Is het „fondsbrilletje' toch niet verloren? D.D.D. Wat verwacht U van de zomer a&tty'/t r Het buitenland verwacht veel van Nederlandse ploeg Veteranendag te CASTRICUM uitstekend geslaagd Om het geluk van Peter RONDE VAN FRANKRIJK 1953 De Tour is lichter, maar geen peuleschilletje Een grootmoedig ziekenfonds Vragen over schenkingen aan kindertehuizen e.d. Tjast van zenuwen Oud-voetballers speelden vaak een zeer goede partij Huid uitslag Pirn, Pamf Pom en de wonderlamp INSTORTINGEN VAN ST. PIETERSBERG door Kittg Lessels Luister eens naar: Radioprogramma LIKDOORNS BS" (Van onze speciale verslaggevers) STRAATSBURG, 28 JUNI. Nederland is het vorig jaar zo verrassend goed voor de dag gekomen in de Tour, dat we een beetje huiverig worden als we denken aan de verwachtingen, die daardoor allerwege zijn gewekt. Nog in 1951 beschouwde Goddet onze ploeg vooral in het licht van de toekomst. Het kwam er toen op aan blijken te geven van goede wil, strijdlust en durf, de prestaties op zichzelf telden pas in de tweede plaats. Anders gezegd, de organisatoren letten meer op het potentieel dan op de actuele verrichtingen. Daarom ook kwam Goddet ons in het begin van die Tour zeggen, dat hij speciaal de „esprit de combativité" van Voorting in de eerste etappes zo bijzonder op prijs had gesteld. En toen kort na de tuimeling van Wim van Est in een ravijn van de Pyreneeën onze hele ploeg van het strijdtoneel verdween, was dit voor ons eigenlijk een groter teleurstelling dan voor de Franse wedstrijdleiding. Die had er zich al van overtuigd, dat Nederland in de naaste toekomst mee zou gaan tellen op de weg, en dat was haar voldoende. NA DE SUCCESSEN van verleden Jaar een voltallige ploeg aan de finish en een Jan Nolten, die zich ont popt had als de grote revelatie van de Tour staan de zaken wel even an ders. Noblesse oblige, en men zal zich niet meer tevreden stellen met schone beloften doch op daadwerkelijke suc cessen rekenen. Voor het eerst, en dat is op zichzelf een eer, treden we aan met een team, dat numeriek even sterk is als de andere landenploegen. Aan de ene kant is dat natuurlijk een voor deel. Maar het vergroot de verantwoor delijkheid en verzwaart de taak van de ploegleider Fellenaars. Het is al een heel karwei de goede geest te hand haven in een ploeg van acht. Maar de eenheid te bewaren in een gezelschap van tien stelt nog aanmerkelijk hogere eisen. EEN ANDERE gunstige omstandig heid is, dat de samenstelling van de ploeg bij ons glad verlopen kon yerr geleken bij vier of vijf andere landen. Dit is natuurlijk goeddeels toe te schrij ven aan het feit, dat de keuze beperkt was. Ieder kon al lang te voren een gokje wagen noe de officiële ploeg er uit zou zien, men kon nooit meer dan twee of drie man mis zijn. Er is ten slotte enig rumoer ontstaan over de niet-verkiezing van Dekkers. Maar dit had niets om het lijf vergeleken bij het misbaar rond de kwestie Coppi-Bartali in Italië of de controverse Kubler-Ko- blet in Zwitserland, bij de woede in Spaanse wielerkringen over het voor bijgaan van Poblet en Bernardo Ruiz, en bij de diepgaande meningsverschil len in België waar een bekend Brussels sportblad onomwonden sprak van een „selectie te kwader trouw". MEN IS het er, geloven wij, in ons land wel ongeveer over eens, dat de ploeg, die 3 Juli te Straatsburg zal star ten voor het grote rondenavontuur, als geheel de sterkste is, welke wij op de weg kunnen sturen. Wat zij presteren zal hangt, behalve van haarzelf, af van de wedstrijdformule en van de tegen standers. Deze formule maakt het de super-cracks niet onmogelijk, maar wel moeilijker om te winnen, en schept groter kansen voor de „middenstan ders", waartoe wij ook onze renners moeten rekenen. Wim van Est, onze beste man, is een super-crack als het Bordeaux-Parijs betreft, niet in een etappe wedstrijd als de Tour en de Giro. In dit laatste opzicht zal niemand hem op één lijn durven stellen met Coppi en Koblet. Maar hij is een man van grote klasse, begiftigd met een onver woestbaar physiek, moedig, volhardend en eerzuchtig, en momenteel in prima conditie. Met de steun van zijn ploeg maats moet hij een prestatie kunnen le veren, waar we trots °P kunnen zijn, Nolten heeft verleden jaar in de Tour en daarvóór in de Route de France zo veel indruk gemaakt op de buitenland se experts, dat hij thans nog aangewe zen wordt als de toekomstige opvolger van Koblet en Coppi. Dat hij in de Ron de van de Dauphiné eigenlijk gepres teerd heeft wordt verklaard uit het feit, dat die wedstrijd door hem als training werd Opgevat. In elk geval had Nolten al op grond van zijn sensatio nele Tour van verleden jaar, recht op een plaats in onze ploeg, ook al be staat enige onzekerheid wat zijn huidi ge morele en lichamelijke conditie aan gaat. Wagtmans, Roks, Suykerbuyk en Van Breenen hebben zich in de Giro kunnen voorbereiden op het werk, dat hun thans wacht, tot tevredenheid van Fellenaars, die beter dan wie ook tot oordelen bevoegd is. Op Gerrit Voor- tings keuze zal niemand iets aan te merken hebben, men weet wat men heeft aan deze renner met zijn sterk ontwikkeld verantwoordelijkheidsge voel. Van Adri Voorting heeft Van Est, óók iemand die een renner kan beoordelen, grote verwachtingen; hij moet hem zelfs tegenover een buiten lands journalist hebben aangeduid als een tweede Schulte. Henk Stevens is een van onze meest belovende coming- men, en de veteraan Jef Janssen heeft zijn ervaring mee, 'zijn taaiheid, zijn vurige wil om van elke course iets goeds te maken, en zijn conditie, die uitstekend kan worden genoemd. Al met al een ploeg met mogelijkheden, die in staat moet worden geacht ons land op eervolle wijze te vertegenwoordigen. DE TOUR IS, als gezegd, niet zo zwaar als voorgaande jaren. Maar ze is geen peuleschilletje, de grote cols in de Pyreneeën en de Alpen komen nog altijd voor in het routeschema, al zijn ze wat anders verdeeld over kor tere etappes. Verder zullen de tientallen Fransen regionalen, tuk op successen, die de aandacht trekken en op prijzen, die niet te versmaden zijn, er wel voor zorgen dat ook overwinningen in de vlakke etappes duur betaald moeten worden. Men verwacht van onze jon gens goede en zelfs brillante verrichtin gen. En willen ze die leveren dan zul len ze durf, initiatief en strijdlust moe ten tonen, en man voor man moeten vechten tot aan de alleruiterste grens van hun krachten. Hopen we, dat dit inderdaad zal gebeuren, want dan be hoeven we ons geen zorgen te maken over het eindresultaat, al mikken we niet op een individuele zege, noch op een eerste plaats in het ploegenklasse- ment. Het Eerste Kamerlid De Vos van Steenwijk heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid gevraagd of het waar is, dat het R.K. centrale zie kenfonds te Tilburg aan de KAB en enkele aanverwante organisaties schen kingen heeft gedaan, die meer dan een kwart mïllioen belopen. Zo ja, vraagt dit Kamerlid, acht de minister het dan juist dat ziekenfond sen belangrijke giften doen aan instel lingen die met het doel waarvoor de ziekenfondsen zijn opgericht niet in rechtstreeks verband staan? (De schen kingen kwamen nl. ten goede aan kin derhuizen e.d.). Tenslotte wordt ge vraagd welke maatregelen de minister denkt te nemen of te bevorderen. Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. (Advertentie. Ing. Med.) BIJNA VIERHONDERD VETERANEN-VOETBALLERS hebben Zondag de voetbalschoenen aangetrokken en het warme Junizonnetje getrotseerd om eens te laten zien dat ze nog konden voetballen. Dat was trouwens niet de enige reden, waarom er zovelen waren opgekomen. De andere is, dat zulk een veteranendag een prachtige gelegenheid biedt, om al de oude kennissen, tegen wie men eens in het krijt is getreden, te zien en te spreken. Zo werd deze dag een even sportieve als gezellige ontmoeting. Het werd weliswaar geen concours d'eleganee, maar toch kreeg men in verschillende wedstrijden af en toe voetbal van klasse te zien. OET TORNOOI werd gespeeld in tien groepen op vier velden. Het bestuur van CSV had namelijk niet alleen de twee velden van de eigen club beschik baar gesteld, maar ook de beschikking weten te krijgen over de twee velden bij het Johanneshof. De organisatie was voortreffelijk. De eerste wedstrijd begon om 10.15, de laatste eindigde om 5.15, alles verliep vrijwel volgens het tijd schema. De leiding berustte bij de heer J. E. L. van Ketel uit Schagen, die werd bijgestaan door bestuurders en leden van CSV. In alle groepen werd een halve competitie gespeeld. De uitslagen hiervan waren als volgt: Groep A: Alcmaria V.WFC 70; Hollandia—OSV 0—2; WFC—Hollandia 2—5; Alcm. V.—OCV 6—8 (OSV wint). Groep B: Alkm. BoysKW 31; Purmersteyn—ZW 1—3; KW—Pur- mersteyji 12; Alkm. Boys—ZW 41 (Alkm. Boys wint). Groep C: AssendelftBergen 05; CSVZaandijk 54; AssendelftZaan dijk 9—6; Bergen—CSV 20 (Bergen wint). Groep D: EVCWatervogels 28; Schagen-Zaanlandia 02; EVCScha gen 15; WatervogelsZaanlandia 31 (Waterv. wint). Groep E: OudesluisDe Rijp 32; SuccesUitgeest 10; De RijpUit geest 14; Oudesluis—Succes 0-3 (Suc ces wint). Groep F: AlkmaarBerkhout 01; Nieuwe Niedorp—Zaanse Boys 30 (Zaanse Boys niet opgekomen); Alk maarZaanse Boys (id) 30; Berk houtNieuwe Niedorp 02 (N. Niedorp wint) Groep G: KaagvogelsRCZ (RCZ n.o.); AGSVSchoorl 30 (Schoorl n.o.); Kaagvogels—AGSV 41 (Kaag vogels wint). Groep H: Assendelft IIODIZ 12; 'ScheidsrechtersWFC 21; Assendelft —WFC 7—6; ODIZ—Scheidsrechters 0—1 (scheidsr. wint.). Groep I: GVOPurmerend 52; Alw. Forward—Flevo 21; Purmerend—Fle- vo 3—0; GVO—Alw. Forw. 1—0 (GVO wint). Groep J: BerdosUS VU 01; HSV SEW 3—0 (SEW n.o.); Berdos—SEW 3—0 (idem); USVU—HSV 1—2 (HSV wint). MA AFLOOP van het tornooi heeft de heer G. Sougé, voorzitter van de af deling Noord-Holland van de KNVB, de deelnemers toegesproken. Wat is nu, zo vroeg de heer Sougé zich af, de betekenis van zo'n vetera nendag? Dat is een vraag, die nog al eens wordt gesteld. Naast de adspiran- ten- en juniorendagen heeft echter zulk een ontmoeting wel degelijk waarde. Wij hebben er allen belang bij, dat de band met onze oude spelers blijft be staan. Wij moeten immers leiders voor onze jeugdelftallen hebben, en niet te vergeten: scheidsrechters. De heer Sougé toonde zich bijzonder ingenomen met de wijze, waarop deze ontmoeting was georganiseerd en met de voorhanden accommodatie die men zelden zo goed aantreft. Als uitdruk' king van zijn erkentelijkheid speldde hij het eerst de voorzitter van CSV, de heer P. L. Duinker, het herinneringsin signe op de borst. Daarna reikte hij aan de voorzitters der tien winnende ver enigingen de speldjes voor de leden der elftallen met een toepasselijk woord uit. huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN AraDDen en peuteren m&akl de kwaal steeds erger. De hel* der vloeibare D.D.D. dringt diep in de poriën door» zul- art, ontsmet en geneest de (Advertentie. Ing. Med.) Als de zomer zich dit jaar maar eens aan de kalender houdt, dan ja danDan zou het leven goed zijn! Dan gaf de zomer wat U er ieder jaar opnieuw van verwacht: zon en mooie vacantie- dagen. Jaals het weer nèt zo betrouwbaar zou zijn als de kwaliteit van King's Cross, dan maakte de zomer het ieder naar de zin. Net zoals King's Cross het zijn honderd duizenden vaste rokers doet. Want: op het goede van King's Cross kunt U ALTIJD rekenen! De sigaret met het grootste aantal vaste rokers! (Advertentie. Ing. Med.) Op een te Utrecht gehouden verga dering van de landelijke raad der fe deratie Verenigde Maatschappij-Zieken fondsen is door de voorzitter dezer federatie verklaard, dat het streven 53. Nu, laar waren Pim, Pam en Pom direct voor te vinden en achter de baron aan liepen zij het kasteel binnen naar de zitkamer, waar me vrouw Babbelgraag al bezig was de koffers uit te pakken. „Zo, zijn jullie daar weer, jongens," riep ze opgewekt. „En was de tuin mooi, man?" vervolg de ze tot haar echtgenoot. „Ik wist niet, wat ik zag," antwoordde deze tevreden. „De tuin heeft er in jaren niet zo mooi uitgezien." „Ik ben blij dat te horen," zei de baronesse. „Zodra ik klaar ben met uitpakken, ga ik óók eens kijken, maar eerst heb ik een verrassing voor jullie." En ze dook weer in haar koffer. „Ja," vervolgde de baron. „We hebben voor jullie alle drie wat uitgezocht hoor, op de markt in Bagdad. Het zijn dus echte souvenirs." Pim, Pam* en Pom glunderden van genoegen. Zoals iedereen vonden zij het heerlijk ■m een cadeautje te krijgen, ook al riep Pim grootmoedig, dat het helemaal niet nodig was. Maar zijn broertjes ga ven hem een schop tegen zijn enkel en toen hield hij maar gauw zijn mond. Gelukkig hadden de baron en zijn vrouw niets bemerkt. erop gericht is afgekapte verstrekkin gen, in het bijzonder brillen en de bij betaling op het ziekenvervoer, in de hoofdverzekering terug te brengen. Uitgaande van het devies „Gezond heid gaat voor", eisen de ziekenfond sen hulp van overheidswege. Het hui dige honorarium van de huisarts werd veel te laag genoemd en men probeert aan gerechtvaardigde verlangens in deze te voldoen. Minister Suurhoff, die de vergade ring bijwoonde, verklaarde dat de zie kenfondsen waar zullen moeten ma ken, dat de wettelijke verzekering aan hen kan worden overgelaten. Slaagt men hier niet in, dan zal de regering haars ondanks moeten ingrijpen en de knoop doorhakken. Dc regering heeft geen neiging het Engelse voorbeeld te volgen, maar dan moeten de fondsen er ook het beste van maken. De zo noodzakelijke onderlinge eenheid moet er komen. Als gevolg van cementafgravingen heb ben zich de laatste tijd instortingen voor gedaan in en om de Sint Pietersberg te Maastricht. Het zuidelijke gebied zal in Augustus geheel worden afgesloten. Er zijn in vele gangen gaten van meer dan vijftig meter middellijn ontstaan en daar- bij is ook de roemruchte steen „Khaba", middelpunt van vele romantische smok kelverhalen, verdwenen. Smokkelaars, die via een geheime gang naar België wil den gaan moesten eerst deze steen vin den, voordat ztf de ingang van de smo- kelgang konden bereiken. De Luikerweg is voor het verkeer afgesloten. 43. Gedurende die dagen had Max Leon zijn geregeld bezoek aan de Casa ge bracht. Lynne bestudeerde hem van 't standpunt uit, dat Beatrice zou kunnen lopen, en rij begreep er niets van, maar haar overtuiging was niet geschokt. Zou 't mogelijk zijn dat Leon, de knap pe jonge chirurg van de Santa Martine Kliniek, volkomen gefaald had om Beatrice's bedrog te doorzien? Was zijn geest zo bezig met te zoeken naar de onbegrijpelijke (en niet bestaande) oor zaken van haar onvolwaardigheid, dat hij de simpele waarheid niet zag, dat zij kon lopen? Dit probleem van Leon raakte zo verward met Lynne's eigen problemen dat, toen zij op een avond naar huis ging, nadat zij weer een briefje ge bracht had op Rockley en zij Max Leon tegen kwam, zij op dat ogenblik het besluit nam om de zaak met hem uit te praten, 't Eerlijk uit te praten Hij was neutraal, hij was onpartijdig er was geen persoonlijk vooroordeel bij hem, zoals bij de Garrons. Zij ver wonderde zich eigenlijk, dat zü dit niet eerder bedacht had. Hun ontmoeting vond plaats bijna vlak voor 't toegangshek van de Santa Martine. Hij was op 't hete trotoirblij ven staan, achter zijn slanke figuur was de goed onderhouden tuin van de kliniek te zien, 't zonlicht viel schuin over zijn schouders en deed zijn juk beenderen scherp uitkomen, zodat zijn gezicht er bijna ingevallen uitzag. „De apothekeres Is aan 't rondkijken geweest in onze buitenwijk van An- con?" vroeg hij meer uit beleefdheid, dan uit belangstelling. „Nee, alleen maar 'n briefje gebracht op die plek van grote melancholie en vervallen pracht, de residentie van de Penda's. Zo, de gehele dag door, loop ik als een pendeldienst naar de winkels om hier iets bij te zoeken en dat te ruilen, ik heb 't nog nooit in mijn 'even zo druk gehad met nietsdoen". Toen hield zij op met de luchtige grappenmakerij. „Dokter Leon", zij was gespannen en heel wanhopig, „ik ben blij dat we elkaar op deze wijze ontmoeten, ver van de Casa Garron, waar wij kunnen spre ken zonder bespied en waarschijnlijk beluisterd te worden". Hij nam haar eens op. „U bent ge heimzinnig?" Toen wachtte hij, zonder haar te helpen, zonder haar aan te moedigen, 't Kwam haar voor, dat zijn wezen zich voor haar toesloot: 't. was net alsof men door een venster keek en t zonneblind plotseling dicht ging. „Deze zaak is geheimzinnig", zei zij en haar blik was 'zo strak op hem ge richt, dat hij er niet aan kon ontsnap pen. „Ik ben juist lang genoeg in de Casa Garron geweest om te ontdekken, dat de meeste zaken rondom juffrouw Pendaheen geheimzinnig zijn". „Juffrouw Penda?" Hij herhaalde de naam langzaam en met een wonderlijke, trage stembuiging, 't Was net alsof zijn stem mank was geworden en moei'ijk langs een weg liep, vol hinderlijke wagensporen. Toen deed hij moeite om op meer effen terrein te komen. Maar zij was niet misleid door zijn, een weinig spottend: „U moet wel erg overgevoe lig zijn! Voor mij is juffrouw Pen- da...." „Een normaal, ongecompliceerd chi rurgisch geval?" daagde zij hem uit. ,Niet ingewikkeld? Niet op de een of andere wijze een raadsel?" Haar ondubbelzinnigheid eiste dat er van zijn kant geen uitvluchten zouden zijn. Toch, heel even, kon men zien dat hij ervan terugschrok om 't resultaat onder de ogen te zien. Zijn blik was weifelend; hij was niet op zijn gemak, zijn zenuwen waren gespannen; zijn ge zicht werd bleek; hij was omzichtig, op zijn qui vive. Toen, heel kalm, zei hli: „Waar doelt u op?". En zij antwoordde: „Dat uw pa tient kan lopen. Zelfs dat zij gelopen hééft." Toen sprak zij gehaast in snel tempo omdat zij hem wilde overtui gen vóórdat hij haar relaas in stuk ken kon hakken met het ontleedmes van zijn chirurgische wetenschap „Denk niet, dat ik een aanmatigende dwaas ben, dokter Leon; ik werkte te lang in een ziekenhuis om niet te realiseren, hoe weinig ik van uw afdeling afweet. In het geval van juf frouw Penda weet ik niets van haar verwondingen af. Mijn wijsheid over haar is oppervlakkig; ik kan zelfs niet verklaren, dat ik haar heb zien lopen. Tóch weet ik dat zij gelopen heeft en wel de gehele lengte van haar kamer en terug". En zij vertelde het gebeurde met de sigarettendoos en onderwijl bestu deerde zij zijn gezicht, waar zij vrien delijkheid, menselijk gevoel en, steeds door die vervolgde uitdrukking van een onrustig gemoed, op zag. Zij verwachtte een beleefde maar afwijzende opmerking te krijgen, toen hij zei: „Dat verwondert en interes seert mij zeer, juffrouw Carrick. Maar dit is niet iets om staande, op straat, te bespreken. Mijn zitkamer in het ziekenhuis is koel en veel gezelliger". Zijn veranderde houding van tegen stander naar belangstellende was snel. Zij was nog niet van haar verbazing bekomen, toen zij het park doorlie pen en het uitgestrekte, muskieten- vrije gebouw met zijn met kopergaas bedekte deuren en vensters bereikten. Aan het einde van de groen-betegel- de gang opende hij een deur. Zijn zitkamer deed prettig aan: diepe armstoelen, een mooi-gebeeldhouwde schrijftafel, verscheidene kleine en zeer mooie schilderijtjes op de groene muren en het gouden licht van de avondzon, die tussen de jalouzieën en de ramen naar binnen kwam kruipen. Hij zette een stoel voor haar neer aan de andere kant van zijn schrijf tafel en gedurende enige tijd zat hij st.l na te denken. Toen begon hij te spreken; en zij voelde dat ieder woord zorgvuldig uitgekozen was en wist toen, dat hij probeerde haar te weer staan. Hij zou vriendelijk en toegeef lijk zijn, maar of het was uit beroeps trots of om een meer ondoorgronde lijke reden, hij zou haar uitspraak teniet doen. (Wordt vervolgd). MANNENKOOR APOLLO, onder leiding van Fred Roeske. Deze Amsterdamse Koninklijke Man- nenzangvereniging neemt onder de Nederlandse mannenkoren een- jelfde plaats in als het Concert jebouworkest onder de orkesten, liet staat op een zeer-grote„— en eenzame hoogte en is interna tionaal beroemd. Daarom is het de moeite waard, er eens naar te luisteren en te ervaren, wat een uitstekend dirigent met uitste kend materiaal vermag. Het is Roeske's laatste concert: hij legt de dirigeerstaf op 84-jarige leeftijd neer... (Dinsdag 19.30 over Hilversum 11, 298 m.) DINSDAG 30 JUNI HILVERSUM I, 402 m., 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws; 7,15 Kinderkoor; 7.45 Morgenbed en lit. kalender; 8.00 Nieuws en weerbericht; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9-35 Waterstanden; 9.40 „Lichtbaken", causerie; 10.00 Voor da kinderen; 10.15 Gram.; 11.00 Voor da vrouw; 11.30 Schoolradio; 12.00 Angelus; J2.03 Gram.; 12.3012.33 Land en tuin- bouwmededelingen; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Amusementsmuziek; 14.00 Gevarieerde muziek; 14.35 Sopraan en piano; 15.00 Blazersensemble; 15.30 „Ben je zestig?"; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Felicitaties voor de jeugd; 17.45 Rege ringsuitzending: mevr. J. J. A. Rebel— Runckel: „Een bezoek aan Spanje"; 18.00 Voor de jeugd; 18.20 Sportpraatje; 18.30 R.V.U.: dr C. A. van Peursen: „De phi- losophie van de cultuur"; 19.00 Nieuwi 19.10 Actualiteiten; 19.15 Uit het Boek der Boeken; 19-30 Gram.; 20.25 De gewona man; 20.30 Kamerkoor en instrumentaal ensemble; 21.00 De Radiodokter; 21.15 Holland Festival 1953: „De Burcht van Hertog Blauwbaard", opera; 22.15 Gram.; 22.25 Omroeporkest; 22.45 Avondgebed en lit. kalender; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM n, 298 m-, 7.00—24.00 AVRO (7.50—8.00 VPRO). 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.45 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Liederen; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 R.V.U.: „Ervarin gen met de microscoop", door drs W« Proost; 11.30 Voor de zieken; 12.00 Lich te muziek; 12.30 Land- en tuinbouwme- dedelingen; 12.33 Voor het platteland; 12.40 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.15 Me dedelingen en gram.; 13.30 Musette- orkest; 14.00 Amerikaanse muziek-kalei- doscoop; 14.30 „II segret0 di Susanna", opera; 15-15 Voor de vrouw; 15.45 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Lichte mu ziek; 17.50 Militair vraaggesprek; 18.00 Nieuws; 18.15 Pianospel; 18.30 Intern, tenniskampioenschappen te Wimbledon; 18.40 Lichte muziek; 19.00 „Paris vou« parle"; 19.05 Militair orkest; 19.30 Hol land Festival 1953: Mannenkoor; 20.00 Nieuws; 20 05 „Polenblut", operette; 21.15 Mededelingen; 21.20 Weense muziek; 21.55 Gram.; 22.05 Gevarieerde muziek; 22.35 Buitenlands overzicht; 22.50 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 New York calling; 23.2024.00 Spaanse muziek. VPRO 20.00 „Canada en de Canade zen". filmflitsen; 20.15—22.15 Studenten cabaret. Weg met onhandige likdoornringen en ge» vaarluke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillend» benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoorn mid del van 1.85 bespaart U veel ellende. (Advertentie, Ing, Med.)

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 11