KMAAR ONZE KINDERKRANT 1 vl MET >TE 4-M- 00 J -J JJi -J-J Rlfr-j1 1 ii -1j J II r l**Y f Firn, Pam en Pom in bet luchtruim^ POPENT^";.";^ KENDE ONS HOEKJE Wai de post bracht DE UIL EN DE EEKHOORN i rs f 111 IJ j JrqmIt r r u Wist je dat? .ÏN BEHOUDEN HAVEN. aantal OM c.N MAKEN g zult hebben. ■NI ten wij met TIE! DOET VOORBEELDEN 27.50 36.75 23.50 59.75 9.75 EN REEDS OORBEELD! ni echter I te maken ESTRAAT 14 Houitil OOSTERBAAN -ere te Het Radioprogramma VRIJDAG tl MAART 1958 tAATSCHOENMAKER >or alle voettypen. Ook ten. Steunzolen naar as reparatie, enoord 71. Telef. 4465 MllllllllfflmiWIIIIIMMWIlMlllllllllllEffllllI Bmte kinderen. Sn i< het eindelijk lente, ook volgen* te kelender. Ffjn hè? En de zon schijnt alsmaar, De wereld riet er zo heel an dere uit, vinden Jullie ook niet? Ik ben benieuwd of er na al het tollen en tonwtje eprinpen nog tijd overblijft voor raadsels en briefjes pennen. De brie venbus ls nog steeds op hetzelfde adres: Tante Panlien, Bureau van dit blad. Tot de volgende keerl Peter Hoogland, die trouwe neef, Stuurde mij het adres van Jantje. Je hebt dat raadsel goed opgelost, hoor. Voor jouw eigen puzzle heb ik nog steeds geen plaatsje kunnen vinden. Van Geri Wagendrever uit Alkmaar kreeg ik alweer zo'n beeldig versierde br'ef Kind, kind, wat doe jij dat leuk! Heb 'je de uitslag van het verkeersexa- men nu al? Je oplossing van het rebus raadsel is goed, hoor. Van Aafke Spijker uit Alkmaar kreeg fk t vee brieven tegelijk. Zo, die ene was dus bijna zoekgeraakt. Gelukkig, dat je moeder hem toch nog vond! Nu heb ik je keurige oplossingen kunnen bewonderen en de mooie versiersels op Je brief. Ook deze week heb je het raad sel goed opgelost. Wat zul je blij zijn met al die erocusjes in je tuin! Van Geertje Bieren uit West-Graft- dljk had ik al een poosje niets gehoord, maar nu lag er toch weer een brief. En wat voor één! Met Donald Duckplaat- ies versierd. Je oplossing van het kre- lelraadsel 18 goed, hoor! In vind de na men van jullie paarden en veulentjes toch zo mooi! En het nieuwe broertje heet Jacob. Wat zullen jullie blij met hem zijn! Maar niet verwennen, hoor! Froukje Dekker schrijft haar naam nu eens mèt en dan weer zonder w. Wat is eigenlijk de juiste spelling? Fijn, dat je si weer zo lekker op je beentjes loopt rond te stappen. Ja, als je veel wandelt zullen er wel weer een paar pondjes af gaan. De oplossing is prima en de te kening heel mooi. Tot de volgende keer! Aiie en Hannie Waiboer uit Schager- brug waren ditmaal alweer present met een goede oplossing en een gezellig briefje. Leuk, hoor! Arie Droog uit Kolhorn had ditmaal wat moeite met de raadsels. Gelukkig heeft zijn moeder hem even geholpen, zodat hij toch de goede oplossing heeft gevonden. Bedankt voor de lange brief. Hoe vonden je ouders het in Hilversum? Ook Jaap Ambuul uit Jullanadorp heeft de Juiste oplossing ontdekt. Jam mer, dat Je de vorige keer te laat was. Ditmaal ontving ik je briefje keurig op tijd. Janny Bakker uit Sehagerbrug gaat tn Mei verhulzen naar Wijdenes. Vind hoor! Leuk. En hier heb ik warempel de andere e het prettig? Je oplossing is goed dat je zo geregeld meedoet 1 V' i (Advertentie, in,. Mm inzending van Jaap Ambuul. Die van de vorige keer. Wat een lange brief! Gezellig kun jij schrijven, zég! Hoe gaat het nu met het kalfje? Je zilverpapier en je postzegels kun je misschien op School wel afgeven, dat is veel eenvou diger dan naar mij sturen. Fijn, dat de boerderij bijna klaar is. Je hebt het ge heimschrift goed ontcijferd, hoor! Rina de Ruyter uit Kolhorn is geluk kig weer beter. Wat voor hinkelspel letjes doen jullie. Je oplossingen zijn allebei goed. Jammer, dat je briefje te laat kwam. Je hebt nu wat langer op antwoord moeten wachten. Dea Kramer uit Zaandam ls êen nieu we nicht. Hartelijk welkom in onze kring. Je oplossing is goed, hoor! Knap, zo voor de eerste keer. Doe je de vol gende week weer mee? Ook Tini IJff uit Krommenie iS een nieuwelinge. Wat heb je leuk postpa pier! Je oplossing is goed, hoor! Dit maal was de puzzle inderdaad vrij een voudig. Wat leuk, dat je een tweeling zusje hebt. Spelen jullie altijd met él- kaar? En.... kibbelen jullie ook wel eens? Tilly de Smet uit Beverwijk stuurde mij een goede oplossing van het brief je in geheimschrift. Bedankt voor de mooie tekeningen waarmee jé je brief versierd hebt. In één woord keurig! Leuk, dat je Tinie Thomas wel kent. Rindert en Herman Andringa uit Heemskerk doen voor het eerst meè. Jullie oplossing is goed hoor! Knap, zo voor de eerste keer. Eefje Kuil uit Beverwijk wordt zo langzamerhand een trouwe nicht. De vorige week kon zij de raadsels niet op lossen, maar deze rebusjes, wel, daar had zij niet de minste moeite mee. Een tien met een griffel! OPLOSSING RAADSEL 20 MAART KrekelKerkrade, Rotterdam, En- schedé, Koog-Zaandijk, Edam, Leer- dam. I „Hoe bestaat dat nu?", zuchtte de eekhoorn, „als ik honderd dennenap pels heb en ik geef er tien weg, dan moet ik er toch nog negentig overhou den?Laat ik nog maar één keer gaan tellen.. Ik moet me vast vergist hebben..!" Ijverig begon het beestje weer te tellen 1.. 2.. 3.. 4.. „Ik kan toch nog wel rekenenmopperde hij ..17.. 18.. 19.. 20.. 21.. stel je eens voor dat ik er een stel kwijt was.. 45 46.. 47.. 48.. 49.. 59,.. „ik hoop maar dat ik me vergist heb ..63.. 64 65.. 66.. „ik ik zou werkelijk niet weten wat ik tegen de uil moest zeggen.. 78.. 79.. 80.. 81.. 82.. 82.. 82.." „Oh wat erg., ik kom niet ver der dan 82.. Negentig min twee en tachtig is acht.ik kom er acht te kort., wat moet ik doen., wat moet ik doen Waarom zat de eekhoorn zo In de put? Wel, toen het bruine beestje op een goede morgen door de bomen wipte en zodoende ook langs het huis van de uil kwam, riep deze hem bin nen. „Eekhoorn", zei de uil, „zou je niet even op mijn huis willen passen. Ik moet weg, zie je. En ik heb nogal veel geld in huis. Wel honderd dennenap pels. Zou je het willen doen?" ,,Ja hoor, meneer de uil!", lachte de eek hoorn. „Fijn", vervolgde de uil. „Maar nu kan juffrouw Specht ook nog ko men, want die krijgt nog tien dennen appels van mij, zie je. Zou je die wil len afgeven als ze komt?" Natuurlijk wilde de eekhoorn dat. Toen ging de uil weg met zijn hoge hoed op zijn hoofd. Alles ging zoals het moest gaan. De specht kwam. De eekhoorn gaf haar de 10 dennenappels en toen ze weer weg was, telde de eekhoorn de dennenappels nog even na en.... kwam er acht te kort. „Ik heb de specht er toch niet per onge luk achttien gegeven", schrok het rt tn Ir Vi -e1 d i i H S- J 4 y 1 J J- -H- 'f 4 Is noten lezen moeilijk? Nee hoor, makkelijk zelfs. het ls gewoon het A.B.C., alleen slaat men de eerste twee letters over en die zet men na de g. On lie onderste re gel van boven staand muziekblad zien jullie alle no ten genoemd. Wan neer je nu de no ten opnoemt en de tussenliggende let ters meeleest, krijg je een leuk klein verhaaltje. Let maar eens op, hoe goed je no ten kunt lezen. beestjeofof, ik heb zé toch niet op de grond laten vallen., of., of..!" De eekhoorn werd radeloos..! Hoor.... daar kwam de uil al Weer terug., wat moest hij zeggen., rade loos kroop het eekhoorntje weg achter een stoel. „Zo-zo..!", riep de Uil vrolijk. „Zo zo.. daar ben ik weer., waar ben je eekhoorn?.. Heb je goed op mijn huis gepast?" Schuchter kwam de eek hoorn te voorschijn. „Ik., ik heb U wat te zeggen!" huilde hij half. „Ik., ik.. b..ben acht dennenappels kwijt., ik weet ook niet hoe het kan.. M. .maar er zijn er acht te' kort..!" „Wat!" riep de uil ernstig, terwijl hij zijn hoge hoed op zijn achterhoofd schoof. „Wat vertel je me nu?.. Dat kan toch niet.ik weet zeker dat het er honderd waren.. Laten we het hele huis gaan afzoekenze moeten te recht komen!" Samen kropen de eek hoorn en de uil over de grond. Onder de tafel en de stoelen door, totdat de uil zijn hoofd stootte tegen de kast. Zijn hoge hoed rolde over de vloer met.de acht dennenappels. „Wel, wel, wel!", hakkelde de uil. „Daar heb je zedat is waar ookik had er acht in mijn hoed gestopt.... ik moest toch wat geld bij me hebben onder weg en.,., ik heb geen broekzakken, zie je1" Ik ben eens in Londen geweest, de hoofdstad van Engeland. In deze stad wonen haast nét zo veel mensen als in geheel Nederland en de opper vlakte van die wereldstad is net zo groot als onze provincie Utrecht. Even als in onze grote steden rijden er in Londen natuurlijk ook trams, maar vooral veel autobussen om de mensen te vervoeren, want je begrijpt wel, dat je in Londen niet van de ene kant naar de andere kant kunt lopen. Als je in Londen in één van die bussen, er zijn 800 buslijnen, stapt, dan kun je in zo'n bus of boven of beneden zitten, want alle autobussen in Londen heb ben twee verdiepingen. Je kunt wel begrijpen, dat het verkeer in Londen met al die grote bussen enorm druk is en als ik je nu vertel dat ze in Enge land, in plaats van aan dé rechterkant, aan de linkerkant van de weg rijden, dan snap je wel, dat je als Hollander helemaal niet meef weet waar je moet lopen. In Londen kun Je ook nog onder de grond reizen, want ze hebben daar een ondergrondse spoorweg aangelegd. Met een vaart van 90 km. per uur vliegen de treinen van deze ondergrondse door de tunnels onder de huizen en straten en pleinen door. Op sommige punten ligt de spoorlijn meer dan 100 meter onder de grond en gaat ook verschil lende malen onder de rivier de Theems door. Voor deze ondergrondse spoor weg hebben ze natuurlijk ook stations moeten bouwen, maar ook die liggen diep onder de grond. Van de straat af is daar niets van te zien, alleen -een bordje wijst op 'een trSp-iiaar beneden en dan kom je onder de grond eerst in de hal van het station. Als je een kaar tje gekocht hebt, ga je op een lange roltrap staan en die brengt je dan ver der naar beneden, zodat je op een perron komt. Nu hoef je maar even te wachten en dan komt de trein met veel lawaai uit een tunnel schieten. Vlug uit- en in stappen en met razende vaart gaat het weer verder, helemaal tot de rand van de stad. 84. En hoe ging het intussen met Pirn, Pam en Pom? Zouden zij meer succes hebben dan de commissaris, die nu in het oude varkenskot gevangen zat? Het was in ieder geval te hopen, waint de brutale Billie zweefde nog steeds in de lucht, op zoek naar nieuwe buit. Het plannetje van Pim was heus niet zo dom! Pim had er op gerekend dat de gulzige Billie wel weer op de taart van Eek Roomhoorn zou afkomen en als dat gebeurde, was Billie zo goed ais gevangen. Voorzichtig volgden Pim, Pam en Pom Eek Roomhoorn op een lange afstand. De drie broertjes hielden zich zo goed mogelijk in de Struiken langs de weg verborgen, zodat Billie hen niet zo gauw zou kunnen zien. En bakker Roomhoorn stapte dapper voort over de weg met een grote taart boven op zijn hoofd. Oppervlakkig gezien wai hij helemaal alléén op de weg. Hij keek ook geen enkele maal achterom, maar hij wist dat zijn taart door een draad verbonden Was met Pim achter hem en wanneer Billy het mocht wagen om de taart te stelen, dan zou hij onher roepelijk grijpen In de muizenval, dia binnen In de taart verborgen was. In gespannen aandacht volgden Pim, Pam en Pom de gestalte van Eek Room hoorn, tofen eensklaps een grote scha duw over de weg viel. Sprakeloos Wee» Pim er naar. Pom en Pam begrepen hét mèteen en staarden omhoog. Dat iVas de schaduw van Billie, die met da atoomraket boven hun hoofden vloog. Billie, die op zoek was naar nieuwe buit. Zcru hij op de taart van Eek Roomhborn afkomen? (Advertentie, Ing. Med.) Mietje wild» lekker eten. Pannekoekeh wat wel watl Want die zelfgebakken koeken, Bad te heel hmg niet gehad. Het beslag wat gauw gemaakt, hoor. Sitsend ging het in dé pan. Ja, het bakken in de keuken, ls iets dat de muit Wel kan! Maar. ...de eerste koek moest draaien, Daar wist Miesje wel ■wai op! Ze nam de steel in beide handen, Daar ging het lfoekje: één.twee.hop! Maar, oh grutjes Wat gebeurde Heel de tteel tchoot uit de pan. En de pan met koek en al vloog Door de lucht. wat komt daarvan Pats... rinkeldekinkel. boem... boem...l Het grote ruit viel kletterend neer. En Miesje huilde dikke tranen. Ze eet geen pannekoeken meer. door Miry Burchell 23 „Doet Adèlè dat?" „O ja, zij was het, dié me het eerst vertelde, hoe bescheiden èn loyaal u is en hoezeer men op u kan vertrouwen". Tom Harmon was blijkbaar niet erg op zijn gemak. „Ik wist.ik wist niet, dat Adèle ooit zo over mij praatte", hakkelde hij. „O ja. Zij en Lucas hebben hulzeft op u gebouwd." „Hébben ze dat?" „Och, ze doen het nög Wel, daar ben ik van overtuigd. Alleen kregen ze het gevoel, dat u tegenwoordig heel ver van hen is afgedwaald". „Heeft Adèle u dit alle» vertéld?" „Niét alles; ik zelf heb ook mijn con clusies getrokken. Ik gelpof, dat ze soms erg ongelukkig ls, omdat ze er niet in slagen, de oude intimiteit tus sen u drieën te herstellen". Tom was blijkbaar Ondér de indruk. Met gefronst voorhoofd én een beetje somber, mompelde hij: „Ik moét eens zien, dat ik Adèle onder vier ogen spreek, want ik zou haar voor geen geld tér wereld verdriet willen doen". „Néén, dat begrijp ik", stemde Flora „want zé is io'h bovenste beste". Op dit ogenblik bèrèikten ze het station en aldus ontliép Fiora de kans, dat Nan weer het onderwérp van ge- sprék zou worden en Toni andermaal Vafo haar Iiislag rn Vol tact bleef zou pogen dj nobele karakter uiteen te zetten hij in dé auto zitten, zodat Fiora alleen het kleine perron kon opwandelen, nu geheel vervuld van Ashley's op handen zijnde komst en zonder aan iets anders te denken. Toen de tréin binnenreed en Ashley uit een nabij zijnde coupé stapte, werd Fiora zich bewust, dat al haar herinne- rihgën en verwachtingen onvolledig en onduidelijk waren geweest. Op het ogenblik, dat' hij haar, die hem tege moet was gesneld, in de armen nam en kuste, gevoelde zé, nimmer te hebben geweten, hoe lief en knap hij was; kort- otti Hóéveel ze van hem hield! „O, lieveling, wat ben ik bflj, je te zien!" Even hield hij haar op arms- léngtê vail zich af en kuste haar toen opnieuw, alsof hij dit ogenblik van weerzien zoveel mogelijk wilde verlen gen. „Ik had heus vergeten, dat je zo mooi was". „In zo korte tijd?" trachtte Fiora te pruilen, maar meteen lachte ze over gelukkig. „Kom mee", zei ze, „er wacht een auto voor het station". „Heb jij die bestuurd?" „Néén. Tom Héirmön, èêh landeige naar in onze omgéving". „Toch geen medeminnaar, hoop lk. want ik ben in een jaloerse bui", ze! hij Schertsend, toén zé hij mét de arm om Fiora heen naar de uitgang liepen. „O, neeh, hij is gek op Nan en denkt dat ze mijn nicht is, niet mijn tante. Wees dus een beetje voorzichtig met je uitlatingen". „Is het zo gesteld?" grinnikte Ashley. „Ja, je zult het wel begrijpen als je Nan ontmoet. Ze ziet er jong genoeg uit om de rol van nicht te spelen". Onderwijl hadden ze de auto bereikt. Tom stapte even uil en heette Ashley hartelijk welkom. „Gefeliciteerd", sprak hij, met een stevige handdruk. „Ik hoorde ,dat jullie tweeën later met elkaar gaat trouwen". .Dank u wel", zei Ashley, een tikje onthutst, zodat Fiorai haastig inviel: „Ik heb het aan heel weinig mensen ver teld, maar o.a. wel aan meneer Har- mcrn". „Dat begrijp ik", hernam Ashley blijkbaar weer gerustgesteld. Zodra ze op Brierley Manor waren aangekomen, nam Fiora hem mee, om met Nan kennis te maken. Gedurende haar korte afwezigheid waren ér al een paar andere gasten gearriveerd en Nan hield een soort niet-officiële receptie in de salon, waar een nogal zenuwachtig schijnende jonge man op de vloer aan haar voeten zat, terwijl een tweede blijkbaar zijn broer al lachende en pratende over de rug van haar stoel hing. Ashiey nam het gehele toneeltje kalm- goèdmóédlg op èn ook de keurende blik in Nan's violet getinte ogen, toén Ze zich naar hem toèkëerde. Minder gestibht dat zag Fiora da delijk töónde zich Tom Harmon, die tegelijk met hén binnentrad. Er kwam een trék van verhazing op ziin gezicht dat weldra zowel letterlijk al» figuur lijk enigszins vérltijfdé. Voor het jongmens op de vloer had Tom slechts een blik van afkeer ovër en toen even later Nan de twee gebroe ders voorstelde als Leslie en Peter Fen- timan, volstond hij met een kort knikje, meteen proberend Nan in een gesprek te wikkelen. Wat intussen nogal moei lijk bleek, omdat ze hem maar nu en dan een achteloze blik toewierp of een enkel woord tot hem sprak, vooral niet méér dan tot een zeer oppervlakkige kennis. Fiora, ofschoon grotendeels in beslag genomen door eigen geluk, nu Ashley weer bij haar was, zag toch op perbest, dat de gang. van zaken Tom allesbehalve aanstond. Zijn vérstoord uiterlijk liet daaraan geen twijfel. Enige ogenblikken later trad Lucas binnen. En onmiddellijk constateerde Fiora, lichtelijk verrast, dat hij eën uit stekend, tegemoetkomend gastheer was. Hij mocht dan het land hebben aan Nan en haar zogenaamde vrienden minach ten, maar waar het er op aankwam de gastvrijheid van Brierley Manöf hbog te houden, was hij vol hartelijkhêid én welwillendheid. Fiora voelde haar hart wat sneiler slaan, toen hij naar Ashley toekwam. Maar er bestond geen reden voor vrees, bemerkte ze, waht Lucas schudde Ashiey de hand en zei op joviale toon: „Prettig, je ineens weerom te zien, Bur- rell. Ik ben blij, dat je komen kon en hoop, dat Fiora je een gunstig rapport heeft uitgebracht over haar leven hiér". (Wordt vervolgd) ZATERDAG 28 MAART HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 VARA, 10.06 VPRO, 10.20 VARA, 19.25 VPRO, 19-55—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram.muziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en wëèrberichtên. 8.18 Gram.muziek. 8.45 Idem. 8.55 Voor de huisvrouw/*. 9-00 Gra- moföonmüzlek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.muzifek. 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld", causerie. 10.05 Morgenwijding* 10.20 Orgelspel. 10.30 Cabaret. 11.00 Piano recital. 11.30 Congres Partij van de Ar beid. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmèdëdelingen. i2.33 Accordeon- muziek. 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Dansmuziek. 13.50 Zaans program ma. 1415 Gram.muziek. 14.45 Veiligheids praatje. 15-00 Orgelspel. 15.20 Congres Partij van de Arbeid. 15.55 Filmprogram ma. 10.15 Sportpraatje. 16.30 Kamerorkest ën soliste. 17.20 Voor de jeugd. 18.00 Nièijws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Congres Partij van de Arbèid. 18.40 Regèringsuit- zending: „Zoëklicht op de Westerse De fensie", 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.25 Vincent vén Gogh-herdenking. 19.55 Nieuws. 20.00 „Beurzen Open! Dijken Dichtl" 22.00 Socialistisch commentaar. 22.15 Weense muziek. 22.40 „Onder de Pannen", hobrspèl. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Verzoekprogramma. HILVERSUM H. 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek, 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor d» kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Vooi de zieken. 11.45 Vocaal dubbelkwartet. 12.00 Angelus. 12.08 Gram.muziek. (12.30 12.33 Land- én Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Ka tholiek niéuws. 13.20 Amusementsmuziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Voor de Jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 Gemengd koor. 15.00 Kroniek van letteren en kunsten. 15.40 Harmonie-Or kest. 16.00 Grm.muziek. 16.30 De schoon heid van het Gregoriaans. 17.00 Voor da jéugd. 18.00 Gevarieerde muziek. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Ham- mondorgelspël. 18.45 Buitenlandse cor respondenties. 19.00 Nieuws. 19.10 Cla- Vèclmbel-recital. 19.20 Parlementsover- zicht. 19.30 Gram.muziek. 20.00 „Beurzen open Dijken dicht". 22.00 „Veronica", hoorspel. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws In Esperanto. 23.25—24.00 Residentie Orkest ert groot koor. Telévlsle. Gezamenlijk programma. Pl.m. 20.00 uur „Beurzen Openl Dijken Dicht!"-. (Advertentie, Ing. Med.) Moderns Heren- plaleau-molière van prima beige en Londón Tan leder. Dubbele zolen. Iets apart* 75

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 11