Nederland maakt nu zelf dieselmotoren voor auto's Stamslabonen Londen ri< aan Syi Louis Workum stampte met Amerikaanse methoden een industrie uit de grond KATER-BON Lezers spreken! Een geslaagde athletiekdag te Beverwijk T.T. RACES Fa. W, Zaadnooidijk WONINGRUIL GELD dubbel zonder draad Binnenkort een volledig Nederlandse auto Jeugdige directeur blies boze bui op trompet weg Moeten de woonscheepjes verdwijnen KAMPIOENSCHAPPEN N.-HOLLAND Castricum Trainingsweekend RK Ronde leidsters Uitgeest „DE MAGNEET" AARDIG LANDHUIS Steno-Typiste aankomend Steno-Typiste DE BESTE RECLAME! ALKMAARSCHE COURANT [Pinay beslist h( Kans op buien Zwoel en grilli, zomerweer WEERBERICHT MAANDAG 22 JUNI 1953 (Van onze speciale Verslaggever) ALS JONGEMAN VAN VOOR IN DE TWINTIG vertrok Louis Workum, een energieke en volhardende Fries met een helder verstand, met commercieel inzicht en met durf, vlak na de oorlog naar Amerika om zich daar te bekwamen in de autotechniek. Hij gaf zijn ogen uitstekend de kost, leerde zijn vak en keek van de Amerikanen af, hoe zij hun zaken groot maken. Wat die lui daar aan de overkant van de Oceaan doen, kan ik ook, heeft hij blijkbaar gedacht, toen hij terugkeerde met het vaste plan in ons land een zaak te beginnen en die op Amerikaanse manier op te zetten. Hij wilde daarbij niet de platgetreden paadjes bewandelen, maar met iets nieuws voor ons land komen. In Hilversum stampte hij in 1952 een fabriek uit de grond, waar op het ogenblik reeds zestig personen werken, die met elkaar een geheel Nederlandse automotor vervaardigen. De fabriek van de heer Workum is de eerste fabriek in Nederland, waar een volledige auto-dieselmotor gemaakt wordt, de Delettrez dieselmotor, zo genoemd naar de Franse constructeur, die in de fabriek in Hilversum werkzaam is. TWEE, DIE MEN NIETS MEER over auto's behoeft te vertellen. Links de Engelse ingenieur Alf Harrison, brandstof- pompspecialist en rechts de Franse ingenieur Jean Marcel Delettrez die thans beiden hun krachten geven aan de vervaardiging van geheel Nederlandse automotor in de fabriek van de heer Workum in Hilversum. OP HET OGENBLIK vervaardigt wen reeds tien motoren per week, die Biet alleen bestemd zijn voor de bin- Benlandse markt, doch ook worden uit gevoerd en dan dollars opbrengen. De wotoren uit Hilversum kunnen name lijk geplaatst worden in vrijwel elke vrachtauto en ook in de grote Ameri kaanse luxe-wagens. Ze zijn reeds ge monteerd in een Buick, een Kaiser, Chevrolet, Lincoln, Chrysler en Dela- kaye, in wagens, die oorspronkelijk met een benzine-motor waren uitgerust. De kosten aan brandstof zijn daardoor te ruggebracht van 6 a 7 cent per km tot Er zit muziek in de jonge Nederland- V/2 cent per km. sb onderneming. Er is nu al uitbrei ding nodig. De gemeente Amsterdam heeft grond aangeboden voor de bouw van een grote fabriek, doch voorlopig schijnt de heer Workum in Hilversum te willen blijven. De burgemeester van deze schone Gooise gemeente, de heer Boot, heeft de heer Workum gezegd, dat Hilversum niet bijster op industrie gesteld is, maar voor hem toch een uitzondering maakt. En dus werkt men in Hilversum aan steeds weer nieuwe autodieselmotoren voort. IN LISSABON ZIJN er al veertig in taxi's gemonteerd. De heer Workum heeft met het oog op de leveringen aan Portugal een „non-stop"-rit naar dit land gemaakt en van de burgemeester van Lissabon een brief meegebracht voor de burgemeester van de Neder landse hoofdstad, mr d'Ailly, die veel belangstelling voor de arbeid van de heer Workum getoond heeft. Het is de bedoeling binnenkort uit te komen met een volledig in Nederland vervaardigde auto en in de toekomst in serie vracht- en luxe-auto's te produce ren, die uitgerust zijn met vier- en zes-cylinder dieselmotoren. Men is op het ogenblik druk bezig met de voor bereidingen. Het laat zich aanzien, dat er in West-Europa grote export-moge lijkheden zullen bestaan. Tot nu toe vervaardigde ons land nog geen volledige auto's. Dank zij de heer MARKTBERICHTEN ZUIDERKOGGE HEM, 20 Juni 1953 Eersteling Midd. 1920.50; Eersteling Kleine 17—18.40; Kriel 13—17.20. Aan voer 60.000 kg. MEO, 20 Juni 1953. Grote muizen 19.60—21.10. drielingen 18.60—19; klein< muizen 16.60—18.50; grote rode muizen 26.7027.10; kleine rode muizen 16.20 grote ronden 27.40. ONS BELANG, 20 Juni. Grot' ronden 27.1029.30; kleine ronden 23.7' tot 25.—: kriel 16—18: grote rode muizen 24.90; grote muizen 20.70; drielingen 17. Workum kan verwacht worden, dat Nederland ook op dit gebied een woordje zal gaan meespreken. DE JEUGDIGE DIRECTEUR hij is pas 31 jaar heeft zijn succes be halve aan eigen inzicht en doorzettings vermogen te danken aan de keuze (op Amerikaanse manier) van de beste me dewerkers. Uit verschillende landen liet hij specialisten van naam overkomen. Het is een eigenaardige figuur, deze jonge ondernemer. In zijn zaken blijkt hij een alzijdig man te z|jn, maar ook in zijn hobbies. Hij bespeelt namelijk twaalf instrumenten en niet maar zo'n klein beetje, doch zeer behoorlijk. In Amerika heeft h|j enige tijd in een nc gerband gezeten. Toen hij zich kort ge leden eens had kwaad gemaakt, haalde hij zijn trompet uit zijn auto en liet luid jazzmuziek door de fabriek schal len om daardoor zijn boze bui kwijt te raken. Als men het nog niet aan andere din gen had gemerkt, dan zou men op dat ogenblik tot de conclusie gekomen zijn, dat er werkelijk muziek zit in deze jonge onderneming, die Nederland ook op het gebied van de auto-industrie volledig wil doen meespreken. Vóór HET VERTREK van de heer L. Workum op verzoek van de Portugese im porteur van de door de heer Workum vervaardigde automo toren naar Lissabon in De cember 1952, welke tocht hij in veertig uren volbracht. Van links naar rechts de heer Hen nes van de K.N.A.C. in Am sterdam, burgemeester Boot van Hilversum, de heer De Jong, sales-manager van de fabriek en de heer L. Workum. OOK IN ONS GEMOED heeft de opening van het visseizoen onstuimi ge gevoelens wakker geroepen. Nu hebben wy niet de aard van die noes te, Siera Madre-achtige sportievelin- gen, die de zee tot hun jachtterrein maken, of die aan de oever van snel vlietende rivieren forellen en andere waterreuzen vangen. Wy stellen ons tevreden met een witvisje, een baarsje of een bescheiden karpertje. Wij opereren niet in die brede wa teren. Eenvoudig, doch wel enigszins verfijnd stofferen wij de rand van één onzer stedelijke grachten en wij zijn zelfs niet te verwaand om te ant woorden op de vraag van prille mede hengelaars: „Meneer, heppu u al wat gevange?" Dat is nu eenmaal onze vreugde: dicht by huis en in de roe ring van het dagelijkse leven naar een dobbertje te zitten staren. Zo kon men ons deze week signa leren aan de kant van een smal wa terwegje in onze binnenstad. Bij tijd en wijle hieven wij onze hengel om hoog, teneinde het deeg aan het hoek je te verversen. U moet weten, dat wij met ontbijtkoek vissen, ivelke sub stantie nogal oplosbaar blijkt te zijn Wij waren er ons tijdens de vispartij van bewust, dat wij een vrolijke noot aan de wallckant vormden. We droe gen ons lichtblauwe hengelaars jas je en len grijze broek. Aangelokt door deze levendige combinatie, of in een bijna menselijke scherpzinnigheid dat xceten we niet hadden drie buurtkaters zich naast ons neergezet. MET STOÏCIJNSE BLIKKEN, keken de drie gedierten naar het zach te wiegen van onze dobber en het scheen ons zelfs, of ze elkaar toe voegden: „Hij heeft er aardig slag van!" In intense spanning vergezelden de jlikken van de drie katers de om hoogkomende haak, wanneer wij het deeg verversten. Als het blikkerende haakje boven water kwam, keken ze elkaar moedeloos aan, als wilden ze zeggen: „Poeh, wat 'n visser!" Maar ze bleven toch zitten en één van hen, een knalrode kater, met een markante kop, streek zijn pezig lichaam zelfs even langs onze arm. Het is aardig, op deze manier „een tafereeltje" te mogen vormen. Mens en dier, in een paradijsachtige har monie, levend met elkaar. Wij vieren vormden als het ware één persoon, en ons gezamenlijk denken was gericht op één ding: de dobber. Op een gegeven ogenblik begon dit intrument te trillen. Wy zagen de ka ters opschrikken. Tjoep, tjoep, deed de dobber, om eventjes later resoluut onder water te verdwijnen. Kalm blij ven, hielden we onszelf voor. Even vastslaan, en dan kordaat op halen. Het verliep schitterend! Met één koene zwaai lieten wy een klein, blikkerend witvisje in de lucht spar- 'choewel WE direct zagen dat het hier geen tonijn of zalm be trof, meenden we toch de buit even te moeten opmeten. Je kunt immers nooit weten. We legden het visje naast ons neer en zochten onze duim stok. Toen we opkeken was de vis ver dwenen en mét hem de rode kater. De twee anderen zaten met de ge zichten van wachtende dokterspatiën ten te kijken en deden erg onschuldig. Net legden we weer in, ons verlies nemend, toen een stem achter ons zei: „Meneer!" Omkijkend ontwaarden we een politie-agent. „U bent in over treding," zei hij. De katers en wij zelf keken zeer verbouwereerd. „U weet toch wel, dat u geen ondermaat se vis mag vangen?" Dit is natuur lijk onjuist. Geen mens kan een on dermaatse vis verbieden in een stukje ontbijtkoek te happen, en zich te laten ophijsen. We zeiden dit ook, maar het gezag verklaarde zich nader: „Maar u voert een kat met ondermaatse vis, en dat is verboden! Dat weet u best!" De twee katers keken ons verwijtend aan. De verraders. Enfin, het werd een bon. Daar doe je nu eenmaal niets aan. Om de vrouw te troosten hebben we toen maar een paar Hollandse Nieuwen gekocht. Maar onze poes heeft geen staartje gekregen. ALBERIK Küül ■■r Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan van algemeen belang. Mijnheer de redacteur, De heer Leek heeft de grief geuit, dat de woonscheepjes in de Hoornse Vaart zo'n slordige indruk maken te genover de buitenlanders. Daar zou ik onder getuige tegenover willen stel len, dat tijdens het bezoek van het circus sommige buitenlanders zich op' ergerlijke wijze hebben gedragen. Moe ten wij dan ter wille van hen opzij worden gezet? Daar komt nog bij, dat ze deze woonscheepjes ,,leuk" en ,,echt Hollands" vinden. Als u denkt, dat wij geen rechten, doch alleen maar plichten hebben, bent u mis, want wij zijn geen vrij buiters en ook niet statenloos. Mede voor deze rechten is een Bond van Woonarkhouders in het leven geroe pen. Zoudt u zeggenschap willen heb ben over deze scheepjes, dan heb ik even veel te vertellen over de huizen en daarbij heb ik dan nog de oudste rech ten, omdat ik hier al gemeerd lag vóór u er woonde. Vergeet niet, dat als u uit dienstverband zoudt worden ontslagen en ge uw woning zoudt moeten verlaten, de kans bestaat, dat u in 't een of andere achterbuurtje te recht komt. Wij wonen ook liever in een huis en wanneer u een gegrond oordeel wilt vellen over de woon scheepjes, laten we dan eens een jaar tje gaan ruilen. U zult dan zeker tot de overtuiging komen, dat wij veel moeten ontberen en door ruimtege brek, gemis aan electra en waterlei ding zeer primitief moeten leven. In plaats van ons te willen verbannen, kunt u beter zelf een andere woning gaan zoeken, zoals b.v. een groot he renhuis aan het Nassauplein. Door uw oordeel hebt u inderdaad bewezen een ,,leek" te zijn. U had beter kunnen ijveren voor de subsidie op woonschepen of voor het bouwen van woningen; dan kom ik misschien ook nog eens aan een huisje toe. Nu is het zo, dat de een geen per sonele belasting wil betalen zo lang de woonschepen daar liggen en dat de ander ons wil weghebben vanwege de buitenlanders. Naar mijn mening ligt hier alleen maar een bepaalde hoogmoed aan ten grondslag. Geluk kig echter ziin er ook anderen, die ons medewerking verlenen en daar zijn we dankbaar voor. G. SIJM Weekoverzicht veiling Meo De val in de prijs van de vroege aardappelen is -maar van zeer korte duur geweest. Toen de import van de Malta's werd stopgezet, had dit on middellijk invloed op de binnenlandse markt. De prijs trok direct weer eni ge centen per kilo aan en wist zich aanvankelijk nog goed te handhaven, De aanvoeren namen toe, doch de vraag nam ook toe, zodat het prijs peil niet te grote schommelingen kon vertonen. Naar het einde van de week daalde de prijs langzaam, maar beneden de f 20.00 is heel weinig ver' kocht, of het zou moeten zijn een niet te mooie partij. Doordat we in onze omgeving geen regenwater meer heb ben gehad, zijn de aardappelen aan merkelijk schoner geworden. De ex port heeft ook nog enkele partijen opgenomen, merendeels voor West- In dië. Maandag a.s. gaat een quarantaine periode in van veertien dagen, aan gezien de laatste dagen het ziektege- yaar niet denkbeeldig was. Doch nu het ziekterisico door de tuinder moet worden gedragen, zal er wel intensie ver worden gespoten. Volgende week gaan er in onze om geving meerdere veilingen «pen en is de mogelijkheid van een prijsdaling niet uitgesloten.Het eigenaardige is, dat iets dergelijks zich plotseling aandient. De tuinders daarentegen hopen, dat binnenland en export in staat zullen zijn het huidige prijspeil te handhaven, want het brengt mo menteel geld in het laatje. BESOMMINGEN l|MUIDEN Besommingen van Zaterdag: 1 traw ler f 18.400, KW 162 f 358, KW 75 f 3860, IJm. 213 f 764, IJm. 227 f 249. IJm. 226 f 300, IJm. 2l0 f 3617, IJm. 230 f 1148, IJm. 229 f 1260. IJm. 3 f 1400, WR 67 f 1724, KWZ f 1410, KW 189 f 186, KW 128 f 1398, KW. 60 f 1086. KW 21 f 1227, KW. 133 f 2270, KW. 31 f 950, HD. 125 f 2800. Aanvoer 3410 kisten. DEM organiseerde dit weekend op Adrichern te Beverwijk de districts kampioenschappen en kan op goede wedstrijden terugzien. De weergoden lieten de blauwbroeken niet in de steek en daar de opkomst der athleten groot was en de organisatie dank zij het vele vorbereidende werk van het trio Schuijtv. d. PalPallesen niets te wensen overliet, kunnen we over uit stekend geslaagde wedstrijden spreken. Zaterdag was de publieke belangstel ling maar heel matig. Via zes series en een demi-finale werkten zich zes sprinters naar de finale 100 m die na scherpe strijd gewonnen werd door A. v. Poorten in 11 sec., vóór Zwaan AAC in 11.1 en Sehaly AV 1923 in 11.3. De 1500 m. werd een overtuigende overwinning voor de Lycurgusman J. Rem in 4.6.7, die zijn tijd echter aan zienlijk benadeelde door de eerste ronden achter Keesom te blijven. De 4 x 100 m. was voor AV 1923 in 45,7, vóór AAC en Holland. H. v. Egmond zorgde voor de enige Beverwijkse titel door de hinkstapsprong z. concurren tie te winnen met 13.35 m. Bij de jongens won E. Bos de 300 m. in 37.1. Deze zelfde knaap van Estafette won ook het discuswerpen met 36.95 en het kogei- staten met 12.92 m. Het hoogspringen jongens was voor F. Cornelisse (AAC) met 1.62 m. Het was Zondag nog warmer en daar blijkbaar vele stadgenoten het strand of de bossen boven een bruin braden op een athletiekveld verkozen, was de belangstelling ook nu niet groot. We zagen deze midag de Esta fette-jongen E. Bos z'n vierde en vijfde titel winnen, n.l. de 100 m. in 11.3 en het verspringen met 6.28, prestaties die deze knaap wel tot een athleet met toekomst stempelen. Uit de kaleidos- coop van talloze prestaties springen in het oog de verrichting van de Zwitser se Amsterdammer Steger, die ten slotte de finale 200 m won in 22,7 en als slot van de middag als laatste loper op de 4 maal 400 meter een prachtige 400 meter liet zien; de onbedreigde over winning van de nog jeugdige J. W. Keesom op de 5000 m in 15.36.3 en de verrassende zege van de Lycurgus tien kamper G. v. d. Hoeven op de 400 m. in 51.6, hierbij de favoriet Schmitz op de streep kloppend. De eeuwig jeug dige Beverwijker H. Kluft zorgde voor de tweede plaatselijke titel door ko gelstoten te winnen met 13.26 m- De Suomi-leden P. Koeten, J. Adelaar en D. v. Zutnhen werden 3e. 5e en 6e. Ook bij het discuswerpen staken onze stad genoten de winnaar naar de kroon: P. Koeten werd 2e, Kluft 3e en G. Postma bleef met 34.84 als 6e onder zijn kun nen. Bij het speerwerpen werden deze Een 50-tal rondeleidsters van de R.K, Gidsen beweging in het district Kenne- merland nl. uit Uitgeest, Beverwijk, Velsen. Heemskerk, Castricum en Lim- men hield een traininsweekend voor bivak op de boerderij van de heer J. Stuifbergen te Bakkum. Zaterdagavond bij het kampvuur heeft de Aalmoezenier, kapelaan Heeskerk een inleiding gehouden over de verantwoordelijkheid der rondeleid- slers. Het weekend, dat onder leiding stond van de districtscommissaresse Ada Frei- tag, werd besloten met een mooie duin- tocht, waarbij de rondeleidsters getest werden op haar technische bekwaam heden. Vooral door'de geweldige medewer king van de rondeleidsters zelf is het een zeer geslaagd weekend geworden. De reddingsbrigade actief De Castricumse Reddingsbrigade heeft aan het strand drie kastjes ge plaatst welke ieder een reddingslijn van 150 m. bergen. Deze lijnen zijn aangebracht ten behoeve van her pu bliek, om in geval van nood binnen de kortst mogelijke tijd over dit red dingsmateriaal te kunnen beschikken. KUSTWACHT-EXAMENS. Op Zaterdag 25 Juli zullen aan het strand examens worden afgenomen voor de kustwacht-diploma's A, B en C. De examens gaan uit van de Kon. Ned. Bond tot Redden van Drenkelingen in samenwerking met de afd. Alkmaar. PERSONALIA Mej. T. Bohlander is aan de Rijks kweekschool geslaagd voor het examen handenarbeid. Suomileden 2e en 3e. Schmitz, Suoml, zorgde dat er ook bij de jongens een titel hier bleef door op speerwerpen met 44.50 als eerste te eindigen. Op de 400 m werd H. Kooyman, Suomi, die zijn serie in 45 sec. had gewonnen, in een sterke demifinale juist gewipt, door als vierde te eindigen. Wedstrijdleider Winkel zorgde er voor dat dit van se. ries, demifinales en finales overvoll» programma a la minute werd afge. werkt zodat de wedstrijden prachtig op tijd waren afgelopen. De gedetail- leerde uitslagen zijn als volgt: Zaterdag: Heren Finale 100 meter Heren: 1 A. van Poorten, AV 1923. 11.2 J. Zwaan, AAC, 11.1, 3 F. Sehaly, AV 1923 11.3. 1500 meter Heren: 1 J. Rem, Lycurgus. 4.06,7, 2 J. W. Kees. om, AV 1923, 4.09,5, 3 P. Tromp, Olym pus, 4.10,8. Hink-stap-sprong: 1 H. van Egmond, DEM. 13.35 m-, 2 R, Lageveen, De Meteoor, 12,54 m., 3 J. 3, Bakker, De Meteoor, 12,53 m. 4 x 100 meter Heren: 1 AV 1923, Amsterdam, 45,7, 2 AAC, Amsterdam, 45.8, 3 Holland, Haarlem, 46.-. Jongens Finale 300 meter Jongens: 1 E Bos, Estafette, 37.1, 2 P. IJska, AAC, 37.7, 3 R. Bodewes, Holland, 38.8, 1500 meter Jongens: 1 J. Jansen, Haarlem, 4.22,1, 2 B. Bos man, Doves 4.24.3 R. Beijers, AAC, 4.25.4. Hoogspringen Jongens: 1 F. Cornelisse, AAC, 1.62 mtr., 2 H. Plattel. AAC, 1-57 mtr.. 3 P. Kabel, Haarlem, 1.57 mtr. Kogelstoten Jongens: 1 E. Bos, Estafette, 12.92 m., 2 J. de Boer, OSV, 11.37 m., 3 P. Kabel, Haar. lem, 10.99 m. Discuswerpen Jongens: 1 E. J- Bos. Estafette, 36.95 m.. 2 J. de Boer. OSV, 29.85 m., 3 Th. Stroomer, AAC 28.35 m. Zondag 21 Juni. Heren; 200 m finale: 1 S. Steger, AV 1923 22.7 sec.; 2 F. Sehaly, AV 1923 23 sec.; 3 J. Zwaan, AAC 23 sec. 400 m finale: 1 G. v. d. Hoeven, Ly curgus 51,6 sec.; 2 J. L. Schmitz, AV 1923 51,7 sec.; 3 J. Kroon, Olympus 52,6 sec* 800 m: 1 A. Kist. AAC 1 min. 58.7 sec.; 2 H. Heida. AV 1923 1 min. 59,7 sec,; 3 J. Smit, Suomi 2 min. 01,1 sec. 5000 m: 1 J. W. Keesom, AV 1923 15 min. 36,3 sec.; 2 P. Verra, Haarlem 15 min. 54 sec.; 3 S. v. d. Kley, Lycur- gus 16 min. 02,2 sec. 4x400 m: 1 AV 1923 3 min. 32,5 sec; 2 AAC 3 min. 37,6 sec. Hoogspringen: 1 H. Visser, AAC 1.7! meter; 2 E. Kaijser, AVA 1,72 m; 3 J, Symons, AV 1923 1.67 m. Vèrspringen: 1 H. Visser. AAC 6.72 meter; 2 J. Symons, AV 1923 6.49 m; 3 H. van Egmond, DEM 6.47 m. Polsstokhoogspringen: 1 M. Swart, Haarlem 3.40 m; 2 E. Kaijser, AVA 3.30 meter; 3 J. Swart, NEA-Volh. 3.10 m. Kogelstoten: 1 H. Kluft, Haarleai 13,26 m- 2 W. van Weenen, AV 1923) 12.49 m; 3 P. Koeten, Suomi 12.31 m. I Discuswerpen: 1 D. Ruiter, AAC 40 27'/2 m; 2 P. Koeten, Suomi 37,35 ffl 3 H. Kluft, Haarlem 37,05 m. Speerwerpen: 1 F. v. d. Heijden, AAC 55.01 m; 2 G. Postma. Suomi 51,55 m; P. Koeten, Suomi 43,85 m. Jongens 100 m- 1 E. Bos, Estafette 11.3; 2 A Hofstede, AAC 11,4; 3 G. Halderman, Haarlem 11,5. 800 m: 1 P. IJska, AAC 2 min. 02,6; 2 H. Janssen, AAC 2 min 04,7; 3 P. J, Snel,' Est. 2 min. 07,6. 3000 m: 1 J. Jansen, Haarlem 9 min, 31.4 sec.; 2 R. Beijers, AAC 9 min. 40,1 sec.; 3 B. Bosman, Doves 9 min. 43,8 s. 4x100 m: 1 HAV Haarlem 46,7 sec; 2 Estafette, A'dam 46,8 sec.; 3 gem ploeg 47,1 sec. Vèrspringen: 1 E. Bos, Estafette 6,21 meter; 2 A. Hofstede, AAC 6,22 m; 3 A. v. d. Oord, Olympia 5,96 m. Polsstokhoogspringen: 1 P. Kabel Haarlem 2.30 meter. Speerwerpen: 1 G. Schmitz. Suoml 44.50 m; 2 A. Hofstede. AAC 40.76 3 N. M. de Zwager, Holland 37,36 m. Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achtcrdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11 Tel. 3320 Postgiro 187294 BENOEMING AAN HET STATION Tot commies-titulair, tevens plaatsïtr- vangend stationschef hier ter plaatse ii benoemd de heer Jac. Wassenaar te Heiloo, LANGEDIJKER GROENTENCEN- TRALE, 22 Juni. 122.000 kg aardap pelen 19.20—22.40, drielingen 17.80- 19.40, kleine 15.70—18.70, Doré 23.90- 26.20, Rode Schotten 23.70—24.20, 390 bospeen 10.80, 300 bloemkolen Al 11- 14. ENTREE-KAARTEN ASSEN Tribune-kaarten met in- begr. reis per touringcar verkrijgbaar bij REISBUREAU HOORN ALKMAAR Tel. 4009 Tel. 4839 Nog weer iets af te geven van inmiddels bijgekocht zaad. Alkmaar, Waagplein. Tel. 2412—K 2200. tSÜ het inzenden van num- merbrieven op advertenties wordt beleefd verzocht het juiste nummer in de linker- novenhoek van de enve loppe. Aqng'eb. te Goes le etage- woning bev 4 kamers, keuken, zolder en schuur. Gevr. vrije woning te Alkmaar of dir. omg. Brieven onder no. A 376 bureau van dit blad. Te koop: Bergerweg, Alkmaar. Binnenkort leeg te aan vaarden o. v. v. Bevr. Mak. v. d. BORDEN, Kennemerstraatweg 31. Tel. 2774. Particulier- en bankkapitaal beschikbaar voor le en 2e HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN GELDLENINGEN Met en zonder borg. „INTERMEDIAIR" Herman Costerstraat 183. Tel. 392970, Den Haag. GEVRAAGD per 1 Augustus a.s. en Br. onder no. A 377 bureau van dit blad. De meeste grote bedrijven hebben hun opkomst te danken aan de juiste wijze waarop zij hun reclame ge voerd hebben. In bijna alle gevallen Is dit dagblad-reclame geweest. Schakelt voor Uw bedrijf of artikel deze courant in en U bereikt koop krachtige lezers I Ook Westduitse fotografe probeerden bij de betogin de Sovjetzone opnamen t ken, kwamen soms in een lijke positie te verkeren, foto-reporter moest de nemen, toen hij icerd on Maar hij had zijn „plaatj gemaakt. Antoine Pinay, die Zonda .aangezocht om een Franse reg vormen, zal president Auriol Oerdelen, of hij de opdracht aa; •iplomatieke functionarissen tc \ing ton hebben bekend gemaakt, raftredende premier Rene Mayer rijk zal vertegenwoordigen óp ferentie van de Grote Drie op i tnuda's ingeval er dan nog geen regering is gevormd. DE BRITSE PREMIER, Sir Lagerhuis medegedeeld, d koreaanse regering heeft gep communistische Noordkoreaa heeft „met grote bezorgdhei veroordeelt ten sterkste als 1 aan de strijd in Korea, „deze het opperbevel der V.N", wa had ingestemd. GENERAAL MARK CLARK feteren in Seoel verklaard hooi gestemd te zijn over de situatie i 'ea als gevolg van de bespreking' Tn het Noorden van ons land het gisteren warmer geweest i in de Zuidelijke helft van i land. De temperatuur op de W deneilanden liep dit keer enk graden hogerop dan in de Zui\ I Hjke provincies. Gistermiddag -avond kwamenevenals Zonde avondop verschillende plaat! E onweersbuien voor. Hier en di I kwamen zware regens voor, one K andere in Breda, waar een wo I breuk voorkwamDe boeren, i deze hooitijd uitzien naar zc mnig en droog weerzullen o f vandaag en morgen af en t I teleurgesteld worden want i! Jeans op regen- en onweemhir blijft, onder invloed van een si ring in het Engelse Kanaal komende dagen nog groot. W blijft het vrij warm en zw( j zomerweer, vooral wanneer izon af en toe doorbreekt. O oan het. strand wordt het vu l httgelijk al moet men in hooibouw zowel als met vacan i met enkelebuien rekening blijv ihouden. J Verwachting tot morgenavond: IETS HOGERE TEMPERATURE Zwaar tot half bewolkt met e kele verspreire buien. Over h algemeen weinig wins. Iets hoge temperaturen. WOENSDAG: Zon op 4.20, ond 21.04. Maan op 18.59. onder IJ

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 8