De Kaasexpresse rijdt op 17 Juli Acht leerlingen van R.H.B.S. tien dagen de gast van Unesco Contact tussen gezin en school is zeer be'angrijk AGENDA Mevrouw Wytema opende Alkmaarse Damesbeurs Voorjaarsshow Bervoets bracht Lente in het Gulden Vlies Reizigers wordt onderweg een stukje kaas aangeboden Nog geen nieuwe directeur benoemd Alkmaarse school één van de vier uitverkorenen Gratis met vacantie in Frankrijk Domme jongen werd een prima arts Dr A. de Vletter sprak voor Volksonderwijs Burgemeesters kregen ieder hun taak Wapen van Heemskerk veranderde in een gezellig warenhuis In één dag uit de grond gestampt Schaakclub V.V.V. gaat gouden jubileum vieren LAATSTE NIEUWS Toestand koningin Mary baart zorg DINSDAG 24 MAART 1953 DE KAASEXPRESSE zal deze zomer toch gaan rijden, zo heeft de secretaris van de VVV „Alcmaria", de heer J. M. F. Arntz gisteren medegedeeld tijdens de jaarvergadering, die wegens ontstentenis van de voorzitter en de vice-voor- zitter door hem werd geleid. Het heeft nogal wat besprekingen gekost met de spoorwegen, maar juist toen men meende, dat het plan niet kon door gaan, kwam plots het bericht, dat de N.S. tegen de Kaasexpresse geen bezwaar hadden. Bij wijze van proef zal deze extra-trein vijf Vrijdagen rijden, te beginnen met Vrijdag 17 Juli. De reizigers wordt onderweg een hompje kaas aangeboden, en uit de vergadering klonk een spontaan applaus op. toen de heer Arntz mededeelde, dat de Alkmaarse kaashandel zich bereid had ver klaard, de hieraan verbonden kosten voor zijn rekening te nemen. Deze geste werd in hoge mate gewaardeerd. De stukjes kaas zullen in de trein wotden rondgebracht door een aantal meisjes in Westfries costuum. TONEN de kaashandelaren veel be grip voor het werk van de VVV en het belang dat hierin voor de stao schuilt, van alle Alkmaarders kan dit helaas nog niet worden gezegd. Het ledental van 538 wijst dit wel uit en ook het tekort van f 610.dat m 1952 moest worden geboekt. Men ver liest .blijkbaar uit het oog welk een betekenis het vreemdelingenverkeer voor Alkmaar heeft en wat de VVV doet om de jaarlijkse stroom van be zoekers steeds meer te doen toenemen. Dit streven verdient de belangstel ling en de waardering van de gehele burgerij. Zij kan daadwerkelijk mede helpen aan de bloei van de stad door haar steun te geven aan de vereniging van vreemdelingenverkeer. Hierop doelde de secretaris, toen hij het een soort van burgerplicht noemde lid te worden van de VVV. Hij deelde verder mede, dat na de moeilijkheden, die er waren gerezen tussen „Alcmaria" en de Federatie, de goede verhouding dank zij verschillende prettige be sprekingen geheel was hersteld. Na het bedanken van de heer M. J. Spaanderman per 1 Januari is tot nu toe geen nieuwe directeur aangesteld. De leiding van het informatiebureau berust thans bij mej. J. Hillerström. De nieuwe folder, waarmee in binnen- en buitenland propaganda voor de kaasstad zal worden gemaakt, zal binnen enkele weken van de pers kó men. Dit belangrijke reclamemiddel werd mogelijk gemaakt door de financiële steun, welke van de gemeen te werd ontvangen. Vervolgens werd het jaarverslag uitgebracht, waaruit wjj in ons num- Ik dacht altijd dat mij 'n bril lelijk zou staan, maar ik knapte er echt van op en HOFSTEDE hielp mij bij mijn keuze. E. H. HOFSTEDE LANGESTRAAT BI ALKMAAR mer van gisteren reeds het een en anders publiceerden, en werd de reke ning 1952 vastgesteld. Hieruit bleek o.a., dat het simpele kartonnen potje, dat in het informatiebureau tussen de stapels folders staat opgesteld en waarin de bezoekers eventueel een bij drage kunnen deponeren uit dank voor de gratis service, die de VVV de vreemdeling biedt, toch nog een be drag van f 448.had opgeleverd. Op een desbetreffende vraag werd medegedeeld, dat de scheiding, die in de BBTBBA gelederen was ontstaan inmiddels weer is opgeheven. Dat het toenemende vreemdelingenverkeer ook een vergroting van het verkeerspro bleem medebrengt, valt niet te ont kennen, maar de heer Arntz meende toch, dat men de oplossing hiervan niet moet zoeken in het dempen van de Oudegracht. Spreker antwoordde voorts op een desbetreffende vraag, dat er binnenkamers door de Stich ting Alkmaar zevenhonderd jaar stad naarstig wordt gewerkt aan de plan nen voor de feestviering. Men moet echter nog komen tot de instelling van een aantal subcommiessies, doch binnenkort zal hierover wel meer wor den bekend gemaakt. De heer Arntz sprak tot slot de hoop uit, dat de heer Meurs, die wegens gezondheids redenen voor het bestuurslidmaat schap had bedankt, weer spoedig in de gelederen zou terugkeren. Na de besprekingen vertoonde de cineast, de heer T. C. Spruit, een aan tal interessante kleurenfilms, waar van de opnamen van het bloemencorso in het Californische plaatsje Pasa dena, met o.a. een praalwagen uit Hawaii, waarin 130.000 orchideeën waren verwerkt, de meeste aandacht trok. Verder waren er natuurfilmpjes over de Coloradorivier en de Grand Canyon en van het land, waar eens de Navajo-indianen heersten. Ruim iweehonderd scho'ieren fe Brest ACHT leerlingen van de Rijks HBS te Alkmaar uitverkoren scholieren, die op uitnodiging en behoren tot de twintig voor rekening van de Unesco tien dagen mogen doorbrengen in de Franse havenplaats Brest, waar zij met ongeveer 250 jongelui van 16 tot 18 jaar uit vijftien verschillende landen excursies zuilen maken en elkaar iets zullen laten zien van de folklore van hun land. Drie en twintig scholen hadden zich in Nederland voor deze „verbroederingsbijeenkomst" opgegeven en vier zijn er door het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen uitgezocht. Het zijn het Christelijk Lyceum uit Amsterdam (8 leerlingen) de Dalton HBS te Den Haag (2 leer lingen), het Gem. Lyceum te Schiedam (2 leerlingen) en de Alkmaarse HBS met acht leerlingen. Dr R Wiarda, docent in de Franse taal aan de HBS te Alkmaar en de heer H. v. d. Zande, leraar Frans aan het Christelijk Lyceum te Am sterdam, zullen als begeleiders van de Nederlandse groep meegaan Rie 't. Hooft (Schagen), Mar iet je Kooy (Noordscharwoude), Rietje Prins (Egmond aan Zee), Marijke Schmalz (Schagen), Ati Mesman Schultz (Wieringermeer), Toni Sla venburg (Heiloo), Bram Vermaas (Alkmaar) en Piet Hoogland (Alk maar) de -acht gelukkigen zijn druk bezig-mét het instuderen van Nederlandse liedjes en volksdansen, want ze moeten die anderen daar in Brest toch ook wat specifiek Hollands laten zien en horen (Advertentie, Ing. Med.) Alkmaarse snelschakers hadden succes In het snelschaaktornooi te Wormer- veer deden met veel succes ook ver schillende Alkmaarse schakers mee van de schaakclub V.V.V. De heer Rus scoorde 4 punten uit 7 partijen. De heer Bakker 5 punten uit 7. De Jonge v. d. Tak, die reeds een behoorlijke theoretische kennis heeft, wist zelfs de tweede 'plaats te bezetten in het sterk bezette tornooi. Hij scoorde 6,5 uit 9. partijen. De heer E. G. Kayser was prachtig in vorm en met een tik keltje geluk wist hij met 8,5 punt uit 9 partijen beslag te leggen op de eer ste plaats. ,.}7 EN prent zegt meer dan duizend woorden", luidt een Chinees spreekwoord. Dit kan wel in bijzondere mate gezegd worden van de causerie, die dr A. de Vletter, ex-rector van het Kênnemcrlyccum te Overveen gisteravond hield voor de Alkmaarse afdeling van Volksonderwijs. In een zeer onderhou dend betoog over het onderwerp „Gezin en School", dat de heer De Vletter illustreerde met pakkende historische illustraties, stelde hij het probleem van de subjectieve instelling van de ouders t.o.v. hun kinderen en de objectieve visie, die de school op het kind heeft aan de orde. „De ouders", aldus de heer De Vletter, „hebben in hoofdzaak de persoonlijke belangen van hun kind op het oog en zullen al hun best doen om dat éne kind zo goed mogelijk in de maatschappij te doen slagen. De school daarentegen kijkt als representant van de maatschappij uit naar die leerlingen, die zjj voor het maatschappelijk leven geschikt acht. Zij schift en selecteert en zal zeker niet haar uiterste best doen om uit een niet al te begaafde leerling te halen wat er eventueel nog in zit. MIETTEMIN bepleitte de heer De Vletter een zo intensief mogelijk contact tussen de school en de ouders, omdat Deide categorieën het kind van één kent zul'en r-ien. Door t-m goeo contact tussen leraren en ouders kun nen zeer vaak opmerkelijke verbete ringen in de schoolprestaties worden bereikt. Wanneer het milieu, de school en de oudeis- tezamen, er in slagen het kind mei medeleven, aanmoediging, kortom met liefde te omringen den zijn zowel wat de karaktervorming betreft als wat de schoolprestaties aangaat de beste resultaten gewaarborgd. Zo ver telde de heer De Vletter van een „domme" jongen, die acht jaar over zijn H.B.S. gedaan had en toch nog een prima arts werd. Een andere knaap die in alle vakken goed was maar in wiskunde altijd slecht was gebleven, werd fier- wiskunde-expert. alleen om dat na de schooltijd de karakterontwik keling spontaner kon verlopen. Nim mer had men door voldoende confron tatie met het huiselijk milieu hoogte gekregen van de werkelijke, maar la tent aanwezige eigenschappen, in deze jongens. De heer De Vletter was dan ook een groot voorstander der moder ne psyeho-techniek, maar waarschuwde niettemin ernstig tegen de verleiding Aanvankelijk scheen het of de leer lingen de reis van en naar Parijs zelf zouden moeten betalen, maar het mi nisterie van -O.K W. heeft zich -later berid verklaard deze kosten voor zijn rekening te nemen. Twee dagen zijn de scholieren de gasten van de Unesco in Parijs. Daar na vertrekken zij naar Brest, waar tal van excursies op het programma staan. O.a naar Chartres, de Bretonse kruisheuvels, het eiland Ouessant en het typisch Bretonse plaatsje Quira- per. Verder zullen er lezingen worden bijgewoond en zal er ruimschoots ge legenheid zijn over het gehoorde te discussiëren. Het vertrek u't Brest is vastgesteld •op 10 April. De hulo aan Tfio'en Veertig gemeentebesturen hebben zich, in een gistermorgen te Alkmaar gehouden vergadering, in principe be reid verklaard hun medewerking te verlenen aan de hulpverlening aan Tholen. Het zijn de gemeentebesturen van Abbekerk, Akersloot, Alkmaar, Anna- Paulowna, Bergen, Berkhout, Boven- karspel. Callantsoog, Castricum, de Egmonden, Grootebroek, Heiloo, Den Helder, Hensbroek, Hoogkarspel, Hoog woud, Hoorn, Medemblik, Nieuwe Nie- dorp, Obdam, Opmeer, Opperdoes, Oterleek, Oude Niedorp, Oudorp, Schel linkhout, Schoorl, Spanbroek, Sijbe- karspel, Twisk, Uitgeest, Ursem, Ven huizen, Winkel, Wijdenes, Zuid- en Noord-Schermer, Zijpe, Enkhuizen, St. Pancras, Haarlemmermeer en Maar tensdijk (Utrecht). In de vergadering kwam men tot een vastomlijnde taakverdeling voor de leden van de coördinatie-commissie. Kinderuitzending en vacanties ressor teren onder de burgemeesters van Castricum en Callantsoog, speelgoed- actie onder de burgemeester van Hoogwoud, volksgezondheid (Den Hel der), wederopbouw (Bergen en Eg- mend), kleuterscholen (Hoorn), ver enigingsgebouwen (burgemeester van neg nader te noemen gemeente in West-Friesland), agrarische hulp (Haarlemmermeer) en bibliotheek, voorlichting en pers (burgemeesters van Alkmaar en Maartensdijk). DINSDAG Cinema Americain, 8 uur: Don Ca- millo (alle leeft.) Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De eerbiedige lichtekooi (18 jaar) Victoria Theater, 8 uur: De roepstem der Pampa's (14 j.) Har monie Theater, 8 uur: Singin' in the ram (alle leeft.) Gulden Vlies, 8 uur: Voorlichtings avond Bescherming Burgerbevolking Wapen van Heemskerk, 1011 uur n.m.: Damesbeurs. NOORDSCHARWOUDE. Concordia, 8 uur: Jan Musch in „De Vrek". BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: The African Queen (14 jr.). WOENSDAG Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Don Camillo (alle leeft.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De eerbiedige lichtekooi (18 jaar);. Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: De roepstem der Pampa's (14 jaar) Harmonie Theater, 2,30 en 8 uur: Singin' in the rain (alle leeft.) Gulden Vlies, 2.30 en 8 uur: Modeshow Gerard Worm. Wapen van Heemskerk, 1011 uur: Damesbeurs. Café Tom, 8 uur: mevr. Ria de Korte over Opstandige Jeugd. Wapen van Haarlem, 8 uur; Verg. Witte Kruis. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Ba kerssprookje (alle leeft.) NOORDSCHARWOUDE. Tivoii, 8 u.: Er kan nog meer bij (14 jaar)1 DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt deze week waargenomen door apotheek De Boer, Emmastraat 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 11.37 0.10 Woensdag 12.32 1.13 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 11.42 0.15 5.42 T3.15 Woensdag 12.37 1.18 6.37 19.18 UITSPRAKEN VAN DE MEERVOUDIGE KAMER De onderwijzer G. F. de W. uit Oud- karspel, die twee weken geleden te recht stond wegens het feit, dat hij één van zijfi leerlingen mishandeld zou heb ben en tegen wie derhalve een boete van f 20.of 10 dagen was geëist, werd hedenmorgen door de rechtbank vrijge sproken. De brillenkoopman A. v. S. uit Ern- men, die in Alkmaar en omgeving zijn brillen aan de man bracht en die be schuldigd was van oplichting, werd veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf. De eis was 2 jaar geweest. MEVROUW M. WYTEMA HEEFT vanmorgen met enkele woorden de damesbeurs geopend, die tot en met Vrijdag het Wapen van Heemskerk be heerst. Zij prees het initiatief, dat hier is getoond en opnieuw de betekenis van Alkmaar als winkelcentrum heeft bewezen. Met de hoop uit te spreken, dat de Damesbeurs, die nu nog van bescheiden- formaat is, zich in de toekomst zo zou uitbreiden, dat er ook een plaatsje kan worden ir geruimd voor tal van huishoudelijke artikelen, speciaal ook op het gebied van de keukenuitrustingen, verklaarde mevrouw Wytema de expositie voor geopend. Begeleid door de initiatiefnemer de heer J. N. Balder en de heer A. Koster maakte zij vervolgens een wandeling langs de twintig stands. In één dag tijd is in het Wapen van Heemskerk de damesbeurs, de eerste in Alkmaar, uit de grand gestampt. De buitenwacht heeft er gisteren weinig van bemerkt, maar toen 's middags enkele reusachtige reclameplaten aan de gevel van het Wapen van Heemskerk werden bevestigd drong het toch wel tot de voorbijgangers door, dat daar iets bijzonders werd gewrocht. En wie zo om een uur of vier naar binnen stapte, zag ook wat daar uit hout en board groeide. Een twintigtal stands is in de voor een beurs betrekkelijk kleine ruimte on dergebracht. Zij zijn gelijk van vorm, in dezelfde lichte tinten geschilderd en van een uniforme verlichting voorzien. Maar wat er in de stands wordt ten toongesteld is gans verschillend. En dat was ook de bedoeling toen men twintig middenstanders uit verschillende bran ches uitnodigde aan de beurs deel te nemen. Er zijn strijkbouten, haarden, rotan-meubelen, gebak, chocolaterieën, fietsen, verlichtingsartikelen, inphra- phil-lampen, was- en naaimachines, stoffen, onderkleding, lingerie, maat kleding, comestibles, wol, radio's, tapij ten en bedden, tricotages, uurwerken en schoenen. Uit deze opsomming blijkt dus wel, dat men hier met een soort wa renhuis te doen heeft, met dit verschil wei te verstaan, dat er voor iedere 25ste bezoeker een verrassing is en dat elke 1000ste bezoeker een paar nylons krijgt aangeboden. Daar tegenover staat wel iswaar een geringe entreeprijs, maar HET IS MET HET VOORJAAR in ons land altijd een kwestie van eventjes afwachten. De eerste zonnige dag doet ons koortsachtig naar het lentehoedje zoeken en juist als.we zover zijn dat we bet op onze (kort) geknipte hoofden zullen zetten, volgen er weer een paar weken van mist, zodat we opnieuw onze toevlucht tot de warme winterjas moeten nemen. Maar toch komt de dag, dat we het er op wagen en voor zóln dag is het verstandig om vast het een en ander in de kast te hebben hangen. INu wds er Maandagmiddag volop gelegen heid iets voor de naderende lente uit te zoeken. In de zaal van hei Guiden Vlies was bet al volop lente: van het in een bloementuin herschapen podium een succes voor de firma Van Kessel) daalden lieftallige mannequins af en toonden ons de uitgebreide voorjaarscollectie van de firma Bervoets. £)eze show bewees hoe succesvol de Nederlandse confectie voor weinig geld goede modellen weet te leveren. De tailleurs in vele nuances blauw fin grijs waren meestal klassiek. Franse stijl sprak uit een anthraciet-kamga- ren pak met fraaie franje-garnering op de uitstaande zakken van het sterk getailleerde jasje. Er was een mooie collectie zomermantels in zachte pas teltinten van tweed, zomerzibeline en andere langharige stoffen, waarvan de coupe werkelijk uitstekend was. De ruime swaggers hebben het veld moeten ruimen voor de rechte kraag- loze mant-Is. Het popmairo toppertje, dat nu „shorty" heet, is niet meer ru'm maar recht met enkele bui'enis- sigheden in garnering en ceintuur. De zwarte shorty a la Fath die hier getoond werd, is gedistingeerd èn sportief. De heupzak-zomerjurken van linnen, everglaze en katoen met hun hoge kragen en ruime klokrokken de den jong en fleurig aan. De zijden, behangselachtig, imprimé's met plissé- rokken en bijpassende jasjes, waren mooi van kleur en materiaal, evenals de cocktailjurken met hun goedzitten de, strakke, laag uitgesneden lijfjes. Tot ons genoegen zagen wij ook hier de zwartlinnen zomerjurk (zo mooi tegen een bruin verbrande huid). Een strak aansluitend zwart met geel lin nen jurkje met bijpassende stola was dan ook bijzonder geslaagd. De avond jurken waren grotendeels voor de sweet seventeen; met hun wijde rok- ken en ballonmouwtjes leken zij ge ïnspireerd op de danseressen van Degas. Heel flatteus was een wit avondtoiletje, het lijfje en de rok ge borduurd met kleine pailletten. Over de hoedjes van Joop Knopper waren wij niet zo enthousiast als deze herfst. Het accent van deze voorjaarscollec tie was wel sterk gelegd op het ge klede genre, dat hoewel uitstekend o.i. een te ruime plaats innam. Het geheel ontbreken van sportkle- ding voelden wij wel als een gemis. HENDRINE. De slachtveemarkt1 van Maandag Het aanbod van koeien wes even ruimer dan verleden week. Toch is de handel maar matig geweest; de note ringen hadden hoegenaamd geen wij zigingen ondergaan. Alleen onder de allerbeste dieren er waren er niet veel zullen er wel zijn die op f 2.85 per kg, dus boven de hoogst gegeven prijs, komen. Voor de kalveren bestaat in deze periode altijd veel belangstelling. De dieren konden dan ook nu weer vlot verkocht worden, waarbij iets stijvere prijzen hebben gegolden. Levend ko men de kalveren op f 1.en geslacht (in de benen) op f 1.65 per kg. De varkensmarkt vertoonde een aan bod, waaruit keuze mogelijk was in alle soorten. De handel kon echter niet boven matig uitkomen en liep bij af loop zelfs tot stug terug. De geringere animo heeft tot gevolg gehad, dat de prijzen, vergeleken bij de vorige week, enkele centen per kg lager kwamen te liggen. om „in ieder uil een valk" te zien. VA de pauze werden enkele vragen gesteld over co-educatie en over het Amerikaanse onderwijssysteem, dat zo sterk de nadruk legt op de karakter ontwikkeling, maar overigens in de verschillende Amerikaanse staten in kwaliteit sterk uiteenloopt. In principe was de heer De Vletter een warm voorstander van dit systeem, dat prac- tisch niet werkt met examens en rap porten. „De tegenwoordige eindexa mens zijn dom en dwaas", aldus spre ker. „Het zou heel wat beter zijn als men het aantal van ongeveer 16 vak ken reduceerde tot ongeveer de helft maar het onderwijs in dit „restant" don ook intensiveerde". Wat de co-educatie betreft, hiervan was de heer De Vetter eveneens een warm voorstander, indien dit tenmin ste onder verantwoorde leiding kon geschieden. De co-instructie kan min der genade in zijn ogen vinden, daar hij van mening was. dat de ontwikke ling van jongens en meisjes dermate divergeert, dat het beter is het „strik te" onde-wiis gescheiden te laten ver lopen. Meisjes van een jaar of 18 zijn b.v. al rijp voor het lezen van gedich ten. Jongens zijn daar op die leeftijd over het aleemeen nog niet aan toe. De publieke belangstelling voor deze zeer aantrekkelijke „lezing" was niet groot. Men vermoedt vaak niet wat men mist. 61. Toen commissaris Rednose Smith de brief van Piet Potlood ten einde bad gelezen, was zijn eerste gedachte; dit is een gevaarlijise gek. Die moest ik maar zo gauw mogelijk opsluiten en dan het land uitzetten. Maar hij zegt. dat-ie van de Pers is en met die kran tenkerels moet je altijd een beetje voorzichtig zijn. Ik zal toch maar eens gaan uitzoeken wie en wat die „mister" Brown eigenlijk is. Hii kan de verzen van Shakespeare uit zijn hoofd opzeg gen. Je moet toch wel gek ziin als je dat wilt geloven. Zo'n Roekiraki-dief. die kan pratenNou vraag ik je. Ik verdoe mijn kostbare tijd, maar ik zaJ zelf eens poolshoogte nemenEn zo stapte commissaris Archibald Rednose Smith in hoogst eigen persoon naar de hokken waarin de gevangen genomen Roekiraki's waren opgesloten. De chimpansees, die hierin terecht waren gekomen, waren er heel slecht aan toe Met tientallen zaten zij opgepropt in ruimten, die nauwelijks geschikt wa ren om één varken te huisvesten. Het liefst had de commissaris ze allemaal laten afmaken, maar daar was de Die renbescherming tegen opgekomen. Het bestuur van de Dierenbescherming had zich tot de Regering gewend en van deze had men weten gedaan te krijgen dat de gevangen Roekiraki's niet zou den worden dood gemaakt. Wat er echter dan wei met hen gedaan moest worden, wist niemandDe com missaris liep met een nors gezicht langs de hokken 'en riep. nadat hij zijn tegenzin had overwonnen, want hii vond dat hij iets heel belachelijks deed: „Is hier een zekere Jimmy Brown? Laat-ie ziin bekeh z'n mond dan open doen!" deze geeft tevens recht op een kop kof fie met gebak, het bezichtigen van de modeshows, die de fa Koster op net po dium organiseert en het luisteren naar Johnny Meyer of het orkest van Tom Erich. Het zou misschien aardiger zijn ge weest als er tijdens de beurs meer de monstraties werden gehouden en als er meer nouveauté's werden gebracht, waarop ook mevrouw Wytema in haar openingswoord doelde, Niettemin blij ven wij het initiatief van de Alkmaarse middenstand bewonderen, die op deze wijze het publiek animeert een kijkje te nemen bij de grote sortering, welke men in de winkels en in dit geval dan de stands, kan aantreffen. De grote zaal en het restaurant, waar de beurs is ondergebracht zijn opge fleurd met ontelbare bloemstukken en palmen, die het geheel een feestelijk aanzien geven. De beurs is iedere dag geopend van tien uur 's morgens tot 11 uur 's avonds. CONSTANTE KWALITEIT (Advertentie. Ing Med Grootmeesters naar Alkmaar Op de clubavond van de schaakclub VVV werd Maandag eerst de jaarver gadering gehouden, die zeer druk be zocht was. Na een openingswoord van de voorzitter werden de jaarversla gen van secretaris en penningmeester goedgekeurd. Voor de grote Bonds wedstrijden die in 1954 in Alkmaar zullen worden gehouden, werd reeds f 300.gereserveerd. Evenals vorige jaren zal ook nu een Paastornooi worden georganiseerd. Door het bestuur werden aan de ver gadering enige voorstellen gedaan in verband met het a.s. 50-jarig jubileum van V.V.V. Door het bestuur werden aan de vergadering enige voorstellen gedaan in verband met het a.s. 50-jarig jubi leum van V.V.V. Besloten werd dit jubileum, op fees telijke wijze met een groot tornooi te vieren, waarvoor ook bekende groot meesters zullen worden uitgenodigd. Een feestavond met cabaret is ook op het programma geplaatst. Na afloop der vergadering werd onder leiding van de heer A. Schaap' een „gongwedstrijd" gehouden om di verse prijzen. Er waren 40 deelnemers. Winnaars werden: E. G. Kayser, P. Seewald, W. Kwak, G. Boon, P. Deugd D. Apel Sr., Mej. C. Bouwman, t Wortel, N. Breebaart en G. v. Brenk. Voor het seizoen '53'54 werden als wedstrijdleiders benoemd de heren: E. G. Kayser, F. v. d. Vliet en P. Ge ne. De gezondheidstoestand van konin gin Mary, grootmoeder van koningin Elizabeth de tweede van Groot-Brit- tannië, baart enige zorg, aldus een Dinsdagochtend te Londen uitgegeven medisch bulletin. Koningin Mary is 85 jaar. Koningin Mary lijdt sedert vier we ken aan maagstoornissen. Het bulletin luidt: „Koningin Mary heeft een slapeloze nacht gehad ten gevolge van bet zich plotseling voor doen van ernstiger verschijnselen van maagstoornissen. De toestand van Hare Majesteit baart enige zorg".

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2