Een verdrag tussen „president" McCarthy en Malenkov Z.F.C. zet eerste stap op weg naar de eerste klasse HERSENGYMNASTIEK Wim van Est handhaafde zich op zevende plaats Britse filosoof Bert rand Russell verwacht Gevaarlijke stroming in de VS De wekelijkse wereldschouw Zaandijk kan zich geen fouten tegen Holland permitteren SPANNING, MAAR GEEN MUTATIES IN ZESTIENDE ETAPPE Een „fantasie" die werkelijkheid kan worden Late zetel voor de P.y.d.A. in Den Ham HILVERSUMS MAKELAAR VRIJGESPROKEN De „Oranje" weer op weg naar Indonesië Nieuw offensief tegen Mau Mau Europees kampioenschap driebanden Ronde van Luxemburg Tips voor Alkmaar Nederlandse equipe bleef bijeen ZATERDAG 30 MEI 1953 QFSCHOON WIJ in vorige overzichten de niet alleen voor de Ame rikanen, doch ook voor de eenheid in de Noordatlantische landen gevaarlijke gedragingen van de senator McCarthy en de zijnen (met in een niet zo verre achterhoede senator Taft) aan de kaak stelden, willen viij aan deze zaak opnieuw aandacht besteden. Niet alleen door de uitlatingen van Taft ten aanzien van de verhouding tussen de V.S. en de Ver. Naties, doch meer nog tengevolge van een zeer bijzonder en waarschuwend artikel van de Britse filosoof en Nobelprijswinnaar Lord Bcrtrand Russell, zeer onlangs verschenen in een Zondagsbijlage van de „New York Times". Bertrand Russell houdt zich in zijn bijdrage bezig met de internationale verhoudingen, zoals deze zich vanuit deze jaren tot omstreeks het jaar 2000 zullen kunnen ontwikkelen, indien bepaalde nu op de voorgrond komende stromingen in het politieke wereldbeeld onbelemmerd en bewust zouden kunnen voortbruisen. Russell spreekt in zijn artikel niet van een derde wereldoorlog met atoombomgeweld. Neen, liij bespreekt de vrede, die zal groeien en omstreeks het jaar 2000 volledig gevestigd zal zijn. Deze vrede zal de kroon op het werk betekenen van een verdrag gesloten tussen de a.s. president McCarthy van de Verenigde Stalen en de Sovjetleider Malenkov. Doch welk een vrede.... AAT ONS het betoog van Bertrand Russell in het kort weergeven. In het jaar 1953 als de spanning tussen West en Oost een hoogtepunt bereikt, begint tevens een ontwikkeling, die een verandering in de wereld te weeg brengt. Ongeveer gelijktijdig zijn in de Sovjet-Unie en de Ver. Staten nieuwe mannen aan het roer gekomen: Malen kov en Eisenhower. Malenkov staat bij de aanvaarding van zijn taak voor twee problemen. Ten eerste de groeiende ontevredenheid onder de Sovjetvolken tengevolge van het slechte welvaarts peil. Ten tweede voor het gevaar, dat China door het geweldige en grotere reservoir aan mensenmateriaal waar over het beschikt, op den duur machti ger kan worden dan Sovjet-Rusland zelf Eisenhower op zijn beurt raakt verward in een strijd om de macht met het Congres, waarbij hij de nederlaag lijdt omdat de eigenlijke macht in de VS in handen is gekomen van senator Robert Taft en vooral van McCarthy. Omdat de gemiddelde Amerikaan zo wel het communisme als te hoge belas tingen vreesde, werd McCarthy's sy steem het communisme inplaats van in Azië en Europa in de VS te bestrijden een groot succes .omdat het tevens veel minder gelden eiste. Dit had tot ge volg, dat McCarthy in -1956 met grote meerderheid tot president van de VS werd gekozen. Zich gesteund wetend door de mees te Amerikanen, aldus schrijft Russell in zijn artikel (dat meer een „terug blik vanuit het jaar 2000" dan een voor uitzien heet te zijn), kon de nieuwe president de kroon op zijn werk zetten door het sluiten van het McCarthy- Malcnkovpact. Dit verdrag verdeelt de wereld in twee helften. Europa ten Oosten van de Elbe en geheel Azië voor de Sovjet-Unie; Amerika, Afrika. Australië, West-Europa en een deel Van Japan voor de Ver. Staten. Het verdrag gaf Malenkov gelegen heid te ontwapenen, meer consumptie goederen te produceren en zijn volken op deze wijze beter tevreden te stellen. Het gaf hem ook de kans vooral door de inlijving van het Midden-Oosten, India, Indo-China, etc. een uiteinde lijk overwicht over China te verkrij gen. Ook de Ver. Staten konden tot ontwapening overgaan en begroting en belastingen aanzienlijk verlagen. Daardoor bevestigde McCarthy zijn posi tie. Ontdaan van buitenlandse vijanden, kon hii zich met des te meer kracht tegen binnenlandse tegenstanders ke ren. Dit ter bescherming van het volk. Tussen beide wereldblokken be stond niet de geringste handel of con tact van ander aard. behalve een zel den voorkomende ontmoeting van de beide leiders op Spitsbergen. West- Europa behield in naam onafhanke lijkheid en de toezegging de staatsvorm gebaseerd op het systeem der politieke partijen te mogen handhaven. Maar geen enkele Europeaan mocht meer de Ver. Staten betreden om de Ame rikanen niet met Europese ideeën te „besmetten" IMMERS in de Ver. Staten hadden zich sinds het aan de macht komen van McCarthy grote veranderingen voltrok ken. Men was er overgegaan tot het één-partijsysteem (Republikeinen) naar het voorbeeld van Moskou. Om ver spreiding van anti-Amerikaanse en „anti-democratische" gedachten tegen te gaan werden Ders. radio, film en lit teratuur aan een strenge censuur van het Congres onderworp"n. Critiek op het systeem werd gestraft. De wel vaart echter groeide- Omdat men zo wel in de Sovietlanden als in het ge bied der VS aan niet-blank»n elke me dische en hygiënische verzorging ont hield. werd het gevaar voor het blan ke ras zowel in Azië als Afrika afge wend. Tussen de twee wereldrijken be stond de afspraak, dat wederzijds cri tiek achterwege zou blijven. Doo'dat McCarthy en Malenkov wat persoonlijke en politieke inzichten be treft goed bii elkaar bleken te passen leerden zij ook vertrouwen in elkaar stellen. Beide benoemden nnvolgers met gelijke opvattingen en geliik gericht Streven, waardoor men tenslotte om streeks het iaar 2000 de vrede on de wereld als gevestigd kon beschouwen Behalve een verdwijnende minder heid van vnl. Europese „dwarskoppen" die treurden over de goede oude tijd van het individualisme, de grote dich ters, wetenschapsmensen en persoon lijke onafhankelijkheid, waren - de vol keren gelukkig nu hun groot ver langen naar vrede, veiligheid en gro tere welvaart eindelijk in vervulling was gegaan. TOT hiertoe de beschouwingen van Bertrand Russell. Het zou nu heel ge makkelijk en simpel zijn. deze woor den naar het rijk der fantasie terug te wijzen en er zijn schouders over op te halen. Indien men dit doet, is dat slechts (doch een bedenkeliike) uiting van oppervlakkigheid. Een vorige maal wezen wij er op, dat de actie van Mc Carthy c.s. zich sterk richt tegen de persoonlijke vrijheid in de Ver. Staten en de door de Ver. Naties onnieuw naar voren gebrachte Rechten van de Mens. waartoe elke democratie waar borgen dient te schenken, aantast. Rus sell ziet, gelijk wij dat kunnen zien, dat McCarthy's denkbeelden in het van communisme-angst doordrenkte Ameri kaanse volk aanslaan. Een politieke overwinning van McCarthy zou elke oppositie, elke zeggingskracht van min- TOENADERING. De enige goeie Amerikaan, denkl hij, onder het genot van een Lexington- cigarel (Adv. Ing. Med.) Tijdens de zitting van het hoofd stembureau zijn door de afdeling Vroomshoop van de Partij van de Ar beid bezwaren ingebracht tegen de uit slag van de gemeenteraadsverkiezing in de gemeente Den Ham (Overijsel). Enige kiezers waren namelijk de me ning toegedaan, dat op één der stem- bureaux te Vroomshoop, dat in de ge meente Den Ham ligt, een fout was gemaakt ten nadele van de Partij van de Arbeid Deze partij behaalde 268 stemmen, doch met één stem meer zou zij een zetel toegewezen hebben gekre gen. Het hoofdstembureau achtte e^n nieuwe telling der stemmen nodig. In derdaad moesten enkele correcties worden aangebracht, ten gevolge hier van werd de kiesdeler van 358 1/13 te ruggebracht naar 357 9/13. De Partij van de Arbeid kreeg er één stem bij, wat tot gevolg had dat zij alsnog een zetel kreeg toegewezen. De partij Gemeente belang Den Ham kostte dit haar twee de zetel. derheden wegvagen, zou (let ook op de woorden van zijn partijgenoot Taft ten aanzien van de Ver. Naties) een „splendid isolation" der Ver. Staten tot gevolg hebben, niet binnen haar landsgrenzen, maar binnen een blok als gevolg van een overeenkomst met Moskou hoe paradoxaal dit ook nu nog moge blijken. De volkeren zouden dan inderdaad vrede en bestaanszekerheid hebben, doch wat heeft men daavaan als dit slechts geldt in materialistische zin, als men in geestelijk opzicht is ge maakt tot een kuddedier? In de Ver. Staten zouden de persoonlijke rechten en vrijheden van de burger, eens door Thomas Jefferson als basis voor de Amerikaanse democratie onder woor den gebracht, zijn teruggevallen. Het gevaar van uitholling der demo cratie, in de VS zo duidelijk voorhan den, moet ook spreken tot ons West- Europeanen. Dit te keren, is geen taak van staatslieden en politieke leiders al leen, het is een taak van elke burger, waar hij ook staat. Bij elke daad, elke handeling, elk besluit, dient hij of zij zich af te vlagen of men daarbii het recht van de ander (tegenstander of niet) op eigen persoonlijk leven, op een eigen plaats in de gemeenschan, aan tast, ondermijnt of niet. Men dient het recht van ieder individu op zelfstan digheid, ook in politieke en godsdien stige gevoelens, te erkennen. Daarvoor moeten wij. moet een ieder op zijn post blijven strijden. Die stem dient ook in de Ver. Staten te worden gehoord. Men moet luider en luider op dat aam beeld kloppen. Voortdurend zelfonder zoek op dit punt is noodzakelijk. Op die wijze werpt men een dam op tegen uitholling van de democratie. Wan neer men zo zijn houding bepaalt, zal de door Bertrand Russell geschetste ontwikkeling, hetiroen ook hijzelf hoopt, fantasie blijven. Blijft men laks en sloom, dan is er een zeer grote kans op verwerkelijking van hetgeen liii be schreef. Het zal goed zijn ons op dit alles te bezinnen. Het gerechtshof te Amsterdam heeft in hoger beroep het vonnis van de Amsterdamse rechtbank, die de Hil- versumse makelaar J. H. J. V. vrij sprak van de ten laste gelegde oplich ting, bevestigd. De officier van Justi tie, die in appèl was gegaan, had zes, de procureur-generaal acht maanden gevangenisstraf geëist. De makelaar had in 1950 een gezin, dat clandestien een perceel te Hilver sum bewoonde, voorgespiegeld een vestigingsvergunning te kunnen be zorgen. Voor de bemoeiingen in deze had hij echter een vergoeding van f 600 bedongen, aldus de ten laste leg ging. De vestigingsvergunning werd verstrekt en de bewoner betaalde de makelaar zijn „salaris". Hij ontving een kwitantie, waarop stond „Voor be- middeling ter verkrijging van een ves tigingsvergunning". Aan de afgifte van deze kwitantie waren enige strubbe lingen vooraf gegaan: de makelaar had hamelijk gedreigd, de vergunning niet te verstrekken, alvorens de klant het geld zou hebben betaald. Gistermiddag vertrok het ms Oranje van de Maatschappij Nederland met circa 550 passagiers uit de Amsterdam se haven voor een normale reis naar Indonesië. De gouverneur van Kenya heeft Vrij dag een gedeelte van het land, dat een oppervlakte van 16000 vierkante kilo meter beslaat en de Kikoejoe-reserva- ten in Kiamboe. Fort Hall en Nveri, alsmede twee districten ten Noorden en ten Zuiden van de berg Kenya omvat, tot gesloten gebied verklaard. Alle districten, waar Mau-Mau-ftcti- viteit is gesignaleerd, vallen binnen dit gebied, dat voortaan door niemand zal mogen worden betreden zonder speciale vergunning. Slechts de belangrijkste straatwegen on de spoorwegen die van Nairobi uit leiden, vallen buiten de nieuwe maat regel. Volgens betrouwbare kringen te Nai robi luidt de order een algeheel offen sief tegen de Mau Mau in. Alle mili taire eenheden hebben in de afgelopen veertien dagen nieuwe posities inge nomen in het thans afgezette gebied. Ruim vier millioen boeren in Zuidwest-China hebben te lijden van een hongersnood, aldus wordt te Hong kong afgeleid uit Chinese berichten. Na de eerste dag luidt de stand om het Europees kampioenschap drieban den, als volgt: 1. Vingerhoedt (Belg.) 4 6 0.917 2. Tiedke (Duitsl.) 4 6 0.892 3. Fauconnier (Belg.) 2 6 0.775 4. Domingo (Spanje) 2 5 0.712 5. Sweering (Ned.) 2 5 0.583 6. Lagache (Frankr.) 2 4 0.520 7. Ventura (Spanje 0 3 0.491 8. Pereira (Portugal) 0 6 0.457 De kolommen betekenen: matchpun- ten, hoogste serie en gemiddelde. De eerste étappe van de Ronde van Luxemburg van Luxemburg naar Dif- ferdange (225 km) is gewonnen door de Zwitser Kubler in 6 uur 23 min 34 sec. Het klassement luidde verder: 2. Van der Stock (Belg. A) z.t. - 3. Blom- me (Belg. B) z.t. - 4. Close (Belg. A) z.t. - 5. Lambrichs (Ned.) z.t. - 6. Van Dormael (Belg. A) 6.24.56. - 7. Rijck- aert (Belg. B) 6.24.59. - 8. Janssen (Ned.) z.t. - 9. Gielen (Belg. A) 6.25.06. - 10. Walschot (Belg. A) z.t. - 18. Haan (Ned.) 6.25.46. 19 Gerrit Voorting (Ned.) 6.27.55. - 23. Smits (Ned.) 6.28.50. - 36 Adrie Voorting (Ned.) 6.42.09. Het ploegenklassement luidt: 1. België A 19.12.04 2. België B 19.13.53 3. Nederland (Lambrichs, Janssen er Haan) 19.14.19 4. Luxemburg A. 19.15.32 5. Gemengde ploeg 19.17.44 - 6. Duitsland 19.23.00 7. Luxem burg B 19.25.44. KAASSTAD-PRIJS: 1. Querelle Spencer; 2. Quadrupes; 3. Queen Bonni. Outsider: Quo Vadis Du- luth Z. KAASDRAGERS- PRIJS: 1. Prof. Heny; 2. Nico the Saint; 3. Playsier. Outsider: Milly Dynamic. WAAG-PRIJS: I. Reine d'Aster; 2. Redloff WB; 3. R. Petrosia. Outsider: Ria Kitty. RUITERTJES-PRIJS: 1. Stalv. Leeuwen Our Volann, Odysseus K) 2. Paul A; 3. Quick Boy. Out sider: President. DE HOUT- PRIJS: I. Marry Simons; 2. Nar- cisco v. Zora; 3. New Spencer. Outsider: My Darling. SIN GELS-PRIJS: 1. Mc Heny: 2. Oscar Major; 3. Pretty Polly. Out sider: Nora BN. MOLEN- PRIJS: Nanco M: 2. Louis FH; 3. Nike v. Hollo. Outsider: Nonnie M. VRIJHEIDSPRIJS: I. Lar rikin; 2. Our Dream; 3. Narcis. Outsider: Guy Hanover. (Adv. Ing. Med.) VIDAL HAD kennelijk zijn zinnen op een goede plaats in het etappe klassement gezet en korte tijd later schoot hij voor de tweede maal uit de HERSENGYMNASTIEK MOCHT U zich morgen een beetje vervelen bij gebrek aan lectuur bij voorbeeld, pikt U dan even een retourtje Schip- hol-Washington en loopt U even aan bij de Con gres-bibliotheek in laatst genoemde plaats. Mis schien hebben ze daar wel iets voor U te lezen Sinds de oprichting in 1300 beschikt deze boeke rij thans over een boe- kental van ruim 8 mil lioen, dan nog een slor dige 134 millioen kaarten, een V/2 millioen delen muziekliteratuur en ca. 8.630.000 handschriften, aanvankelijk was deze bi bliotheek bedoeld als die nende ter voorlichting van de Congresleden, dus de volksvertegenwoordigers, doch nu kan iedere staats burger deze lectuur be reiken. Wellicht is hier ook iets voor U bij. Voor vandaag de vol gende vragen: 1. Wie is de architect van de bekende Sint Pauls-kathedraal te Londen? 2. Is een „zwartkopnon netje" een lekkernij, een vogel of een kloos terzuster ener bepaal de orde? 3 Hoeveel suiker haalt men uit het sap van het suikerriet? 4. Wat weet U U nog van „De Vlieter" te herinneren? J\}ZZ?r ALLE VOETBALRESTANTEN kunnen morgen worden opgeruimd. In de eerste plaats moeten verschillende verenigingen nog twee wedstrijden spelen en bovendien staan wij aan de vooravond van Neêrlands mooiste sportdag, de Olympische Dag, waarmee men uiteraard met de afwerking van het competitieprogramma rekening had te houden, Vnlpnrlnm ninpf nnnr strijden. ZFC brengt een bezoek aan Uienuurri IflUtl UUUI Veendam, kampioen van de B-afdeling T)JZC nnnneQPtt van het Noordelijk district. Hoewel tJJJjJttOoLU Veendam met grote voorsnrong de ti- HE MEESTE belangstelling bestaat ^c^n^fenrTrijd^mlt^Kenne- iiatuurlijk voor de promotiewed- merg heelt moete^ leveren, menen wij dat de Zaandammers een zeer re delijke kans op een overwinning heb ben. Volendam gaat op eigen terrein de degens kruisen met DFC, kampioen van 2B, West II. Deze Dordtse tweede klasser zal hot de wijdbroeken nog lastig genoeg kunnen maken, hoeve! Volendam naar onze mening als favo riet start. In de promotiecompetitie tussen Zaandijk en Holland kan de beslissing Zondag vallen. Op eigen terrein ver speelde Zaandijk vorige week een kost baar punt aan de Utrechters. De Zaan- kanters zullen nu in de zwaardere <it- wedstrijd alle zeilen moeten bijzetten om de kans on (!-■ f"'-h»"r orde plaa'.s !n de tweede klasse niet te laten voor bijgaan. Watergraafsmeer heeft aan een gelijk spel in de uitwedstrijd tegen Baarn voldoende om terug te keren in de familie van tweede klassers. O.i. be staat daar een redelijke kans op. TN DE eerste klasse worden slechts acht wedstrijden gespeeld. Van be lang is vooral het treffen tussen Frisia en VSV, waarbij de ploeg uit Leeu warden voor zijn laatste kans vecht Een nederlaag zal voor Frisia zo goed als zeker degradatie betekenen, zodat 5. Wat is de grootste staat der Verenigde Staten van Amerika? 6. Waarvoor gebruikt men een „snepper"? 7 Welke kleur heeft de Sint Jacobsvlinder. die eind Juli van zich doel spreken? 8. Hoeveel kilometer be draagt de lengte van de Grote Bernhardpas? 9. Sinds wanneer rijden we op fietsen met luchtbanden? De antl- ploftijd buiten be schouwing gelaten! 10. Welk deel van Ame rika is het grootste in oppervlakte. Noord- of Zuid-Amerika? (Voor de oplossingen zie men ons blad van Dins dag) (Speciale berichtgeving) HOEW EL DE ZESTIENDE ETAPPE van de Ronde van Italië, van Niva del Garda naar Vicenza voerend, vrij vlak en slechts 166 km lang tens, is er over het algemeen veel strijd geleverd. En in deze acti viteit hebben de zes Nederlandse renners zich niet onbetuigd gelaten. Het begon al met een ontsnappingspoging van een klein groepjebe staande uit de Spanjaard Vidal, de Italianen Ooste en Pianezzi en onz& landgenoot Van Breenen. Fel spurtend ging het viertal er tussenuit en zo n vastberaden indruk maakte hun pedaaltred, dat het peloton geen enkel risico nam en de vluchtelingen uit alle macht ging najagen. Niet tang duurde het dan ook of de gehele karavaan van 90 coureurs was weer compact. dichte gelederen naar voren. Dekkers en Buchonet slaagden er in hem en kele kilometers te volgen, maar het tempo van Vidal werd steeds hoger en tenslotte reed hij alleen. Bij Trento (na 45 km) had hij een voorsprong van. 40 seconden cn bij de doortocht van Levico (64 km) was het zelfs ruim 2 minuten. Nog reageerde de hoofdgroep niet, doch toen Vidal's voorsprong tot 2 min. 30 sec. was aangegroeid, kwam er beweging in het peloton. Na 94 km, bij Grigno, was het verschil tussen de drieste vluchteling en de hoofdmacht tot 1.20 gereduceerd. Toen bleek, dat Vidal te weinig klasse bezat om zich te kunnen handhaven. Zienderogen be gon zijn cadans onvaster te worden en toen hij tenslotte door de grote groep werd opgeslokt als een uitgeput ste kelbaarsje door een snoek, zat hij te stampen op zijn „machine". De laatste zeventig kilometer bracht tal van uitlooppogingen van kleine groepjes. Koblet en Magni waren de initiatiefnemers tot één van deze po gingen. Buchonnet. Dekkers, Van Steen bergen, Ockers, Coictto en Barozzi sprongen onmiddellijk aan hun wiel, wetend dat een vlucht van mensen ala Koblet en Magni wel eens menens zou kunnen worden. Maar verder dan een halve minuut voorsprong kreeg de kop groep niet. Coppi organiseerde een klopjacht en toen was het gauw ge beurd. Dertig km voor het einde pro beerde Van Steenbergen het nogmaals. Aanvankelijk werd dit offensief da kop ingedrukt, maar tenslotte gelukte het de Belg toch weg te komen, te za- men met de Italianen Monti, Coletto, Brasola, Barozzi, Baroni en Zuliani. De Nederlanders, die tot dusver in de voorste gelederen te vinden waren ge weest, misten nu de slagvaardigheid mee te trekken. De finish was gelegen aan het eind van een één km lange steiging zodat het einde van de etappe een klimmen de sprint werd, welke door Monti werd gewonnen en waarbij Van Steenbergen door de andere Italianen naar de laat ste plaats van het groepje werd ge drongen. De uitslag van do zestiende étappe luidt: 1. Monti (It.) 4.34.16, 2. Barozzi (It.) z.t., 3. Coletto (It.) z.t., 4. Zuliani (II) 4.34.26, 5. Baroni (It.) 4.34.37, S. Brasola (It.) 4.34.44. 7. Van Steenber gen (Big.) z.t., 8. Defillipis (It.) 4.36.06, 9 Ockers (Big.) z.t., 10. Bartali (It.) zt.. 11. Schaer (Zwits.) z.t., 12. Pelle grini (It.) z.t., 13. Pedroni (It.) z.t. De Nederlanders Van Est, Roks, Wagtmans, Dekkers, Van Breenen en Suykerbuyck werden in het étappe klassement ex aemio 21e met andere renners in dezelfde tijd als Defillipi3 (4.36.06). Algemeen klassement: 1. Koblet (Zwits.) 96.26.49, 2. Coppi (It.) 96.27.44, 3 De Santi (It.) 96.28.06, 4. Fornara (It.) 96.28.35. 5. Conterno (It.) 96.29.37, 6. Schaer (Zwits.) 96.29.44, 7. Van Est wooon 9^0'4^' 60e Wagtmans (Ned.) 97.22.30. 62. Roks (Ned.) 97.27.56, 63. Dekkers (Ned.) 97.29.06, 85. Suyker- (Ned.)<93.35.3998'33'27' Va" El'eelleQ VSV op felle tegenstand kan rekenen. Als Sneek db punten met NEC deelt, komen deze Friezen defimtief in vei ligheid. Kampioen RCH gaat voor eigen publiek van, GVAV winnen. In 1B spelen 't Gooi en Leeuwarden te Hilversum hun laatste wedstrijd. IC heeft volledig rust en van de drie ontmoetingen die voor 1D op het pro gramma staan, is alleen de wedstriid BleyerheideEindhoven van belang. Eindhoven zal moeten winnen om ge lijk te komen met PSV. Dat zal ver moedelijk wel gebeuren ook, zodat de kans zeer groot is dat de Eindhovense eerste klassers met een gelijk aantal punten zuilen finishen. t Ook voor de kampioenen van de vierde klasse-afdelingen gaan morgen de zware promotiewedstrijden begm- ren. ADO mag op eigen terrein begin nen met een wedstrijd tegen J. H. Kwartier, HSV ontvangt Monniken dam en EHS speelt voor eigen publiek tegen Animo. Van de krachtsverhou dingen is uiteraard weinig bekend. Aan een voorspelling wagen wij ons niet, hoewel wij er van overtuigd zijn dat de thuisclubs een belangrijk voor deel op hun gasten hebben. JN 3C wordt Zondag een einde ge maakt aan de competitiewedstrij den. Bij Purmersteyn-Kinheim staat alleen de eer op het spel. Anders 's het bij de wedstrijden VitesseAlk- maarse Boys. GVOAlways Forward on WSVBKC. Deze afdeling heeft nog drie clubs, Vitesse, BKC en GVO die voor degradatie in aanmerking ko men. GVO heeft een punt minder dan zijn beide rivalen en heeft dus, in ieder geval op papier, de slechtste kansen. De spelers van Watervogels en ZAP kunnen na de wedstrijd van Zon dag hun schoenen voorlopig opbergen evenals de ploegen van De Rijp en Purmerend. SLTO kan zijn huid redden door een zege op Meervogels. Veel kans bestaat daar o.i. echter niet op. OFC zal er echter goed aan doen om hot zekere voor het onzekere te nemen en met de volle winst bij NEA vandaan te ko men.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 13