ONZE KINDERKRANT WAT DE POST BRACHT ONS HOEKJE r 'Raadsels HOE DAANTJE TOCH EEN PRETTIGE DAG HAD Om het geluk van Peter Royeo k Koopt bij onze Pim, Pam, Pom en de wonderlamp 'SWERELDS f (móU RQLFILM Geestelijk leven BOEKEN BULLETIN De kosten van de uitzet door Kitty Lessels Luister eens naar Radioprogramma Kinheimstraat 26 'nbAwsoep en... je kunt ber>É 'N BEK BUJE BROOD 5 MINUTEN Royco Kippensoep - cL VRIJDAG 23 JUNI 19S3 Beste kinderen, Wat heb ik veel lange brieven ge kregen, niettegenstaande het mooie zo merweer. Met de oplossingen was het maar zo-zo gesteld. De meeste neven en nichten vinden dit soort puzzles blijk baar nogal moeilijk, vooral het cijfer- raadsel. Deze week is er een heel an der soort puzzle. Ook met cijfers. Lees maar eens goed wat er staat. Als je het grapje eenmaal „door" hebt heb jn de zes woorden in een ommezientje g'vonden. Veel succes! Briefjes met of zonder oplossing kun nen gestuurd worden aan het bekende adres: Tante Paulien, Bureau van dit blad. Tot de volgende keer! Oplossingen: 1. Borstplaat, raap, ar. bot, staal. 2. Vink, pink, zink, kink. 3. Muil-peer. HET WAS DE DAG van het school reisje en meteen dat hij wakker werd wist Daantje dat er iets mis was. Het leek wel of er een hele troep kabou ters met hamertjes op zijn hoofd klop ten en als hij slikte zat er een grote aardappel ergens achter in zijn keel. Moeder die, nog in haar ochtendjas, binnenkwam om het gevulde brood trommeltje in zijn rugzak te doen, zag met één oogopslag wat er aan de hand was. „Je bent ziek, jongen, zei ze, „ik ben bang dat dat huisarrest wordt. We zullen de thermometer er maar eens bijhalen". 38.2 wees het onverbiddelijke kwikkolommetje. En Daantje drong zijn tranen terug toen Lientje even la ter vrolijk de deur uitdanste, gewa pend met de mooie rugzak waar ze de vorige avond nog zo om gekibbeld hadden, ,,'k Zal je vanavond haarfijn vertellen hoe alles geweest is, hoor", Annie Paarlberg uit Warmenhuizen is een nieuwe nicht. Hartelijk welkom in onze kring! Je oplossingen zijn al le drie goed, hoor! Knap, zo voor de eerste keer. Jij hebt ook al zc'n enig schoolreisje gemaakt, onder andere naar Schiphol. En heeft je broertje fijne dagen gehad in de jeugdherberg Assumburg? Ik hoop de volgende keer weer zo'n gezellige brief van je te krijgen. Uit Den Helder kreeg ik een brief van een nicht, die vertelt dat ze in zee is geweest. Maar ze kan nog niet zwemmen. Ze vond het erg leuk, dat de vorige keer haar naam in de krant stond. Wat is het daarom jammer dat je ditmaal, ook op de enveloppe, hebt vergeten de afzender te vermelden. En je handschrift kan ik niet thuis brengen. Het is mogelijk, onbekende nicht, dat je Tiny Vos heet, maar je kunt ook wel een andere naam heb ben. Je oplossingen zijn alle drie goed, hoor! Keurig! Cilientje en Marietje Briars uit Amsterdam mogen hun naam best eens een keertje vergeten te noemen. Dat hindert niets, want hun hand schrift kan ik, na meer dan een half jaar trouwe correspondentie, wel dro men. Fijn, dat jullie zo weinig moeite met de raadsels hebben gehad. De op lossingen zijn alle drie goed, hoor Het was dus Cilientje, die zo was ge vallen. Gelukkig ga je nu weer ge woon naar school. Hoe is het school reisje geweest? Marietje heeft dat feest dus nog voor de boeg. Waar gaat zij met haar klas naar toe? Wiesje van Schaik stuurde drie goede oplossingen en een enorm ge zellige brief. Van Tonia heb ik in een tijdje niets gehoord. Wat zal ze Vrij dag blij zijn geweest! Leuk, dat je zoveel loten verkocht hebt. Hoe oud is het konijntje? Als ze klein zijn, zijn ze schattig. Is het onderjurkje al klaar? Tineke Dienaar woont dus ook in Den Helder. Je hebt zeker al heel wat keren gezwommen? Het wordt nu eindelijk echt zomer! Dea Kramer uit Zaandam is een oude bekende. Leuk weer eens iets van je te horen. Je vond deze raad sels dus gemakkelijker en ook veel aardiger dan het soort puzzles dat we gewoonlijk hebben? Nu, bij de meeste neven en nichten is het net omge keerd. Ja, het is jammer, dat er met iedere week boeken als prijzen wor den uitgeloofd. Dan maakte jij vast een flinke kans ditmaal, want je op lossingen zijn alle drie keurig. Dag Dea 1 Mijn trouwe neef Jan Burger uit Lutjebroek heeft alle raadsels goed op gelost. Ik zal het raadsel van Klaas Poeze opzoeken- Had ik beloofd dat ik het zou plaatsen? En hier is dan warempel een kaart van Klaas Poeze zelf uit Lutjebroek. Je oplossingen zijn alle drie goed hoor! Wat een fijn schoolreisje gaan jullie maken. Aalsmeer, Amsterdam, het Mui- derslot en Valken veen. Wat kun je veel doen en beleven op één dag, he? Veel pleizierl Juultje Krikhoff uit Hoorn- loste twee van de drie raadsels goed op en schreef een lange brief. Begreep je het eerste raadsel niet? Je moet maar eens goed naar de oplossing kijken, dan kom je er vast wel achter. Wat een fijne schoolreis hebben jullie gemaakt. Hoe vond je het uitzicht, daar boven van de Domtoren? Was het helder weer? Waar ben je in een kano geweest? Bij Rhijnauwen misschien? Coba Wagema- ker heeft mogelijk ook wel zin eens een briefje te schrijven. Zit ze by jou in de klas? Doe haar de groeten en ook aan je broertje en zusje. De ge kleurde bloemenrand vind ik erg mooi. Van mijn trouwe nicht Nellie van Leijen uit Obdam kreeg ik een an sichtkaart van het Muiderslot. Wat leuk vind ik dat, Nellie, dat je tijdens je schoolreisje ook aan Tante Paulien ge dacht hebt. Dank je wel hoor! Verder ontving ik nog een brief van Nellie, die ze pal voor het schoolreisje heeft geschreven. Wat jammer, dat je met het derde raadsel geen weg wist. Van de andere twee oplossingen is er één goed, de andere niet. Tot de vol gende keer! Lenie Ton uit Opmeer is een nieuwe nicht. Zij is nog maar acht jaar en toch heeft zij de drie raadsels keurig oogelost. Ben je niet een heel, heel klein beetje geholpen? Ik hoop nog eens vaker van je te horen, nieuwe nicht! Van Zus Bulthuis uit Westwoud kreeg ik een bijzonder lange, bijzon der gezellige brief. Wat een uitvoerig verslag van het schoolreisje naar Utrecht. Nu, je hebt je ogen en oren goed de kost gegeven, hoor! Vond je Bilthoven ook mooi? Nee, ik ben nog nooit boven op de Dom geweest. En ik heb nog wel in Utrecht gewoond! Dom, hè? Je hebt raadsel twee goed opgelost. Jammer, dat je met de ande re twee geen raad wist. O ja, je teke ningen vind ik enig. Dag, Zus! Geertje Meijer uit Zwaag nam het besluit weer eens een lange brief te schrijven. Je oplossing van het tweede raadsel is goed, maar in het eerste zit ten een paar foutjes. Vond je het der de heus te moeilijk? Kijk maar eens naar de oplossing, dan zeg je vast: „O, is dat alles". Jullie schoolreisje ligt dus nog in het verschiet. Amsterdam, Vo- lendim en Marken. Leuk, zeg! Die val partij van je broertje is goed afgelo pen. Nu mag hij zeker niet meer op het dak klimmen. Fijn, dat je zwem men leert. Wat kun je lekker drijven op een kurk, hè? En over een tijdje zonder, dat is nog fijner! Met gespaard zilverpapier kun je altijd wel iemand blij maken. Weet je niemand, dan stuur je het maar naar mij, hoor! Hennie Busch uit Alkmaar heeft de raadsels alle drie keurig opgelost. Vond je ze moeilijk? Aardig van je broer tje, dat hij je even geholpen heeft. Wat een mooie zon heb je getekend, zeg! Tot de volgende keer. Van Frouwkje Dekker uit Alkmaar ontving ik een lange brief en goede oplossingen van alle raadsels. Fijn, dat je nu al weer hele dagen naar school mag gaan. Nu, ik vind 79 een heel gewicht, hoor! En nu maar op naar de 100 pond! Je groeten aan de ne ven en nichten breng ik hierbij over. Dag, Frouwkje! riep Lientje nog vlug uit de gang. „Daar heb ik wat aan", dacht haar oudere broertje kwaad. Met een ruk draaide hij zich op zijn zij, met zijn gezicht naar de muur, om de stralende zomerzon maar niet te zien. TOEN DAANTJE wakker werd zat Opa in een luie stoel naast zijn bed. „Opa", riep Daantje verbaasd uit, „hoe komt U hier Opa lachte tevreden. „Ja Daan, dat had je niet gedacht hè, dat ik je gezelschap zou komen hou den. Je moeder gaf me vanmorgen een seintje en ik ben meteen op de eerste de beste trein gestapt hier naar toe. Ja, ja, die telefoon, een pracht uitvin ding is dat. We mogen Edison wel dankbaar zijn". „Edison?" vroeg Daan tje nieuwsgierig. „Wie is dat, Opa?" Opa ging eens verzitten op zijn stoel. „Edison, jongen, is één van de groot ste uitvinders die ooit geleefd hebben. Wat die man een vijftig jaar geleden al niet uitgevonden heeft. Zal ik je zijn geschiedenis eens vertellen?" Nu, dat vond Daan wat fijn. Hij luisterde met glinsterende ogen naar het boeiende verhaal van de Amerikaan, die op zijn tiende jaar kranten verkocht en als millionnair stierf. „Opa, wat kunt U toch prachtig vertellen", zuchtte Daan, toen Opa uit gesproken was. „Ja jongen", zei Opa, „dat is een gave waar ik mijn hele leven lang machtig veel pleizier van gehad heb. Ilc zal nooit vergeten hoe ik als jong onderwijzer voor mijn eer ste klas stond, daar ergens in een klein Drents dorpje. Een stel bengels was het, daar kun je van op aan. Maar als ik begon te vertellen, dan was het muisjesstil, je kon een speld horen vallenNu, dat kon Daan zich in denken. „Toe Opa, nog een verhaal", smeekte hij. Maar moeder, die zijn woorden hoorde, kwam tussenbeide. „Nee, Opa, we gaan eerst een boter hammetje eten en daarna moeten Daan en U allebei een dutje gaan doen". DE MIDDAG werd haast nog pretti ger dan de ochtend. Moeder, die klaar was met haar bezigheden, haalde een oud album met prentbriefkaarten uit de kast en met zijn drieën maakten ze gezellige reisjes kris-kras door het hele land. Het leek wel of Opa heel Nederland op zijn duimpje kende en Daantje leerde spelenderwijs allerlei dingen, waarvan hij nog nooit had ge hoord. Om zes uur kwam Lientje thuis, op gewonden van alles wat ze beleefd had. „O moes, er was zo'n leuke speeltuin met een draaimolen en een reusachtige wip. We hebben limonade gehad enDe kamerdeur vloog open. En toen was Lientje opeens stil. „Hè, Opa, waarom bent U nu juist ge komen. Nu heeft Daan U helemaal voor zich alleen gehad en ik „Lientje" zei Opa olijk, „ik geloof dat jij in luilekkerland had moeten wo nen". „Waarom Opa?" vroeg Lientje verbaasd. „Nu", lachte Opa, „dat is toch heel eenvoudig: dan had je van twee walletjes tegelijk kunnen eten". Lientje kreeg een kleur. Ze begreep Weike woorden? Het lijkt me voor jullie het leukste om bij deze puzzle zó weinig moge lijk uitleg te geven. Kijk eerst maar goed naar de tekening hierboven (vooral naar de randen) en neem dan de hieronder volgende opgave goed in je op. Ik ben er van overtuigd, dat je di rect aan het oplossen zult slaan. In ieder geval stellen de 49 letters zes woorden voor en de eerste letters van deze woorden samen vormen wéér een woord, zodat de uitkomst totaal zeven woorden is. Hoe luidt de oplossing? eerste woorde-1 d-3 c-4 f-6 a-3 e-6 d-4 tweede woord: f-2 c-5 e-3 g-2 g-3 b-3 c-3 d-6 derde woordf-4 a-6 d-1 g-1 vierde woord: e-5 e-7 g-6 b-2 f-7 g-5 c-2 d-7 vijfde woord: c-1 f-3 a-5 g-4 b-4 f-5 b-5 b-7 d-5 g-7 e-2 a-1 zesde woordb-1 c-6 f-1 d-2 a-2 a-4 e-4 c-7 b-6 a-7 A B c O F Cr G 1 N N A W C N 2 r E H O K 5 N D 1 R e O O A S S A L M 5 N S O A K N T 6 A O A E L S> E N w P M R F G Waf is een bosmerang? Boemerang is de naam van een „werphout" van zeer speciale vorm dat, als het op een bepaalde manier wordt weggegooid, weer op zijn uit gangspunt terugkomt. Om te zien lijkt het wel iets op een kleerhanger. Voor al de Australische wilden maakten van dit wapen gebruik. Andere pri mitieve volkeren kenden het echter ook al. Ze maakten het meest ge bruik van de boemerang voor de jacht op vogels. De wilden kunnen met dit gevaarlijke wapen inderdaad verba zingwekkende resultaten bereiken. wel niet precies dat van die walletjes, maar ze voelde toch heel goed wat Opa bedoelde. O, die Opa. Die kon zo langs zijn neus weg dingen zeggen, die je opeens heel erg beschaamd maakten. TOEN DAAN ging slapen, boog moe der zich nog even over hem heen. „Ik ben trots op je Daan", zei ze, „het is niet zo makkelijk vrolijk te zijn, óók als er tegenvallers komen". Maar Daan vond, dat het niet zo moeilijk was ge weest, hij had wat een fijne dag gehad. Voor het inslapen lag hij nog even na te soezen. Ja, het was een prettige dag geweest, maar wat moeder daar even tegen hem zei, dat was .toch wel het allerprettigste van alles. PAULIEN. 51. Ofschoon de baron het niet wilde bekennen, was hij toch wel door de woorden van zijn vrouw gestreeld. „Zo. ik word dus iri Dierendorp beschouwd als een weldoener, hé?°' zei hij tevre den. „Jammer genoeg, dat het je altijd geld kost", voegde hij er aan toe. „Kom Pieter, zanik op deze mooie dag nu niet over geld", zei de barones, terwijl ze haar man een. strenge blik toewierp- „Kijk liever naar het zonnetje en al dat, mooie groen! Kijk, daar heb je het hek al van ons kasteel. En zie je al die kinderen? Ze staan te zwaaien met vlaggetjes. Dat is allemaal ter ere van ons". Terwijl de taxi stopte, hief de dorpsjeugd een hor itie aan. ..Leve de baron! Hiep, hiep hoera!" klonk het uit alle monden. Voorop stonden na tuurlijk Pim, Pam en Pom en baron Van Potum was werkelijk blij al die bekende gezichten weer terug te zien. Maar er kwamen nog meer verrassin gen. Toen hij uitstapte en de taxi chauffeur wiide betalen, tikte deze verlegen aan zijn petje. „Ik heb er nog eens over nagedacht, meneer de baron, zei hij. „Maar U hebt zoveel voor ons dorp gedaan met die woningbouwle ning en met dat weeshuis en zo, dat ik geen geld van U wens aan te ne men. Het is me een eer geweest omU naar huis te hebben mogen rijden". De baron kon bij dit edelmoedige gebaar niet achterblijven, vooral niet daar zijn vrouw hem in de rug stond te stom pen. „Nee, dat gaat niet, beste vriend", zei hij, terwijl hij zijn portemonnaie te voorschijn haalde. „Jij doet het voor je broodje. Als je dan niets wilt hebben, die dit dan in de spaarpot voor je kin deren". En hij haalde zowaar een bil- jet te voorschijn, maar dat kwam, om dat hij niet anders in zijn portemon- naie had. „Dank u wel, meneer de ba ron, steeds tot uw dienst", stamelde de chauffeur, die zijn geluk nauwelijks ge loven kon. „Het -is niets, beste vriend", zei de baron nonchalant, terwijl zijn vrouw goedkeurend knikte. RP3 FP3 SE10CHR0ME (Advertentie, Ing. Med.) MOEILIJKHEDEN XE OOSTERHOUT Naar wy vernemen heersen er al ge ruime tijd in de boezem der Ned. Herv. gemeente te Oosterhout (N.-Br.) ernstige moeilijkheden, die haar oorzaak vinden in het feit, dat de kerkelijke colleges met de predikant, ds C. C. Blits, niet kunnen samenwerken. Thans hebben alle leden van de kerkeraad, van de kerkvoogdy en van het college van notabelen collectief hun ontslag genomen. De classicale ver gadering, die in de zaak gemengd is, heeft een ouderling uit Breda aangewezen om te doen wat des kerkeraads is en de pre dikant Zondags naar de kansel te gelei den. Jl. Zondag waren er maar zestien kerkgangers. Ds Blitz staat sedert 1948 in de gemeente Oosterhout en was te voren een paar jaar legerpredikant en predikant te Horssen. Mies wilde een foto van zichzelf, Wie maakte er zo één? Ze vond maar niemand, dus dacht ze: „Dan doe ik het alleen!" Want in het toer :l van de muis, Daar zat een automaatje. Druk af, ga zitten op de stoel En knip.sta je op het plaatje. Alles was klaar, Mies drukte af, Nu had ze tien seconden. Ze rende weg, maar zag niet, De bussen die daar stonden. Ze viel pats-boem al in het gras. „Mijn foto", riep ze kwaad. Stond op en rende naar de stoel. Nu was de muis te laat Er was een kansje dat de plaat Tóch goed nog was misschien. Maar toen de muis de foto zag, Was er heel geen muis te zien. In het foldertje „Annie en Jan gaan I trouwen", een nieuwe uitgave van het I Gezinsbegrotingsinstituut te Rotterdam, I wordt de jongelui, die trouwplannen I hebben, op populaire wijze verteld, hoe zij zo degelijk mogelijk hun uitzet kun-1 nen samenstellen. Natuurlijk wordt er I in dit bestek ook gewaarschuwd tegen I het lokkende afbetalingssysteem, datl soms zo'n druk op de gezinnen legt, datl de voeding daardoor in de knoei komt.| Bereidt de grote stap goed voor. Als er I eenmaal kinderen zijn blijft er voorl sparen niet veel meer over, aldus dezel brochure, die wij zeer kunnen aanbeve-f len. (Advertentie, log. Mod.) 41. Maar toen, heel zichtbaar, hield zij op, blijkbaar merkend dat iets meer overtuigends nodig was. Haar blik dwaalde naar 't bedje. Zij zei: „Ik denk, dat hij zijn hoofdje gestoten heeft, toen hij zich net omdraaide. Niets om van te schrikken, maar", glimlachte zij, ,,'t kon hem wel met een erge schrik wakker maken, niet?" De verklaring was plausibel en ge loofwaardig. Maar Lynne hoorde er va gelijk naar, zo plotseling en op verba zingwekkende wijze had haar wezen iets ontdekt; haar wezen dat, nog geen vijf minuten geleden, zijn indrukken had opgetekend van deze kamer, tot in de kleinste details. In de bijna ondeelbare tijdsduur van dat ogenblik, had ze iets opgemerkt, dat al haar concentratievermogen zo in beslag nam, dat Beatrice Penda in ver getelheid raakte; zelfs Peter werd ver geten. Voor Lynne Carrick, die jarenlang in de apotheek van een ziekenhuis ge werkt had, gaf de verplaatsing van een flesje, een tube, een pot, een plot seling en ogenblikkelijk bewust* wor-> den, een gevoel van verstoorde nauw keurigheid, van een gevaarvol gewijzig de sleurgang. Voor deze zelfde Lynne Carrick met haar vergaand ontwikkelde accuratesse, was dus de verplaatsing van een rose email en zilveren sigarettendoos van de toilettafel naar 't beddetafeitje een onmiddellijk opgemerkt feit. Een ongelooflijk,maar ook een beslis send feit: een onbestaanbaar, maar ook e'n duidelijk zichtbaar feit. Een ver bazingwekkend feit, dat vol van ver rassende mogelijkheden was. Naar voren lopend, haar gezicht on doorgrondelijk, bemerkte zij nog ande re feiten: dat de doos nu open was, dat de aansteker die eerst, op de deksel gelegen had ook op het beddetafel- tje lag. En uit een asbakje steeg het kronkelend blauw rookpluimpje op, van een sigaret die geen minuut ge leden aangestoken was. Toen zij bij 't bedje kwam spoorde haar onderbewustzijn haar aan Peter op te tillen en hem te troosten, wat zij dan ook deed. Hij verborg zijn behuild gezichtje tegen haar borst, net als een klein dier. dat door iemand geschopt was. En ondertusen tekende haar opmer kingsvermogen iets op dat de waar heid was en de schok die haar dat gaf vloog als een electrische stroom langs haar rug. De positieve waarheid, dat niemand Beatrice's kamer binnen was gekomen vandat ogenblik af dat zij, Lynne die vijf minuten geleden ver laten had. Dat was één vaststaand feit en toen de allergrootste waarheid, waar de eer ste als een open weg naar toe leidde: dat dit wezen bij wie de mogelijkheid om te lopen vernietigd was, die tot aan iet uiterste de nai„.e goedheid van Patricia Garron leegzoog als ook het schuldgevoel en het medelijden van Bryce, die de alleenheerschappij over dit huis had gewonnen, die door haar gebrek elk vereiste in haar leven be reikt had met (tot nu toe) slechts één enkele uitzondering: dat van Brvce en die de herinnering aan Lorna onder gedompeld had in 't slijk van haar na ijver: die was van haar bed opgestaan, was de kamer doorgelopen en had de sigarettendoos en de aansteker mee te rug gebracht. Dit gebroken wezen, dat in bed getild moest worden door de sterke armen van Rosina, was naar haar bed teruggegaan zonder hulp had aan haar verlangen naar een sigaret toegegeven; en de sigaret lag daar in 't asbakje brandend. Zij had gelopen, 't Was onbegrijpe lijk en bijkans verschrikkelijk. Peter was nu stil en duwde alleen zijn vuistjes in zijn oogjes en wreef ze half boos half slaperig. Lynne wendde haar blik naar hem toe: „Waarom zo boos, Pieps?" fluisterde zij. En haar ogen waren gericht op een rode vlek juist boven zijn wang; en die had daar wel eens kunnen ontstaan door iemands knokkels. Zij begon met hem de kamer op en neer te lopen en voelde zichzelf als een insect, onder de microscoop van Beatrice's ogen. Zij hoorde dat Bea trice zei: „Hij zou wel gauw stil ge worden zijn. U had geen moeite moe ten doen, juffrouw Carrick". En on dertussen mat zij de afstand tussen 't bed en de toilettafel en telde zij hoe veel stappen Beatrice heen en weer gemaakt had. En de rook van Beatri ce's sigaret dreef door de kamer en in haar neus. Peter kwam in haar armen tot rust, zij bracht hem terug en legde hem neer. En toen het zeker was, dat hij in slaap gevallen was, zei Beatrice: „Ik had best voor hem kunnen zor gen, weet u". Lynne dacht: „Er zijn verschillende manieren om voor een baby te zorgen. Eén daarvan is: bang maken. Die manier heeft hij nooit meegemaakt en hij is gevoelig en 't zou hem kun nen veranderen, aan zijn geest een verkeerde richting kunnen geven, hem schuw maken, zijn vertrouwen schok ken, hem laf maken". En hoewel 't haar aan haar verstand gebracht was dat zij overcompleet was in de Casa en haar opstandige trots haar uitdrukkelijk zei, dat zij direct de volgende dag moest vertrek ken, wist zij dat zij dat niet 'zou doen. Er waren dingen 'ie gedaan moes ten worden vóór dat zij wegging: het voor Peter zeker maken dat zijn toe komst gewaarborgd zou zijn tegen deze achterbakse manier van hem klein te krijgen; de erkenning op vriendelijke en rechtmatige wijze van Lorna; en, wat gebiedend nood zakelijk was: het aan de kaak stellen van dit gemene, verdorven wezen, welks levensopvattingen buiten elke fatsoenlijkheid stonden. Maar je kon niet iemand, zo bewa pend met deugdelijkheid als Beatrice Penda, ontmaskeren door openlijke beschuldigingen. Die zouden slechts worden weerlegd en je zou vallen en niets bereiken. Je moest geduld te genover geduld zetten, list tegenover list, gedachte tegenover gedachte. Je verzamelde je bewijzen, totdat die heel sterk stonden. Dat kon niet in korte tijd bereikt worden. Zij ging naar 't beddentafeltje toe en zei: „Mag ik?", terwijl zij een si garet nam. „Die verraderlijke gewoon te, die je onmerkbaar aanneemt! U rookt nogal veel, is 't niet, juffrouw Penda?" „Sedert mijn ongeluk, ja. Als ik wakker wordt natuurlijk slaap ik heel slecht neem ik automatisch 'n sigaret". „Vreselijk als zij bij ongeluk bui ten uw bereik geweest warei Indien dat ooit mocht gebeuren, denkt U er dan aan, dat ik hiernaast ben en klopt u dan op de muur". „Hoe vriendelijk, maar 't gebeurt nooit zei Beatrice. En zij voegde er langzaam aan toe, zoals iemand die een getuigenis onder ede aflegt, en 't scheen Lynne toe, dat zij teveel na druk op het feit legde: „Deze doos ligt altijd ider mijn bereik. Bryce zorgt ervoor, dat zij gevuld blijft. Zij staat altijd hier". „Dat 's nog eens goede verzorging!" merkte Lynne luchtig op, en wist toen dat Beatrice haar argwaan doorzien had. Een glimlach gleed over Beatrice's lippen, haar gezichtsuitdrukking was gericht op iets ver weg, als een visi oen: „Men zou het toewijding kunnen noemen". Lynnt keek naar 't rustige en mooie gezicht en dacht: „Je zou net zo goed kunnen proberen om de sluisdeuren van 't Panamakanaal open t zetten, als de Garrons te overtuigen dat zij kan lopen en gelopen heeft". (Wordt vervolgd; BEL CANTO. Achter deze fraaie term verschuilt zich de stijl van zingen van de Italiaanse opera, met name voor de sopranen zeer in zwang: hoge noten en lange, ingewikkelde en daardoor zeer veel technische kennis eisende versieringen. In het hier aange kondigde programma-tje hoort men deze vorm ook van Fran se componisten voor verschil lende stemmen, op zichzelf reeds een opmerkelijk verschijnsel te meer. Ook zuiver muzikaal is het de moeite waard; we vonden er verschillende fragmenten uit be langrijke, minder bekende wer ken van vooraanstaande compo nisten. Zaterdag 18.20 over Hil- ZATERDAG 27 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 uurl K.R.O. 7.00 Nieuws: 7.15 Gewijdel muziek; 7.45 Morgengebed en lit. kal.;| 8.00 Nieuws en weerbericht; 8.15 Gram-lf 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstan* den; 9.40 Gram.; 10-00 Voor de kleuters;! 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; ÏU'I Chansons; 12.00 Angelus; 12.03 Gramll 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen;f 12.33 Amusementsmuziek; 12.50 T-T.*| Races; 13.00 Nieuws en katholiek nieuw.'! 13.20 Metropole-orkest; 14.00 Boekbesprf 14.10 Gram.; 14.20 Amateursprogr.; 14.51 Kron. van Letteren en Kunsten; 15.51 T.T.-Races; 16.15 De schoonheid van hfl Gregoriaans; 16.45 Gram.; 17.00 T.Tl Races; 17.20 Voor de jeugd; 18.15 Jourf nalistiek weekoverzicht; 18.25 Hammond orgelspel; 18-40 Militaire reportages; 19.0® Nieuws; 19.10 Sport; 19.20 Parlementai'l overzicht; 19.30 Gram.; 20.25 De gewoel man; 20.30 Lichtbaken; 20.50 Gevarieerd!! muziek; 21.00 Ausementsmuziek; 21$! Actualiteiten; 21.45 Promenade-orkest ^1 soliste; 22.30 Wij luiden de Zondag ljj| 23.00 Nieuws in Esperanto; 23-2524.0Ö| Gram. HILVERSUM n, 298 m., 7.00 VAH^I 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPS0! 20.00—24 00 VARA. 7.00 Nieuws; W*| Gym.; 7.33 Gram.; 8.00 Nieuws; Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gy^'l 9.10 Gram.; 10-00 „Tijdelijk uitgesc^H keld", causerie; 10.05 MorgenwijdinH 10.20 Voor de arbeiders in de continua l drijven; 11.30 Pianorecital; 12.00 Gram; f J2.30 Land- en tuinbouwmededelingen' 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 orkest; 13-50 Radio week journaal; IJ**'I Gram. (Met comm.); 14.45 Huismus»! 15 00 Amateursprogramma; 15.25 Boekt spreking; 15.40 Radio Philharmonisch kest en solist; 16.35 Sportpraatje; l6, I Gram.; 17.20 Voor de jeugd; 18.00 Ni«g| en commentaar; 18.20 Gram.; 19.00 An I tieke staalkaart; 19.30 „Passeparto" I causerie; 19.40 „Het Oude Testament deze tijd", causerie; 19.55 „Deze causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; -1 Socialistisch commentaar; 21.30 Gein®? koor; 22.00 „Dodenhuis", hoorspel; 2 - Gevarieerde muziek; 23.00 Nieuws; 2 fl 24.00 Gram. „Sunbeam sandals*, Hawaian Look. gehet leder, met poro crèp zool, In diverse vrij van huur te koop. Ind 3 slaapk. bergzolder, plaats Prima staat. Aanvaarding MAKELAARDIJ VAN DE Kennemerstraatw ROyCO KIPPENSOEP DOET BESLIST NIET0NDEP VOOR EIGENGEMAAKTE. Uw man is misschien gee dokier, maarchauffeur, of boel houder of timmerman. Het doe' er niet toeHij werkt. Hij spant zich in. Ook voot hem komt er elke dag zo'n ogen blik, waarop hij verlangt naar iets hartigsiets opwekkenés 'n Geurige beker Royco Kippensoep is dan een uit komst. Dat geldt ook voor U en niet te vergeten voo deren. U moet eens zien, hoe di

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6