In behouden haven. Bedrijfsvoetbal-competities gaan binnenkort weer draaien Goede tijd voor De Jong en Boxem De Catapult-dames zijn voor de titelstrijd uitgeschakeld „Reuzendoder" Groot-Schermer klopte Zaanse Boys met 5-2 V-; door de ot\de» Groeiende belangstelling Amsterdamse Kegelbond won de Jan Wolter-beker Last van zenuwen; Het bekertornooi van „De oude Poorter" Junioren oefenden Spannende tijdrace Biljartkampioenschap hoofdklasse kader 38/2 BsMQTder Verkwikkende^ gartering. Luister eens naar Het Radioprogramma MAANDAG 30 APRIL 1953 Dinsdag 5 Mei, omstreeks kwart voor zeven, zal voor de eerste maal in dit seizoen het bruine monster voor de bc- drijfsvoetbalcompetitie aan het rollen worden gebracht. Dat zal het begin zijn van enkele maanden prettige ont- ipanning, zowel voor de deelnemers als voor de bedrijfsgenoten, die de laat ste jaren in steeds groter getale acte de presence gaven bij Ue wedstrijden voor de bedrijfsvoetbalcompetitie. Niet omdat er zo goed werd gevoet bald, doch wel omdat rond deze wed strijden altijd een sfeer hangt die de groter wordende belangstelling recht vaardigt. Een enkele malen is het wel voorgekomen dat in sommige wedstrij den te hard werd gespeeld, dat de deel nemers meer waarde hechtten aan een overwinning dan aan bedrijfsvoetbal, genoegelijkheidsvoetbal dus, wenselijk moet worden geacht. Laten wij hopen, dat deze excessen dit seizoen achter wege zullen blijven, dat iedere deelne mer aan het bedrijfsvoetbal doet wat van hem wordt verwacht. Dat wil niet zeggen dat deze voetballers zich niet geheel en al mogen inzetten om een overwinning te behalen. Natuurlijk wel, als het maar in de beste harmonie gebeurt en een eventuele nederlaag op de juiste wijze wordt geaccepteerd. Het programma voor de eerste wedstrijden ziet er als volgt uit: Afdeling A. 5 Mei: SOVA—Centra (Banders)6 Mei: ReinigingPovay (Zeglis): 11 Mei: PostiljonBBC (Kol- ping Boys)SOVA—Lichtbedrijven "(Zeglis): 12 Mei: BlackboysRingers (Kolping Boys): 13 Mei: Centra—Rei niging (Zeglis). Strijd duurde zeven jaar Zondag werd te Bussum op de kegel banen van café-restaurant „De Harmonie" de laatste wedstrijd verkegeld om boven genoemde beker. Toen de heer Siliakus, voorzitter van de Gooi en Eemlandse Ke gelbond, in zijn openingswoord er aan her innerde, dat de strijd om de beker heden voor de zevende maal zou plaats vinden, hoopte spreker, dat deze wedstrijd niet in het voordeel zou zijn voor de Amster damse Kegelbond, want dan zal de kost bare beker voorgoed in het bezit komen van Amsterdam. Vervolgens wenste spreker alle kegelaars fen sportieve strijd en een gezellige dag toe en verklaarde de wedstrijd voor ge opend. Te ongeveer half twaalf verschenen Am sterdam en Haarlem voor de banen en bet bleek al spoedig, dat Amsterdam alles cp alles zette om deze wedstrijd tot een goed resultaat te brengen. Toen de tien gooiers van beide bonden hadden afge worpen stond Amsterdam aan de kop met 991; Haarlem moest met 101 hout min der tevreden zijn. Vervolgens bonden Alkmaar en Gooi en Kernlanden de strijd aan, welke ten gunste van Alkmaar eindigde met 932 hout. Gooi en Eemlanden stelde hier tegenover 817 hout. Na de rust moest Alkmaar 59 hout meer gooien dan Amsterdam, doch beide bon den wierpen hetzelfde aantal hout, n.l. S47. Haarlem wierp in de laatste ronde liet hoogste hout van de dag, n.l. 1008 en wist zijn achterstand met 61 hout te ver kleinen om zodoende als no. twee te ein digen. Hierna volgde de prijsuitreiking, waar bij de heer Siliakus met een toepasselijk woord de kostbare beker overhandigde aan de heer Strak van Schijndel, voor zitter van de Amsterdamse Kegelbond. Ook Alkmaar had eens de beker De strijd om deze wisselbeker heeft zeven jaar geduurd. De beker is driemaal ln het bezit geweest van Alkmaar, n.l. in 1946, 1947 en 1949. Amsterdam heeft deze beker viermaal gewonnen in 1948 en ver volgens driemaal achtereen in 1950, 1951 en 1953. Hieronder volgt de volledige stand van Zondag: le Amsterdam 1938, 2e Haarlem 1898, 3e Alkmaar 1879.4e Gooi en Eem- laiid 1670 hout. De Individuele prestaties van Alkmaar: Baan: D C Tot. 1. Kelder 99 107 206 2. Klerk 105 98 203 3. Köllmann 101 100 201 4. Eickholt 91 106 197 5. Mr Schuurman 85 106 191 6. Genefaas 101 90 191 7. Jac. v. Spanje 91 93 184 8. A. Winder 91 85 176 9- H. van Gelder 86 80 166 10. G. Bosch 82 82 164 Mijnhardt's zenuwtabletten helpen U er overheen. EOHMmaHBKBBHm (Advertentie. Ing. Med.) Onder grote spanning is gisteravond het wisselbekertornooi, georganiseerd door de biljartvereniging de Oude Poor ter beëndigd. In groep I zegevierde D. Vos, met een kleine voorsprong op J. Huiberts en C. de Groot. In groep II was het pleit reeds eerder beslecht. J. Lover werd daar winnaar met een ruime voorsprong op D. en A. Nierop, De eindstanden luiden: Groep I; D. Vos C. de Groot J, Huiberts M. Heusy S. Vingerling S. Weel A. de Vet H. Hecker Groep II; A. Lover D. Nierop A, Nierop J. Plas Cordes Fr. Huiberts W. Foeken A- Ligthart Kolommen betekenen, j moyenne en matchpunten, 21 2.92 12 19 2.56 10 19 2.53 10 18 3.06 6 13 2.42 6 13 1.80 6 16 2.55 3 12 1.88 3 16 2.63 13 14 2.05 10 15 2.24 8 14 1.81 6 9 1.14 6 9 1.64 5 11 1.69 4 10 1.41 3 hoogste serie, Afdeling B: 5 Mei: Notenkrakers't Hooge Huys (Kolping Boys); 11 Mei: POAStoel (Randers); 12 Mei: Melk boerenTelefonia (Randers)14 Mei: Krom—APSV II (Alkmaar). Afdeling C: 7 Mei: APSV III—Kofa- boys (Alkmaar); 8 Mei: Povay IIPer- zifo (Randers); II Mei: Lastinaboys Alkmaarse Courant (BSV); 15 Mei: Na- gengastRingers II(Randers). Het tempo lag te laag De oefenwedstrijd welke de Noord hollandse junioren Zaterdagmiddag te Alkmaar speelden was het aanzien ten volle waard, maar toch waren onze ver wachtingen hoger gespannen. Van 22 uitverkoren junioren hadden wij eigen lijk iets meer verwacht. Het tempo lag te laag en ook het plaatsen liet veel te wensen over. Gunstige uitzonderingen waren Brouwer, Pijper. Bos, Mooier en Vlug, spelers die tot het team der „Blauwen" behoorden. De Oranjeploeg had als uitblinker Wagenmaker. Het begin van de wedstrijd deed overigens het beste verwachten. Linksbinnen Mooier trok naar buiten en zijn goede voorzet werd op uitstekende wijze door Minnes van JVC in het doel gekopt. Heiaar was het van korte duur, al bleef het spannend doordat Oranje de aanval overnam en door Pilkes en Schaft een 21 voorsprong wist te ne men. De blauwen brachten de stand in evenwicht door een kopbal van Rol. Weer nam de Oranjeploeg de leiding door een hard schot van Schaft, dat via doelman Kooi in het net belandde. De blauwen dienden van repliek en hat werd weer gelijk (3—3). Toen de snel le Vlug de Oranje-verdediging te vlug af was konden wij het vierde doelpunt voor Blauw noteren. Alcmaria Victrix hield Zondag een tijdrace, waarvoor een dertigtal ren- rens aan de start verscheen. Het betrof hier de vierde wedstrijd van de vcor- jearscompetitie. J. Keuken uit Nieuwe Niedorp, de winnaar in de A-klasse, ontpopt zich steeds meer als een ren ner met aanleg, hetgeen wel blijkt uit de door hem gereden snelste ronde van 8.5 km in 12 min 47 sec. en zijn gemid delde van 38.8 km over de totale af stand, waarbij nog in aanmerking moet worden genomen, dat er een sterke wind stond. Vooral in de B-klasse waren de on derlinge verschillen gering. De eerste vier ontliepen elkaar nog geen minuut. Na 1 ronde had Veenstra de leiding, maar Zentveld bleek in het verdere verloop nog juist een paar seconden sneller te zijn. Ook in de steeds groeiende C-klasse werd snelle strijd geleverd. Hier vol gen de gedetailleerde uitslagen: A-klasse (34 km): 1 J. Keuken 52.35 min., gem. 38,8 km; 2 K. de Groot 54.04; 3 W. Nieuwland 54.19; 4 P. Duin 54.40; 5 M. Hoogschagen 55.19, 6 P. van Berkum 59.03; 7 J. Schuitemaker 60.59. B-klasse (25.5 lm): 1 A. Zentveld 40.50 min., gem. 37,5 km.: 2 G. Veen stra 41.03; 3 K. Kalis 41.29; 4 J Schol 41.34; 5 C. Hoogmoed 41.54; 6 A. Roele 42,42; 7 C. Prins 43,37: 8 J. van Graft 45.57; 9 G. Pittana 46.22; 10 A. Destree 47.47. C-kla9se (17 km): 1 J. Ooievaar 27.59 min., gem. 36.5 km: 2 J. Pancras 28.36; 3 G. Kesselaar 28.54: 4 C. Bobeldijk 29.08; 5 J. Verduin 29.22; 6 H. Blom 29.46; 7 P. Ligthart 30.16: 8 C. Kooij 31.06; 9 W. Jongejans 32.16. BROEK OP LANGENDIJK, 20 April. 14.000 kg rode kool I 77,10; 4000 kg Deense witte kool 13.3015.50. WARMENHUIZEN, 20 April. 26.000 kg rode kool 78,20; 1000 kg witte kool 16:10—17. De nationale zwemwedstrijden welke Zaterdag door de ADZ te Amsterdam werden georganiseerd, leverden, we^r enkele DAW-successen op. Hans de Jong „vlinderde" zich naar een tweede plaats achter Geert Jan van Rooy en Ad Boxem legde beslag op de tweede plaats bij de 200 meter vrije slag. Hans de Jong noteerde 1.13.2 hetgeen een nieuw kringrecord betekent. Ook de tijd van Boxem, 2.16.8, is zeer behoor lijk. De belangrijkste uitslagen luiden: 100 meter vrije slag dames: 1. Els van der Ploeg (ADZ) 1.8.7; 2. Beppie van der Meer (GDZ) 1.11.0; 3. Truus van der Berg (ODZ) 1.12.7. 100 meter rugslag dames: 1. Joke de Korte (ODZ) 1.13.6: 2. Jannie Rubingh (DZN) 1.15.7; 3. Dicky van Ekris (Rob ben) 1.16.7. 100 meter vlinderslag heren: 1. Van der Rooy (Aegir) 1.13.0; 2, De Jong (DAW) 1.13.2; 3. De Vries (HPC) 1.18.0. 200 meter schoolslag dames: 1. Jaen- nie Welling (HZC) 2.56,0- 2. Rika Bruins (GZPC) 2.56.9; 3. Letje Eysvogel (ADZ) 3.2.2. 200 meter vrije slag heren; 1. Ten Thije (LZO) 2.16.6; 2. Boxem (DAW) 2.16.8; 3. Bouwman (HPC) 2.17.8. Deze week zal een achttal biljarters elkaar de titel van kampioen district Alkmaar en Omstreken hoofdklasse kader 38/2 gaan betwisten. Het zullen ongemeen spannende wedstrijden wor den en het laat zich begrijpen dat café „De Doorbraak" de komende avonden door vele liefhebbers van de biljart- sport zal worden bezocht. De deelne mers zijn: Boendermaker, Wijkhuizen, Schouten, Timmermans, Smit, Heinis, Burger en Kramer. f Pim.PampiiPominhpflnrhlroiiO In Leiden werd de voorronde ge speeld van de kampioenswedstrijden Nederlandse Volleybal Bond. In deze ronde hadden zich geplaatst R.V.C. (Rijswijk), Rammelaars (Rotterdam) en Catapult (Alkmaar). Twee van de ze ploegen konden zich plaatsen voor de Nederlandse kampioenswedstrijden, waaraan de twaalf beste teams uit Ne derland deelnemen. Jammer is het dat de Alkmaarse dames niet is mogen ge lukken zich te plaatsen. Slechts met twee punten verschil in de vijfde be slissende set moesten zij de eer laten aan het Rotterdamse team. De eerste wedstrijd ging tussen R.V-C. en Rammelaars, welke strijd een zeer eenrijdig karakter droeg. Het sterke team van dhr. Jaap van Zweden had met het Rotterdamse team weinig moeite. (153, 157, 153). De Alkmaarse dames hadden bij de ze wedstrijd gelegenheid om even ken nis te nemen van het tactische spel van R.V.C.. Catapult had iets meer suc ces tegen R.V.C-, maar verloor met 15—9, 15—4 en 15—10. Uit deze uitsla gen bleek dat de strijd tussen Alkmaar en Rotterdam spannend zou worden en dat de papieren voor Alkmaar er beter voor stonden. De eerste set werd ech ter verloren met 157, maar de twee de gewonnen met 1512. Dat gaf het kleine groepje Alkmaarders moed- In de 3e set moesten de Alkmaarders weer het onderspit delven met 159. Er moest dus een beslissende 4e set vol gen. Als Rotterdam deze won, hadden zij zich geplaatst. De Alkmaarse da mes vochten als leeuwen en met succes 1512 voor de kaasstadbewoonsters. De stand was nu 22. Een 5e set volgde. Hierin kwam de beslissing. Direct kwa men de Alkmaarders met 30 achter te staan, doch bij het wisselen hadden zij de achterstand omgezet in een 83 voorsprong. Het werd zelfs 115 voor Alkmaar. De zenuwen begonnen de overhand te krijgen. Geen bal werd geserveerd. Van deze inzinking wisten Rotterdam gebruik te maken en spoe dig was de stand 1414. Alkmaar kon de kracht niet meer opbrengen om door te vechten en liet de eer aan de Rotterdammers die deze zeer spannen de set wonnen met 1614. Een spannend, moment op het Alk maarse Sportpark. Doelman Vasbin- der van Alcmaria grijpt naar de bal, welke door De Spartaan-speler Van Lier uit een penalty op zijn doel werd afgeschoten. Een fractie van een seconde nadat onze fotograaf deze opname maakte, wisten de honder den toeschouwers, dat Vasbinder mis had gegrepen en dat de uitslag van de wedstrijd AlcmariaDe Spartaan daarmee voorlopigop 22 was gebracht. 103. Waar waren Billy en Kareltje eigenlijk? Oh, zij hadden zich verstopt in een korenveld en gluurden angstig uit een schoof naar de wagen, die vóór do deur van het limonadetentje stil hield. Ze hadden de commissaris en Piet Pakkum zien uitstappen en ook baron van Pottum en de professor. En tot slot ook nog Pirn, Pam en Pom. „Het is afgelopen met ons", zei Karel tje met trillende stem. „Ze hebben ont dekt, waar we zijn geweest. En onze jasjes hangen nog aan de kap stok!" Maling aan die jasjes", bromde Billie, terwijl hij voorzichtig om de korenschoof heengluurde. „Maar onze portefeuilles zitten er in, met al dat geld, dat is erger". Tien minuten later zagen ze het hele stel weer naar buiten komen en in de auto stappen. „Ze heb ben onze jasjes bij zich", mopperde Billie. „Dat is minder mooi. Nou zijn we weer ridder te voet, Karei. Hoe eerder we in Buldogstad komen, hoe beter". Laten we gaan, Billie", bibber de Kareltje. „Ik voel me hier niet vei lig meer". „Hou je stil", siste Billie eensklaps, terwijl hij Kareltje, die al opgestaan was, weer in de korenschoof trok. „Daar heb je die diender. Dia hebben ze achtergelaten om naar ona te zoeken, zo zeker ais wat!" „Hemel tje, nu zijn we verloren", zuchtte Ka- rel, toen hij Piet Pakkum met een speurende blik in zijn richting zag ko men. „Zeur niet, niks verloren". Bil- lie's stem klonk nijdig. „We kunnen moeilijk zo weglopen, maar er is niets op tegen om ons met korenschoof en al te verwijderen. Dat ziet die suffe Piet Pakkum toch niet!" Zaandammers bleken slechte verliezers In een goed gespeelde en snelle wed strijd is het Groot-Schermer gelukt, en dat nog wel met twee invallers, om kampioenscandidaat Zaanse Boys met 5-2 te verslaan. Langzamerhand begint Groot-Schermer een reputatie als „reu zendoder" te verwerven, want ook Fo resters heeft destijds ihet hoofd voor deze ploeg moeten buigen. Na ongeveer een kwartier spelen nam Zaanse Boys de leiding. Groot- Schermer, niet in het minst door deze achterstand geïntimideerd, bleef echter dapper partij geven en vijf minuten later bracht D. Wiedijk de partijen op gelijke voet. Groot-Schermer zou op gemakkelijke wijze de leiding hebben kunnen nemen als Kroes de penalty, welke wegens hands werd toegewezen, zou hebben benut. De Zaanse goalie zag echter kans om het slecht gerichte schot te stoppen. Even later maakte Kroes zijn fout echter goed en gaf zijn ploeg met een strak schot de leiding., Zaanse Boys begon na dit doelpunt zijn zekerheid te verliezen, hetgeen tot ge volg had dat de onderlinge verstand houding er niet beter op werd. De Zaanse doelman liet zich eenmaal tot ongeoorloofd spel verleiden en ander maal werd een penalty op zijn heilig dom genomen. Weer had hij geluk, want Broertjes schoot de faal naast de paal. Tien minuten vóór de rust benut te Kroes echter een vrije trap. In de tweede helft kwam de span ning nog even terug. 'Oen Zaanse Boys de achterstand tot 3-2 terug bracht, maar met doelpunten van Slooten en Kroes werd de zege van Groot-Scher mer tenslotte veilig gesteld. 12KSS (Advertentie, Ing Med.) door Mary Burchall 42 Fiora knikte. „Ik weet, dat het krank zinnig lijkt, maar elke lezing van 't geval leek zo; het ene scheen me even aanvaardbaar of onaanvaardbaar als het andere". Adèle zag haar ongelovig glimlachend maar met tranen in de ogen, aan „Maarvroeg ze, als je ons voor de schuldigen hield of in elk geval éen van ons waarom besloot je dan, ons te helpen?" „Omnu ja. ik denk om dezelfde reden, die jij had wat Tom betreft''. „Neen, neen" Adèle schudde het hoofd. „Tom is zolang we leven een vriend van ons geweest en jij kent ons pas een paar weken". „Ik kan het niet precies uitleggen, Adèle, maar ik wist, dat Nan jullie bei den ontzettend moet hebben geplaagd, ofschoon dat natuurlijk geen veront schuldiging was voor de daad. waar van ik jullie verdacht. Eerst vond ik. dat de waarheid aan het licht diende te komen, maar toen kwam ik tot het besef, dat ikdat ik al een beetje van jullie allebei hield, dat jullie hoe dan ook. als het ware bij mij hoerden. En dus kon ik het niet over me krij gen, jcru of Lucas of allebei in de steek te laten. Ik had hef gevoel, alsof ik dan mijn eigen familie zou verraden". „O. Fiora. wat houd ik veel van ie!" zei Adèle. zich voorover buigend en baar kussend. „Ik ben blii. dat Lucas, pi was 't dan zo'n beetje uit plagerij aan al die z.g. familiebetrekkingen vast hield. Wat jij deed. was alsof je je eigen familie hielp. Dat zal ik nooit vergeten". „Goed, maar zeg niets aan Lucas!" „O, jawel, jawel „Neen, want dan zou hij me er altijd mee blijven plagen en als ik eraan denk krijg ik nu al zo'n eigenaardig ge voel". Adèle keek Fiora een beetje verwon derd aan. „Ik geloof, dat Lucas ie daar mee zou plagen", zei ze. „Ja, dat zou hij wel. Heus, ik heb liever niet dat het hem verteld wordt". „Goed. ik zal het hem niet vertellen, maar dan moet jij ook niets over Tom „Er valt nu niets te zeggen. Ik ben blii, dat ik het niet eerder geweten heb. Ik mag of liever mocht hem graag, maar weet niet. of ik voor hem hetzelfde zou hebben gedaan als voor jou en Lucas Gelukkig maar. dat ik van niets afwist". „Ja. gelukkig wel", hernam Adèle. „Maar denk eraan, dat alles wat je over Lucas en mij. zoals we door Nan opgejaagd en getreiterd werden, hebt gezegd ook op Tom van toepassing is". „Nee. nee. dat was niet hetzelfde Jullie werden dag-aan-dag gekweld en geplaagd, maar voor hem betekende het slechts een desillusie. Dat is heel wat anders'". „Begrijp ie dan niet. dat hij haar waarschijnlijk in een uitbarsting van woede van de toren heeft gegooid?" „Waarschiinliik zeg je? Weet je het dan niet zeker?" „Neen. we hebben niet gevraagd, als ie dat bedoelt". „Natuurlijk bedoel ik dat. Hebben jij en Lucas dan de zaak niet met hem besproken weet hij niet. dat jelui op de hoogte zijn?" Adèle schudde het hoofd. „Nee, maar hij moet wel sterk vermoeden, dat we iets weten, want waarvoor zou Lucas bij het „inquest" zo zorgvuldig de in druk hebben gewekt, dat er een onge luk in het spel was geweest?" „Maar Adèle", wierp Fiora tegen, „je bent dus niet eens zeker van de zaak!" „O, het kan niemand anders geweest zijn. Tenzij"ze hield even op en ging toen voort: „Ik zag hem juist op het bewuste uur in de richting van de toren lopen. Je moet weten, dat ik uit het raam van mijn atelier naar hem keek, omdatnu ja, omdat ik mij bezorgd over hem maakte. Ik wist. dat hii in een boze, gevaarlijke stemming verkeerde en dacht op dat ogenblik, dat hii zijn woede en telurstelling door een wandeling trachtte te doen beda ren. Nu besef ik, dat hij vermoedelijk naar een samenkomst met Nan op weg was. Ik heb er zelfs over gedacht, om hem achterna te gaan en zo mogelijk te troosten. Helaas was ik er te trots vooren toen gebeurde het vreselij ke". Fiora wist niet dadelijk wat nu te zeggen, maar weldra vroeg ze. nog wat aarzelend: „Ben je niet van plan. iets aan Tom te vertellen?" „Ik persoonliik niet", klonk het ant woord, „misschien Lucas, dat weet ik niet". „Ja, maar alles liikt me zozo on bevredigend op die manier". „Zo?" Adèle keek min of meer ver wonderd. „Ik voor mij vind het zo heerlijk, hem weer als vroeger bij ons te zien. dat ik er niets onbevredigends in kan vinden". Zowel uit de klank van Adèle's stem als uit de ietwat dromerige blik van haar helderblauwe ogen kon Fiora zon der enige twijfel opmaken, dat deze woorden in volle ernst waren gespro ken. Wat Tom ook mocht hebben ge daan, voor Adèle was hij in zijn recht of zijn daad althans ten volle verklaar baar. Als zij, Fiora, daarbij haar hou ding jegens Ashley vergeleek, kreeg ze onwillekeurig een beetje gewetens wroeging. Heel haar wat melodramati sche bewering over de noodzakelijk heid nog wat op Brierley te blijven, scheen zacht gezegd, tamelijk overdre ven. Waarbij nog kwam, dat er nu geen enkele noodzaak van dien aard be stond. „Als ik morgen wilde vertrek ken, zou ik dat zonder enig bezwaar kunnen doen", dacht ze. Echterze had hoegenaamd geen zin Brierley Ma- nor te verlaten. Ze vond het er heer lijk en was dus niet van plan heen te gaan. Ongetwijfeld had Adèle haar belofte om Lucas niets van Fiora's oorspronke lijke verdenking mee te delen gehou den, maar wel scheen ze hem iets over haar besluit hen in hun moeilijkheden bij te staan, aan 't verstand te hebben gebracht. Zeker, hij was altijd vrien delijk en goedgeluimd, met een tikje plaagzucht, jegens zijn gast geweest, doch nu bespeurde ze heel wat anders in zijn manier van doen. Zijn houding had bijna wat beschermends, alsof ze een bevoorrechte jongere zuster was, die wel een potje bij hem mocht bre ken. En Fiora, die steeds de warmte en genegenheid van 't gezinsleven had ontbeerd, vond het heerlijk een beetje te worden vertroeteld. Onwillekeurig ging ze soms met Lucas mee, als hij dicht bij huis aan 't werk was en hij van zijn kant scheen steeds wel tijd voor een praatje of een glimlach te hebben. Op een vroege zomeravond zat zc in de tuin, terwijl hij bezig was, een wat bouwvallig geworden schutting te repa- reden. Juist had hij de laatste spijker in 't hout gedreven, of ze riep hem vro lijk glimlachend toe: „Je bent tegen woordig nogal in je schik, niet Lucas?" Hij keerde zich dadelijk naar haar om en grinnikte: „Zeker, waarom zou ik het niet zijn?" (Wordt vervolgd) Het moet ons even van het hart, dat Zaanse Boys zijn verlies blijkbaar heel moeilijk kon accepteren. De scheids rechter was genoodzaakt waarschu wingen uit te delen en het werd zelfs zo erg, dat hij twee spelers van Zaanse Boys naar de kleedkamer moest diri geren. Het was gisteren dus wel een zeer zwarte dag voor Zaanse Boys. UITSLAGEN SCH00LV0ETBAL De uitslagen van de schoolvoetbal- wedstrijden welke Zaterdag werden gespeeld luiden: Poule 3: ULO Alkmaar 1-Typogra- fensch. 2 21, ULO St. J. 1-Typogra- fensch. 2 0—0, ULO Alm. 1-ULO St. J. j 23. Poule 1: RHBS 5-Chr. Lyceum 1 90, ULO Heiloo 2-Chr. Lyceum 1 10, RHBS 5-ULO Heiloo 2 5—0. Poule 2: VGLO 2-ULO Juliana 3 2—0, RHBS 6-ULO Juliana 3 4—0, RHBS 6- VGLO 2 3—0. Poule 3: VGLO 1-Handelsschool 3 22, Handelsschool 3-Ambachtsschool 6 41, VGLO 1-Ambachtsschool 6 12. Poule 1: RHBS 2-ULO Alkm. 2 2—0, ULO Jul. 1-ULO Bergen 1 2—0, RHBS 2-ULO Jul- 1 1—2, ULO Alkm. 2 ULO Bergen 1 0—2, ULO Alkm 2-ULO Jul. 1 1—3, RHBS 2-ULO 'Bergrii T ?^»3. Poule 2: Ambachtssch. 1-RK Lyceum 2 31, Amb.av.sch 2-ULO Heiloo 1 00, RK Lyceum 2-Amb.av. school 2 12, ULO Heiloo 1-Ambaehtssch. 1 00. RK Lyceum 2-ULO Heiloo 1 11. Am bachtsschool 1-Amb.av.sch 2 01. BLAASKWINTETTEN. Het ene, voor vijf blazers, is een Diver timento van Joseph Haydn. De naam wil alleen maar zeggen, dat het stuk als verstrooïingsmuziek is bedoeld; het is dus zeer licht van karakter. Het tweede, met piano, is van Beethoven, namelijk het Kwintet op. 16 in Es gr.t. (Dinsdag 19.20, Hilversum II). DINSDAG 21 APRIL HILVERSUM I, 402 m.t 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Meisjeskoor. 7.45 Morgengebed en Li turgische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 „Licht baken", causerie. 10.05 Voor de kleuters» 10.20 Gram.muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30—12.33 Land- en Tuin- bouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmuziek, 14.00 Gevarieerd programma. 14 50 Gram - muziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Feitci taties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuit zending: Dr. H. Bouman: „Raden Adjeng Kartini". 18.00 Gevarieerde muziek 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de j<*"<gd. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. muziek. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram.ir uziek. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Radio Philhar- monisch Orkest en solist. 21.30 Viool en clavecirnbel. 22.00 RadUiokter. 22.15 Koorzang. 22.45 Avonogebed en Liturgi sche kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Strijkorkest en solist. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—2400 AVRO 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Gym nastiek". 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 900 Morgenwijding. 915 Liederen. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11 00 Voor zieken. 11.30 Tenor en piano. 12.00 Lichte muziek 12.30 Land- en Tum- bouwmededelingen. 12.33 Voor het platte land. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Pro menade-Orkest. 14.00 „Zeg e^ns. Amerika"# 14.30 Gram.muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Amusementsmuziek. 17.50 Militaire causerie. 18 00 Nieuws. 13 15 Pianospel. 18 30 „Samen Europa", causeiie. 18.45 Re portage of gram.muziek. 18.50 Pans vous parle. 18.55 Koorconcert. 19.20 Blaaskwin. tet en piano. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. muziek. 20.15 Gevarieerd programma. 21.30 Lichte muziek 21.50 Mededelingen. 21.55 Lichte muziek. 22.05 Tirolermuziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 New York Calling. 23.20 Orgelcon cert. 23.35—24.00 Gramofoonmuziek. Televisie. AVRO - 20.15—21.45: Avro'l Bonte Dinsdagavond Trein.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7