- De maatschappelijke positie van de studenten 12.95 13.75 f4.90 f5.50 Onder de schijnwerper Tweede Kamer besprak een actueel vraagstuk INKSTEREN Grondwetswijziging in de Eerste Kamer rphad Sit-down" staking bij W ilton-Feyenoord De zingende zeeman TV staat of valt met de steun van de regering De reorganisatie van het hoger onderwijs NU LENTE IN KLEIN BESTEK uil 3 soorten Castella DORPEN het U oen MLT HET VRAAGSTUK van de maatschappelijke positie der studenten, heeft de Tweede Kamer zich Dinsdagmiddag langdurig beziggehouden. Deze maatschappelijke positie toch laat in steeds toenemende mate veel te pensen over: voeding, gezondheid en algemene zowel als wetenschappelijke Vorming der studenten hebben hieronder ernstig te lijden tot grote schade voor dfe betrokkenen en het Nederlandse volk. Naast andere oorzaken speelt een tekort aan financiële middelen hier een uitermate belangrijke rol in. De Rdachtenwisseling in de Tweede Kamer draaide dan ook voornamelijk om de Jèrzake te treffen voorzieningen en de daarmede verband houdende fjRaagstukken. Beurzen, studieloon ;of voorschotten? Geestdrift was maar gering oldersbij Unie erschappen Geestelijk leven Kerk en kerkzang Beroep ingswerk Wat is het beste voor Uw huid en Uw beurs? Intern conflict de oorzaak De verdeling van de zomerzegelgelden Rijkspolitie krijgt een oorkonde De worstvergiftiging te Schoonhoven Rampenfonds twee ton rijker Twee dames dreven een miniatuur-Casino HENK BORST VIJFTIEN JAAR OP DE PLANKEN Te veel zetfouten Twee en half jaar voor typograaf Resultaten waren bevredigend Verzachting van de veilplicht Een brief aan de Staten-Generaal WOENSDAG 30 ME! 195.3 tinten f 5.75 •Jment (Van onze parlementaire redacteur) nE aanleiding tot dit debat vormde *'[ecn op 26 Februari jl. door mevr. pitanier-de Wit (VVD) ir gediende motie over het verstrekken van beur zen. Minister Cals heeft, zoals men zich zal herinneren, onlangs in een nota een aantal algemene beschouwingen aan dit vrïagstuk gewijd, zonder evenwel met concrete plannen te komen. Concrete voorstellen kwamen er uit dit debat overigens ook maar weinig Mèvrouw Fortanier stelde bij motie voor het stelsel der renteloze voorschot ten aan studenten te vervangen door een beurzenstelsel, 't instellen van een kleine staatscommissie voor het uitwer ken van de plannen hiervoor en het verhogen van het aantal studiebeurzen tot ongeveer duizend voor het komende studiejaar. Met uitzondering van prof. bemaire (KNP) bleek de Kamer voor deze motie niet erg warm te lopen; enkel sprekers verklaarden zich er zelfs beslist tegen. PvdA: e'~ 'non GVERIGENS wil het ons voorkomen, Vdat het plan van de heer Van Sleen om aan alle studenten, die aan bepaal de eisen van aanleg en karakter vol doen een zogenaamd studieloon le ge- Ven nog minder bij de Kamer in de smaak zal vallen. De na hem nog aan het woord gekomen sprekers prof. Lcmaire cn de heer Tilanus verklaar den er zich al direct met klem tegen. Het studieloon-plan beoogt de stu dent in staat te stellen zich vrij en on afhankelijk te kunnen ontplooien. Het zou de financiële hinderpalen uit de weg ruimen en aldus een einde kunnen ma ken aan de ernstige verschijnselen van het werk- en spoorstudentendom en bet niet aan het studentenverenigingsleven kunnen deelnemen. Middengroepen Zowel uit de nota van minister Cals sis uti de beschouwingen van verschil lende Kamerleden bleek wel, dat weten schappelijke selectienormen op dit ogen blik althans nog een illusie zijn. Ook de heer Van Sleen gaf dit toe, maar drong er op aan Op de kortst mogelijke termijn een diepgaand onderzoek ter zake in te stellen en alvast te beginnen met het opdoen van ervaring. Magister Stokman (KVP) en mr Roosjen (AR) hadden op zichzelf geen bezwaar tegen een dergelijk onderzoek, maar wezen een dwingende toepassing in de toe komst van de hand. Huns inziens be hoort het beslissingsrecht over het al- dan-niet studeren der kinderen bij hun ouders en niet direct of indirect bij de overheid te liggen. Met uitzondering van de heer Van Sleen kwamen alle bovengenoemde sprekers met kracht op tegen de huns inziens onrechtvaardige situatie, dat op heden vele intellectuelen hun kinderen niet uit eigen middelen dezelfde op voeding kunnen geven als ziizelf ont vingen. Zowel belastingfaciliteiten als salarisverhoging, met name voor de middengroepen, achtten zij dringend ge boden. Dan kunnen beurzen, in vol doende aantal en tot een groot bedrag. als aanvulling worden verstrekt aan die begaafden, wier ouders in stoffelijk op zicht minder bedeeld zijn. Met betrek king tot dit laatste punt was er alge mene overeenstemming: èn de sociale rechtvaardigheid cn de ontwikkeling der maatschappij eist een zo intensief moge lijk gebruikmaken van alle beschik bare krachten. Directe steun primair F)E directe steun aan de op financiële moeilijkheden stuitende student dient primair te zijn; daarnaast kan ook in beperkte mate indirecte steun worden gegeven in de vorm van subsidies op studentenmaaltijden, gezondheidszorg en voorziening in de studentenhuisves ting. Aldus menen wij het oordcel der Kamer te mogen samenvatten. Slechts de heer Tilanus was bezorgd voor een „overgeorganiseerde perfectionisme" en zag in al deze zorg iets verslappends zitten. Vrijwel algemeen was men het er voorts over eens, dat voor de onmiddel lijke toekomst het te volgen beurzenbe- leid van het grootste gewicht zal zijn. De huidige verdeling der. beschikbare gelden voor voorschotten en beurzen zal daarbij in ernstige mate moeten worden herzien. Minister Cals zal hedenmiddag cp de gemaakte opmerkingen antwoorden. DE TRACTATIE VOOR IN LUXE DOZEN VAN 50 STUKS (Advertentie, ing. Med.) De debatten, die gisteren in de Eerste Kamer werden gehouden, getuigden van weinig animo bij de verschillende spre kers, terwijl de tribune in een ontstel lende mate gebrek aan stoffering ver toonde- Niettemin was het hoogst be- angryke wetsontwerp „wijzingen van ij f tiental stemgerechtigde in* de Dieps- en Moorsmeerp gavond in vergadering bijeen Desloten tot aansluiting M richten Bank van de Ui» lappen. Verder kwam i»e bespreking in een vorig De Hervormde Vereniging „Eenheid door Vernieuwing" heeft in een open brief aan de Generale Synode ernstige bezwaren ingebracht tegen de gang van zaken met betrekking tot een nieuwe psalmberijming. De Vereniging wijst er hierin od, dat onlangs enkele proeven van een nieuwe berijming zijn gepubliceerd, welke blij ven beneden het psalter van 1949. Met name echter bestaat grote bezorgdheid over de eenheid van het kerklied. De psalmberijming is een stukje eenheid, dat een aantal protestantse kerken nog gemeen heeft. Slechts met grote schade kan deze eenheid worden verbroken. De vereniging dringt er bij de Synode >p aan, niet voort te gaan met het ver zamelen van een aantal berijmingen, Joch daarentegen zo spoedig mogelijk Ji interkerkelijk verband de kwestie tan de psalmberijming tot een oplossing e brengen. Het kan immers nog jaren luren, voordat de Herv. Kerk een r.ieu- ve volledige berijming zal kunnen ge naken. Tot zolang zal de kerk nog W de volgens de vereniging niet erantwoorde tegenwoordige berijming gebruiken. ,,e k^k £ient een bundel te hebben elke die liederen bevat, waarin de imeente baar geloof kan belijden en ie zi] biddend kan zingen. Zulk een •P t mf.B geen eenzijdig karakter agen. in dit verband dringt de vereni- ng er op aan. alsnog het reeds afge- ezen psalter 1949 te aanvaardpn. en •aniaas' die psalmen als dimlica-en op nemen, waarvan meer dan één be- jmmg geschikt is. Icrv. kerk. |Pen te Oud-Alblas: H. Stolk te -g-Jningen. Beroepen te Scharnegou- m (toezegging); C. P. van Andel te flBam. Aangenomen naar Voor- n2" d,' bakker te Niiland. Bedankt or Bleskensgraaf: L. Trouborst tc Inster. Bedankt voor Scberpenzeel •ezegging): H. Harkema te Zeist, kerken. 3eroepen te Ten Post: B. Berens. Uudaat te Noord-Sleen Bedankt voor Pigedam: (vacature E- J. Oomkes) Een stukje lente in klein bestek, dat is de nieuwe Bloemenzeen van Castella. Onverpakt in de winkel te krijgen, zodat U direct de verrukkelijke rozen geur kunt ruiken. Castella Bloemen- zeep wordt in vier beschaafde kleuren geleverd. De prijs? Slechts 20 cent. i\u kan werkelijk IEDERE vrouw mooi zijn! Iedere vrouw kan nu immers de zeep kiezen, die voor haar huid en haar beurs het beste is. Heeft U een tere, gevoelige huid, dan neemt U Castella Spécial, die een koesterende laag roomdik schuim over handen en gelaat legt (32 cent). Natuurlijk blijft ook de zo geliefde Castella Schoon- hcidszeep (32 cent) alom verkrijgbaar. Tijdelijk levert Uw winkelier U thans twee stukken van deze heerlijke schoon heidszeep voor 50 cent. U profiteert toch ook van dat aanbod? Maar- mocht U zich voor een gering bedrag willen hullen in de geur van prille rozen, laat dan Uw keus vallen op de nieuwe Castella Bloemenzeep voor slechts 20 cent! (Advertentie. Ing. Med.) 9V Hogenhuis te Onnen. fi* kerken onrlcrh. art. 31 K.O. «roepen te Brugterveld: B. de Vos, over eventuele telefonische het Machinegemaal. D° midaat te Utrecht. Beroepen te He- _„„c1lll- Wrftirï (Cannflnl. TJ Gisteren is bij Wilton-Feijenoord te Schiedam een wilde „sit-down" staking uitgebroken, die echter na korte tijd weer kon worden opgeheven. Ze werd jeorganiseerd door personen, die niet in betrekking staan tot de vakbonden. Vertegenwoordigers van de Unie van vakbonden hebben de zesduizend sta kende arbeiders weer aan het werk weten te krijgen. Het gaat hier om een reeds enkele weken lopend conflict. In 1952 zijn de werkgevers en werknemers overeenge komen, dat indien bij Wilton-Feijen- oordeelde dat deze aansl"'" wood (Canada); H. Scholtcn te Ber- t kon hetaben zodat eld on f 50 ner ha voor da leroeoen te Eindhoven; W. H. Vele- fd39PpÓr haPvoor de Moo£ - eandidaat te 's Gravenhaee. oct. salarisverhoging voor 1H rd goedgekeurd, g 1952 gaf een uitslag aa]J 82 met een ontvangst odat er een nadelig sa 53.67. de ngewoon onderhoud van E 5584,47 uitgetrokken, saldo was echter f 10 rekening van de slu's saldo aan van f 1731,'' geuit dat er door som» j]f eer onoordeelkuna.g ëGU- ikt van het schutten ig 1953 werd vastgesteld i f 15301.67 met een P sn f 560. De hoofdelijke Diepsmeer werd met 1~' jerhoogd en voor de D- per hectare verlaagd- De „Stichting Comité voor de Zomer- postzegels" zal weldra een feit worden- Daarmee zal dan een einde zijn geko men aan veel wrijving en ongenoegen over zeggenschap en methode inzake de verdeling van zomerzegelgelden. waarvan de ene helft voor sociale en de andere helft voor culturele doeleinden bestemd is. Tot dusverre werd over de opbrengst door of namens de minister van O.K. en W. en Sociale Zaken beschikt. Dit werd onjuist, geacht, omdat het parti culiere initiatief, waardoor het geld tenslotte bijeen kwam. daardoor geen enkele zeggenschap had. Dodelijk ongeval bij de Staafsmijnen Gistermiddag is op de Staatsmijn .Wilhelmina" te Terwinselen een arbei der bij het lossen van de kabelhaspels uit een wagon ernstig aan het hoofd gewond en later overleden Eon ijzeren balk. zwiente tegen zijn hoofd, doordat een van de wagon rollende haspel op de balk terecht kwam. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een kind. (Advertentie, Ing Med.) oord een dividend van 8 procent werd uitgekeerd, de arbeiders recht zouden hebben op 96 uren loon. Dit jaar is in middels 11 procent uitgekeerd, en nu ontstond er kwestie over de vraag, of de arbeiders recht hadden op een uit- kei-ing in verband met deze drie pro cent extra. De kwestie is bij het college van rijksbemiddelaars aanhangig gemaakt, en juist vandaag zal er in een bijeen komst van dit college èn vertegenwoor digers van de Unie van metaalbewer kers een beslissing worden genomen over de vraag, of de drie procent extra zoals oorspronkelijk was aangenomen, als reserve voor het pensioenfonds zou worden aangewend, of direct uitge keerd. Vier weken geleden kon een „sit- down" staking nog juist voorkomen worden. Op vrijwel alle groepen van de Rijks politie in het district Alkmaar zal vandaag de uitreiking geschieden van een oorkonde, die de politiemannen zal herinneren aan de watersnoodramp van Februari. Ongeveer tweederde van het corps in Noord-Holland-Noord heeft in de rampgebieden dienst gedaan. Deze Rijkspolitiemannen komen dus het eerst \oor de oorkonde in aanmerking, maar ook aan hen, die niet direct met de ramp te maken hebben gehad, doch in het achterland extra zware diensten hebben moeten verrichten toen hun collega s naar de Zuidhollandse eilan den waren vertrokken, zal de oorkonde vandaag worden uitgereikt. Het ontwerp is van de commandant van de verkeersgroep te Groningen ei toont n wachtmeester van de Itijkspo litie. die in het water staande, een oud moedertje ondersteunt om haar over het bedreigde punt heen te helpen. Verder staat er cp te lezen: „Na de Stormramp wakende over 'n anders land en goed, toondjzook hielde Rijks politie weer haar trouw en moed". Op medisch advies is gisteren een jeugdig slachtoffertje van de worstver giftiging te Schoonhoven naar het zie kenhuis te Gouda overgebracht. Overi gens hebben zich geen nieuwe vergifti- gingsgevallen voorgedaan. Men hoopt dat het aantal slachtoffers zich niet ver der zal uitbreiden Het gemeentebestuur is net overgegaan sluiting van scholen voor'te schrijven, doch heeft aan de hoofden verzocht leerlingen uit besmet te gezinnen tot nader orde niet tot de lessen toe te laten. de Grondwet, met betrekking tot de bepalingen inzake buitenlandse betrek kingen" aan de orde. Dit wetsontwerp betreft de mede zeggenschap van de Staten-Generaal bij het aangaan van internationale overeenkomsten en in het bijzonder .bij het verklaren van een oorlog. De heer Van Walsum (Arb.), was van mening, dat de regering in het betreffende wetsontwerp niet duidelijk genoeg is geweest. In welke gevallen van oorlog is toestemming van de Staten-Generaal wel vereist?, zo vroeg hij, waarbij hij als voorbeeld de toestand in Korea aan haalde. Verder was de fractie van de heer Van Walsum voor dit wetsont werp. De communisten waren tegen. Het artikel 60-c, dat betreft het afwij ken van de Grondwet bij internationale overeenkomsten, ondervond critiek van roomse, zowel als van communistische zijde. De CPN liet vragen, waarom dit detail niet is onderworpen aan het oor deel van de Raad van State en de heer Sassen van de KVP wilde, dat de Ka mer en de regering zouden verklaren dat dit artikel niet geschreven is voor afwijkingen van belangrijke elementen in ons staatsbestel. Vandaag worden de debatten voort gezet. Bij het Nationaal Rampenfonds is tot gistermiddag een bedrag van 112.6 millioen gulden binnengekomen. Sinds Maandag is er dus een bedrag van twee 'on bijgekomen. Door de officier van Justitie bij de Rotterdamse rechtbank is gisteren twee maanden gevangenisstraf geëist tegen elk van de twee dames, die aan de Hoevestraat te Rotterdam een speelge- legenheid exploiteerden. Om beurten werkten de dames als croupier en bank houder. Een 35-jarige koopman. die de kamer waarin gespeeld werd, aan de twee dames had verhuurd, hoorde een boete van f 100.nlus een maand voorwaardelijk tegen zich eisen. iAdvertentie. Ing Med.) Binnenkort staat Henk Borst, thans Alkmaarder, vijftien jaar op de plan ken en er zullen maar weinig plaatsen in Noord-Holland zijn, waar men hem niet kent, waar men niet heeft genoten van zijn inderdaad goede stem. Hij bracht tot dusverre, in welk gezelschap hij ook werkte, in hoofdzaak het Hol landse levenslied in zijn talloze varia ties en zowel door stem als voordracht heeft hij daarbij velen in zijn ban ge had. Naderhand trad hij herhaaldelijk als „de Zingende Zeeman" voor het voetlicht en in deze creatie bracht hij een genre, dat hem bijzonder ligt en dat hem belangrijke successen bezorgde. De meest kenmerkende eigenschap van Htiixv Borst is waarschijnlijk zijn Descheidenheid en deze maakte, dat hij nimmer de grote trom heeft geroerd. Weiucnt wei, aeze er ook oorzaak van, dat hij destijds bij zijn eerste optreden wij menen in het dorp Schermer- norn menige zweetdruppel heeft ge laten. Het idee, dat de mensen hadden betaald om hem te horen, bezorgde hem een druk, waaraan hij zich maar moei lijk ontworstelen kon. Naderhand, toen hij regelmatig zcwei in als buiten de provincie, voor het publiek kwam te staan, werd dit allengs beter, maar het overmoedige, dat vele artisten ken merkt, bleef hem vreemd. We hebben in een gemoedelijk praat je, verband houdende met dit derde lustrum, eens enkele herinneringen op gehaald vanaf het ogenblik, dat Henk als jongen vart tien twaalf in zijn ge boorteplaats Anna Paulowna werd ont dekt tot op heden, het tijdstip, waarop weer nieuwe plannen op stapel staan. In die tijd <s er heel wat gebeurd en van menig gezelschap heeft Henk Borst in deze jaren deel uitgemaakt. Eerst reisde hij de provincie af en daarna werkte hij o.m. mee aan de Snip- en Snap-revue. om vervolgens in een show-programma voor de Canadezen in België, Duitsland en Frankrijk op te treden. Zo was het leven du® een rusteloos zwerven, waar bij zijn 2%-jarig verblijf te Amsterdam hem met tal van groten in de klein kunst. o.m. met Toon Hermans in aan raking bracht. Dat was alles goed en best, maar Henk Borst kon toch blijk baar Noord-Holland, de geliefde pro vincie" niet te vergeten en wij verden ken hem er van in deze periode meerde re malen, gedreven door 'n zeker heim wee, de IJ-kant te hebben opgezocht. De drang werd zo groot, dat hij ten slotte de stap terug deed en zich aan sloot bij het Noordhollands Cabaret, waar hij zoals reeds eerder gezegd vooral als „Zingende Zeeman" veel suc cessen oogstte. Zijn stoere figuur, de mouwen opgestroopt, de armen geta- toueerd .zullen velen zich herinneren. Henk Borst heeft daarna van tal van cabaret-gezelschappen deel uitgemaakt en daarbij heeft hij nieuwe wegen ge zocht en gevonden. Allengs zijn hierbij zijn humoristische kwaliteiten aan de dag getreden en deze hebben geleid tot een nieuwe creatie, namelijk die van Kleine Kees ie uit de Sloeiert, waarin de boerentaal en de boerenhu mor domineren. Deze „kleine Keesie" 's een vrij slungelachtig type, een West- friese mister Doodle als het ware. die zo tussen neus en lippen door allerlei rake zetten debiteert, die uitmunten "oor zet'crp originaliteit, omdat Henk Borst, de Noordhollanders door en door kennende zi.in eigen teksten schrijft. Jan v. d. Brink, de bekende componist, verzorgt voor hem de mu ziek. De Amsterdamse rechtbank heeft gis teren de 39-jarige typograaf, P. van L. uit de hoofdstad terzake van verduiste ring en oplichting meermalen gepleegd veroordeeld to twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek. De typo graaf. die in de laatste 19 jaar met grote regelmaat verduisteringen en oplichtin gen heeft gepleegd heeft in Maart jl. een aantal horloges, dat hij in cosignatie had, verkocht en de gelden niet afge dragen. Voorts heeft hij in Hoorn een bromfiets en een rijwiel verduisterd. De officier had 2V2 jaar met ter be schikkingstelling van de regering geëist. Het bestuur van de Nederlandse tele visiestichting heeft gisteren een ver klaring uitgegeven, in verband met liet aflopen van dc eerste termijn van de regcringsbijdrage. in October 1952. Hier in komt men tot de conclusie, dat het gehele televisie-experiment zal zijn af gelopen, indien de regering niet voort gaat met financiële steun te verlenen. De omroepverenigingen stellen uit de eigen middelen reeds f 1.200.000.— be schikbaar en dit bedrag is het absolute maximum. Het béstuur van de televi siestichting dringt voorts aan op een verdere verlaging van de kosten voor de kijkers en een redelijke uitbreiding Nederlandse bloemen naar Londens museum Ter gelegenheid van de kroning van Koningin Elizabeth van Engeland zul len cie vereniging „De Nederlandse Bloemisterij" en het Centrale Bioembol- lencomité vijf zalen van net Albert en Victoria Museum in Londen met Ne derlandse bloemen versieren. Totaal twaalfduizend rozen, anjers en irissen zullen hiervoor naar Engeland gezon den worden. Na de kroningsdagen zullen deze za len voor het publiek geopend worden Op 5 Juni zal mr D. U. Stikker deze bloemententoonstelling die tot 15 Juni geopend zal zijn, officieel openen. van het aantal zenduren en het zender park. Men is van oordeel, dat het televisie experiment tot dusverre bevredigende resultaten heeft opgeleverd. De rege ring zou voor October 1952 met finan cieringsplannen komen, doch tot heden zijn deze uitgebleven. Het bestuur van de N.T.S. verwacht, dat als de regering mocht besluiten tot voortzetting van de televisie, zij tevens de middelen tot financiering daarvan beschikbaar zal stellen. Zo gaat Henk Borst zijn jubileum seizoen tegemoet, vol spirit en met een onbedwingbare lust om het publiek het beste te schenken wat in zijn vermogen is. Wanneer hij aanstonds in Midden- meer, in Zaandam of mogelijk wel in Raamsdonk met zijn nieuwe programma voor het voetlicht komt, kan men hier aan een prettige verrassing beleven. Op het ogenblik wijden wij hier nog niet over uit, maar wel mogen wij ten deze verklaren, dat het verleden een belofte inhoudt voor de toekomst. We kunnen inderdaad van deze Noordhollandse ca baretier in hart 'en nieren, die de een voud steeds als kenmerk van het ware heeft gezien, nog veel goeds verwach ten en ais wij aan de vooravond van dit jubileum deze getrouwe dienaar van de kleinkunst eens even uit de verf hebben gehaald, is dit meer dan verdiend. melk toom toffee naturel melkmocca melkhazelnoot vanille Nadat er eerst volledige veilplicht voor fruit heeft bestaan, welke ver plichting later verzacht is tot „sdmini- stratieve veilplicht" is, na overleg met het bedrijfschap voor groenten en fruit een beslissing uit de bus gekomen, die (na ministeriële goedkeuring) zal be helzen, dat in de toekomst fruit-pacht- contrrcten moeten worden overgelegd aan een veiling, welke dan 3 procent van het overeengekomen bedrag in reke ning zal brengen aan de verpachter. Daarna z?l het hierbij betrokken fruit zonder tussenkomst kunnen worden verhandeld aan grossiers én exporteurs. De fruithandel zal hierdoor dus groter vrijheid krijgen. Verwacht mag worden, dat de minister zijn goedkeuring niet zei onthouden. Minister Eden uit kliniek ontslagen De Britse minister van Buitenlandse /.aken, Anthony Eden, is gisteren ont slagen uit de Londcnse kliniek, waar hij twee operaties heeft ondergaan. Tot herstel van gezondheid gaat hij enige lijd doorbrengen op premier Churchills tuiten bij Londen. Lichtelijk ontstemd over het feit, dat zijn advies bij het totstandkomen van het wetsontwerp tot reorganisatie van het Hoger Onderwijs niet is gevraagd, heeft de Senaat der Rijksuniversiteit te Leiden zich in een brief tot de Staten Oeneraal gewend. Onder meer maakt de Senaat bezwaar tegen het feit, dat in de hope acidemische raad aan vertepen- woordigers der bijzondere universitei ten en hogescholen, medezeggenschap wordt toegekend, aangaande internP aangelegenheden der rijksuniversiteiten welke medezeggenschap niet wederkeriq bestaat. Het voornaamste bezwaar van de Se naat tegen het ontwerp geldt het ont breken van elke vorm van autonomie der universiteiten. In het voorontwerp- ?-er vcmd deze autonomie een wettelijke basis, doch in het regerings ontwerp berust het bestuur der univer siteit geheel bij het college van curato ren, waarin noch de hoogleraren, noch de wetenschappelijke staf, noch de af gestudeerde volwaardig zijn vertegen woordigd. In deze richting dcret de Se naat ook voorstellen. Dinsdag is bij Ismaiiia het lij'k aangetroffen van een Egyptenaar, die •n dienst was van het Britse leger. De Blitse politie heeft de Egyptische poli tie op de hoogte gesteld. Er wordt een onderzoek ingesteld.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5