Modeshows op damesbeurs Stad en Omgeving r VOOR BEJAARDEN WORDT EEN ADVIESBUREAU OPGERICHT AGENDA Een aantal winkeliers wil geen „vreemde" stand voor de deur Professor Dagens uit Straatsburg spreekt over Blaise Pascaf Bijna vijftienhonderd bezoekers De wereldreis van Jimmy Brown "N „Fietsendieven", rechtszitting in drie bedrijven VER\ Vier C DAW. Stichting Alkmaarse Bejaardenzorg wil oudjes helpen met hun problemen Eerste zitting op 8 April Schoonmaakteam nog niet compleet Eventueel oordeel van de rechter Lezmg Genootschap Nederland-Frankrijk De beurs is open kijken plicht Nieuwe aanwinsten in Openbare Leeszaal Toen de vloed opkwam Gestrande Zwitsers in paniek Lange rijen voor het Wapen van Heemskerk Zwijntjesjager in een benevelde toestand woensdag 25 maart 1953 BINNEN TIEN DAGEN zal uit vertegenwoordigers van dertig verschillende organisaties de Stichting Alkmaarse Bejaardenzorg worden gevormd. Voor deze Stichting, die voortvloeit uit het initiatief dat deze winter werd genomen tot het oprichten van de sociëteit voor ouden van dagen „De Hertenkamp", werd enige maanden geleden in een vergadering ten stadhuize de basis gelegd. Het uit de toen aanwezige leden samengestelde dagelijks bestuur, dat bestaat uit de heren P. Jansen, voorzitter, J. Jonker, penningmeester, C. Mollevanger, secretaris, mevrouw Holzmüller-Teengs en de heren J. Schipper en J. v.d. Laan feden, heeft reeds verschillende plannen in ontwerp gereed. Men zal trachten ze stap voor stap te verwezenlijken. Eén van de eerste ideeën, die reeds binnen kort gestalte zal hebben gekregen is de instelling van een adviesbureau voor ouden van dagen. De bejaarden kunnen aan dit bureau al hun moeilijkheden en problemen voorleggen. Voor zover mogelijk, zal geprobeerd worden de oud jes terstond van antwoord te dienen en anders zal men te bevoegder plaatse voor hen informaties inwinnen, zodat zij een week later hun inlichtingen kun nen verkrijgen. staan op het programma een acttt voor de instelling van een centrale voetverzorging en goedkope bioscoop- en schouwburgkaarten. Voorts zal de Stichting blijven ijveren voor een groter sociëteitsgebouw. Het tegen woordige, dat de afgelopen winter on schatbare diensten heeft bewezen, zal van half Mei tot October worden ge sloten, omdat de weersomstandigheden dan van dien aard zijn, dat de soos- leden toch naar De Hout trekken. Het adviesbureau blijft echter geopend. Tussen de Stichting en de Katho lieke sociëteit is intussen een prettige samenwerking gegroeid, die o a. tot uiting komt in een half April door beide organisaties te houden bijeen komst, waarop een tweetal sprekers het probleem van de bejaardenzorg zal behandelen. £)IT adviesbureau is reeds een van de tastbare resultaten van de Stichting, die eigenlijk nog niet eens officieel bestaat en het getuigt van de ondernemingslust van de leden van het dagelijks bestuur, dat zij na de gedwongen rust, die door de hulp acties len bate van het rampgebied werd veroorzaakt, onmiddellijk aan het werk zijn getogen. Het thans voorgestelde advies bureau, dat op Woensdag 8 April voor het eerst zitting houdt in de sociëteit De Hertenkamp in de Hekel straat, zal zeker in een grote behoefte voorzien. Mevrouw Holzmüller-Teengs en de lieer J. v. d. Laan, die de leden van dit bureau vormen, zullen iedere Woens dag van 11 tot 12 uur in de sociëteit zitting houden om de bejaarden van advies te dienen bij de vele vraag stukken, die zich kunnen voordoen, zowel op sociaal gebied als andere terreinen en waarmee de ouden van dagen geen weg weten. Wij juichen dit initiatief van harte toe. Hef is een tweede stan op weg naar de verzor ging van de ouden van dagen, van wie Alkmaar er niet minder dan drie duizend telt. Als volgende punten Drie vrouwen hebben zich aange meld voor de schoonmaakploeg, die - bij voldoende deelname - door de Doopsgezinde kerk naar het rampge bied zal worden gezonden. Het ver zoek daartoe is uitgegaan van de Alge mene Doopsgezinde Sociëteit, die alle gemeenten heeft aangeschreven om hulpploegen te vormen, welke deel zullen uitmaken van' een Internatio naal Vrijwiligerscorps. De Alkmaarse gemeente heeft Goeree-Overflakkce toegewezen gekregen. Het schoon maakteam zal in Ouddorp onder dak worden gebracht en zich daar veer tien dagen verdienstelijk maken met het schoonmaken van de huizen. Er zal in cantines worden gegeten en het ligt in de bedoeling tussen Pasen en Pinksteren te vertrekken. Mevrouw Van der Sluis, de echtgenote van' de doopsgezinde predikant in Alkmaar, zal eventueel met het team meegaan. Verwacht wordt, dat Alkmaar evenals verschillende andere plaatsen aan de oproep van de Sociëteit gevolg kan geven, maar het wachten is nog op verdere aanmeldingen. Een hulpploeg moet uit minstens zes vrouwen be staan en tot nu toe heeft men nog slechts drie candidaten. Het is voor de meeste vrouwen een probleem hoe zij zich veertien dagen van hun gezin kunnen losmaken. Daarvan hangt de formatie van het Alkmaarse schoon maakteam af. WOENSDAG Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Don Camillo (alle leeft.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De eerbiedige lichtekooi (18 jaar); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: De roepstem der Pampa's (14 jr)Har monie Theater, 2.30 en 8 uur: Singing in the rain (alle leeft.); Gulden Vlies. 2.30 en 8 uur; Modeshow Gerard Worm; Wapen van Heemskerk, 1011 uur: Da mesbeurs; Café Tom, 8 uur: mevr. Ria de Korte over Opstandige Jeugd; Wa pen van Haarlem, 8 uur: Vergadering Witte Kruis. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Ba kerssprookje (alle leeft.) NOORDSCHARWOUDE. Tivoli, 8 u.: Er kan nog meer bij (14 jaar). DONDERDAG Cinema Americain, 8 uur: Don Ca millo (alle leeft.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De eerbiedige lichtekooi (18 jaar) Victoria Theater, 8 uur: Jane Evre (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Singing in the rain (alle leeft.); Kaasmarkt, 2 uur: Stierenkeuring; Wapen van Heems kerk, 10—11 uur n.m.: Damesbeurs; Gulden Vlies, 8 uur: Hendrik IV (Rot terdams Toneel). BERGEN. Huis met de Pilaren, 8.30 uur: Propaganda-avond V.V.D.; Rusten de Jager. 8 uur: Zo begint het leven; (18 jr); Raadhuis, 7 u.: Raadsvergade ring. DIENST APOTHEKEN j De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt deze week waargenomen door apotheek De Bever, Emmastr. 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 12.32 1.13 Donderdag 13.51 2.13 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 12.37 1.18 6.37 19.13 Donderdag 13.56 2.18 7.56 20.18 Kaaskapel naar Nijmegen De Landdag, die op Hemelvaartsdag a.s. door de jongeren-organisatie van de Partij van de Arbeid „Nieuwe Koers" in het Nijmeegse Stadion wordt gehouden, zal muzikaal worden opgeluisterd door de Kaaskapel uit Alkmaar. NU DE BRADERIE NADERT Reeds het vorig jaar bestond bij een groep van Langestraat- en Laatwin- Uelier» ontstemming over het feit, dat hun zaken enige dagen werden ge blokkeerd door de stands van aan de Braderie deelnemende firma's. Enige winkeliers huurden noodgedwongen het trottoir voor hun zaak, zodat zij zelf konden beslissen of op do ge huurde ruimte ai dan niet een stand zou verrijzen. De overigen wendden zich tot het Gemeentebestuur, waarbij zij de vrees uitten, dat de doorgang tussen de achterzijde van de niet door hen gehuurde stands en de gevel van hun pand te gering zou zijn om zelfs aan de hand meegevoerde fietsen, kin derwagens e.d. doorgang te verlenen. Het Gemeentebestuur garandeerde echter een minimale breedte tussen gevel en stand van 1.25 meter. Later bleek, dat er zaken waren, die slechts een 75 centimeter bréde passage voor hun gevel hadden. Thans hebben deze winkeliers zich verenigd. Zij zullen bij de daar toe be voegde instanties stappen ondernemen ten einde te bewerken, dat ook zonder dat zij het trottoir vóór hun pand huren, waarop door geen andere za ken een tijdelijke stand zal kunnen worden gebouwd. Deze winkeliers hebben op zichzet tegen het houden van een Braderie GEEN ENKELE Franse denker staat meer in het centrum van de algemene belangstelling dan de beroemde wis- en natuurkundige uit de XVllde eeuw, Blaise Pascal. Het is nauwelijks over dreven te beweren, dat de hedendaagse Franse geestesrichting door Pascal als bet ware gekweld en vervolgd wordt. Ook de huidige wijsbegeerte staat evenals Pascal voor hét probleem van cie verhouding tussen intellect en ge voel, „het gevoel dat zijn redenen heeft, die de rede niet kent". Vele passages uit zijn werk vormen het middelpunt van de bewogen discussies over het existentialisme, waarbij de materialis tische aanhangers zowel als de gelovi gen uitgaan van deze „pensée" van Pascal: „Als ik overpeins de geringe duur van mijn leven, opgenomen in de eeuwigheid die er aan voorafgaat of er opvolgt, de nietige ruimte die ik vul of zelfs maar kan ovcyzien, ver zwolgen als ze is in de eindeloze on metelijkheid van de ruimten die ik niet ken en die mij niet kennen, dan wordt ik beangst en ik verwonder mij erover, ciat ik hier ben en niet daar, want er is geen enkele reden waarom hier, eerder dan daar, waarom héden en niet toen. Wie heeft mij er neergezet? Op wiens order en door wiens toedoen zijn plaats er. dit moment mij toebedeeld?" En wie zou in deze tot de tanden ge wapende wereld actualiteit durven te ontzeggen aan deze dialoog van Pas cal: waarom sla je me dood? woon je dan niet aan de overzijde van het water? Als je aan deze zijde woon de, zou ik een moordenaar zijn en het zou onrechtvaardig ziin je zo te doden; maar je woont immers aan gene ziide, ik ben een dappere en hét is recht". Over de betekenis van deze filosoof, over zijn leven en werk, spreekt a.s. Vrijdagavond, in Hotel Victory, voor de Alkmaarse afdeling van het genoot schap NederlandFrankrijk professor J. Dagens, vroeger in Nijmegen, thans werkzaam in Straatsburg. Stellig zal het deze welsprekende, maar beschei den geleerde, die vóór de wereldoorlog reeds in Alkmaar een lezing hield over Charles Péguy, niet aan belangstelling ontbreken. geen bezwaar, doch zij zijn van me ning, dat de „Stichting Braderie" niet gerechtigd is hun zaken gedurende enige dagen nagenoeg geheel te camoufleren door daarvoor tenten e.d. te doen opslaan. Naar men weet huurt deze Stichting de trottoirs in de straten, waar de Braderie wordt gehouden van de ge meente Alkmaar en verhuurt deze ruimte op haar beurt weer aan de deelnemers aan de Braderie. Indien de voorgenomen stappen zonder resultaat mochten blijven, wil men deze kwestie aan het oordeel van de rechter onderwerpen, 'k Heb eens even om het hoekje Van de Damesbeurs gegluurd En dat gluren heeft geen uren Doch een ogenblik geduurd. Want al mag ik dan een man zijn, Wat mijn oog aanschouwen mocht Heeft gemaakt dat ik meteen de Hele Beurs maar heb bezocht. Laat ik eerlijk zijn, mevrouwtjes, 'k Ben in deze maar een leek, En van al die nieuwe modes Snap ik menigmaal geen steek, Maar ik weet toch wel wat mooi is En ik heb versteld gestaan Van hetgeen ik daar mocht zien en Wat mij is voorbij gegaan Hoe verleid'lijk voor de dames, Zelfs IK voelde mij reeds zwak, Daarom hield ik ook mijn hand [maar Stevig op mijn achterzak. Doch ook was er voor de heren Keus op velerlei gebied, Ze hier alle op te sommen, Och, dat gaat nu eenmaal niet. Gaat u zelf daarom eens kijken Naar deez' Beurs en modeshow, En het honderdste paar benen Krijg een nylonpaar cadeau. Daar alleen zou je voor heen gaan, Niet dat ik dat heb gedaan. Daar mijn 'welgevormde kuiten Tóch schuil in mijn pijpen gaan. Meer wil ik er niet van zeggen, Gaat u zelf heen, kijk, proeft, ziet. Koffie en gebak zijn gratis. Mooier kan het toch al niet! JABSON. LAATSTE BIJBELLEING Ds Den Oudsten houdt vanavond om 8 uur in „Waakt en Bidt" zijn laatste bij bellezing in dit seizoen. Stz 30 Wat betekent? Een lijst van veel gebruikte afkortingen. Stz 336 Sneep. Burger en fiscus. Stz 340 Koogh, van der Wat zegt de wet? Stz 620 Wartena (red.) Kluwer's technisch handboek. Stz 929 Vlaggen Alle, der wereld.. Wetenschappelijke werken 130 W17 Wal, van der De mens en zijn handschrift. 133 Z37 Zorab Magnetiseurs en won- dergenezers. 300 M21 Mannheim Diagnose van on ze tijd. 308 L68n Lodewijckx Nieuw-Zeeland. 355 Ril Raatgever Jan wordt soldaat. 613 A33 Andel-Ripke, van De moei lijkste jaren. 615 K68 Kojc Zelfgenezing van ner- veusiteit. 621.39 A22zt Aisberg Zo.... werkt de televisie. 629.1 G22 Geertsma Zwerftochten door modelvliegtuigland. 631 K76 Koopstra en Bouma Nieuwen- huis Tractoren en verdere me chanische drijfkracht voor de land bouw. 641 H35 Hauser Kookboek: blijf jong. leef lang. 709 P55 Plantenga en Van der Boom Vijftig eeuwen bouw-, beeldhouw en schilderkunst. 2 dln. 759.1 H21 Hammacher Eduard Kar- sen en zijn vader Kaspar. 759.1 T40 Tralbaut Vincent van Gogh in zijn Antwerpsche periode. 770 B67f Boer Het fotoboek. 778 K57 Knegt Zó is filmen. 790 P26 Peereboom Olympisch log boek. 799 S35.1 Schilling Tijgermensen van Anai. 910.9 L76 Loon, van De geschiedenis van de Stille Zuidzee. 914.6 A28 Alma Carmen zonder make up. 916.1 K19 Kaptein De Unie van Zuid- Afrilcs 919 M14 Mc Guire Zó is Australië. 940.5 W72 Wilmot De strijd om Euro pa. Bestrijding iepenziekte Tussen 1 April en 1 October is het verboden iepenhout te laten liggen, opgestapeld te houden of te vervoeren, met uitzondering van: a. hout met een doorsnede, kleiner dan 7 cm; b. geheel ontschorst hout; c. hout, dat onder wa ter ligt; d. hout, waarvan de schors in haar geheel op de door de minister van landbouw visserij en voedsel voorziening te bepalen wijze is behan deld. Niet-nakoming van dit verbod wordt gestraft met hechtenis van ten hoog ste één maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Twee Zwitserse zaken lieden uit het dorp Suhr bij Aarau hebben gister avond aan het strand tus sen Egmond en Castri- cum een avontuur be leefd. dat wonderlijk goed is afgelopen. Zij waren omstreeks half zes ter verpozing na zware be sprekingen met hun gro te Oldsmobile AG 9068 bij Egmond aan Zee het strand opgereden om vandaar langs de zee naar Castricum te rijden. Zij werden evenwel over vallen door de mist, wel ke weldra zo dik werd, dat zij geen hand meer voor ogen zagen. De Zwitsers reden derhalve iets meer naar de duin kant om uit de buurt van het water te blijven en liepen daarbij vast in het mulle zand. Zo vast, dat de auto ten slotte meer dan een halve meter in het zand zat. Tot overmaat van ramp kwam de vloed op zetten en was er geen huis in de buurt, waar hulp kon worden ge haald. Met vereende krachten en onversaagd togen de Zwitsers echter aan het werk. Brokken van opgeblazen bunkers werden verzameld om terugglijden te verhinde ren en om een rijbaan te maken. De strandrijders slaagden er zelfs in de crick te breken, maar ten slotte, terwijl het wa ter al dreigend naderde, lukte het na talloze ver geefse pogingen om met vol gas de Oldsmobile los te krijgen. Een passe rende jongeman uit Bakkum verleende hierbij assistentie. Het was toen al over zevenen en het duurde nog een uur, voordat de gestran de auto goed en wel weer op de begane weg was. Vanmorgen heeft de Alkmaarse Nassau-garage uren werk gehad om de Oldsmobile, welke van onder tot boven vol zand zat, weer schoon te krij gen. Een vloermat van de wagen bleek verbrand te zijn door de enorme hitte van de als razend doorslippende wielen. Eén van de Zwitsers» zakenlieden (een 310- ponder, waarvan echter kennelijk een niet gering deel uit spieren bestaat) vertelde vanmorgen, dat hij deze ervaring nooit zou vergeten. De opko mende vloed had deze bergbewoners een dode lijke angst bezorgd en zij hadden hun auto al bijna opgegeven. Firma Kösier loonde ook heren- en kinderkleding IN DE MARKTACHTIGE SFEER van cie Alkmaarse Damesbeurs houdt de firma Koster haar dames-, heren- en kinder-modeshow. De dameskleding be paalt zich uitsluitend tot mantels en tailleurs, maar dan ook in zó grote hoe veelheid, dat we vermoeden, dat de rekken in de winkel wel grote lege plekken zullen vertonen! Een lange reeks van keurige tailleurs trok aan ons oog voorbij. De snit van deze pakken met hurt ingesnoerde tailles en even gebombeerde hefipen deed Frans aan. Een uitzondering hierop maakte een Amerikaans pakje van geelgroen tweed met hooggesloten kraagje en afstaande zakken en een grijs kamgaren pak met fluwelen kraagje. Beide pakjes hadden een ruime coupe en zaten voortreffelijk! De mantels waren in het genre Dior, die de aan gesloten tailormade jas propageert, sterk vertegenwoordigd. Tn alle tinten grijs en beige werden ze getoond en we beseften weer eens, hoe heerlijk het is zo'n geklede jas voor alle gelegenheden te bezitten. Prak tisch zijn de ruime mantels, die met en zonder ceintuur gedragen kunnen wor den. Opvallend door kleur en snit was een rechte mantel in Dior-rood en het is heel plezierig hierbij een witte box- coat te hebben. Maison Wagenaar had bij al deze tailleurs en. mantels een goede keuze gedaan uit haar collectie hoeden, matelots en kapjes en steeds EERSTE DAG VAN DE DAMESBEURS DE EERSTE DAG VAN DE ALKMAARSE DAMESBEURS is een ongekend succes geworden. Bijna vijftienhonderd bezoeksters en.bezoeksrs„zijn de.CQn- tróië gepasseerd en gisteravond stonden er nog lange rijen te wachten om toe gelaten te worden. Af en toe moest de kaartverkoop worden stopgezet, omdat het Wapen van Heemskerk anders overvol zou zijn geworden. En de dames, die binnen waren, voelden er weirig voor om spoedig afscheid te nemen, omdat er niet alleen veel te zien was, maar ook omdat de fa. Koster op het podium een modeshow verzorgde, die aller belangstelling had. Wat er op die show te zien was, kunt ge elders in dit blad vernemen van onze medewerkster. CR was soms in de paden geen door- komen aan en deze enorme belang stelling hadden zelfs de organisatoren, de heren J. N. Balder en C. Wesseling, welke laatste met vaardige hand de reusachtige reclameborden aan de gevel vervaardigde, niet verwacht. De standhouders en de heren Besteman en Teerink, die door het aanbrengen van de verlichting en bloemendecoraties een werkzaam aandeel hadden in de totstandkoming van de beurs, waren over deze stroom van bezoekers op de eerste dag zeer tevreden, hoewel zij al te grote opstoppingen natuurlijk het liefst vermijden om de bezoekers ge legenheid te geven rustig de stands te kunnen bekijken. 's Middags speelde het orkest van Tom Erich, dat ook vanmiddag en van avond en de nog resterende dagen de beurs zal opvrolijken met zijn gezellige muziek. Veertien personen zijn gisteren met een paar nylon-kousen naar huis ge gaan, een attractie, die elke honderd ste bezoeker ten deel valt. Wij laten hieronder de lijst met de namen volgen met uitzondering van de twee heren, die de kousen dankbaar aanvaardden als verjaardagscadeau voor hun vrouwen en wier verrassing wij niet willen be derven. De anderen waren: 62. Juist toen de commissaris voor even aanwijzen?" „Ga je gang", snauw- de commissaris Rednose, terwijl hij achter de agent aan liep. „Dit is 'm, meneer de commissaris", zei de agent „Deze hier met dat rare jasje aan" „Goed", sprak de commissaris ,*,en maak nu dat je weg komt. Ik heb je niet meer nodig". Hij wilde namelijk niet dat zijn onderschikte zou horen, dat hij, commissaris Archibald Redno se Smith, zich verwaardigde tegen een Roekiraki te spreken, alsof hij zélf veronderstelde dat deze hem zou kun nen verstaan. Toen de agent verdwe- de derde maal wilde roepen: „Is hier een zekere Jimmv Brown?' kwam er een jonge agent aanlopen, die een bak met eten voor de Roekiraki's kwam brengen. Etennu het leek meer op modderwater, waarin wat aardappel schillen drevenDie Roekiraki, die vanmorgen in de stad is opgepakt", zei de commissaris tegen de agent, „waar zit die eigenlijk?" De jonge agent sprong onmiddellijk in de hou ding en zei: „Tot uw orders commis saris, die schavuit., zit in het vierde hok, helemaal vooraan. Wil ik hem u nen was, ging de commissaris voor het hok, waarin Jimmy met misschien wel twaalf andere chimpansees zat opgesloten staan en zei op een spotten de toon: „Enmister Brown, kunt u mij een beschrijving geven van het eerste toneel van de Hamlet of als u dat beter schikt van het laatste toneel van King Lear?" Jimmy Brown keek de commissaris opmerkzaam aan. Knip oogde even tegen hem, maar zéggen deed hij niets. Integendeel, hij draai de de commisaris ostentatief de rug toe Mevrouw Bruin, Rijksstraatweg 656, Heiloo, Kruis, 2de Zomerrak 56, Sneek, Manooij, v. d. Woudestraat 45, Alk maar, Piet, Ritsevoort 16, Kraakman, Geest 82, Jonkus, Baansingel 36, Bak ker, Nic. Beetsweg 67, Heiloo,, Doorn bos, Oostdijk, Z.Schermer, M. Bour gogne, Metiusstraat 28, Post, Blaeu- straat 41, Holen, Nic. Beetskade 24, Vrassdonk, Landerweg 2, Bergen. Behalve deze kousen was er voor iedere 25ste bezoeker nog een aardige verrassing en het waren gisteren zestig mensen, die hiervoor in aanmerking kwamen. de juiste combinaties gevonden. Een felrood kapje kan een gezichtje pikant maken en een breedgerande hoed aan eèn doodgewoon snuitje een mysterieus aanzien geven. Kortom een hoed is éen uiterst persoonlijk middel om er be koorlijk uit te zien. Dat hebben we op de show kunnen constateren. De heren, die, naar wij vernamen, de voorkeur gaven aan vestloze costuums (88 pet.), wandelden heel opgewekt rond in vele variaties van het tweed jasje en de effen broek, in costuums met dubbele rijen knopen, sportieve corduroy jasjes, regenjassen en demies Dit alles tot groot vermaak van de dames, wier invloed bij de keuze van de man niet te onderschatten valt! Keurend werden de stoffen dan ook betast en beoordeeld. Op de muziek van Tom Erich gingen Pa en Moe met hun zeven spruiten naar de speeltuin toe. Voorwaar geen eenvoudige opgave als die spruiten hovendien in gloednieuwe Monty coats en windjacks gestoken ziin! We nemen aan dat Ma liever met hkar twee dochtertjes in hun licht blauwe manteltjes met witte angora muisjes uit wandelen gaat. HENDRINE Burgerlijke stand Geboren: Jan, z. van C. van den Berg en A. Kuis. Getrouwd Hendricus M. Tuijt en Louisa F. Kwant. DIERENBESCHERMING Ter beschikking een vierjarige mooie herdershond (reu). Her dier is wat zenuw achtig, zoekt een baas die leiding kan geven. Zaterdag is in de Langestraat zwervend aangetroffen een klein hondje; zes weken oud, teef, blijft klein. Adres Inspecteur: C. Verwer, Zaag molenstraat 36. Na 8 uur 's vonds is het informatie-bureau gesloten. „Ik kan me d'r niks van herinneren, Edelachtbare, helemaal niks". Dat was het enige verweer dat de 37-jarige koopman R. v. W. uit Alkmaar voerde, toen hij terecht stond wegens het feit, dat hij op 22 Januari een fiets gepikt had, terwijl hij, naar hij zei, onder invloed van sterke drank was. Hij had gepro beerd de fiets, een mooi sportkarretje te verkopen voor f 70, maar had er tenslotte niet meer dan f 30 voor kunnen krijgen. Er verschenen een paar getuigen ten tonele, waaronder de koper die te goeder trouw was geweest. Grif ver klaarde de zwijntjesjager, dat „die mensen" het natuurlijk beter wisten dan hij. Die dronk is dan wel heel noodlot tig geworden", merkte de rechter, mr A. D. van Regteren Altena, op. „Ja mijnheer, héél erg noodlottig" bevestigde de verdachte nadrukkelijk. „Drinkt U neg al veel?" „Ik ben maar een gelegenheidsdrin ker, Edelachtbare". „Dan hebben zich er anders al heel wat gelegenheden voorgedaan", vond de rechter peinzend, terwijl hij het zwart geschreven strafblad van v. W. doorbladerde. De Officier, mr J. C. V. Meischke, noemde de verdachte een kaarter, een gokker en een drinker, kortom een parasiet van de maatschappij en meen de een rigoureuze straf te moeten eisen: 9 maanden met aftrek. De verdediger, mr S. Mulder, legde in zijn pleidooi het accent op de typische lvensstijl van verdachte, die met zijn vrouw cn haar kind in een logement woont, in een kamertje van 2 .bij 3 me ter, waar het hele huishouden zich af speelt. Het mocht, vond hij, in het voordeel van verdachte pleiten, dat hij zich met ziin handel, waarmee hij de kost verdient, nog fatsoenlijk in het leven weet te houden. Het laatste woord, dat ve 'aehte vergund was, werd éen hartstochtelijk pleidooi voor zijn fatsoenlijkheid. „We - hebben allemaal hersens, niet waar herengesticuleerde de verdachte en wees naar zijn bol, „en .volmaakt ziin we ook geen van allen" De president knikte. „En als je nou in de penarie raakt en je hersens lopen door de war, dan» het toch wel te begrijpen, dat er wel eens wat misloopt?" De rechtbank zal over 14 dage" uitspraak doen. De 26-jarige sloper C. B. uit Hilver sum had vorig jaar tijdens de Alk maarse kermisweek een bromfiets ge huurd, was er maar liefst helemaal mee naar Heerlen geknord en ba" het vehikel daar verkocht, omdat hij geld nodig had. De man had al enige keren in hui zen van bewaring gezeten, hij leed aan tuberculose en ook de gezinsomstan digheden waaronder hij leefde waren verre van gunstig. Door toezichthoudende instanties was hij eens naar den Haag gestuurd, waar hij een vakopleiding zou kunnen vol gen. In den Haag bleek echter hele maal geen „vakopleiding" te zijn, zodat de vrijgelaten delinquent in ar.ren moede zijn toevlucht tot „oud PaPkr had moeten nemen. Ook toen was het weer mis gegaan. De rechtbank achtte het na zich in de Raadkamer teruggetrokken te heb ben beter om een nader onderzoek in te stellen, zodat de zaak op 21 Anvil opnieuw in behandeling zal worden genomen. A. R. uit Alkmaar had zich even eens fietsen wederrechtelijk toegeei- gend- Twee stuks liefst. De eis t"®?,11 hem was 9 maanden met aftrek. Uit spraak over 14 dagen. NOORDSCHARWOUDE. 25 Maart. 4200 kg peen: B 14—16.10 en C 5.80- 7,60: 150.000 kg rode kool 7—11.90: 15"» kg gele kool 6.50-11.10; 230.000 kg Deense witte kool 6—12. Volle Andere kk het kome De volleybalcon de. Binnen twee w wedstrijden worde kan worden begon n, degradatieweds uitgebreide solia; met de bedoeling ring van de team De standen luid< DAMES: le klasse: Catapult 1 PCB 1 Catapult 2 H. Huys 1 Jong Holland H. Huys 2 Bergen 1 li 1. 1( 1' 11 II 2e klasse: SOVA 1 Catapult 3 The Smash Jong Holland 2 Rijks Pol. PCB 2 3e klasse: Catapult 4 Luxe Serie SVN SOVA 2 Bergen 2 Zwaluwen Keusora HEREN: le klasse: Catapult 1 H. Huys 1 Jong Holland 1 Rijks Pol. 1 The Smash 1 Povay 1 PCB 1 SOVA 1 SVN 1 2e klasse: Catapult 2 H. Huys 2 SGA 1 Jong Holland 2 Octopus Rijks Pol. 2 PCB 2 APSV Stoel 1! 17 ie h h h ie 1! 15 14 II 14 15 15 14 14 15 15 14 15 16 12 14 14 15 3 klasse: Catapult 3 15 DeNeBa 15 Alkm. Artsen 15 Luxe Serie 15 The Smash 2 14 SGA 2 15 SVN 2 16 Povay 2 15 SGA 3 16 Het programma i strijden ziet er als DAMES: le klasse: 23-3 Bergen lCat 24-3 Catapult 2—H. 24-3 Jong Holland i 26-3 Catapult 1Ca 27-3 PSB 1—H. Hu 2e klasse: 24-3 PCB 2—Rijks 24-3 The SmashJt 26-3 PCB 2—Catapt 26-3 Jong Holl. 2 3e klasse: 23-3 Luxe Serie—Ci 26-3 SVN—SOVA 2 26-3 Catapult 4Be 27-3 KeusoraZwal le klasse: 31-3 Catapult 1Joi 31-3 Jong Holl. 1—1 2-4 Bergen 1—H. 1 D.JK. met Het Alkmaarse gisteravond te Am de ronde voor de speeld. In het zwer behaalden de Alki overwinning. Verde ronde zullen zij het lijk niet brengen, <j zijn internationals 1 de volgende tegens Het zwembad d< van de oudste Ovi land, leent zich waterpolo wedstrijd, plaats moesten ae aan de omstandig! zien vlak boven m bevindt en in de tw de trappen in het Hinderpalen en bovi zeer ondiep. ,,„Pe eerste minuti De Jonge Kal diging van DAW r ren draaien, waar merkt dient te wo: maarders- het gelu voorhoede van DJK r>»e«r' Enke'e mini DAW benauwde b Alkmaarders hun e< zetten. Hans van c de Jong vonden in ïf PJK"d°el echte standers en konder "et achter de doel sterdammers niet ten werd in deze r wei éénmaal gepast worp dobberde de zaam over de doell in de tweede he aanzienlijk beter. Di sen en combineren aanval worden ops situatie voor het da.n °ok "iet uit, m DJK-doelman schot invaller voor Ekkel had geweerd, kon gelijk maken. Hier: doelverdedigers zw: gesteld. Ir, de score vrvsndering. toen A werd aanbevallen er kant moest gaan z

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2