Försier YPMA v.v.v YPMA WAAROM EEN ZO KLEINE AULA? Firma Lienesch besloot de stroom van modeshows Imponerende opvoering van „Hendrik IV" r Beleefdheid bezorgde heer in het Paradijs der Vrouw een paar nylons De wereldreis van Jimmy Brown AGENDA Geert moeilijker problemen dan de verkeers-puzzles Regeren is vooruitzien Demonstraties op de „Jeugd exposeert Definitieve lijst van PvdA- candidaten UeAmJktedJuuj,? De beste kwaliteit De laagste prijzen Uet Kledütgfudl Veertig-jarig jubileum bij de fa Sioel en Zoon H.B.S.-avond leverde f 172.- op voor Rampenfonds Katoenen jurk was schaars vertegenwoordigd Het verfijnde genre Kleine piano met vleugeltoon voldoet aan de hoogste eisen Komt U eens overtuigen! ROTTERDAMS TONEEL BRACHT Een grootse titelrol van Ko van Dijk Over schijn en waarheid BLOEMENPRACHT VOORPROEFJE „KEUKENHOF". VROOM DREESMA1V1V Alcmaria-zege op Spartaan wankelt Gisteren waren er 1800 bezoekers Schip met' geschenken uit Frankrijk Bezoek ront Subsidie v voor zui Weekoverzi Langedijk* 2 r/rrr,a,/' p® Competitie s VRIJDAG 27 MAART 1953 Een groeiende stad moet aan haar toekomst denken QNZB VOORONDERS HEBBEN maar raak gebouwd en de enorme kapitalen die er voor verbetering van het verkeer nodig zijn op de rekening van het nageslacht, dus op onze rekening, geschoven. Toch is dat geen politiek van après nous le déluge na ons de zondvloed geweest want onze grootvaders of nog beter gezegd onze bet-overgrootvaders wisten niets af van de wagens, die zonder paarden zó hard kunnen rijden, dat geen ruiter ze kan bijhouden en evenmin van de bakbeesten van vrachtauto's, di-s alsmaar groter en breder schynen te worden en er mede de oorzaak van zijn, dat de Alkmaarse ver- keerscommissie al twee jaar studeert en nog geen kans ziet een examen af te leggen. De straatjes van vroeger zijn berekend op het verkeer van die tyd en men kan ze in een groeiende binnenstad nu eenmaal niet breder maken zonder één kant daarvan weg te breken. Dat kost aan aankoop van te slopen panden zulke enorme bedragen, dat een gemeente er niet gauw toe overgaat, nog daargelaten, dat het in deze tyd van waningschaarste eenvoudig verboden is ar te breken wat nog maar enigszins bewoonbaar is gebleken. AAN HET SCHARLOO heeft men dat alles met goed succes gedaan, maar toen was het een heel andere tijd. Wie het oude Scharloo nog gekend heeft, uaar ook nog een tram doorheen liep en waar een sloppengang van krotten in uitkwam, zal moeten toegeven dat hier een grote verbetering is gekomen. Straatjes als de Magdalenenstraat, het Payglop en zovele andere moeten ook hoog nodig een beurt hebben en het is nu juist de grote moeilijkheid voor de verkeerscommissie, dat zij dat alles heel best weet maar alleen niet kan bedenken hoe het zonder geld en zonder slopen veranderd zal moeten worden. Evenwel, in het verleden liggen de lessen voor het heden verborgen. Als wij thans uitbreidingsplannen maken, houden we het oog op de toekomst ge richt. Wij maken onze straten zo breed, datonze kinderen en kleinkinderen niet opnieuw aan het puzzlen behoeven te gaan, wij werken met planologische diensten en met sociologische rappor- Echt Iets voer hem I IJzersterke, vlotte Bleyle-kle- ding. Het is de moeite woord iets meer te betalen om origi nele »Bleyle« te krijgen. Erzijn weer zoveel verrassend-nieu- we modellen, die een jongens hart in vervoering brengen. voor levenslustige kinderen I DE HOUTTIL Herenhoeden Herenmodes Herenkleding (Adverten'.te, Ing. Med.) Talrijke groepsinzendingert De tentoonstelling „Jeugd exposeert", die op 4 April haar poorten opent, zal dit jaar een bijzonder karakter dragen door de verschillende demonstraties wel ke men van plan is te geven. Daardoor zal de expositie aan levendigheid win nen. Er zal worden gedemonstreerd met boetseerwerk, kantklossen en pitriet- bewerking, dit laatste door de leerlin gen van de heer Van Weert. De tentoonstelling bevat ditmaal vele groepsinzendingen. Voorheen waren het de individuele knutselaartjes, die voor namelijk hun werk inzonden, maar nu zijn er ook vele inzendingen van scho len en jeugdverenigingen. Er komt o.a. een complete miniatuur-speeltuin en een voetbalveld met tribunes. Reeds eerder schreven we over de levensgrote giraffe van papier-maché, die een plaatsje zal krijgen in de hall van het gymnasium. Het belooft inderdaad een interessante tentoonstelling te worden, die tijdens de Paasvacantie ongetwijfeld druk zal worden bezocht. Na het referendum, onder de leden van de Partij van de Arbeid gehouden, is in de volgorde van de candïdatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen geen verandering gekomen. Zij luidt: M. Coerts, A. Sietsma, R. Bakker, K. Kirpensteyn, C. Couwenhoven, mevr. M. R. G. Sloof—Doornbos, H. Koot, G. W de Jong, J. Wiese, mevr. A. Koster- Schouw, A. Vellinga, H. Meijerlnk, mevr. C. Kesselaar—Houtkoper, M. Radsma. mej J F J. Dubois, F, M. Wisman, E. Prins, mevr. A. Meijer—Sieuwertsen, G. H. de Vroome en G. O. Neef. ten. Wij poten hier en daar een plant soen of een bescheiden stukje groen in de nieuwe steenmassa's om de om wonenden een beetje verse lucht te laten happen en van de grauwe huizen blokken naar een bankje met een beetje zon te laten wandelen. Wij ver sieren onze stad kwistig met beplante bermen en bloemperken en wij mogen, nu wij hierover schrijven, zeker wel eens een woordje van hulde brengen aan onze plantsoendienst, die onze stad zo keurig in het groen en de bloemetjes zet en ze als het ware zo fleurig eta leert, dat zij op vreemdelingen een bij zonder prettige indruk moeten maken. Wij kijken in de toekomst, gedachtig aan het wijze woord, dat regeren voor uitzien is, al kunnen ook wij niet voor spellen welke verrassingen aan ver voermiddelen en snelheden da toekomst nog in haar schoot verborgen houdt. De aula op onze begraafplaats E*R IS EEN DING dat wij van alle kan ten hebben bekeken, maar nog niet helemaal kunnen begrijpen. Alkmaar zal volgens de rapporten binnen afzienbare tijd een stad van zestig- of zeventigduizend inwoners zijn, maar waarom hebben wij daaraan dan niet gedacht, toen wijj nog niet zo heel lang geleden, een aula op onze begraafplaats hebben gebouwd? Van dezo aula zelf niets dan goeds. Zij is een grote verbetering vergeleken bij de toestanden van vroeger, toen men soms één of wel twee uur in weer en wind aan een geopende groeve moest staan waar mede door het lawaai van de treinen van een rustige doden herdenking vaak weinig terecht kwam, nog afgezien van het feit, dat het spreekwoord „Van een begrafenis komt een begrafenis" in de gure jaargetijden dikwijls bewaarheid is geworden. Wat dat betreft is de aula waar voor in de Alkmaarse Raad jarenlang is gestreden een zeer grote verbete ring. Wij hebben bewondering voor het exterieur en het interieur en voor de wijze, waarop daarin de dodendiensten geleid worden, maar wij vragen ons vaak met verwondering af, waarom men ook hier geen rekening heeft gehouden met het feit, dat Alkmaar binnen af zienbare tijd een stad van zeventigdui zend inwoners zal zijn. Nu wij dan ein delijk een aula gebouwd en in gebruik genomen' hebben," blijüt zé ah te' klein voor de huidige stad van vèertig dui zend bewoners. Een veel te kleine opzet W7IJ HEBBEN NU AL diverse teraarde bestellingen meegemaakt waarbij deze aula soms maar de helft der be langstellenden kon bevatten. De ande ren die naar het kerkhof waren ge komen om een gewaardeerd stadgenoot de laatste eer te bewijzen, konden bui ten staan en zeer lange tijd wachten eer de deuren zich weer openden en het stoffelijk overschot naar de groeve werd gedragen. Nog kort geleden zijn wij bij een dodendienst geweest, waar de veertig of vijftig zitplaatsen, welke de aula toen bood al door de inzitten den der volgrijtuigen be^t waren nog vóór iemand anders een staanplaatsje had kunen krijgen. Men dringt zich op een begrafenis nu eenmaal niet naar voren, maar met alle bescheidenheid kan men buiten staan, de dodendienst missen en zo nodig een schuilplaatsje tegen regen of wind zoeken. Tijdens de begrafenis waarvan wij hierboven spraken moesten zelfs vele sprekers waaronder reeds bejaarden anderhalf uur achter de stoelen tus sen het publiek beklemd staan en dat is het beste bewijs, dat onze aula nu al niet aan de verwachtingen beantwoordt en zeker onbruikbaar zal zijn als de bevolking zich volgens de verwachtin gen uitbreidt. Het is mogelijk dat onze mooie be graafplaats weinig ruimte voor een der gelijk nuttig gebouw biedt, hoewel het ons wil voorkomen, dat het naar de zijde van de Hout zeker nog vijf of zes meter langer zou kunnen zijn zon der dat men daarbij iets anders dan een partij struiken en heesters zou moeten ruimen. Het is een probleem, dat misschien nog eens ter sprake kan komen als er opnieuw over hogere begrafenisrechten wordt gesproken. Die zijn voor dit jaar van de baan, maar B. en W. hebben in de begrotingsbeschouwingen duidelijk laten uitkomen, dat uitstel hier geen af stel betekent. Aan de verfraaiing van de stad wat inderdaad nog iets anders is dan de versiering zullen wij binnenkort eens een beschouwing wijden. Hofdijkstraat 8 Alkmaar Telef. 2765 lAdvertentie, Ing. Med.) Zaterdag zal de heer G. Schoonewil de dag herdenken dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij W. F. Stoel Zoon's Bouwmateriaalbedrijf N.V. te Alk maar. Als jongste bediende deed hij 40 jaar geleden zijn intrede bij de firma Stoel, waar hij thans werkzaam is als procuratiehouder. De heer Schoonewil is zeer gezien bij collega's en relaties en wij twijfelen er niet aan of op zijn receptie die Zaterdagmiddag in café Tom zal worden gehouden, zal het niet aan belangstelling ontbreken. De opbrengst van de VOKZOS HBS- avond, gehouden op Vrijdag 13 Maart, heeft een bedrag van f 172,50 opge bracht, welke som één dezer dagen aan het Rampenfonds werd afgedragen. DE STROOM VAN MODESHOWS, die deze -week over Alkmaar kwam, vond zijn einde in de jubileum-show van de firma Lienesch. Bij het zien van vier mannequins in de kleding van het begin dezer eeuw kregen wij een flauwe idruk hoe zo'n modeshow vijftig jaar geleden zou zijn geweest toen deze zaak werd opgericht. De kleding van nü kan ons toch meer hekoren: de keurige tailleurs hadden alle een goede pasvorm en waren modieus afgestemd. Speciaal het donkergrijze alpacca-pak met de plooien achter in de rok had een grootsteedse allure; ook het tricot pak met tweed-effect was een gelukkige keus. De keuze van de mantels waar van Nederland van eigen fabrikaat zo'n prachtige collectie bezit, vonden wij minder succesvol. Een uitzondering maken we voor een grijze kamgaren mantel met zwart gevoerd, die aan twee kanten draagbaar was. De shorties hadden de goede lijn, we herhalen het maar weer: nauw om de heupen en ruim van boven. Mooi van kleur was de shorty van oranje en groen geruite tweed, die op het zwarte jurkje met hoge hals gedragen werd. De smaak van de leiding van deze show ging zeker uit naar het verfijnde genre en met succes. Vooral ook de combinaties met de hoedjes waren van een bijzondere verfijning. Alleen hebben wij ons afgevraagd waarom de eenvoudige katoenen jurk zo schaars was vertegenwoordigd. Wel zagen we enkele mooie Engelse katoe nen importjurken, maar waarom b.v. geen enkele tennisjurk? De japonnen van Kasha leken ons ideaal voor de koude Hollandse zomers. Dit ouderwetse materiaal wordt geluk kig door de confectionairs weer ver werkt. Enthousiast en terecht werd een licht beige Kasha jurkje begroet, dat met zijn plissé rok in grijs met gele streep een voortreffelijk geheel vorm de. De uitgebreide collectie goed zit tende linnen jurken in pasteltinten was het beste gedeelte van de show; spe ciaal vermeldenswaard is het heel mooi crèmekleurig linnen jurkje met de ap- pliqué's van kant en parels. De Organza jurken met hun Picasso- achtige figuren waren niet altijd flat teus. Beslist romantisch was daarente gen de prachtige rose stijl-japon in ge borduurde Organza. Zoals het werd ge dragen door de frêle, mooie mannequin Maud leek het een schilderij van Rey nolds. De kleine avondtoiletten konden met hun mooie tinten, wijde rokken en lage halzen wel geïnspireerd zijn op die uit de tijd van Sarah Bernhardt. De stola"s en cape's van Nertz en Zobelfeh gaven aan deze robes een passende finishing touch. HENDRINE. JEUGDDIENST In de jeugddienst, die a s. Zondag om 7 uur n.m. namens de Hervormde Jeugdraad in de 'Kapelkerk gehouden wordt, zal voorgaan ds J. M. de Jong van Amsterdam met het onderwerp: „Last van stemmingen". LANGESTRAAT alkmaar telef. 2626 (Advertëntië^ng. Med.) HET ROTTERDAMS TONEEL heeft gisteravond in Het Gulden Vlies een imponerende voorstelling gegeven van de tragedie „Hendrik IV", een van de meest kenmerkende spelen van de Italiaanse dichter-schrijver I-uigi Pirandellp. Een onwezenlijk en angst inboezemend stuk enerzijds, maar anderzijds ook diep menselijk. De hoofdfiguur zowel door zijn rol als door zijn persoon lijkheid was Ko van Dijk, die op fascinerende wijze, met eep ontroerende, van tragiek vervulde dictie en met een bijzonder expressieve mimiek de rol van Hendrik IV vervulde, of beter gezegd, de rol van de man, van wie men dacht, dat hij zich verbeeldde Hendrik IV te zijn. ling van de auteur geweest. Ko Arnoldi speelt rustig en gerijpt de rol van de conventionele dokter Dionisio Genoni, Loudi Nijhoff is soms ontroerend als de markiezin Mathilde Spina. Kitty Knappert als haar dochter Frida en F. Vorstman als de jonge markies Car lo di Nolli zijn weinig opvallend in rollen, die ook geringe mogelijkheden bieden. Dick van Veen doet het goed als de onbewogen, cynische baron Bel- credi. Bezwaren tegen het stuk zijn, dat het weinig werkelijke actie biedt, en dat de geladenheid, welke het deels juist daardoor bezit, leidt tot debatten in een hoog tempo, waardoor de zware tekst de uitstekende verta ling is van de dichter Keuls voor velen wel eens moeilijk is te volgen. HE hoofdthema's van Pirandello's werken zijn steeds de gedachten, dat het onmogelijk is de waarheid te leren kennen, en dat alle mensen ge maskerd en verkleed leven. Pirandello accentueert viorts de hoofdzaak en ijdelheid van elke illusie. De waar heid verschijnt in duizenden vormen, welke echter alle irrëeel zijn. De mens is niet wat hij denkt te zijn, doch is steeds iemand anders, al naar gelang wie hem en hoe men hem beziet. En ook dat is allemaal schijn. In „Hendrik IV" wordt een man in de twintigste eeuw waanzinnig door een val van zijn paard tijdens een historische optocht, waarin hij Hendrik IV uitbeeldt. Hij wordt nu „werkelijk" Hendrik IV, doch na twaalf lange ja ren keert zijn verstand weer. Hij blijft dan echter tóch in zijn rol en speelt nog acht jaar lang een spel met de genen, die menen met hèm een tragisch spel te spelen, die aan zijn aanvanke lijke waanzin hebben toegegeven en hem een huis laten bewonen, dat ge heel is ingericht als het paleis van de echte Duitse keizer Hendrik IV, met raadsleden en al. Zelfs zijn bezoekers kleden zich in de gewaden van die tijd, negenhonderd jaar geleden. Voor de verbitterde pseudo-Hendrik IV is dit een vlucht uit zijn ledige bestaan, de reïncarnatie van de Canossa-ganger geeft hem een levensdoel, en tevens is het zijn wraak op zijn geliefde én haar minnaar uit zijn „vorige leven". Aan het slot van het stuk doorsteekt Hendrik TV met zijn zwaard ten slotte de minnaar van zijn vroegere geliefde, de cynische baron Tito Belcredi, wan neer men meent een listig middel te hebben gevonden om hem te genezen. Is hij nóg of wéér waanzinnig of is hij normaal? Wie zal de waarheid zeg gen? Zijn hele verdere leven zal hij Hendrik IV zijn. En mét hem blijven slechts zijn dodelijk beangste „raads lieden". Naast het grootse en bezielde spel van Ko van Dijk vervullen de anderen op nauwgezette, doch veel minder op vallende wijze hun taak. Dit contrast is overigens ook ongetwijfeld de bedoe- De in onze zaak is slechts een van de ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) De twee winstpunten, welke AlcmaHj in de thuiswedstrijd tegen De Spartaan behaalde (het werd een .2I overwin ning voor de withemden), zijn door een protest van De Spartaan aan het wan kelen gebracht. De Amsterdammers dienden namelijk een protest in, dat gisteravond door ëlt protestcommissie werd behandeld. De Amsterdammers hadden uit een in directe vrije trap een doelpunt ge scoord, dat door de scheidsrechter te. recht werd geannuleerd. De Spartanen hadden echter niet geprotesteerd tegen het afkeuren van dit doelpunt, maar wel tegen de beslissing van de scheids rechter, Men Was namelijk van mening dat de referee een penalty had moeten geven. Gezien de verhoren, welke gis teravond plaats vonden, kwam de pro testcommissie eveneens tot deze over tuiging, zodat op een nader te bepaien datum een Spartaanspeler met zijn aan. voerder naar Alkmaar zal moeten rei. zen om een penalty te nemen op het doel, dat door Vasbinder moet worden verdedigd. De mogelijkheid is echter aanwezig, dat Alcmaria tegen deze be slissing in beroep gaat. Het verloop van deze gehele affairi is nogal wonderlijk geweest. Toen de aanvoerder van De Spartas: na afloop wilde protesteren, zei di scheidsrechter: „Hier wordt niet gepro. testeerd en geen penalty genomen." Het Spartaan-team droop na deze me. dedeling af, maar heeft gebruik ge maakt van de termijn, 3 x 24 uur, om daarna de kwestie door de bevoegde instanties te laten behandelen. „Gaat u voor", zei de heer J, Leek van de Oudeg-racht tegen een mevrouw, toen hy het Paradijs der Vrouw in het Wapen van Heemskerk binnen wilde gaan. En deze beleefdheid bezorgde hem een paar gloednieuwe nylonkousen. Hy was, toen hij voor het loket verscheen, de 99ste bezoeker, maar doordat hij de achter hem staande dame voor liet gaan schoot hy automatisch een nummertje op en dat betekende in dit geval een paar kousen, die zün echtgenote wel dankbaar in ontvangst zal hebben ge nomen. Het is gisteren zowel 's middags als 's avonds zeer druk geweest, niet alleen met vrouwelijke bezoekers uit Alk maar maar ook uit de omliggende plaat sen. Om vijf uur gistermiddag had men reeds een totaal van 4000 bezoekers ge boekt en dit getal werd in de avond uren nog geducht overschreden. Onder de aanwezigen was ook mevrouw Wy- tema, die Dinsdagmorgen de beurs had geopend, maar nu npg eens een kijkje Aan de Noorderkade bij de Verenig de Brandstoffenhandel ligt de Herma- nus Dordt gemeerd, een tjalk, die ge laden is met tachtig ton goederen, wel ke oorspronkelijk bestemd waren voor de noodgebieden, maar die nu zullen worden gedistribueerd onder het be hoeftige katholieke volksdeel van Alk maar, Den Helder en de omliggende plaatsen. De goederen, voor het meren deel afkomstig uit Frankrijk en Luxem burg, werden door schipper R. Tabak in Rotterdam ingeladen en zullen door het Interparochieel comité in ontvangst worden genomen. GESLAAGD VOOR DROGISTE In Amsterdam is voor het vakdiploma drogist geslaagd onze plaatsgenote mej. C. R. Bleeker. 64. Piet Potlood werd door een paar agenten vrij hardhandig de bureauka mer van commissaris Archibald Red- nose Smith ingeduwd en niet zodra had de politiechef onze journalist in de ga ten gekregen of daar barstte hij al los. „Zóóó meneer de leugenaar, zóó me neer de praatjesmaker. Ik ga jou eens even afleren de politie leuke verhaal tjes op de mouw te spelden- Weet jij, hoe wij dat vakkundig noemen? Dat noemen wij het afleggen van vals» verklaringen. En weet jij, wat daar op staat? Een hechtenis van zes maanden. Dat staat er op, als je 't weten wil! En ik ben vast besloten jou voor die tijd op te sluiten. Jij hebt je lange neus in een hoogst ernstige zaak gestoken en op dat punt versta ik geen grapje». Hoe haal je het eigenlijk in je hoofd, vent, om mij als de hoogste politie autoriteit van Oekoeroewanda te wil len wijs maken dat een van die sme rige rovers van Roekiraki's zou kun nen praten, ja een beschaafd man zou zijn, die hier gekomen is, om die troep vieze apenDe commissaris wilde nog veel meer zeggen, maar op dat ogenblik werd er dringend op de deur geklopt en bijna op het zelfde ogenblik kwam er een agent van politie binnen, die er uiterst verbijsterd uitzag: „Me neer de commissaris, komt u toch 's gauw kijken. Alle gevangen genomen apen, die tot voor tien minuten zo onhandelaar waren, dat er geen land mee te bezeilen viel, zijn plotseling zo mak als lammetjes ge worden. De meesten zitten stilletjes te huilen en er is niet één meer, die een brutale mond op zet, als je langs de hokken loopt....!" kwam nemen nu alles in volle werking was. Vandaag draait de beurs voor het laatst. Verwacht wordt, dat het aantal bezoekers, dat gisteren ruim 1800 be droeg, ook nu niet ver van dit getal zal verwijderd liggen. KLEDERMAKERS LAAT 112 (Advertentie, Ing. MedJ VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Cassis":' (18 jr.); Cinema Americain, 8 uur: M»'® train (14 jaar); Rex Theater, 2.30e»8 uur; Morphine (18 jaar); Victoria'!11^' ter, 8 uur; Sprong in 't hellevuur (11 F» Wapen van Heemskerk, 10—11J1»1' Damesbeurs; Hotel Victory, 8 uur: Ne' derland-Frankrijk; Stedéiyk Muse»®' 8 uur: Tentoonstelling „Start". BERGEN, Rustende Jager, 8 uur' Zondige levens (18 jaar). ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur. Wapen van Heemskerk, 8 uur, m jaar VOKZOS. Gulden Vlies, 2 uur, Verg. Exports'»1' ling. BERGEN. De Oude Prins. 4-8 uur, huldiging dr Van Gelder. BERGEN, Rustende Jager, 8 uuf, Zondige Levens (18 jaar). itJ1.ns zaal, 3.30 uur, opening PaasexpositF- N.-SCHARWQUDE. Tivoli, 7.30 uur, Een Amerikaan in Parijs (alle leen-'' DIENST APOTHEKEN- De avond- en nachtdienst der theken wordt deze week waargenoni door apotheek Hartong van at Langestraat 1. Hoog water te Bergen aan Zee- Vrijdag Zaterdag Vrijdag Zaterdag "510 M> Te Camperduin Hoog kaag 14.40 2.53 8-40 20' 15.15 3-28 9-15 «Kb de lente i: derdaad de laatst, jaarsweer beleven ders, of cr worde maakt voor de a.: end-trips, uitstapji De plaatseiyke vreemdelingen verh grote rol spelen 1 hun propaganda-a] gesteld ten einde te trekken. Ook Langedijk 1 de V. V. V., die i actief werkzaam J tal van touristen eilanden, de naam dijk alom bekendl ken. Het betreft h vallen doorgaand streek zich nu eei het houden van p Dit bezoek b zichtigen van de t Broek en Noord-S den van rondvaar de grote conserve: enz. Het vorige s geteld, 1085 tourist waarvan het grooi de kaasmarkttrip i te. Hoewel het nog worden, dat de V'. OOOOOOOCKXXX GRAMh om gramol horen en i <KXx>OOOOOOOC (Adv Uit de ra LANGEDIJK voorstellen prijkt agenda, waarin B. niissie voor kindc Holland een subsic kas willen verlen tekort van het nat van de in deze i bureaux voor zuig onder de navolge le) de commissi* van het boekjaar ning over; 2e) a werkelijke uitkon commissie het nac per bureau voor bureau voor kleuti zal niet meer bedi het bedrag, verkre vuldiging van het bureau maal f 10,- Voorts zijn van i nen om drie won: woude onbewoonl daar deze in een c dat deze huizen ooi brengen van verbe stellen. Het betre Dorpsstraat 298, Bruin; de woning woond door N. Koo woond door J. A. 1 straat 108a. Eigen mevrouw de Wed. en voor de twee las de Wed. B. Koste hugowaard. Witte kool wordt grote hoeveelheden voerd voor de comp Oost-Duitsland. Door andere landen, speei belangrijk beter were zen betaald worden. Duitsland niet bovei kan worden betaald maar een klein deel op de bestemde plaa Waarschijnlijk kan witte kool voor Oost den verkregen. Men van witte kool rode wel een overschot va Voor witte kool v; cent per kg betaald 8 cent. Kleine tot 1! jn rode kool bleef bestelde kool konder geen grote geplaatst waarop de rode kool kg betaalde men 7 vooral in de kleine kocht worden, met notering. Naar grote gele b maar weinig vraag. NOORDSCHARWC Bezette competitiewi vnl'ï"'*Jns -Schaak volgende uitslagen: Bouv I2tv]?s: B' Spaaj J- Klmkert—G. Goi Goudsblom_j. Mo 3e klas: J. Boiuve C. Gutkerp r «w. P. Glas 0l. k nrLa5derWcdstri'<1: i W. Kaan 0—l, p. c 0—1, J Bakkercf WitsmeerG. Keppe VERKIEZING BROEK OP LAN< verkiezmg van twee Ned Herv. kerk ha< a? heren A. Dekker bi» gekozen werden

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2