Wij openen lio-oAjaa>iö- 5.98 «SwS&F», - Xamgaren Costumes vanaf i 69.50 Moderne Colberts vanaf i 24.50 Pantalons, de nieuwste kleuren REGENKLEDING Restauratie kerk Oude Niedorp wordt deze zomer uitgevoerd Nieuws uit Castricum het seizoen 114.50 AANBIEDING Speza „Revelation" P. N. v. d. Meer Het Vulpenhuis Koopkrachtige Lezers De beste permanent5.— Voor gevoelig hoofd stroomloos I $.50 Tlède permanent10. SCHERMER WEG 9 - ALKMAAR Voor de as Feestdagen gaarne vroegtijdig bespreken. Telel. 5255 Aciie om geld nog voortgezet INBRAAK TE HILVERSUM 3LEEF ONOPGEHELDERD De Schager markt Nieuwe operas van ..CAMERATA Twintig stieren naar de keuring Dinsdag propaganda-avond voor de B.B. BURGERLIJKE STAND Gezinszorg aan 142 gezinnen Albert van Dalsum trad op voor Elckerlyc 2.0.000 kg peen voor export Medemblik Ambulante handelaren voor marktsanering SINDS VELE JAREN HET VERTROUWDE ADRES ALLEEN GEVESTIGD Wij kutinen uw advertentie goed verzorgen als U deze maar TIJDIG aan ons opgeeft 13.95 PAS-AA N' 'f SIERHUIS Marle Oudejans Alkmaarsche Courant A Timmerman Scheepvaartberichten Eerste motorspuiten voor de BB VRIJDAG 27 MAART 1958 Maison Grandjean De gang van zaken rondom de restauratie van de kerk der Nederlands Her vormde gemeente in Oude Niedorp ontwikkelt zich precies volgens plan. gelijk het in de oorlogsbulletins heet, alleen met dat verschil, dat er geen sprake is van distanciëring, maar van een gestage vooruitgang, die men, het oog kom!en op andere gevallen, schier niet voor mogelijk had gehouden. Konden wij enkele weken geleden vermelden, dat de subsidiëring van Kijk, provincie en gemeente In kannen en kruiken was en dat nu het woord was aan de Kerkelijke gemeente, ook dit woord is nu gesproken, zo bleek ons gisteren in een gemeenschappelijke vergadering van Kerkvoogden en notabelen met de restauratiecommissie, die onder leiding van dr De Wilde werd gehouden. Allereerst werd een overzicht opge maakt van de in de afgelopen week ge houden lijstcolecte. Van de vijftien uit gezette lijsten waren er dertien binnen gekomen met als resultaat een bedrag van f 1271. De verwachting is, dat als alles afgewerkt is, de collecte een be drag van f 1500 zal hebben opgebracht. Een resultaat, dat ongevear in de lijn van de verwachtingen van de restaura tiecommissie lag. Opgemerkt mag hierbij worden, dat het verblijdend is, dat in het onkerke lijke Noord-Holland onder de Vrijzin nig Hervormden en zelfs bij de niet- kerkelijken zo veel belangstelling be- bestaat voor het behoud van deze oude kerk, dat in een dergelijke kleine ge meente een zodanig bedrag kon worden Ingezameld. Ter vergadering bleek echter wel, dat men er nog niet helemaal is. Er zal op één of andere manier nog meer geld moeten worden ingezameld. Men heeft daartoe verschillende verzoeken aan in stellingen en corporaties lopen cn de verwachtingen zijn, dat als de actie ge heel is afgelopen, men er in zal zijn ge slaagd, het vierde deel van de kosten van restauratie bijeen te brengen. Mochten er onder de lezers vai| dit blad zijn, die op één of andere wijze het streven tot behoud van deze kerk willen steunen, dan is elke gift, groot of klein, op het gironummer van de commissie ten name van de heer W. Slijbooin onder nummer 113101 Oude Niedorp van harte welkom. Verheugend is het te kunnen vermel den, dat heden ten huize van architect Drie verdachten weer op vrije voeten De drie jaar geleden in een Hilver- sums logement gepleegde inbraak, waarbij enkele honderden guldens, vier Engelse bankbiljetten en een aantal Zwitserse polshorloges werden ont vreemd, is onopgelost gebleven. Giste ren heeft de Amsterdamse rechtbank de drie verdachten vrijgesproken we gens gebrek aan bewijs. Tegen de twee manlijke verdachten, de 27-jarige los arbeider F. C. S. uit Oss, die reeds acht maal eerder was veroordeeld, en de 28-jarige boomkwe ker H. V. uit Hazerswoude, had de of ficier van Justitie een jaar geëist. Te gen de 26-jarige dienstbode A. S, luid de de eis zes maanden wegens uitlok king. Het was haar man geweest, die na drie jaar de politie had ingelicht Hij vertelde, dat zijn vrouw, met wie hii intussen onenigheid heeft gekre gen. de twee mannen de tip voor de inbraak had gegeven. Ter zitting ga ven de verdachten dit toe, doch de mannen zeiden, dat zij de inbraak niet gepleegd hadden. De tipgeefster ver weerde zich met de beschuldiging aan het adres van haar man, dat hij haar had gedwongen de mannen in te lich ter. over de situatie en de mogelijkhe den in het logement. ZESTIENJARIGE .TONGEN VERDRONKEN Gisteravond is de 16-jarige machine bankwerker J. Haas uit Rotterdam van de Bergsingelbrug in het Noorderkanaal gevallen en verdronken. Hij was aan de buitenkant van de brugleuning gaan lopen en is toen vermoedelijk uitgegle den. Eén van zijn vrienden, die evenals hij niet kon zwemmen, heeft nog ge tracht al wadende door het water de jonge man te bereiken, maar wegens de te grote diepte moest hij zijn pogin gen opgeven. Na ongeveer tien minuten dreggen werd H. naar boven gebracht. De levensgeesten konden* echter niet meer worden opgewekt. Fledderus in Enkhuizen de aannemers hun biljetten kunnen inleveren. Woens dag 1 April komen kerkbestuur en res tauratiecommissie weer bijeen. In deze vergadering zal een nieuwe kerkvoogd worden benoemd, terwijl tevens de gun ning zal worden gehouden naar aanlei ding van de aanbesteding restauratie. Woensdagmiddag is de kerk bezocht door mr Plotke, referendaris van het Ministerie van Onderwijs, en de heer Van Ieperen van Monumentenzorg, die een en ander in ogenschouw hebben ge nomen en als hun visie uitspraken, dat de restauratie deze zomer volledig haar beslag zou krijgen. Deze heren gaven als hun mening te kennen, dat Oude Niedorp wel zeer geboft had, door zo voortvarend te zijn, daar het vrijwel zeker moet worden geacht, dat de eco nomische gevolgen van de watersnood op de restauratie van oude gebopwen een nadelige invloed zal hebben. Plan nen die in kannen en kruiken zijn, gaan door, de rest zal opnieuw worden op geschoven. Op deze stille markt, na de tentoon stelling, ontbraken zelfs de slagers uit Schagen en omgeving. Wat een tegen stelling met de dag tevoren, toen sla gers uit de gehele provincie aanwezig waren om een kwaliteitsbeest te ko pen. Als hoogste prijs noteerden we op die dag 1800,voor een pracht exem plaar, dat op de Friese tentoonstelling een waardige bekroning wist te ver krijgen. Na twee tentoonstellingen woog dit dier nog 938 kg. Deze dag dus geen slagers en evenmin vette koeien. Geldekoeien waren er heel wat en ze noteerden hoge prijzen met stugge handel, wat, gezien het vroege seizoen, bijna niet anders kan. Kalfkoeien gin gen daarentegen vlug van de hand in prijzen van 800 tot 1050. Kalfvaar- zen tot ƒ825. Op de nuchtere kalverenmarkt een stugge handel met prijzen, die op nieuw daalden en nu kwamen te lig gen tussen ƒ28 en ƒ50. dus een rijks daalder a vijf gulden lager dan de vorige week. De schapenmarkt bood hetzelfde beeld van de vorige week: Ze zitten te loeren, wat betekent geen handel van betekenis. Paarden waren er heel wat. Handel stug. Slachtpaarden van ƒ500ƒ900, werkpaarden van ƒ800ƒ1100. Op de biggenmarkt was zeer weinig handel. Prijzen en aanvoer: 10 paarden 500 1100; 3 geldekoeien 600—825; 8 kalf koeien 8001050 4 vaarzen 625825; 2 pinken 375475; 319 nuchtere kalve ren 2850; 28 overhouders 4590; 2 zeugen 200350; 50 biggen 3055; 3 konijnen ƒ6 per stuk. ires Het repertoire van het Nederlandse Kameropera-gezelschap „Camerata" zal in het seizoen 1953-1954 worden uitgebreid met twee nieuwe stukken, ni. „Het meisje van Elizondo" van Jac ques Offenbach en „Het geheim van Suzanna van E. Wolf Ferrari. Van het soe en'repertoire blijft „Camerata" spelen. „De zangpaedagoog en haar meesters meesteres" van Pergolesi, „Landhuis te koop" van Dalayrac, De apotheker van Haydn en „Het me dium van Menotti. Spoorenberg, Erna Drayer.D Sffl* dafkTeen' n^euw doëftrettend^l"8 de financiële mogelijkheid eev^a Gisteren vond alhier de voorkeuring van stieren plaats vanwege de Rund- veefokvereniging Duinstreek-Zuid. Op het keuringsterrein aan de 'Torenstraat waren 20 stieren aangevoerd. De twee jarige en oudere stieren werden defini tief gekeurd. Het waren; Adema van Worteltje 6, eig. wed. L. Schermer en Bilja Lindt Frans, eig. St. Adelbert Abdy te Egmond, beiden van N.R.S. Vijf stieren werden goedgekeurd voor N.H. In N.R.S. werden verder inge schreven: Pieter 7, eig. G. R. Valke- ring; Fokki Ad v. d. Laura Hoeve. eig. G. P. Valkering en de Abdy; Wodan S 2, eig. wed. L. Schermer. Twee stieren werden afgekeurd voor P. en drie afge wezen wegens te jeugdige leeftijd. De algemene indruk van deze keu ring was, dat er ook dit jaar een voor uitgang merkbaar is. Was men vroeger tevreden met opneming in N.H., thans vindt men een stamboekstier N.R.S. heel gewoon. Een verheugend verschijnsel is verder, dat meerdere leden zelf stieren opfokken, wat een sterke stimulans be tekent voor de fokkerij in Kennemer- land. Wij brengen in herinnering, dat op Dinsdag 31 Maart in de zaal van hotel De Rustende Jager door de burgemees ter een filmavond wordt georganiseerd, ter propagering van de ledenwerving ten behoeve van de Bescherming Be volking. Elke ingezetene boven de leef tijd van 16 jaren is hier welkom. Er worden enkele geluidsfilms betrek king hebbende op de BB vertoond, terwijl de inspecteur van politie P. J. Haverlag, een toespraak zal houden. In totaal zijn voor de zelfbescher ming, d.w.z. voor de blokploegen, 125 personen nodig. Geboren Gertrudis W. M., d. van J. W. Zandbergen en G. Th. van den Fijnde. Adrianus J., z. van A. Scheer- man en D. G. Spil. Ondertro uwd: Hendrik Bron en Elisabeth Helmers, won. te A'dam. Krijn St. I. Boot en Susanna M. Overweg. Overleden Johanna Fr. de Jong, 66 jaar, wed. van Ch. F. Takkenberg, won. te A'dam. Leonardus J. van der Kroft, 72 jaar. gehuwd met A. de Rooij, won. te A'dam. Dirk de Vries, 84 jaar, wed. van A. Keppel, won. te Alkmaar. Theo- dorus Schoen, 76 jaar, gehuwd met M. Bakker, won. te Hoorn. Anna M. Lon- nee. 65 jaar, ongehuwd, won. te A'dam. Margaretha S. Oortman, 85 jaar, wed. van L. van Schaagen, won. te Utrecht. Pietje Smit, 59 jaar, ongehuwd, won. te Texel. Het werk van de Stichting Katholie ke gezinszorg neemt ieder jaar in aan vang toe. In 1952 werd er gewerkt met vijf gediplomeerde gezinsverzorgsters en vier gezinshulpen, terwijl dikwijls ook nog noodhulpen moesten worden aan genomen. In 73 gezinnen werden 1300 dagen gezinszorg geboden, en in 69 ge zinnen 1350 dagen hulp verleend. BRIDGE-NIEUWS VAN BRICAS De wedstrijd voor de onderlinge du plicaat-competitie welke bridgeclub Bricas" speelde, heeft geen verande ring gebracht in de totaal stand. Het viertal v. Kleeff, Kossen ,v. Eik. Peters, won met 54—39 van het viertal de heer en mevrouw v. d. Brink en de heer en mevrouw Offenberg, hetwelk tot de middengroep behoorde. Eerstgenoemd viertal staat thans met 21 punten, 10 gewonnen en 1 gelijk ge speelde wedstrijd aan de kop. Het viertal Klaase, Morelis, Tiemstra en Toepoel is tweede met 20 punten uit 10 gewonnen en I verloren wedstrijd. De bekende toneelspeler Albert van Dalsum is gisteravond voor de Kunst kring Eckerlyc opgetreden en heeft te samen met Albertine de Visser het to neelspel „Genesius" van Henri Ghe- on opgevoerd. Het optreden van deze grote acteur betekende voor de Kunstkring het hoogtepunt van dit seizoen. Op de Exportveiling werd gisteren van de aangevoerde peen 20.000 kg ver kocht voor export. Kwaliteit B no teerde f 12.90f 13.40 kwaliteit C f 6 f 8.10. Bovendien werd er nog 400 kg sjalotten verhandeld voor een prijs van 85 ct. per kg. Op het nippertje gered Woensdag geraakte bij het spelen een zoontje van de familie Van der Lee in zee naby het havenhoofd. Het kind, dat nog te jong is om te kunnen zwemmen, werd opgemerkt door zijn tweelingbroertje, dat naar huis holde en zijn moeder waarschuwde. Ook deze kon de drenkeling niet bereiken. De passerende zoon van de fam. de Gast was echter meer mans en smaakte het genoegen het reeds bewusteloze joggie op het droge te brengen. Een ongeluk, waarbij door resoluut optreden erger werd voorkomen. De centrale vereniging voor de markt-, straat- en rivierhandel heeft zich gisteren uitgesproken voor een sanering van de overvoerde markten, in dier voege, dat geen uitbreiding aan het bestaande aantal standplaatsen zal worden gegeven, en het aantal kooplie den per branche op deze markten gaan deweg teruggebracht wordt tot een ver antwoord getal. Het hoofdbestuur van de centrale vereniging zal informaties inwinnen over de mogeiykheden om Nederlandse markt- en straathandelaren in het buitenland te laten optreden en waar nodig, met bevoegde buitenlandse organisaties besprekingen te laten voe ren over alle aangelegenheden, waarbij Nederlandse ambulante handelaren be lang kunnen hebben. GROTE SORTERING f PERLONS ENKALONS NYLONS Alleen eerste kwaliteit Geminderd Alle mogelijke uitvoeringen SERVIEZEN Dé uitkomst voor «•rioolden en Jonggehuwden. Elk onderdeel af zonderlijk verkrijg baar. tlo HET STADHUIS Lanqestraot 21 Alkmaar ,Uw PAS-.AAN leverancier- Mevrouw OLIE, Kennemer- straatweg 15," vraagt EEN NET MEISJE, voor hele of halve dagen. Schoutenstraat 15 Er sit niet slieen •tijging in one bon nemen ten- aantal, maar ook de Handeldrijvende Middenstand ziet sijn belang en ad verteert in steeds toenemende mate in de heeft niet alleen prima vakkledingl Maar ookt FIJNE OVERHEMDEN prima pasvorm v. boord m. baleinen 8.90 WEEKEND SHIRTS kleurecht v.a. angestraat 4 Teleloon 2231 Alkmaar Abbekerk, pass. 25-3 Kaap Guardaful naar Singapore Amstelkroon, 25-3 n.m. van Djeddah naar Djibouti Alnati, 26-3 te Recife Annenkerk, 25-3 n.m. van C'taru naar Yokohama Arendskerk, 25-3 van Marseille te Cadiz Argos, 25-3 n.m. van Savona te Genua Arundo, 25-3 n.m. van Damman naar Kuwait Aalsdijk, 25-3 van New York te R'dam Aibireo, 26-3 te Rio Grande verwacht Aldabi, pass. 26-3 Vlissingen naar Ant werpen Alkaid, £13-3 te Parana Alm- kerk, 26-3 van Melbourne te R'dam Ariadne, 23-3 van Port au Prince naar New York Aardijk, 25-3 te Antwerpen Alchiba, 26-3 van Hamburg te R'dam Alhena, 25-3 van Buenos Aires naar R' dam via Montevideo Amor, 26-3 van Piraeus te Alexandrië verwacht Bali, 25-3 van A'dam naar Hamburg Ban tam, 25-3 te Suez Blommersdijk, 26-3 te Halifax Bonaire, 25-3 420 mijl zuid west van Lands End naar Barbados Bor neo, 26-3 v.m. te Hamburg Boissevain, 35-3 van Durban naar Port Elizabeth Billiton, 23-3 te Vancouver Boskoop, 25-3 van Trinidad naar Laguaira Cal- tex Nederland (t), 25-3 van Sidon te R' dam Clavella (t), 26-3 van Curacao te Havana verwacht Cottlca, 25-3 690 mijl oost-noordoost van Barbados Ceronia (t), 25-3 van Singapore naar Yokohama Corilla (t). 26-3 van Ras Tanura te Sin gapore Cronenburgh, 26-3 van Bilbao te IJmuiden Drente, 25-3 van Penang naar Belawan Etrema (t), 26-3 van Singapore te Bombay verwacht Gor- dias, 25-3 van Gdynia naar A'dam Gra- veland, pass. 25-3 Kaap Verd. Eilanden naar Las Palmas Groote Beer. 26-3 van R'dam te Halifax Gfoote Kerk, 25-3 te Antwerpen Hector, 25-3 van R'dam te Hamburg Hecuba, 24-3 van Cristobal naar Tampa Indrapoera, 26-3 te Sin gapore Jagersfontein, 25-3 340 mijl noordoost van St Helena naar Kaapstad Japara (KRL), 24-3 van Boston Java, 25-3 van Colombo naar Suez Johan van Oldenbarnevelt. pass. 25-3 Kaap Bon Kieldrecht, 26-3 van Singapore te Port Swettenham Kota Inten, 25-3 van Pe nang naar Singapore Kedoe, 25-3 te Antwerpen, verm. 26-3 14 uur van Ant werpen naar R'dam Kota Gede, 24-3 te Ras Tanura, verm. 25-3 van Ras Ta- r.ura Laertes, 26-3 van Aden naar Dji bouti Luna, 26-3 te Kiel. Langkoeas, 25-3 van Singapore naar Pangkalpinang Lawak, 25-3 van Colombo naar Bombay Lekkerkerk, 27-3 te Suez verwacht Lemsterkerk, 25-3 n.m. van Kuwait naar Bandarshapur Leopoldskerk, 25-3 van Barcelona naar Hamburg Maashaven, 25-3 van Sapele naar Lagos, alwaar 27-3 verwacht Manoeran, 25-3 van Surabaja naar Tjilatjap Marisa (t), pass. 25-3 Gi braltar Mataram, pass. 25-3 Socotra naar Penang Muiderkerk. 24-3 van Cal cutta naar R'dam via Colombo Mer- wede, verm. 26-3 van, van Hamburg Meliskerk. 25-3 van R'dam naar Japan Nieuw-Amsterdam, 25-3 170 mijl zuid van Kaap Sable naar Cobh Noordam. 25-3 460 mijl zuidoost van Kaap Race Oranjestad, 25-3 van Madeira naar La guaira Poseidon, 25-3 n.m. te Antwer pen Prins Philips Willem. 25-3 n.m. van Dakar te Casablanca Parkhaven, pass. 25-3 Recife Prins Johan Willem Friso, 26-3 van St John te R'dam Rijndam, 25-3 van New York naar R'dam Soest- dijk, 26-3 van Pladju te Tandjong Priok Sarperon, 24-3 n.m. van Porto Plata naar Philadelphia Scherpendrecht (t), 25-3 van Santos te Recife Schiedijk. 26-3 van New Orleans te Charleston ■*- -Stad Dordrecht, pass. 25-3 Finisterre Straat Malakka, 26-3 te Penang Suma tra, 25-3 van Singapore naar Port Swet tenham Salland, pass. 25-3 Kaap Frio naar Rio de Grande do Sul Sibajak, pass. 26-3 Gibraltar, 29-3 24 uur te Hoek van Holland verwacht Sloterdijk, 25-3 van Havana naar Tamplco Stad Lei den, 25-3 21 uur te Londen Tara, 25-3 van Bahla naar Antwerpen Tosari. 25-3 van Colombo naar Aden Tawah. 25-3 van Port Said naar Halifax Teireslas. 25-3 dwars Kaap Finsterre Trompen berg, 25-3 n.m. te Charleston Tamo, 26-3 van R'dam naar Bueno» Aires vla Antwerpen Teucer, 25-3 van Liverpool naar Le Havre Utrecht, 25-3 te -Bahrein Veendam. 25-3 van New York te R'- dam Waterman, pass. 25-3 Portland Bill Westerdam, 25-3 515 myi noord van Flores Willem Barcndsz. 26-3 van vangstgebied te Kaapstad Willemstad. 26-3 van Grenada te Barbados (heeft Grenada aangedaan) Woensdrecht, 25-3 n.m. van Porta Cardon te Botson Waal, 25-3 van Izmir te Kavalla Zonnewijk, pass. 25-3 Fernando Noronha Zeeland (KRL), 21-3 van Charleston naar New Orleans Zeeland (SSM), 25-3 van de Tyne te R'dam, De Amsterdamse brandweer heeft de eerste vier diesel-motorspuiten van een serie van 36 ontvangen, die zij als on derdeel van de materiaalvoorziening voor de B.3. van het ryk in bruikleen krijgt. Het Rijk heeft 600 van deze spuiten, die een capaciteit van 2800 liter per minuut hebb„n, besteld. Elke week worden er 50 afgeleverd. OBDAM, 25 Maart. 30.000 kg peen: B 14,70—13,90, C 6,60-7,30 en D 4; (5.000 kg bieten: A 6,50—7,20, B 6,80— 7,30 en Modjo 4; 3000 kg uien 58.60— 60.10 grove 55—57,40 en drielingen 44; 26 500 kg gele kool 8.40—14,40; 5000 kg Deense witte kool 6,10—10,40; 2000 kg rode kool 11.70—12; 1200 kg witlof: I 51, II 48,50, III 32—43 en IV 26.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7