Plannen beginnen voor een nieuwe veiling langzaam te vorderen r De wereldreis van Jimmy Brown Het jaar 1952 brachi nadelig saldo en geen dividend Voorjaarsmarkt te Alkmaar wordt in twee delen gesplitst AGENDA Alkmaarder W. v. d. Bosch kampioen geworden Oud-HBS-ers ontmoetten elkaar op een gezellige reünie Snip en Snap vermaakten publie mei hun Jubeltonen Londen Stariets verzorgden groot dee van internationaal propramma Kistenhuur werd met 1 cent verhoogd Ernstig ongeluk bij de Heilooërbrug Twee 7bc-vrije vee wordt streng van de reageerders gescheiden Palmpaas-optocht trok veel belangstelling aanvoerwegen Districts- en clubkampioenschap kegelen Twee 2de plaatsen voor Alkmaar IS Kaartsteem voor jubilerend Vokzos BRANDWEER ONDERNAM VERGEEFSE TOCHT BURGERLI|KE STAND Sinds 1938 won 100 m vrije in 1 min. 00.9 sec. Boxem slag SSV-Venhui zen 3-1 Keuken klopte Rol en Koch in eindsprint Foresters had geen moeite met Beemster MAANDAG 30 MAART 1953 IN DE JAARLIJKSE ALGEMENE VERGADERING van aandeelhouders van de Alkmaarse exportveiling is Zaterdagmiddag besloten de heffing van 1% ten bate van het bouwfonds voor een nieuwe veiling met een jaar te ver lengen. De termijn van vijf jaar, waarvoor de heffing indertijd was vastgesteld, was verlopen, maar het bestuur oordeelde het verstandiger het fonds, dat thans f 48.800.bevat, nog gedurende een jaar aan te vullen. Over de f 48.800. werd door de aandeelhouders nogal gediscussieerd, omdat men het onjuist achtte, dat dit bedrag niet was belegd. In plaats daarvan had het bestuur het fonds als werkkapitaal gebruikt en de voorzitter, de heer Joh. Noort, legde ook uit, waarop dit was geschied. Men had door de f48.800.bij de exploitatie te benutten kunnen voorkomen, dat er vreemd kapitaal moest worden gebruikt. De post betaalde interest zou belangrijk hoger zijn geweest als men aan de wens van de aandeelhouders gevolg had gegeven. Niettemin zegde de heer Noort toe, dat hij tijdens het komende boekjaar met het bestuur zou overleg gen of er aan de f 48.800.geen vaste bestemming zal kunnen worden ge geven. Het bedrag zal toch aan de exploitatie moeten worden onttrokken als men aan het bouwen toe is. DAT dit nog wel enige tijd zal duren bleek uit de woorden van de direc teur de heer E. Mak. die iets vertelde van de vele besprekingen, welke over de bouw van een nieuwe veiling zijn gevoerd met tal van instanties. Deze voorbereidingen ziin overigens niet zon der resultaat gebleven, want de heer Mak durfde met vrij grote zekerheid te voorspellen, dat de exportvei'ling van verschillende kanten steun zal ontvan gen wanneer zij tot de ,bouw van een nieuwe loods met kantoorruimte over gaat. Spreker geloofde, dat de plannen een volgend jaar veel meer vorderin gen zullen hebben gemaakt, maar hij maakte tevens van de gelegenheid ge bruik de leden er op te wijzen, dat zij, als de nieuwe veiling er komt, er reke ning mee dienen te houden, dat de tijd van het goedkope veilen voorbij is. Het veilingpereentage bedraagt thans 4 pCt. voor leden en 5 PCt. voor niet- leden en dit is in vergelijking met an dere veilingen uitzonderlijk laag. Het was dan ook geen wonder, dat over het jaar 1952 geen dividend kon worden uitgekeerd en hoewel er enkele leden waren, die hierover hun teleurstelling uitspraken, moesten zij later toch toege ven, dat het van veel meer belang is tegen een gering percentage te veilen zonder dividend dan tegen hogere kos- sten mèt een uitkering uit de winst. Het percentage voor 1952 werd dan ook onveranderd vastgesteld. Slechts de hr. A. van Diepen uit Alkmaar handhaaf de zijn standpunt, dat men een hoger percentage dient aan te houden als de exploitatie geen dividend toelaat. Ziin voorstel het veilingpereentage met een '1f51Vd"'pisötei'lr'te' ?èfhögen vond echter geen steun. De emballage van alle kisten zal met ingang van 30 Maart met 1 cent tot 3 cent worden verhoogd, een noodzakelii- ke maatregel, omdat de veiling tot nu toe nooit de veel hogere aanschaffings- kosten van nieuw fust in de huur had verdisconteerd. Dit kon zolang men nog od de oude voorraad teerde, maar nu deze langzamerhand zal moeten wor den aangewild, kon een huurverhoging niet uitblijven. Nadelig saldo Het financieel overzicht, dat door de directeur de heer Mak werd gegeven toonde aan, dat er een bruto nadelig saldo was van f 2468.43. hetgeen voor een belangrijk deel te wijten was aan de hogere lasten voor het personeel en het duurdere verpakikngsmateriaal. Ook het verleden jaar gehouden jubileum had een flinke bres in de kas geslagen. STRAATVERLICHT NG KWAMNAAROMLAAG De storm, die het afgelopen week einde over ons land woedde en vele harten weer in angstige spanning hield, heeft ook in Alkmaar nogal wat schade veroorzaakt. Van het steile dak van het politie bureau werden tientallen dakpannen losgewipt en naar beneden geslingerd, waardoor de St, Lauronsstraat, waar het lopen levensgevaarlijk werd, moest worden afgezet. De straatverlichting boven het kruispunt Langestraat-Koor- straat-Kerkplein kwam op Zaterdag om 18.40 uur naar beneden. De wir war van draden werd gelukkig direct opgemerkt, zodat onmiddellijk maat regelen konden worden genomen om erger te voorkomen.. De televisie antenne op het postkantoor vluchtte temidden van het stormgeweld ook de straat op. Talrijke ramen van de twee de verdieping van het postkantoor, die waren opengewaaid, dreigden er uit te waaien maar werden bijtijds weer gesloten. Op de Zaterdagavond- markt ging een aantal kramen op de loop. In een zuiveltentje werd hier door een automatische weegschaal ver nield. In de nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half twee vloog een per sonenauto met vier inzittenden, ko mende van de Kennemerstraatweg, door een onverklaarbare manoeuvre van de bestuurder in volle vaart over het rechter trottoir door de leuning van de Heilooërbrug. De gevolgen waren tamelijk ernstig. De bestuurder, de Alkmaarder S., werd door de schok uit de wagen "ge slingerd en moest met een ribfractuur en gebroken linkerarm per ziekenauto naar het Centraal ziekenhuis wordin vervoerd. De persoon die naast hem zat werd aan het hoofd gewond. Zijn vrouw en dochter die achterin waren, kregen respectievelijk een lichte shock en snijwonden aan het gezicht. Na in het Centraal ziekenhuis te zijn behandeld konden zij, behalve de be stuurder naar hun woning worden overgebracht. De auto werd zwaar be schadigd, de brugleuning en een licht mast werden vernield. Dr J. Louren verleende de eerste hulp. Bij 't horen van deze mededeling vroeg de hr. Van Diepen waarom men dan dit jubileum had laten doorgaan. Dat was z.i. helemaal niet nodig geweest. Het komt er op neer. dat de tuinders het feest hebben moeten betalen. De heer Joh. Langereis diende de spreker van repliek. In de eerste plaats is het de plicht van de tuinders, dat zij de men sen. die 25 jaar lang voor hun belangen op de bres hebben gestaan bij een zil veren jubileum hun waardering te laten blijken en in de tweede plaats is het goed, dat de veiling bij een dergelijke gebeurtenis zich eens aan de buiten wereld toont. ..Ik zou mij hebben ge schaamd. als dit jubileum zou zijn ge vierd met een receptie en een kopje thee", aldus spreker. De balans sloot met een eindbedrag van f 384.256,78. De emballage-voor raad is gewaardeerd op f 46.500, het geen neerkomt op 63 cent per kist. De periodiek aftredende bestuursle den de heren Joh. Noort, afgevaardigde van de LTB en de heer A. J. Hauer, afgevaardigde van de NFO werden met algemene stemmen herkozen. Jaarverslag In het jaarverslag werd melding ge maakt van het jubileum, dat de heren E. Mak, Joh. Noort, D. Rus, J. Jonker, J. God vliet, K. Koning en S. Groen op 1 November vierden. De omzetverhoging met f 50.000 tol f 1.450.375,65 vond haar oorzaak uitslui tend in de grotere aanvoer. Het prijs peil bleef vrijwel gelijk aan dat van 1951. Na een aanvankelijk goed begin van de glasspinazie, die reeds op 7 Maart werd ingebracht, volgde door het kou de voorjaar voor de koude-grondspina zie een laag prijsniveau. In totaal draai de er 61 ton door. de gemiddelde prijs bedroeg 17.7 cent per kg tegen 22,4 cent in 1951. De afzet van andere voor- jaars- en zomerproducten was vrij gun stig. Bloemkool en slabonen hielden goed prijs, maar de teelt van snijbonen en sla was in vele gevallen niet lonend. De omzet in fruit was hoog. doch de prijzen in de meeste gevallen te laag om de telers een financieel gunstig re sultaat te geven. Onder de invloed van de dwangmaatregelen, welke de kwe kers van St. Pancras en omgeving wer den opgelegd, ondervond de witlof-aan voer enige teruggang. Ditzelfde was het geval met de em ballage-omzetten bij de afdeling Fust centrale, tengevolge van het feit, dat de centrale in het drukst van het seizoen wegens een conflict met de handel an derhalve maand gesloten is geweest. Aan het slot van het verslag werd ge concludeerd, dat het jaar 1952 voor de veiling niet bijzonder gunstig is ge weest. Op een tijdens de rondvraag door een van de leden gemaakte opmerking hield de voorzitter van de provinciale commissie van tuinbouwveilingen in Noord-Holland de heer J. P. Nijssen uit Santpoort een pleidooi voor het verho gen van de kwaliteitseisen van de bin nenlandse markt. Dit is niet alleen een zaak die de tuinders, maar ook de handel aangaat, aldus speker. UET GAAT goed met de tuberculosebestrijding onder het rundvee en sinds 20 Mei 1951 zijn er reeds meer dan 21.000 reageerders in Noord-Holland geroodblikt" en geslacht. Bij het voorlopig overzicht van de resultaten van de wintercampagne 1952/53 komt dit duidelijk tot uiting, want het reactie percentage is wederom behoorlijk gezakt. Op de aanstaande voorjaarsmarkt, die op 22 April in Alkmaar wordt gehouden, kan derhalve een grote aanvoer van t.b.c.-vrije runderen worden verwacht en het is van groot belang, dat deze vrije dieren niet in aanraking komen met de reageerders. De reageerder van vandaag kan de. open lijder van morg.en zijn! Open lijders of open vormen zijn buitengewoon gevaarlijk, want zij verspreiden tuberkèlbacteriën naar buiten, vooral wanneer er een open longtuberculose in het spel is en zo mak-en zij weer nieuwe reageerders. Men heeft bjj het markttoezicht in Alkmaar volko men begrip voor dit gevaar en om de kopers van vrije dieren de grootst moge lijke garantie te geven, dat de vrije dieren afdoende beschermd worden tegen een mogelijke besmetting, zal de markt in een vrij en een niet-vrij gedeelte worden gesplitst, waarbij gezorgd zal worden, dat het niet mogelijk is om met de reageerders of runderen met rode verklaringen op de vrije markt te komen. ook voor de geldekoeien, die voor de weiderij bestemd zijn, toch een witte of witgroene verklaring aanvragen bij de dierenarts, want de kosten blijven gelijk, maar zij hebben het voorrecht, dat zij op de vrije afdeling mogen markten! Er zal tijdens de markt gelegenheid zijn tot roodblikken op het Hofplein. Hoewel de Palntpaasviering vóór de oorlog praetisch niet plaats vond en na de bevrijding de benodigde ingre diënten voorshands niet verkrijgbaar waren, is het een verheugend ver schijnsel, dat dit typisch oud gebruik zich in de laatste jaren heeft hersteld en de viering thans meer in georga niseerd verband plaats vindt. Ondanks de minder gunstige weers omstandigheden hadden zich gisteren klokslag twaalf uur enige honderden kinderen op het Waagplein verzameld, allen voorzien van een grotere of klei nere Palmpaastak, waaraan tal van heerlijkheden als koek, vijgen, sinaas appelen, alsmede kleurrijke vlaggetjes en serpentines waren bevestigd. Voorafgegaan door de drumband van de Katholieke Verkenners, maak ten de jeugdige deelnemers een op tocht door de stad, die veel belang stelling trok. Bailg saldo zwemwedstrijden bedroeg t 351.30 Dinsdag 17 Maart werden in de Alk maarse Overdekte nationale zwemwed strijden georganiseerd, die een batig saldo hebben opgeleverd van f 351.30. Dit bedrag is reeds overgemaakt aan het Nationale Rampenfonds. Al het vee moet aangevoerd worden vanaf de Kanaalkade over de Korte Nieuwesloot. Daar zijn twee doorgan gen gemaakt, vlak naast elkaar. De linkse doorgang wordt nu bestemd voor t.b.c-vrij vee en de rechtse door gang voor reactievee en dieren met rode verklaringen. Het t.b.c.-vrije vee (dat zijn runde ren met een witte of witgroene ver klaring), wordt dan via de linkse door gang direct de Koningstraat ingeleid en kan dan naar een standplaats ge bracht worden op de Dijk, op het Waagplein of in de Doorbraak. De rea geerders en ook koeien met rode ver klaringen kunnen gemarkt worden op de Korte Nieuwesloot, het Hofplein of de Gedempte Nieuwesloot. Voor het vervoer van runderen en dus ook voor de aanvoer op de markt, dient de veehouder te zorgen, dat ieder rund gedekt is door een verkla ring, waaruit blijkt, dat het betrokken rund geënt is tegen mond- en kieuw- zeer en afkomstig is uit een geënt rundveebeslag. Voor de reageerders moet de vee houder een aparte mond- en klauwzeer- verklaring vragen aan zijn dierenarts. Hij dient dan te zorgen, dat de dieren arts de schets van de koe tijdig in zijn bezit heeft, wan de schets wordt aan de mond- en klauwzeerverklaring vast gehecht. Is de koe t.b.c.-vrij of reactievrij, dan kan er op de t.b.c.-verklaring aangete kend worden, dat de koe en ook het veebeslag, waaruit zij afkomstig is, geënt is tegen mond- en klauwzeer. Veehouders met geldekoeien, die t.b.c.-vrij of reactievrij zijn (wit of witgroen), doen verstandig, indien zij Harmonie Theater, 8 uur: Casablanca (18 jaar); Cinema Amerieain, 8 uur: Mule train (14 jaar); Rcx Theater, 2.30 en 8 uur: Morphine (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Sprong in 't hellevuur (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Jaarvergadering R.K. Middenstandsvereniging. Wapen van Heemskerk, 3 en 8 uur: Receptie en feestavond „Ons Belang". Gem. Museum: Expositie „Start", 25 en 79 uur. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Zondige levens. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Wapen van Heemskerk, 2.30 uur: Vergadering v. Huisvrouwen; 8 uur: feestavond slechthorenden. Gulden Vlies, 2, 3.30 en 8 uur: Sca- pino ballet. BERGEN. Bioscoop Rustende Jager, 8 uur: Matthaus Passion. SCHOORL. Zaal Hakof, 8 uur: Ver gadering WV-Groet. CAMPERDUIN. Zaal Timmerman, 8 uur: P''ODaganda-avond BB. DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdients der apo theken wordt deze week waargenomen door apotheek Hartong van Ark, Lan- gestraat 1. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 16.05 4.18 TE CAMPERDUIN hoog laag Maandag 16.10 4.23 10.10 22.23 Dinsdag 16.39 4.51 10.39 22.51 Zondag werden te Rotterdam op de zes fonkelnieuwe banen van het Groot Handelshuis de wedstrijden verkegeld om de districtskampioenschappen. Nadat de voorzitter van de Alkmaar- se Kegelbond, de heer Joh. Diepen, alle aanwezigen op de gebruikelijke wijze had toegesproken, memoreerde spre ker het grote verlies van de Haar lemse Kegelbond door het plotseling overlijden van de heer Proper, juist op de dag, toen deze z'n 25-jarig jubileum vierde als secretaris van de Haarlemse Kegelbond. „Wij allen", aldus spr., delen in dit smartelijk verlies". Hij verzocht alle aanwezigen zich voor en kele ogenblikken van hun plaatsen te verheffen om de overledene te her denken. De voorzitter van de Haarlem se Kegelbond, de heer Jac. Maris, dank te voor deze deelneming. Ongeveer om half twaalf namen de wedstrijden een aanvang. Voor de bon denwedstrijd waren 4 banen aange wezen, waarop door elke afgevaardig de 15 ballen werd gegooid. In totaal dus 60 ballen. Alkmaar wierp op baan 1 zeer slecht, n.l. 788. Op baan 2 Voor de derde maal: de Spooktrein CR heerste Zaterdag een uitermate gezellige stemming in het „Wapen van *-* Heemskerk" en geen wonder, want van heinde en verre waren de oud- HBS-ers naar Alkmaar getogen om deel te nemen aan het gouden feest van „hun" schoolvereniging. Op de 's middags gehouden receptie kwamen veien het bestuur van de jubilerende vereniging hun hartelijke gelukwensen aan bieden en natuurlijk werden hierbij vele oude herinneringen uit de schooltijd opgehaald. Het gelach en gepraat was dan ook niet van de lucht en al spoedig heerste er weer de prettige HBS-sfeer, die allen tot laat in de avond bijeen zou houden. het slot een daverende en welverdien de ovatie te brengen. De regisseur van het stuk, de heer H. Scheepens, ontving hierna uit handen van de voorzitter der schoolvereniging een boek als blijk van waardering voor het werk, dat hij aan het welslagen van de drie avonden, die aan de jubileum viering waren verbonden, heeft gehad. Onder leiding van „The Caledonians" volgde toen het gebruikelijke bal, dat de aanwezigen tot drie uur in de nacht bijeenhield. Op het diner, dat op de receptie volgde werden vele hartelijke woor den gesproken, o.a. door de tafelprae- ses, de heer H. J. Massink, oud-direc teur der RHBS, die er op wees, dat ondanks zijn misschien wel wat stren ge hand, de goede verstandhouding tussen de leerlingen en leraren en de leerlingen onderling was blijven be staan, wat in niet geringe mate was te danken aan het werk van de schoolvereniging. De huidige voorzitter van „Vokzos", de heer J. Bar, sprak waarderend over het initiatief, dat vijftig jaar ge leden tot de oprichting van de momen teel zo hechte schoolvereniging had geleid. „Dat een vereniging als Vok zos onmisbaar is, heeft zij in de jaren "van haar bestaan 'WëTIÏ^SSflrrSWaS' spreker. „Ondanks alle moeilijkheden is zij blijven bestaan, als een middel, dat de leerlingen tezamen bindt, ook nadat zij de school hebben verlaten en hun bestemming in de maatschap pij hebben gevonden. Het duidelijkste bewijs hiervan is wel het grote aantal reünisten, dat ik hier welkom heb mogen heten. Spreker besloot zijn speech met allen een buitengewoon gezellige avond toe te wensen. Voorts sprak nog de huidige direc ter der RHBS. dr S. Kevser, alsmede mr. D. J. Roos, die de jubilerende vereniging namens het ere-comitê een kaartsysteem voor haar leden aan bood. 's Avonds werd door de leraren en hun dames voor de derde en tevens laatste maal het mysteriespel „De spooktrein" opgevoerd, waarmee zij ook thans weer een groot succes oogstten. Hiervan gaven de aanwezi gen duidelijk blijk door de spelers aan De afgelopen nacht riep de com mandant van de brandweer te Schoorl assistentie in van de brandweer in Alkmaar, daar in het café van de heer P. Mantel aan het Noordhollands Ka naal brand was uitgebroken. Toen de brandweerwagen vertrok ken was, kwam een telefoontje bin nen, dat men inmiddels de brand zelt al had geblustVoor de Alkmaar- se brandweer dus een vergeefse tocht. Geboren: Pieter J„ z. van S. H. Hoffstaetter en M. Zwetsman. Arnoldus H. P., z. van A. P. Rits en S. M. J. Leeg water. Martinus M., z. van J. Janne- rr.an en G. A. Revers. Petrus, z. van J. H. Peters en C. Timmer. Elisabeth A. M., d. van R. van Heugten en G. Sneekes. Overleden: Reinlera M. Franken, 75 jaar, wed. van J. A. Baars. Anto- nius A. J. M. Adams, 60 jaar, gehuwd met J. J. Bieman. Franciscus van Veg- ten, 2 maanden. speelde Amsterdam met 846, op baan 1 Gooi en Eemland met 823 en op baan Haarlem met 861 hout. Met rust gtosr Alkmaar op de laatste plaats, n.l. Eu Gooi en Eemland op 1626, Amsterdu op 1736 en Haarlem als no. 1 op m" hout. Ook de Alkmaarse dames stond met rust op de laatste plaats. Hier vierde Haarlem met 425 (5 x 15 bal 2. Amsterdam 387; 3. Gooi en Eemlaii 348 en 4. Alkmaar 326 hout. Voor de derde maal zegevierde Har lem in de eerste helft thans bij i clubkampioenschap O.O.O. Het wie 466, Rollend Raadsel, Laren 383 en Het Rolland Raadsel, Laren 383 en laatste O.K.A. Alkmaar 357 hout. van de Bosch stond met 99 hout aan kop van het persoonlijk kampiott schap. Na de rust wierp Alkmaar n een course van 921 hout stukken bet- Hetzelfde aantal wierp Haarlem, de Alkmaarse dames wierpen 62 hor meer dan in de eerste ronde. De her- van O.K.A. bleven ook niet achter wierpen 53 hout meer. Toen tenslotte de bel luidde, teken, dat de bondenwedstrijden wari geëindigd, stond Haarlem ver aan ii kop met 3609 hout. Ook de dames f Haarlem stonden 1 met 825 hout; te: wijl de dames uit Amsterdam slechts hout minder hadden. O.D.O. uit Haarlem behaalde clubkampioenschap met 919 hout, ta wijl W.' v. d. Bosch uit Alkmaar op hj persoonlijke kampioenschap beslaf legde met 196 hout. Hieronder de stand van alle alj., lingen: Bondenwedstrij d Heren: Haarlij 3609; Alkmaar 3430; Amsterdam 3!f Gooi en Eemland 3194. Bondenwedstrijd Dames; Haarlems Amsterdam 817; Alkmaar 714; Gooit Eemland 708. Clubkampioenschap alleen voor j ren: O.D.O. Haarlem 919; „1937" s sterdam 884; Het Rolland raadsel 1; 786; O.K.A. Alkmaar 767. Persoonlijk kampioenschap: W. s', Bosch Alkmaar 196; N. Geel Amsterè 185; J. te Neijenhuis Haarlem 159; j Levendag, Hilversum 131. De persoonlijke prestaties van Ai maar Heren: 1. W. v. d. Bosch 388;! mr. H. Schuurman 372; 3. A. Köllmi' 363; 4. G. Bosch 361; 5. H. v. Galen Jï 6. A. Winder 339; 7. J. Kelder 327; Jac. van SDanje 317; 9. C. Klerk 311; 1' J. Eickholt 308. Dames: 1. Mevr. v. Uitert 171; ballen); 2. mevr. Mulder 145; 3. mes Bosch 140; 4. mevr. Met 139; 5. mer Köllmann 119. IX7ILLY WALDEN is voor ons Zaterdagavond in het Gulden Vlies de ster gi weest, die van de tientallen medewerkers aan de Snip en Snap-ren „Jubeltonen" het publiek het meest aan zich heeft verplicht. Met zyn drop humor en zijn kostelijke mimiek maakte hij de zelfs soms wat flauwe sketch tot een geweldig succes. Hij vond in zijn spel een waardig compagnon in Pifi Muyselaar, met wie hij nu al vijftien jaar onafgebroken op het toneel staal' Het begon in 1938 met het bekende: „Snap je dat nou, juffrouw Snip", en het heeft zich in de daarop volgende jaren met een onverminderd succes voortgezet. Ook in deze révue „jubel den" de „dames" naar een daverend applaus. We denken hierbij aan het dwaze Babylonië, een satyre op het leger van het Verenigde Europa, waar in Willy Walden de simpele Hollandse soldaat Theunissen uitbeeldt en Piet Muyselaar niemand anders is dan Schneider, de voormalige Ortskom mandant van Burgervlotbrug. Herbert Joeks, die in verschillende sketches de derde man was, zou beter hebben vol daan, als hij zijn lachspieren beter on der controle had gehouden. Het geeft een wat vreemd effect, als een strenge douane-ambtenaar, die twee in „heng- stenbont" geklede dames aan de grens visiteert opeens in lachen uitbarst. Behalve Walden en Muyselaar werk te aan de revue nog een internationaal gezelschap mee. Daar was in de eerste plaats de Engelse zangeres Betty Eme ry, wier stemgeluid, evenals dat van de Drie Harten (Henk Janmaat, Jan Henderson en Johan van Heumen) en van Bert van Dongen goeddeels verlo- 66. „Haal hem uit dat hok", zei com missaris Rednose Smith op strenge toon tegen de agent die hem was komen waarschuwen en breng hem in mijn kamer!" Daarna verliet hij de binnen plaats, waar alle hokken stonden en ging het bureau weer binnen. Toen herinnerde hij zich eensklaps Piet Pot lood weer. Wat moest-ie met die >an aanvangen? Hij had hem wel voor weenaar en praatjesmaker uitge- i rp'inr h i wr' hem nu wel dui- ■elijk bcwoidcn, dat hij dat niet was. Deze ene Roekiraki kon inderdaad spre ken en geen brabbeltaaltje, maar nette, beschaafde taal. Eensklaps sloeg hij een geheel andere toon aan tegen Piet Pot lood. „Ik verzoek u op deze stoel plaats te nemen", zei hij niet onvriendelijk Uw.... uwvriend (het viel hem moeilijk om over een Roekirakichim- pansee als de vriend van een blanke te spreken) heb ik ook verzocht in deze kamer te komen en ik ben nieuwsgierig wat u beiden mij te vertellen hebt". Piet Potlood was wel wat verbaasd over deze plotselinge ommezwaai, maar bij dacht: beter zo dan andersom. In elk geval schijnt Jimmy weer op vrije voeten te zijn. Een paar tellen later werd Jimmy door een agent de kamer van de commissaris binnen geleid. Ook Jimmy mocht op een stoel plaats ne men. „Mijne.... heren", zei de commis saris. „ik geloof dat ik u, maa>- dft n ook mij een verklaring schuldig zijt. Zou ik d heer Potlood mogen vragen mij alles te vertellen van de reden van uw beide komst ia Oekoeroewanda?" De R.D.Z. organiseerde Zaterdag avond nationale zwemwedstrijden ter gelegenheid van de heropening van het gedeeltelijk verbouwde Oostelijk Zwembad in Rotterdam. Ad Boxem, die op de 100 m. vrije slag startte, wist na een spannende race eerste te worden in 100.9 voor de cud DAW-er Herman Willemse (Vechtstreek) die 1.01.7 no teerde en Zijlstra (SZC) met 1.02,-. Rooy (Aegir) en G. Dikstaal (Het IJ) Hans de Jong kon de snelle G. J. v. niet volgen. Na een fantastisch gevecht werd laatst geroemde winnaar in 1.21.1 met Van Rocy op 0.1 sec. De Jong werd goede derde in 1.14.2. De 4x100 m. wisselslag estafette, waarop de DAW-ploeg door het verhin derd zijn van enkele zwemmers niet kon starten, werd een overwinning voor Aegir (met C. Kievit, v. Randwijk v. Rooy en Clignet) in 4.55,6. RZC werd tweede in 4.59,- en het IJ 3de in 5.03,6. SSV boekte Zondag een 31 overwin ning op Venhuizen. Na een wederzijds verkennen, waarbij beide keepers op de proef gesteld werden, gelukte het Venhuizen SSV terug te dringen. Doelpunten bleven echter uit. Vlak voor half time kreeg Venhuizen een penalty toegewezen, die prompt werd benut. Na de rust waren de rollen omge keerd- SSV .belegerde onophoudelijk het doel van de gasten en het duurde dan ook niet lang of de stand werd ge lijk. Nog tweemaal doorboorde SSV de „vijandelijke" veste en zo eindigde deze ontmoeting In een verdiende 3—1 overwinning yoor SSV, i ren ging in de te luidruchtige begelt) ding- van het orkest van Bill Stanfo." Een belangrijk deel van het pr- gramma werd verzorgd door de loi don Westend Stariets, twaalf rev. girls, die in steeds weer andere tuums haar balletten uitvoerden Aase Rasmussen en de Engelse dans: res Joy Sefton als middelpunt. Bijzo: der waardeerden we de Finale Blauw en het balletnummer de Di renkooi. Ovc het algemeen kregen de indruk, dat de afmeting van toneel de danseresjes verhinderde zi volledig in hun dansen uit te ls» Het is niettemin een goede avond worden met een eerste klas show. De wielervereniging Alcmaria trix heeft Zondag zijn eerste rit v" de voorjaarscompetitie gehouden. verband met het zware weer wet# de te rijden afstanden ingekort, de A-klassers 46 km, de B-klasseri km en de C-klassers 18 km moe# rijden. Bij de A-klassers vormde zich re-' spoedig een kopgroep van drie ren# Keuken, Rol en Koch, die met iet' pedaaltrap hun voorsprong op .iegende peloton vergrootte. K(; bleek in de eindspurt ten slotti® snelste. De belangrijkste uitsHf- luiden: A-klasse: 1 Jn. Keuken, 2 G. ft- 3 Jn, Rol. 4 M. Pronk, 5 M. Edele!*'. B-klasse: 1 G. Veenstra, 2 Sj. Dn*- 3 H. Kalis, 4 A. Zendveld, 5 C. JW» moed. C-klasse: 1 X. Zandbergen, 2 J- WJ eras, 3 W. Ligthart, 4 G. Hesse!# 5 K. Bobeldijk. Foresters, dat gisteren Beemster bezoek kreeg, heeft geen moeite gj®' om de beide punten in Heiloo te nw den. Geen moment is de zege (4—6)0 maar enigszins in gevaar geweest.. Foresters begon met de wind 'h rug en we dachten dat Van Gee_:i; meteen de score zou openen, doch schot ging buiten bereik van de Bei ster-doelman tegen de lat. Het echter uitstel van executie voor Be ster, want enige minuten hierna see de Van Steeg voor Foresters. Nog vijf minuten later was het weer Steeg die de stand op 2—0 bra Beemster trachtte aan de druk ders - heden te ontkomen, doch het sPe) veel te kort gehouden en de sc aanvallen waren veelal te doorzie om gevaarlijk te zijn. Bij één der vele Forestersaanva schoot Van Geelen, kort voor de nummer drie In de touwen. _j, De tweede helft was nog geen nuut oud, toen Van Steeg met hard schot de stapd op 40 bracht- resters had echter met dit doeiP.. al zijn kruit verschoten, want ve irn enige uitvallen wisten de -ieuen hel met te brengen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2