RCH behield zijn twee punten voorsprong op Vitesse Gedecideerde zege van de Nederlandse zwemploeg Russische schaatsrecords niet alle door ISU erkend HENK LAKEMAN won in Alkmaar prof-course over 50 kilometer Uit 25 ronden achtervolging haalde hij de volle winst ZFC versloeg Veendam en staat met een been in eerste klasse Eindhoven kansloos Gouden jubileum van Tour de France FIFA-TEAM OEFENT IN NEDERLAND Waterrug by met onaangenaam slot Goede start van V. Brekel in Luxemburg Broekman en Huiskes staan op de lijst Voorwedstrijden waren slap en lusteloos Rellen ger veroverde Franse sprinttitef Bonzo verbeterde 200 m. rugslag record Bannister liep mijl 4 min. 2.0 sec Courses teDuindigt De draverijen te Mereveld MAANDAG 39 JT7NI 1953 HOEWEL RCH IN DE UITWEDSTRIJD tegen Vitesse met een gelijk spel genoegen moest nemen, was het voor de Haarlemmers toch geen slechte dag. Sparta heeft namelijk in de Lichtstad zijn eerste overwin ning geboekt, zodat RCH de leiding heeft met twee punten voorsprong op Vitesse en drie op Sparta en Eindhoven. ZFC staat met één been in de eerste klasse. De Zaandammers maakten Veendam, door deze ploeg met 21 te verslaan, kansloos en zij hebben nu aan een gelijkspel in de wedstrijd tegen Oosterparkers voldoende. EBOH kwam, door een eclatante 52 zege op DFC, gelijk met Volendam. op. Een gevaarlijke kopbal van Faber en een venijnige schuiver van E. Jan sen werden door Wille op sublieme wij ze verwerkt. Nadat l'Amie nog twee maal op fantastische wijze een door braak van Gallis en van Lieshout on schadelijk wist te maken moest hij voor de rust eenmaal capituleren voor de behendige van Couwenhoven, die bij een corner hoog opverend de bal in de uiterste bovenhoek kopte (01). EINDHOVEN—SPARTA 0—2. Keeper Landman van Sparta voorkomt een doelpunt door zijn vuist tegen de bal te plaat sen. Stopperspil Terlouw kijkt vol spanning toe (links). Mid- voor Van Melis rechtsis juist onder de bal door. Drie inter nationals dus op één foto! OPNIEUW HEEFT Eindhoven zijn kampioenswedstrijd op eigen terrein met 20 verloren en net als verleden week tegen RCH heeft het ongetwijfeld de beste kansen gehad. Het speelde al thans beter voetbal. Het wist zich heel wat meer kansen te scheppen, maar toch ging de wedstrijd verloren. Indien de Eindhoven-aanval ook maar een klein deel van de gekregen kansen had weten te benutten, dan zou Sparta er helemaal niet aan te pas zijn gekomen. Maar dat deden Van Melis c.s. niet Bovendien had Sparta kennelijk iets gehoord van snelheidsgebrek in de cen trale verdediging bij Eindhoven. Even als RCH dat verleden week met twee doelpunten wist uit te buiten was het nu Tonie van Ede, die met een paar rappe sprintjes alle Eindhoven-aspira ties aan diggelen sloeg. VITESSE kreeg in de thuiswedstrijd tegen RCH met de puntenverdeling meer dan het toekwam. Toch werd de ze uitslag door Racing met veel vreug de begroet, daar Vitesse in de Gelderse hoofdstad een zeer gevaarlijk en wis pelturig tegenstander is. Het begin was voor de Oostelijke kampioenen, die met verrassende com binaties trachtten de bezoekers, waar in Van de Brink door ziekte ontbrak, met Van Eek als verdienstelijk rem- placant, op de knieën te krij gen. Linksbuiten G. Jansen kreeg na een pass van Faber een kans maar schoot zwaar gehinderd door Lasschuit raast. RCH nam echter spoedig het initiatief over en Koster opende een snelle reeks Racing-aanvallen met een gloeiende kogel welke door L'Amie prachtig werd gekeerd. De eerste botsingen tussen Gallis en Hendriks verliepen in het voordeel van de RCH-er maar het vizier van de rappe Racing-aanvalsleider was niet juist afgesteld. Met korte felle stoten waarbij het leder van man tot man in het Vitesse doelgebied werd gebracht, zonder dat de Arnhemmers er aan te pas kwamen, verschenen de Heemstede naren steeds dreigend voor het doel van l'Amie maar deze jeugdige keeper wist op meesterlijke wijze het doel leeg te houden. Gallis kogelde keihard in na een luchtige combinatie tussen Wette en Koster. Jan Koster zelf liet een ge vaarlijk schot los, de kanonnier De Wette trachtte te scoren, maar steeds was het l'Amie die zegevierend uit het bombardement te voorschijn kwam Een verre pass van Biesbrouck werd door Gallis opgepikt weergaloos snel omspeelde hij Hendriks en had een vrii veld voor zich doch de Vitessespil wist door platweg haken een doelpunt te voorkomen. De vrije tran leverde name lijk niets op. Aan de andere zijde wis ten De Vos c.s. met de enthousiaste doch onnauwkeurig spelende Vitesse aanvallers wel raad. Er ontstonden wel p-vaarliike momenten waariut eenmaal F Jansen rakelings naast schoot, doch het korte hevige offensief dat Vitesse na een half uur lanceerde leverde niets De Tour de France viert dit jaar zijn i gouden jubileum. En in verband hier mede heeft Zaterdagmiddag te Mont- geron voor de herberg „Reveil Matin" een reconstructie plaats gehad van het vertrek van de eerste Tour, precies op de plek waar een halve eeuw geleden het startsein werd gegeven. De beide organiserende dagbladen, L'Equipe en Parisien Libre, hadden er voor gezorgd dat een talrijk publiek, voor een deel gekleed volgens de mode van omstreeks 1900, hierbij aanwezig was. Parijse uitdragers hadden de cos tumes en verdere benodigdheden gele verd. De tweede helft trok RCH aanvanke lijk terug en kreeg Vitesse de illusie dat zijn tegenstanders vermoeid ge raakten. Onsamenhangende attaques van wel hardwerkende Vitesse voor- waartsen leverden echter hoegenaamd geen gevaar op. De Heemstedenaren waren echter uiterst improductief en in laatste instantie stond l'Amie als een briesende leeuw in het doel en was onpasseerbaar. Aanval op aanval golf den op hem af doch ongeschokt door- stond hij dit vuurwerk en inspireerde door zijn voortreffelijk werk ziin mede spelers. En als zo dikwijls kwam aan de andere kant het doelpunt. Na heen en weer getrap op het middenveld kreeg debutant Heyn het leder en loste van grote afstand een hard schot dat door een wanhopige springende keeper wel van richting werd veranderd doch doel trof (111. Er woven nog zeven minuten te spelen en Vitesse viel fana tiek aan. RCH geraakte even in paniek doch als redder in de nood trad Bies brouck op en wist een plotseling drei gende nederlaag te voorkomen. De standen luiden: RCH 4 2 2 0 Vitesse 4 12 1 Sparta 4 112 Eindhoven 4 112 6 7—4 4 8—8 3 5—5 3 5—8 Promotie tweede klasse, groep A ZFC 3 2 1 0 5 6—4 Oosterparkers 3 2 0 1 4 7—6 Veendam 4 0 13 1 710 Promotie, tweede klasse, groep B (Advertentie. Ing. Med.)' EBOH Volendam DFC 1 2 1 2 0 2 4 7—4 4 7—6 2 8—12 Ter gelegenheid van het 90-jarig be staan van de Football Association ,FA) zal op Woensdag 21 October in het Wenib 1 eystadion te Londen een wed strijd worden gespeeld tussen Engeland en een elftal, dat door de FIFA zal worden samengesteld. De samenstelling van het FIFA-elftal zal geschieden door een speciale commissie, waarvan onze landgenoot K. J. J. Lotsy het voorzit terschap waarneemt. Voor het voeren van besprekingen is de heer Lotsy enke le dagen geleden naar Zwitserland ge reisd. waar hij te Bazel geconferperd heeft met bestuursleden van de FIFA en tevens met hen. die lid van genoemde speciale commissie ziin. In een inter view, verklaarde onze landgenoot, dat de FIFA een voorstel heeft goedge keurd om de oefenwedstrijd tussen het FIFA-elftal en een nog nader aan te wijzen sparringpartner in Nederland te laten spelen. Deze oefenmatch is vast gesteld op 30 September. Nadere be sprekingen tussen de heer Lotsy en de KNVB zullen een beslissing moeten brengen of de ontmoeting in het Olym pisch Stadion te Amsterdam dan wel in het Feyenoordstadion te Rotterdam wordt gespeeld. Van de zijde van de FIFA is nog de conditie gesteld, dat een regeling in zake de deviezen met' de betrokken Nederlandse instanties tot stand zal worden gebracht. De Nederlandse zwemploeg heeft Zaterdag te Blackpool een overtuigende zege benaald op net Engelse team. De Britten veroverden slechts achttien, te gen Nederland dertig punten. In de eerste plaats heeft het Nederlandse waterpolozevental twee overwinningen behaald, één in een waterpolo- en in een waterrugbywedstrijd. Voorts lever de Geertje Wielema driemaal een pres tatie van wereldformaat, tweemaal in een. estafette en eindigden alle baan- nummers voor dames in Nederlandse overwinningen. Voor heteerst sinds jaren kwam het Nederlandse waterpolozevental zonder Cor Braasem in het water. Niettemin waren onze landgenoten over alle li nies aanzienlijk sterker en behaalden tenslotte een regelmatige 105 over winning. Het was een harde, maar be slist geen unfaire wedstrijd. Hoe an ders was dit in de avondwedstrijd die bij slechte verlichting moest worden gespeeld. De Belgische scheidsrechter Casteleyns had zich 's middags geen groot fluitist getoond, mahr hij had toen het spel in handen gehad. Wat hij er in de avondwedstrijd van maakte, was erbarmelijk en het was zonder twijfel aan zijn falen te wijten, dat de wedstrijd ontaardde in een partij wa- terrrugbyi die vaak met het begrip „sport" niets meer had uit te staan. Hoewel ook het Nederlands zevental zich hier en daar (noodgedwongen?) aan te grof spel te buiten ging dient gezegd, dat de Britten kennelijk het water waren ingegaan met de opdracht hard te spelen. Toen dit „hard" ver anderde in „ruw" en arbiter Casteleyns niet ingreep, was de wedstrijd en de sfeer bedorven. Ook op de kant ont stond daardoor een stemming die deed denken aan Nederland-Zuid-Slavië te Helsinki. De Britten hadden bij de rust met 21 de leiding, maar nadat Jitse van der Veen op de tribune het sein had gegeven tot de bekende yell H-o-l-l-a-n-d, wijzigde het spelbeeld zich ineens. De gastheren bleven trap pen en slaan, de scheidsrechter bleef zoveel blunders op elkaar stapelen dat hij tenslotte ook bij het Britse publiek in ongenade viel, doch in het water namen Bijlsma, Van Feggelen en Smol het initiatief over en enkele seconden voor het einde was de achterstand in een 43 overwinning voor Nederland omgezet. Het eindsignaal betekende een bevrij ding. Het was een onplezierig slot van een dag, waarin overigens van de al lerbeste sport te genieten was geweest. De uitslag van de eerste étappe, van Esch sur Alzette naar Wasserbillig (148 km) van de Ronde der twaalf kantons voor amateurs luidt: 1 Van Cauter (B.) 3.41.15; 2 Van den Brekel (N.) z.t.; 3 Schmitz (Lux.) z.t.; 4 Masy (Lux.) 3-41.45; 5 Gelhausen (Lux.) 3.42.10; 6 Born (Lux.) z.t.; 7 Zukowski (B.) z.t.; 8 Schoenma kers (N.) z.t.; 9 Van der Weyde (N.) z.t.; 10 Leo Stevens (N.) z.t. De tweede étappe voerde van Wasserbilling naar Trois Vierges. De uitslag luidde: 1 Schmitz (Lux.) 147 km ln 4 uur 30 min. 5 sec.; 2 Van den Brekel (Ned.) 4.30.35; 3 Van Cauter (België) z.t.; 4 Leo Stevens (Ned.) 4-30.38; 5 Morn (Lux.) z.t.; 6 Van der Weyden (Ned.) 4.33.05. In het al gemeen klassement leidt Schmitz met een totaal tijd van 8 uur 11 min. 20 sec.; tweede is Van Cauter met 8.11.50 en der de Van den Brekel met dezelfde tijd als Van Cauter. NEDERLANDS LIMBURG WON MET 4—3 VAN BELGISCH LIMBURG Een voetbalelftal, samengesteld uit spelers van Nederlands Limburg heeft Zaterdagavond een 43 overwin ning behaald op Belgisch Limburg. De wedstrijd, welke jaarlijks om de „Cou pe Conegracht" wordt gehouden, vond plaats te Spekholzerheide. Uit verscheidene details, afkomstig van het congres van de International Skating IJnion, onlangs te Stresa in Italië gehou den, blijkt, dat een belangrijk aantai wereldrecords is erkend. Hieronder be vindt zich een aantal tijden, dat ge noteerd is tijdens wedstrijden op de baan te Alma Ata in Sovjet Rusland. De volgende prestaties, daterend van de seizoenen 1952 en 1953, zijn door de ISU thans als wereldrecord gehomolo geerd. Heren, 500 meter: 41.7 sec. Juri Sergjiev (Rusland) Alma Ata 6-l-*52; 41.2 sec. dezelfde rijder Alma Ata 20-l-'52; 40.9 sec. dezelfde rijder Alma Ata 25-1-'53; 1000 meter; 1 min. 27.3 sec. Boris Beresin j (Rusland) Alma Ata 6-l-'52; 1 min. 26.4 *ec. Ievgenie Grishin (Rusland) Alma Ata 6-l-'52 slechts enkele minuten later ge maakt dan het record van Beresin. Niet erkend werd de tijd van 1 minuut 25 sec. gemaakt door Juri Sergjiev (Rusland) genoteerd op 24-1-*52 te Alma Ata; 1500 meter: 2 min. 12.9 sec. Valentin Tsjajkin 'Rusland) Alma Ata 24-l-'52; 3000 me ter: 4 min. 40,2 sec. Anton Huiskes (Nederland) Davos op 24-l-'53; Niet erkend werd de tijd van Pavel Belyaev (Rusland) met de tijd van 4 min. 42.1 scc. gemaakt op 24-l-'52 te Alma Ata; 5000 meter: 8 minuten 6.6 sec. Kees Broekman (Nederland) Davos 21-l-'53; Niet erkend werd de tijd van 8 min. 3.7 sec. gemaakt door Nicolai Mamonov (Rusland) op 24-l-'52; 10.000 meter: 16 min. 32-6 sec. Hjalmar Andersen (Noor wegen) Hamar 10-2-'52. De veel omstre den tijd van Andersen is dus door de I.S.U. als wereldrecord erkend. Het ging om de vraag of Andersen reglementair gerechtigd was aan deze wedstrijd deel te nemen aangezien hij zich aanvanke lijk voor dat nummer had teruggetrok ken. Hij had ook niet meegeloot voor de volgorde der paren. Klaas Schenk was destijds scheidsrechter van de wedstrijd Noorwegen—Rest van de wereld en had goedgevonden, dat Andersen alsnog op de 10.000 meter uitkwam. Uit de wereld- recordlijst blijkt, dat de 500 en de 1500 meter-wereldrecords op naam van de Russische rijders staan, de 3000 en 5000 meter-wereldrecords op naam van Ne derlanders en het 10.000 meter- record op naam van een Noor. HENK LAKEMAN HEEFT GISTERAVOND op het Alkmaarse Sportpark de vijftig kilometerwedstrijd voor professionals gewonnen na een eindsprint, waaraan door negen renners werd deelgenomen. Deze wedstrijd, die door de organisatrice, de Wevo Supersport, was aangekondigd als de revanche van de Nederlandse kampioenschappen droeg deze betiteling ten onrechte. Noch Voorting, noch Wim van Est, kwamen op de deelnemerslijst voor, hoewel men aanvankelijk had bericht dat laatstgenoemde aan de start zou verschijnen. Hij zou hebben medegedeeld, dat hij van de partij was, maar had, zoals gisteren bleek, zijn contract nog niet getekend. Dat impliceert overigens niet, dat de wedstrijd geen spannend verloop heeft gehad. Er werd in een straf tempo gereden en de eerste schermutselingen ont stonden reeds in de derde ronde, toen Piet van As en Piet Sieveking het peloton vaarwel zeiden. Lang duurde dit afscheid niet, want de hoofdmacht voelde bitter weinig voor deze voorposten en trok het tweetal, dat van enkele anderen V( rsterking had gekregen, weer naar zich toe. Zeven ronden later demarreerde Piet Evers en vreer was het Piet Sieve king, die nu met assistentie van Sprenkeling naar voren drong. Cor Kwantes volgde het drietal op enige afstand, maar juist toen hij contact maakte was ook het peloton inmid dels al aan zijn achterwiel komen hangen. Nadat deze eerste voelhorens waren uitgestoken snorde het peloton in gesloten formatie over de sintelbaan en het zou tot de twintigste van de 75 ronden duren alvorens een nieuw lont in het kruitvat werd gestoken. En deze keer was het goed raak. Zes man sprongen uit de groep van 34 renners weg: Cor Kwantes, Cor Witteveen, Piet Sieveking, Piet Evers, Hein van Breenen en Hans Dekkers. Snel stoven zij bij de anderen van daan en gestadig vergrootten zij het gat tussen hen en het peloton. Ron den lang bleef deze situatie besten digd tot het peloton, dat als een gesloten blok in elkaar zat, opeens uiteen werd gescheurd door een drie tal vermetelen, dat alleen de achter volging «zette. Piet van As .it Roo- zendaal, die al enige keren het pelo ton tot meer activiteit had trachten aan te sporen, had in Henk Lakeman en Schoenmakers twee compagnons gevonden, die met hem de jacht in zetten. Het werd een serieuze ach tervolging, die 25 ronden duurde en toen met succes werd bekroond. De negen uitlopers hadden inmiddels al een ronde voorsprong op het peloton en het was dus duidelijk, dat tussen hen de beslissing zou worden uitge vochten. Na het vierde klassement, dus nadat er zestig van de 75 ronden waren verreden, ging Piet van As met 16 punten aan de kop, gevolgd door Henk Lakeman met 13 punten. De beslissing zou pas in de laatste twee honderd meter moeten vallen, want geen van de negen uitlopers, die, nadat zij een ronde voorsprong in de wacht ha^en gesleept, veilig in de beschutting van het peloton waren gedoken, voelde er voor in de laatste baantjes te veel op het spel te zetten. In een felle eindsprint behaalde Henk Lakeman uit Amsterdam de overwin ning en aangezien bij dit laatste klas sement de punten dubbel telden, be tekende dit voor hem tevens de over winning van deze course, die onge twijfeld een zeer levendig verloop heeft gehad. De uitdagen waien: lste klassement (na 15 ronden) 14 min. 51 sec).: 1. P. van As; 2. H. Lakeman; 3. H. Schoenmakers; 4. C. Ravenstein; 5. H. v. d. Kamp en 6. H. Dekkers. 2de klassement (na 30 ronden) 30 min. 23 sec.: P. Evers; 2. P. Sieveking; 3. C. Kwantes; 4. H. van Breenen; 5. H. Dekkers; 6. C. Witteveen. 3de klassement (na 45 ronden) 45 min. 13 sec.: 1. H. O~hoenmakers2. H. Lakeman; 3. P. van As; 4. H. Dekkers; 5. P. Sieveking; 6. A. Steenbakkers. 4de klassement (na 60 ronden) 61 min. 17 sec.: 1. P. van As; 2. P. Sieveking; 3. H. Dekkers; 4. H. Lakeman; 5. H. van Breenen6. H. Schoenmakers. 5de klassement (na 75 ronden) 1 uur 52 sec.: I. H. Lakeman; 2. H. Dekkers; 3. P. van As; 4. H. Schoenmakers; 5. H. van Breenen6. P. Sieveking. Einduitslag: 1. H. Lakeman (25 punten); 2. P. van As (24 punten); 3. H. Dekkers (20 punten); 4. H. Schoenmakers (17 punten); 5. P. Sieveking (14 punten); 6. H. van Breenéh O punten); 7. P. Evers (6 punten); 8. C. Kwantes (4 punten); 9. C. Witteveen (1 punt); op één ronde C. Ravenstein. Zo levendig als de grote course over vijftig kilometer was, zo luste loos waren de voorwedstrijden. De afvalrace over 20 ronden (dertig km.) werd gewonnen door Cor Kwantes, gevolgd door Hans Dekkers en Hein van Breenen. De sprintwedstrijd waarvan na de vier series in de finale uitkwamea de renners Ravenstein, Schoenmakers, Tolen, Lakeman, Klein en Dielissen (de laatste twee na herkansing) ein digde in een overwinning voor Henk Lakeman; 2. C. Ravenstein; 3. W. Dielissen4. N. Tolen5. H. Schoen makers en 6. A. Klein. De belangrijkste uitslagen luiden: Dames: 440 yards vrije slag: 1. Geertje Wielema (Ned.) 5 min. 14,9 sec. 2. V. A. Nares-Pillow (Gr. Br.) 6.01,1. 220 yards schoolslag: 1. Rika Bruins (Ned.) 2.59,6. 2. H. O. Gordon (Gr. Br.) 3.02,6. 220yards vrije slag: 1. Els van der Ploeg (Ned.) 2.35,0. 2. F. Ewart (Gr. Br.) 2.39.3. 110 yards vrije slag: 1. Ria Vonk (Ned.) 1.09,7. 2. A. M. Barnwell (Gr. - Br.) 1.10,4. Schoonspringen: 1.' C. I. Welsh (Gr. Br.) 114.06 pnt. 2. Els v. d. Horn (Ned.) 104,82 pnt. Heren: Schoonspringen: 1. Turner (Gr. Br.) 129,74 pnt. 2. Van Mol (Ned.) 107,21 pnt. 110 yards rugslag: 1. Jitse van der Ve en (Ned.) 1.09,7. 2. Haydn (Gr. Br.) 1.10,1. 220 yards schoolslag: 1. Van Zijl (Ned.) 2.49,9. 2. Jervis (Gr. Br.) 2.50,4. 220 yards vrije slag: 1. Head (Gr. Br.) 2.18,6. 2. Ten Thye (Ned.) 2.18,8. Estafettes: 4 x HO yards vrije slag heren: 1. Groot-Brittannië (Head, Sreenan, Still en Welsh) 4.04.4. 2. Ne derland (Pieters, Willemse, Van Vliet men De Vreng) 4.06.7. 4' X 110 yards vrije slag dames: 1. Nederland (Greetje Lugthartt> Els van der Ploeg. Ria Vink en Geertje Wiele ma) 4.35.7. 2. Groot-Brittannië (Jean Bcrtham, Fern Ewart, Vera Nares-Pil low en Angela Barnwell) 4.42.4. 3 X 110 yards wisselslag heren: 1. Groot-Brittannië (Rigby, Jervis en Welsh) 3.29.1. 2. Nederland (Van der Veen, Van Zijl en De Vreng) 3.30.3. 3 X 110 yards wisselslag dames: 1. Nederland (Joke de Korte, Rika Bruins en Geertje Wielema) 3.46.6. 2. Groot- Brittannië (Argaret Modowall, Helen Gordon en Angela Barnwell) 3.50.8. In het Pare des Princes zijn Zondag middag de Franse kampioenschappen achtervolging en sprint voor profs en het stayerkampioenschap gehouden. In de achtervolging behield Andrieux zijn titel, hij haalde in de finale Rioland in na 4525 meter. Tijd 5 min. 50.2 sec. Hen ri Lemoine won de titel bij de stayers voor de zesde maal, voor Queugnet en Solente. In de finale van de sprint kwa men Gerardin, Senfftleben en Bellen- ger tegen elkaar uit. Bellenger werd. eerste, voor Senfftleben en Gerardin. De Fransman Gilbert Bozon is te Al giers erin geslaagd het wereldrecord 200 meter rugslag, dat sedert 4 Mei '49 met 2 min. 18,5 sec. op naam stond van de Amerikaan Allan Stack, te verbete ren. Bozon liet 2 min. 18,3 sec. afdruk ken. Tijdens athletiekwedstrijden heeft de Engelsman Bannister de Engelse mijl afgelegd in 4 min. 2.0 sec., hetgeen de beste wereldprestatie van dit jaar be tekent. Met deze tijd bleef hij slechts 0.6 sec. boven het wereldrecord van de Zweed Gunder Haegg (4 min. 1.4 sec. Farina had te Rouaan last van Hawthorn De Italiaan Farina heeft de Grote Prijg van Rouaan, een autorace over 306 km, op zijn naam gebracht. De uitslag luidde: 1 Farina (It.) met Ferrari 2 uuj 15 min. 5.8 sec. (gemiddelde snelheid 135.902 km per uur); 2 Hawthorn (Gr. Br.) met Fer- jari 2.15.07; 3 Etancelin (Fr.) met Talbot op 3 ronden; 4 Schell (Ver. St.) met Gordini op 3 ronden; 5 Levegh (Fr.) met Talbot op 4 ronden; 6 Grignard (Fr.) met Talbot op 4 ronden; 7 Rosier (Fr.) met Ferrari op 4 ronden; 8 Gerard (Gr. Br.) met Cooper op 5 ronden. De uitslagen van de gehouden drave rijen en rennen te Duindigt luideh: Duinlaan-prijs: 1 Riolette (A. C. Gro newegen) km-tijd 1.30.8; 2 Reine d'Aster; 3 Rejeton Marie B. W 11.80, P 1.40, 1.30, 1.20, K 16.70, CC 6.—. Duinroos-prijs: 1 Pauline (K. Kramer) km-tijd 1.27.3; 2 Quadrupes; 3 Qui Qagne A. W 2.30, P 1.40, 1.90, 2.—, K 7.70, CC 4 70. Duinoord-prijs: 1 Sagne d'Or (M. Ver gay) km-tijd 1.36.4; 2 Sir Messidor; 3 Sita W 5.20, P 1.80, 2.10, 2.60, K 8.70, CC 6—. Duinzichtprijs: 1 Quick Hollandia G (W- H Geersen) km-tijd 1.25.8; 2 Oranje Nassau; 3 Lee Axworthy. W 2.50, P 1.90, 2.70, K 6.60, CC 4.20. Duinen-prijs: 1 Our Bonn! B (J. de Vlieger) km-tijd 1.242; 2 Petulance K; 3 Narciso van Zora. W 2.50, P 1.40 5.50, 1.90, K 8 50, CC 26.40. Duinrell-prijs: 1 Rendez-Vous (J. C. Pex); 2 Sakina; 3 Solenzara. 3-40, P 1 50. 2.30, K 4.60, CC 3.40. Duinhorst-prijs: 1 Kenitra (J. v. Ype- ren); 2 Marlotta; 3 Karioka. W 4.30 F 1.50, 2.—, 1.80, K 5.70, CC 6.70, Totale omzet f 40.419. De uitslagen van de draverijen te Mereveld luiden: Apeldoorn-prijs: 1 Quirina Fanfare (W. Leeuwenkamp) km-tijd 1.33; 2 Quality F; 3 Peter Hanover. W 6.60, P 1.90, 1.70, 2.80, K 4.70, CC 3.70. Nijmegen-prijs: 1 Roelina (M. Vergay) km-tijd 1-28.1; 2 Roland; 3 Ria Olivier. W 4.60, P 1.60, 1.60, 3.40, K 8.20, CC 5.70. Zu^phen-prijs: 1 Ooststar (X J. Kor- ver) km-tijd 1.28; 2 Nelson; 3 Oosting's Lieveling. w 6.30, P 1-90. 1.60, 1.40, 1.50, K 16.—, CC 5.20. Tiel-prijs: 1 Pauline' (K. Kramer) km- tijd 1.27.6; 2 Quita Scott; 3 Qui Suit. W 2.10, P 1.70, 8.40, 8.30, K 10.40, CC 27.20. Doeshurg-prijs: 1 Odylia O (W. B. v. Overeem) km-tijd 1.27.5; 2 Prof. Heny; 3 Peter Chestnut. w 2.70, P 1-80. 3— 4.10, K 6.70, CC 10.10. Arnhem-prijs: 1 Nemetor B (B. U. de Jong) km-tijd 1.26.1; 2 O Nelly Zora; 3 Queen Bess. w 6.90 P 1.80 2 20* 2.60, K 12.40. CC 5.80. Nederlandse Spoorwegen-prjjs: 1 Peter Spencer <H C. ten Hagen) km-tijd 1.25 4; 2 Olivier B; 3 Norbert M. w 11.20 P 4 20, 1.40. K 11.90, CC 4.80. De omzet bedroeg f 70.087,

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 9