Magazijnbediende gedurende vier bestal firma a vijf jaren Jimmy Brown en de Oranjehemden Van de buit kon nog voor f10.000 worden ach terhaald Zwemwedstrijden over 3 km in het Noordhollands kanaal •A.W. had tegen De Zijl zege voor het grijpen Onderduiker keerde na acht jaar op oude plaats terug Lage kaasprijzen oorzaak van minimale aanvoeren een Tijdwaarnt J Hulp voor de hoo Algem. Jaarvergat SKODA CA8RI0LE1 Drie helers zijn in de zaak betrokken AGENDA: Nationale cracks komen aan de start De 3-1 voorsprong bleek echter onvoldoende Tweemaal f 500.000 voor bouwprogram Poezen op stap AMBTENAAR REDDE TWEE KLOKKEN RUIM 98 MILLE voor het achterstallig onderhoud De gaper had er zijn buik vol van Het kwartiertje Kaasmarkt verloopt nu veel vroeger H. Kruider damkampioen van Alkmaar huishouds flink meis flinke Werk Aardappeirooi FLINKE JON< vast arbeic Strandjongi AUTO-STALLI AUTO J» WOENSDAG 8 JULI 1953 DE ALKMAARSE RECHERCHE heeft na weken van onderzoek een grootscheepse diefstal opgehelderd, die ten nadele van de N.V. Hollands J.lzermagazijn v.h. M. de Wild gedurende vier of vijf achtereenvolgende jaren is gepleegd. De waarde van het gestolene kan niet meer worden nagegaan, maar over welk een enorm bedrag het gaat is af te leiden uit het feit, dat van de laatste diefstallen een hoeveelheid tuin- en land bouwgereedschappen ter waarde van tienduizend gulden in beslag kon worden genomen. De buit moest met een drie-tons vrachtauto worden vervoerd en er is een pakhuis gehuurd, waar het gestolen goed is opge slagen. Het betreft hier honderden harken, panschoppen, bijlstelen, vele grasmaaimachines, zeisen, pikhouwelen, hamers, melkjukken, hooihar- ken, graanschoppen enz. De dader, de 44-jarige S. G., die bij de firma als magazijnbediende een vertrouwenspositie bekleedde, is met één van de helers, de 46-jarige smid H. G., gearresteerd. TIE zaak kwam op 27 Juni aan het rollen. Het was de politie ter ore gekomen, dat er een grasmaaimachine ter waarde van f 50.voor dertig gulden was verkocht en omdat dit haar verdacht voorkwam stelde zij een onderzoek in, dat leidde tot het verhoor van de magazijnbediende G. Het bleek, dat hij de machine uit het magazijn had ontvreemd en het werd tevens duidelijk, dat dit niet de enige diefstal was. Verdere naspeuringen wezen uit, dat G. zich al gedurende vier of vijf jaar aan deze praktijken had schuldig gemaakt. Hij was al lange tijd bij de firma in dienst en genoot zoveel vertrouwen, dat hij ook als verkoper mocht optreden. Daarvan heeft hij op schromelijke wijze mis bruik gemaakt. Hij was met een tweetal smeden en een handelaar in land- en tuinbouw- gereedschappen in de omgeving in contact getreden en met hen tot een accoord gekomen over „goedkopere" leveranties. G. schreef voor zijn rela ties de verkoopbon uit, met dien ver stande, dat hij tien harken noteerde en er dertig leverde. Waar het geld voor de twintig niet geregistreerde harken bleef laat zich gemakkelijk begrijpen. Zoals altijd begon dit spel letje klein, maar het breidde zich steeds meer uit. Dat het zich gedurende een reeks van jaren heeft kunnen voortzetten is te wijten aan het onvoldoende con trolesysteem bij de firma De Wild. Anders zou men toch aan de hand van de verkoopbonnen en do aanwezige voorraden de verschillen hebben moe ten ontdekken. Nu dat niet het geval wa? kon G. ongehinderd zijn gang gaan. Dank zij de opmerkzaamheid van de politie is deze affaire aan het licht gekomen. Behalve S. G. en de smid H. G., die beiden in verzekerde bewaring zijn gesteld, zijn in deze zaak ook betrokken de handelaar in tuin- en landbouwgereedschappen de 46-jarige F. M. en de 57-jarige smid P. D. De drie helers wonen in de om geving van Alkmaar. Bij hen kon een gedeelte van de buit in beslag worden genomen en dit is reeds zo groot, dat er een pakhuis moest worden gehuurd om de voorraad te kunnen opslaan. De inventarisatielijst omvat vele kant jes dicht in elkaar getypt.... De winkelwaarde van het in beslag ge- nomene is geschat op tienduizend gulden. Het onderzoek in deze zaak is nog gaande, zodat het niet onwaarschijn lijk is, dat er nog meer boven water zal komen. WOENSDAG. REX THEATER, 2.30 en 8 uur: De drie Piraten (14 jaar). VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 u.: Mamma (a. 1. HARMONIE THEATER, 2.30 uur: Bongo de Beer (a. 1.), 8 uur: In de greep van de angst (18 jaar. CINE MA AMERICAIN, 2.30 en 8 uur: De vier veren (14 jaar). BERGEN, Rustende Jager; 8.30 uur: Bureau Zedenpolitie (18 iaar). N.-SCHARWOUDE, Tivoli, 8 uur: Bu reau Zedenpolitie en Elizabeth is Ko ningin- DONDERDAG. REX THEATER, 2.30 en 8 u.: De drie Piraten (14 j.). VICTORIA THEA TER, 8 u.: Mamma (a.l.) - HARMONIE THEATER 8 uur: Blinde ogen (alle leeftijden. CINEMA AMERICAIN, 8 u.: De vier veren (14 j.) Stadhuis. 2 uur: Raadvergadering. BERGEN, Rustende Jager, 8.30 u.:* Bureau Zedenpolitie (18 j.) N. SCHARW., Tivoli, 8 u.: Bureau Zedenpolitie (18 j.) en Elizabeth is Koningin. DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend Apo theek Kruisinga, Koorstraat 59. HOOG WATER TE BERQEN A. ZEE Woensdag 1.13 13.50 Donderdag 2.14 14.48 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 1.18 13.55 19-18 7.55 Donderdag 2.19 14 53 20.19 8.53: DAW, Vliegende Vissen en ARB organiseren, evenals het vorige jaar, weer een 3 km zwemwedstrijd en een prestatietocht in het Noord hollands Kanaal. Zaterdag 18 Juli zal dit zwemevenement plaats vinden. De deelnemers zullen ter hoogte van de LTB-loods starten en de finish is gelegen vlak voor de ingang van het voetbalveld van de Gemeente Reiniging. Naar alle waarschijnlijkheid zullen tal van bekende lange afstandzwemmers aan de wedstrijd deelnemen daar de wedstrijden zul len meetellen voor de langebaan-bekers van de KNZB. De organisatoren verwachten dat het aantal inschrijvingen voor de tocht aanzienlijk groter zal zijn dan het vo rige jaar. Toen doken 48 dames en 75 heren het water in om te proberen de 3 km in hun eigen tempo uit te zwem men. Slechts éën dame moest vroegtij dig het water verlaten. Bii de heren was dat aantal aanzienlijk groter. Het sterke geslacht telde zestien uitvallers. Hoewel dit niet alleen is toe te schrij ven aan een onvoldoende voorberei ding, vrouwen blijken nu eenmaal be ter bestand tegen de invloed van koud water, zouden wij de lange-afstand- zwemmers-in-spé op het hart willen Het zag er gisteravond in het Zo- merbad naar uit dat D.A.W. een vol komen regelmatige overwinning op De Zijl zou gaan behalen. Halverwege de tweede helft stonden onze stadgenoten met 31 voor en hoewel de Waterrat ten nog steeds niet hun vorm van de wintercompetitie hebben bereikt, wa ren zij zonder enige twijfel sterker dan de gasten. Plotseling echter, zonder een aanwijsbare oorzaak, zakte de D.A.W.-ploeg als een kaartenhuis in elkaar. Het plaatsen werd zeer slecht Geslaagd voor M.U.L.O. A- en B-examens Alkmaar: L. Ofman, B; mej. N. H. Vis ser, B; 3. Nierop Groot, B; N. P. Wage- maker, A. Oudorp: A. Schot, A. Heiioo: D, Hopman, B; mej. E. Kaars, A. Heerhugowaard: H. Reine, B. Langedijk: mej. H. Paulusma, B. Nieuwe Niedorp: mej. M. Edel, B. Schoorl: K. Leeuwenkamp, B. Warmenhuizen: J. P, Vlam, B. ZUID SCHARWOUDE: mej. A. de Fey- ter, A. Crscm: C. Broertjes, B. Hoorn: mej. A. M, Veld, A; B. J. Dijk stra, A; mej. H. Nieuwenhuis, A; K. D. Gerritsma, B. Den Helder: mej. W. Vogel, B: L. H. Stobbe- B; J. Jongejans, A. Texel: mej. A. H. C. C. M. Feikema, De Cocksdorp, A; mej. D. M. Dros, Den Burg, B; P. Smit, B; mej. C. Kikkert, A; H. W. Hoogerheide, Oudeschild, A; K. Pranger, De Koog, A; mej. H. Stiggel- bcut, Den Burg, A. Zwaag: mej. A. Stapel, A. Winkel: mej, M. M. Porte, A. Anna Paulowna: J. W. de Boer, B: J. Muntjewerf, B; mej. D. J. Waiboer, B; M. Vlaming, B. Kolhorn: W. Lagrand, A. Siootdorp: mej. G. W. Hiddink, B; P- M. Rijk, B; J. F. Remmeren, B. WleringerwerfA. Kooy, B. Enkhuizen: J. Loots, B. Middenmeer: J. A. Biesheuvel, B; mej. A. J. Wassink, B. Barstagerhorn: mej. M. M. Schermer- horn, B; P. Zwakman, B. Opperdoes: mej. T. Sijp, B. Medemblik: W. G. Molenaar, B; V. Bo- fceldijk, B; mej. G. Bakker. B. Wierlngermeer: H. A. Kranenburg, A. Wijdenes: mej. I. Groot, A. Andijk: C. B. Immerzeel, B. Afgewezen: vier candidaten. en de individuele pogingen om doel punten te maken waren te simpel van opzet om kans op succes te kunnen hebben. De Ziji profiteerde daarvan en toen het laatste fluitsignaal klonk was de stand 33. Hoewel D.A.W. dadelijk het spel in handen nam, kon de linksachter van de gasten, teveel vrijgelaten door Besijn, opzwemmen en kort na het begin met een mooie drukbal scoren, 01. Kort na dit doelpunt werd aan DAW de gelijkmaker onthouden, toen de scheidsrechter Van der Horst een vrije worp toekende, toen deze te zwaar gehinderd, toch kans zag de bal in het doel te werken. Dit overkwam de DAW-middenvoor later nog 'n keer. Een ander doelpunt werd terecht we gens staan afgekeurd. Inmiddels had de Leidse keeper, die prachtig werk deed, een gloeiend schot van v. d. Horst tot corner gestompt. De Alkmaarse mid denvoor nam de hoekworp zelf, plaatste op Besijn, die in een flits inschoot, 11. Hoewel het aantal schoten op het doel van De Zijl nog legio was, en Van Straaten slechts een enkele keer handelend behoefde op te treden, bleef de stand gelijk. Na de rust kende de scheidsrechter eindelijk aan v. d. Horst een strafworp toe, die foutloos benut werd. Hierna begon DAW al iets af te zakken. Er werd soms niet uitgekeken, foutief ge plaatst en slecht geschoten. Een bal van Blankvoort, die tegen de paal kwam, had overigens beter lot verdiend. De Zijl-keeper verrichtte even later een prachtige safe, toen hij een hard strak schot van v. d. Horst uit de bovenhoek dook. De hierdoor ontstane corner kwam via Besijn en v. d. Horst met enige moeite bij Blankvoort, die de voor sprong van DAW tot 31 vergrootte. De Zijl zette nu alles op alles. Het verwonderde dan ook niemand, dat het uit een strafworp 32 en even later, toen de Leidse middenvoor v. d. Pol uit positie speelde, het 33 werd. DAW wist nog wel enkele aanvallen te lanceren, doch deze vonden of de lat of de keeper op zijn post, zodat de wedstrijd voor DAW met een onbevre digend 3—3 gelijkspel eindigde. Door bemiddeling van een bankin stelling is het de gemeente mogelijk twee geldleningen aan te gaan van ieder f 500.000,welke zullen worden gebruikt voor tal van investeringen, die nodig zijn in de woningbouw- en scho lenbouwsector. binden zich degelijk voor te bereiden. Niet alleen dat het bepaald onplezierig is om te moeten uitvallen, een 3 km- zwemtocht is altijd nog 'n prestatie die men niet zo maar zonder meer van zijn body kan vergen. Intussen moet na tuurlijk weer met een aantal uitvallers rekening worden gehouden. Voor de veiligheid van de deelnemers wordt door het Roode Kruis zorg gedragen. Uitvallers zullen per auto naar de kleedkamers -worden gebracht. 'Het enige waar de organisatoren nog mee zitten, of beter gezegd niet mee zitten, is een aantal motorboten, dat de zwem mers moet begeleiden. Zij die daarvoor hun boot beschikbaar willen stellen kunnen zich bii de secretaris van de Alkmaarse Reddings Brigade, 2e Land- dwarsstraat 1, opgeven. Rest ons nog te vermelden dat de deelnemers die de prestatietocht vol brengen een fraaie herinnering in de vorm van een aantrekkelijk vaantje zullen ontvangen. Voor de verenigingen bedrijven, scholen of instellingen die met de meeste deelnemers de tocht uit- zwemmen zijn prijzen beschikbaar ge steld. Zondag 19 Juli wordt te Egmond aan Zee een nationale zeemijl-wedstrijd gezwommen. De organisatie hiervan is in handen van DAW en het VW te Esmond aan Zee. Deze wedstrijd over 1852 m. staat alleen open voor KNZB- leden. De inspecteur der Dierenbescherming te Alkmaar deelt ons mede, dat op de Breedstraat éen zwervend jong poesje is aangetroffen. Het dier heeft witte bef en voetjes. In het huis voor ouden van dagen, Veerstraat I, is eveneens een poes op genomen, die daar niet thuis hoort. Sig nalement: mooi en zwart. Nog meer (jonge) poezen zijn beschik baar en af te halen bij fam. Bakker— Willebrandt, Oosterweg, Bergen. De inspecteur der Dierenbescherming verzoekt geen gevonden of aan-komen- lopen dieren bij hem af te leveren, maar deze gedurende enige dagen zelf te wil len verzorgen. Voor plaatsing wordt in die tijd gezorgd. Adres inspecteur: C. Verwer, Zaag molenstraat 36, Alkmaar. HOEWEL DE OORLOG reeds meer dan acht jaren geleden eindigde, is eerst thans een bekende onderduiker op zijn post teruggekeerd. Toen de Duitsers in 1943 met de roof van de Nederlandse klokken een aan vang maakten, respecteerden zij niet overal het verzoek van het Rijks bureau voor de Monumentenzorg om bepaalde carillons en afzonder lijke klokken in tact te laten. Zo verscheen de demontageploeg o.a. in de Accijnstoren, waar de klok, die de halfuurslag verkondigde, van te iveinig historische waarde werd bevonden en derhalve uit de klokke- stoel werd gehaald en op de zolder werd getakeld voor verder vervoer. De werklieden waren juist gaan schaften, toen de heer J. Wesseling van Openbare Werken, die o.a. met het onderhoud van de stadsuurwerken is belast, ter plaatse verscheen. Hij bracht de ruim 40 kilogram wegende klok naar de begane grond, zette het bronzen instrument op de bagagedra ger van zijn fiets en verdween. De Het achterstallig onderhoud door de Alkmaarse woningbouwverenigingen vergt nog een uitgave van f 98.463,22. In verband hiermede hebben B en W de raad geadviseerd de minister te ver zoeken de aflossing van de bouwvoor- schotten met nog een jaar op te schor ten. In dat geval zullen de woning bouwverenigingen gedurende 1 jaar en ingaande 7 Januari 1954 de aflos sing van de door de gemeente aan haar verleende bouwvoorschotten kun nen staken, waardoor het bovenge noemde „uitgespaarde" bedrag kan worden aangewend om de achterstal lige onderhoudskosten der complexen te bestrijden. Het bedrag is ais volgt te specifi ceren: Vereniging voor Volkshuisves ting „Alkmaar" f 34.790,43, R.K. Wo- ningbouwver. „Goed Wonen' f 25.451,55 Arbeiderswoningbouwver. „Rochdale" f 23.332,62 en gemeentelijk Woning bedrijf f 14.888,62 Uit vroegere eeuwen dateert het allengs in verval geraakte gebruik om aan de gevels van apotheken en dro gisterijen een zogenaamde „gaper" te bevestigen. Ook onze stad heeft in het verleden diverse van deze houten mannenkop pen bezeten. Dezer dagen is zo niet het aller laatste dan toch wel één der laatste exemplaren voor goed verdwenen. Het was bevestigd aan de voorgevel van een drogisterij in de Ridderstraat. Vooral in de nacht van Zondag op Maandag moest de gaper tal van vol- tutffets; bestaande uit restanten van croquetten en andere heerlijkheden in casseren, wat telkens vele reinigings problemen veroorzaakte. De eigenaar heeft nu een even goede als practische daad verricht, door dit historische symbool aan het Gemeente- Museum alhier ten geschenke te geven. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Anna A., d.v. C. J. Ber ger en A. C. Groen; Sonja, d.v. H. Poelstra en M. G. Commandeur. GEHUWDJan G. Dekker en Sjouk- je Slager. OVERLEDEN: Gerrit Spruit, C3 j.; Johanna Boekei, 47 j., geh. m. J. P. van der Kamer; Johan P. van den Berg, 54 j., geh. m. C. A. H. Meijer. Bromfietser zwenkte opeens naar links De bromfietser, de heer L., die gister morgen op de Kanaalkade reed werd door een onvoorzichtige manoeuvre door een hem achtreopkomende auto gegrepen. De vier-en-zestigjarige zwenkte om onbe kende redenen opeens naar links en werd door de wagen gesichept. Met een bloe dende hoofdwonde en een lichte hersen schudding is hij door de heer Luyting van de Achterweg naar het Centraal Zieken huis gebracht, waarna hij, nadat hem de eerste hulp was verleend, in het St. Eli- zabeth-ziekenhuis ter verpleging werd op genomen. HERWONNEN LEVENSKRACHT De R.K. vereniging Herwonnen Le venskracht, die dit jaar haar 40-jarig jubileum viert, houdt Zaterdag haar traditionele geldinzameling. Herwonnen Levenskracht is eigenaresse van het Sanatorium Berg en Bosch, waar sinds de oprichting in 1920 reeds 15.000 pa tiënten werden verpleegd. aldus ontvoerde klok vond ergens op het terrein van Openbare Werken een veilige schuilplaats. Nu de Accijnstoren geheel is gere staureerd, is van deze gelegenheid ge bruik gemaakt om de klok weer op haar oude plaats te monteren en één dezer dagen zal zij weer het halve uur gaan verkondigen. De heer Wesseling wist nog een tweede klok te behouden, n.l. de zo genaamde „poortklok" in de Waag. Deze klok werd uit een oud stuk geschut in 1616 gegoten. De inscriptie luidt „Hendrick Wegewart heeft mi gegoten in der Stadt Campen Anno 1616". Toen ten gevolge van de afschaffing van het poortgeld in 1856 ook het poortluiden werd gestaakt, was er voor deze zware luiklok géén dagtaak meer. Zij werd slechts sporadisch en dan nog bij zeer belangrijke gebeurte nissen geluid. Overigens maakt zij geen deel uit van het'carillon van de Waag, dat veel hoger is opgehangen. Daarom zou deze ruim drie en een kwart eeuw oude klok zeker in Duitse handen zijn gevallen, als niet de heer Wesseling een vernuftige camouflage had aangebracht. Door een stelstel van span- en trek- draden aan te brengen, deed hij het voorkomen of de poortklok inderdaad tot het carillon van de Waag behoor de, en de heren van de Rüstingsinv spektion lieten zich met open ogen beetnemen. H- Het is een stille tijd. Vergaderingen en uitvoeringen zijn er practisch niet en daarom lijkt het ons prettig juist nu een kwestie-tje aan te snijden, dat met deze zakelijke of feestelijke bijeen, komsten zo nauw betrokken is. We be. doelen het beruchte kwartiertje. Hier noemen we het ons „Alkmaarse kwar tiertje". In Den Helder zal het 't Hel. derse kwartiertje zijn en in Hoorn het Hoornse. Die vijftien minuten horen er bij en ze zijn inderdaad al zo'n gewoon, te geworden, dat we blijkbaar niet eens meer beseffen, dat het een ergerlijke vorm van onbeleefdheid is om de men. sen, die men om acht uur heeft uitge. nodigd een kwartier te laten wachten. En wat daarvan de gevolgen zijn is in de practijk duidelijk genoeg aange- toond. „Ze beginnen toch pas om kwart over acht" wordt er geredeneerd en het resultaat is, dat het kwartiertje wordt uitgerekt tot twintig minuten, een halt uur vaak en soms zelfs nog langer. Het is maar gelukkig, dat een stationschef niet zegt „Och, de trein is nog niet half vol, laten we nog maar een kwartiertje wachten". Hij laat de trein op tijd ver. trekken en daarom zorgt de reiziger er voor vroeg genoeg aanwezig te zijn. Dat zelfde kan ook gebeuren bij de vele bijeenkomsten, die in onze stad gehouden worden. Begin op het aangekondigde uur. Ook al is de zaal half vol. Na één of twee keer zal het euvel van het Alk maarse kwartiertje (lees half uurtje) voorgoed zijn verdwenen. Meen niet, dat wij hier een belachelijke theorie staan te verkondigen. Er zijn enkele verenigingen men moet ze overigens met een zoeklicht ontdekken die haar uitvoeringen prompt op tijd laten beginnen en moeilijkheden zijn, daar- door niet ontstaan. Weliswaar moesten de leden tot hun schade en schande de eerste keer ondervinden, dat de aan- kondiging „Aanvang acht uur precies" geen holle phrase was, maar de volgen, de keer waren ze vóór achten present. Het kan dus. En waarom ook niet? Nu het vacantieseizoen is aangebro ken, neemt het aantal bezoekers van onze Vrijdagse kaasmarkt steeds toe.' Hoe verheugend dit feit op zichzelf ook moge zijn, het is wel zeer jammer te moeten constateren, dat de hoeveel heid kaas, die ter markt wordt aange voerd, wekelijks in een snel tempo te rugloopt. Bedroeg deze bij de officiële opening van de markt ongeveer 50.000 kg en werd nog een enkele maal een aanvoer van meer dan 40.000 kg geregistreerd, daarna trad een teruggang in, met het gevolg, dat de vorige week nauwelijks een goede 20.000 kg kon worden geno teerd. Het resultaat daarvan is, dat de markt, die anders klokslag twaalf uur automa tisch inéén zakt, veel vroeger verloopt, zodat er slechts betrekkelijk korte tijd voor de vreemdelingen iets te zien is. De voornaamste oorzaak van de ge ringe aanvoer ligt in de prijs van de kaas, die zich in de laatste weken om het inleverings-niveau beweegt. De aanvoerders zijn uiteraard geen philantropen. Men mag van hen niet verwachten, dat zij onder de warme De titel van algemeen kampioen hoofdklasse van Alkmaar en om streken is gewonnen door H. Kruider, die de tweede beslissingspartij, die hij met J. Mekken speelde, wist te win nen. Mekken raakte in tijdnnood en in die periode maakte hij een fout, die door Kruider direct werd uitge buit. Een verdiend succes voor Kruider, die ook in 1946 dit hoofdkl. kampioen schap won. In de Eerste Klasse liep D. Kiewitt weer een punt uit op zijn concurrent Tuinman. Hij won van Spij kerman, terwijl Tuinman remise speel de met D. J. Heyes. Door van Bij waard te winnen behield D. Stam zijn kans om in de eerste klasse te blij ven. In de Tweede Kl.asse won Meyer van Mosk en blijft daardoor nog concurrent van J. Jorna. Door van J. Helder te winnen kwam T. Korn in de -Eerste Klasse (promotie). 29. Meneer Bikkebakker zat wel niet in de elftalcommissie van De Big- gers, maar zijn invloed was groot ge noeg om de heren te bewegen Jackie Brown, over wie zij zulke opgewonden verhalen hadden vernomen, bij wijze van proefneming als middenvoor van het eerste op te stellen. „Helemaal op üw verantwoording meneer Bikke bakker", zei de voorzitter van de elf talcommissie, die Klaas Kiezema heet te. „Helemaal op mijn verantwoording", antwoordde meneer Bikkebakker. „En dat bezwaar, dat u noemde, dat wij nu Dries Drabbeldruif reserve moeten ma ken, ook dat telt niet mee. Ik ga wel even met Dries nraten om hem duide lijk te aken, dat de jonge garde nu eens aan de beurt moet komen. We zijn het er trouwens over eens dat die Dries Drabbeldruif de laatste tijd ook maar brandhout was". Meneer Bikkebakker ging dus in eigen persoon naar het huis van Dries Drabbeldruif, die vlak te genover hem in de Hoogstraat woonde waar hij een welbeklante sigaren winkel dreef. Deze winkel kon men zo'n beetje als het sportieve middel punt van de stad beschouwen, want alles en iedereen die van sport hield, kwam bij Dries Drabbeldruif, die reeds jarenlang de ster en de goalgetter van De Biggers was, zijn cigaretten en siga ren kopen. Dries maakte ook elke Zondagavond de voetbaluitslagen be kend en er ontstond dan steeds een volksoploop voor zijn zaak, die heel toepasselijk „Magazijn Koning Voet bal" heette. Dat stond althans met grote witte letters op zijn winkelruit. Toen meneer Bikkebakker diezelfde middag bij Dries Drabbeldruif de win kel binnenstapte, voelde hij zich toch niet helemaal op z'n gemak. weersomstandigheden van de laatste tijd kaas zullen aanvoeren, waarvoor zij ter markt nauwelijks een koper zullen kunnen vinden, terwijl zij, wan neer het product in de opslagruimte blijft en derhalve niet aan de schade lijke gevolgen van extra-indroging, die op de markt ongeveer 114 a 2 pet be draagt, onderhevig is, dezelfde prijs kunnen bedingen. Daar staat evenwel tegenover, dat het nog maar zeer kort geleden is, dat op een vergadering van producenten en handelaren werd besloten de kaas markt nieuw leven in te blazen, waar bij de eerstgenoemde groep er voor zou zorgen, dat uit een oogpunt van recla me en ter stimulering van het kaasge- bruik in binnen- en buitenland weke lijks een partij kaas door hen zou wor den aangevoerd. Deze toezeggingen blijken helaas niet te zijn verwezenlijkt. NIEUWE VERORDENING OP SLACHTERIJEN Het college van B en W heeft do raad der gemeente verzocht om naar aanleiding van de op 1 Februari inge gane Hinderwet enige bepalingen in de verordering op het oprichten en in gebruik hebben van slachterijen, vil- derijen en aanverwante bedriiven voor de verwerking van dierlijke stoffen te wijzigen. Particuliere bedrijven van genoemde aard zullen slechts met toe stemming van B en W kunnen wor den opgericht. Over het algemeen zal dit bedrijf slechts in het gemeente- slachthuis mogen worden uitgeoefend, De voorgestelde strafmaat op over treding van de nieuwe verordering is ten hoogste twee maanden gevange nisstraf of f 300.- boete. Ds Tromp neemt beroep aan Naar wij vernemen heeft ds G. C, Tromp te Boskoop het op hem uitge- lg:T brachte beroep naar Alkmaar aar- f genomen. Ds Tromp komt in de plaat' van ds N. den Oudsten, die Zonchi van zijn gemeente afscheid nam. Geen subsidie voor een zweefdraaimolen B. en W. stellen de raad voor afwij zend te beschikken op het verzoek var de speeltuinvereniging De Watertor» om een subsidie voor het plaatsen van een zweefdraaimolen in de speeltuin aan de Van Teylingenstraat. Als motie! voeren B. en W. aan, dat een zweef draaimolen in een kinderspeeltuin een ongeschikt speelwerktuig is, indien er niet doorlopend toezicht wordt gehou den en bovendien achten zij een inwil liging van het verzoek onjuist ten op zichte van de andere speeltuinvereni gingen, die zelf voor de inrichting vaJ haar speeltuinen zorg dragen. Aanrijding op Geesterweg Op de Geesterweg ontstond gistermor gen een aanrijding tussen twee auto's, toen een van de bestuurders de Wester- weg in wilde slaan en daarvan blijkbaar geen kennis gaf. De chauffeur, die ach ter hem reed verklaarde tenminste, dat hij geen richtingaanwijzer had kunnen ontdekken. Ondanks krachtig remmen kon een botsing niet worden voorkomen. Staatsexamen piano Voor het Piano Staatsexamen A is aan het Haagse Conservatorium geslaagd mej' II J. Tuin te Alkmaar. Zij was leerlinge van de heer J. Couvé. AANZUIVERING OUDERDOMSRENTE j Door het college van B. en W. wordt f voorgesteld mevrouw de weduwe G j BekAdmiraal een uitkering van I f 165.48 per jaar toe te kennen. Het 'S nl. gebleken, dat de gemeente in de jaar, dat mevrouw Bek als schoonmaak' ster voor de stad werkzaam was, ver* zuimd heeft rentezegels te plakken, jj plaats van f 184 20 per jaar ontvaW de betrokkene thans slechts f 18-72 M ouderdomsrente. B. en W. menen recht, dat de gemeente moreel verpl'c I is dit beduidende verschil aan te pm veren. De Heer en Mevroi Van Rossum du C Sc geven met grote bi kennis van de gebo hun Dochter LAURA AGNI- Alkmaar, 8 Juli 19E N. G. Piersonstraat Tijdelijk adres: Huize Marianne Kennemerstraatwe Heden overleed n langdurig en ge. lijden onze lieve en Zwager CORNELIS MI'UWENHÜ in de ouderdom 53 jaar. Namens Br en Zusters. Heiioo, 6 Juli 195 Net werkman, 44 j., 8545 jaar. 1 kin bezwaar. Brieven onder No, bureau van dit blad Gevraagd: Mevr. J. GERVER, Western Gevraagd een voor de Vrijdag of dag. Mevr. BRANT, Prins Hendrikstr Wedn., 38 jr., 3 kind nette vrouw of n z.k. Uitv. br. m. opg. v. leeft, onde A 442 bur. van dit gevraagd by J. VAN STIPRL Veenhuizerweg Heerhugc Gevraagd voor direc C. AKKERMAN, Duinweg 125, Gevraagd voor vast werk. EIER VEILIN G, Kanaaik. Gevraagd Gemengd bedrijf. Hu pocibel. C. KROON, Lan; Oude Niedorp. FLINKE voor alle dagen Pav. ARMERIA, Egir Zee. RINGERS' Cacao- er coladefabrieke Noorderkade Alkmaar vraagt of iemand, die voor i roep opgeleid wenst t den. Leeftijd: minstens 22 Eigenhandig geschreve ven aan de Afd. Pers zaken. Aangeb. rar.d gem. A le ETAGE, 4 I Gevraagd woning He Alkmaar. Brieven en inlichting' R. HONDSB.LAAN 1 van de Ver. voc Volkshuisvesting „AH op 16 Juli 1953, 's ave uur in het Stadhuis t maar. Convocati verzonden. gezocht. Omtrek Viei Br. nr A 444 bur. v. Te koop gevraagd va ticulier, een goed ond den Zuinig in gebruik. Austin, Volkswagen o: Br. nr A 445 bur. v. Aangeboden: Automobielbedrijf Wi SCHMIDT, Nassaup Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2