Jac. J. Koeman zocht naar nieuwe mogelijkheden UNIEKE MODESHOW DEED DE WARMTE VERGETEN itstariel rhoogd Raad Warmenhuizen hield weer eens bruggenpraatje LAATSTE NIEUWS bijeen siricum e Kruis op ipars ior roggebouwers Ie Melkweg itgeest Niedsrp ERDRONKEtf Expositie van schilder- en tekenwerk in eigen atelier Een nieuwe techniek Langedijk SCHOOLREISJE Chr. Nat. School Heiloo Rijkspolitie nam deel aan aan athletiekwedstrijden Bergen Ere-expositie voor M. Dek'é-Steiger Helpsters kleding depot waren in Stavenisse Fraai succes voor DSV St. Maarten Oude raad blijft zitten Kans op ONWEER Aanslag op troonopvolger Tunesische Bey Frisse toiletten in smaakvol interieur WOENSDAG 1 JULI 1953 illige Zuiveltuin LIJ LZHACKER BUB'N ISTIANI JOUWERS UND KON MIL. KAPEL Hrtvenenue mg Med i e Egmond aan Zee iteur der gemeente, ■rhogen van 19 tot 20 e zijn dat ter verga. niet hoger dan 16 1/2 ?n bedrag van slechtg agname van het voor. entewerken nog eens in bij de verenigingen veel stof opwaaien. i het bouwterrein vou nnastieklokaal dat te: christelijke school gepri orden. van de minister besloot toonsluiting van de vis. len op 22 uur in plaats 's nachts. Hij hechtte te. keuring aan de verkoop de bouwterreinen in de zeer vergenoegd dat de r 1950 en 1951 sloten met [i van resp. f 58.000 en iruis-colonne Castricur, itgeest heeft gisteravom anderhalf uur gemaakt errein. Aan deze' man, iiding stond van de heer aamen helpsters en hei- drie 'detachementen deel. een trainingsmars, is het ge wandeling geworden, van het natuurschoon in enoten. .K. school en 55 woningen iben aan het R.K. school- ncratius alhier vergati. tot het bouwen van een tool met handenarbeid- de St. AugustinusschooL Biesterbos kreeg vergun- bouw van 55 woningen s, aansluitende op de cstraat. Itestaarf benoemd ofd o.l.-school Kattestaart, ooderwij- J.L. school alhier, is be id van de O. L. school te itestaart was gedurende leerkracht aan de C.O.L den en had dit seizoen de Kampschool. Verder jaren bestuurslid van de teddingsbrigade, zo ook de Kon. Ned. Bond to! J i Drenkelingen. nsemble „De Roggebon- ie uit leden van het fat' .U.", heeft met het op renkapel op de tentoM' lkweg te Den Haag gr®1 Het is niet onwaarschijn1 erlenging van deze ten; ak „De Roggebouwee ewerking zullen worde' i: 7500 sloffen 'den op de veiling manden aardbeien aan' rrste kwaliteit noteer® :>r mand en tweede k*J' 3—f 2.50. gen van de vijfde klas-9 ahool zijn gisteren e® I :est. bij welke geleget' dam bezochten. Zii c;' I bezienswaardigheden r >als de Maastunnel dorp. EWAARSCHOOL n van de R.K. Bewaa, Zondagmiddag een, C, en, bestaande uit henl rwijl na afloop gelei' t het bezichtigen van !r kinderen. CIDSHULDE AAN R DRUIJFF jt den cursusavond van j« eling van E.H.B.O. in •e school aan de rw» leerlingen afscheid -, docent, dr J. H. L veek vertrekt naar bad Het Pelje is er jarig zoontje vai> jammerlijk verdron d op het ongeluk a .{l lat de kleren van oekje achter bleven. >rd de kleine in hei ivonden. 'v ,eer leid was natuurlU» (Van onze redacteur'beeldende kunsten) £R KONDIGDE ZICH VERLEDEN JAAR in het werk van de schilder Jac. J. Koeman te Bergen zij het nog schuchter een kentering, aan. In een enkel stukje van zijn hand was iets voelbaar van het ver langen, om de voorstelling enigermate naar het tweede plan te dringen ten behoeve van een sterkere werking van de kleur. Koeman heeft een jaar lang gezocht naar een mogelijkheid, om voor dit nieuwe probleem een bevredigende oplossing te vinden. Wat hij thans in een kleine ex positie op zijn fraaie atelier, Wierdijk 12, laat zien, is voor een deel het resultaat van zijn studies. Men zou dit deel in tweeën kunnen scheiden aan de hand van de toegepaste technieken. In beide gevallen is een min of meer decoratief effect het resultaat, al is dit element niet overal even sterk. ^/RIJWEL uitsluitend decoratief is wat hij op eterniet, berikt met encaustiek- verven. Deze verf wordt op een ver warmde plaat gebracht en daarna sterk verhit. Het resultaat van deze be werking is, dat de verflaag het uiter lijk krijgt van email. De techniek schijnt van de Egyptenaren te stam men; dit wetenswaardigheidje komt me overigens niet het belangrijkste voor. Wat Koeman in deze manier van wer ken tot stand heeft gebracht, heeft misschien hier en daar nog het karak ter van een proef. In een enkel pa neeltje zijn echter, prachtige kleur waarden verkregen, die op een gelukki ge manier tegen elkaar zijn afgewogen. Ik doel hier met name op twee stukjes, een met een blauwe vogel tegen een wit fond, en een met rode bloemen te gen een transparant groene achter grond. Ook op andere wijze heeft Koeman naar versterking van de kleur gezocht. Hij heeft het bloemstuk, dat hij vaak met liefde heeft geschilderd, van een andere gezichtshoek uit aangepakt. Primair is nu de kleur; zo viel de ene maal het accent op de verzonken tinten van een bouquet violen, vaker echter waren veldbloemen en rozen het uitgangspunt. En nu het wonderlijkste: de dingen hebben inderdaad meer kleur gekregen, maar nergens werd deze tot een uiterste opgedreven. Ze wordt spre kend, maar nooit brutaal; wel kreeg ze vaak een geheel nieuwe verfijning. Er is een klein stukje, waar gelen, roden en blauwen wat kunnen die In pastel een merkwaardig teer en toch sterk karakter krijgen op een zeer bekoor lijke wijze tegen een heel fijn grijs zijn geplaatst. (No. 4.) LIET STERKST boeiden mij toch wel zijn tekeningen en aquarellen. Er is er een van oudere datum, die nog ster ke bindingen vertoont met de Haagse school: wat koeien in een weiland, mooi van kleur en atmosfeer. Verder een fraai stuk van een school vissen. Een reis naar Parijs leverde enkele mooie aquarellen op in een fijne grijze toon, die met enkele paarse en groene noten wat werd verlevendigd. Het gaat hier om de nummers 22 en 10, die beide kleur he.bben zonder kleurig te worden, alleen door de goed overwogen toepas sing van een enkel paars element in de gevoelige grijzen. Met hoe weinig een sterk sprekend geheel kan worden verkregen, bewijst een aquarel, waar een uiterste verfijning van toonwaarden en een enkele rake contourlijn een in druk van grote verstilling geven, zonder dat doodsheid optreedt. Er zijn maar enkele tekeningen. Maar die bewijzen, hoezeer Koeman bij het maken ervan heeft gedacht aan de techniek, waarin zij uiteindelijk zouden worden Uitgevoerd. Het zijn duidelijk voorstudies voor' etsen; ze zijn volko men grafisch gedacht, wat niet weg neemt, dat ze als tekening evenzeer de moeite waard zijn. Koeman heeft van zijn Parijse reis ook enkele krabbels in pastel meege bracht, die hun ontstaan danken aan een bezoek aan een cabaret. Het zijn meestal trompetters. Ik vind ze eerlijk gezegd niet het beste deel van de ex positie: om kleur en materiaalgebruik zie ik liever de bloemstukjes, al is de vlotheid, waarmee deze cabaretimpres sies zijn gedaan, aantrekkelijk; er is in elk geval niet in gepeuterd. Olieverfwerk is er maar weinig. Slechts het fraaie, verleden jaar reeds getoonde portret van mevrouw Koeman, waarin zowel de fraaie kleur als de scherpe psychologische benadering van het sujet opvallen, is hier aanwezig. Koeman's werk is nergens uitbundig, nergens heftig. Hem ligt het best een zekere verstilling. Hier en daar krijg ik zelfs het gevoel van een zekere schuch terheid in het gebruik van zijh midde len. Deze reserve behoedt hem echter voor extravaganties die niet uit zijn wezen voortkomen. Van W. De oudste leerlingen van de Chr. Nat. School maakten dezer dagen hun jaarlijkse schoolreis. Allereerst werd bezocht de Centrale Aalsmeerse Veiling. Onder deskundige rondleiding werd het veilen gezien en verpakken van bloemen. Bijzonder mooi vonden de kinderen de grote hallen met snijbloemen en potplanten. Het tweede bezoek betrof Schiphol. Ook hier werden ze rondgeleid. Prach tig was het vertrek van enkele grote Douglas-toestellen en het landen van enkele andere. Hierna werden enkele uren gezellig doorgebracht in „Groeriendiaal" te Heemstede. Tot slot kwam een bezoek aan de sluizen van IJmuiden. De gidsen wa ren erg prettig en het trof bijzonder goed, daar juist door de grote sluis eerst een groot schip uitvoer en even later een andere binnenkwam. Deze prettige reis werd besloten met een bezoek aan de speeltuin „De Eg- monden". Geen werklozen meer Aan de Langedijk zijn momenteel geen werklozen, daar verscheidene ar beiders als gevolg van de vroege aard appelcampagne bezig zijn met aard appelrooier Verder is een aantal werk krachten geplaatst bij de N.V. Conser- venfabriek Peter Verburg, waar tuin bonen, aardbeien en kersen worden in gemaakt. Op deze fabriek zijn ook ar beiders uit Alkmaar aan het werk. Met de inmaak van doperwten, die deze week begint, in het vooruitzicht, valt te verwachten, dat de grote vraag naar arbeidsk'-chten hier zal aanhouden. De Rijkspolitie, district „Alkmaar", nam deej aan de Athletiek-wedstrijden te Gouda. De deelnemers uit dit district hebben een 6-tal prijzen weten te bemachtigen. Pe winnaars waren wmr S. Teilegen, 3e prijs hoogspringe» klasse A; wmr J. Baard, 2e prijs en wmr A. C. Brouwer 3e prijs 800 m hardlopen klasse C; J. Baard 3e prijs en A. G. Brouwer 6e pr. 1500 m, klasse C en R. de Boer, 7e pr. 3000 meter. De raad der gemeente Warmenhuizen, die gistermiddag onder leiding van burgemeester Nolet bijeen kwam, heeft weer eens een praatje gehouden over de brug bij Oud Wulpendorp. Het was niet voor de eerste maal en het.zal ook wel niet de laatste maal zijn geweest. Immers na al het gepraat in de warmte, waarvan veel niet tot de perstribune doordrong, omdat het raam wagenwijd openstond en de wind de stem klanken verdoezelde, terwijl het verkeer langs daverde, is geen besluit genomen. Kon ook geen besluit worden genomen. Acht niPlUDP wntlinftPTl Mink. De geloofsbrieven werden goed- leu we WUHingen gekeurd. In de plaats van de heren Ter gelegenheid van haar 65ste verjaardag wordt door het Kunste naars Centrum Bergen aan zijn wer kend lid, mevrouw M. DehéStijger te Groet een ere-tentoonstelling aangeboden in de kunstzaal van „De Rustende Jager" te Bergen. De ten toonstelling, die op Zaterdag 4 Juli om 4 uur wordt geopend door mr H. P. L. Wiessing uit Amsterdam, zal platen en naaldwerk bevatten en blijft gedurende een week geopend. Voorts is door een kleine, inwen dige verbouwing, uitgevoerd door een groep werkende leden van het Centrum een belendend vertrekje ingericht tot expositie-ruimte voor grafiek, tekeningen, gouaches, aqua rellen, etc. Voorshands zal hier voor alle werkende leden gelegenheid zijn werk van deze aard te expose ren. Dank zij ook de medewerking van de eigenaar van „De Rustende Jager" is op deze wijze zeer effec tief de expositie-gelegenheid van het centrum uitgebreid. Gistermorgen om 7 uur vertrokken uit Bergen drie-en-dertig dames, helpsters van het kledingdepot, per autobus naar Tholen. Zij waren door het gemeente bestuur hiervoor uitgenodigd als blijk van erkentelijkheid voor haar vaak moeizame hulp. De reis verliep zeer vlot. Het eerste rustpunt was Rotterdam, waar het pas onthulde beeld „De Verwoeste Stad" van Zadkine werd bezichtigd. Door het warme land ging de tocht verder. In St. Maartensdijk werd hun een ge zellige koffiemaaltijd aangeboden en leid de de burgemeester het gezelschap rond om de dames een indruk te geven van de verwoestingen en de wederopbouw. Verder ging het naar Stavenisse. Ook hier stonden de burgemeester en zijn vrouw klaar om de dames rond te leiden. Hier werden zij geconfronteerd met de grote tragiek van de ramp. De vele ver woestingen en het delven van een massa graf, waar honderd-vijftig slachtoffers hun definitieve rustplaats zullen vinden, maakten diepe indruk. Na terdege te hebben geïnformeerd wat er nog nodig was aan huisraad vertrok het gezelschap naar Rotterdam, waar in het Beursrestaurant het diner werd ge bruikt. Op de terugweg werd het initiatief ge nomen een „maaimachinefonda" ,Sta- vernisse bezit géén bruikbaar exemplaar meer) op te richten en een collecte in de us bracht f 68,70 op. Mogen anderen dit voorbeeld volgen. Er zijn immers, dit in antwoord op een vraag van de heer Vergaaij, die meende dat er werking in de zaak was, twee partijen, aldus burgemeester No- let. De banne aan de ene kant, die vast houdt aan een doorvaarthoogte van 2.15 meter, de gemeente aan de andere kant, die het op twee meter aanhoudt. De zaak is tenslotte op enkele em gestrand. Met een doorvaarthoogte van 2.15 meter is naar de zijde van het dorp geen behoorlijke oprit te maken. Dan zou de weg moeten worden verlegd over geruime afstand en de kosten die daardoor voor de gemeente zouden ontstaan, kan men gevoeglijk op onge veer tienduizend gulden stellen. Waar de mogelijkheid niet is uitge sloten, dat de situatie tengevolge van de ophanden zijnde ruilverkaveling to taal verandert, achten B. en W. het niet verantwoord thans met voorstellen aan de raad te komen. Nu mocht de heer Nannes de schuld op de banne schui ven, de heer De Groot mocht aantonen, dat er misschien nog wel een andere, mogelijkheid was, het eind van het lied vias, dat de zaak bleef zo als het was. De laatste kon zich wel voorstellen, dat de banne geen toestemming wilde ge ven, maar raadde de gemeente aan opt toch maar een lagere brug te bouwen. Dat burgemeester Nolet hier niet aan wilde, is zonder meer duidelijk. Proces verbaal zou kunnen volgen. Acht woningen Warmenhuizen zal er acht woningen bij krijgen. De raad besloot om aan de wonngbouwvereniging aldaar een bouw en grondvoorschot te verlenen van f 85000, waarvoor aan de Burgerstraat twee blokken van vier woningen zul len verrijzen. Helemaal con amore is het niet gegaan, zo begrepen we uit de woorden van de heer Roozendaal, die opmerkte, dat mèn hiertoe besloten had om het volume niet verloren te laten gaan. Liever had men echter ge zien, dat er van particuliere zijde meer gebouwd was. Lieve koekjes bakt men echter ook in Warmenhuizen niet. Men zou mis schien ook wel liever hebben gehad, dat men destijds maar had toegehapt met de restauratie van de Ned. Herv. Kerk. De heer Mink bracht het onge val ter sprake, waarbij vier mensen door de toren waren gezakt en vroeg of reeds voorzieningen waren getrof fen. Inderdaad is dat het geval, aldus de voorzitter. Er kunnen nu geen onge lukken meer plaats vinden. Voorzienin gen zijn getroffen en bovendien is de toren niet voor het publiek toeganke lijk. Ten aanzien van de restauratie zei de voorzitter, dat gedane zaken geen keer nemen. De afdelingen van het Witte on Wit- Gele kruis krijgen een gulden per dag subsidie voor de afdeling kraamzorg, mits de verpleging in de gemeente War menhuizen plaats vindt en het R K. schoolbestuur krijgt negen cent per li ter verstrekte melk aan schoolkmdo ren subsidie, als deze kinderen over blijven. Dat geldt natuurlijk ook voor de openbare scholen, aldus de heer Dekker en De Groot komen de heren Beemsterboer en Agterbos in de nieu we raad. Tijdens het in verband met het 25- jarig toestaan van de Baarnse muziek vereniging „Voorwaarts" gehouden mu ziekconcours heeft het fanfarecorps DSV onder leiding van dirigent Den Das uit Schoorl een eerste prijs behaald in de Ere-afdeling met 384 punten. In de erewedstrijd werd een derde prijs behaald. Voor onze nog betrekkelijk jonge muziekvereniging (in 1948 opgericht) betekent dit in Baarn een uitzonderlijk prestatie, waarvoor dirigent en leden zeker wel een hartelijk "pompliment hebben verdiend. In de gemeente Sint Maarten zal de raad zich niet hebben te bemoeien met het onderzoek van de geloofsbrieven. Zoals wij reeds eerder uitvoerig heb ben bericht, was de KVP daar uitgeslo ten door het niet tijdig inleveren van de candidatenlijst. De raad besloot toen eenstemmig een oplossing te vinden. Naar wij vernemen hebben alle des tijds door de voorzitter van het hoofd stembureau benoemd verklaarde leden bericht ingezonden hun benoeming niet te aanvaarden. De andere op de lijsten voorkomende candidaten hebben ver klaard niet voor een benoeming in aan merking te willen komen. Het. gevolg van deze houding is. dat de raad in zijn oude samenstelling de gemeente Sint Maarten zal blijven besturen. Die oude samenstelling was niet anders ge worden indien de nieuw gekozen raads leden hun benoeming hadden aangeno men, daar zii in de zelfde volgorde op de candidatenliisten voorkwamen, uit genomen dan de heer Van Schagen, voor wie geen liist was ingeleverd. (Ongecorrigeerd) Weersverwachting tot morgenavond: Veranderlijke bewolking met plaat selijk een regenbui of onweer.. Dezelf de of iets lagere temperaturen dan vandaag. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Azzedine Bey, troonopvolger in Tunis, is hedenmorgen door een man, die wist te ontkomen, in de maag geschoten. Hoe ivarm het was en hoe vol Deze overzichtsfoto van de Langestraat, genomen in de richting van de Grote Kerk, geeft een idee van de drukte, die er tijdens de eerste Brade- riedag heerste9s Avonds was het nog een paar graadjes er ger. Toen kon men over de hoofden lopen. PURMERENDER MARKT Men kon gistermorgen met recht spre ken van een stille markt, daar velen met het goede weer voor de hooibouw thuis waren gebleven. Het is begrijpelijk dat dit niet bevorderlijk was voor de handel Met de verse melkkoeien was het goed te merken, daar het heel stil was, en het geringe aanbod niet geheel aan de man gebracht kon worden. Ook met de vette koeien ging het maar heel kalm, wat dan ook niet bevorderlijk was voor de prijzen. Met de gelde koeien ging de ver koop evenmin erg vlot. Op de wolvee markt ging het ook kalmer met de vette schapen. De vraag naar lammeren voor de export was redelijk. Met de bokken en geiten is en blijft het stug. De inzet van^ de prijs was al minder, wel zijn er enkelen bóven de notering geweest, maar de prijzen liepen al heel gauw terug tot zelfsbeneden de f 1.80. Het is dus wel begrijpelijk dat de markt een heel stug verloop had. Ook naar vette zeugen was minder vraag, terwijl het ook op de biggenmarkt stil was, de prijzen lagen dan ook een stuk lager. Ook naar de fok- zeugen was de vraag niet zo groot, en met de paarden ging het rustig aan. Op de pluimveemarkt was het niet veel be ter. Er was wel een flink aanbod maar slechts weinig vraag. PURMEREND, 80 Juni Aangevoerd 545 runderen, waaronder: 220 vette koeien 2.152.85 per kg, handel stug; 95 melk- en kalfkoeien 6701025, stil; 209 gelde koeien 580830, kalm; 23 vette kalveren 150275, stug; 380 nuchtere kalveren: v. d. slacht 4095, vrij goed, fokkers 65105, kalm; 21 stieren 625 1500, stug; 305 vette schapen 70105, stug; 507 lammeren 36—68, kalm; 45 bok ken en geiten 1050, stug; 185 vette varkens: zware 1.741.86 per kg, stug, afloop slecht; vette zeugen 1.66—1.70 per ks, stug; 696 schrammen 5890, biggen 3662, stug; 19 fokzeugen 250—350, stug; 26 paarden 650975, kalm. Totaal 2731 dieren. Oude kippen en hanen: 3100 rode en witte 1.70—1.80, 350 blauwe 1.80—1.90; ■jonge hanen: 2400 rode en witte 1.90 2.00, 250 blauwe 2-602.75, alles p. kg; 200 eenden 11.50 p. stuk; 300 konijnen 1—7.50 p. stuk. 6000 kipeieren 12.2513.25; 1000 eend eieren 10.per 100 stuks. QNDER HET GENOT VAN ONS ochtendkopje koffie zagen we de eerste van de reeks modeshows, die deze dagen ter ere van de Bra derie ivorden gehouden. Zeker is het, dat deze speciale Braderie-shows vele dames naar Alkmaar zullen lokken, want de acht Alkmaarse con fectiezaken, die deze shows organiseren, hebben na veel passen, kijken en keuren een harmonisch geheel gevormd. Iedere zaak heeft echter ook kans gezien haar eigen cachet aan haar kleine collectie van zeven modellen te geven. CENMAAL in de door zeer smaak- volle versieringen totaal veran derde zaal van het Gulden Vlies ge zeten, vergaten we dat het buiten zulk .een stralend zomerweer was: Van het bloemenpodium kwamen de mannequins met kleine dribbelpas jes op het prachtig met rose, en blauwe bloemen versierde looppad, waarop ze even joyeus flaneerden als op een Parijse boulevard. Jammer, dat voor de .verlichting TL-buizen waren- gebruikt, die on flatteus zijn voor de teint van de vrouw. De fleurige strandjaponnen tegen populaire prijzen, die getoond wer den, zullen met deze temperatuur zeker aftrek vinden Alleraardigst was het drie-delig strand-ensemblegebloemde rok zwart lijfje met zwarte drie-kwart broek. Een eenvoudig rood-wit geruit ja ponnetje werd door de mannequin met zulke smaakvolle accessoires ge dragen, dat het een ware creatie werd. Keurige linnen jurken in zwart en beige laag uitgesneden en van korte jasjes voorzien, zijn een uitkomst voor de warme dagen als er visites moeten worden gemaakt. Voor de koude zomerdagen over wegend jersey en tricot. Heel fijn tjes was het grijze jurkje van jersey met de stola kraagveel brutaler, maar vol charme, het felgroene jak met de zwarte rok. Er was een ruime keuze in tricot en jersey pak jes met losse of aangesloten jasjes. Niémand weet nog of het losse jasje zich deze winter nog zal handhaven. De warme wintermantels, die prachtige herfstkleuren werden ge toond, dedeii ons de kortheid van de zomer beseffen. Voor de eindexamenfuifjes kan de Twee volle treinen met genodigden zijn gistermorgen naar de Stenenbrug „gestoomd", waar om tien uur het tweede Alkm&arse verkoopfeest officieel door burgemeester mr H. Wytema werd geopend. Op de voorste bank van de allereerste wagon zaten van l. n. r. de heer D. Davelaar. penningmeester van het Braderie comité, burgemeester Wytema en de heer C. W. Keysper, voorzitter van het comité. gelukkige geslaagde zeker een keuze maken uit de flatteuze collectie korte avondjurken. De eerste prijs gaven we een beeldig wit tullen Een van de toiletjes, die de dames tijdens de modeshows in het Gulden Vlies hebben kunnen bewonderen. Temid den van een wonderschone bloemenpracht en een unieke entourage hebben de manne quins het vrouwelijke publiek de collecties van acht Alk maarse modehuizen getoond, toiletje gegarneerd met witte piqué bloemen, het strapless lijfje kwam als een bloemkelk uit de rok te voorschijn. Terwijl wij rustig zaten te genie ten van de goed verzorgde en uit stekend georganiseerde show (vooral de annoncering door middel van licht was goed) bedachten we, dat de mannequins zich vijf maal per dag in twaalf verschillende japonnen en mantels, lekkere warme winterman tels staken. Voor hen is het te ho pen, dat de Bilt wat koelere tempe raturen zal geven! Hendrine. Als nieuwe attractie hebben de or ganisatoren ingevoerd dat iedere vijftigste bezoekster een flesje par fum cadeau krijgt. Dat zal nog meer vrouwen naar het Gulden Vlies doen trekken. Ook het feit, dat de zaal koel is en dat ze een echte Parijse mannequin kunnen zien, zal de nodige aantrekkingskracht uit oefenen. LANGEDIJKER GROENTEN CEN- TRALE, 1 Juli. 185.000 kg aardappe- len 1517.40, rode Schotten 19—19.90 doree 19.70—22.20. Saskia 15.70—1Ü.0A blauwe eigenheimers 19.70—20.40, f 15.60—16.10, drielir.i'en 14—15 70 k1 tjes 11—14.90, 11.000 kool F - 5.60, 250 kj torrrt"" -• c -7 375 stu'- - s 2"0 k bospeen 13."13 60.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 1