsdag voor de eerste soort een prijs genoteerd va riërende van f 2,20f 2,25. Tweede soort f 2,13f 2,19. De aanvoer bedroeg 21 partijen, de handel was flauw. In Woerden was de aanvoer 10 par tijen groot. Prijzen: le soort f 2,21— f 2.24, 2de soort f 2,18—f 2,20. Handel kalm. Eenzelfde beeld vertoonde de markt te Gouda, die gisteren 25 partijen kreeg te verwerken. Prijzen: le soort f 2,18—f 2,25, tweede soort f 2,10—f2,17. BOTSING OP WESTERWEG Op de hoek WesterwegKalkovens- weg kwamen, twee personenauto's gis teren met elkaar in botsing. Zij ver schenen vrijwel gelijktijdig op de hoek, zodat remmen niet meer baatte. De heer Van Wilgenburg wees op de catastrophale gevolgen bij de bombar dementen der Duitse steden in de laat ste wereldoorlog, gevolgen, die zeker niet zo ernstig zouden zijn geweest, als de binnenlandse organisatie hechter en meer overdacht zou zijn geweest. Wat Japan betreft, dit land had in feit de oorlog reeds voor het explode ren van de atoombom verloren, doordat van de bescherming der bevolking, die opgevoed was in het geloof, dat alleen de expeditielegers de overwinning zou den behalen, helemaal geen sprake was geweagt, waardoor bij de bombarde ment® op Japan enorme aantallen mensen omkwamen. De heqr Haverlag hield „een praatje bij de haard". Hij noemde de „Bescher ming Bevolking" de noodzakelijke 4de macht, die de aan het front strijdende soldaat de verzekering geeft, dat ook zijn vrouw en kinderen beschermd en verzorgd worden. Ook legde hij sterk de nadruk op het feit, dat door een goed georganiseerde ,.B. B." het aantal slachtoffers bij luchtaanvallen drastisch beperkt kan worden. Naar men ons mededeelde, verwacht men dat deze week het aantal derge nen, die zich bij de ,.B. B." hebben la ten inschrijven de 250 zal zijn gepas seerd. Na de pauze was er gelegenheid tot vragenstellen waarvan druk gebruik werd gemaakt. De doktersdiensten worden tij dens het weekend waargenomen door de volgende artsen: Alkmaar; dr W. F. J. Kruisinga, Steynstraat 1 (2387) en dr R. T. Westerkamp, Emmastr. 93 (4357) Bergen: dr A. H. van Gelder, Van Reenenpark 2 (2027). Koedijk en Schoorl: dr H. J. Piers Kanaaldijk 247 te Koedijk (K 2201—202). Heiloo, Limmen en Akersloot: dr C. A. van Hoolwerff, Van Aosta- straat 15 te Heiloo (K 2200—3887) Langedijk en St Pancras: dr J. de Wit te Oudkarspel (K 2260—524) De Rijp en omgeving: dr K. J. van Welsenes, Middenweg 137 te Midden-Beemster (K 2998—455). (Advertentie. Ing. Med.) Het voorbereidende werk, dat het Braderie-comité 1953 reeds met en thousiasme was begonnen, heeft ten gevolge van de ramp van 1 Februari, die andere acties noodzakelijk maakte, De GERARD WORM-contröle op leder paar nylons waaronder Jovanda's met rekbare boord is uw garantie voor betere en sterkere, düs GOEDKOPERE nylons! Trek ze aan en overtuigt U! ALKMAAR Heek Heuttfl (Advertentie, Ing. Med.) CLECHTS ACHT PROCENT der bevolking heeft geweigerd zich te laten door- lichten, maar een groot deel daarvan hoort in het Piusgesticht thuis en vindt het blijkbaar de moeite niet meer waard. Het plan van de heer Hoytink om de directeur van het Sportpark, die het blijkbaar Op zijn slofjes af kan, directeur van de VVV te maken, stuit af op het verlangen van de VVV om zelfstandig te blijven, wat we wel enigszins kunnen begrijpen en waartegen de burgemeester dan ook geen bezwaar heeft, omdat alle bestuursleden alleen maar aan het belang van de gemeente en niet aan dat van zichzelf denken, liet voorstel van de heer De Zeeuw om een raadscommissie met vertegen woordigers uit de middenstandsbonden te benoemen, zou niet fair zijn tegen over de contactcommissie, met welk lichaam men altijd in vrede en vriend schap gewerkt heeft. Het is trouwens opvallend, hoeveel raadsleden zich be zorgd maakten over de belangen van de middenstand en er voor willen waken, dat Alkmaar een aantrekkelijk winkelcentrum voor de buitengemeenten blijft. Over de koopavond werd dimaal wijselijk niet meer gesproken. Begrijpelijker wijze was de heer Knuistingh Neven vol zorg over de nieuwe organisatie voor de beveiliging der bevolking. Hij waarschuwde, dat zich onder de mannen, die zich hiervoor verdienstelijk willen maken, verdachte elementen zijn geen Russen natuurlijk, maar oud-SS'ers en de burgemeester zal direct onder zoeken of deze zich onder het voorwendsel van persoonlijke belangstelling bü de reserve-politie hebben ingedrongen. In de harmonie van geluiden is slechts een enkele wanklank gehoord, in het bijzonder toen de heer Sietsma de man met wie hij meer dan een kwart eeuw in de raad had gezeten, het ver wijt deed, dat deze speelde met Alk' Donderde gmiddaig was dan het blijde ogenblik aangebroken waarop zij voor de tafel van het hoogste gezag geleid werd en de plechtige verklaring afleg de, dat zij niemand een cadeautje had gegeven om de genoegens van het raadslidmaatschap deelachtig te wor den en dat zij grote bewondering koes- maars belangen, dat hij op de zetel van tert voor de grondwet en de wetten 70 KOMEN WE ten slotte aan een bespreking van de nog altijd met grote belangstelling gevolgde ontslag- kwestie bij de Alkmaarse Brandweer. Hoewel benoeming en ontslag van brandweerlieden door de wet aan B. en W. zij.i toebedeeld is het begrijpe- iijk dat een zaak, v elke de burgerij in zo hoge mate interesseert, door de raad niet onopgemerkt werd gelaten en er waren bij de algemene debatten dan cok heel wat pijlen op de burgemees ter afgevuurd, van wie men verlangde dal hij nu eens duidelijk zou uiteen zetten wat er eigenlijk aan de hand was en waarom de leden, die destijds vrijwillig bedankt hadden, nog niet allen op hun oude plaatsen waren teruggekeerd. Het was een bijzonder moeilijke op gave hierop het passende antwoord te geen zonder aan deze of gene zijde gevoeligheden te wekken en het doel, dat voorop staat de goede 'corps geest vóór alles te bewaren niet te schaden. De brug voor hen die heengingen en weer terug willen, staat nog altijd open, maar het is niet zó, dat men daar maar weer over heeft te stappen om als de verloren zoon met vreugde begroet te worden. Ieder kan weer naar zijn oudé plaatsje solliciteren, maar men moet nu eenmaal een zeke re reserve betrachten bij het weder- aannemen, al bestaat dan ook de grote waarschijnlijkheid, dat allen ten slotte weer in het corps zullen terugkeren. Nu is de tijd daarvoor nog niet hele maal rijp, maar dat het zover zal ko men, is aan weinig twijfel onderhevig. In dit zeer moeilijke vraagstuk, dat niet alleen een ontslagkwestie zonder meer is maar waarbij voor het behoud van een goede corpsgeest nog vele an dere belangen zijn betrokken, mioet men het college geen overhaaste be sluiten laten nemen. Voor de weg, die B en W. voor zich uitgestippeld zien geen bemiddelaar als de Amster damse commandant nodig en nog veel minder een raadscommissie, die begin nen zou alles weer op te rakelen en nieuwe gevoeligheden zou wekkpn, die men allereerst moet vermijden. Verscheidene raadsleden drongen op een bevredigende oplossing binnen een bepaalde termijn aan en de burgemees ter zal trachten het conflict zo spoedig mogelijk uit de wereld te helpen, ook al kon hij zich met het oog op de ach tergrond van deze kwestie niet aan overhaaste beslissingen binden. Wij zijn er zeker van, dat de bui ge- meester het in hem gestelde vertrou wen niet zal beschamen en het pad voor alle verdoolden zal effenen zodra hij het tijdstip daarvoor wenselijker acht dan thans blijkbaar nog het ge val ia. de minister was gekropen en de wa pens inleverde nog vóór de strijd een aanvang had genomen. Gelukkig heeft hij deze woorden la ter terug genomen en gelukkig waren er anderen, die wat pen man als de heer Van Slingerland in zijn werk zaam leven voor de gemeente heeft gedaan méér wisten te waarderen. De portefeuille van financiën is de moei lijkste van het gehele college en niet minder ondankbaar is het in een tijd van woningnood wethouder van Volks huisvesting te zijn en mensen te moe ten ontvangen voor wie zelfs het huis van de wethouder altijd open staat die zich niet altijd ontzien hun teleurstelling en woede te koelen op de man, die er ook niets aan .doen kan, dat Alkmaar méér woningzoekenden dan beschikbare huizen heeft. Terecht werd de wethouder voor de wijze waarop hij zijn zeer moeilijke taak altijd met de grootste aandacht en wel willendheid vervult, van diverse zijden de hulde gebracht, welke hem in alle opzichten toekomt. Alkmaar zou een groot verlies heb ben geleden als onze waarnemend bur gemeester, die door zijn ongezochte humor de raad zo menigmaal in het spoor van vriendschappelijke bespre kingen terugbracht, uit principiële overwegingen zijn portefeuille had af gestaan. Laten wij dankbaar zijn, dat wij hem in het college hebben behouden en ho pen, dat hij daar ondanks zijn he laas minder goede gezondheid nog rienig jaar op zijn post zal kunnen blijven. UET NIEUWE RAADSLID, mevrouw KosterSchouw, die volgens wet telijk voorschrift eerst een week na de goedkeuring van haar geloofsbrie ven zitting mag 'nemen, had verge zeld van een vriendin si vanaf Dins dagmiddag op de publieke tribune ge zeten om een beetje te acclamatiseren en aan de raadssfeer te wennen. des rijks en zich ernstig heeft voorge nomen deze tijdens de paar maanden dat zij vóór de verkiezingen ncrg zeker van haar zetel kan zijn, niet te schen den. Haar loffelijk voornemen werd be kroond door een tuiltje bloemen, dat haar sexegenoten uit de P.v.d.A. op de raadstafel hadden laten zetten en waar van wij de kleur niet behoeven te be schrijven. Alkmaars Raad telt thans drie vroede moeders en de nieuw benoemde zal dadelijk haar aandacht aan het slacht hui». het onderwijs en het grondbedrijf moeten wijden omdat zij in de desbe treffende commissies benoemd is ge worden. Dat zal niet meevallen want het raadslidmaatschap is geen sinecure meer en wie een boek als de begroting thuis gestuurd krijgt komt weldra tot de conclusie, dat een tijdschrift als Margriet of Libelle heel wat gemak kelijk verteerbaarder lectuur bevat dan de ingewikkelde posten en beschrijvin gen welke op de afdeling financiën klaar gestoomd en daarna gedrukt zijn geworden. Wij zijn benieuwd naar haar maiden speech. Zij zal allicht meer te vertel len hebben dan de heer Van den Berg, de enige die ditmaal bij de begrotings beschouwingen zijn beurt voorbij heeft laten gaan en blijkbaar van mening was. dat de begroting toch wel zou worden aangenomen waarin hij zich trouwens niet vergist heeft. Alleen de communisten stemden, zoals gewoon lijk, tegen, omdat de begroting weer gebaseerd is op die van het Rijk en daarom in het teken van de gevaarlijke oorlogsvoorbereidingen staat. Het scherm is weer gevallen. Elk heeft zijn rol gespeeld en zijn deel ge kregen en zij die door het volk zijn ge roepen om zijn belangen te verdedigen kunnen naar waarheid getuigen, dat zij daar in elk geval hun best voor hebben gedaan. enige stagnatie ondergaan, maar is nu dan toch weer met volle kracht ter hand genomen. En dat is een prettig geluid. Immers het is deze Braderie, die Alkmaar tijdens de zomermaanden in het middelpunt van de belangstel ling moet trekken. De leden van het comité zijn terdege doordrongen van het besef, datmen het praedicaat „Alkmaar, koopcentrum van het Noorderkwartier" niet zo maar in de schoot krijgt geworpen en dat daar een andere mentaliteit voor ver eist wordt dan die van rustig af te wachten tot het winkelbelletje klin gelt. Zij rukken zelf aan de bel. De zware bel van de reclame, de vrolijke belletjes van het bloemencorso en van de attracties, net zo lang tot het een harmonisch klinkend carillon wordt, dat zijn heldere klanken over de stad en het ganse Noorderkwartier laat kantelen. Om te verkondigen, dat het daar in Alkmaar bij lange na geen „dooie boel" is en dat er een grote groep zakenmensen huist, die zeer goed weet wat zij de gasten van het winkelcentrum moet bieden. Verleden jaar hebben honderdduzen- den de Braderie met een bezoek ver eerd en dit jaar rekent men op een minstens even grote belangstelling om dat als de voorlopig geschetste plan nen werkelijkheid worden het attractieve element van dit verkoop- feest in ruime mate vertegenwoordigd zal zijn. Dat er een bloemencorso zal komen is vrijwel zeker. Over de andere attracties, die gel.eel verschillend van verleden jaar zullen zijn en ook een grotere verscheidenheid zullen heb ben, kunnen nog geen positieve mede- dlingen, worden gedaan. Men heeft daarover contact gezocht met een im presario in Den Haag. aan wie enige suggesties ziin gedaan hoe men in grote liinen het Alkmaarse feest wil zien uit gevoerd. Het aantal deelnemers is reeds zo groot, dat de Langestraat ge heel is volgeboekt. Ook op de Laat is reeds een aanzienlijk aantal meters standruimte verhuurd, maar hier is nog een aantal plekken, dat moet wor den opgevuld en waarvoor men nog wacht op de inschrijving van enige aan deze straat gevestigde zaken. De tijd dringt echter en daarom zal het comité niet al te lang meer wachten met het verhuren van deze ruimte- waarvoor de betrokkenen uiteraard <k eerste keus hebben. Zodra ook de Laat is volgeboekt zal men het oog richten naar de Nieuwesloot, die er verleden jaar weliswaar enigszins bekaaid is afgekomen, maar die mocht er vol doende standruimte worden afgeno men dit jaar zeker onder de aandacht van het publiek wordt gebracht. De plannen liggen er voor klaar. Het wachten is nu alleen nog op de na- komers or.i met definitieve besluiten te kunnen komen. Vast staat, dat ook op deze Braderie het treintje weer present zal zijn. (Advertentie. Ing. Med.) 70ALS ONZE le zich wellicht zu herinneren brachten enige tijd geleden artikel getiteld: waterdichte compari ■menten waar Nederl op drijft". In dit art werd o.a. als de mer van prof. mr A. C. s ep hus Jitta, hl leraar in het staatsri aan de Technische Hl school te Delft, wee geven, dat de oude regel „Wie het wi deert, die het iu £)E KERN VAN H pende herziening van van 1 Februari heeft die het water keert" landse volk als gehee het water moet keren satie en verantwoord vóór de Republiek zal het nu moeten w< van anno 1953. Uitdrukkelijk zij t dering voor ons wat komen. Integendeel! leden en in het hede voel vervulde, bestuu grote kennis, ervarin heid en decentralisati ten dus zwaarwichtii wordt aangedrongen 1. nE VERANTWOOI waterschappen is den. Het aantal mense sche belangen, die z schermen, zowel als der samenleving, die leeft zijn zó toegenor wezen nog op het lan waterschappen niet n der door hen bescl vertegenwoordigen, i redelijke bijdrage in huishouding kunnen 2. De taak der wate steeds zwaarder. Onz< zee is door de inklink en door het rijzen va nog steeds in voor or aan het veranderen, het wegenonderhoud dacht en geld en lev< bouwing op verscheid onoverkomelijke bezv 3. De onderlinge sai vaart en tegenslag hied is voor ons vol] groter geworden en verantwoordelijkheid voor de delen. Zeer één lid lijdt, lijden i 4. De politiek van pacht- en koopprijzer gronden en van de hl 38e lijst van gebot ceerde slachtoffers w ven 19 Maart 1953 Roode Kruis. FIJNA Bastiaanse Jan ll-'78 te Steenberger Goorbergh, Martina '51 te Fijnaart, D geb. 5-6-'21 te Z.-Be Moerman, Adriana Willemstad, D 174; ria Hubertina Antorn te Meerssen (L.), D 's-GRAVE Heijden, Herman te 's-Gravendeel, ecl E. de Zeeuw, Moler Adrianus Jacobus '51 te 's-Gravendeel HALSTI Van Tillo. Hendrik 16-7-*21 te Steenberg! Maria- H. Schijvenaar NIEUWEI Van Steyn, Adrian 29-3-'67 echtgenoot Prov. weg 9. 's-GRAVE Aanvulling op lijs Thans geborgen; Kranendonk-Verk< 10-ll-'02, te 's-Gra\ van J. Kranendonk Verdonk-Brand, Cori te 's-Gravendeel, we Verdonk, Molendijk KLUNI Aanvulling op lijst Thans geborgen: Berg, Nicolaas '31, soldaat legernum: Haag. ZUIDL Aanvulling op lijst Thans geborgen: Breederland-Reijte: Hendrika, geb. 10- echtgenote van C. weg 349b.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2