Hartverwarmende momenten opf de Alkmaarse sintelbaan Stad en omgeving Jimmy Brown en de Oranjehemden Moeder Maart je vocht vooreen verloren lepelrek CASTELLA houdt Uw huid jong! Over enkele dagen zullen de Zweedse athleten arriveren LAATSTE NIEUWS! Het eerste treffen tussen DA W en Vliegende Vissen Verkeerde weg Zaanse wielrenners in duel met Kaasstedelingen AGENDA: Dr Lourens won twee eerste prijzen J Nu drievoudig keus in Castella op stadhuis ontvangen Alkmaarse Boys hield jaarvergadering Herm. Plas, Payglop 21 BURGERLIJKE STAND Riemen vast... Veel belangstelling van de jeugd Motorrijder geslipt bij Heilooerbrug Cum laude gepromoveerd Cor Bakker: een prof met amateurshart Vervolg Stad Luctor et Eme Zondag 458 Mej. mr. Stelling kinderpolitie HARMONIE THE Blinde og Het Grootste Meubetir LOURENS POOI DINSDAG 7 JULI 1953 HET WAS VOOR MOEDER MAARTJE officieel geheten mevrouw de weduwe W.-G. een hele gebeurtenis, toen ze gisteren uit Heerhugo- waard naar Alkmaar moest komen, teneinde op te treden in een mis handelingszaak. O nee, zij zelf zou met haar tachtig jaren niet de hand opheffen! Verre van dat. Het was om haar zoon, de forsgebouwde Theodorus, die door de officier van Justitie was uitgenodigd in verband met een knokpartijtje in de woning, die door zijn moeder en een zekere Z. wordt bewoond. Het botert al lang niet erg tussen moeder Maartje en deze heer Z., zoals in vele gevallen van samenwoning. Men kan dus bil lijken, dat Theodorus op een schone dag in April het besluit nam, eens over de moeilijkheden tussen zijn moeder en Z. te gaan spreken. Hij bevond zich juist met zijn moe-' der in de keuken van het huis, toen Z. binnenkwam, een stuk gereedschap, dat men plaatselijk een „graafje" noemt, in de hand. Dit graafje nu zou in het thans volgende drama een grote rol gaan spelen, evenals een lepelrek en een broer van Z. ,Het zat de binnenkomende Z. al direct niet lekker, dat hij ltehnelijk door Theodorus werd opgewacht, vooral niet toen deze gedecideerd zei: „Dat moet maar 'ns uit zijn tussen moeder en jou!", of iets van die strekking. Zonder dat er verder diplomatieke no ta's werden uitgewisseld, zoals het in de politiek (gelukkig) nog steeds gaat, ontstond er een kloppartij, waarbij moeder Maartje zo kordaat was het ge vaarlijke graafje, dat haar zoon aan Z.'s hand had ontwrongen, de keuken uit te gooien. Haar waakzaam oog was echter niet vlug genoeg om te Ontwa ren, dat Z. haar bloedeigen lepelrek van de wand greep en dat naar Theo dorus' hoofd smeet. De doffe tik van het vallende lepelrek was de gongslag, die het einde van elk hoorspel aan kondigt. Het was de broer van Z., in allerijl gewaarschuwd die de vechtenden wist te scheiden. De kwes tie was op zichzelf nogal eenvoudig. Theodorus kwam er met 25 gulden boete af en zijn tegenstander met vijf rijksdaalders. Maar met het lepelrek was het iets lastiger. Eerst kon al niet uitgemaakt worden, of Theodorus, die zich met een hoofdwonde uit de keu ken had verwijderd, door het graafje, dan wel door het lepelrek was gewond, tot eindelijk Z. verklaarde, dat het ab soluut het lepelrek geweest moest zijn, terwijl moeder Maartje het op 't graaf je aan hield. Toen dat eenmaal rond was, voerde moeder Maartje aan, dat Ze het lepelrek sinds die gedenkwaar dige dag vermiste, in verband waar mee ze schadevergoeding vroeg. „Wat kost zo'n rek?" vroeg de po litierechter, mr J. N. Alblas. „Ik hew informeerd", sprak moeder Maartje zakelijk, „maar de goedkoopste kost nag altaid zeven gulden vaif cen- te!" Maar op het rekeningetje, dat haar zoon kwam aanbieden, stond het lepel rek voor f 5.75 genoteerd. „Dut is 'n tussenmaatje", zei Theodorus. De medebewoner, die wat bevreesd voor zijn portemonnaie was geworden, kondigde snel aan, dat het lepelrek (het oorspronkelijke) waarschijnlijk in de sloot achter het huis zou liggen. Hoogstens met een bluts, vanwege het contact met Theodorus' hoofd. Enfin, de eis tot schadevergoeding werd niet toegewezen en eigenlijk waren alle partijen een beetje opgelucht, dat ze ér zo afkwamen. „Je most vaneivend metien mar efkes te dregge, Theo", sprak moeder-Maartje, toen deze laat ste ontwikkelingen tot haar wat dove oor waren doorgedongen. VOOR Johannes D., een welgevuld inwoner van Kolhorn, die gistermiddag op het matje van de Alkmaarse politie rechter stond, konden we eigenlijk niet anders dan sympathie koesteren. Niette min stond hij terecht v oor een feit, dat men zonder meer „insluiperij" zou kunnen noemen, zij het, dat Johannes voor dit vak zijn figuur niet mee heeft. Men zou eerder een lenige, pezige klant verwacht hebben. Johannes echter zou een uitstekende (en gezellige) kaste lein kunnen zijn. Nu moet gezegd, dat hij aan de andere kant van de tapkast ook geen slecht figuur slaat. Daardoor kon het ook gebeuren, dat hij op 9 April door nachtelijk Hoorn dwaalde de lever onder hoogspanning, en de geest zeer welgemoed, waaraan zeker geestrijke vochten niet vreemd waren Johannes zocht een hotel, op die late avond van 9 April, maar aange zien het sluitingsuur verstreken en de politie van Hoorn zeer waakzaam was, zag het er naar uit, dat Johannes op een stoep zou moeten slapen. Men be- grijpe zijn radeloosheid! Met visioenen, waarin heldere bedden een vooraan staande plaats innamen, zwierf hijover de Grote Noord, tot hij tenslotte een hem bekend hotel ontwaarde, dat nog verlicht was, en waarvan het keuken venster openstond. De voordeur was dicht, maar dat open raam bood toch mogelijkheden. Met grote moeite ver hief Johannes zich van de grond, en werkte hoofd en schouders het ven ster binnen. Edoch, op een ogenblik liep hij vast. Er zijn nu eenmaal wet- ten van zwaartekracht en ruimtelijke bejgohannefiiet zich berustend weer on de grond zakken, om terstond emto machtsvertoon naast zich te ontwaren, in de vorm van de politiemannen Dek ker en Stellingwerf. De eerste var, deze mannen was als getuige gedag vaard en hij wist in officiële termen de verdachte te schilderen als een bij zonder soort geveltoerist, met een en thousiasme, dat jonge huisvaders op brengen, wanneer hun eerste kind zijn eerste stappen onderneemt. Johannes stond er met zijn volle tweehonderd pond belangstellend naar te luisteren. Gelukkig voor hem, kon de officier "hem mededelen, dat er geen straf kon volgen, omdat Johannes toch niet door het raampje kon. Dat meende de po litierechter ook, zodat Johannes met een opgewekt hink-stap-sprongetje.dat ons toch even aan het twijfelen bracht, de zaal verliet. En met die liefde voor de borrel? Och, dat zal ook wel los lopen. Hij is aan de beterende hand. MOTORHELD REED DOOR Zondagmiddag om vijf uur is ter hoogte van bakkerij Zaadnoordijk op de Baansingel een tienjarig meisje door een motor aangereden. Het kind brak een been op twee plaatsen en moest in het Centraal Ziekenhuis wor den opgenomen. De motorrijder be kommerde zich niet om het slacht offertje en reed zonder om te kijken door. De politie verzoekt getuigen van dit ongeval zich met haar in verbin ding te stellen opdat de identiteit van deze man zo snel mogelijk kan wor den achterhaald. DINSDAG REX THEATER, 2.30 en 8 u.: De drie Piraten (14 j.). VICTORIA THEA TER, 8 u.: Mama (a.l.) HARMONIE THEATER 8 u.; In de greep van de angst (18 j.) CINEMA AMERICAIN, 8 u.: De vier veren (14 j.). BERGEN, Rustende Jager, 8.30 u.: Bureau Zedenpolitie (18 j.). N. SCHARW., Tivoli, 8 u.: Bureau Zedenpolitie (18 j.) en Elizabeth is Koningin. WOENSDAG. Bioscopen als Dinsdag. Aanvang 2.30 en 8 uur. Harmonie theater, 230 uur: Bongo de Beer (a.l.). DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend Apo theek Kruisinga, Koorstraat 59. HOOG WATER TE BERGEN A. ZEE Dinsdag 0.41 13.05 Woensdag 1.13 13.50 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 0.46 13.15 18.46 7.15 Woensdag 1.18 13.55 19-18 7.55 Tijdens het afgelopen weekend heeft dr J. Lourens met zijn jacht „Vrij heid" twee eerste prijzen bij elkaar gezeild in de door de Koninklijke Marine jachtclub te Den Helder geor ganiseerde wedstrijden op het Mars diep. Dokter Lourens behaalde zowel Zaterdag als Zondag een eerste prijs in de klasse niet-gemeten kajuitjach- ten. Hij kwam daardoor in het bezit van de wisselbeker. Over het verloop van de wedstrij den toonde hij zich zeer enthousiast. Het zeilen in „levend water" vereist een heel andere tactiek dan op de binnenwateren, omdat men ook de stromingen en het getij moet benut ten. Het biedt de ware watersportlief hebber een summum aan spanning en dr Lourens had er zich dan ook over verwonderd, dat niet nog meer leden van de Alkmaarse roei- en zeilver eniging zich voor- deelname hadden aangemeld. De marine verleent alle mogelijke service en is zelfs bereid de jachten van de deelnemers naar Den Helder heen en terug te slepen. 28. Op weg naar huis werd meneer Bikkebakker door de trainer van de Biggers ingehaald. Dirk Dreun fietste hem achterop en sprong toen van zijn rijwiel. „U bent geloof ik nog al onder de Indruk van het spel van die kleine Brown, meneer Bikkebakker, maar ik hoop dat u .'peltechmsch voldoende in zicht bezit om dit showvoetbal niet te overschatten. Het lijkt namelijk meer dan het is. Neemt u dat van mij aan". Meneer Bikkebakker keek Dirk Dreun vrij ontstemd aan. „Daar heb je dat brok eigenwijs weer" dacht hij. „Die gaat proberen roet in mijn eten te gooien". Maar hij zei. „Hoe bedoel je dat, Dirk? Ik zou zeggen dat het in het voetbalspel Om de doelpunten gaat en als iemand dan in ongeveer anderhalf uur een kleine véértig van die doel punten weet te maken, dan noem ik dat geen show-voetballer, maar een uitzonderlijk productief speler. En nu jij weer". Dirk Dreun zuchtte even onder zoveel ondeskundigheid. Natuur lijk, menneer Bikkebakker, gaat het in het voetbalspel om de doelpunten, maar nog belangrijker is het hoe die doelpunten gemaakt worden. En u weet toch even goed als ik, dat voet bal een teamsport is en dat een speler, die te individualistisch is, de mensen noemen dat egoïstisch, niet ploegverband thuis hoort". Bikkebakker begon nu echt worden op dat uilskuiken van een trai ner. „Dus jij wilt beweren, dat Jackie Brown niet in een voetbal-elftal thuis hoort?" vroeg hij op scherpe toon. „Zo als hij nu speelt zeker niet, meneer Bikkebakker" antwoordde Dirk Dreun. „Misschien wèl als ik hem eens een jaartje onderhanden neem, want danMeneer Bikkebakker liet zijn trainer niet eens uitspreken. Hij zei: „Ik geloof Dirk, dat jij aan verstands verbijstering lijdt". En toen draaide hij hem zijn rug toe. ADVFRTENTIE VOOR DE ALKMAARSE ATLETIEKVERENIGINGEN AVA en Olympus zijn er spannende, maar vooral prettige dagen in het vooruit zicht. Maandag 13 Juli zal de Zweedse athletiekploeg te Alkmaar arri veren in de eerste plaats om haar krachten met onze stadgenoten te meten, maar ook om hier enkele genoeglijke dagen door te brengen. Zo als wij reeds eerder publiceerden staan wedstrijden te Alkmaar en Eg- mond aan Zee op het programma. Hieraan zal nog een wedstrijd te Velsen worden toegevoegd. DINSDAGAVOND worden de buiten landse gasten officieel op het stadhuis door de burgemeester en wethouders van Alkmaar ontvangen. Hiermee wil men tot uitdrukking brengen de vriend schapsbanden welke Nederland en Zweden binden en de belangrijkheid van deze internationale wedstrjiden welke voor Alkmaar uniek zijn. Min der officieel zal de ontvangst zijn in het clublokaal van Olympus. Maandag avond arriveren de Zweden met een bus omstreeks half acht op het Waag- plein. In café Marktzicht zullen zij ken nis maken met hun gastheren, en niet te vergeten gastvrouwen. De organise rende verenigingen hebben er zorg voor gedragen dat er enkele, vooral voor .buitenlanders, aantrekkelijke tips op het programma staan. o.m. naar Vo- lendam. Marken, IJmuiden ep Amster dam. Vrijdagmiddag om 2 uur worden de Zweden door de directie van de Ringers fabrieken ontvangen. Het is bijzonder prettig te mogen ge wagen van een voorbeeldige samenwer king tussen AVA en Olympus. In over leg hebben deze verenigingen een zo sterk mogelijke Alkmaarse ploeg sa mengesteld die er als volgt uit ziet. Heren: J. Geuzenbroek, A Meyer, M. Ammers, M. Buurmeester, G. Schweig- man. E. Kavser van AVA en J. Kroon, G. Kroon, P. Tromp, G. Fransen, J. Borst, P. Bleeker, P. Schuyt, F. Stam van Olympus. Junioren: P. Hoogland, M. Huigen, 'n Heitje voor een karweitje Is eens per jaar Verkennersleus Doet thans Uw voordeel met zo'n heitje En maakt uit onze voorraad keus Van 8 tot en met 18 Juli is er een dag, waarop II alles bijna gratis kunt kopen bij de firma Goud - Zilver - Horloges - Pendules XJ ontvangt het gehele door U bij ons bestede bedrag retour, met in houding van 25 cent, alleen bij contante betaling. Zendingen onder rembours vallen daarbuiten. Deze dag is reeds van te voren vast gesteld en in verzegelde enveloppe ge deponeerd bij notaris VERKADE. (Adv. Ing. Med.) die bezien, De voetbalvereniging „Alkmaarse Boys" hield Maandagavond haar jaar lijkse algemene vergadering in cafe Molenkamp. De voorzitter, de heer J. Goudsblom gaf een overzicht van de in het af gelopen jaar behaalde resultaten, uit voetbaltechnisch oogpunt niet zeer bevredigend waren. Hij herdacht het plotseling overleden lid A. F. Meyer, ter wiens nagedachte nis een minuut stilte in acht werd ge nomen en memoreerde vervolgens het vertrek van het lid W. Brouwer, één der oprichters der vereniging, naar Australië. De jaarverslagen van secretaris, pen ningmeester en diverse commissies, werden onveranderd vastgesteld. De voorzitter, die periodiek moest aftreden, werd bij acclamatie herkozen. Ook de heer B. de Grand werd als testuurslid herkozen. In de vacature J. Jaggi, werd de heer T. Ederveen als nieuw lid van het bestuur benoemd. De elftallen :ornmissie zag haar man daat verlengd. Met het gevoerde bestuursbeleid kon men zich algemeen verenigen. Geboren Johanna M„ d. van H. M Vosse en J. M. van Viegen. Anto- nius K. M., z. van J. J. Swart en A. C. Konijn. Getrouwd Jan Peereboom en Wil- helmina Klugt. Overleden Gerard Versloot, 3 jr- Cornells de Bakker. 72 jaar, geh. met H. Langendam. K. v. d. Werf. A. Nol, E. Plooy van AVA en J. Bolten, f. v. d. Schot, B. Gilling, A. de Goede, B Mulder van Olympus. Meisjes: D. Stougje, G. Stoffer, R. v. d. Werf van AVA en T. Huting, N. Broek van Olympus. Geniet van de heerlijke Bloemenzeep De nieuwste aanwinst van Castella, de onverpakte Bloemenzeep met de zéér lage prijs van slechts 20 cent per stuk, brengt een frisse, schuimende zeep binnen ieders bereik. De Bloemen zeep heeft een heerlijke lentegeur en is verkrijgbaar in vier zachte tinten. Er is thans Castella voor iedere vrouw, voor iedere huid en voor iedere beurs. Ook in de warmste zomerdagen, ook als het extra druk is en U haast tijd te kort komt, kunt U zich met Castella toch het genot verschaffen van een weldadige massage. U kunt immers kiezen uit drie soorten. Heeft Uw huid behoefte aan veel zacht, overvloedig schuim, neem dan Castella Spécial (32 ct). Is Uw huid het meest gebaat bij de klassieke Castella Schoonheids- zeep - ook deze kost slechts 32 cent. Tijdelijk levert Uw winkelier U TWEE stukken van deze heerlijke zeep voor slechts 50 cent. Profiteer nog heden van dit bijzondere aanbod! En wilt U voor een lage prijs toch het genot hebben van een echte merk- zeep, dan is er thans Castella Bloemen zeep voor U, met de geuren en tinten van lentebloemen, voor de zéér be scheiden prijs van.. 20 cent per stuk! (Advertentie. Ing. Med.) Met een gapende wond aan zijn lin ker elleboog vervoegde zich gisteren een arbeider van de Hoogovens aan het politiebureau. Hem werd de eerste hulp verleend en ondertussen vertelde de man,, dat hij te vroeg van zijn. zitplaats was opgestaan en door een van de rui ten was gevallen toen de autobus, waar mee hij naar Alkmaar was gekomen, plotseling remde. OMSTREEKS 1933 TELDE ALKMAAR twee zwemverenigingen, de Reddingbrigade hierbij buiten beschouwing gelaten. Beide clubs traden tegen elkaar in het strijdperk, doch al spoedig kwam er een fusie tot stand tussen het oude DAW en het nieuwe AZ 1933. Thans zijn er weer twee verenigingen die zich toeleggen op wedstrijdzwemmen, waterpolo en wat dies meer zij, doch nu liggen de verhoudingen anders. Door de successen, die DAW de laatste jaren behaalde, werd van r.k. zijde de be hoefte aan een „eigen" zwemvereniging steeds meer gevoeld, wat resul teerde in de oprichting van „De Vliegende Vissen". Ongeveer twee jaar na de oprichting heeft de jonge club voor de eerste maal een wedstrijd georganiseerd tegen haar oudere zuster, die eind Augustus 35 jaar zal worden. Het ging alleen nog maar tussen de allerjongsten in drie groepen: 7 t.e.m. 10 jaar, 11 en 12 jaar en 13 en 14 jaar. De laatste categorie zwom 50 m en de twee eersten 25 m baantjes. De belangstelling van de jeugd bleek buiten verwachting, zodat het programma veel meer tijd in be slag nam dan aanvankelijk geschat werd. Alles werd echter in een vlot tempo afgewerkt en zo kon de polo wedstrijd tussen DAW 3 en VI. Vissen 1 nog net voor donker gespeeld worden. Het werd 3—0 voor DAW, nadat het bij rust nog 00 was. Schoolslag: Jongens tot 11 jaar: le M. Anema DAW 23,1; 2e C. Diercks W 23,2. Idem 11 en 12 jaar; le F. Veer W 21,4; 21 N. Kroeze DAW 23,6. Idem 13 en 14 jaar: le R. Rentenaar DAW 45; 2e J. Pannekeet W 46. Meisjes tot 11 jaar: le J. Visser DAW 23,2; 2e G. Ar nolds VV. Idem 11 en 12 jaar: le A. Rietveld VV 21; 2e W. v. Duivendijk DAW 21,2. Idem 13 en 14 jaar; le L. Berkhout VV 45,3; 2e E. de Haas DAW 46. Vrije slag: Jongens tot 11 jaar: le K. Thoes VV 19; 2e L. Klauwers VV 19.9. Idem 11 en 12 jaar: le R. Diercks VV 17,4; 2e P. Watertor DAW 17,6. Idem 13 en 14 jaar: le H. Buys W 35,2; 2e R. Rentenaar DAW 38,2. Meisjes tot 11 jaar: le I. Moermond DAW 21,2; 2e R Buur VV 21,6. Idem 11 en 12 jaar: le N. de Moei VV 17,3; 2e T. Albers DAW 17,7. Idem 13 en 14 jaar: le T. Sloof DAW 44,8; 2e L. Berkhout VV 51,9. Rugslag: Jongens tot 11 jaar: le C. Diercks VV 25; 2e J. de Wit DAW 25,6. Idem 11 en 12 jaar: le R. Diercks VV 22,8; 2e P. Watertor DAW 23.7. Idem 13 en 14 jaar: le H. Zwanenburg DAW 43,8; 2e H. Buis VV 44. Meisjes tot 11 jaar: le J. Visser DAW 25,4; 2e T Groothuizen W 27.2, Idem 11 en 12 jaar: le T. Albers DAW 22,8; 2e B. Ten- kink DAW 23, Idem 13 en 14 jaar: le E de Haas DAW 45; 2e T. Sloof DAW 52,7. Een lichte hersenschudding en schaafwonden aan gelaat en handen waren het gevolg van een glijpartij, die de heer R. uit Ursem gisteravond maakte toen hij met zijn motor op de Heilooërbrug slipte. R. was met een te grote snelheid van de Kennemer- straatweg afgekomen en had de motor in de bocht bij de brug niet meer in zijn macht. Hij reed het trottoir op, gleed, toen de motor over de kop sloeg, een paar meter door en kwam met zijn hoofd tegen de brugleuning. Met een taxi kon R. later op de avond naar zijn woning worden vervoerd. Hij was onder de invloed van alcohol houdende dranken. Onze stadgenoot, H. van Rossum, pro moveerde gisteren aan de Rijksuniver siteit te Utrecht tot Doctor in de Wis- en Natuurkunde, op het proefschrift: „A Theory of Orthogonal Polynomials based on the Padé Table". De promotie geschiedde cum laude. Promotor was prof. dr. J. Popken. Wij zouden niet graag een wereld willen zien zonder idealisten. Veel van wat nu bereikt is zou zonder hen nooit zijn verwezenlijkt en veel van wat be. waard is gebleven zou verloren zijn gegaan als zij daarvoor niet hadden gewaakt. Er is één gevaar. Dat men het idealisme te veel boven de realiteit laat uitgroeien en dat men het gevoel voor normale proporties kwijt raakt. Dan is de idealist in het stadium gekomen, dat hij alles uitsluitend vanuit zijn eigen standpunt gaat bekijken en bij voor baat iedere tegengestelde mening ver werpt. Of zeer bewust soms de argumenten van de tegenpartij wel aanvoelt maar niet bereid is ze tegen de zijne af te wegen. Zó voelen wij het schrijven van de vereniging Oud Alk- maar waarin zij de gemeenteraad ver zoekt geen medewerking te verlenen aan de plannen tot demping van Schelphoek en Zandersbuurt. Wij stel len nadrukkelijk vast, dat wij de laat- sten zijn, die het werk van deze prach. tige vereniging onderschatten. Veel stedeschoon is juist dank zij haar voor ons bewaard gebleven en de vergade ringen van dit genootschap zijn een steeds weerkerend genoegen, omdat zij ons kennis doen maken met de rijke historie, waarop onze stad ligt veran kerd. Maar behalve aan het verleden moeten we ook aan de toekomst den ken. Aan de groei van de stad. We zouden met de vereniging protesteren als er plannen waren tot demping van de Oude Gracht of tot een'andere aan tasting van de sfeer van de oudé stads kern, maar nu het gaat om de demping van een buurtje, dat het zij vroeg of later toch gesaneerd moet worden, nu zeggen wij: „Nee, Oud-Alkmaar, U bent op de verkeerde weg". Hier we gen de belangen van de industrie be langrijk zwaarder dan de door u aan gevoerde argumenten. Historisch schoon kunnen we in de bouwvallen moeilijk ontdekken. En we mogen de voortgang van de stad, de ontwikkeling van de bestaande industrieën toch zeker niet ten achter stellen bij het feit, dat een groepje scheefgezakte huizen in plaats van aan een grachtje aan een brede straat komt te liggen. Een lief oud moedertje, dat er ondanks haar negen tig jaren nog proper en helder uitziet, houden we in hoge ere. Een zeer be jaarde grijsaard, die in zijn krotje ver vuilt nemen op in een tehuis. Laat deze vergelijking niet geheel opgaan, zij geeft toch weer wat wij bedoelen. Dat men niet alles wat oud is historisch onschendbaar moet gaan vinden. £)£J LEDEN VAN DE wielerverenigingen D.T.S. en Alcmaria Victrix troffen het gisteravond niet. Het regende en een straffe wind stond divars op de Alkmaarse sintelbaan waar de Zaandammers hun krachten met de Alkmaarders hebben gemeten. De weergoden konden echter niet verhinderen dat het publiek van spannende strijd en hartverwarmende momenten heeft kunnen genieten. Bijzonder prettig tvas dat Cor Bak ker, die Zaandamse prof die de laatste maanden weer in perfecte con ditie is, zich niet te goed vond om aan deze clubwedstrijd deel te nemen. Kersvers uit Bocholt. gearriveerd, waar hij met Harm Smits een schitte rende overwinning had behaald, was Bakker met zijn clubmakkers mee naar Alkmaar getrokken. BAKKER zat daar op zijn baanfiets temidden van nieuwelingen, amateurs en enkele andere Zaanse profs als Sie- beling en Kwantes, echt gezellig mee te draaien en heeft er voor gezorgd, dat de wedstrijd over 25 ronden van 600 meter een Zaanse aangelegenheid is geworden. Bakker bewees daarmee dat een professional in zijn hart toch een ware amateur kan zijn, een sport man die ook weieens louter voor zijn genoegen en voor zijn club kan rijden, zonder dat daarmee meer is te verdie nen dan de eer cn de sympathie van zijn supporters. Met Wayboer trok Bak ker er na enkele ronden tussenuit toen er een premie viel to verdienen. Niet omdat hij zich per se van die vijf gul den meester wilde maken. Integendeel, vlak bij de streep liet hij gaarne de eer aan zijn clubgenoot. Kort daarop sprong Kwantes naar dit tweetal toe en met de regelmaat van een klok lie pen deze Zaankanters op het peloton uit. Een moedige poging van Keuken liep op niets uit en ook Klaas Slot was niet bij machte om het gat tussen het peloton en de drie vluchtelingen te dichten. In de eindspurt liet Cor Bakker zich even door Kwantes verrassen. Met banddikte verschil ging Kwantes als eerste over de streep, met de voluit spurtende Bakker vlak naast hem en Wayboer op een fietslengte. Bij de C-klassers lieten de Alkmaar ders zich niet zo gemakkelijk in de luren leggen. Integendeel. Hier waren de gasten gedwongen een tweede viool te spelen. Klanker verspeelde veel energie door nodeloos veel kopwerk te verzetten. Op het beslissende moment werd hij dan ook door Pitana verrast Klanker eiste in ieder geval nog wol de tweede plaats voor zich op, zij het j dan ook met zeer miniem verschil op W. Lichthart, R. Noorman en G. Kes- selaar. BIJ de afvalrace, waaraan door ama teurs en profs werd deelgenomen, ge beurde even een onprettig voorval, toen de DTS ers Cor Bakker, Kwantes, Siebeling, Wayboer nog met de Alk maarders Ottenbros en Keuken in de baan waren. Siebeling kon de verlei ding niet weerstaan om zijn handen te gebruiken toen Keuken aanstalten maakte om hem „er uit" te rijden. Hel gevolg was dat de jeugdige Alkmaar der als laatste van dit zestal over de streep ging en de baan moest ver laten. Voor Jan Ottenbros werd het een on gelijke strijd, toen hij tenslotte met Bakker en Kwantes over bleef. Tegen de felle demarrage van Bakker, die Kwantes in zijn spoor meetrok, was de Alkmaarder nu eenmaal niet bestand. Het duel tussen Bakker en Kwantes eindigde tenslotte zonder veel span ning in het voordeel van Bakker. De wedstrijd voor nieuwelingen over zestien ronden met vier klassementen was bijzonder levendig. K. de Groot en Hoogschagen, beiden van Alcmaria, waren met de DTS-er De Vries vol komen aan elkaar gewaagd. Na twee klassementen stonden zij precies gelijk, I Twee ronden voor het derde klasse- u ment kwam Veenstra roet in het eten van De Groot en Hoogschagen gooien Hij demarreerde, nam een vrij voorsprong en toen geen mens in het peloton er iets voor voelde om de ach tervolging in te zetten, won hij voet stoots het derde en zelfs het vier® klassement. De Alkmaarders l'®te zich in de sprint om de tweede en der de plaats verrassen door J. de Vries, die tenslotte met slechts één punt voor sprong op Veenstra op de eerste plan rindigde. De Groot werd derde en Hoogschagen vierde. Zondag heeft de ging „Luctor et Emer jiingswedstrijd gehoudei eterspolder. Om 7 uur de nieuwe vlag gehesei boot van de heer Pauw nemers naar dit viswt menheid voerde. Het en de vangst was uitsi laatste signaal klonk baarzen genoteerd. De prijzen werden heren: le G. de Boer L. Mieldiik 19 stuks, stuks, 4 G. Waal 17 sti stuks, 6 J. Romp 15 sti mansen 14 stuks, f J. stuks, 9 J. Burgertng Jansen 13 stuks. In verband met haa: Is aan mej. mr. T. inspectrice van de ingang van 16 Julj verleend. Mei. Stelling dat zij enige tiid als kinderpolitie te Hilvi werkt, op 16 Mei 1950 gesteld als adjunct-inspc rang van surnumerair. Op 1 Januari 1952 vol noeming tot inspectrice opvolgster van mej. mr en werd door haar opg< en haar vriendelijkheid ne collega in het Alkma Ook tegenover de oude ren met de politie in men wist zij terelond te vinden en het behoi betoog, dat men het v inspectrice met spiit Stellingwerf gaf aan kinderpolitie bekendheid den van tal van lezinge gingen ter plaatse en Het Harmonie Theater derdag in het kader v dere films de rolprent een product waarvan niet kunnen zeggen dat én schouders uitsteekt wone genre van de drar film. Het is het verhaal blind geworden pianist een collega samenwoon! optreden in een nachtki „r^dekt" door een r dochter, die verliefd op besluit hem te helpen niet te genaken valt millionnairsdochter, de collega van de piani gesmeed, waarbij men dat het meisje, dat zie! teresseert, ook blind haar gefortuneerd zijn zwijgt. Inderdaad wori beetje over zijn verdr: pen en componeert ten doen van het illuster compositie waarvoor hij 5000 dollar wint, een be hij zijn ogen kan laten eindelijk raken Dan en ster natuurlijk „in love Op het slot na, dat vertoont dan d$ rest het' gegeven met w fantasie behandeld. aardig van voordracht vermoordde de zwarte hoofdrollen worden Dana Andrews en Merle BLO-school ka in Beekber Een dertigtal leerlinger bare school voor buitel onderwijs heeft vorige kamp „De Waterval'; onvergetelijke dagen gel tochten naar de Loenens de Wispelberg en niet 1 bezoeken aan het zwem bergen vielen bijzonder De zwemlessen aan de werden deze week niet Er werden zelfs wedstr hardlopen te water geh bleken de snelste zwemn de snelste wandelaars tc ook naar hartelust van is genoten, die je „zoma mocht plukken, spreekt verrassing was het onv zoek van burgemeester wethouder Bakker, die V juist na de maaltijd de troffen tijdens het zingt liederen. Het hoogtepunt vormde wei het slotfeest vuur. De heer Abraham een zeer werkzaam aandt kinderen zingen en spell het kamp er van daver was het eerste van een zomer voor Alkmaarse is georganiseerd. Het is stateren. dat na de school reeds enkele jaren 's zon peren, thans ook andert voorbeeld gaan voleen. 1 reisje heeft ongetwijfeld koring, doch een kampi verhouding niet veel mee de kinderen minstens c gen en geeft meer volde volgende kampen op 1 a.s. zal worden deelgeno pectievelijk vijftig en ze van de hoogste klassen - Openbare lagere scholen JACHTRECHT POI.DE Aan de heer D. Remp seizoen 19531954 de jacl Overdie en Achtermeer pacht voor f 0.40 per h f 40.—. Dit betreft de pe bouwland, die het eige gemeente zijn. BOVEN HET IJ in: SLAAPKAMERS EETKAMERS CLUBSTELLEN ALLEEN MIENT 68 ALKMAAR

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2