„Ouderen moeten voor de jeugd behoorlijke levenssfeer scheppen" 1 r „Bewogen week-end" zwak stuk dat goed gespeeld werd „Moord bij open doek" had een geheel onverwachte afloop De wereld reis van Jimmy Brown VERVO De Hervor na. Weihouder Bakker opende expositie: Van de honderd mensen zijn er 45 jonger dan iwiniig jaar leder jaar opnieuw een verrassing E. H. HOFSTEDE Bezoek aan motorraces minder dan vorig jaar Derde-rangs problematiek Caféhouder van dak gevallen Amusante thriller werd vlot gespeeld Met een fleurige optocht begc Zaterdag de heitjesactie Stoet droeg een zee huishoudelijk cache: Publiek werd in handeling betrokken MODE-FLITSEN VROOM DREE^H A A A Geparkeerde auto w« 23 meter meegesle BURGERLIIKE STAND AGENDA Smalfilms kont bevredigt De heer J. R. M ten grave ged Volleybalcomf DINSDAG 7 APRIL 1953 •li' „De volkstelling van 1947 heeft uitgewezen, dat van de 100 mensen er 45 jonger zijn dan twintig jaar. Het is aan ons, ouderen, de taak voor de jonge ren een behoorlijke levenssfeer te scheppen en een van de middelen, die hiertoe kunnen bijdragen is deze tentoonstelling", aldus sprak wethouder R. Bakker, toen hij Zaterdagmiddag in de aula van het Murmelliusgymnasium de „Jeugd exposeert" opende in aanwezigheid van burgemeester Wytema en tal van onderwijzers en hoofden van scholen. Wethouder Bakker trok een vergelijking tussen de eerste tentoonstelling, welke er speciaal op gericht was met de on georganiseerde jeugd in contact te komen en deze, de vierde expositie, waar van een belangrijk deel gewijd is aan het groepswerk van de georganiseerde jeugd. Naar wethouder Bakker opmerkte, zal men er zich mee moeten ver zoenen, dat vijftig procent van de ongeorganiseerde jeugd zich niet laat orga niseren. De overige vijftig procent verdient echter aller aandacht en spreker getuigde dan ook zijn waardering voor het clubhuis „De Burcht", dat uit de eerste expositie, nu vier jaar geleden, is voortgekomen. Ook voor de organisatoren is de ten toonstelling ieder jaar weer een verras sing. Zij hebben er niet de minste idee van welke inzendingen er zullen komen, maar de resultaten overtreffen meestal de verwachtingen. Inzendingen, die het bewijs zijn van een zinvolle vrijetijds besteding, welke in sommige gevallen ook voor de toekomst van de makers grote gevolgen zal kunnen hebben. Over de medewerking van de Rijks kweekschool toonde spr. zich ver heugd. Hij zag hierin een belangrijk contact met de toekomstige opvoeders van de jeugd en hoopte, dat de school ook bij volgende tentoonstellingen met een inzending aanwezig zou zijn. Wethouder Bakker bracht tot slot zijn dank over aan de velen die de ex positie tot stand hadden gebracht: de heer N. Speur, de heer J. N. Balder, de dienst van Openbare werken, de Plant soendienst en de heer Elzinga. De jury had inmiddels ook haar moeilijke taak om de vele inzendingen te waarderen beëindigd en was tot het volgende re sultaat gekomen: Individuele inzendingen. Handenarbeid: 10 t.m. 12 j.ule pr. fineerwerk, Jaap Landman: 2e pr. sier- blcempotje, John Postma; 3e pr. bam boefluit, Thea Schuurman. 13 t.m. 15 j.: Ie pr. schelpenpopje, Martina Met; 2e pr. naaidoos, Kees Peters; 3e pr. autobus, Piet Velseboer. 16 t.m. 21 j.: Ie pr. salontafel, L. Bos man; 2e pr. boetseerwerk „Dronken boer", G. de Nijs; 3e pr. zegewagen, J. Lours. Modelbouw: 10 t.m. 12 j.: 2e pr. boot je, Jan v. d. Wolf; 3e pr. hijskraam. Jaap Sterk 13 t.m. 15 j.: Ie pr. B.M., Frans Bak; 2e pr. zweefvliegtuig, Fred. v. d. Peet; 2e pr. vliegtuigjes. Kees Huisman; 2e p. draaimolen, Piet Botman. 16 j. en ouder: le pr. zweefmolen. M. Mans; 2e pr. fregat, J. Bier; 3e pr. mo torboot, M. Plomp. Handwerken: 10 t.m. 12 j.: le pr. kruissteekkussen, Gerda Bakker; 2e pr. weefkussen, Akkie Bakker; 3e pr. naai- tui, Betsy Adolf. Nu zie ik pas het verschil. Ik heb heel wat brillen, maar die van HOFSTEDE is de beste. LANGESTRAAT 61 - ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) Het aantal personenauto's dat op 2e Paasdag voor het sportpark stond ge parkeerd bedroeg 371 tegen 402 in het vorig jaar. Het aantal motorrijwielen bedroeg 496. In 1952 was dit 630. In de stallingen stonden 1145 fietsen, tegen 1800 in 1952. De bezoekersverhouding was 7300 te gen 11.000. De geringere animo vond waarschijnlijk haar oorzaak in het on gunstige weer tijdens de morgenuren. Voor en na de courses deden zich op de Kennemerstraatweg twee aanrijdin gen voor die beide het gevolg waren van het niet opvolgen der verkeeesaan- wijzingen. Hotels werklen tijdens het week-end op volle toeren Tijdens de Paasdagen heeft een groot aantal vreemdelingen, onder wie vele buitenlanders, Bergen bezocht. De grootste hotels waren voor tachtig pro cent volgeboekt en er waren er bij, die reeds van hun dépendances gebruik moesten maken. 13 t.m. 15 j.: le pr.'wit truitje, Dien- tje Dagelet; 2e pr. loper, Annie Idema; 3e pr. schortje, Ina Adolf. 16 t.m. 21 j.: le pr. Perzisch borduur werk, Tine de Wild; 2e pr. wandkleed, Margreet Buisman. Tekenen; 10 t.m. 12 j.: le pr. bloe- Kees de Vries; 3e pr. Delft, Cas Botte- manne. 13 t.m. 15 j.: le pr. pasteltekening. Marlies Smal; 2e pr. riviergezicht, Hans Smit; 3e pr. molen, Wim Schaap. 16 t.m. 21 j.: le pr. Storm, J. Bier; 2e pr. illusie, P. Mienesma; 3e pr. dieren, F. Hazeveld. Groepsinzendingen. Diploma's aan: Bosboom Toussaint- school, voor het groepswerk: Speeltuin (handenarbeid)St. Laurentiusschool voor het groepswerk: Speelgoed; Van der Leeuwschool voor het groepswerk: Markt; Mariaschool voof het groeps werk: Poppenhuis en serpcntinewêrk; School voor B.L.O., voor het groeps werk: Pasen, kamperen, handwerken; Rijkskweekschool, voor het groeps werk: Giraffe, „Landschap", handwer ken; Ned. Jeudbond voor natuurstudie, voor het groepswerk: verzamelen. Eervolle vermelding voor inzending van het clubhuis van „St. Fidelis van Sigmaringen"; het clubhuis „De Burcht" van de stichting „Alkmaars Clubhuis". Origineelste inzending. Wisseltak voor leeftijdsgroep 10 t.m 15 j.: aan John Postma voor inzending „Sierbloempotje". Wisselbeker voor leeftijdsgroep lfi t.m. 21 j.; aan Rijkskweekschool voor inzending „Giraffe". De uitreiking van de prijzen zal plaats vinden op Zaterdag 11 April, des avonds half acht in de aula van het men, Betty Bierstieker; 2e pr. Marius, Murmelliusgymnasium. Slechte keus van Beraerhotspelers 7ATERDAGAVOND is in het Wapen van Heemskerk door het toneelgezel- schap „De Bergerhofspelers" het toneelstuk „Een bewogen weekend" voor het voetlicht gebracht. Het stuk zelf, geschreven voor amateurtoneel, heeft over het algemeen weinig om het lijf, wat niet wegneemt, dat hier en daar op geslaagde wijze een emotionele kortsluiting wordt uitgebeeld, scenes, die in hoofdzaak hun basis vonden in een oneerlijke student in de rechten, die het recht verkracht door zijn familie en een gast van zijn vader de nodige bankbiljetten lichter te maken en verder in een verloofd stelletje, dat, na een kortstondige scheiding, met alle macht weer aan elkaar wordt geklonken. Het stuk speelt tegen een achtergrond van een vader en een dochter, dié beiden blind dreigen te worden. Een achtergrond, die in het eerste bedrijf zeer positief geponeerd wordt, maar in de twee volgende bedrijven geheel tot niets vervluchtigt en in geen enkel opzicht als een probleem met een oplossing wordt behandeld. Wat hadden de schrijvers, Ed. J. M. Terlingen en Kees Wpierings, hier niet veel van kunnen maken. In plaats daarvan hebben zij het stuk gevuld met een groot aantal betrekkelijk onbenullige derde rangs- problemcn. IAAT HET ijpTUK het publiek niet bovenmate heeft kunnen boeien is dan ook niet verwonderlijk, maar ligt zéker niet aan het acteren der spelers, dat over het algemeen de kwalificatie „zeer verdienstelijk" ten volle toe komt. Veel waardering hebben wij gehad voor mevrouw T. Kuindersma-Vis, die de opvotiing de nodige constantie gaf. Als de blind wordende dochter des huizes was zij het die op fijngevoelige wijze en toch zo echt vrouwelijke wijze, het stuk in de vele zwakke mo menten inhoud gaf en daardoor op een nog enigszins redelijk peil hield. Zij was de tegenspeelster van het 'gehele team en wat van haar werd geëist is toneelcritisch gezien, niet te vergelij ken met wat van de anderen werd verlangd. Hier en daar had zij wellicht iets positiever kunnen ziin en de scala van haar expressives beter moeten uit buiten, maar over het algemeen heb ben wij bewondering gehad voor de wiize waarop zij haar rol opvatte. Wat de spelkwaliteiten betreft kun nen wij vervolgens in één adem de zich op hetzelfde niveau bewegende mevrouw C. Dekker-Tiebie en de heer A. Groen noemen, die respectievelijk de verloofde dochter des huizes en de losbandige zoon op de planken zetten. Dc eerste gaf als „Elly" wel het uiter ste van wat er in het tekstboekje van haar v erd verlangd. Oppervlakkig beid en frivoliteit. Zii deed het uitge sproken goed. Te goed zelfs. Want juist daardoor werd de verzoening met haar ex-verloofde. aan het slot van het derde bedrijf, zo onwaarschijnlijk, een omstandigheid waarmee de schrijvers van het spel niet voldoende rekening hebben gehouden. Zij gaven daardoor blijk van een zwakke psychologische kiik op de figuren en hun verhoudin gen. De heer Groen als „Frans" was een prachtig losbollig snobje, een ge niepige en oneerlijke dief, die zichzelf waarschijnlijk wel heeft moeten over winnen óm deze allerminst sympathie ke rol op zulk een overtuigende wijze te spelen. Zijn reacties op de zich sterk wisselende situaties om ziin persoon waren echter te vlot en druk ten te weinig verrassing en verplette rende verbazing uit. Dit te snel spe len zien wij vaak bij het amateur toneel, maar is onder goede regie zeker te verhelpen. De heer J. Hos, als de kleermaker, gaf een onovertroffen creatie van de kleermaker. Hij viel in het stuk, dat een realistische tendenz heeft uit de toon. Dat valt niet te ontkennen. Maai de carricatuur, die hij voor ons neer zette, was in zijn Dickens-achtige hoe danigheid een kostelijke parodie van de ambachtsman, die zich geneert om aan te kloppen voor het geld, dat de zoon Frans nog aan hem schuldig is. Peter Verkammen, de „kippige" leraar in de biologie, vader van een talrijk gezin, zag er wel heel jeugdig uit. Op zijn voordracht hebben wij weinig aan te merken. Maar hij was dermate onvoldoende gegrimeerd, dat ziin voorkomen (men gaf hem aan jaren nauwelijks meer dan ziin zoon Frans) vooral in. het eerste bedrijf, be paald lachwekkend was. Later ge raakte men aan zijn jeugdigheid ge wend, mede ook door het feit, dat hij een oud-mannetjes-achtigheid voor treffelijk wist te suggereren. Ziin tegenspeelster, mevrouw L. Smit-Hart. gaf ons in haar eerste op treden veel verwachtingen. Zij zakte echter af tot het peil van een storende figurante, omdat zij een rol te behan delen kreeg, die het stuk nu juist niét had moeten hebben. Al weer een kar dinale fout der toneelschrijvers, die tegenover de vergeetachtige en onbe holpen „Peter Verkammen" een vrouw hadden moeten stellen van een reso lute hoedanigheid in plaats van een slappe, eveneens halfbakken figuur. Uitdrukkelijk willen wij dan ook ver melden, dat mevrouw Smit dan ook niets te verwijten valt. Zij is het slacht offer geworden van toneelschij vers met een angstig tekort aan menselijk inzicht. De heer P. Mulder leverde een sym pathieke overwerkte student (Bob van Hemert), terwijl ook de heer Van Wieringen als de huisvriend levendig en aannemelijk toneel ten beste gaf, Nanny, het dienstmeisjes (mej. M. Lauritsen), was als figurante een vriendelijk en aardig meisje. Al met al een zeer verdienstelijke opvoering van een zwak stuk. De avond, waarvoor een redelijke belang stelling bestond, werd met een bal be sloten. Gistermorgen is de 35-jarige caféhou der J. J. Spaans, eigenaar van Café De Ooievaar aan het Ritsevoort, van 5'A meter van het dak gevallen toen hij bezig was een paar stoelen te halen. Hij moest om de opslagplaats te bereiken een plat dak passeren. Het ongeluk ge beurde toen hij hij het aangeven van de stoelen zijn evenwicht verloor en in de steeg naast het café stortte. Met een verbrijzelde knieschijf, kneuzingen aan zijn schouder en waarschijnlijk een ge broken been, moest hij in het St. Elisa- bethziekenhuis worden opgenomen. Ook zijn gelaat liep nij verschillende ver wondingen op. De heer C. J. Breen, theologisch can didaat te Amsterdam, op wie een be roep naar Alkmaar en Broek op Lan- gedijk werd uitgebracht door de Geref. kerk (Art. 31) heeft voor dit beroep bedankt. Jongens en meisjes, (le meesten huishoudelijk uitgedost, liepen in de optocht der gezamenlijke padvinders- en padvindstersorganisaties mee, die Zaterdag middag de actie ,jEen heitje voor een karweitje" inluidde. UET KAN Uw recensent bepaald goed doen, wanneer hij temidden van alle zwaarwichtige probleemstukken en zouteloze blijspelen toch ook nog eens een toneelwerk ontdekt, dat niet slechts is bedoeld als amusement, maar dit ook inderdaad is. Op het moment, waarop hij dan bemerkt, „goed terecht te zijn gekomen",, zet hij een wijle alle gedachten aan verplichtingen en bezig heden van zich af, gaat nog eens extra gemakkelijk in zijn fauteuil zitten en beperkt alle geestelijke activiteit tot toekijken en genieten. Kennis van toneeltrucs en zo wordt zorgvuldig in een geheim laatje van het brein op geborgen. Helden en schurken kunnen opkomen. Uw beroepsloeschouwer is bereid, te griezelen, te juichen, te treuren, te haten en lief te hebben al naar het uitkomt. - WONDERDEN KINDEREN waren Zaterdagmiddag naar het Doelenveli stroomd, waar om half drie de start plaats had van de reclametocht, de gezamenlijke padvindersorganisaties hun actie ,,'n Heitje voor e weitje" begonnen. Het was er druk. De gecombineerde drum- en pijpetA van de Ned. Padvinders, onder aanvoering van de forse tamboer, excerr<Ji na een snerpend fluitgegil in bet gelid, tientallen welpen met schorten en stoffers met blikken in de hand die rusteloos heen en weer renden, #Jf na eindeloze exclamaties van hun patrouilleleiders tot een nerveus dai groepje aan elkaar gemagneet en een bedrijvige hopnian drukte de onstuil rij nog wat steviger in elkaar. Hoog, tegen een stukje aetherisch blauw t lucht, dat de muisgrijze wolken net even vrij hielden, dansten een paar I cieuze ballonnetjes, luchtig, transparant en in tere zachte kleuren. Aan dit\ tonnetjes zat een lange, rustige en vriendelijk glimlachende padvinder] met een bord boven zijn hoofd, waarop een reclame voor een tuinhark mI tanden de voorjaarsinspiratie van honderden Alkmaarders een nieuwe f.J moest geven. JAE BAND, mannelijk en resoluut een roffel en marcheerde plota; naar het scheen totaal onverwacfc; poort uit. Er ging een trilling di rij, het wachten was verbroken een continue stroom hopten de v.ó verkenners, de gidsen, bagheira'sj baloe's achter elkaar de volle t baarheid in. De actie „Een heitje een karweitje" was begonnen, het schijnt zullen de meeste pat ders hun diensten op huishoudelijk bied aanbieden. Hun aspiraties, symboliseerd in voorgebonden kenschorten en omgehangen kwasten en teilen, waren dooi meesten vtn hun vertegenwoori Maar ook zagen we schoenpoet een origineel stel schoorsteenve; die gezien hun uiterlijk elkaar door een rookkanaal hadden laten ken, veel bezems en veel fietsen,. Die fietsen hadden er, geloven weinig mee te maken, maar vori één van de 25 reclameacties, dit Alkmaarse middenstand in deze tocht voerde. Het moet wel iets een Tantaluskwelling voor de jon met deze fietsen geweest zijn. Het ren prachtige sportkarretjes, maar; mochten er alleen maar naast li Het moet voor hun geen verrukkt droom geweest zijn, maar een. conl tatie met een onbereikbare, chrt blinkende, azuur- en steenklei werkelijkheid, die zij alleen i mochten vasthouden en niet bezittj De Langestaat was dichtgetJ toen de optocht in de richting va-l Grote Kerk schoof. Vanaf de Sta brug keken we haar na. De deir.i ballonnetjes waren het laatste wal ervan zagen. Wij hopen, dat vele Alkmaarden! in de komende tijd aanbellende vinders aan een welkom „klussie" len, willen helpen. het uittcomt. TN deze positie hebben wij verkeerd, toen wij een van de beide Paasdagen in het Gulden Vlies de Rotterdamse Comedie „Moord hij open doek", een thriller in drie bedrijven van Ingram d'Abbes en Fenn Sherie zagen spelen. We wisten alras, dat hier goed amuse ment te verwachten was. Zo hadden we zwaar te doen met de jonge dame, die plotseling voor een ander inval lend het tijdelijke met het eeuwige heette te verwisselen, beseften de moei lijkheden, waarvoor de met de ophel dering van het geval belaste inspecteur van politie stond, wachtten met span ning af wat de „dader" zou doen en koesterden gepaste verachting voor de In onze gezellige Lunchroom (le etage) zullen wij U Donderdag 9 APRIL a.s. om 2.30 en 3.45 uur n.m. de nieuwste modellen tonen in Mantels, Tailleurs, Japonnen, Blouses, Sportieve Kleding, Hoedjes etc., in creaties, zoals de toonaangevende mode-centra deze voor't nieuwe seizoen brengen. Entree uitsluitend op Toegangskaart welke gratis verkrijgbaar is aan onze Centraal-cassa Parterre. Reservering van kaarten ook telefonisch mogelijk. ALKMAAR (Advertentie, Ing. M^d.) man, die al maar met nieuw „bewijs materiaal kwam aandragen en in feite onder „gerechtigheid" toch wel het meest zijn eigen belang bleek te ver staan. In de pauze waagden we een klein gokje aan de vraag, wie nou toch wel die moord kon hebben gepleegd, maar aan het eind wisten we, dat al onze verwachtingen op niets gebaseerd wa ren geweest. Want de afloop was vol komen anders, dan het begin te ver moeden had gegeven. |AE Rotterdamse Comedie bleek een troep te zijn, die dit varkentje vak kundig en vlot kon wassen, 't Was hier en daar wel eens wat rommelig en on evenwichtig, maar over het geheel was dit toch een opvoering, zo fris en ple zierig, dat we er maar weinig beden kingen tegen kunnen hebben. Richard Flink' was als inspecteur Marshall op gepaste wijze onbehouwen. Hij vond in Jimmy O'Brien (Kees Brusse) en Miss Diver (een prachtig volkstype van Elly van Stekelenburg) tegenspelers van zijn eigen sterkte die met hem wel voornamelijk het stuk droegen. Jan van dér Linden kon hun vaart in zijn creatie van Henry Lippman niet helemaal bijhouden. Daarentegen zette Frits Butselaar de toch al caricaturele gestalte van Her- bert Walker nog eens lekker aan, zo dat de man op 't lest zijn bolhoed nog maar had te vertonen om een lachsalvo te ontketenen. Hoe onprettig een moord anders ook moge zijn deze „Moord bij open doek" bleek verfrissend en aangenaam te zijn. De bezoekers, die de zaal min der met hun aantal dan met hun ent housiasme vulden, hebben hun waarde ring dan ook ondubbelzinnig uitge drukt. Die waardering gold overigens niet de toneelaankleding. Want die was vreselijk. Van W. In de nacht van Zaterdag op omstreeks 12.45 u. heeft 'n waait: lijk onder invloed van sterke o verkerende automobilist die in ting Heiloo over de Kennemersti reed, een voor het restaurant Kod bier geparkeerde auto zo hard ramd, dat de wagen, die ernstig beschatjigd, meer dan 23 meter meegesleurd. De passerende auto haar onvrwachte vrachtje na deze stand losliet was echter doorgereè zij het met achterlating van een b: per en een z.g.n. bermlamp. Geboren Anthonius M. A., t1 M. J. Groot en J. A. M. Hoes. Gen E. J., z. van C. Heidema en H. Hidi Andreas C., z. van K. van der Set en A. Goudsblom. Getrouwd Jacobus P. van Gij en Maria C. Beentjes. Johannes C. J.' Baardwijk en Catharina G. C. Luijckx Hassan R. Teylouni en Mina A. C. Ajx Overleden Antje Zwaan, 67 wed. van W. de Leeuw. Jannetje Ki per, 85 jaar, wed. van C. van Truijen. Anna M. Schouten, 21 mnd. Cori H. Switzer, 72 jaar, gehuwd met P. Uil tuis. Andries Godthelp, 63 jaar, gehir met A. de Wit. Geertrui da C. Kuif 76 jaar. Johanna Emmelot, 81 wed. van R. Bergen. Jan Kelholt, jaar, wed. van A. Paauw. ""N 72. Jimmy Brown was van iets op de hoogte, waarvan niemand in Oekoe- roewanda, ook commissaris Archibald Rednose Smith niet, een vermoeden had. Jimmy wist namelijk precies waar de aanstichter van alle narigheid de sluwe en gevaarlijke Bierbier Baviaan Grauw Grauw uithing. Deze resideer de diep in de jungle in de ruïnes van een veriaten stad, waarvan niemand het beslaan wist. Het waren de ruïnes van een stad, die eeuwen en eeuwen geleden bewoond scheen te zijn ge weest door een beschaafd, doch nadien totaal uitgestorven volk. De dieren kenden het bestaan dezer ruïnestad heel goed, maar de mensen en zelfs de negerstammen wisten er niets of wei nig van. Er ging wel een gerucht, dat er een dergelijke ruïnestad moest be staan, maar nog nooit had een mense lijk wezen er een voet neergezet. Een der oudere Roekiraki's, die Jimmy in het hok van het politiebureau van Oekoeroewanda had aangetroffen, had hem precies verteld waar deze stad lag. Diep, heel diep in het meest on doordringbare deel van de jungle. En pas maar op dat je er nooit terecht komt, want dan kom je er nooit meer vandaan. Grauw Grauw en zijn opper priesters toveren je in een hond of een slang en er is geen macht ter wereld, die je nog kan redden", had deze chimpansee Jimmy verteld. Terwijl Jimmy zich vastberaden een weg door het oerwoud baande, overdacht hij wat deze oude chimpansee, hem had ge zegd. „Die Grauw Grauw kan dan machtig en gevaarlijk zijn", peinsde hij, „maar aan zijn toverkracht geloof ik niet". DINSDAG Victoria Theater, 8 uur: Jungle in het Verboden land (14 jr.); Har® nie Theater, 8 uur: Lovely to Look (alle leeft.)Cinema Americain, 8 Geluidsbarrière (14 jr.); Rex Thcaf 2.30 en 8 uur: Sterren stralen ovc (alle leeft.) Hotel Victory, 7.30 uur: Piano-retü Sim Nieuwkuyk. 't Gulden Vlies, 2 u.: Monus, de W van de maan. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Cal ret-avond Kath. Arb. Vr. Sted. Museum, 10—12, 2—5, 7-9» Expositie Start. r Aula Gymnasium, 1012, 2—5, 7'' uur: Jeugd exposeert. Huize Oort, 2—5, 7—9 uur: Expos'] Mooi Alkmaar. „L BERGEN. Rustende Jager, 8 uur; 'I gaan naar Parijs (alle leeft.) WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: JuWI le Jim in het Verboden land (14 I Harmonie Theater, 2.30 en 8 u.: vely to look at (alle leeft.) Cinema Americain, 2.30 en luidsbarrière (14 j.) Rex Theater, 2.30 en 8 u. stralen overal (alle leeft.) Wapen van Heemskerk, 8 u.: Ir."1 Brugmans marionettentheater. 't Gulden Vlies, 8 u.: Dansscï® Smit. Bergen. Rustende Jager, 2.30 u.: y. zworen kameraden (alle leeftijden'' uur: Perrucha (18 jaar). DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apw1 ken wordt deze week waargeno®' dooi apotheek Kruisinga. KoorstrMji HOOG WATER TE BERGEN AAN t» Dinsdag 21.05 9.41 Woensdag 22.17. 11.10 TE C MPERDUIN hoog Dinsdag 21 19 9.46 15.10 !ji Woensdag 22.22 11.15 16.22 De filmclub van de I per circulaire medcgedcc leest zullen worden gesel voorstellingen niet steed het betrekkelijke geringe den, zü" de oorzaak gew In de Cinema Americain Hierover is een accoor de directie van het biosct voor de leden en donat filmclub goede plaatsen en de overblijvende plas kopen tegen de geldende ven. Deze liggen uiteraa de door de leden van de taalde contributie. Bij wi zullen in het bioscoop twee voorstellingen woi alvorens men tot een del ling komt. De eerste vooi 16 April, de tweede op 21 Donderdag de zestiend vertoond de Italiaanse f boden Christus", die in bekroond. Een ontroerenc een Italiaanse soldaat, di na de oorlog, bezeten van verrader van zijn broer 1 gehele dorp en ook zijn m loofde weten wie de ven Zaterdagmiddag werd rnene begraafplaats het s schot begraven van de h Koster, oud-voorzitter vai Bond van Transportarbei 1 April op 82-jarige lee: leden. In de aula sprak de pla; zitter van de Partij van c heer S. W. de Jong, een Van afscheid. „Wij jongeren", aldus Jong, „weten weinig af v verleden, waarin zo velei en enthousiast voor een L leving hebben gestreden. was Koster, een man van de socialistische beweging zo hard nodig heeft". De bracht vervolgens de ov posthume wijze dank voor ihij in zijn lange leven v "istische beweging heeft 1 De heer G. O. Neef, gend secretaris van de A stuurdersbond, meomreer heer Koster één dergenen zorgd heeft dat er behoor regelingen en voorwaarde: releveerde nogmaals, dat in volle overtuiging en u 3 vervuld. „Vader Koster w iedere vergadering aanwè: heer Neef. De Bestuurd< dan ook zeer getroffen, verscheiden vernam. Vad Ifocht". ji Onder het spelen van en „Aan de strijders" we Righeid besloten. Een sch de overledene, de heer J- dankte aan het graf voor ken van belangstelling. Behoudens een drietal w< échter niet meer van invlo< stand voor de indeling van degradatie- of medaille-wed: volleybal-competitie voor A! digd. De indeling voor de promoi wedstrijden is als volgt: Dar Bergen 1, SOVA 1, Catapu Holland 3; Heren le klasse: 1. SOVA 1, Catapult 2 en S 2e klasse: The Smash, Rijks 2„ Catapult 4 en SVN; Hei APSV. Catapult 3, DeNeBa Artsen. Indeling Poules medaill Dames le klasse: Catapult 1, puit 2, Jong Holland 1 en 't 1; Heren le klasse: Catapul Huys 1, Jong Holland 1, 3 Rijks Politie 1 ei\ Povay klasse: Jong Holland 2, C Politie 2 en PCB 2; Dame Luxe Serie, SOVA 2, Bereen en Keusora; Heren 3e klasse The Smash 2, Povay 2, SG en SGA 3. Het programam ziet er a Dames: 7-4 Jong Holland 1 Julianaschool; 9-4 Bergen 1- winaschool; 9-4 SOVA 1Joi Lindenschool; 10-4 Catapu Huys 1, Lidwinaschool; 10-4 The Smash, idem; 10-4 Hhe idem; 7-4 Luxe Serie—SOV 7-4 Zwaluwen—Bergen 2, id Heren: 9-4 SVN 1Catapu school; 10-4 SGA 1—SOVA school; 7-4 Hooge Huys 1 1, idem; 9-4 Povay 1The Sn 9-4 The Smash 1Rijks Pol 7-4 SGA 1—Jong Holland 2 Alkm. ArtsenAPSV, Lidwii Catapult 3DeNeBa, Linder Hijks Politie 2Octupus, Li 9-4 Jong Holland 2—PCB 2, J 7-4 Povay 2—Luxe Serie, Li 9-4 The Smas*» 2—SGA 3, il (Smash 2—SVN 2, Julianas SGA 2Povay 2, Julianasch Sterrtl PURMER. N'OfcR N Het aanbod van runden ya morgen plm. 1100 stuks. tb vette koe.en was vrij go al de prima dieren werdei in de mindere soorten wai Jets stugger. De markt in L koeien was vrij goed, doch koeien ging nog altijd wei kalverenmarkt vertoonde levendig beeld met stab: Vooral was er een goede fokkers. De wolveemarkt omstandigheden vrij goed een opvallend goede hand Houders. De vraag naar was iets minder, doch er wi Prijzen besteed. De handel vette schapen was stug I markt begon met een kal noch toen dit later groter den de prijzen zich hand hoogste notering belien f Aanbod en vraag opde waren gering.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2