Ds. N. den Oudsten nam afscheid van Hervormd Alkmaar r Jimmy Brown en de Oranjehemden Bezorgdheid, bidden, danken JAZZ-SOCIETY besloot haar seizoen met concours „Kunstenaarscentrum Bergen" huldigt Miep Dehé-Stijger DAW heeft toch nog kansen op de kampioenstitel RK scholen dienden verlanglijst in Doorgangshuis in de Brillesteeg „Canalstreet-band opnieuw favoriet Ir y. Haersma Buma te Alkmaar benoemd Hogere bijdrage voor kerkrestauratie Goede tijden van de jeugd Alcmaria-GVAV, spelj van kat en muis Om de Zuurkoolbeker Velen drukten scheidende leraar de hand Voor de Raad Een schoollokaal bij het woonwagenkamp Benoeming leraren aan Murmellius-gymnasium AGENDA: Schoenwinkels dicht op Maandagmorgen Kinderprenten uit gekleurd papier Nieuw ZAALTJE ingewijd De Zijl kom t morgen naar Zomerbad Zwemwedstrijden Ouderen leefde het verte 4 4' MAANDAG B JULI 1953 IK BEN BEZORGD, omdat de kerkeraad heeft gemeend, geen predi kant te moeten beroepen in de stijl, waarin ik heb gemeend uw predi kant te moeten zijn. Neen, heeft men gezegd, dit standpunt wensen wij niet meer. Over de openlijke diskwalificatie van mijn werk, die hierin ligt, zal ik verder niet spreken. Maar deze beslissing zou kunnen zijn een kiem van verdeeldheid en verscheuring. Twintig jaar hebben mijn voorgangers en ik op deze wijze in het midden der gemeente gearbeid. Dit werk vindt thans een roemloos einde. Vele mensen zullen dit voelen als iets, dat hun persoonlijk aangaat. Een bepaald element in de predi king, dat hun aansprak, wordt voortaan bewust geweerd. Er is een zekere eenheid en binding gegroeid; nu is er kans op verdeeldheid en haat in de gemeente. Wat is opgebouwd zal worden afgebroken, wat ge leerd is wordt geweerd. Tot vanmorgen heb ik hierover grote bezorgd heid gevoeld. Toen sprak God door Paulus tot mij met de woorden: Weest in geen ding bezorgd, maar laat al uw begeerte met bidden en smeken bekend worden bij God. ALDUS gisteren ds N. den Oudsten in de predikatie, waarmee hij in de Grote Kerk alhier afscheid nam van de Nederlands Hervormde gemeente te Alkmaar wegens vertrek naar Amers foort. Hij ging daarbij uit van Hebr. 1320 en 21: De God des vredes, die op grond van het bloed van het eeu wige verbond de grote herder der schapen, Jezus, onze Heer, uit de do den heeft Opgewekt, Hij vorme u in al het goede om zijn wil te doen, ter wijl Hijzelf in ons tot stand moge brengen wat in zijn ogen welgevallig Is, door Jezus Christus. Hem zii de heerlijkheid tot in alle eeuwigheid! Amen. Spr. wees er op, dat Paulus deze woorden met bezorgdheid moet heb ben geschreven. Want reeds in zijn dagen was er afval en ontkerkelijking, v/as er branding en crisis in het gees telijke leven. Vandaar don ook de bede van Paulus, dat God de gemeen te moge vormen in a] het goede. Ook spr. voelt bezorgdheid. Er zijn er in de afgelopen zes en een half jaar tot geloof gekomen. Maar van de jonge lidmaten zullen er misschien velen af vallen. Een predikant in spr.'s stijl komt er niet weer. Niettemin bidt spr., dat de gemeente Gods wil moge doen In alle dingen. Spr. behandelde in dit verband kort de vermaningen, welke Paulus heeft neergelegd in Hebr. 13 en voegde hieraan toe, dat de apostel geen beloften vraagt. Hij weet im mers, dat de mens geneigd is. God en ziin n-aste te haten. Ook wij hebben nog pas een klein beginsel van gehoor zaamheid. Daarom bidt spr., dat God Zijn werk in de gemeente van Alk- Op de agenda voor de raadsvergade ring van a.s. Donderdag komt een groot aantal „hamerstukken" voor, betreffen de verbeteringen aan schoolgebouwen. Voor de Sint Dominicus-sehool werd een complete verlanglijst ingediend, waarvan B. en W. alleen de twee bovenste wensen denken te vervullen, n.l. de belegging van alle schoollokalen met linoleum en het vernieuwen van de electrlsche verlichting voor alle lokalen. Het treffen van een aantal andere voorzieningen, waaronder het geheel vernieuwen van de plafonds en het opnieuw bepleisteren van de wan den van drie lokalen, wordt voorge dragen voor afwijzing:. Voor de R.K. Julianaschool (ULO) werden vier springmatten voor het gymnastieklokaal, een nieuwe vloerbe dekking in alle lokalen en enkele ver anderingen van de zolderverdieping gevraagd. B. en W. adviseen de Raad de gevraagde financiële medewerking te verlenen, evenals voor de aanschaf fing van 30 riiwielstandaards en enkele kleinere voorzieningen aan deze school, en voor het aanbrengen van een aantal vensters in een lokaal in de St. Adel- bertusschool. Het verzoek van de Mariaschool (Paul Krugerstraat) om nieuw lino leum In alle klaslokalen was volgens B. en W. eveneens voor inwilliging vat baar. Zeer bescheiden waren de wen sen van de Wilhelminaschool, waar voor twee handwerkkasten en een leu ningstoel waren gevraagd. B. en W. meenden wat de handwerkkasten be treft, het verzoek te kunnen steunen. De stoel zal er niet kunnen komen. Het college van B. en W. vraagt de Raad om een crediet van f 1.000.voor het opknappen van het schoolgebouw aan de Brillesteeg en om de bovenver dieping van deze school met ingang van 1 September a.s. te verhuren aan het bestuur van het Christelijk Ly ceum. Vóór 1 September zal het ge bouw door de Handelsschool zijn ver laten. Roode Kruiswedstrijd het volgend jaar in Alkmaar Het ligt In de bedoeling de jaarlijkse nationale wedstrijden, waarin de hel pers en helpsters van het Roode Kruis elkaar in geoefendheid en doortastend heid tii de hulpverlening trachten te overtreffen, het volgend jaar in Alk maar to houden. Dit zal een van de BURGERLIJKE STAND Geboren: Nicolaas A., d. van N. A. Eeken en E. M, Groot. Willem J., d. van W. Zwart en N. Stoker. Joseph P. M., z. van T, van de Kamer en C. D. Hof. Helena M., d. van B. A. J. Jan sen en R. M. E. Barbin. Geertruida T. Y., d. van J. Zandbergen en M. T. Kouwenhoven. Louise C., d. van J. van Eerden en N. Beekman. Getrouwd: Jacob Otjes en Elly M. Holman. maar heerlijk wil doen voortgaan, dit met een beroep op de Grote Herder die ons wil leiden onder Zijn woord en getuigenis. Is er reden tot bezorgdheid en tot bidden, zo vervolgde spr., er is ook reden tot danken: Hem zij de heerlijk heid tot in alle eeuwigheid. Allereerst noemde hij de vriendschap, die zijn vrouw en hij hebben mogen ondervin den voor het stille gebed ook, waar mee velen zijn werk hebben gesteund en opgedragen. Soms was spr. som ber gestemd Over de weinige vruch ten die hij van zijn werk zag. Nu, bij het afscheid, heeft hij mogen ervaren, d?t er van het gezaaide ook te maaien valt. Ook daarvoor is spr. dankbaar. Er waren strijd en moeilijkheden, er was verzet, er waren laster en krenking. Voor al deze dingen is spr. uiteindelijk toen dankbaar. Want zij hebben hem gebracht in de diepte ter volkomen afhankelijkheid van God. De bezorgdheid is thans afgelegd, er blijven nog slechts bidden en danken. Nadat ds Den Oudsten ps. 1461, 3, 8 had laten zingen, heeft ds A. G. van Wijk namens de centrale kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente een woord ten afscheid gesproken. Hij schreef de reactie van de scheidende predikant Op de beslissingen van de kerkeraad toe aan een al te grote gevoeligheid op dit punt en verzekerde hem, dat er in elk geval een opvolger komt, die de gemeente zal leiden in trouw aan Schrift en belijdenis. Ondanks alles i& het afscheid ook voor de gemeente moeilijk. Ds Den Oudsten werd in zeer sterke mate gedragen door de trouw en het gebed van zijn gemeente. De grote kerkgang bij hem was niet alleen een gevolg van zijn opvattingen, maar ook van de gevoelige en persoonlijke wijze van spreken en de trouw van zijn gemeentenaren. Zijn opvolger zal deze band opnieuw moeten en kunnen leggen. Spr. wenste hem toe, dat hij als een goed instrument in zijn nieu we werkkring zou mogen arbeiden en liet hem toezingen ps. 891. Na afloop van de dienst hebben zeer velen in de consistoriekamer met een handdruk afscheid van hun herder en leraar genomen. VIER BANDS VAN NAAM waren Zaterdagavond naar Alkmaar ge komen om hun medewerking te verlenen aan het door de Alkmaarse Jazz-Society georganiseerde Festival. Onder andere was de winnaar van het Concours in April, „The Canalstreet Jazz-band" onder leiding van Benno Stoppelman, te beluisteren. Ook dit keer deden de jongens het weer best. De overige aanwezige bands boden eveneens een aantrekke lijk programma en het Festival mag dan ook als zeer goed geslaagd wor den beschouwd. de charmante zangeres van het gezel schap kon ons wat haaf zang betreft, minder bekoren. Haar microfoontecn- niek was geen 100 pet. Hans IJzerdraat leidde op goede wij ze „The New Orleans Seven", waarbij hij, op trombone, zedf menige goede partij weg gaf. De drummer bleek hiel de zwakste partij te zijn, zijn spel was wat onzeker. Het bal, dat na afloop plaats vond, werd verzorgd door Ger van Leeuwen en zijn Quartet, en hij deed dit op uit stekende wijze. Vocalistische medewerking werd ver leend door Riedel van Kleef, die haar nummers op goede wijze bracht. 55 Nadat voorzitter Chr. Habich van de Alkmaarse Jazz-Society het openings woord had uitgesproken, werd het op treden van „The Canalstreet Jazz-band" aangekondigd. Deze groep, een oude bekende voor vele Alkmaarse Jazz liefhebbers, speelde verschillende ou dere nummers, „Jacket Blues", „When the Saints go marching in" en de „Ti ger Rag", welke allen zeer goed in de smaak vielen. Vooral de clarinet- en trompefsoli in „Jacket Blues" waren een genoegen om naar te luisteren. Toen de band na de pauze voor de tweede maal op het toneel kwam, werd zij dan ook met veel bijval begroet. Ook „The Devils', die vervolgens op traden oogstten veel succes, onder an dere met „I may be wrong", All of me", „Wonderful" en „Charmaine", wel ke laatste twee nummers in een gewij zigde bezetting werden gebracht. De violist van „The Devils' liet een paar goede soli horen. Grada van Grieken, ELF-JARIGE OPLICHTER AANGEHOUDEN Door de politie is een 11-jarige jon gen aangehouden, verdacht van diefstal en oplichting. Tijdens de Braderie was hij naar de winkel van een standhouder toego- stapt en had daar verklaard dat hij door de persoon in de stand gestuurd was om f 10.wisselgeld te halen. De winkelier, geheel te goeder trouw, gaf de jongen het geld. T>e knaap maakte zieh hiermee ijlings uit de voeten. Toen de politie hem opgespoord had, bleek tijdens het verhoor dat hij zich ook nog schuldig had gemaakt aan diefstal van geld uit de Julianaschocl. De vereniging „Sint Joseph" voor r.k. Jongensscholen heeft enige tijd ge leden een verzoek tot B. en W. gericht cm de overdracht van een stuk grond in de nabijheid van het woonwagen kamp aan de Noorderkade. Hier zou dan een extra lokaal van de Sint Bavo- school kunnen worden gebouwd, waar de kinderen uit het woonwagenkamp onderwijs kunnen krijgen. Het college van B. en W. stelt nu de Raad voor te besluiten, dat een stuk grond van 387 m2 in eigendom aan de vereniging „Sint Joseph" wordt overgedragen. De waarde van deze grond wordt bepaald op f 1.741,50. Geslaagden van de Berger Meisjesschool Voor het eindexamen van de Berger Meisjesschool zijn geslaagd de volgende leerlingen: Alkmaar: R. Ormel, M. Doorn, G. Piket, E. Spruyt, L. van Engelen en T. Kistemaker; Bergen: E, v. Gelder, H. Moens, D. v. Elsas, A. Hartman, A. Kap pen, Y. Leenaers, en C. van Limburg Stirum; Winkel: F. Span; Schoorl: M. Faro; Hensbroek: M. Kooiman; St. Pan- cras: C. Kloosterboer; Krommenie: T. Avis, Castricum: H. van Jaarsveld, H. Molvig en L. Reinders; Heemstede: D. Lefebre; Zaandijk: C. Vis; Koog aan de Zaan: D. Duyvis; Wormerveer: E. Heyn; Zaandam: T. Tanger. Zes leerlingen werden afgewezen. Tasje van onbeheerde fiets gestolen Het tasje, dat een vrouw aan haar fiets had laten hangen, toen zij Vrij dag het rijwiel bij het postkantoor had geplaatst, bleek bij haar terugkomst te zijn verdwenen. Het tasje werd later vernield cn van zijn inhoud ontdaan op straat terugge- i vonden. Als opvolger van wijlen Ir. J. D. ten Brink, in leven hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat in het arrondissement Alkmaar, is met ingang van 1 Septem ber a.s. benoemd Ir. W. W. van Haers ma Buma tot dusverre hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat in het arron dissement Almelo. Onder leiding van de nieuwbenoem de functionaris is het verlengde Twen- te-Rijnkanaal, dat Almelo uit zijn iso lement te water heeft verlost en dat Zaterdag j.l. feestelijk werd geopend, tot stand gekomen. In zijn vergadering van Donderdag a.s. zal de Alkmaarse Raad een drietal voorstellen tot benoeming van leraren worden voorgelegd. Voor de functie van leraar in de wiskunde aan het Murmellius-gymnasium worden voor gedragen de heren C. P. van Nieuw- kasteel, leraar aan de Handelsschool alhier, en als no. 2 W. A. Barten, leraar aan de RHBS, eveneens alhier. Voor leraar aardrijkskunde aan het gymna sium worden de heren P. Pronk, phy- sisch geograaf te Utrecht en H. L. F. Pen, ambtenaar „Agrarisch markt onderzoek Buitenland" te Den Haag, candidaat gesteld. De heren J. B. te Voortwis, drs klassieke letteren, wo nende te Buurse en S. W. Salomonson, drs klassieke letteren, wonende te Am sterdam, staan op de voordracht voor leraar in de oude talen, eveneens aan het gymnasium. MAANDAG REX THEATER, 2.30 en 8 u.: De drie Piraten (14 j.). VICTORIA THEA TER, 8 u.: Mama (a.l.) HARMONIE THEATER 8 u.: In de greep van de angst (18 j.) CINEMA AMERICAIN, 8 u.: De vier veren (14 j.). Sportpark, 7.30 u.: Wielerwedstrijden Alcm. VictrixDTS (Zaandam). BERGEN, Rustende Jager, 8.30 u.: Bureau Zedenpolitie (18 j.). N. SCHARW., Tivoli, 8 u.: Bureau Zedenpolitie (18 j.) en Elizabeth is Koningin. DINSDAG Bioscopen als Maandag DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend Apo theek Kruisinga, Koorstraat 59. HOOG WATER TE BERGEN A. ZEE Maandag 23.23 11.58 Dinsdag 0.41 13.10 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 23.38 12.03 17.28 6.03 Dinsdag 0.46 13.15 18.46 7.15 B. en W. hebben de Gemeenteraad voorgesteld een hogere subsidie toe te kennen voor de restauratie van de Kapelkerk. Aanvankelijk was be sloten een bijdrage van 10 procent der kosten te verlenen tot een maxi mum van f 11.880,mits het Rijk 55 procent en de Provincie 15 procent van de kosten voor hun rekening namen. Gedeputeerde Staten hebben echter verklaard, dat zij geen hoger subsidiepercentage willen vaststellen dan de gemeente Alkmaar. Van Provincie en gemeente zou de kerkvoogdij dus slechts 20 procent ontvangen en dat is onvoldoende om de restauratie ter hand te nemen. Het Rijk heeft inmiddels 55 procent toege zegd en indien Provincie en gemeente ieder 15 procent der kosten subsidi ëren zal met instemming van Monu mentenzorg en de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen nog dit jaar met het herstel van de kerk kunnen worden begonnen. Dat is dringend nodig. Een verder uitstel zou de restauratiekosten be duidend hoger maken. Het college van B. en W. stelt de Raad voor, in zijn vergadering van Donderdag a.s. te besluiten, dat de schoenwinkels in onze gemeente in de toekomst op Maandagmorgen gesloten zullen zijn. Zeventien schoenwinkeliers zijn vóór een dergelijke sluiting en slechts twee verklaarden zich tegen stander. Van de zijde der Kamer van Koophandel en Fabrieken werd tegen een wijziging der winkelsluitingsveror- dendng geen bezwaar geopperd. COLLECTE VOOR ANJERFONDS BRACHT f 605,62 OP. De op 26, 27 en 29 Juni jl. in de ge meente Alkmaar gehouden éollecte ten bate van het Anjerfonds 'heeft f 605,62 opgebracht. (Van onze redacteur beeldende kunsten) MIEP DEHé WOONT RUSTIG, wat teruggetrokken in Groet en ij een weinig op de voorgrond tredend werkend lid van het Kunstenaars, centrum Bergen. Ruim een jaar geleden hoorden we in onze omgeving voor het eerst iets van haar, toen op de expositie „Negen Eva s in het Centrum" enkele geknipte prenten van haar hand werden opgehangen. Ze werden terstond dankbaar ontvangen als iets, dat volkomen buiten het gewone kader viel. Nu wordt mevrouw Dehé-Stijger over enige weken vijf en zestig jaar. Ter gelegenheid hiervan heeft het KCB haar een eretentoonstelling aangeboden. Een wat voortijdig, maar niettemin volkomen verdiend geschenk, dunkt me. Het werk, waarom het hier gaat, moge in den lande allerminst onbekend zijn, het is toch goed liet nog eens in de aandacht te plaatsen. Het is dat ten volle waard. VELE JAREN geleden, toen de nood in het schildersgezin Dehé hoog was gestegen, begon de vrouw des huizes naar buiten te treden met wat voordien slechts een liefhebberij ten behoeve van haar kinderen was ge weest. Van allerlei kleuren sitspapier knipte ze kabouters, mensen, dieren en bomen en voegde die samen tot kleuri ge prenten, die al dan niet ingelijst al spoedig hun weg vonden. Dit werk sprak aan, ook daar waar men zichzelf niet kunstgevoelig achtte. Miep Dehé heeft sindsdien in dit werk en in haar naaldwerk een levensvulling gevon den een vorm, waarin zij iets van zichzelf kon uitspreken. Want dit knipwerk moge in hoge mate illustratief zijn, het is niettemin zeer persoonlijk. Er gebeurt uiteraard op deze prenten veel. Dat moet ook wel, want zij zijn bestemd voor het kind en volkomen afgestemd op de verbeeldingswereld van het kind. Van daar ook de vrij sprekende, overwe gend primaire kleuren. Hoe zorgvuldig gekozen, hoe beschaafd deze kleurig heid niettemin is, blijkt, zodra Miep Dehé in haar prenten het sprookje verlaat en „zomaar" eens een bloem- stukje tezamenplakt. Dan scheppen •schaar en lijmkwast een fleurig en kleurig, en toch verfijnd werkstukje, dat op zijn wijze getuigenis aflegt van een grote artisticiteit. Dit werk verraadt bovendien een gezegend gevoel voor humor en een grote mate van onbevangenheid, die misschien kinderlijk is, maar nergens kinderachtig wordt. Het moet een ge lukkig mens zijn, die bij al de moei lijkheden, die zij in haar leven stellig te overwinnen heeft gehad, een zo grote mate van levensblijheid heeft weten te bewaren als waarvan haar werk het bewijs is. Datzelfde ongecompliceerde open baart zich in haar naaldwerk. Me vrouw Dehé houdt ervan, de dingen of het nu een wanddoek is of een jasje te versieren met grote bloe men van wol. Ook hier sprekende, maar beschaafde kleuren, een totaal indruk van frisheid en blijheid. UET KCB moge dan op deze wijze mevrouw Dehé hebben gefelici teerd, het kan zichzelf eveneens ge lukwensen. Het expositiezaaltje is nl. DAW heeft het er tot dusver in de 2e klasse A beter afgebracht dan wij aan vankelijk verwachtten: met DWT uit Haarlem en De Zijl uit Leiden staan de Alkmaarders met een gelijk aantal punten bovenaan. Het zal uiteinde lijk wel tussen deze drie clubs gaan wie kampioen wordt en daarmee automatisch promoveert naar de le klasse, want DWR en DJK hebben al aanzienlijke achter stand. Disndagavond komt De Zijl op be zoek in het Zomerbad- Deze ploeg, die vorig jaar kampioen in afdeling D werd is zeer moeilijk te kloppen. DAW zal dan ook alles op alles moeten zetten om de Leidenaren met legen handen naar huis te sturen. Wanneer zij dezelfde vorm weten te vinden als tegen DWR, is de kans hiertoe zeker aanwezig. DAW 2 staat op de helft der competitie ongeslagen bovenaan en maakt een goede kans om kampioen te worden. Ook de DAW-dames komen er steeds beter in. Een week ge leden werd de moeilijke tegenstander Nereus 2 met 20 verslagen en de Alk maarse dames staan daardoor oP de tweede plaats achter DWT 2. Door een verkeerd begrijpen van een scheidsrechterlijk fluitje kon DWT indertijd een doelpunt scoren: het enige, want met 10 werd toen ver loren. De kans op de bovenste plaats is echter nog volledig aanwezig. In de Nauernasevaart te Krommenie werden Zaterdagmiddag enkele polowed strijden gespeeld. In het kader van de Kunst- en Sportweek waren de dames- en herenzeventallen van DAW en HVGB uit genodigd om deze demonstraties te geven. Tussien de wedstrijden lieten de Alkmaarse kunstzwemsters een viertal nummers zien, aie zeer in de smaak bleken te vallen, hoewel het donkere kanaalwater alle be wegingen onder de oppervlakte angstval lig verborg. DAW 1 kwam uit tegen een combinatie van spelers uit HVGB 1 en 2. Hoewel het kleine veld een handicap was voor goed polo konden de Haarlemmers zich in deze beperkte ruimte altijd nog goed opstellen of vrijmaken. DAW daarentegen was ner gens, het plaatsen was zeer onvoldoende en het spelinzicht dat van een slechte derde klasser. HVGB had dan ook geen moeite om met 72 te winnen. De Alkmaarse dames deden het veel beter. Met 3—1 werd HVGB geklopt en ae beloning was een fraaie beker. DAW beschikt momenteel over een heel aardige damesploeg met in mej. Schats en De Waard snelle vleugelspeelsters, die goed samenwerken met mej. P>ersma, die over een behoorlijk hard schot beschikt. Mid- achter mej. W. de Groot is moeilijk te verschalken en dan staat altijd mej. Dreeuws nog in doel, die heel wat ballen onschadelijk maakt. 27. Toen het vierde eiltal van De Biggers na dat oefenpartijtje tenslotte het veld verliet, was het totaal ontred derd. Vooral de doelverdediger, een zekere Stein Stuiter was er slecht aan toe. Hinkend en vreemd met zijn ogen rollend, zocht hij de kleedkamer op. Hij had 42 doelpunten moeten doorla ten, waarvan Jackie Brown er 38 voor zijn rekening had genomen. Het zege vierende elftal stond op het punt Jac kie Op de schouders te hijsen, maar de jongens kregen daar de kans niet toe, omdat meneer Bikkebakker als een soort locomotief op voile stoom, het terrein kwam opstormen, om Jackie zijn gelukwensen aan te bieden. „Jac kie!" riep hij met een van aandoening overslaande stem, „deze demonstratie zal ik nóóit van m'n leven vergeten. Ik heb een mirakel aanschouwd. Acht- en-dertig goaltjes en de een nog zui verder dan de ander. Die laatste, Jac kie, wat een kogel! Wat een loeierd was dat. Weet je, hoe wij zo'n doelpunt technisch noemen? Een hete knoeperd! En het was een hete knoeperd, dat ver zeker ik je. Jackie wat zou je er van zeggen als we je Zondag eens in het eerste opstellen?" Jackie zag de opge wonden meneer Bikkebakker getroffen aan. „In 't eerste meneer Bikkebak ker!" riep hij vol geestdrift uit. En toen rende hij naar Jimmy, die op de tri bune dit toneel rustig zat te aanschou wen. „Pappie!" riep hij al van verre, „meneer Bikkebakker zegt, dat ik Zon dag met het eerste mag meespelen. Laten we dan gauw naar huis gaan, want dan moeten we nodig samen nog wat trainen". uitgebreid met een kleine ruimte, welke vooral zal worden benut voor de uitstalling van wat grafiek en teke. ningen. Het lijkt mij daarvoor ook meer geschikt dan voor aquarellen en soortgelijke; kunstlicht is voor de be oordeling van kleur niet ideaal. De inwijding van het zaaltje is op waardige wijze geschied. Verschillen de leden zonden werken in. Zo wordt een wand geheel ingenomen door gra fiek van de geestverwanten Jaap Mooy en David Kouwenaar. Hun voor liefde voor de abstractie is bekend, mijn afwijzing ervan eveneens. Dit in aanmerking genomen kan ik waarde ring hebben voor de toon van deze dingen. Ik vcfor mij zie liever de fijne grafiek van mevrouw Reitsma-Valenga of een al weer wat oudere houtsnede als die van mevrouw Pot-Van Regte- ren Altena. Van Jaap Sax is er een goede tekening, van Jaap de Carpen- tier een drietal in abstracte richting gaande, gevoelig geschilderde goua ches. Inzonderheid zijn vissen zijn mooi van kleur en compositie. Henk van den Idsert zand een paar van zijn reisschetsen in. Het zijn allerminst de slechtste van de serie. Jan de Leeuw was wel eens minder dan in de aqua rellen, die hij hier heeft hangen. Aan deze wand echter domineert Jac. J, Koeman met twee aquarellen, die op vallen door een rijke en verfijnde kleur. Zo zien we dus een dubbel-expositie, waarvan beide delen, hoe verschillend ook van karakter, van een zeer goede kwaliteit zijn. De verzorging van bei de is weer als van ouds zeer goed. I daarover hoeft haast niet meer te worden geschreven. Van W. Zaterdagavond werden te Zaandijk geslaagde adspiranten-zwemwedstrijden gehouden, die enkele goede resultaten hebben opgeleverd. Zo won de gemak kelijk zwemmende I. Bijleveld van Nereus de 100 m. schoolslag in de fraaie tijd van 1,28,1, die haar dicht bij het nationale peil brengt. De DAW-meis- js A. Haeck en B. Obdam werden 2e en 3e in 1.33,3 en 1.33,4. Tine Tenkink (DAW) nam de rugslag en borstcrawt voor haar rekening. Op de rug won zij in de goede tijd van 39.met W. de Groot (DAW) als tweede in 43,— en J. Aarts (Nereus) als 3e in 43,2. Bij de jongens was het C. Koeman van Ne reus die de crawlnummers voor zijn rekening nam met J, Cloeck (DAW) als tweede. 50 m. rugslag jongens: 1. C. Koeman Ner„ 37,4; 2e J. Cloeck, DAW, 38,4; 3e D. de Vries, Nept., 39,1. 50 m. vrije slag jongens, le C. Koeman, Ner., 28,7; 2e J. Cloeck, DAW, 29,8 en 3e Herm. v.d. I Wall Bake 31,9. 100 m. schoolslag jon-1 gens; le Hans v. d. Wall Bake in 1.31,-. f 2e F. de Raad, Nept., 1.32,5 en 3e C. Beekhoven, Ner. in 1.36,7. 5 x 50 nu vrije slag meisjes: le Nereus in 3.05,6.: I 2e Neptunus in 3.11,3 en 3e DAW in I 3.11,5. 4 x 50 m. wisselslag estaf. jon-l gens; le DAW in 2.41,2e Neptunus I in 2.42,6 en 3e Nereus in 2.44,1. De polo-1 wedstrijd tussen een Nereus-combinatiel en Neptunus eindigde in een 61 ovet-f winning voor de Nereïden. Het ken niet de bedoeling van nel derlaagwedstrijden zijn om te probe-l ren met zo groot mogelijke cijfers fel verliezen. Die indruk kregen de toe-1 schouwers van de wedstrijd Alcmaris I GVAV Zaterdagavond echter j™' Het werd 10-1 voor de Noordelijk' eerste klassers, cijfers die boekdele» spreken. Het mag dan waar zijn 6?' I GVAV een eerste klasser is en Alcmari» een derde klasser, maar een feit is dal de Noordelijken zeker niet tot I sterksten behoren. Alcmaria zou naa'l onze mening dan ook een beter WW* I taat hebben kunnen boeken als "e! I elftal in een zo sterk mogelijke ff' I matie in het veld was verschenen. Na-1 tuurlijk weten wij van de j)Oging«j van de elftalcommissie om jeugdig' spelers in dit nederlaag-tornooi te tea- ten en te laten leren. Wij hebben indruk dat Alcmaria met die neder-1 laagwedstrijden tegen eerste klassers te hoog heeft gegrepen. Het moet, ju"1 voor die jeugdige spelers, beslist on' I prettig zijn om telkens tegen een w I grote overmacht te moeten optorn» I Zij kregen ook Zaterdagavond geen enkele maal de gelegenheid om in IJ™ spel te komen met het gevolg dat krachtsverschil niet uit twee meer ker uit drie klassen bestond. In de strijd om de Zuurkoolbeker DTS, dat nu uitgespeeld is, al een heel pover figuur geslagen. Deze ploeg kwam I geen keer volledig uit, en dit moge dan I ook het enige excuus zijn voor n r deze competitie vertoonde spel. Teg Vrone was «het weer een zeer matige we I maar n strijd. Vrone was wel iets beter, over het geheel kon de wedstrijd bevrediging schenken. De ploeg uit St'l de l®1" Pancras nam na twintig minuten uw - - ding door F. Koning en deze stand 1 tot voor de rust gehandhaafd. Na de I hetzelfde matige spel. Vrone vergro pas kort voor het einde de voorspr „Dat benne Willem Kant en deer hij je kers met zun hondens is hem krek". Deze er roepen hoorden we Vri dagavond tijdens een bijeenkomst in het lok: Bouwstra, waar een di plaats vond met vert< jecties van oude foto's eras. De heren W. Bal bijzondere school en d luisterende naar de i wonende in „de Geist' zo'n Westfriese uitdrul Burgemeester v. d. Vij de leiding van dit, voc zo belangrijke evenem Een plaatselijke com: het hoofd de jonge Kroonenburg, is al en oude dorpsfoto's te met succes. Iedere be aardige dorp heeft kas gen nagekeken om dez< dag te halen. Ze we aan de commissie en e: jes van gemaakt voor apparaat. Met onverd* en een interesse, die g tens medeleven, werd gadegeslagen. De comr het bezit van 250 oude dia's werden omgetove Tal van oude herinm opgeroepen, vooral bij neratie. Dit is wel v men weet, dat er a! waren van 50 en 60 Burgemeester Kroonen voor een microfoon lichting gaf, liet zich ii woord o.a. waarderend verdienstelijke werk Bakker, die wegens eei Arnhem, de gemeente gaat verlaten. Een sf richtte spereker tot ee ners van het Hof van oud-inwoners van Sint Na de pauze vertoo: Bakker en Tol een t foto's van diverse schilderachtige plekjes bewezen hoe mooi of lijk wei is. De kleuren getrouw, zoals b.v. me den, bloeiende pere- f oude boerderijtjes, enz. brak niet het persoonli De eerste was de h De Jaarvergadering Gele Kruis, gehouden bouw was matig bezocl 7 bestuursleden haddei gaan. De voorzitter de deed mededeling van door zuster Helsdinge toestand aldus de voorz Het nadelig saldo is ve voordelig saldo. Toch g tal 872 geen weerspie) groei der gemeente. Uil gen van de secretaress meester bleek, dat de bezoeken heeft afgelcgt voor de t.b.c.-bestrijdin len werden in bruikleei patiënten werden verph huizen of thuis. Het reau voor zuigelingen door de artsen Janssen met resp. 279 en 195 i zuster Klein uit Castrii Móedercursus gegeven zocht door 34 personer sloot met een bedrag voordelig saldo f 118.66. Onder instemming va ring bracht voorzitter a het vele werk inzonder ter Helsdingen verrich stuursverkiezing deelde de heer Festen nog niet steld. In zijn vacature w gen en benoemd de hee De periodiek aftredende zijn en Arie Borst werd Van het Gemeentebes komen een schrijven d: ting van de bevolking in September. Bij de rondvraag volg ling dat de bode met I J sioengerechtigde leeftijd FOSTDUIVENVLUCï Bovengenoemde postdi hield gister twee post, w.o. èèn voor jonge dun sendaal en èèn met oud St. Quentin. De jonge dv het volgende resultaa Bakker, 2. J. Peute, 3 Slieker-Bakker, 5. A. Zv Bakker, 7. v. d. Veen, i ker, 9. Massee, 10. Masse, 12. De Nijs, 13. P. Verdo Bakker, 15. De Nijs, 16 H. Pel, 18. H. Pel, 19. N see. De jeugdafdeling ber gende resultaat: 1. Benn 3. de Vries, 4. Kraakmi 6. v. Schooten. De oude duivenvlue Quèntin, had het volg 1- P. Verdonk, 2. Sliel P. Verdonk, 4. H. Pel, l 6. P. Verdonk, 7. Dick i tot 20 door Zeegers. Vrone 3 3 0 0 L.S.V.V3 2 0 1 D.T.S. 4 0 0 4 0 6 f-1 J-f De Gemengde Zangve sum Corda" o.l. van C: behaalde op het Bondse, sterdam in de Eerste mengde koren met 32 eerste prijs. Als verplicht werk „De Sirenen" van Edu; vrij nummer „Salve Reg hoffer. Onderwijzersber Onze plaatsgenoten Sprinkhuizen en H. Ble wijzers resp. aan de R. V. te Oudorp en aan de R. Zwaag, zijn met ingang ber a.s. benoemd als oi de St- Dominicusschool

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2