titkthet&p! Vervreemding landbouwgronden Regering heeft plannen tot wijziging van DUW-beleid Pennetje inkt. r Anderhalf jaar geëist tegen een kapitein van de D.M L. Schade aan huisraad en textiel moet integraal worden vergoed Klachten over NRF bleken ongegrond Afschaffing van het visum voor touristen uit Duitsland „Stavenisse" Over de toekomstige inrichting van staat en maatschappij PERSOONLIJK Een postvlucht per luchtballon Amsterdam adopteerde Schouwen-Duiveland Ruim f 2-mi!lioen van collecte in R K. kerken Botsing Oranje en Ruijs 28 April in Raad voor de Scheepvaart Nationale uitgave „De Ramp" Nog beraad over de margepolitiek Ook Twente heeft graag een helicopterdienst DONDERDAG 23 APRIL 1953 (Van onze parlementaire redacteur) DE GELEGENHEID OM ZICH NADER over eigen standpunt inzake vervreem ding landbouwgronden te beraden, was - zo bleek Woensdagmiddag in de Tweede Kamer niet tevergeefs door voorzitter Kortenhorst aan minister ftlansholt en de K.V.P. geboden. Beiden waren bereid met behoud van hun prin cipiële standpunt tot een zekere matiging, met als gevolg dat het talrijke publiek op de tribunes, voorzover het gekomen was om sensatie te hebben, teleurgesteld huiswaarts moest keren. Wel kon men genieten van een zeer principiële discus- eie over de toekomstige inrichting van staat en maatschappij. De bijdrage van prof. Oud (V.V.D.) tot deze discussie gaf een der toeschouwers zelfs aanleiding tot een spontaan applaus; de Kamervoorzitter zag zich toen wel genoodzaakt tr op te wijzen, dat dit in de Staten-Generaal niet is toegestaan. Verboden applausje voor prof. Oud MINISTER Mansholt had nog voor het '''begin der vergadering een nieuwe de zevende! nota van wijzigingen Ingediend, teneinde door inschakeling van bedrijfs- en andere organisaties bij het opstellen der algemene prijsre- gelen tegemoet te komen aan de KVP- bezwaren. Bovendien bleek hij bereid bet vaststellen van nadere normen ter- ,ake aan de Grondkamers op te dra gen In zijn mondelinge toelichting on derstreepte de minister ter wegneming der gerezen misverstanden, dat zijn „on aannemelijk" zich slechts richtte tegen een algehele overdracht aan de Grond Kamers. Voorts had hij overwegende bezwaren om de bedrijfsorganisaties te plaatsen daar waar zij niet horen. Bij deze prijsregelingen behoren zijns in ziens ook de grondeigenaren en andere belanghebbenden gehoord te worden. Ook de KVP had zich nader bera den. Bij monde van prof. Romme en dr Droesen betuigde zij haar instemming met de tegemoetkomende houding van de minister, maar achtte haar bezwa ren toch niet voldoende ondervangen. Een amendement van dr Droesen wilde in dit ontwerp een bepaling op nemen, dat te gelegenertijd een wet na der zou bepalen hoe en door welk uit het bedrijfsleven opgebouw orgaan het priizen.beleid zou worden overgeno men. Als handreiking aan de minister vas in dit amendement een zo ruim mogelijke omschrijving gekozen: het ging niet om een practische uitwerking maar om een principiële uitspraak in zake de toekomstige inrichting van staat en maatschappij. De heer van de Heuvel (AR) wenste eveneens een der gelijke principiële uitspraak. Vaagheid. DEZE vaagheid achtte prof. Oud wel een zeer wonderlijke wijze van wet geving. Eigenlijk was hij het van A tot i met de minister eens. Hij maande tot de grootste voorzichtigheid met de nog zo tere plant van de publiekrechtelijke bedriifsorganisatie; men moet deze niet te spoedig dwingende bevoegdheden geven, daar dit afkeer zou kunnen op wekken. Ook ir Vondeling (PvdA) had zeer ernstige hezwaren; hij sprak on der meer van een „onvoldragen vrucht" en een klap in het gezicht van de Sociaal-Economische Raad. Minister Mansholt vreesde van een l eventuele aanvaarding van het door zeer ernstig ontraden amende- irect-Droesen een afglijden naar een principieel onoverzichtelijke toestand. J Bovendien kon hij, nu deze kwestie bij de schriftelijke voorbereiding in het geheel niet ter sprake is geweest, ook riet ineens voorzien of de verlangens van de KVP wel in overeenstemming met de grondwet waren. Tenslotte werd het amendement- Droesen verworpen met 36 AR en KVP I stemmen voor en 51 stemmen 1 van de overige partijen tegen. Rustiger wateren. I U1ERNA kwam het debat zeer snej in rustiger wateren. De spanning week u men zou zelfs kunnen spreken van een zekere vriendschappelijke sfeer, waarin de landbouwdeskundigen der lllillllMiilllIfflllfflMlilllliBIBIIWIIIi DEZER dagen hebben we op onze frontpagina een plaatje afgedrukt van twee Nederlandse autoriteiten, die op bezoek waren in „Keuken hof". Tot grote ontsteltenis van velen, zag men op dat plaatje de voorzitter van de Tweede Kamer, dr Kortenhorst, in de houding van een huismoeder-op-vacantie, in het gras zitten, genoeglijk kijkend naar „de bolle". I 71ET, en zó zouden we het hele opge- bi azen, zwaarwichtig doende Ne derlandse overheidsapparaat wei eens willen zien zitten. Knusjes de beentjes over elkaar en de handjes pittig gevouwen in de schoot. En dan een plaatje in de krant, waar wij zeker onder zouden schrijven: „minister zus en zo, was persoon lijk op het achterdeel gezeten". JA, „persoonlijk", vrienden. Wij heb- ben bij ons in Nederland altijd de indruk, dat iemand die wat meer verdient dan een ander, over twee persoonlijkheden beschikt. Zijn ge wone persoonlijkheid en zijn per soonlijke persoonlijkheid. In de eerste kwaliteit houdt hij thuis een kluwen uiol voor zijn vrouw op en in de tweede, was hij „per soonlij k op de vergadering aanwe zig", „ontving hij persoonlijk een bezoeker" en „stelde hij zich per soonlijk van een kwestie op de hoogte". IMET dat doelt eigen persoon", maar dat klinkt zo arrogant. Kijk, als de minister uw buurman is dat kan toevallig zo zijn, nietwaar), dan wenst hij u goede morgen. Als u hem officieel voor het één of ander spreken moet, dan ontvangt hij u persoon lijk. Daar ligt de nuance. J JyiJ hebben een eerlijke bewondering voor die dr Kortenhorst; die zich zeer persoonlijk verheugde in de schoonheid van de Keukenhofse zich op het welgevulde achterdeel liet neerzinken en zich aajj het Nederlandse volk (bo- ven het Noordzeekanaal, want an- vT? kr5nten hadden die foto niet) Een onpersoonlijke per- zouden we willen en dat bedoelen tue als een •bmpUment. tweede persoonlijkbe- men natuurlijk: „in hoogst verschillende partijen er naar streef den een technisch zo gped mogelijk re sultaat te bereiken. Hetgeen niet wegnam, dat er over bijna alle artikelen zeer lang werd ge discussieerd met als gevolg, dat ook Woensdagmiddag de behandeling van dit ontwerp nog niet kon worden be ëindigd. Ook moest er enkele keren worden gestemd. Zo werd een amende- van de heer den Hartog (WD) om het nu in het ontwerp opgenomen voor keursrecht voor de pachter bij verkoop aan neven of nichten van de eigenaar niet van toepassing te verklaren bij zitten en opstaan verworpen. De aan de Grondkamers op te dra gen bevoegdheid vervreemding van landbouwproducten te toetsen aan de eisen van een economisch grondgebruik gaf al evenzeer stof tot gesprek. En tot merkwaardige gebeurtenissen. Zo bleek er voor een met klem door minister Mansholt verdedigd onderdeel geen enkele voorstander in de Kamer te vin den te zijn, terwijl een reeds door hem aanvaard amendement van ir Vonde ling met alleen de stemmen van de PvdA vóór werd verworpen. Ook een toetsing aan het algemeen landbouwbelang, door de PvdA-afge- vaardige voorgesteld, kon geen genade bij de overige groepen in de Kamer vinden: met uitzondering van de WD. Toen tenslotte verwarring dreigde te ontstaan door de vele wijzigingen en amendementen werd de behandeling, inmiddels tot halverwege het ontwerp genaderd, tot Donderdag geschorst. Dan zal als belangrijkste punt nog over de al-dan-niet tijdelijkheid van deze wet moeten worden beslist. Hef rijk werd voor vele duizenden benadeeld Anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek was de eis van de auditeur-mi litair bij de krijgsraad te Velde-West. tegen de 48-jarige kapitein J. E. uit Oegstgeest, die nauw betrokken is ge weest bij de fraude bij de dienst ma terieel landmacht te Amsterdam. De auditeur-militair achtte bewezen, dat de kapitein het militair ambtena renreglement had overtreden, door in zijn functie van inkoop-officier giften aan te nemen, zonder hiervoor van zijn chef toestemming te hebben verkregen. Hij achtte voorts het bewijs geleverd, dat de verdachte rechtstreeks heeft meegewerkt aan het doen leveren van gereden, overleden. minderwaardige producten aan de D.M.L. Ook had hij een vertegenwoor diger van verschillende leveranciers bescheiden ter inzage gegeven, waar door deze vertegenwoordiger bij de in schrijvingen, die gehouden werden, de beste kansen kreeg. Door het optreden van deze kapitein, is het Rijk voor ettelijke duizenden gulden benadeeld. Op een partij bascules leed de staat bijvoorbeeld een schade van f 48.000. De burgers die bij deze affaire be trokken zijn, zullen binnenkort voor de burgerrechter terecht staan. Ook zij zijn in hoge mate schuldig. Het vonnis tegen kapitein E. zal over een week worden uitgesproken. Te Leiden is gisteren de 72-jarige J. van R., na door een auto te zijn aan- leis bijzonders voor de philatehsfen In navolging van het zo succesrijke postvervoer per luchtballon in Oos tenrijk, zal ook in het Saargebied post per ballon worden vervoerd ten bate van een goed doel. Ter gelegenheid van de eerste dag van uitgifte van een postzegel met de afbeelding van Henri Dunant, met toeslag ten bate van het Rode Kruis, zal een speciaal poststem pel in gebruik zijn. Deze zegels op speciale Rode-kruiskaarten zullen door de posterijen worden geladen aan boord van de luchtballon Henri Dunant". Deze grote aerostaat, die door de Haagsche ballonclub voor dit doel be schikbaar is gesteld, zal worden be stuurd door de balloncommandanten Nini en Jan Boesman en de heer de Vos Klootwijk. Verzamelaars kunnen in het bezit komen van zulk een Rode Kruis-kaart met de Henri Dunemt- toeslag postzegel en bijzondere stem pels via door betaling van 1,20 vóór 30 April op giro nr. 514549 ten name van de penningmeester van de Ned. Vereniging van Aerophilfitelisten. de „Vliegende Hollander" te Den Haag. De postvaart zal worden ondernomen crp 3 Mei en wel uit Dudweiler aan de Saar. TWEEJARIG KIND VAN VERANDA GEVALLEN EN GEDOOD Dinsdag is de tweejarige A. v. d. Linden te Rotterdam tijdens het spe len op de veranda van de 3e etage, tus sen de spijlen doorgekropen en van een hoogte van 11 meter op een houten vloer van de veranda van de beneden woning terecht gekomen. Het kind liep een schedelbasisbreuk op. Het is des avonds in een ziekenhuis overleden. (Advertentie, Ing. Med.) Loonregeling gebaseerd op die in vrije bedrijf De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer Suurhoff heeft gisteren in de Eerste Kamer zijn visie gegeven op de vele vraagstukken, die de Senaatsleden hem de dag tevoren bij de behandeling van zijn begroting hadden voorgelegd. Een belangrijk deel van zijn rede was gewijd aan het DUW-beleid. Er bestaan plannen voor wijziging van dit beleid, zo deelde de minister mede, doch deze verkeren momenteel nog in een proefstadium. Als de proeven slagen kan men hierop evenwel verder bouwen. De wijzigingen, die de minister op het oog heeft, zullen meebrengen dat men niet meer met een afzonderlijke DUW- loonregeling zal werken, doch met een, die gebaseerd is op de loonregeling in het vrije bedrijf. Dat de DUW-arbeiders in de statistiek niet meer onder de werklozen worden geteld, vindt zijn oorzaak in het streven de DUW-arbeider zoveel mogelijk gelijk te maken aan zjjn collega in het vrije bedrijf. De DUW- man verricht nuttige en zinvolle arbeid en hij hoort dus niet onder de werk lozen thuis. De voorraad van openbare werken, waarop de DUW drijft, is de laatste maanden geducht aangesproken, maar er staan ai weer nieuwe plannen op stapel. De werkgelegenheid in de bouwvakken neemt gelukkig weer toe, zo vertelde de minister. Standpunt van Rampenfonds HET BESTUUR VAN HET NATIONALE RAMPENFONDS is van oordeel, dat schade aan huisraad en textiel integraal, dat wil zeggen nieuw voor oud, moet worden vergoed. In het ontwerp van wet Rampschade, dat binnen kort aan de Tweede Kamer wordt gezonden, is de huisraadschade niet opge nomen. Het is de vraag, hoe het parlement hierop zal reageren. Op het ogenblik bestaat reeds de strijdvraag of het Rijk de huisraad- en textielschade ook zal moeten vergoeden op bijvoorbeeld een minimum-maximumbasis en dat het Rampenfonds daarboven de milieuschade zal vergoeden. Met andere woorden, of het Rijk ,de boterham zal geven en het Rampenfonds de belegging". De Nationale Raad van Advies van het N.R.F. heeft ook deze kwestie in studie. r\IT is gisteren medegedeeld door ge- hz nar.i e» Ainnc -directeur van het neraal P. Alons, Rampenfonds, die onderstreepte dat alle andere dan milieu-schade, dus aan gebouwd onroerend goed en schepen, aan beroeps- en bedrijfsuitrusting en aan beroeps- en bedrijfsvoorraden, valt buiten het bereik van het fonds. Geble ken is, aldus generaal Alons. dat de grote klachten over het NRF alle onge grond waren. De financiën. CPREKENDE over de financiën van J het fonds zeide generaal Alons, dat thans 83 millioen in kortlopend schat kistpapier is belegd. Hiervan wordt dagelijks ruim twee mille rente ge trokken. De kosten van de administra tie belopen slechts een fractie van dit rentebedrag. Tot nu toe zijn ruim 16.000 chèques tot een bedrag van ruim 5,7 millioen aan voorlopige uitkeringen verzonden. Een belangrijk punt is, dat vele men sen naar nog vuile, natte en verzilte woningen terugkeren. Nieuwe meube len daarin zouden binnen drie maan- end vernietigd zijn. In deze gevallen krijgen de terugkerende gedupeerden eerst a fonds perdu een „kampeeruit rusting", die niet in mindering komt van de schadeuitkering. Zo'n uitrusting omvat enig eenvoudig meubilair, een keukenuitzetje en zo simpel mogelijke bedden. Voor vacantie-uitzending van kinderen in het binnenland is voors hands een ton gereserveerd. Ook wordt principieel de schade van de vrijwilli gers. die hulp verleenden, vergoed. Bij voorbeeld schade aan auto's en sche pen. Het aantal schadegevallen is op het ogenblik vrijwel zeker. Dit zal onge veer f 50.000 bedragen. Hoe groot de totale sehade aan textiel en huisraad zal zijn, is nog niet te becijferen, om dat daarvoor nog geen opgaven be schikbaar zijn. In het Nationaal Ram penfonds is tot gistermiddag 106,9 mil lioen gulden gestort. Sinds de dag te voren is er dus weer een ton bij geko men. Het Ned. R.K. Huisvestingscomité zal een bedrag van bijna f Z',i millioen afdragen. Deze som is het resultaat van kerkcollecten in vier bisdommen. Het stedelijk museum te Zierikzee heeft het plan een permanente exposi tie over de stormramp van 1 Februari jl. in te richten. De bedoeling is een beeld te geven van hetgeen '.ich bii de watersnood op Schouwen Duiveland heeft afgespeeld. Kamers van Koophandel vragen: In het belang van het vreemdelingenverkeer De samenwerkende Limburgse Ka mers van Koophandel hebben met on dersteuning van de overige Kamers 'in Nederland, de minister van Buitenland se Zaken gevraagd, de nodige facili teiten te verlenen betreffende reizen van Duitsers naar Nederland. Met na me werd aangedrongen op volledige afschaffing van het visum, of tenminste dit visum gratis en zonder verdere for maliteiten aan de Duitsers die ons land willen bezoeken, te verstrekken. De wens wordt uitgesproken, de bepleite maatregelen vooral tijdig te nemen, om te voorkomen, dat het vreemdelingen verkeer tijdens het seizoen van de een zijdige trek van Nederlanders naar Duitsland, nadelen ondervindt. Dinsdag 28 April zal de Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam, gepresi deerd door prof. mr J. Offerhaus, in openbare zitting een onderzoek instel len naar de oorzaak van de aanvaring tussen het m.s. „Oranje" en het m.s. „Willem Ruys" in de Rode Zee. Als betrokkenen zullen worden ge hoord de kapiteins van de „Oranje" en de „Willem Ruys", de heren W. Hem mes en C. C. Goedewaagen. De inspec teur-generaal voor de scheepvaart, de heer C. Moolenburgh, heeft persoonlijk het vooronderzoek geleid en zal zijn conclusie ter zitting formuleren. STAATSSECRETARIS VOOR DE MIDDENSTAND VOOR DE KRO De veertiendaagse rubriek „Om de toekomst van Nederland" van de KRO zal Vrijdag geheel zijn gewijd aan de middenstandspoblematiek. In deze uit zending is o.a. een vraaggesprek te ho ren met de Staatssecretaris voor de Middenstand, dr G. Veldkamp. De uit zending geschiedt van 21.50 tot 22.10 uur. In Amsterdam wordt momenteel een inzameling gehouden van haarden en kachels voor Schouwen-Duive land, welk eiland door de hoofdstad is geadopteerd. De kachelsmeden hebben hun hoeden er maar bij opgezet. Y)EZER dagen zijn de eerste exempla ren van de nationale uitgave „De Ramp" uit de binderijen gekomen. Een exemplaar is, zoals wij mededeel den, door de voorzitter van de Ver eniging ter bevordering van de belan gen des Boekhandels aan Hare Ma jesteit de Koningin aangeboden met een cheque van alvast één millioen gulden. Bij het doorbladeren van deze uitgave, die in een oplaag van bijna 700.000 moest worden gedrukt, is ons opnieuw duidelijk geworden hoe snel de mensen de meest ellendige omstan digheden, waarin zij hebben verkeerd, vergeten. En hoe snel de tijd een ge beurtenis, van welke aard deze ook is, tot „geschiedenis'' maakt. Deze nationale uitgave, waarvan Koningin Juliana in haar voorwoord, dat in facsimile is afgedrukt, zegt, dat zij ontstaan is uit de samenwerking van de gehele Nederlandse boeken wereld. heeft ons de verschrikkingen van de laatste dagen van Januari en de eerste van Februari opnieuw in alle hevigheid in herinnering gebracht. Het is inderdaad zo, dat deze uitgave in ieder Nederlands gezin thuis hoort, opdat wij ons te allen tijde weten te berinneren, dat ons land niet meer is dan een drooggepompt stuk Noord zee. En dat wij de plicht hebben dit gebied met alle kracht die in ons is te beschermen tegen aanslagen van wind en water, die ook In de toekomst ze ker niet zullen uitblijven. De Vereniging ter Bevordering van de belangen des p--'-- aan deze uitgave kosten noch moeite gespaard. De beste foto's zijn er in af gedrukt en de tekst is in vele opzich ten uitstekend. Het zal wel de snel heid geweest zijn, waarmee men dit werk moest samenstellen, die tot ge volg heeft gehad dat met name de onderschriften en hijschriften bij ver schillende foto's „schoonheidsfouten" bevatten. Zo kan, om een voorbeeld te noemen, een kind nooit „een kleine poel van onpeilbaar leed" zijn. terwijl een zin als „uit de dorpen trekt in lar ge droeve rijen de geslagen bevol king weg, weerspannig vaak, het bezit, de laatste nog levende koeien, het varken en het paard te verlaten" op zijn minst een niet al te best voor beeld is van een goed gebruik van onze schone taal. Maar ook deze slor digheden zijn begrijpelijk en geven een beeld van de druk waaronder deze uitgave tot stand is gekomen. In zoverre zijn ze dus symplomatisch. H. M. K. TWEE JOURNALISTEN, die ons zeer na staan, verbonden als zij zijn als redacteuren aan ons blad, Jac. Broer- sen en Tom Koopman, hebben naar aanleiding van de bezoeken, die zij uit hoofde van hun vak vlak na de storm ramp in Zeeland, met name ook aan het eiland Tholen, brachten, een kro niek van een verdronken dorp geschre- vén. In dit geval was dit verdronken dorp Stavenisse. Ze hadden beiden uiteraard ieder ander dorp in het over stroomde gebied als onderwerp van hun aandacht kunnen nemen. Het is zeker geen sermoen voor eigen pa rochie, indien wij zeggen dat de beide auteurs er in geslaagd zijn een klem beeld te tekenen van dit l«t^Vc nisse. Teder op eigen toon en v.v riger aard. Zo werd deze kroniek een voor Over de margepolitiek zeide de heer Suurhoff, dat de regering zich zal be raden volgens de richtlijnen die door de sociaal-economische raad zijn gege ven, hetgeen evenwel moeilijk zal zijn, omdat het advies met zo kleine meer derheid (21-19) gegeven is. Men mag daarenboven een goede politiek, die tot resultaten heeft geleid, niet in ge vaar brengen met marges, zo meende de bewindsman. De regering moet haar beslissing over het SER-advies echter nog nemen. Wat betreft de progressie in de kinderbijslag, verwees de minis ter ook naar het SER-advies. dat deze progressie afwijst. Op het betoog van de heer Louwes (WD), die eergiste ren beweerd had. dat vele emigranten graag terug zouden willen, antwoord de de minister dat hem daarvan nog niets gebleken was. De replieken Bij de replieken kwam de heer Lou wes nog eens terug op zijn reeds ge poneerde mening, dat de arbeiders in de DUW een bevoorrechte positie, ten opzichte van de arbeiders in het be drijfsleven innemen. Het accoordloon in. de DUW mocht volgens hem het normale loon in het vrije bedrijf niet te boven gaan. De heer Brandenburg van de CPN eiste aandacht voor een betere huisvesting van de arbeiders in de DUW-kampen. De heer Molenaar (VVD) was van mening, dat het ge bied van de arbeidsvoorwaarden zoda nig rijk was geworden, dat de bedrijfs- schappen hier een taak hebben te ver vullen. De minister antwoordde de heer Louwes. dat men het volste vertrou wen had in de prestatie van de DUW- arbeiders. Wat betreft het specialisten-conflict, dat later ter sprake kwam, verklaarde de minister in deze niets te kunnen for ceren of dwingen, gezien de grote auto nomie van cle ziekenfondsen. Er kan echter een moment komen, dat de overheid moet ingrijpen om de grote belangen van de volksgezondheid te beschermen. De kwestie van de tand- technici was voor de minister aanlei ding erop te wijzen, dat het zeker niet de gedachte van de minister van So ciale Zaken en van die van Justitie is, om een grotere groep van tandtechnici dan die van de gedupeerden, tot de be voegdheid tot uitoefening van tandheel kundige behandeling toe te laten. De begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid werd tenslotte met de stemmen van de communisten tegen, aangenomen. Onder de burgemeesters der Twentse steden en vooraanstaande industrieëlen uit Almelo, Hengelo en Enschede, be staat een levendige belangstelling voor de oprichting van een helicoptèredienst tussen Twente en het Westen van het land. Men voelt hier vrij algemeen voor het idee van een nieuw luchtnet voor binnenlands verkeer met de helicopter als transportmiddel. HET AS. KONINKLIJK BEZOEK AAN NOORWEGEN Op het programma van het bezoek, o'at koningin Juliana en prins Bern- hard van 6 tot 8 Mei aan Oslo zullen brengen, staat o.m. een diner bij koning Haakon op de eerste dag. zo meldt het Noorse blad „Morgenbladet". De twee de dag zal de Nederlandse kolonie te Oslo gelegenheid hebben het konink lijk paar te ontmoeten op een receptie in de Nederlandse legatie. treffelijk staal van gesublimeerde jour nalistieke reportages, waarin zoals het voorwoord zegt, alle doden en alle le venden worden herdacht. Het boek is verlucht met een aantal zeer pakkende foto's en bevat boven dien een gedeelte uit het dagboek van burgemeester Verburg, die met zijn vrouw een voorbeeld voor allen is ge weest. De Uitgeversmaatschappij West- Friesland in Hoorn verzorgde het werk voortreffelijk, waarbij wij persoonlijk speciaal oprecht bewondering hebben voor het sobere grijze bandje, zonder enige tekening, maar alleen het woord „Stavenisse". Dit boekje behoort een plaats te krij gen naast de werken, die naar aanlei ding van de stormramp werden ge- chreven. H. M. K.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5