Coppi bracht voor vijfde maal de Giro op zijn naam 0ICHMOHO Adenauer ziet nog geen heil in conferentie van vier Tweede Kamer is een lustoord voor de juristen Italiaans avontuur heeft de Nederlanders veel geleerd Algemene herziening van het B. W. is een gigantisch werk Europese eenheid moet eerst tot stand komen Schaduw-bevolkingsregisters naar het buitenland Wim van Est verstevigde zijn dertiende plaats Nederlandse zeilers boekten succes Stap en Dijkers op tweede plaats in de Bol d'Or VIERBONDENTORN OOI VOOR JEUGDTEAMS Geertje Wielemamag voor HZC starten TWEEDE 24-UURSRIT VAN DE RAC-WEST Uitslag opstelwedstrijd „Samen Europa Tien winnaars naar Frankrijk Jacht gezonken op het IJsselmeer Opvarend echtpaar wordt vermist Pluimvee-vervoerverbod wordt minder streng De Kroningsdag in de Tweede Kamer Band tussen Nederland en Britse Gemenebest De aanslag op Harjono Verwerping der cassatie beroepen geëist ELKE *wfï/Lyenxyb SCHENKT, Ni JÜ t&t dat BLANKENHORST IJLINGS NAAR WASHINGTON Lof van alle kanten voor prof. Meijers Ministers moeten te Rome daad stellen f 400 millioen voor rampgebied Uit tegenwaarde gelden Kamer aanvaardt twee wetsontwerpen Beveiliging geboden WOENSDAG 3 JUNI 1953 I DE LAATSTE ETAPPE van de Ronde van Ialië heeft geen sensatio nele verschuivingen in het totaal-klassement teweeg kunnen brengen. De tecondanten van Fausto Coppi wisten wat van hen verwacht iverd en met overgave hebben zij zich van hun taak, alle uitlooppogingen in de kient te smoren, gekweten. Het gevolg was een zeer vlakke course, waar in alle „groten" hun posities konden consolideren. Dat betekent dus dat Coppi voor de vijfde maal zijn naam heeft geschreven op de lijst van Giro-winnaars. Wie de campionissimo de laatste dagen aan het werk heeft gezien, zal hem de overwinning niet misgunnen. Hij heeft bijzon der sterk en vooral tactisch gereden. Niet minder groot is onze bewon dering echter voor Koblet. De Zwitser heeft in deze zware etappeived- strijd vrijivl op eigen kracht moeten drijven, terwijl Coppi tal van voor treffelijke Italianen in zijn „dienst" had. Over Wim van Est kunnen wij tevreden zijn. Een dertiende plaats in dit selecte gezelschap van „klim mers" is een prestatie van formaat. HET GEHELE veld van de 77 over- gebleven renners had zich gistermorgen Voorzien van plasticregenjasjes. Toen ramelijk te Bormio voor de laatste etappe werd gestart, dwarrelden «neeuwvlokken uit de lucht. Van Eor- Uiio. 1225 meter hoog gelegen, daalde «ie weg vrij steil door het dal van de Adda, en het peloton zette er aan stonds een flinke gang in. Zoals te verwachten was reden de leden van de Bianchi-ploeg aan de kop waar ze een wakend oogje hielden op Coppi's concurrenten, gereed om elke aanvals- poging in de kiem te smoren. In de buurt van Tirano (37 km) ging de sneeuw over in een plenzende regen en verloren verscheidene renners_ con tact met de hoofdmacht. Later kregen ze weer aansluiting, op drie na. Want de Fransman Louison Bobet. die al da gen lang last had van een abces, gaf er volkomen ontmoedigd de brui aan, en gijn voorbeeld werd al gauw gevoled door de Spanjaard Blanco en de Italianen Bonini en Corrieri. De overigen ble ven bij elkaar en arriveerden, zonder dat er van strijd sprake was geweest, gezameliik op de Vigorelli baan waar Magni de eindspurt won. De koude, de regen en de sneeuw gedurende de eer- cte honderd kilometer hadden de strijd lust radicaal gedoofd. DE POSITIEVE resultaten van de Nederlandse ploeg liggen niet zozeer in een goede klassering (alhoewel de 13e plaats van Wim van Est er wezen mag) als wel in de erva_ring welke Pel- lenaars en zijn jongens' hebben opge daan. De Giro moet heel anders ge reden worden dan de Tour de France of enige etappe-wedstrijd omdat de ploeg- tactiek en de nauwe samenwerking van de numeriek superieure Italianen er zo'n grote rol in spelen. Voor .buiten landers is het daarom een zeer zware opgaaf in de Giro uit te blinken. Misschien hebben onze jongens In de eerste fase, toen ze aan de meeste uitlooppogingen mee deden en onge twijfeld tot de strijdlustigste deelnemers behoorden, wat te veel van hun krach ten gevergd. Zij verwierven zich daar door de achting van de wedstrijdlei ding die reeds te verstaan heeft gege ven dat zij in de Giro van het volgend jaar graag wederom een plaats voor een Nederlandse ploeg zal reserveren. Maar die inspanning van de eerste dagen heeft zich later gewroken, en in de bergen hadden ze de grootste moeite om mee te komen, wat dan ook niet aan allen gelukt is. Met dat al heeft Van Est een voortreffelijke pres tatie geleverd en mag men hopen dat hij in de Tour de France die hem meer ligt, nog beter voor de dag zal komen. Kees Pellenaars spreekt met waar dering over de verrichtingen van zijn ploeg, wat niet dadelijk betekent dat hij alle renners, die ditmaal de oranje trui gedragen hebben, znoder meer op de nominatie zal zetten voor onze ploeg in de Tour de France. Want hij heeft zijn ogen de kost gegeven, en het moet hem duidelijk geworden zijn dat sommigen van hen niet, of nog niet zijn opgewassen tegen de eisen welke een zeer langdurige en afmattende etappewedstrijd stelt. Hoe het zij, onze jongens hebben meer gedaan dan alleen maar acte de présence geven. Zij heb ben initiatief en ondernemingsgeest ge toond. en in meerdere of mindere mate ook klasse, en dit stemt tot vreugde. LIET klassement van de 20e en laatste etappe, van Bormio naar Milaan, 220 km, luidt: 1 Magni (It.) 6.36.21; 2 Maggini (It.) z.t.: 3 Baronti (It.) z.t.; 4 Piazza (It.) z..t: 5 Bini (It.) z.t.; 6 (Advertentie. Ing- Med.) De Nederlandse zeilers Stap en Dij kers hebben in de Bol d'Or, een 24 uur-koppelwedstrijd op de Seine bij Meulan, een fraai resultaat behaald. Van de acht deelnemende landente ams eindigden zij met hun 9 m2 Sharpie als beste buitenlandse ploeg op de twee de plaats achter Frankrijk. Denemar ken, dat zijn Olympisch kampioensteam had afgevaardigd, werd derde en Oos tenrijk vierde. In het team-klassement werden Stap en Dijkers vierde achter drie Franse boten. Denemarken werd vijfde en Oostenrijk zesde. In totaal na men 20 teams aan de Bol d'Or deel. Zondag 7 Juni wordt het jaarlijkse Vierbondentornooi gehouden waaraan de jeugdelftallen van de afdeling Haar lem. Amsterdam, Leiden en Noord-Hol land zullen deelnemen. De wedstrijden worden gespeeld te Warmond. De Noordhollandse vertegenwoordigers ko men in de eerste ronde uit tegen Haar lem. De opstelling luidt: G. Reitsma (Purmersteijn); K. Jeltes (Westfrisia) en L. de Heer (HRC); G. Brouwer (Alcm. Victrix), J. Pijper (Alkm. Boys) en D. Hommes (Foresters); C. Ruyter (Flevo), S. Schippers (Alkm. Boys), W Schaft (OSV). N. Wagenmaker (Alkm Boys) en C. Vlug (DTS). Reserves zijn: N. Koorn (Flevo), J. 'Alkm. Boys), S. Burger (BK.L) en J. Besteman (RKAFC). De overschrijvingskwestie van de rTS:,nS ,Geertje en Emmy Wielema van De Robben naar HZC heeft eindelijk haar beslag gekregen Met ingang van 1 ouli zullen de Hilversumse meisjes en ®°k haar clubgenoot Te Kloeze voor HZC mogen starten. Door de RAC-West wordt op 11, 12 en 13 Juni ter gelegenheid van de ope ning van het seizoen te Scheveningen de tweede 24-uursrit Scheveningen LuxemburgScheveningen gehouden. Donderdagavond 11 Juni wordt op 19.45 uur de eerste deelnemer aan deze wedstrijd, waarvoor ruim 180 inschrij vingen, waarvan 17 uit Luxemburg, zijn binnengekomen, gestart. De rit over circa 1000 km gaat door de mooi ste delen van Nederland, België en Luxemburg en bestaat uit de volgende gedeelten: A. traject van ca 330 km van Scheveningen naar de NederlandBel gische grens; B. een BelgischLuxem burgs traject van ca 180 km van de Ne derlands—Belgische grens naar Col- marberg in Luxemburg, C. traject Col- marbergNederlandse grens van ca 280 km. D. traject van ca 250 km van de BelgischNederlandse grens tot de fi nish te Scheveningen. Op Zaterdag 13 Juni wordt te Scheveningen een klas sementsproef gehouden, waar ca 40 pet. van het aantal deelnemers en in ieder geval zij, die zonder strafpunten de finish bereiken, aan deel zullen ne men. Brasola (It.) z.t.; 7 Rivola (It.) z.t.; 8 Van Eest (Ned.) z.t.; 9 Monti (It.) z.t.; 10 Ockers (B.) z.t. Voor het ge hele peloton werd dezelfde tijd als voor Magni genoteerd. Het eindklassement van de ronde luidt: 1 Fausto Coppi (It.) 118.37.26; 2 Koblet (Z.wits.) 118.38,55; 3 Fornara (It.) 118.44,21; 4 Bartali (It.) 118.51,34; 5 Conterno (It.) 118.58,17; 6 Ockers (B.) '119.01,40; 7 Roma (It.) 119.02,01; 8 De Santi (It.) 119.02.32; 9 Magni (It.) 119.03,05: 10 Vincenzo Rossello (It.) 119.03,47: 11 Giudici (It.) 119.06,28; 12 Defilippis (It.) 119.06,52; 13 Wim van Est (Ned.) 119.07,23; 29. Bernardo Ruiz (Sp.) 119.31,43; 30 Geminiani (Fr.) 119.31,54; 43 Van Steenbergen (B.) 120.01,14- 50 Roks (Ned.) 120.16,08: 70 Suykerbuyck (Ned.) 121.39,28; 72 Van Breenen (Ned.) 121.42,50. De gezamenlijke omroepverenigingen hebben enige tijd geleden in sa menwerking met de departementen van Buitenlandse en Economische Za ken een radiowedstrijd georganiseerd voor jongeren van 16 tot 21 jaar onder de titel „Samen Europa". De jonge ren werden uitgenodigd om naar aan leiding- van vijf beluisterde uitzendin gen een opstel te maken over de Eu ropese samenwerking. Van de talrijke opstellen werden er tien bekroond. Er waren in totaal 40 punten te behalen. Het hoogste aantal punten behaalde Th. C. van Boven in Voorburg, juridisch student, geboren 26 Mei 1934, met 34 punten. Derde werd J. M. P. J. Verstegen, Beverwijk, che misch student, 19 jaar, aantal behaalde punten 32%. Achtste werd Jarig de Haan, te Broek op Langendijk, slagersbediende, be haalde punten 31. Het is merkwaardig, dat alle tien winnaars van het mannelijk geslacht zijn. De gelukkige winnaars zullen van 11 tot en met 17 Juni een reis maken naar Parijs en Straatsburg, waar hun verschillende officiële ontvangsten te beurt zullen vallen, o.a. bij de organen van de Europese samenwerking. Naar eerst thans bekend wordt is Zondagmiddag op het IJselmeer bij Flevostad een zeiljacht gezonken. Het jacht, de valkkruiser „Zuiderzee", be hoorde aan de heer E. Spiker, fabrikant - te Meppel. De eigenaar en zijn echtge note waren Zondagmiddag met het vaartuig uit Harderwijk vertrokken. Van de opvarenden ontbreekt nog elk spoor. Bij beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning kan de directeur van de Veeart- senijkundige Dienst onder bepaalde voorwaarde ontheffing verlenen van het verbod om meer dan dertig stuks pluimvee rechtstreeks door of vanwege een pluimveehouder naar een andere pluimveehouder te vervoeren. De aan vragen voor ontheffing moeten worden ingediend ,bij de inspecteur van de Veeartsenijkundige Dienst op aldaar verkrijgbare formulieren. OVERDRACHT SPEELGOED Naar aanleiding van enkele mis te verstane opmerkingen in ons verslag van de uitreiking van speelgoed in Poortvliet en Stavenisse op het getrof fen eiland Tholen, willen wij ter ver duidelijking er op wijzen, dat het speel goed uit Hoogwoud werd overgedra gen in Poortvliet en dat uit Bergen, Den Helder, Wervershoof en Groote broek in Stavenisse. (Van onze parlementaire redacteur) U7ELK ander volk is beter in staat om zich te verplaatsen in de gevoelens, die het Britse op deze dag bezielen, dan het onze? Aldus vroeg de voor zitter van de Tweede Kamer, dr L. G. Kortenhorst, zich gistel-middag bij het begin der Kamer-vergadering af. In welgekozen woorden, staande door de Kamerleden aangehoord, schetste dr Kortenhorst de betekenis van de kroning van Koningin Elizabeth II voor het Gemenebest. De Britse Kroon is de centrale kracht, die het grootste wereldrijk te zamen bindt. Het geheim van de invloed van een constitutioneel vorst gaat in werkelijkheid ver uit bo ven de uitoefening van zijn grond wettelijke rechten. En dr Kortenhorst besloot: „Wij Ne derlanders, die het ongemeten voor recht bezitten geregeerd te worden met eenzelfde koninklijke waardigheid, wij sluiten ons met volle overgave aan bij de groet en de bede, die vandaag uit millioenen harten welt: „God save the Queen". Namens de regering sloot de vice- minister-president, prof. Beel, zich bij deze woorden aan. De advocaat-generaal bij de Hoge Raad, prof. Langemeyer, heeft gisteren verwerping van de cassatieberoepen geëist van M. P. en F. A. C., die in verband met de het vorig jaar Mei plaats gehad hebbende overval op de overste Harjono, militair attaché van Indonesië in hoger beroep door het ge rechtshof te 's-Gravenhage zijn veroor deeld respectievelijk tot vier jaren met aftrek en drie jaren gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De uitspraak is bepaald op 23 Juni. Want.... in iedere RICHMOND zijn verwerkt de edele "SL0W-SM0KE"VIRGSNIA tabakken, afkomstig van de beroemde WINSTON-SALEM FIELDS USA (adv. I.M.) (Van onze parlementaire redacteur) GISTERMIDDAG HEEFT DE TWEEDE KAMER een bescheiden be- gin gemaakt met wat prof. Gerbrandy (A.R.) terecht een gigantisch werk noemde: de algemene herziening van het van 1838 daterende Burgerlijk Weboek. Minister Donker had achter de regeringstafel naast zich als speciale raadsadviseur prof. mr E. M. Meijers, aan wie in April 1947 de opdracht werd gegeven een nieuw B.W. op te stellen. Van alle 1 anten heeft men deze grote geleerde en uitnemende kenner van ons burgerlijk recht rijkelijk hulde toegezwaaid. DEZE huldebetuiging nam echter niet weg. dat met name de hoogleraren Oud (VVD) en Gerbrandy ook tal van bedenkingen lieten horen. Beiden acht ten de methode, die thans door de rege ring wordt gevolgd zeer aanvechtbaar. Zij zouden er de voorkeur aan hebben gegeven om niet de nu aan de orde zijnde voorlopige vraagpunten over Drincipiële vraagstukken te behande len maar ineens een volledig uitge werkt ontwerp voor zich te hebben Prof Oud twiifelde of deze opzet, ge geven vooral ook de grote snoed. waar mee gewerkt moet worden, de zaak zelf wel ten goede komt. Bovendien was hij er niet van overtuigd dat het werkelijk aanbeveling verdient al het burgerlijk recht in één wetboek samen te vatten- zijns inziens vraagt onze tijd om grotere specificatie. De vraag of op dit ogenblik een algemene herziening wel geboden is kon prof. Oud als even min vol geestdrift bevestigend beant woorden. Tenslotte waarschuwde hij de regering niet te veel hooi op haar vork te nemen. Prof Gerbrandy was van oordeel, dat de regering de noodzakelijkheid van een algemene herziening wel erg magertjes had gemotiveerd. Hii kon er echter mee instemmen, dat benaalde gedeelten van het huidige B W. herzie ning behoeven Voor een algemene her ziening achtte hii onze tiid die hii in de zwartste termen scbitdorrt„ maar beel weinig geschikt, terwijl hii .boven dien allerminst gerust was op de prin- QE CONFERENTIE VAN DE WESTELIJKE GROTE DRIE, die half Juni op de Bermuda's zou worden gehouden, zal waarschijnlijk enige dagen worden uitgesteld.Sir Winston Churchill, de Britse pre mier, heeft zich tegenover Massigli, de Franse ambassadeur in Lon den, voorstander van uitstel verklaard, en de hoop uitgesproken, dat Frankrijk en de Ver. Staten hiertegen geen bezwaar zouden hebben. Dit zou inhouden, dat de conferentie, die naar schatting vier of vijf dagen zal duren, in de laatste week van Juni zal worden gehouden. Dat houdt in, dat de Westduitse bondskanselier, dr Adenauer, nog enige dagen respijt heeft. Deze heeft namelijk een actie ingezet om te voorkomen, dat de conferentie zou besluiten tot een door hem voor tijdig geachte ontmoeting met de Russen. Met het oog daarop heeft hij thans ijlings zijn medewerker dr Herbert Blankenhorn naar Washington gezonden, teneinde daar de Duitse opvattingen uiteen te zetten. Hij is van oordeel, dat de Europese eenwording nog steeds niet ver genoeg is gevorderd, om nu reeds een contact met de Sovjet-Unie te wagen. Tot Blankenkorn's reis is in overeenstemming met de Ame rikaanse hoge commissaris in Duitsland, Conant, besloten; Conant zal zelf ook aan de besprekingen in Washington deelnemen. in de richting van Europese eenheid te eisen. Hij meent, dat de voltooiing der Europese verdragen voorrang dient te hebben boven elk ander diplomatiek feit. Contact met de Russen zou op dit moment slechts kunnen leiden tot nieu we vertragingen voor de vorming van Klein Europa, zo verwacht hij. Dit heeft de grote woede van de socialis tische oppositie gaande gemaakt; deze verwijt de kanselier, dat hij überhaupt geen conferentie van de vier grote mo gendheden wenst. Adenauer zal zelf deelnemen aan de conferentie te Rome, die op 12 Juni be gint. Hij wil hier voldongen feiten scheppen, teneinde nog voor de hijeen- komst op de Bermuda's de eenheid van Europa een stuk verder op weg te brengen. Zowel tegenover de Verenigde Staten als tegenover de Sovjet-Unie moet naar zijn overtuiging worden ge demonstreerd, dat de animo voor de Europese eenheid nog allerminst is ver- JN VERBAND met deze stap staat ook het voornemen van Adenauer, om op de aanstaande conferentie der zes lan den in Rome aanzienlijke vorderingen cipiële grondslagen, waarop de minister en prof. Meijers het nieuwe burger rechtelijke gebouw zullen optrekken. Zijns inziens bleek dit al zeer duidelijk uit de weigering van de minister ook het echtscheidingsrecht bij deze wijzi ging te trekken. Aanzienlijk minder terughoudend waren mejuffrouw mr Zeelenberg (PvdA) en mr. Van Rijckevorsel (KVP) Laatstgenoemde hield overigens een „redevoering", die - ongetwijfeld te wijten aan volstrekt onvoldoende voor bereiding - toch eigenlijk voor een zo belangrijke gebeurtenis ver onder de maat bleef. De KVP-afgevaardigde achtte een algemene herziening wel wenselijk en verklaarde zich bereid de door de minister voorgestelde procedu re te aanvaarden. Mr Zeelenberg gaf als haar oordeel te kennen dat ons huidige B. W. niet niet direct meer een modern en .bruik baar instrument kan worden genoemd. Een nieuw B. W. is noodzakelijk om het recht zo mogelijk ook voor de leek, opnieuw toegankelijk te maken. Haars inziens beogen minister Donker en prof. Meijers een groots opgezette technische herziening. waarbij de rechtspraak in de wet vastgelegd, twij- felpunten opgelost en schoonheidsfou- ten verwijderd zullen worden. Een en ander in een taal. die helder en klaar zal behoren te ziin. Zij had goede hoop, dat het minister en hoogleraar gegeven zullen ziin het grote werk in de door hen gestelde termijn te volbrengen tot heil van ons recht en ons rechtsleven. Tevoren had de Kamer zich nog na een korte discussie zonder hoofdelijke sfemming verenigd met een tweetal ontwernen inzake de beveiliging var de re^icfnva van dp biircfpflntp ctanr> zo er "onverhoont eert nieuw» bezetting van ons land mocht plaatsvinden. TTiteaard wensten de communisten ge acht te worden te hebben tegengestemd slapt. Zulk een geste is te meer nodig, nu senator Taft in zijn rede een groei end misnoegen over de Europese laks heid heeft uitgesproken; ook moet de Sovjet-Unie worden duidelijk gemaakt, dat zij tevergeefs op onenigheid onder de Europese staten speculeert. Daarom wil dr Adenauer de minis ters der zes landen tw. Frankrijk, Italië, de Beneluxlanden en W-est- Duitsland zelf er toe trachten ta brengen, het plan voor een Europese grondwet in de in Straatsburg aanvaar de vorm goed te keuren en aan de na tionale parlementen voor te leggen. De ministers zouden door zulk een gebaaT op de conferentie van Bermuda grote indruk kunnen maken, en kunnen aan tonen, dat de Europese ontwikkeling niet stagneert. s Adenauer heeft voorts nog steeds hoop, dat dr Blankenhorst als waarne mer aan de conferentie van Bermuda zal kunnen deelnemen. Reeds is deze aangewezen om zijn land te vertegen woordigen, indien hij wordt toegelaten. Over de besteding van de nog aan Nederlaöd ter beschikking staande gel den op de tegenwoorderekening (ruim f 900 millioen) is op bevredigende wijze met de regering der V.S. over eenstemming bereikt, f 400 millioen zal worden gebruikt voor herstel van de dijken, wegen en landbouwgronden, die werden beschadigd door de waters nood- Ongeveer f 200 millioen is be stemd voor dekking van reeds in de Rijksbegroting opgenomen posten, waaromtrent nog overleg gaande is. Tenslotte zal f 300 millioen worden aangewezen ter financiering van mili taire projecten nl. voor de Nederlandse defensiebouw in het kader van het Noordatlantisch Pact. Over de keuze der projecten is eveneens nog overleg gaande. De Rosenbergs zullen op 18 Juni om 22 uur plaatselijke tijd worden te rechtgesteld. ODl LEDE KAMER HEEFT gistermiddag zonder hoofdelijke stemming en zonder de C.P.N.-fractie een tweetal wetsontwerpen met betrekking tot de beveiliging van bevolkingsregisters aangenomen. Het eerste ontwerp beoogt de opening van de mogelijkheid tot het nemen van maatregelen ter beveiliging van registers van de burgerlijke stand. Het tweede ontwerp houdt een wijziging van de begroting 1952 van Binnenlandse Zaken in, ten doel hebbende het voteren van gelden (f 327.000.tot het doen van uitgaven, voortvloeiende uit de bescherming van de bevolkingsregisters. OMDAT er geen genoegzame zeker heid bestaat, dat althans één dubbel der bevolkingsregisters onder alle oor logsomstandigheden ter beschikking blijft, acht de minister van Justitie het raadzaam, dat reeds thans maatre gelen worden getroffen ten aanzien van deze zeer belangriike administratie Het ligt in de bedoeling de thans ter grif fie der rechtbanken aanwezige regis ters veilig en centraal buiten Nederland op te bergen en -bij te houden. Ter toelichting van het andere ont- wern heeft, de minister van Binnen landse Zaken o.a. opgemerkt, dat de ervaring, ten tijde van de Duitse be zetting opgedaan, heeft geleerd, dat het van eminent belang voor de be volking is, dat een bezetter niet de beschikking krijgt over de gegevens, voorkomende in de bevolkingsregisters. Verwacht moet dan ook worden 70 schreef de minister in zijn memorie van toelichting - dat, ingeval onver hoopt na het uitbreken van een oorlog «en vijandelijke bezetting van ons land zou dreigen, opdracht zal worden gegeven tot vernietiging van alle be volkingsregisters. Besloten is tot het doen copiëren van het archiefregister door werkloze hoofdarbeiders en de aldus gevormde schaduwregisters naar het buitenland over te brengen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5