matige DWR Koningin bij opening van Breedband De heer Kliffen vijfentwintig jaar hoofdcontroleur UCB Zwembad voor de Langedijk noodzakelijk Grote offers gevraagd Project van 130 millioen Voortreffelijk vocaal concert op Troelstra-oord te Egmond richmond :lub wdo Jubileum te Broek op Langendijk Grote belangstelling voor receptie De veilingen van de Langedijk Bejaarden reden door W. Friesland Haan staat weer op de gemeentetoren Jeugd van Oudkarspel ging op stap Bergen V. V. V. dringt aan op belastingverlaging Werk van twee dames in KCB-zaaltje Arbeider viel in vier meter diepe beerput MARKTBERICHTEN Passend sluitstuk van indus tria lisa tieperiode Bergens Klein Vrouwenkoor en het Meisjeskoor KJVO traden op Licht programma met een Beemster BURGERLIJKE STAND Stompetoren artistieke verrassing De Rijp Doktersdiensten West-Graftdi'jk De oudjes deden het nog uitstekend Vervolg Stadsnieuws Laatste groep kinderen van Tholen in Alkmaar Gevonden voorwerpen VRIJDAG 26 JTTNI 1953 ant.... rkt de edele >KE"vi RGINIA afkomstig beroemde LEM FIELDS USA Ing. Med.) ;eft DAW een 5—1 litslag, die zou doen t zomerbad een uit- Let bet geval. Slechts schoot bleef zitten lkmaarders, die nog hun voorhoede heb- eel wat meer snelheid n zwom zich goed vrij De kans op een goe- is voorhanden. Dat we. niet hebben gezien ik in het onvoldoende l werd maar links en systeem door het bad arom ook gebeurde het ie spelers bij een aan boren zwommen, also! armee nutteloos werk was nog maar nauwe- nuten oud toen Hans van de midvoorplaats per het nakijken gaf. even later doelman tweede keer misgrij- )r de rust bracht Van and op 3—0. Het was ;enoeg, dat DWR, dat gelijk spel had weten i ploeg, waarvan DAw i3 verloor in Alk- n van kans zou heb- loelman Van Straaten i moeten afslaan, maar enkele uitzondering goed gerichte schoten Lechts eenmaal wist ds irie hem te passeren, het DAW-doel na een wilde schermutseling er Horst had daarvoor 1 van de gasten weten elpunt dat de stand op s het meest spectacu- >nd toen midvoor Van 1 keihard tegen de la' stuitte in het veld en .ankvoort om het leer reactie terug te sturen. :l nog voordat keeper kunnen herstellen. De hadden het in deze gemakkelijk omdat de stuk boven de water- de clubavond van "WDO riatie. In de eerste pla gespeeld in j WDO. werd de partij J*J Kuyt remise (1D eIJ I as Jr van N. J. Toepoe f Afd. zomercompetM J. Homma 0 'erens bij WDO twee par' in de wedstrijden v0° imkampioenschappen, Classe de partij D. Kie' die door Kiewitt v/er de Tweede Klasse -G. Sijm, die in remise daarnaast ook nog eerJ wedstrijd in dammefl WDO en de biljartver. Hen) uit de Nieuwpo<>rts' verenigingen k.waI^t vijf biljarters uit. K as vorige week gesPee lot was Donderdagavon zeer geanimeerde oorzitter van WDO mocht constateren- istrijden resp. met renigingsprijs, een la aan WDO, de hoogste ser*ehe. serie in een on den gewonnen do°r die ook het hoogst (3,48) en de heer W JN TEGENWOORDIGHEID van tal van bestuursleden der Noordhol landse veilingen, het Centraal Bureau van Veilingen in Nederland, vertegenwoordigers van de handel, ambtenaren van de Plantenziekten- kundige Dienst, en vele collega's uit alle delen van het land, vond Donderdagmiddag in hotel „Welgelegen" te Broek op Langendijk een druk bezochte receptie plaats naar aanleiding van het 25-jarig jubileum van de heer K. Kliffen, districtshoofdcontroleur van het uitvoercontr^le- hureau, een landelijke organisatie, die de steun ondervindt van de Nederlandse veilingen en de georganiseerde exporthandel. Vele sprekers hebben deze middag het woord gevoerd en de heer Kliffen, die de schakel is bij de exportcontrole tussen de tuinbouw en de handel, gehuldigd voor zijn verdienstelijk werk in al die jaren verricht. De eerste spreker die het woord voerde was de heer P. W. Klamer, directeur van het uitvoercontrölebureau, die onder andere zei, dat bij dit jubileum van een der bekwaamste ambtenaren het ook feest was voor het uitvoercontrölebureau. De taak van een ambtenaar van het UCB is niet eenvoudig, daar dit meermalen wrijving veroorzaakt tussen belangheb benden. Daarom is naast vakkennis een objectieve beoordeling van veel belang. De heer Kliffen, zei spreker, was de eerste jaren als controleur werkzaam in Noord-Holland, waar de controle op vrij willige basis ingang had gevonden. Een dertigjarige ervaring van het UCB heb ben echter de weg gewezen voor de tuin bouw en de handel naar de verplichte controle. Door zijn tactische optreden werd de jubilaris aldus de heer Klamer in 1937 tot hoofdcontroleur benoemd en in 1950 tot districts-hoofdcontroleur, daar hij getoond heeft leiding te kunnen ge ven. Spreker dankte hem voor de goede diensten het Uitvoercontrölebureau bewe zen en hij bood als erkenning de jubila ris een enveloppe met inhoud aan, en als blijvend aandenken een vulpenhouder met potlood. Tal van sprekers hebben daarna nog het woord gevoerd, onder wie de heer J. P. Nijssen, namens alle Noord hollandse veilingen, die betoogde dat het UCB een onmisbare instelling is gewor den. Als blijk van waardering bood spre ker een radiotoestel aan. De heer P. S. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Juli 1953. Tegen de verwachting in bleef de prijs van de nieuwe aardap pelen vrij lange tijd boven de twin tig cent per kg. Vandaag trad even wel een prijsdaling in van ca 6 cent per kg voor vrijwel alle aangeboden soorten. Voor de grote maat blanke Eerstelingen viel de middenprijs terug op 1617 cent, voor de kleinere soor ten tot 1113 cent. De betere soorten als Doré en Rode Eersteling daalden tot vrijwel hetzelfde peil als de ge wone Eersteling. De aanvoeren aan de Langedijk ne men toe. Er bestaat gevaar voor ziek te in de aardappelen, hetgeen zo vroeg in het seizoen zelden voorkomt. Aangezien een groot deel van de nog niet gerooide velden onvoldoen de opbrengen, kunnen de telers niet tot doodspuiten overgaan. Ondanks het feit, dat intensief met koper wordt gespoten, treedt op enkele plaatsen reeds ziekte in het loof op. Voor de eerste vroege rode kool, die Maandag werd aangevoerd, bestond weinig belangstelling en tegen matige prijzen werd slechts een gering deel verkocht. NOORDSCHARWOUDE. Ongeveer driehonderd ouden van dagen uit Noord- scharwoude en Oudkarspel hebben in een zevental touringcars een mooie trip ge maakt door West-Friesland. Dit jaar had men gemeend eens dich ter bij huis te moeten blijven en bezocht men de schilderachtige IJselmeersteden, Hoorn, Enkhuizen en Medemblik, waar vooral historische bijzonderheden de aan dacht trokken. Begunstigd door uitstekend reisweer aanvaardde men de terugweg langs de duinrand naar Bergen, waar men zich het diner uitstekend liet smaken. Om ongeveer half tien arriveerde men zeer voldaan weer aan de Langedijk waar de oudjes onder de vrolijke tonen van de harmonie „Excelsior" werden thuis gebracht. NOORDSCHARWOUDE. De ge meentetoren alhier is weer voorzien van een vergulde haan met daaronder een windwijzer. Deze hebben een paar jaar ontbroken. Het dorpsbeeld heeft hierdoor na lange tijd het vertrouwde aanzien terug gekregen. Het lang niet van gevaar ontblote werkje werd verricht door de heer J. Vroling uit Zuidscharwoude, met hulp van zijn knecht en een paar werklieden der ge meente. Naar wij vernamen, ligt het in de bedoeling om te zijner tijd ook een bliksemafleider aan te brengen. Het v/achten is verder nog op drie wijzer platen, daar momenteel maar. op één plaats de juiste tijd is te zien. OUDKARSPEL. Onder zeer fraai weer vond Donderdag het schoolreisje plaats van de laagste klassen der <0.1. school te Oudkarspel. In twee luxe touringcars werd een uitstapje ge maakt naar Alkmaar, waar de jeugd de Hertenkamp bezocht. Verder ging het naar Bergen en Castricum, waar volop genoten werd van speeltuin, dui- 'on en strandgenoegens. Slot sprak namens de handel uit geheel West-Friesland, de bond van exporteurs, en de koophandel van Langedijk, War- menhuizen enz. Namens de groep die spreker vertegenwoordigde, werd een en veloppe met inhoud overhandigd. Andere sprekers waren de heer De Boer voor de veiling Beemster, Purmerend en omstre ken, burgemeester Schelhaas namens het gemeentebestuur van Langedijk, die her innerde aan het feit dat de liberalisatie van de handel door Nederland voor 92% werd doorgevoerd. Hij noemde dit een voorbeeld voor de gehele wereld. Daarom heeft het Uitvoercontrölebureau een ge wichtige taak te vervullen en kan het de toets der critiek volkomen doorstaan. De heer A. Slot, hoofdcontroleur bij het UCB, richtte het woord tot zijn chef namens alle collega's. Hij bood hem een club fauteuil aan. Tenslotte werd het woord nog gevoerd door H. P. de Wijs, voorzit ter veiling Obdam, J. Kloosterboer, expor teur te Sint Pancras, Hekel, exporteur te Purmerend, P. J. Pronk te Warmenhui- zen namens alle veilingkeurmeesters en als laatste J. Stins namens een groep vrienden. De heer Kliffen, heeft aan het einde alle sprekers hartelijk dank ge zegd voor de hem gebrachte hulde. Tijdens de raadsvergadering:, die «P Maandag 29 Juni, des avonds om half acht wordt gehouden, zal het voorstel van B. en W. ter tafel komen om af wijzend te beschikken op het verzoek van de V.V.V. de vermakelijkheids belasting te verlagen tot ten hoogste 10 procent. De Oudburgermolen, die tijdens de Februaristorm beschadigd werd, dient hersteld te worden. B. en W. verzoeken de raad hiertoe een bedrag van f 678,67 uit te trekken. Naar aanleiding van een schrijven der gezamenlijke slagers de winkelsluiting in deze branche vast te stellen op Maandag vóór 13 uur, verzoeken B. en W„ gezien het advies van de Kamer van Koophandel, de nieuwe ontwerpverordening vast te stellen. Ter benoeming van een onderwijzer aan de Van Brederodeschool zullen worden voorgedragen de heer C. J. Koornneef, onderwijzer te Bussum en de heer W. K. Nijboer, onderwijzer te Hoorn. Voorts vragen B. en W. eencre- diet ten behoeve van de voorbereiding van de stichting „Verzorgingstehuis voor bejaarden", verhoging van het bedrag per leerling als bedoeld in de zin van de Lager Onderwijswet en toe passing van de gewijzigde regeling der geneeskundige verzorging van het gemeente-personeel. In de Kunstzaal van „De Rustende Jager" te Bergen exposeren met ingang van Zaterdagmiddag 27 Juni de werkende leden van het Kunstenaars Centrum, de dames L. DamstéPeletier en N. Timmers haar werk. Van mevrouw Damsté zijn schilderijen en tekeningen te zien, van mejuffrouw Timmers tekeningen en gra fiek. Te beginnen Maandag, 29 Juni, is ae Kunstzaal ook des morgens geopend. De zwembadplannen aan de Lange dijk, die onverwacht in de laatst ge houden raadsvergadering aan de or de werden gesteld zijn niet nieuw, maar wel urgent. We hebben hier het vorig jaar al eens op gewezen. Dat deze materie opnieuw onder aandacht wordt gebracht, is helaas noodzake lijk, daar sinds die tijd in de oor logsjaren, toen de twee houten zwem baden te Oudkarspel en Broek op Langendijk onder slopershanden vie len de Langedijker jeugd 's zo mers druk gebruik maakt van het lang niet altijd zindelijke kanaal- en slootwater. Bovendien is er geen toezicht. Op een vraag van de heer Volkers, die tot spijt van velen niet meer in de raad terugkeert, antwoordde de burgemeester, dat er een onderzoek naar het z.g. buitenwater is ingesteld Hieruit maken wij op, dat de gedachte om in het kanaal een of meer zwem baden te maken nog niet van de baan is. De inspecteur van Volksgezond heid is er echter tegen, dat een zwem bad in het buitenwater gemaakt wordt. Zo dit definitief afgewimpeld wordt, komt de vraag naar voren, wat er dan gebeuren moet. In dat verband kwam de mededeling van Langedijks burgemeester, dat een centraal zwembad grote offers zal vragen. Er werd een bedrag genoemd van f 150.000,-. Geen kleinigheid, zal men zeggen. En zo is het inderdaad. Maar gezien wat elders gedaan wordt voor dit doel, geloven wij, dat het niet veel minder zal kunnen. We le ven niet meer in de tijd, dat er hier of daar een paar houten hokjes mo gen neergezet worden. Als we doen, moeten we het goed doen. Maar dan zal, zoals dé voorzit ter terecht opmerkte, het particulier initiatief niet gemist kunnen worden. Dat zal offers kosten, anders komt er vast en zeker niets van terecht. En om twee zwembaden te maken achten wij bepaald oneconomisch. O. i. moet de Langedijk t.z. tijd be schikken over een zweminrichting, die alle critiek kan weerstaan. Het moet dan een zwembad- een natuurbad worden voor alle categorie ën van de bevolkmg, met respectering van eikaars beginselen. Een zwembad op 't buitenwater werd door de burgemeester becijferd op f 50.000— Waarom zou aan de Langedijk niet mogelijk zijn, wat elders wel geschiedt? De afstand behoeft geen bezwaar te zijn in deze aaneensluitende dorpen. De raad zal echter eerst er- principiële uitspraak moeten doen, zoals terecht door de heer Heeringa werd opgemerkt. Alle raadsleden waren, zover ze het woord voerden, er wel van overtuigd, dat er iets gebeuren moet. Daarom was het verheugend te horen, dat de burge meester voornemens is de raad op korte termijn bijeen te roepen om een defini tieve beslissing te nemen. Hoe eerder dit gebeurt, des te beter. Als men in deze voortvarendheid betoont, zal het mis schien mogelijk zijn, dat de Langedijk het volgend jaar bij de aanvang van het nieuwe zwemseizoen gereed is. Maar dan moet er enorm veel gedaan wor den. Vanaf deze plaats willen wij allen, die er iets voor gevoelen oproepen, om het initiatief te nemen, opdat de plannen, waar de hele Langedijk reik halzend naar uitziet, werkelijkheid kunnen worden. Bij het weghalen van een aantal kruiwagens van het terrein der ge meenschappelijke gasfabriek te Noord- scharwoude, welke kruiwagens gekocht waren door de N.V, Verburg en door de arbeiders van laatstgenoemde firma werden weggehaald, viel een der arbei ders, N. Smit, in een vier meter diepe beerput. Hij liep daarbij zware inwen dige kneuzingen op, waardoor hij en kele weken rust zal moeten houden. Naar wij vernemen waren de boven genoemde kruiwagens boven de beer put geplaatst, hetgeen Smit niet be kend was. Toen hij een kruiwagen weghaalde viel hij in de beerput met bovengenoemd gevolg. OOSTERDIJK KRIJGT DRIEHONDERD METER NIEUWE STRAAT De Oosterdijk, gelegen tussen Oud karspel en Kalverdijk zal binnenkort voor het wegverkeer worden afgeslo ten, daar een gedeelte van deze weg vernieuwd wordt met 300 meter straat. Het betreft hier het slechtste gedeelte van de dijk. 1 Advertentie, Ing. Med.) WARMENHUIZEN, 26 Juni. 3.500 kg. Schotse muizen 18.40—18.70; grove 18.20; drielingen 17.2017.60. NOORDSCHARWOUDE, 26 JUNI. 85.000 kg aardappelen, Eerstelingen 16.10 18.50; Rode eerstelingen 19.10; Grove eerstelingen 11.40—23; Saskia 16.20; Doré 20.30; Eigenheimers 16.30; Drielingen 15.30—17.30; Kleine 13-50—14.90; 35 slof Aardbeien 1.381.82. OBDAM, 25 uni 20-000 kg grote aard appelen 15.1016.30; 3000 kg drielingen 15.10—16.40, kriel 11.80—12.90. MEDEMBLIK, 25 Juni Grote Muizen 16.80—18; drielingen 17.20—18; kriel 13.90 16.60; grote Rode Muizen 1617.70, kléine 15, kriel 12; bloemkool A I 16, A II 9. HEM, 25 Juni Grove eerstelingen 18.7021-00, Middelbare eerstelingen 16.0018.60, kleine eerstelingen 16.70 18.40, Kriel eerstelingen 13.90—16.50, Middelb. Doré 17.10—20.60, Kleine Do ré 17-1017.40. Aanvoer 95000 kg. GROOTEBROEK, 25 JUNI. 1.030.000 kg. aardappelen, Eersteling grof 21.70— 22.90; idem groot 16.3019.80; idem klein 1217.90; idem kriel 1017.90; Rode Eersteling groot 13.8016.80; idem kriel 813.80; Doré groot 1821.50; idem kriel 12.10—18; Saskia groot 16.10—17.60; idem kriel 13.5017.30; Eigenheimers groot 22.10. OPPERDOES, '25 Juni Grote Ronden 15.60—18; Grote Ronden 19.20—20.60, Ro de Muizen 19-6022, grote Muizen 20.30 20.80; Eigenheimers 27. AVENHORN, 25 JUNI. 12.500 kg. aardappelen, Grove Schot 16.4017.10 idem midd. 16.6017.60; idem drielingen 16.60—17.40; idem kriel 14.20—15.30; Rode midd. 19.40; idem driel. 12.40. DE GROTE BETEKENIS van de officiële ingebruikneming van de walserijen van Breedband bij het Hoogovencomplex, werd gisteren ia het bijzonder geaccentueerd door de aanwezigheid daarbij van Koningin Juliana, zo ook door die van Prins Bernbard in zijn kwaliteit van com missaris van de Kon. Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken, maar eveneens door de aanwezigheid van enige ministers, van hooggeplaatste diplomaten, Kamerleden en nagenoeg alle vooraanstaande persoonlijk, heden uit de kringen van nijverheid en handel. Een internationaal ge« zeischap was in de tot erehal ingerichte blikopslag van Breedband bij een, hetgeen bleek uit de vlaggen van tal van landen die breeduit wap« perden van de lange rij van vlaggemasten nabij het gebouw van de blikopslag. Er waren ongeveer duizend genodigden. De koudwalserij, in welke groep van vier kwarto walsen de dunne plaat aan rollen wordt uitge- walst tot een dikte van ongeveer een millimeter. DEHALVE honderden auto's waren er 2 extra-treinen, die de hal van de Breedbandwalserij binnenstoomden om de gasten ter plaatse te brengen. Het was even na tien uur dat de koninklijke auto per pont over het Noordzeekanaal werd gezet. Weinige ogenblikken later werd H. M. de Ko ningin op de Wenckebachstraat be groet door ir A. H. Ingenhousz, voorzitter van de directie van Hoog ovens en de daarbij aangesloten be drijven. Tal van commissarissen der N. V. waren van de begroeting ge tuige. Het was het dochtertje van ir A. Drijver, dat het voorrecht had de Geboren: Geertrudis Elisabeth Maria, dochter van J. Roet en G. A. van Baarsen. Folkert Jan, zoon van J. Koehoorn en J. Jonkers. Maria Cartharina Cornelia, dochter van Th. W. de Lange en M. S. A. van Wees. Simon Anthonius Jan, zoon van A. Jonk en A. de Lange. Cornelis Jacobus Maria, zoon van C. P. Koemeester en M. A. Poel. Gehuwd: Jan Blokker, 28 jaar, wonende te Berkhout en Maartje Bak ker, oud 23 jaar. Durk Tolman, 39 jaar en Truitje de Heer, 43 jaar. EEN MOOI SUCCES Onze plaatsgenoot Arend de Geus wist op het concours van de NAA ?derl. Accordeon Associatie) te Zaandam een fraai succes te behalen. In de eerste fdeling won hij een tweede prijs met 73 punten. VOOR DE gasten in het Troelstra- oord te Egmond aan Zee hebben Ber gens Klein Vrouwenkoor en het Meis jeskoor van de KJVO o.l.v. mevrou^iv Corrie Morée een populair concert ge geven, waarvan de opzet was „Elk wat wils" te bieden. Het programma was zeer uitgebreid, maar werd in een vlot tempo uitgevoerd. Hoe de verwach tingen van de toehoorders waren, ze hoorden dit ensemble voor de eerste maal - weten we niet, maar spoedig bleek dat men „zoiets goeds" toch niet verondersteld had. En inderdaad: derge lijke beschaafde en technisch geperfec tioneerde koorzang behoort nog steeds tot de zeldzaamheden. Wie de muzikale verrichtingen vooral van het Bergens Klein Vrouwenkoor met objectieve belangstelling heeft kunnen volgen, moest ook deze avond weer constateren, dat dit con amore zingende ensemble nog steeds aan be tekenis blijft winnen. De liederen voor meisjeskoor van Ramhorst, Tussenbroek, Reekers, wer den vitaal gezongen, met bescheiden klavier-begeleiding van mej. Gees v. Dijk. Tussen dit populaire programma door kwam het Vrouwenkoor nog met een artistieke verrassing, waarin op ondub belzinnige wijze werd bewezen dat de menselijke stem toch maar het mooiste instrument is. Men zong niets minder de Franse componist André Caplet. Dit aan samenzang en intonatie hoge eisen stellende werk werd perfect gezon gen. De voordracht was genuanceerd en boeiend. Op de componist Caplet zijn ook de woorden van toepassing welke de dichter Kloos over Diepenbrock schreef „Den broozen doch grandi- oozen". Dit werk en een zéér mooi ge zongen „La garde passe" van Grétry waren het subliemste moment van de avond. De overige werkjes zoals Oogst van v. d. Veen en Steepy Lagoon van Coates werden eveneens gaaf gezongen. Het laatste gedeelte was muziek wel ke de geest wat ontspande en een aan gename salon-sfeer accentueerde- Het publiek irenoot kennelijk van Muddy Waker, Because of You, From the time you say goodbye e.d. Ter afwisseling zong de sopraan Cor rie Stienen-Musch on muzikale wijze het bekende Vilja-lied van Frans Lehar. en sneelde mej. Gees van Dijk op zeer verdienstelijke wijze een Spaanse dans van Albeniz. Jammer d'-t de vleugel niet in al te goede conditie was. Aan applaus dat véél irmer was dan een beleefdheidsgebaar, maar de uit drukking betekende van dankbaarheid voor zoveel vocaal schoons', heeft het deze avond niet ontbroken. Een door slaand succes voor Bergen5: Klein Vrouwenkoor, dat voor honderd pro cent verdiend moet worden geacht. W. SCHREURS dan twee gedeelten uit de „Merse" van mej. R. Luyckx GESLAAGD Bij het dezer dagen te Amsterdam gehouden examen voor apothekers assistente slaagde onze plaatsgenote Tijdens het weekend worden de doktersdiensten waargenomen door de volgende artsen: Alkmaar: dr A. L. Gransbergen, Geesterweg 12 (2294) en dr K. H. Kolk, Geestersingel 47 (2017. Bergen: dr A. H. v. Gelder (2027). Langedijk en St. Pandras: dr J. de Wit te Oudkarspel K 2260- 524. Heiloo, Limmen en Akersloot: dr D. W. L. Hoekstra te Heiloo (K 2200—3480). Schoorl en Koedijk: dr H. J. Piers te Koedijk (K 2201202). Beemster en De R(jp: dr S. Scher- merhorn te De Rijp (K 2997 355). HeerhugowaartI en Obdam: dr Buirma te Heerhugowaard (K 2264—213). Koningin bloemen te mogen aanbie. den. In de erehal, die met kilometers vlaggedoek was versierd, was ir In genhousz de eerste spreker, die o.m. wees op het natuurschoon, dat voor dit machtige bedrijf had moeten wij ken. Nadat prof. dr P. B. Kreukniet, voorzitter van de raad van commis sarissen, nog het woord had ge voerd, sprak de minister van Econo mische Zaken, prof. dr J. Zijlstra, de openingsrede uit, daarbij opmerken de, dat de Breedband met de geschie denis van de industralisatie van Ne derland nauw verbonden is. Het ge reedkomen van dit bedrijf kunnen wij daarom als het sluitstuk van de eer ste na-oorlogse industrialisatieperio de beschouwen. Het is stellig een pas send sluitstuk, gezien de omvang en de betekenis van dit project. Het feit, dat met de bouw en de installatie van dit bedrijf in totaal een bedrag van f 130 millioen aan investeringen ge moeid is geweest, zegt reeds voldoen de. Spr wees er in dit verband op, dat in de afgelopen acht jaar voor een be drag van 10.5 milliard in vernieuwin gen en uitbreiding van onze indus trie is geinvesteerd. Dat betekent, dat er tweehonderdduizend nieuwe ar beidsplaatsen zijn geschapen. Bij de aankomst van H. M. de Ko ningin hadden de Hoogoven Harmo nie en het Hoogovenkoor 't Wilhel mus aangeheven, nu gevolgd door een indrukwekkende uitvoering van het Staalwerkerslied, onder leiding van de heer Jac. Moolenijzer, die ook de tekst en de muziek schiep. Na de openingsplechtigheid maakte H.M. de Koningin een rondgang door het bedrijf, van welks betekenis en omvang wij reeds eerder een korte beschrijving hebben gegeven. De heer Harold E. Stassen, directeur van de MSA, heeft via de heer Claren ce E. Hunter, chef van de MSA-missie in Nederland, namens hen beiden en hun personeel gelukwensen gezonden aan de Nederlandse regering en de N.V. Breedband ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe bedrijf in IJmui- den. Dinsdagavond werd in de goed be zette zaal <an de heer J. Schoon te West-Gra'tdijk, de film „De Jantjes" vertoond, voorafgegaan door het we reldnieuws, een gedeelte van de En gelse kroningsfilm en een kort hu moristisch filmpje, waarvoor de mede werking van de aanwezigen verzocht werd. Er zaten niet veel zangers maar er werd wel gelachen en dat was toch de bedoeling. Ook van „De Jantjes" werd nog erg genoten al was het een „oudje." BROEK OP LANGENDIJK, 26 JUNI. 240.000 kg. aardappelen 16.50—19; rode Schotten 18.80—19 30; Doré 18—20.50; Saskia 17.50; blauwe Eigenheimers 18 50 —19.10; drielingen 15—18.10; kleine 14.50 —16 80; 3200 kg. Rode kool 5.40—6.30; 200 bos Peen 12.20—13.40; 575 stuks Bloemkool AI 12.40—12.60. Vandaag is voor de laatste maal een groep kinderen van Tholen de gast van het Alkmaarse Gemeentebestuur. Het zijn kinderen, die de afgelopen week hebben gelogeerd in Petten en Callants- oog en Den Helder en die vandaag een bezoek brengen aan de Kaasmarkt. Uit de geadopteerde gemeenten hebben nu ongeveer vierhonderd kinderen een prachtige vacantie in de kustplaatsen doorgebracht. Zij maakten duinwande lingen, uitstapjes naar Schiphol, Artis en IJmuiden en vonden overal een zeer gastvrij onthaal. Het adoptieco mité heeft met dit initiatief een nobe le daad verricht, die niet hoog genoeg kan worden gewaardeerd. Het heeft er voor gezorgd, dat de Tholense jeugd een weekje uit de ellende kon worden gehaald en tal van nieuwe indrukken kon opdoen. Gevonden over het tijdvak van 18 t.m. 24 Juni 1953 en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar op kamer 14, le étage, iedere Maan dag, Woensdag en Vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Ceintuurs, kinderbezempje, papier- mat, rozenkrans, armbanden, trouw boekje, breiwerk, shawls, pet, étui met sleutel en fluit, portemonnaie's met inhoud, ruitenwisser van auto; vulpennen,, autobinnenband, rugzak met inhoud, motorbril, zegelboekje, tabakspijp, kindervest, hoofddoek, snelbinder, riem, sleutelbossen, wiel- sleutel van auto, achterklep van auto, parapluiehoes, gebedenboek, kinder kousje, capuchon, springtouw, gelds bedragen, padvindersmuts, pakje front- jes, draadtang, kruisje, bosje Spaans net, tabakspijp, herensok, kindervest, baddoek met zwembroekje, zonnebril, duimstok, zakmesje, damespolshorlo ge. OPENLUCHT-BIOSCOOP De Air-Ghost, die gisteravond op het Canadaplein een openlucht filmvoor stelling gaf, waarbij het reclame- element de voornaamste plaats pleegt in te nemen, trok vooral van de zijde der jongeren flinke belangstelling. GESLAAGD Aan de Gem. Universiteit van Am sterdam slaagde voor het eerste ged, examen Geneeskunde: mej. Jenny A. in. Hemer. Kennemersingel 3, Alk-

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3