ONZE KINDERKRANT Ontmoeting met Prik-Prik in behouden haven. 1> opent °°o»t .jtm, ONS HOEKJE Hoe rijdi Willem door de siad? Wai de posi bracht enamel! Oplossingen raadsels van 10 April Negerpopwas dankbaar voor de vergissing lk heb een idee RADIOPROGRAMMA VOOR ZATERDAG Luister eens naar Mysterieus geval _te Amersfoort Dagbladbureau vernield in Surabaja Vrouwen! Beste kinderen. Nu ls de vacantie om en we zijn alle maal als nijvere bijtjes weer aan het werk getogen. Zo is het nu eenmaal. Er is een tijd van niets doen en er is een tUd van bezig zijn. En als het er op aan komt is alles eigenlijk even prettig. Vinden Jullie ook niet? Ik vrees, dat de raadsels van de vo rige keer wat moeilijk waren. Er kwam zo goed als geen enkele inzending bin nen. Of kwam dat alleen doordat Tante Pauliens briefje ontbrak? Hoe bet ook z(j, ik reken de komende dagen op heel wat meer post. Doen jullie allemaal je best? Briefjes kunnen gestuurd worden aan bet van ouds bekende adres: Tante Paulien, Bureau van dit blad. Tot de volgende keer! Tiete Benedictus uit Schagerbrug ls een nieuwe nicht. Zij kent Janny Bak ker en de meisjes Waiboer. Nu, dat is gezellig. Jij hoort er dus eigenlijk ook echt bij. Bedankt voor je eigen raad sel. Het is wel erg, maar ik moet je eerlijk .bekennen, dat ik het antwoord niet weet. Schrijf je me nog eens zo'n gezellig briefje? Hannie Benedictus is natuurlijk een zusje van Tiete. Ook jij hartelijk wel kom in onze kring! Leuk, dat ,Nanda Plakman een vriendin van je is. Jouw raadsel was ook al zo moeilijk. Stuur je mij nog eens de oplossing? Jannie v. d. Klooster uit Barslnger- horn wordt zo langzamerhand één van mijn oude getrouwen. Wat een gezel lige brief! Op je Paasrapport kun je trots zijn. O ja, nog wel gefeliciteerd met je elfde verjaardag. Heb je de poppenkleertjes al klaar? Je hebt de juiste route van de Paashaas gevon den. hoor! Knap. Ook Wil Brommer uit Wleringer- waard had een prachtig rapport vol vette achten. Nu. als je zo knap bent dan spreekt het eigenlijk vanzelf, dat je geen enkele moeite hebt gehad met de Paaspuzzle. Je oplossing is mooi gekleurd. Rina de Ruijter uit Kolhorn vraagt of ik van mazen houd. Ja, ik vind het best een leuk werkje. Sokken stoppen trouwens ook. Wanneer je er maar rustig de tijd voor neemt! Je hebt het juiste weggetje van de Paashaas ge vonden. Schrijf je me nog eens zo'n ge zellige brief? De mooist versierde inzending was ditmaal van Peter Schenk uit Wie- ringerwaard. Jij krijgt een boek, hoor! Ki'k volgrnde week maar goed uit naar wat de post brengt. Annie Breg uit Stompetoren heeft de juiste weg van de Paashaas ge vonden. Wat heb je je Inzending leuk versierd. Vooral dat spiegelschrift vond ik enig. Fijn, dat je bent over gegaan naar de zevende klas. En nog wel met een goed rapport. Wat zal die speurtocht naar paaseitjes span- Willem woont met zijn ouders in een eenzaam gelegen huis. Iedere dag gaat hij op de fiets naar school en komt dan dwars door Appelhoven, een drukke stad. Het is Woensdag en toen Willem des morgens weg wilde gaan, sprak moe der, „je hebt van middag vrij. Als je dus op de terug weg door Appelho ven komt, neem dan deze bood schappen voor me mee!" „Goed moe der!", lacht® Wil lem. Hij stopte het papiertje in zijn tak en fietste weg. Toen hij om 12 uur uit school kwam raadpleegde hij zijn boodschap- penpaplertje. Hij moest boodschappen halen bij de volgende zaken: 1. schoen maker, 2. melkboer, 3. boekhandel, 4. manufacturenwinkel, 5. bakker, 6. drogist, 7. groentenman, 8. slager, 9. kruidenier, 10. bloemenhandel, 11. kapper, 12 apo theek, 13. horlogemaker, 14. sigarenwinkel. Nu kende Willem in Appelhoven de weg op zijn duimpje. „Daar ga ik een spelletje van maken!" zei hij. „Ik zal al die winkels bezoeken zonder twee keer dezelfde straat te rijden. Wél mag ik tweemaal op hetzelfde kruispunt komen, maar meer ook niet!" Hoe rijdt Willem? Hij komt rechts onder Appelhoven binnen, bezoekt de veertien winkels en verlaat de stad weer linksboven. Oplossingen raadsels 10 April. 1. Piano, notenbalk, Alkmaar, aarde, deurknop, open, penhouder, dertig. 2. Indiaan, imker, neger, dorp, inkt, arend, auto, niemand. 3. Meel, keel, koek, zoek, zoem, zoom, loom. Bij dit laatste raadsel zijn ook tal van andere oplossingen mogelijk. de vacantie weer achter de rug is? Jullie Mammie zal het wel rustig vin den. Ook van Wiesje van Schaik was er een tweede brief bij het stapeltje. Je hebt dat meelraadsel keurig opgelost, jij als enige. Dat is toch wel iets om trots op te zijn! Ook het tweede raad sel heeft je niet ontmoedigd. Kranig. Alleen het derde werd zelfs jou te bar. Leuk, dat je naar de bollenstreek bent geweest en met een krans thuisgeko men. Ikzelf heb ook van de prachtige kleuren genoten, vooral toen de hy acinthen begonnen te bloeien. En nu de tulpen nog! Dat is het allermooiste Schieten de repetities van de operette goed op? Daag. Tot de volgende keer. Zus Bulthuis uit Westwoud was de vorige keer wat laat met haar brief. Vandaar, dat zij nu pais antwoord krijgt. Jammer, dat het raadsel te moeilijk was. Leuk, dat je me toch scheef. Met het gedroogde madeliefje en de mooie Faastekening was ik erg blij. Je hebt dus een prettige verjaar dag gehad. Nu, je hebt ook heel wat cadeautjes gekregen. Maandag is eigen lijk de'laatste dag, waarop je mij kunt die speurtocht naar paaseitjes span- v h t Dinsdag doet aend zijn geweest. Ik was vroeger do ^0^ nog een kansje dat je. de- op dat soort zoekerijen en ik heb ook s - wel eens zelf een tocht uitgestippeld. Dat is haast nog prettiger werk. Ineke van der Ploeg uit Alkmaar is ten schoolgenootje van Aafke Spij ker. Wat een enig: versierde brief. Ieren jullie dat misschien op school? Je hebt het notenraadsel goed opge lost. Bedankt voor de gedichtjes. Wan neer hoor ik weer eens iets van je? Een eervolle vermelding voor haar ferzorgde inzending van de Paas puzzle verdient Fientje Vliegenthart uit Alkmaar. Echt smaakvol en fijn tjes heb je dat gedaan. Nog wel ge feliciteerd met je verjaardag. Heb je een prettige dag gehad? Wat ben jij verwend met Pasen zeg! Heb Je de eitjes al opgesnoept? Er komt wel weer eens een knutselwerkje in ons krantje, hoor! Meta Duiveman is weer thuis. Van harte gelukgewenst! Hoeveel kilo's ben je aangekomen? Het adres van Grietje Schoen uit Graftdijk weet ik niet uit mijn hoofd. Ik hoop, dat zij deze regels leest en je het zelf zal sturen. De groeten aan Dlna en be dankt voor de mooi versierde brief. Je oplossing van de Paaspuzzle is goed, hoor! Corrie Lampers uit Den Helder.is een nichtje van Gerie Wagendrever. Zij logeerde in Alkmaar en besloot toen ook eens een keurige brief te schrijven. Je oplossing is goed, hoor! En wat heb je je hoofdletters aardig versierd. Je rapport mag gezien wor den. Alleen die geschiedenis, hè? En het ls toch zo'n boeiend vak. Dat vind ik tenminste. Hoor ik nog eens iets van je uit Den Helder? Gerle Wagendrever uit Alkmaar vraagt of ik haar rapport mooi vind. Nu, ik zou er maar rustig trots op *ijn, als ik jou ivas! Alleen dat hand- Werken kan nog beter. Je hebt er toch geen hekel aan? Fijn, dat je nfcht zo onverwacht kwam logeren. Wat zul len jullie een pret gehad hebben samen! Heb je genoten van de avon turen van Monus? Je oplossing was goed en je hebt een troostprijs ver- d end met je mooie geestige teke ningetjes. Wacht maar af wat de post de volgende week brengt! De hoofdprijs gaat ditmaal naar Frouwkje Dekker uit Alkmaar, die ine verraste met een mooie tekening Wat heb je een fijne verjaardag ge had, niettegenstaande het feit, dat Tante Paulien door alle Paasdrukte de kaart glad neeft vergeten! De vol gende week komt er dus Weer ejn brief. Jij slaat ook geen enkel keertje over! Cilientje en Marietje Biars uit Am sterdam hebben de juiste route van de Paashaas gevonden. Knap. hoor! Heb ben jullie je een beetje verveeld in de vacantie? In Amsterdam kun je ook b'et altijd buiten spelen, hé? Fijn, dat de rapporten goed waren. Is er een Park bij jullie in de buurt? Wiesje van Schaik uit Den Helder beeft haar Paasinzending met prach- uge tekeningen versierd. Heb je pret- us bij Tonia gelogeerd? De prijs is dit- msal voor jou, hoor! Je krijgt ie boek volgende week thuisgestuurd. Kijk W»ar goed pit naar de post. Daar is warempel al weer een brief van Cilientje en Marietje- Jullie zijn toch wel trouw, hoor! Schrijven, ook als jullie de oplossing van de raadsels biet kunnen vinden. Nu. dat was geen 'onder Er is gepn enkele neef of b'cht dip ruii «en oplossing heeft ge- tuurd Tk denit dpt de nuzzles wat te y^n'liik waren voor al die inn<*e h<"-- "btjes. Vinden jullie het jammer, dat je ook nog zelfde week al antwoord hebt. Van Maantje Boeder uitWognumwas er een lange brief en een goede oplos sing van de Paaspuzzle, Wat heb je veel gekregen op je verjaardag, zeg. Ik vind, dat je echt verwend bent. Bewijst het schort al goede diensten? Heerlijk, dat het zo goed met je gaat, hè? Ik hoop dat je broer en schoonzus ter deze regeltjes ook lezen, maar belo ven kan ik het niet. Els Kuster Koeman uit Berkhout heeft een enige Paasinzending ge maakt. Bedankt voor die mooie teke ning. Je oplossing van de puzzle is goed, hoor. Heb je het prettig gehad in Amsterdam? Hoe vond je net wel in die grote stad? Doeh, wat schrok die Trees. Ze was rustig aan het wandelen in het bos met haar poppenwagentje en nu, in eens stond dat rare mannetje voor haar neus. „Wwat heeft u een grote bril op en wat bent U klein.U bent nog kleiner dan ik en ik ben nog pas 5 jaar", zei Trees met een kleur. „Ik ben een aardmannetje!" was het antwoord. „Ik heet Prik-Prlk en daar om draag ik deze grote bril. Ik prik- prik de hele dagik maak de kleer tjes voor alle aardmannetjes en door mijn bril kan ik beter het oogje van het naaldje vinden, snap Je". „Ja.... jasprak Trees. „Maar nu moet ik weer naar moeder toe.... ze vindt het vast niet goed dat ik met aardman netjes praatdag, Prik-Prik!" Neenee niets er van!" riep het aardmannetje nu. „Ik heb hier juist zolang op je staan wachten, omdat ik je Iets wilde vragen". „Heeft U op mij gewacht?", vroeg Trees ongelovig. „Maar, waarom, dan?". i^. „Wel....", vervolgde Prik-Prik, even kuchend. „Ik.... ik heb me vergist.... ik ben een domoor geweest.... ik heb je al verteld dat ik kleermaker ben, hé? Nouen eheh.. nu moest ik vorige week een nieuw pakje maken voor het zoontje van de oudste aard man.... en.... ehtoen heb ik me zó zenuwachtig gemaakt dat ik het pakje véél te klein heb gekniptzó klein dat het zoontje van de aardman er helemaal niet in paste.... ....Nu hangt dat pakje steeds maar bij me.... telkens als ik het zie, moet ik weer bedenken wat voor een grote domoor ik ben geweest enen daar- Hoeveel hebben er ai niet geroepen: „Ik heb een idee!", maar hoevelen heb ben dat idee benut? „Is een idee dan zo belangrijk?" zullen jullie vragen. Nou en of! Er staan over de hele wereld honderden fabrieken, waar heel veel mensen werken en er hun geld verdienen. De meeste van deze fabrie ken zijn er gekomen door een enkel idee. Iideeën doen de wereld draaien. Stel je maar eens voor: Er zit iemand aan een tafel, zijn hoofd rust in zijn handen en hij staart door het raam naar buiten zonder iets te zien. Droomt deze man? Nee hij denkt. Zijn gedachten gaan totdathij in eens zijn stoel achteruit gooit, opspringt en roept: „Ik heb een idee". Hij snelt naar zijn werkruimte en begint te te kenen, te knutselen. Hij neemt proe ven; hij werkt en werkt, soms maan den lang. Zijn proeven mislukken, maar hij begint opnieuwtwee keer.... drie keertotdat hij succes heeft. Zo kwamen er radio's en vliegtuigen. Gloeilampen en drukpersen. Stenen en gramofoons. Luchtbanden en vulpen nen. Telefoons en armbandhorloges. Steeds lag het begin bij iemand, die een idee kreeg, die zag dat iets mogelijk moest zijn endie net zolang aan zijn idee werkte, totdat het werkelijk heid was. Vele mensen werden door hun ideeën bezield en ze behaalden grote successen. f Pim, Pam en Pom in het luchtruim Speciaal voor Uw Badkamer j TJALLEMA'S Fabrikonte: Fa. Gebr. Tjcllema, Sneek (Advertentie. Ing. Med.) om zou ik jou willen. willen vra gen om het pakje voor me mee te ne men.... je mag het hebbenhet is héél mooi en er zijn ook nog een paar slofjes en een mooie puntmuts bij!" Prik-Prik haalde nu met een hoog rode kleur een klein jasje, een broekje en-een paar slofjes en een puntmuts onder zijn buis te voorschijn, zó mooi.... zó leük dat Treesje er spra keloos van stond. Prik-Prik duwde al les in haar handjes en toen pas stotter de het meisjeMaarmag ik dat hebben?!" „Graag, alsjeblieft!" zei Prik-Prik. „Maar dat past precies bij mijn negerpopje!" juichte Trees. „Ik zal het hem meteen aantrekken!" Trees haalde een zwart popje uit haar wagentje en begon hem aan te kleden. „Nou!" riep ze na een poosje het aangeklede popje hoog optillend. „Hoe vind je dat, Prik-Prik? Dank je wel hoor.... dank je...." Trees keek in het rond. Ze was helemaal alleen Prik-Prik was nergens meer te vinden. 101. Twee minuten later snelde de wagen van Baron van Pottum langs de weg. Binnenin zaten de commissaris. Piet Pakkum en de professor. Voor Pim, Pam en Pom was er geen plaats meer en de commissaris had hen be leefd doch dringend verzocht om naar huis te gaan. „Opsporen is geen kin derwerk", had hij gezegd, helemaal ver getend, dat het Pim, Pam en Pom wa ren geweest, die uiteindliik Billie te pakken hadden gekregen. Diep bele digd waren de broertjes het politiebu reau uitgewandeld, maar toen ze bui ten kwamen, had Pim op de bagage ruimte gewezen en Pom en Pam had den hem dadelijk begrepen. Zodoende had de wagen van baron van Pottum nog drie inzittenden, ook al waren ze dan onzichtbaar. Het knarsen van de remmen deed Pim, Jam en Pom be grijpen. dat zij er waren en zodra de commissaris gevolgd door ziin mannen naar binnen was gestapt, kropen ze naar .buiten. „Wat nu?", vroeg Pom. „Niks, we stappen gewoon naar bin nen. We hebben alles meegemaakt en daarom wil ik het einde ook meema ken", antwoordde Pim. Zwijgend stap ten de drie broertjes naar binnen, waar ze de commissaris tegen de verschrik te herbergier hoorden spreken. „Zo vertel me maar eens eerst, waar de „heren" hebben gezeten", hoorden ze de commissaris zeggen. „Juist, juist ahum". De commissaris schraapte zijn keel. „We zullen die glazen moeten be waren voor vinger-afdrukken- Pak kum stop jij die glazen bij je, dan kun nen we weten of het werkelijk Billie en Kareltje geweest ziin„Dat hoeft niet commissaris", klonk de stem van Pim. „Kijk, hier hangen hun jas jes aan de kapstok". ZATERDAG 18 APRIL HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Li turgische kalender. 8.00 Nieuws en weer- beirchten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gra- mofoonmuziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.3012.33 Land- en Tuin- bouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram.muziek. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateursprogramma. 15.15 Kroniek v. letteren en kunsten. 15.55 Gram.muziek. 16.00 Promenade-Or kest. 16.30 De schoonheid van het Gre goriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Ge varieerde muziek. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Hammondorgelspel. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Nieuws. 19.10 Gram.muziek. 19.20 Parlementsoverzicht. 19.30 Gram.muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 „Lichtbaken", causerie. 20.55 Gram.muziek. 21.00 Ge varieerd programma. 21.50 Actualiteiten. 22.00 Amusementsmuziek. 22.30 Wij lui den de Zondag in! 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.80 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Gymastiek. 7.30 Gra- mofoonmuziek. 8.00 Nieuws en weerbe richten. 8.18 Gram.muziek. 8.40 Idem. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 „Tijdelijk omgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de ar beiders in de contlnu-bedrijven. 11.35 Bas-bariton en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Dansmuziek. 13.00 Nieuws en com mentaar. 13.20 Accordeonmuziek 13.50 Weekjournaal. 14.45 Dansmuziek. 14.45 Boekbespreking. 15.00 Harmonie-Orkest. „Gunst", dacht Mies. „Het is al lente En mijn kachel staat nog steeds. Ik berg haar op weer tot de winter. Dat ding eerveelt me tech al reeds!" Nu, de kachel was gauw weg hoor, Maar de pijp, die zat er nog. „Opgepast", dacht Mies. „Nu komt het.... Daar kan roet inzitten, toch. Miesjt pakte heel voorzichtig. De zwarte kachelpijp toen beet. Trok eerst langzaam.... trok wat harder. Rukte toen. Mies kreeg het heetl „Wel verdraaid!", riep ze. „Dat 's ook wat. 't Malle ding zit vast als steen". Miesje trok en rukte, trapte, Werkte hard met arm en been. RUSSISCHE MUZIEK. Het Boston Symphonie Orkest onder leiding van Serge Koessewitski begint met de zesde symphon ie van de hedendaagse-componist Sjostakó- witsj, een compromis tussen eigen inspiratie en ideologische dwang. Van Rachmaninof is er een Voca lise en ten slotte van Tsjaikofsky de ouverture 1812, waarin deze de nederlaag van Napoleon in Mos kou schildert. Zaterdag 9 uur over Hilversum II, 298 m). Toen, ineens rolde de pijp dan Uit het zwarte schoorsteengat. En een stroom van roet viel neder, Op Miesje, die er onder zat. 15.30 „Van de wieg tot het graf", causerie. 15.45 Gram.muziek. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Kamerorkest en sol. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Dansmuziek. 18.45 Orgelspel. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepar tout", causerie. 19.40 „Het Oude Testa ment in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Ge varieerd programma. 22.00 Socialistisch commentaar. 22.15 Lichte muziek. 22.40 „Onder de Pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Verzoekprogramma. Een bejaarde inwoner van Amers foort werd Donderdag door zijn huis houdster bewusteloos in zijn stoel ge vonden. Zij waarschuwde de genees kundige dienst, die verwondingen aan de rechterhand en een schedelbasis- fractuur constateerde. De politie achtte het later raadzaam, de huishoudster te arresteren. Er heerste enige wanorde in de woning en hier en daar werden bloedsporen gevonden. De oude heer ls nog steeds bewusteloos, maar zijn toestand gaat Iets vooruit. Studenten zijn Donderdagochtend de kantoren van het dagblad „De Vrije Pers" te Surabaja binnengedrongen en hebben daar een flinke ravage aange richt. De hoofdredacteur, de heer Evenhuis, is door de politie in bescher ming genomen. Pe studenten zeiden bezwaar te hebben tegen een bepaald bericht in het blad. Vrouwen hebben vaak moeilijke en pijnlijke tijden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja, die pijnen doen verdwijnen door het gebruik van Togal. de grote pijnverdrijver. Togal is onschadelijk voor hart, nie ren en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f2.40 en f 8.88. (Advertentie, Ing. Med.) door Mary Burchell 40 „Ik hoop dus, dat jelui het me niet kwalijk zult nemen" bij deze woor den keek Ashley met een triomfante lijke glimlach de kring rond „dat ik, als Fiora's verloofde, er bij haar op aandring, met me mee te gaan zodra ik zelf vertrek". Ja, in dat geval natuurlijk...." begon Adèle ietwat spijtig en Tom Harmon viel haar bij, maar Lucas glimlachte slechts. „Toch staat het enkel en alleen jan Fiora om een beslissing te nemen, ook al is ze verloofd'', was zijn mening. „Welnu, Fiora?" wendde Ashley zich tot haar en de aangesprokene begreep, dat hij zich nu, na wat hij en twee an deren gezegd hadden, vrij zeker van zijn zaak achtte. Of dit de rede was van haa, hardnekkigheid, dan wel de overtuiging, dat ze 't kostte wat het kostte, op Brierley moest blijven, kon ze onmogelijk bij zichzelf uitmaken. Hoe het zij. haar antwoord stond vast: „Ik blijf', sprak ze en zag Lucas on gelovig glimlachen. „O, wat ben ik blij, schat!" riep Adèle. die zich meteen, heel tactvol naar de uiteraard wat beduusde Ashley keerde Kom. misgun ons die paar we ken met haar niet. krijgt haar voor je hele verdere leven''. „Och, je broer heeft natuurlijk gelijk, aan Fiora is de beslissing", antwoordde Ashley, wat gedwongen glimlachend. „Ik geloof wel, dat ik haar wens om na het gebeurde nog wat hier te blij ven, begrijp''. Intussen was Fiora toch wel aan enige gewetenswroeging ten prooi. Im mers, als een ander meisje zich, dade lijk na de bekendmaking van haar verloving, aldus zou hebben gedragen, zou zij, Fiora, dat waarschijnlijk hoogst onredelijk hebben gevonden. Daarom wist ze het zo te plooien, dat ze die avond laat nog een ogenblik met Ashley alleen was. Toen, in een op welling van berouw en toegenegen heid, sloeg ze de armen om hem heen en smeekte: „vergeef het me en be grijp het, lieveling: alsjeblieft!" „Wat moet ik begrijpen, Fiora?'' vroeg hij, enigszins onzeker. „O, alles, wat ik zelf eigenlijk niet kan, geloof ik", fluisterde ze, haar don kere hoofdje tegen zijn schouder druk kend. „Je moet me wel heel gemeen en onvriendelijk hebben gevonden, maar laat me deze keer mijn eigen weg gaan, dan zal ik voortaan proberen, redelijker te zijn''. Nu lachte hij weer en zei. haar bo ven op het hoofd kussend: „Blijf dan nJet te lang weg, kindlief, dat is al wat ik verlang". „Wanneer vertrek je, Ashley?'» vroeg ze een beetje verstrooid. „Morgen". „Zo gauw?'» „Hoe gauwer ik ga, des te gauwer zul jij terug komen", glimlachte hij. „Ja dat denk ik ook. Blijf je nog tot na de begrafenis?'» „Zou je dat graag willen?" Ze knikte, want, vreemd genoeg, op dit ogenblik voelde ze ernstig behoefte aan Ashley's steun. „Dan blijf ik natuurlijk tot zolang en neem do middagtrein''. ,,'t Wordt een ellendige, akelige reis voor je, nietwaar?" vroeg ze, nog steeds door berouw geplaagd. „O, ik zal er wel doorheen komen'», grinnikte hij. „Maar in elk geval zal ik mijn reis onderbreken en in Londen overnachten". „Ja, dat zou ik ln jouw plaats ook doen. 't Is onnodig je te vermoeien met in één ruk naar Pakminster door te gaan''. „Misschien blijf ik wel een tijdje !n Londen", hernam hij op nogal onver schillige toon. „Dan kun jij me daar oppikken als je naar huis gur.t'". „Maar", pleitte Fiora, „als er geen haast is bij je terugkeer, kun je dan niet nog wat hier blijven?" Deze mededeling klonk Ashley blijk baar allesbehalve aangenaam in de oren, maar hij bepaalde zich tot enig binnensmonds gemompel en ze liepen in onbehaaglijk stilzwijgen verder. Eerst toen het huls in het zicht kwam. nam Ashley weer het woord. .Fiora. ik wil allerminst de persoon lijke kant van deze historic on de voor grond plaatsen, maar zegt het je dan niets hoegenaamd, dat jij, door hier te blijven, mij veel angst op 't lijf zou jagen?" „Natuurlijk wil ik je geen narigheid bezorgen", antwoordde Fiora, wel enigszins onder de indruK, maar toch blijkbaar vastbesloten. „Er is echter ab soluut geen reden om angstig te zijn en het is dus niet mijn schuld, wanneer je dat toch doet". „Hm! Je hebt op alles een ant woord", zei hij wrevelig lachend. „Maar wat me vooral raadselachtig schijnt en me hindert, is dat je de zaken zo op de spits drijft. Ik geloof niet, dat ik je ooit zo obstinaat heb gekend. Hoe zit dat eigenlijk, Fiora?" „Ik weet het zelf nauwelijks'", ant woordde ze haar hoed afzettend en de haren van 't voorhoofd naar achteren strijkend. „Het is alsof ik zo moet han delen. Door hier te blijven bewijs ik als 't ware. dat ik in hem - in hen - geloof". Ashley drukte de lippen opeen en zei toen, zich blijkbaar met moeite beheer send: „Hoor eens, Fiora. ik zal niet ver der ingaan op de vraag, of er reden is, om angst of verdenking te koesteren - ik wil niet andermaal mijn vingers branden - maar kun je, afgezien daar van, dan niet begrijpen, dat door Nan's dood enige reden waarom je naar hier kwam is vervallen?" „Lucas zei. dat ik zo lang kon blij ven als ik wilde". Ashley kon een ongeduldig gebaar niet onderdrukken. „En", voegde Fiora er bij, „hij hoop te, dat ik, ter wille van Adèle, voorlo pig niet zou weggaan". „Neen", klonk het kortaf. „Waarom niet?" ja de eerste plaats, omdat Cardew me niet mag lijden en ten tweede om dat ik hèm niet kan uitstaan. Ik heb geen zin, voor onbepaalde tijd zijn gast te blijven". Ongetwijfeld zou ze tegenwerpingen hebben gemaakt, als hij dit 's middags had gezegd, maag nu bepaalde ze zich tot de verzuchting: „Ik wilde, dat jelui beter met elkaar opschoot", waarop Ashley goedsmoeds verzekerde, dat wensen niet veel zou helpen. Ten slotte kuste hij haar goedenacht en ging weg. HOOFDSTUK VI De volgende morgen woonden allen plichtmatig de begrafenisplechtigheid bij. Getroffen door de ernstige, hart roerende woorden van de geestelijke, voelde Flora een ogenblik de wens bij zich opkomen, dat zij inderdaad van haar tante zou hebben gehouden. Ze had haar echter slechts kort gekend en bezat overigens genoeg gezond verstand om te begrijpen, dat langere kennisma king met Nan juist weinig bevorderlijk voor 't opval ten van grotere genegeneid zou zijn geweest. (Wordt vervolgd) (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7