LYER Drie candidaten voor de voetbaltitel Fanny c.s. oppermachtig in Antwerpen 'AYMANS )orns sasss ZFC en Volendam vonden het Walhalla gesloten RCH kon niet schieten Volendam miste stootkracht om eerste klasse te bereiken r Athletiekwedstrijden te Hoorn Om het geluk van Peter Met nog één wedstrij d te spelen Een verdiende zege van Sparta De Franse zwemsters voor Tilburg een De toestand in Korea ONTSNAPTE GEVANGE NEN NIET IN HET LEGER Engelse export in de knel EBOH PROMOVEERT Beslissende treffer in de tweede helft Draverijen te Duindigt Pim. Pam, Pom en de wonderlamp Goede prestaties van nieuwelingen Een overwinningenreeks Fraaie tijd van skiffeur Neumeyer door Kitty Lessels Radioprogramma MAANDAG 6 JULI 195S en overhalen s en 1 van spilstoppers no de andere Dat er so enorm [en gerookt. Alle" thousiaste rokers, (Advertentie. Ing. Med.) kleurloze wedstrijd heeft geruime tijd de aandacht ■estigd. Het was de taait ilen, de enige uit het ach- peloton die de moed had intvluchting van de negen poging te ondernemen zijn goed te maken. Ronden lij tussen de kopgroep en lgers gehangen. Hij heelt aansluiting kunnen krij- est zich met een tiende ongeveer duizend meter genoegen nemen. was: X. Paymans (Til- 30 min. 10 sec.; 2. Canti- i); 3. Konings (Breda); 4. oen); 5. Boellaard (Am- i. De Jongh (Made); 7. Vaddinxveen); 8. Tonny :rlem); 9. Van der Zande allen in dezelfde tijd al! rans uit Tilburg draait oort zijn ererondje, na irkampioenschap voor te hebben gewonnen. ACORN. neemt de pün Beltplekken en ^sterog'o met wortel en al. Bevat olie. jodium en het punsü t). Een (lesje NOXACORN van 11.35 b (Advertentie, mg. R.C.His nog geen hampioen van NederlandDe Haarlemmers leden een 20 nederlaag tegen Eindhoven en daar Sparta een gedecideerde 5 2-zege op Vitesse behaalde9 zijn er, met nog één wedstrijd te spelen drie serieuze candidaten voor de titelDe voorsprong van R.C.Hop Sparta en Eindhoven is namelijh tot slechts één punt gereduceerd Vitesse heeft weliswaar slechts twee punten minder dan de leiders maar die achterstand is toch te groot om de Arnhemmers nog tot de hanshebbers te rehenenNoord-Holland hrijgt er geen eerste hlasser bij. Zowel Volendam als Z.F.C. moesten een 10 nederlaag boehen. Z.F.C. reisde tevergeefs naar Oosterparhers en Volendam zag zich9 en dat nog wel voor eigen pubheh9 de punten en de promotie door E.B.O.H. ontnomen. In het Zuiden promoveerde Rigtersbleeh naar het voetbal-Walhalla HOOR EEN verdiende 2—0 nederlaag tegen Eindhoven zag RCH zijn fraaie kans op de landstitel aanmerkelijk slinken. De Haarlemmers speelden een zeer zwakke wedstrijd en bleken vol komen uit vorm. Eindhoven, traag ge start, nam al direct het initiatief in han den en door een doelpunt van Louwers voor rust en een van Snoek in de twee de helft wisten de Zuiderlingen hun meerderheid voldoende uit te drukken. RCH trachtte met een vlotte start de beslissing te forceren. Toch ontbrak er iets aan het spel van de Racing. Het was te onnauwkeurig, het verrassende element ontbrak volkomen, terwijl het schieten buitengewoon slecht was. Zo kon het gebeuren dat, ondanks een vrij sterk RCH-overwicht doelman Hanssen aanvankelijk geen enkel gevaarlijk schot kreeg te verwerken. Na ongeveer twintig minuten waren de Zuidelijke kampioenen wat inge speeld en lanceerde de snelle voorhoe de enkele gevaarlijke aanvallen. Een vloeiende combinatie tussen Van Rooy, Van Melis en Snoek werd door de laatste door nonchalant schieten om zeep gebracht. Maar Eindhoven kwam terug. Willy Schmidt, de ex-Alcma- riaan, knalde na een fraaie aanval van de Eindhovenvoorhoede hard in, maar Wille was op zijn post. Het offensief van Eindhoven barstte nu in alle he vigheid los. De sporadische uitvallen van RCH hielden echter toch gevaar in, en Hanssen moest enkele malen al zijn talenten ten toon spreiden, bij een uitval van Koster en een venijnige schuiver van Gallis. Het bleef echter bij uitvallen. Het was tenslotte Lou wers die Eindhoven de leiding gaf met een onhoudbaar schot. Na rust aanvan kelijk een fanatiek aanvallend RCH. Lasschuit kopte een vrije schop juist over, Biesbrouck „millimeterde" de lat en een formidabel schot van Koster vond de vuist van de Eindhoven-doel man op zijn weg. Daarna herstelde Eindhoven zich en drong RCH lang zaam terug, ondanks verzet van de uitstekende spelende Biesbrouck en Lasschuit. Door zijn enorme activiteit was het vooral Van Melis die een ge vaar was voor de RCH-verdediging. Elf minuten voor het einde moest de dap pere Racing-achterhoede voor de twee de maal capituleren. Onhoudbaar voor De Zuidkoreaanse minister van De fensie, Sohn Won, heeft gisteren ver klaard, dat zijn ministerie anti-commu nistische vrijgelaten of ontsnapte krijgsgevangenen, die in het Zuidkore aanse leger dienst genomen mochten hebben, wil ontslaan. Alle Noordkoreaanse krijgsgevange nen zijn nu ondergebracht in acht kam pen. Twee bevinden zich op het vaste land en staan onder Amerikaanse be waking. De andere kampen zijn geves tigd op eilandjes en worden door Ame rikanen en Zuidkoreanen bewaakt. Er zijn in totaal nog 81.500 gevangenen. Namens de ambassade van nationalis tisch -China in Zuid-Korea is gezegd, dat verzoeken waren ontvangen van Chinese krijgsgevangenen om naar For mosa te worden gezonden. De woord voerder zei, dat zijn regering in deze geen onafhankelijke stappen kan doen. Het opperbevel der VN zou goedkeu ring en medewerking moeten verlenen. President Eisenhowers speciale afge zant naar Korea, Robertson, heeft Za terdag verklaard, dat zijn besprekingen met president Rhee nog niet zijn ge ëindigd. Hij noemde zijn laatste onder houd met de president „nuttig en be vredigend". De Engelse minister van Financiën, Richard Butler, heeft verklaard, dat Engeland tenzij het de kosten van zijn export laag zou houden, geen stand zou kunen houden tegen de sterke concur rentie van Duitsland, Japan en Ameri ka. Deze zomer is beslissend, aldus Butler. „Wij moeten onze kosten laag houden en bewijs geven van matiging en zelfopoffering, anders zullen de bur gers in het algemeen er onder lijden". BULGARIJE AANVAARDT GRIEKS VOORSTEL De Bulgaarse regering heeft de V.N. medegedeeld, dat het het Griekse voor stel aanvaardt voor een bijeenkomst aan de grens tussen vertegenwoordi gers van de generale staven der beide landen op 10 Juli ter regeling van grensverschillen. RUSLAND EXPORTEERT NAAR ARGENTINIË Volgens de eerste handelsovereen komst tussen Argentinië en de Sovjet Unie zal Argentinië volgend jaar 500.000 ton benzine en 300.000 ton kolen uit Rusland invoeren. Ook zullen installa ties voor industrie worden gezonden. De kleurenfilm van de kroning van koningin Elizabeth van Engeland is Vrijdag per vliegtuig naar Moskou verzonden. Het gemeentebestuur van de Russische hoofdstad had om een co- pie van de film verzocht. de RCH-doelman scoorde Snoek het doelpunt, dat de nederlaag van RCH tot een feit maakte. SPARTA heeft te Arnhem verdiend revanche genomen voor de op Spangen geleden nederlaag van Vitesse, al geeft de 5—2 overwinning een niet geheel juist beeld van de wedstrijd. Wel na men de Rotterdammers binnen 20 mi nuten een voorsprong van 3—0, doch Vitesse liet zich niet ontmoedigen en begon fel van zich af te bijten en met energiek spel liepen de Arnhemmers de achterstand kort na rust tot 2—3 in. De gelijkmaker leek niet tot de onmo gelijkheden te behoren, maar een door braak van Sparta sloeg de hoop voor de Arnhemmers de bodem in en in de laatste minuut werd het zelfs nog 5—2 voor de Rotterdammers. Voor Sparta scoorden Terlaak, Van Male (2 maal), Boot en Van Ede. Jansen en Van Voorst namen de Vitesse goals voor hun rekening. De standen luiden: Kampioenschap van Nederland RCH 5 2 2 1 6 7—6 Sparta 5 2 1 2 5 10—7 Eindhoven 5 2 1 2 5 7—8 Vitesse 5 1 2 2 4 10—13 Promotie 2e klasse, groep A: Oosrterparkers 4 ZFC Veendam EBOH Volendam DFC VVH '26 Dosko Helmond Rigtersbleek Kimbria Quick 3 0 4 2 1 4 0 1 roep B: 4 2 2 4 12 4 0 2 Groep C: 2 2 0 2 10 2 0 0 Groep D: 4 2 2 3 11 3 0 1 8—6 6—5 7—10 8—4 7—7 8—12 6-3 5—3 2—7 10—5 8—5 2—10 (Van één onzer redacteuren) AAN DE RA1SD van het IJselmeer, op het door duizenden in fleurige kledij gestoken mensen omzoomde Volendam-terrein, heeft zich gister- middag in anderhalf uur weer eens een tragedie voltrokken, waaraan promotievoetbal zo bijzonder rijk is. Een tragedie, maar ook een blijspel. Tegen half vijf gingen elf leeggespeelde voetballers uit Dordrecht op de schouders van hun uitgelaten en schorre supporters, die net als talloze Volendammers aan dit moment weken en maanden hebben gedacht. Eén doelpunt is er voor nodig geweest om feest in Dordrecht te brengen, een doelpunt, dat Volendam in ieder geval weer een seizoen in de tweede klasse houdt. En toch waren de sympathieke oranje-zwarten niet de mindere van EBOH. NIET DE mindere, maar ook niet de meerdere. EBOH en Volendam zjjn volkomen gelijkwaardige ploegen en bezitten beide de kwaliteiten, die voor de eerste klasse zijn vereist. In de eerste helft maakte Volendam meer indruk dan de gasten, die speciaal in de eerste tien minuten volkomen wer den overspeeld. De wijdbroeken maak ten een completer en vaardiger in druk, maar hun aanvallen misten de „finishing touch", nodig om doelpun ten te maken, Het ging allemaal ge smeerd tot de rand van het straf schopgebied. Dan was er feitelijk al leen rechtsbuiten Tol, die de moed voor een beslissende kogel kon op brengen. Tweemaal mankeerden er centimeters aan Dat kostte Volendam een zege en het eerste klasseschap. EBOH bleek namelijk een uitermate sterke ach terhoede. De backs Oosthoek en He gemans dekten consequent (waardoor bijv, de deze keer uitgesproken te langzame Koning geen kans kreeg) en spil Vermaat liet zich maar heel zel den passeren. In laatste instantie deed doelman Smid voortreffelijke dingen. EHOB's aanvallen zijn waar schijnlijk iets minder talrijk geweest dan de van Volendam. Maar ook nu was de Volendamdefensie, met uitzon dering van de knap werkende doel man Keflzer, niet onpasseerbaar. Voor al de uitgekookte Dordse aanvalslei der Scheurwater vond nogal eens een gaatje voor zijn medespelers, die ech ter al die passes door aarzelingen ver loren lieten gaan. De beslissing is in de 63ste minuut van de wedstrijd gevallen. Toen Ket|- zer een schuiver van rechtsbinnen Wouters ternauwernood langs de paal had gewerkt, vond de corner een vrij staande midvoor Scheurwater. Met een handige omhaal kwam de bal op een plaats, die voor Keijzer onbereikbaar was._ Natuurlijk heeft Volendam ver scheidene pogingen gedaan naast EBOH te komen, maar de Dordtena- ren gingen verstandig niet ter stond het accent op de verdediging leggen. Dat gebeurde pas in de laat ste vijf minuten, maar toen kon de vermoeide en met weinig overtuiging strijdende wijdbroekenploeg niet meer de kracht opbrengen deze promotie competitie te verlengen. Volendam droeg de pijnlijke neder laag met groot sportmanschap. Geen wanklank is er geweest. De grootste tussen de lijnen was scheidsrechter Schipper, die volkomen onopvallend leidde. De twee en twintig spelers maakten het hem trouwens niet moei lijk, maar het zegt o.i. wel iets als een scheidsrechter zich zelfs in het be gin van een dergelijke gewichtige strijd niet even laat gelden. De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen en rennen te Duindigt luiden: Soloprijs: 1 Rolandus (J. L. Olsthoorn) 1.53.7; 2 Rascal Hanover; 3 Queen Daria. W. f 4.70, P. f 2.40, f 2.10, K. 8.50, CC. f 3.60. Trioprijs: 1 Olivier B (J. M. v. d. Berg) 1.23.3; 2 O'Nelly Zora; 3 Oosting's Lieveling. W. 14.10, P. f 6.60, f 6.40, f 6.90. K. f 21.50, CC. 16.80. Kwintetprijs: 1 Rentinus (J. de Vlieger) 1.28.5; 2 Peter Snel; 3 Quita Scott. W. 3.30, P. f 1.10, f 1.10, f 1.20. K. f 6.10, CC. 4. Septetprjjs. 1 Pomona (M. Vergay) 1.26.9; 2 Ooststar; 3 Prinses Zora. W. 6.10, P. f 2.30, f 2.80, f 6.40. K. f 15.70, CC 7.20. Nonaprijs. 1 Norton Williams (P. A. Strooper) 1.24.5; 2 P Louis 2; 3 Post duif je G. W. f 1.90, P. f 1.20, f 1.40. K. 4, CC. f 4.50. Duoprijs. 1 Capriola du Einrath (A. A. M. Pije); 2 Aquavit; 3 Stormalong. W. 15, P. 2.40, f 1.50, f 1.40. K. 10.60, CC. 4.30. Sceptreprijs. 1 Cleone (H. J. v. d. Kraats); 2 Sagita; 3 Gitana. W. 3.20, P. 1.60, 1.70, CC. 2.90, K. f 5.70. Sextetprijs. 1 Rendez-vous (J. C. Pex); 2 Solenzara; 3 Taxiol, W. f 3.30, P. f 1.40, 1.20, CC. 3.40, K. f 5.70. Octetprijs. 1 Flying Gal (C. Th. Sterk); 2 Prince Albert; 3 Manola. W. 1.70, P. 1.20, 1.30, CC. f 2.40, K. f 2.70. Totale omzet: f 89.816. Voor de landenwedstrijd zwemmen tusen Nederland en Frankrijk op Zon dag 26 Juli te Tilburg heeft de Fran se Zwembond de damesploeg reeds samengesteld. Zij bestaat uit: 100 me ter vrije slag: Ginette Jany; 100 me ter rugslag: Marie Helene André; 200 meter schoolslag: Lucienne Cooreman; 100 meter vlinderslagOdette Lusien 4x100 meter wisselslag estafette: Ma rie Helene André, Odette Lusien, Lu cienne Cooreman, Ginette Jany. De herenploeg zal na selectiewedstrijden, die op 12 Juli te Parijs worden gehou den, worden gekozen. AURIOL ZAL GEEN VERLENGING VAN ZIJN MANDAAT VRAGEN De president van Frankrijk, Vin cent Auriol, heeft Zaterdag in een rede over zijn jongste ambtsreis of ficieel bevestigd, dat hij in December a.s. geen hernieuwing van zijn man daat als president zal aanvragen. 59. Het was Pom gelukt om de lamp weer uit de beek op te vissen en met een lachend gezicht overhan digde hij de druipende lamp aan zijn broertje. „Alsjeblieft Pim, hier is je kostbare lamp weer", zei hij spottend. „En wees er voortaan een beetje voor zichtiger mee want het is echt antiek, heeft mevrouw Babbelgraag gezegd". „Echt antiek", mompelde Pom, terwijl hij het water uit de tuit liet lopen. „Moeder houdt wél van antiek. Ze heeft ook nog een oude koperen ketel en die oude blauwe vaas. Die was óók antiek. Het is een goed idee. Ik geef die lamp aan Moeder!" „Dan mag je hem eerst wel wat opwrijven", raad de Pom aan, die zelf tevergeefs pro beerde om zijn sokken over zijn natte voeten heen te trekken". „Je kan toch moeilijk met zo'n drijfnat ding bij Moeder aankomen". „Wacht, ik wrijf het droog met mijn zakdoek", riep Pim, terwijl hij een zwart lapje uit zijn broekzak te voorschijn haalde. „Ach, je zakdoek is helemaal smerig", riep Pam. „H'm het gaat nogal", ant woordde Pim, die niet zo erg critisch was. „Ik heb er daarstraks mijn schoenen mee gepoetst zie je. Die wa ren zo smerig geworden in de tuin van de baron". „Nee, die zakdoek is pikzwart", riep Pom nu ook. „Goed, dan neem ik mijn broek wel", zei Pim en wreef het oude lampje droog aan zijn schort. Plotseling klonk er een fluitend geluid: FFFFtttt!" en voor de verbaasde 03 n van Pim,' Pam en Pom stond een zwart neger tje, dat keurig een diepe buiging maakte. In enkele jaren tijd heeft Hoorn zich een goede naam verworven op athletiekgebied, vooral waar het het organiseren van wedstrijden betreft. Gistermiddag organiseerde Hollandia een nieuwelingendag, waarvan de be langrijkste uitslagen als volgt luiden: 100 m dames D: 1. G. Meurs (MFC) 13.9; 2. T. de Wit (SAV) 14.0; 3. R. Biezen (AF) 14.3. 100 meter heren D: 1. K. Weel (AF) De Nederlandse dames die aan de internationale athletiekwedstrjjden te Antwerpen hebben deelgenomen, wa ren oppermachtig. Fanny Blankers- Koens behaalde traditiegetrouw een overwinning op de 80 meter horden. Een uitzondering was, dat zjj ditmaal aan 12 seconden voldoende had om haar zoveelste „plak" te veroveren Wllly Lust legde haar grote rivale het vuur wel zeer na aan de sehenen. De Zaanse werd namelijk met slechts o.l sec. verschil tweede. Ook de derde plaats was voor een Nederlandse ath lete. Het was Trees van der Burg, die de horden nam in de tijd van 12.6 sec. Met 12.2 sec. veroverde Puck Brou wer de eerste plaats op het nummer 100 meter hardlopen. Zij werd op de voet gevolgd door Willy Lust. die ook op dit nummer 0.1 sec. langzamer was. Xenia Stadt-De Jong eindigde met 12.4 sec. op de derde en Ada Groen met 12,7 sec. op de vierde plaats. Het laat zich begrijpen dat, waar in de finale de vier eerste plaat sen door Nederlandse dames werd be zet, de 4 x 100 meter een gemakkelijke overwinning voor onze landgenoten werd. B(j de heren schitterde Mac Donald Bailey. De Brit werd winnaar bij de 100 en 200 meter resp. in 10.6 en 21.4 sec. Reiff nam de 3000 meter voor zijn rekening. Hij ging in 8.12.6 door de finish, 4.8 sneller dan de Brit Green. De 10.000 meter was voor de Frans man Mimoun in 30.15. Gray (Enge land), die tweede werd, had bilna een minuut langer nodig. De Nederlandse skiffeur Tom Neu meyer, die niet in Henley is gestart om dat hij zich volledig op de Europese kampioenschappen wil voorbereiden, heeft Zondag op de Bosbaan te Amster dam een bijzonder fraaie tijd gemaakt. Hij versloeg Draayer in 7 m. 24.0 s. een tijd Waarmee hij zijn in 1951 gevestigde Nederlands record met 2.2 sec. verbe terde. 49. Lynne zei met een dikke prep in haar keel: „Dat is een prachtig stuk speel goed." En toen: „Ik kwam afscheid ne men, mijn taxi is voor." Haar stem klonk hol, als een stem in een lege kamer. Patricia deed, wat haar hart haar in gaf; zij tilde Peter van haar schoot en gaf hem in Lynne's armen. Zijn groen linnen kruippakje was half aan, half uit. Zijn bovenlijf was slechts gekleed in een zijden hemdje. Zijn gezichtje, schouders en beentjes waren gebruind door de Panama-zon Zijn lichaam was gezond; het waren alleen zijn ogen met hun blik van angstige verwachting, die niet normaal waren. Hij sloeg zijn armpjes om L;-nne's hals. Hij keek naar mevrouw Garron en zei: „Gah". En Lynne fluisterde: „Ja, dat is Gah, die zoveel van je zal hou den. Je bent mij ontgroeid, Pieps, is het niet?" Patricia sprak niet, zij luisterde slechts naar die stille, ontroerende stem. „Vaarwel, Piepertje; je weet niet eens wat dat betekent, gelukkig maar. Dit doet jou geen pijn". Zij keek naar zijn ogen en dacht: „Nee het doet je geen pijn. Het is dat andere, dat je pijn doet; dat, wat je ogen ouwelijk maakt, dat nieuwe wat je geleerd hebt sedert je hier kwam". Zij hield hem tegen zich aange drukt; haar verdriet was een tastbaar iets in de kamer, en Patricia voelde dat en zei: „Maar u zult nog wel eens terug komen om hem te zien?" „Ik zou het graag doen", zei Lynne. „Ik zou het vreselijk graag doen als alles anders was". Mevrouw Garron bekeek het mooie gezichtje, het buigzaam beweeglijke figuurtje, de lenige benen, de onver gelijkelijke jeugdigheid, de bloeiende levendigheid van dit meisje, die de vrouw van haar zoon zou kunnen worden. De echte Patricia deinsde niet terug slechts de volgzume Patri cia, die onder Beatrice's invloed stond deed dat. Opeens voelde zij een angst, terwijl zij niet wist waar die angst vandaan kwam; voor h.t eerst van haar ieven was zij bang voor de on bekende toekomst. Zij had het gevoel, dat zij de weg vóór haar niet meer kon zienhaar wezen was vol met vage besluiteloosheid en bange twij fel en problemen die onduidelijk wa ren. De taxichauffeur liet zijn claxon horen. Lynne's stem stamelde: „Vaar wel, lieveling", en zij gaf Peter terug aan mevrouw Garron, die hem het bovenstuk van zijn kruippakje begon aan te trekken. Lynne zei: „Vaarwel, mevrouw Gar ron draaide zich vlug om, bereikte de» deur, keerde zich om en ving de waakzame blik van de ander op. Zij zei: „Ik dacht niet, toen ik Engeland verliet, dat het zo zou zijn in de Casa Garron. Ik _wist niet, dat er zoveel strijd zou zijn ten behoeve van Lorna en Michael, en er zoveel zou misluk ken. Ik wist niet, dat ik erbij zou staan om toe te zien hoe Peter klein gehouden zou worden". Haar stem had een verpletterende oprechtheid: „Toen tk hem hierheen bracht, mevrouw Garron, gaf ik hem niet af als iets zonder waarde; hij was mij te dierbaar. Laat zijn geest kracht niet gebroken wordenlaat dat niet gebeuren.... hij had zulk een mooie geestkracht Haar stem stierf weg. De speelgoed muis raasde als een dolle in de rondte, stond op zijn achterpootjes; toen ging er iets stuk, gebeurde er iets met zijn zwaartekracht en hij viel op zijn rug. Het mekaniekje in zijn buik snorde geweldig, brak af en toen was er niets meer dan stilte. Peter zat met zijn rug naar Lynne toe, terwijl de bretels van zijn kruippakje vastgemaakt wer den. Hij was zich in het geheel niet van haar bewust. En opeens werd het haar te veel, haar ogen werden voch tig en tranen rolden langs haar wan gen. Zij liep door en ging de kamer uit, terwijl zij de deur achter zich sloot. De muis lag bewegingloos. Patricia sloot haar armen om Peter heen en weer was zij angstig, zonder te begrij pen waarom. HOOFDSTUK VI Om vijf uur van haar eerste dag in de Santa Martine kliniek had Lynne vrij en zij liet de smetteloze witte apotheek achter in handen van de be weeglijke kleine Fransman, Anton Croix. De onvervalste Franse Anton had na een kennersblik over Lynne te heb ben laten gaan, argeloos gezegd dat zij een heel knappe dame was, dat het aangenaam was zijn apotheek met haar te delen en dat hij bang was dat het niet lang zou duren, vóór hij ge heel „épris" van haar zou zijn. „Hebt u het te pal.ken?" had Lynne lachend gezegd. „Ben ik besmettelijk of als een infectie?" Anton had haar nadenkend opgeno men: „Als een infectie", besloot hij. „Ik denk, dat u mij nooit dicht genoeg bij u zoudt laten komen, om een besmet ting te doen plaats vinden". „Ik geloof, dat u gelijk heeft!" had zij geantwoord en hij had zijn schou ders opgehaald en zei: „In ieder geval bent u prettig om naar te kijken". Zij ging naar beneden naar de eet kamer van het personeel, die groot en luchtig was en hoe ongelooflijk bloemen op de tafels had staan. Zij zat tussen een Venezolaanse verpleegster en een hoofdzuster van Monteria, die heel geschikt waren, de specerijen doorgaven, maar waar zij verder geen contact mee kreeg. Het eten was uit stekend en blijkbaar werd 't personeel hier goed behandeld. Na afloop ging zij naar de zitkamer voor de verpleegsters. Er waren beklede stoelen met wijde, gastvrije armleunin gen, een radio, boeken en nog meer bloemen. Hier was 't blijkbaar regel dat je kennis maakte met je eigen nationali teit; José Colina zat alleen en las het boek niet dat zij in haar hand hield. Lynne, die niemand had waar mee zij kon aanpappen, liep de kamer door en ging naast 't Spaanse meisje zitten. Zij probeerde een gesprek aan te knopen, maar José ging daar niet op in met haar weinig animerende ant woorden. 't Was van 't begin af te merken, dat José niet op haar gemak maar crp haar qui vive was en wat meer zegt: bang was. Lynne interesseerde zich voor die bijzondere angst van zuster Colina, maar zei tegen zichzelf dat 't slechts een aangeboren zwijgzaamheid zou kunnen zijn en dat 't niet een nood zakelijk gevolg van iets persoonlijks zou kunnen zijn. Zij vroeg: „Kreeg u uw opleiding hier in Santa Martine?" „Ja", zei José. ,,'t Is een prachtig uitgerust zieken huis, is 't niet?" „Ja", zei José. Lynne keek naar 't boek. „Houdt u van lezen". (Wordt vervolgd). 11.9; 2. J. Mulder (OSV) 12.0; 3. A. Karbaat (Holl.) 12.2. 100 meter dames C: 1. G. Klein (Lycurgus) 13.2; 2. I. Westerhof (NEA) 13.3; 3. M. Broersv. d. Gracht (Holl.) 13.4. 3.000 meter heren D: 1. K. Koorn (Olympia) 9.31.1; 2. P. Rood (Flevo) 9.49.4; 3. Butter 10.5.8. 800 meter heren D1. J. Schouten (AF) 2.11.1; 2. P. Piques (Volew.) 2.12.8; 3. K. de Vries (OSV) 2.12.9. 1500 meter heren C: 1. Muurlink (AAC) 4.31; 2. K. Kok (Waterland) 4.34; 3. J. de Bad (Meteoor) 4.35.8. 100 meter heren C: 1. K. de Vries (OSV) 12.0; 2. J. Kuit (NEA) 12.1; 3. en 4. D. Bruin (WAC) en W. Tuy- tel (Holl.) 12.1. Hoogspringen dames C: 1. N. de Boer (OSV) 1.35 m; 2. N. de Waard (Olympus) 1.30; 3. M. Broersv. d. Gracht 1.30. Hoogspringen heren D: 1. P. Olof- sen (Holl.) 1.61; 2. J. Zwart (NEA) 1.61; 3. G. Sijm (SVA) 1.51. Discuswerpen dames C: 1. T. Ber- keveld (AF) 22.82; 2. S. Konz (OSV) 16.99. 400 meter heren C: l.A. Karbaat (Holl.) 55.9; 2. S. v. d. Kleij (Lyc.) 56.0; 3. J. de Jong (NEA) 56.8. Verspringen dames D: 1. W. Knol (Holl.) 4.69; 2. T. Terra (AF) 4.68; 3. W. Reus (SAV) 4.55. 4x100 meter dames: 1. Alw. For ward, Hoorn, 56.7; 2. Olympus, Alk maar 57.2; 3. SAV, Bovenkarspel 56.8; 1. Olympische estafette: 1. AC Wa terland, Waterland 3.59; 2. OSV, Oost- zaan 4.1.2. Kogelstoten dames D: 1. C. Klay, Holl. 9.81; 2. M. de Boer, OSV 8.56; 3. R. Biezen (AF) 7.99. Discuswerpen heren D: 1. W. Nij- boer (Holl.) 29.39; 2. P. Beuse (NEA) 28.26; 3. W. Tuijtel (Holl.) 26.73. Kogelstoten heren C: 1. W. Nijboer (Holl.) 10.21; 2. J. de Boer (OSV) 10.12; 3. P. Beuse (NEA) 10.04. Verspringen heren C: 1. J. Kuit (NEA) 6.15; 2. A. Karbaat (Holl.) 5.95; 3. Bosgieter (Waterland) 5.72. DINSDAG 7 JULI HILVERSUM I, 402 m-: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram. 8.25 Idem. 9.00 Voor oe vrouw. 9.35 Gram. 9.55 Pontifical» Hoogmis. 11.30 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.3012.33 Land. en Tuinbouw- mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Mili taire reportage. 13.25 Lunchconcert. 14.00 Lichte muziek. 14.35 Kinderkoor. 15.05 Philharmonisch Orkest en solist. 15.30 Ben je zestig? (Tussen 16.00 en 17.45 Rond» van Frankrijk.) 16.00 Voor de zieken. 16.30 Felicitaties voor de jeugd. 17.00 Plechtig lof. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: „Jonge adspirant emigranten worden omgeschoold in de ïandbouw". Reportage van de opening van het schollngscentrum „De Drempel" te Bennekom door H. A. van Luyk. 18.00 Gevar. muizek. 18.20 Gram. 18.30 „Dit la leven", causerie. 18.45 Gram. 18.52 Actu aliteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. (Om 20.00 Ronde van Frankrijk.) 20.25 De gewone man. 20.30 Holland Festival: Residentie Orkest en solist. 21.20 Hobo en piano. 21.40 Gram. 22.30 Reportage. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalen der. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 208 m.: 7.00—24.00 AVRO, (7.50—8.00 VPRO.) 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koorzang. 0.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Viool en piano. 12.00 Tiroler muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.83 Voor het platteland. 12.40 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram. 13.30 Promenade-Orkest en solisten. 14.00 Amus.muziek-kaleidescoop. 14.30 „Emi- gianten in Canada", causerie. 14.45 Gram. 14.50 Jubileumprijsvraag. 15.10 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Dr C. A. van Peursen: ,,D» philosophie van de cultuur". 19.00 Fan fare—Orkest. 10.25 Paris vous parle. 10-30 Fluit, cello en clavecimbet 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. muziek. 21.15 Lichte muziek. 21.40 Van Groenlanders en Eskimo's. 21.50 Gevar. muziek. 22.30 Surinaamse muziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuw». 23.15 New York calling. 23.20—24.00 Gra- mofoonmuziek. Televisie-programma. AVRO. 20.15 —21.45: Nationaal danstheater van Grie kenland.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7