Grcte Prijs van Kederland Expositie „Kunstenaars helpen" thans ook in Alkmaar JANMOEJES Kunstwerken als prijzen in loterij voor Rampenfonds Actie der kunstenaars óók van culturele waarde jhniMa Z&?*ÏÏ Het bier vloeide gratis en in schuimende stromen GESPREK MET MENEER GEITENBEEK Zeer goed gehalte Kleine ondernemers hebben het moeilijk Burgemeester Wytema; Kamermuziek in de raadszaal Nerveuze kellners en dikke manchetten De kampioenstitel voor NIEUWESLOOT 46 Telefoon 2243 AGENDA Verkeerstelling op 2de Pinksterdag DONDERDAG 4 JUNI 1953 Zondag 7 Juni te Zandvoort Aanhang AUTOMOBIELRACES OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP der K.N.A.C. (Advertentie, Ing Med.) (Van onze redacteur beeldende kunsten) £JE EERSTE HELFT VAN DE ACTIE „KUNSTENAARS HELPEN" is inder tijd een daverend succes geworden. Dat kon ook haast niet anders. Diep on der de indruk van de ontzettende ramp, die Zuidwest-Nederland had getrof fen, was iedereen bereid iets te doen. En zo kostte het de coördinatiecommissie uit de Nederlandse Federatie van Beroepsverenigingen van Kunstenaars en de Algemene Katholieke Kunstenaarsvereniging in Februari maar zeer weinig moeite, om uit binnen- en buitenland een groot aantal kunstwerken bijeen te brengen, welke als prijzen voor een verloting zouden kunnen dienen. Nu streeft de commissie er naar, ook de tweede helft van haar onderneming te doen sla gen. Deze bestaat uit de verkoop van tweehonderdduizend loten. Door het grote aantal kunnen zij voor een zeer civiele prijs aan de man worden ge bracht en ondanks de hoeveelheid is er toch een zeer redelijke kans op een behoorlijke prijs. Worden ze alle veldtocht, dan kan het Rampenfonds een flink bedrag rijker worden, ten profijte van de getroffenen. Elisabeth Reistma-Valenga en tegelij kertijd een stadsgezicht van H. van Kruiningen, waarin de realiteit vol komen is ondergegaan in een intellec tueel spel van lijnen en vormen. Een fors gehakt beeldje van Fri Heil en vaasjes van Zaalberg, de trieste vrou wenfiguur van A. Kater, een kleurige strak gecomponeerde montypie van Luigi de Lerma en soortgelijke moder ne uitingen hangen er bij Leo Ges- tels Figuren met Paard en Piet Wieg- mans fraaie aquarel, die ten onrechte is omschreven als Dorpsstraat te Ber gen; het is nl. een gezicht op Groet. We zouden nog veel meer willen noemen; men sta ons toe, het bij deze opsomming te laten. Zij moge voldoen de zijn om duidelijk te maken, dat hier inderdaad goed werk te zien is. En waarom het te verzwijgen het kan het eigendom van de lezer wor den. Mits hij slechts naar het Stede lijk Museum gaat en een of meer loten koopt. Hij heeft gelijk gezegd een zeer redelijke kans op iets goeds en doet in elk geval een goed werk. Het ini tiatief is zeker aller steun waard. Van W. UEN onderdeel van de verkoopactic is het organiseren van reizende tentoonstellingen. Uit de werkelijk verbijsterende overvloed van door gaans zeer goed, vaak zelfs uitstekend werk zijn enkele collecties samenge steld, die thans in verschillende rich tingen ons land doorkruisen. Aan "de hand van wat we ervan hebben ge zien, kunnen we zeggen, dat elke col lectie ongeveer representatief is voor het geheel. Dat wil uiteraard weer niet zeggen, dat elk stuk nu ook de waardering van iedere beschouwer zal hebben. Integen deel. Bij deze veelheid van stijlen, bij een zo volkomen heterogene massa als deze tijdelijke kunstverzameling kan het niet anders, of er zijn stukken, waarover verschillend wordt geoor deeld. Dat is niet erg; over smaak valt niet te twisten. Wat voor ons gevoel wel vast staat is dit: dat de kunstenaars, die deze actie hebben gesteund, dat hebben ge daan met werk, dat ook zonder een overmaat van welwillendheid gunstig kan worden beoordeeld. MEN kan zich hiervan in de komen de weken in het Stedelijk Museum te Alkmaar gaan overtuigen. Daar hangt momenteel een kleine selectie uit het ingezonden werk een selec tie overigens, die nog altijd veelzijdig genoeg is om een verrassend beeld te geven van de hedendaagse schilder en grafische kunst ip Nederland. De knappe grafiek van Ap Sok hangt er broederlijk naast een duinlandschap van Jaap Weyand, dat al weer dertig jaar oud is, maar niettemin volkomen stand heeft gehouden in de koortsach tige ontwikkeling van het schilder kunstige „zien" sinds zijn conceptie. We zien er enkele fijne werkjes van R. s. STOKVIS ZONEN *n Van der Heem fabrikaat (Advertentie, ing Med.) Uit het jaarverslag van de Stichting Borgstellingsfonds voor de Midden stand in „Hollands Noorderkwartier" blijkt, dat hoewel in 1952 de economi sche positie van de middenstand een zekere stabilisatie te zien heeft gege ven, de kleine ondernemers nog met grote moeilijkheden te kampen hebben gehad. Dit is o.a. afgeleid uit het feit, dat het aantal bij het Fonds ingedien de aanvragen weer belangrijk is ge stegen in vergelijking met het jaar daarvoor. Velen, die in normale omstandighe den juist een bestaan uit hun bedrijfje konden halen zijn door het teruglopen van de omzet op een dood punt aan geland, waarop een verdere, lonende exploitatie onmogelijk is. Alleen een verhoging van de omzet kan hier hel pen. Een credietverstrekking zou de ondernemer in dit geval van geen nut zijn. Dat is ook de reden waarom het dagelijks bestuur in het afgelopen jaar een vrij groot aantal afwijzende beslis singen heeft moeten nemen. Door de instelling van het „Bedrijfs- uitrustingscrediet", dat in de plaats kwam van het werktuigencrediet, kon den thans ook credieten worden ver strekt voor de niet-technische bedrijfs- uitrusting, waaronder mede begrepen zijn de winkelpui en het interieur van bedrijfspanden. Verder werd bepaald, dat de credietregelingen onder staats garantie, t.w. de borgstellingsfonds- credieten, de bedrijfsuitrustingscredie- ten en de bijzondere credieten in prin cipe ook verstrekt kunnen worden aan beoefenaars van zgn. vrije beroe pen. In 1952 werden 141 aanvragen inge diend. waarvan er 64 werden afgewe zen. In 59 gevallen werd een borgstel ling verleend, waarvan het totaalbe drag 74.515,was. baar gestelde stukken ook In „de schone stad" Alkmaar kunnen worden getoond. Toen de ramp ons volk trof, wilden ook de kunstenaars helpen. Zij stelden talloze werken beschikbaar. De twaalfhonderd kunstenaars, Spoedig zag men in, dat men deze niet op een veiling moest verkopen, daar DONDERDAG VICTORIA THEATER, 8 u.: Verbo den injectie (18 jaar). HARMONIE THEATER, 8 u.: „Ik beken" (18 jr.) CINEMA AMERICAIN, 8 u.: The grea test show on Earth (14 jr.) REX THEATER, 2.30 en 8 u.: .Tanzende Sterne" (alle leeft.) BERGEN. Rustende Jager, 7 en 9.30 uur; Strassenbekanntschaft (18 jr.) VRIJDAG REX THEATER, 2.30 en 8 uur; Eén zomer slechts heeft zij gedanst (18 jr.) VICTORIA THEATER, 8 u.: De dief van Damascus (14 jr.) HARMONIE THEATER, 8 u.: Het barre Noorden (14 jr.) CINEMA AMERICAIN, 8 u.: The greatest show on Earth (14 jr.) DIENST APOTHEKEN De dienst der apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Wanna, Mient C 13. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 20.39 9.10 Vrijdag 21.42 10.15 TE CAMPERDUIN hoog laag Donderdag 20.44 9.15 14.44 3.15 Vrijdag 21.47 10.20 15.47 4.20 Crème en olie (Advertentie. Ing. Med.) die een kunstwerk hebben alge staan opdat de opbrengst ervan inede zal dienen ter leniging van de nood in de door de ramp ge troffen gebieden, hebben eigenlijk een cadeau van niet te peilen waarde geschonken aan bet Ne derlandse volk. Men kan de cultu rele waarde ervan noch meten, noch schatten, noch berekenen. Het is in feite een puur geschenk. Er zal een bedrag beschikbaar komen voor het Rampenfonds door de verkoop der loten, doch direct daarna moet men constateren, dat de kunstwerken door bet blinde lot straks terecht komen bij het Nederlandse volk, ook bij ben, die voordien wellicht niet met werke lijke kunst werden geconfronteerd. De kunstenaars stonden dikwijls af wat hen het liefste was. Door die daad zijn zij opnieuw midden in het volk komen te staan. Wij voe len onszelf als „nette fatsoenlijke mensen", ten onrechte, wel eens verheven boven de kunstenaar, de man met zijn ietwat uitzonderlijke kledij en waaiende haren, de mens, die worstelt met de stof. Moge deze door de kunstenaar gestelde daad een stevige stut zijn voor de brug over de kloof tussen volk en kunst. Aldus sprak burgemeester mr H. J. Wytema gisteravond in de raadzaal van het stadhuis in zijn openingsrede van de tentoonstelling „Kunstenaars Helpen", die tot 21 Juni in het Stede lijk Museum wordt gehouden. Daar het hier een wel unieke gebeurtenis geldt, zo merkte de burgemeester op, heeft het gemeentebestuur gemeend zelf de uitnodigingen voor deze openingsbij eenkomst te doen uitgaan en er een bijzonder cachet aan te geven. De raadzaal was sfeervol met pal men versierd. Bovendien waren wij in deze plechtige vergaderzaal van de Af gevaardigden der Stad getuige van een wel zeer in de smaak gevallen pri meur. Voor de eerste maal werd in de zaal geconcerteerd en wel door het trio N. Akkerman (vleugel), J. van Lienen (viool) en W. F. Dorgelo (cello). Ge speeld werden een Trio van Haydn en „Serenade" van Widor. Deze mooie kamermuziek klonk in de raadzaal uitstekend, bracht stijl in het geheel en is als „nummer" bij daartoe ge- eigende gelegenheden zeker (en gaar ne) voor herhaling vatbaar. Een goed initiatief. Alvorens de burgemeester zijn ope ningstoespraak hield, sprak de heer J. J. Voskuil, voorzitter van de Stichting Kunstenaars Helpen en zelf ook beel dend kunstenaar, enkele toelichtende woorden. Hij sprak namens de in deze Stichting vertegenwoordigende kunste naarsorganisaties zijn voldoening uit over het feit, dat een deel der beschik- dit tot prijsbederf zou leiden. Men be sloot tot een nationale loterij. Dit aan te durven was een groots besluit. De heer Voskuil beëindigde zijn speech met een opwekking loten te kopen. De sprekers werden ingeleid door de heer Th. P. H. Wortel, gemeente archivaris. Nadat een kopje koffie was geserveerd, brachten de genodigden een bezoek aan de expositie in het Museum. Thans zijn enkele cijfers bekend ge worden van de enorme verkeersdrukte die verscheidene wegen in de omge ving van Alkmaar tijdens de Tweede Pinksterdag te verwerken kregen. Van 9.30 uur 's ochtends tot 6 uur 's avonds werden op het traject BergenBergen aan Zee 9999 auto's, motorfietsen, bromfietsen en fietsen geteld. Op één na dus tien duizend voertuigen. Van Bergen naar Schoorl waren het 8090 vehikels die de mensen naar strand en zee brachten, terwijl 8006 voertuigen van Alkmaar naar Bergen trokken. Het aantal fietsers was verreweg in de meerderheid. Er werden iets meer motor- dan bromfietsen geteld (54 tegen 46 per 100). Het verstrekte cijfermateriaal laat een conclusie over de details van deze „vacantietrek" niet toe. Wel werden op de drie bovengenoemde trajecten in landinwaartse richting minder voer tuigen gëteld,. hetgeen mede zijn oor zaak vindt in het feit, dat de dagjes mensen op de terugweg meer van de secundaire wegen gebruik maakten. Burgerlijke stand Geboren René C., z. van H. G. J- El jon en C. C. van Truijen. Petrus C. N., z. van N. J. Oud en G. J. H. Stoe- linga. Rita, d. van M. Hemels en S. Moes. Getrouwd: Peter van den Brink en Hendrika J. J. Groen. Gerrit C. Graas en Alida M. Blankendaal. Jannes Ta- lens en Cornelia Heesbeen. Abraham H. J. Eeftens en Tietje M. Heemskerk. Pieter Roos en Geertje H. Olthoff. Ge- rardus G. Schipper en Anna C. J. Kramer. ER ZIJN GISTERMIDDAG in het Wapen van Heemskerk heel wat witte manchetten vervaardigd. Door mannen in witte en zwarte jassen, die bedrijvig door de zaal hebben gelopen met hun dienblad vol best bier, in de hoop, dat zij voor de aanlokkelijke hoofdprijs van 150. in aanmerking zouden komen. Het ging trouwens niet alleen om het serveren, maar ook om de tapkunst van de b.uffetclief of de kastelein zelf. Daarvoor was de hiertapwedstrijd door het Centraal Brouwerij Kantoor speciaal uitgeschreven. Men is wat ongerust geworden over het bierverbruik in Nederland, dat 11,1 liter per hoofd per jaar bedraagt, terwijl in België, Engeland, Frankrijk en Denemarken respectievelijk 123, 88, 18 en 72 liter worden gedronken. Over zulke verschillen maakt men zich bij de brouwerijen zorgen. Men is daar al geruime tijd geleden tot de conclusie gekomen, dat er in de eerste plaats naar moet worden gestreefd, dat er aan de verzorging van het glaasje bier niets mankeert. Als het bier lekker is, komen de klanten vanzelf en met dit doel voor ogen worden er in veertig plaatsen in ons land biertapwedstrijden ge organiseerd. Alkmaar was als negende stad aan de beurt en de deel name heeft hier alle voorgaande records geslagen. Er waren 39 teams uit alle delen van de provincie: Texel, Zaandam, Beverwijk, Enkhuizen, Obdam, Volendam en natuurlijk Alkmaar. alkalivrij wasmiddel ongekende waskracht 1 in 3 a 4 druppels 1 MET SAPOBIEL - BESCHERMT DE HUID TIJDELIJK BIJ ELKE FLES GRATIS EEN PLASTIC WASKNIJPER (Advertentie. Ing. Med.) ZIJ hebben met ernstige overgave de tapkranen opengedraaid, het flesje bier ontkurkt en de koele vracht in hoog tempo naar de jurytafel gebracht. Vijf ronden waren er voor nodig vóór dat men vier teams over had, die el kaar de hoofdprijzen mochten betwis ten en er waren toen al heel wat liters uit de fusten gevloeid. Het bleek bij de aanvang van de wedstrijd, dat vele van die onverstoorbare kellners, die zo onbewogen de bestellingen kunnen rondbrengen, nu met geweld hun ze nuwen moesten onderdrukken. We heb ben ze zien lopen met het serveerblad op de gespreide vingers, de ogen star voor zich uit gericht, als waren zij ge heel in trance. Een enkeling was zelfs zo gegrepen door de angst dat de ro mige manchet van zijn glas Pils over de rand zou glijden, dat hij verstijfd op de jury toegleed. Maar het was aardig en de toeschouwers, die in gro ten getale waren opgekomen, hebben evenzeer pleizier gehad als de deel nemers. Want het wedstrijdbier kon toch zomaar niet worden weggegooid. Kellner Kellner Volendam, dat in klederdracht was verschenen, durfde aanvankelijk niet mee te doen. Mevrouw Wollie Klepper keek benauwd vanonder haar kanten muts de zaal in. „Het zijn allemaal be- roepskellners. Daar breng ik niks van terecht", meende ze, maar in de eerste ronde was zij met 578 punten niette min één van de hoogsten. Aan de kop ging hotel De Graaf uit Texel, die met de eigenaar Nic. de Graat achter het buffet en Lüc Kellner als kellner (what's in a name) de top van 597 pun ten behaalde. In de tweede ronde kwam er al weer iets meer tekening in de strijd. Nu waren het Jacob Ligthart met zijn nichtje Jannie uit Zijdewind die met Chris Jansen en Co Heynis uit De Oude Herberg te Heiloo de meeste ogen gooiden. Denk niet, dat alleen de kellners het moeilijk hadden. Ook van de tappers „Wichelroedeloper" van de gemeente Omwonenden en voorbijgangers waren in de stellige overtuiging heden morgen op de Nieuwesloot een wichel roede-loper in actie te zien, doch bij nadere beschouwing bleek de man ge wapend te zijn met een koptelefoon en een draagbare accu, terwijl enige rood en zwart gekleurde draden achter hem aan slingerden door het blok Achter straat, Magdalenenstraat en Markt straat. Het betrof hier een proefneming van Openbare Werken, die met behulp van deze moderne detector, de onder grondse schoon- en vuilwaterriolen opspoort. Indien deze proef slaagt, ligt het in de bedoeling, dat de gemeente zelf een dergelijke apparatuur zal aanschaffen. IYE straat waarin ik woon ligt in een van de bui tenwijken en het zaken leven is er sterk vertegen woordigd. Er wonen een slager, twen kruideniers, twee bakkers en een melk boer en er wonen nog een heleboel mensen, die des morgens op hun fietsen stappen met een tas onder de arm en ergens op een kantoor zijn. Er woont een vriende lijke oude juffrouw, die al tijd ijverig knikt hoewel ik haar nooit heb gesproken en een dikke brommerige man, die ik vaak tegenkom als ik 's avonds een brief ga posten en die mij altijd noodzaakt een voortuintje binnen te vluchten en het hekje achter me te sluiten. Niet voor hem maar voor een grote zwarte hond die altijd met modderpoten tegen mij opspringt en die hij nooit terugroept. Mijn buurman zegt dat 't meneer Bakker is, die ge- pensionneerd is bij de be lastingen, maar mijn sym pathie gaat nu eenmaal niet uit vaar mensen, die niet op hun honden kunnen passen en bij de belastingen zijn geuleest. Meneer Geitenbeek woont dicht bij de brievenbus. Hij is lid van de gemeente raad geweest en we lopen wel eens samen op als we naar huis gaan en sprekgn over die glorievolle tijd, toen de bode hem glaasjes water bracht en hij bij de geheime zittingen binnen mocht blijven, terwijl zelfs de stenografen in een naast gelegen vertrek moesten wachten. Hij heeft nog eens voor gesteld om op het Waag- plein een schouwburg te bouwen maar er was nie mand die hem steunde om dat ze niet wisten waar ze dan Vrijdags met de kaas moesten blijven. Er huppelt wel eens een aardig jongske van een jaar of vijf aan zijn dikke hand en dat is zijn klein zoon waar hij erg mee be vriend is. Op zijn verzoek eet ik tegenwoordig altijd chocolade. Niet omdat hij daar een of ander agent schap van heeft maar om dat in een bepaald soort repen voetbalplaatjes zitten, die zijn kleinzoon verzamelt en waarvan je er twaalf moet .hebben om een gratis tablet te kunnen krijgen. Gisteravond had ik er tien verschillende bij elkaar gegeten maar ik besloot nog maar even door te gaan, omdat je veel dubbele exemplaren krijgt en je van buiten nooit zien kunt wat er in zit. Uij woont in een rij gelijke huisjes, twee ramen be neden, twee boven en een venstertje in een rood pan nedakje. De benedenramen hebben een erkertje en als ik 's avonds een brief ga posten zit hij altijd zijn pijpje te roken in een vriendelijk kamertje met een schemerlamp. Hij leest met aandacht de Alkmaarse Courant vooral als er wat over de gemeentepolitiek in staat en hij heeft mij de vorige week verteld, dat hij bij de verkiezingen op de heer Bonsema gestemd heeft omdat een rooms-rood verbond een politiek mon strum is en het hoog tijd wordt dat er weer eens een frisse geest in de raadzaal gaat waaien. Toen ik gisteravond een brief postte zat hij in het erkertje en zijn vrouw zat achter de theetafel eVh krantje te lezen. Hij keek op toen ik voorbij ging en ik bleef even staan om een praatje met hem te maken. „Hallo", riep ik, op het raam tikkend. „Nog niet naar bed?" Hij keek me wat ver stoord en verbaasd aan en ik kreeg de indruk dat hij en zijn vrouw het over de een of andere kleinigheid oneens waren geweest en hij nog een beetje zat na te mop peren, zodat ik maar eens voor wat afleiding moest zorgen. Jullie moeten 's avonds eens een kaartje leggen", riep ik. Dat is wel eens ge zellig". Hij keek me met starre ogen aan en zei iets tegen zijn vrouw, die van haar krantje opkeek en me nieuwsgierig aanstaarde. „U horkent me toch wel?" riep ik. Hij knikte. Er scheen een klein beetje leven in hem te komen. Ik hield mijn handen ge kromd als een toeter tegen de ruit om me verstaanbaar te maken. „Jullie moeten wat vrolijker zijn", riep ik. Het leven is te kort om er niet samen van te genieten". Hij haalde zijn schouders op en keek me weer aan met starre niet-begrijpende ogen. Toen dacht ik aan de plaatjes voor zijn klein zoontje. Daar zou hij wel belangstelling voor tonen. „Ik heb er al tien!", schreeuwde ik. Hij bleef mij strak aan kijken. Hij begreep mij blijkbaar niet en daarom ging ik midden op het trot toir staan en maakte de be weging van een voetballer, die na een klein aanloopje recht in de goal schiet. Zijn pijp viel uit zijn mond van verbazing. Wat was die Geitenbeek traag van begrip die avond. „Ik heb ze niet allemaal!" Hij knikte. Dat scheen hij tenminste te begrijpen. Hij kwam wat overeind uit zijn stoei en bekeek me van het hoofd tot de voeten alsof hij er aan twijfelde dat ik het zelf was geweest, die hem dte tijding gebracht had. "poen zag ik het pas en ik deinsde achteruit als een ten dode opgeschrevene voor de man met de zeis, die hem komt halen. Het was meneer Geiten beek niet. Ik was twee hui zen te ver. Het was die ver schrikkelijke man met die zwarte hond en dat ver leden van de belastingen. Ik was nog maar vier tuintjes verder toen de hond ai naar buiten schoot, maar het hekje was geluk kig laag en er zat een ste vige knip op. Vanavond heb ik weer een brief. Ik heb mijn oudste doch ter gevraagd of ze die even voor mij wil posten. werd veel gevraagd. Het ging bij hen om de hoek van inval, hoe zij het glas onder de kraan hielden, of ze het van te voren hadden omgespoeld, kortom al die handelingen, die tezamen nodig zijn om een helder glas bier met een dikke, stevige kraag te krijgen. Na de derde ronde bleven er van de 39 teams nog acht over en van die acht resteerden in de finale tenslotte: De Oude Herberg te Heiloo, hotel De Graaf te Den Burg, café De Magneet te Hoorn (Gerard Appelman en Max de Goede) en café Schuyt te Alkmaar (mw. Rie Kraakman en Henk v. Dam). In deze volgorde bereikten zij de eind streep, waar resp. f 150, f 100, f 50 en f 25 lag te wachten. De vijfde prijs ging naar café Het Berger Wapen te Alkmaar (Ed. Jager en Jan Kluft), Voor het team van De Oude Herberg is de biertap-competitie intussen nog niet afgelopen. Het mag in Augustus meedingen in de landelijke finale te Amsterdam, met de kans op een hoofd prijs van vijfhonderd gulden. De wedstrijd, die oorspronkelijk op het Waagplein zou plaats vinden, wek met het oog op het onzekere weer bin nenshuis gehouden. Peter Knegjens, de radioreporter, zat de ganse middag aan de microfoon, riep de teams op voor de start en maakte de punten be kend. (Adv. Ing. Med.) In HSV- en RKAFC-kringen ver keert men thans in nenveuse spannW- De KNVB is namelijk plotseling tot to ontdekking gekomen, dat er nog protest van RKAFC lopende is en heeft tot gevolg gehad, dat de promo tiewedstrijd Monnikendam-HSV ,0 onbepaalde tijd is uitgesteld. A|s RKAFC dat protest mocht winnen, zul len de Alkmaarders nog een wed strijd tegen Monnikendam moeten spe* Ien, met als inzet de kampioenstitel van 4A. Voor HSV intussen een °n" verkwikkelijke situatie. Wint RKAFC deze ontmoeting. dan zal tevens de wedstrijd HSV-Monn'* kendam, die Zondag j.I. gespeeld (1-1) komen te vervallen. Onderwijzersexamens Op de Rijkskweekschool te Alkmaar zijn geslaagS voor het onderwijzer®- examen de heren: B. J. Brouwer te Oostwoud, H. A. van Heerden te Als maar, K. Houtman te Hoorn, J. M. f Jong te Opmeer, J. H. C. Knook je Alkmaar. Afgewezen werd één canal* daat. Benoemd aan R.K. Lycef^ De heer dr A. J. M. Bus. leraar de Duitse taal- en letterkunde aan.L„ R.K. Lyceum voor jongens te Lem' en het R.K. Lyceum voor meisje - 's-Gravenhage, is met ingang ,van„p. September in dezelfde functk noemd als leraar aan het R.K. Lyceuro alhier.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2