Bevolkingsonderzoek leverde 52 actieve TBC Veiling wordt van N.V. in coöperatie omgezet MAANDAG N.V.v.li Tankai stram GEOPEND DE FILMS VAN DEZE WEEK Jimmy Brown en de Oranjehemden Cijfers zijn gunstig, gezien het landsgemiddelde Nieuw Christelijk Lyceum zal volgend jaar worden gebouwd Het ech NA DERTIGDUIZEND „BORSTPLAATJES" Ecu „dure" sigaret voor Spoedige beslissing is nu gewenst J De journaals van deze week Br3"- Nader onderzoek voor 174 personen DL theorie, dat longkanker veroor zaakt zou wordendoor het roken, vindt in deze cijfers geen steun. In dat geval immers, zouaen de mannen nu meriek in de meerderheid moeten zijn- Al met al is het ïesultaat van dit on derzoek, dat acht en dertig stadgenoten, die op het consultatiebureau voor TBC- bestrijding onbekend waren, als lijder werden herkend. Voorwaarde zonder welke de gemeente niet als geldschietster wil optreden DOK TERSDIENST AGENDA /3 Juli et.s. is ons may azijn van 9-6 uur Derde cursus begint met 150 leerlingen HARMONIE THEATER: Eén nacht Koningin "L REX THEATER: Alina, de begeerde vrouw CINEMA AMERICAIN: SOS, held in nood VICTORIA THEATER: De Jantjes Westzaner voelde zich op zijn tenen getrapt Kaasmarkt drukker MULO-EINDEXAMENS Wij verz it Voordam ABONNE Oude bru De Rij Broek op Li Beroep uitgi ATERDAG 11 JULI 1953 HET BEVOLKINGSONDERZOEK OP TBC, waaraan in 1952 de in woners dezer gemeente zich hebben onderworpen, is thans nagenoeg af gerond. Vele maanden heeft het gevergd, eer er een volledig betrouw baar overzicht van de resultaten kon worden gegeven, doch hier staat tegenover, dat de cijfers welke ons vanwege de doktoren, die het onder zoek hebben geleid, werden verstrel absoluut juist zijn. Uit het aantal Alkmaarders, dat aan de oproep heeft voldaan, blijkt dat er in Alkmaar realiteitszin bestaat. Dit is zeer verheugend.\Er waren in Alkmaar 39.270 personen, die voor het maken van een „borstplaatje" in aanmerking kwamen. Precies 29.754 Alkmaarders meldden zich. Hierbij moet men optellen die stadgenoten, die regelmatig een bedrijfskeuring ondergaan, zoals het personeel van de PTT, voorts de bijna duizend personen, die reeds onder toezicht van het Consultatiebureau voor TBC-bestrijding stonden, leden van sportverenigingen enz. Dan komt men ten slotte tot de conclusie, dat er van de 32.000 personen die hadden kunnen komen, er bijna 30.000 zijn verschenen. YfERGELEKEN met het landsgemid delde is dit ciifer verheugend te noemen. Op de „interieur-foto's" van 174 personen werd iets geconstateerd, dat een nader onderzoek nodig maakte. Ook dit ciifer is beneden het landelijk gemiddelde gebleven. Merkwaardig is, dat bijna tien procent van deze men sen geen gehoor gaf aan de oproep voor na-onderzoek. Dit waren er namelijk veertien, en gezien de uitkomsten bij het doorlichten van anderen, kan men aannemen, dat er onder die veertien enkele mensen met longafwijkingen schuilen. De 159 personen, die een na-onderzoek ondergingen, leverden 52 actieve TBC- patiëiiten op, waarvan 32 mannen en 20 vrouwen waren. In-actieve TBC werd geconstateerd bij 29 mannen en 17 vrou wen. In-actieve TBC is niet zo onge vaarlijk, als de betiteling zou doen ver moeden. Zulk een aandoening kan na melijk weer opvlammen en dus een be smettingsbron opleveren. Andere long aandoeningen, echter van niet tubercu leuze aard, werden gevonden bij 30 mannen en 31 vrouwen. Men trof long carcinomen aan bij acht personen, waar van er vijf vrouwen waren. Longkanker niet door roken? De aldus ontdekte lijders ziin voor een groot deel direct onder behande ling gegaan. Achttien personen verfflij- ven thans in sanatorium of ziekenhuis, zes liggen er in de lighallen, terwijl er twaalf thuis een kuur ondergaan. Drie personen konden normaal hun werk blijven verrichten, doch deze staan on der controle. DE N.V. ALKMAARSE EXPORTVEILING zal binnenkort gaan liqui deren om in een veilingvereniging op coöperatieve grondslag te worden omgezet. Weliswaar is het definitieve besluit nog niet gevallen en zijn er op het ogenblik nog steeds besprekingen gaande tussen de verenigin gen van aanvoerders en handelaren, die de aandeelhouders van de N.V. vormen, maar de dag zal niet ver meer af zijn of de Alkmaarse veiling zal zich in de rijen van de coöperaties scharen. Er blijft trouwens voor de aandeelhouders weinig keus over, want de liquidatie van de N.V. liangt ten nauwste samen met de stichting van een nieuw veilinggebouw, waaraan een dringende behoefte bestaat. Het bestuur van de veiling en de besturen van de zeven verenigingen, die in de N.V. zijn geinteresseerd hebben zich reeds voor de coöperatie uitgesproken. Het woord is thans aan de aandeelhouders, Verwacht wordt, dat de meesten achter het be stuur zullen staan en dat slechts een zeer klein percentage zich zal terug trekken. Deze controle van pas-ontdekte ge vallen bezorgde de wijkverpleegster- huisbezoekster negen en veertig adres sen méér. Geestkracht QNDER de leerplichtige jeugd wer den slechts vier gevallen geconsta teerd, waarvan er drie zeer vers waren. Dit gunstige resultaat dankt men aan het schoolonderzoek. Terugziende op de hier genoemde cijfers, kan men zonder enig voorbehoud zeggen, dat het bevol kingsonderzoek zijn nut bewezen heeft, en dat Alkmaar reeds voordat dit on derzoek plaats vond, van het belang er van was doordrongen Een percentage van 91.7 kan men zeker gunstig noe men. Over het algemeen heeft men de consequenties die dit onderzoek voor (de hemel zij dank) enkelen moest heb ben, met geestkracht weten te dragen. De personen die voor opname in aan merking kwamen hebben zich geen mo ment verzet, behalve één, die echter speciale redenen had. Blijft dus slechts het treurige feit bestaan, dat er een aantal Alkmaarders rondloopt in de ze kerheid, dat er lichamelijk bij hen iets niet klopt. Dit getuigt, behalve van ge brek aan verantwoordelijkheidsgevoel, ook van verregaande domheid. Tijdens het weekend worden de dok tersdiensten waargenomen door de art sen dr J. Lourens, Oudegracht 297 (2892) en dr A. H. F. M. Corthals, Nieuwlandersingel 59 (3193). DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend Apo theek „De Bever", Emmastraat 36. (Advertenbe. Ing. Med.) ZATERDAG CINEMA AMERICAIN, 7 en 9.30 u,: S.O.S. - held in nood (14 jr.) REX THEATER, 2.30, 7 en 9.30 uur: Alina, de begeerde vrouw (18 jr.) VICTORIA THEATER, 7 en 9.30 uur: De Jantjes (14 jr.) HARMONIE THEATER, 7 en 9.30 uur: Eén nacht Koningin (a.l.) BERGEN. Rustende Jager, 8.30 uur: Papa Boem (alle leeft.) N.SCHARWOUDE. Tivoli, 7.30 uur: „De Gouden Poort (18 jaar), ZONDAG Bioscopen als Zaterdag, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Sportpark, 1.30 uur: Draverijen. Muziektuin, 2.30 u.: Turnwedstrijden. BERGEN: Rustende Jager, 8.30 uur: Mensen die men schuwt (14 jr.) N.SCHARWOUDE: Tivoli, 7 en 9.30 uur: De gouden poort (18 jr.); 3.30 u.: Vlammende pijlen (14 jr.) MAANDAG CINEMA AMERICAIN, 8 u.: S.O.S. held in nood (14 jr.) REX THEA TER, 2.30 en 8 u.: Alina, de begeerde vrouw (18 jr.) VICTORIA THEATER, 8 u.: De familie van mijn vrouw (18 jr) HARMONIE THEATER, 8 uur: Eén nacht Koningin (a.l.) BERGEN: Rustende Jager, 8.30 uur: Papa Boem (a.l.) HOOG WATER TE BERGEN A. ZEE Zaterdag 3.52 16.23 Zondag 4.35 17 03 Maandag 5.15 17.39 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 3.57 16.28 21.57 10.28 Zondag 4.4017.08 22.40 11.08 Maandag 5.20 17.44 23.20 11.44 i Advertentie ing Med.) „Naast grote dankbaarheid past ech ter ook grote bescheidenheid", aldus spreker, die vervolgens de belangrijk ste gebeurtenissen uit het afgelopen cursusjaar releveerde. Het 2e cursus jaar telde 87 leerlingen, waarvan er 20 de gymnasiale afdeling bezochten. Het huisvestingsprobleem voor het Chr. Lyceum besprekend gewaagde ir Knol van de grote dankbaarheid jegens de kerkeraad van de geref. kerk, die gast vrijheid verleende. Voor het derde cursusjaar bestaat grote behoefte aan een vaklokaal voor tekenen, biologie, natuur- en scheikunde. Met dankbaar heid deelde ir Knol mede, dat het be stuur van het R.K. Lyceum zijn vak lokaal, voor zover dit mogelijk is, ter beschikking zal stellen. Niet minder dankbaar was spr. voor de steun en medewerking, die men on dervonden had van de Inspecteur voor het M.O. en H.O., de heer Van Dam. Sinds Januari krijgt men nu Rijks subsidie voor de HBS-afdeling en er zijn goede redenen om aan te nemen, dat binnen niet al te lange tijd gun stig zal worden beschikt op een aan vraag voor subsidie ten behoeve van de gymnasiale afdeling. Per 1 September hoopt men naast het Christelijk Lyceum een Chris telijke Middelbare Meisjesschool te openen. Het derde cursusjaar van het Christelijk Lyceum zal worden begon nen met 150 leerlingen, waarvan 65 De kwestie is, dat de gemeente Alk maar de voornaamste geldschietster zal zijn. Zonder haar zullen de plannen, die een bedrag van vijf en een half millioen gulden vergen niet kunnen worden verwezenlijkt. Zoals uit de in formatieve besprekingen met het ge meentebestuur is gebleken, voelt ait niets voor een zo belangrijke lening in dien de veiling haar NV-vorm hand haaft. Immers dan is de aansprakelijk heid zeer beperkt, terwijl deze bij een coöperatie alle leden omvat. De aan deelhouders staat dus geen andere weg open en dat zij zich reeds met een coöperatieve veiling hebben verzoend, blijkt uit het feit, dat de statuten reeds in concept gereed zijn en al aan een ernstige studie zijn onderworpen. De aansprakelijkheid van de leden is zo geregeld, dat deze tot 10 pCt. van de jaarlijkse omzet per lid zal gaan. De leden moeten zich voor de tijd van drie jaar aan de veiling verbinden. Vóór de twintigste zullen alle aan deelhouders zich over de wijzigingen hebben beraden en dan wil men zo snel mogelijk tot een beslissing komen. Naar wij verder vernemen heeft bur gemeester Wytema toegezegd, dat de eerste schep zand in het Afgesneden Kanaalvak zal worden geworpen zodra de coöperatie is gesticht. Aangezien de demping de eerste voorwaarde is voor de bouw van een nieuw veilingcomplex is het duidelijk, dat het veilingbestuur de zaken met voortvarendheid zal aan pakken. Men kent de Duitse operettes waarin hertogen en prinsen uit miniatuur staatjes een grote roi spelen. Zij heb ben alle iets min of meer belachelijks omdat staat en leger zo pietluttig klein zijn en alleen de „echte" titel der vorstelijke bestuurders van waar de blijkt te zijn. In „Eén nacht koningin" worden we naar het hertogdommetje Novara- Lichtenstein verplaatst, waar hertog Alexander zijn neef wil uithuwelijken aan de rijke prinses Anna Silvana van Este Parma. De huwelijkscandidaten kennen elkaar niet en gevoelen niets voor een verbintenis, met het gevolg dat hij en zij vergezeld door een vriend en een vriendin op de vlucht slaan. Zij komen toevallig in hetzelfde hotel terecht waar de jonge hertog, die zijn papieren heeft verloren, voor een oplichter wordt aangezien. Het heeft geen zin de verdere hotelavon- turen hier in den brede te exposeren. Beurtelings worden de vorstelijke per sonen als dieven beschouwd en een troepje echte rovers, die de aanwezige dames van haar sieraden beroven ko men de verwarring nog vergroten. Ten slotte volgt dan natuurlijk de „Aufklarung" en krijgen de hij's en zij's precies degenen die voor hen bestemd zijn. Men heeft deze operette met humor gekruid door er enige vermakelijke typen in te laten optreden. Van zang en dans is veel werk gemaakt en wie van het operette-genre houdt zal naar dit alles met genoegen kunnen kijken. Ilse Werner, Hans Holz, Jeanette Schulze en Georg Thomalla vertolken de hoofdrollen. Vooraf o. a. interessante opnamen over het ingenieuze werk van webben vlechtende spinnen. 32. De opstelling van Jackie Brown als middenvoor van het eerste elf tal van De Biggers had in de boe zem van de vereniging de nodige beroering teweeg gebracht. Er wa ren vele mensen, die het bijzonder toejuichten, dat er eens een nieuwe speler werd geprobeerd dat wa ren zij, die met Dries Drabbeldruif niet veel meer op hadden maar er waren er even veel, die het rond uit een schande noemden, dat Dries, aan wie De Biggers zoveel te danken hadden, die al .o onnoemelijk veel overwinningen voor zijn club letter lijk uit het vuur had weten te slepen, zo maar opzij werd geschoven. Om vervangen te worden door een totaal onbeke d spelertje, dat zegge en schrijve één oefenpartijtje had ge speeld. De mensen drongen tezamen in de winkel van Dries Drabbeldruif en wat daar werd verteld over de deskundigheid van meneer Bikkebak- ker en over de eerlijkheid van de elftalcommissie, daar stonden de klan ten, die geen verstand van voetbal hadden, gewoon van te kijken! Iemand fluisterde zelfs, dat het een steenrijke diamantkoning uit Afrika was, die er een schep geld tegen aan had gegooid en die de hele zaak ronduit gezegd had omgekocht, om die Jackie Brown een kans in het eerste te geven. „Een héél vies zaak je", zei die fluisteraar met de nodige nadruk. En toen kocht hij een pakje sigaretten en verdween. Dries Drab beldruif stond als een soort marte laar achter zijn toonbank. „Wacht maar", zei hij tegen z'n klanten. „Nu heeft Bikkebakker me plotseling niet nodig, maar de volgende week zal-ie me op z'n knieën moeten ko men vragen of ik alsjeblieft weer mee wil spelen. Maar weten jullie wat Dries dan zegt? Dat-ie kan barsten!" Zijn klanten waren het hier roerend mee eens. Het buitenlands Journaal toont ons o. a. de ontvangst van de succesvolle leden der Himalaya-expeditie en de droogte in Texas waar het in drie jaar niet heeft geregend. Men aan schouwt de Katholiekendag in West Berlijn en de begrafenis van de ver moorde troonopvolger in Tunis. Uit voerig worden de finales van Wim bledon in beeld gebracht evenals de Tour de France 1953. De Italiaanse filmindustrie heeft in „Alina, de begeerde vrouw" niet de hoogte kunnen bereiken als in de films, waarmede zij een wereldnaam vestigde en Hollywood in beroering bracht. In het weinig Originele smok- kelaarsverhaal, waarin twee mannen strijden om de liefde van de knappe smokkelaarster Alina is o. i. een te groot offer gebracht aan het senti ment, waardoor de rolprent angstig dicht de grens van de drakerigheid nadert. Toch valt er in deze film wel iets te waarderen. De Italianen zijn nu eenmaal meesters in de kunst om met eenvoudige middelen uiterst sug gestieve scènes te creeëren. De brand- in de blokhut, waarbij Paolo omkomt en de vechtpartij in de berggrot, wel ke Alina definitief in de armen van Giovanni en de schurkachtige Marco in een ravijn doet belanden, zijn hier van enige beklemmende voorbeelden, al had men de laatste episode om der wille van de vaart wel wat kunnen bekorten. Al met al een product, dat ons niet vermocht te imponeren. Van het welverzorgde voorprogram ma noemen wij „Uit de oude doos". Met moderne technische hulpmiddelen is men erin geslaagd een biograaf- voorstelling te doen herleven. Door het her-fotograferen van oude beelden is een zeer interessant journaal uit de jaren rond de eeuwwisseling verkre gen, die men met bijzondere belang stelling gadeslaat. Bob Hope en Jane Russell maken het in de kleurige film „S.O.S. held in nood", die de komende dagen in Cinema Americain draait, heel erg bont. Jane verstookt er de nodige hoeveelheid ammunitie en- Bob zorgt uiteraard voor de talrijke onmogelijke situaties, waar door men tussen de enkele „nuchtere" bedrijven door, adem tekort heeft om van al4e gebeurtenissen op verhaal te komen. De humor is niet bepaald ori gineel, maar de Paramount-productie kent het publiek op haar duimpje. Ook de intrigue is eenvoudig, al geven en kele vechtpartijen aan het einde van de rolprent een enigszins verwarde in druk. Mike, eigenaresse van een bar met de illustere titel „Dirty shame",, is de leidster van een rov.ersbende, die door de politie achtervolgd wordt. Ju nior Potter (Bob Hope) is de zoon en erfgenaam van een duister heerschap dat een flinke erfenis heeft achterge laten, een fortuin dat ten slotte door allerlei toeval wordt ontdekt. Daar de belangen van Mike en Junior van financiële aard zijn, raken zij met elkaar in moureus contact en trouwen met elkaar. Vier kleine „Bobjes" zor gen voor 't eind goed al goed. Alles bii elkaar in amoureus contact en trouwen kolder en sensatie, waar men de wer kelijkheid graag een uurtje voor ver geet. Met recht kan er deze week in het Victoria-Theater gesproken worden van een „Hollandse-film"-week. Tot en met Zondag wordt n.l. vertoond de succes-film „De Jantjes", en van Maandag tot en met Donderdag staat de eveneens zeer geslaagde Holl. film „De familie van mijn vrouw" op 'tpro gramma. „De Jantjes" hebben het ook nu weer goed gedaan. Er w?s tenminste bij de eerste vertoning Vrijdagavond reeds direct een flinke belangstelling en met genoegen heeft men de diver se Hollandse artisten, die hun mede werking verleenden aan Bouber's stuk „uit het zeemansleven", in actie ge zien. Zij wisten het Amsterdamse mi lieu fleur en kleur te geven. Daar was Willy Costellö als Dolle Dries, die ondanks de tegenkanting van de herbergierster toch zijn Blonde Greet kreeg. Jan van Ees was de koloniaal, die na de terugkeer naar Indië daar de dood vond. En dan was er ook nog Johan Kaart als de Schele, die in di verse scènes voor grote vrolijkheid zorgde. Gaarne noemen wij nog het bekende duo Heintje Davids en Syl vain Poons. dat het „draaien altijd maar draaien" weer tot een succes maakte. Fientje de la Mar had als rasartiste weinig moeite met de rol van de „aangebedene" van „de Sche le" en diverse cabaret-scènes en goede opnamen van Amsterdam trokken de aandacht. Wie deze echt-Hollandse film nog niet zag. heeft nu de kans. Niet minder genoegen zal men be leven aan „De familie van mijn vrouw" die „de Jantjes" na Zondag vervangt. Uit het voorprogramma noemen wij nog naast de journaals een weten schappelijke film over de maan. Polygoon komt in zijn buitenlands overzicht deze week uit met een serie reportages waarvan het leeuwenaan deel wordt ingenomen door da verfil ming van de eerste etappe van de Tour di France. Het tweede sportevenement wordt gevormd door de zijspanraces op het circuit van Francochampc in Bel gië, waarna de eindstrijd van het da mes-enkelspel tennis in het Wimbledon- stadion deze sportieve categorie afsluit. Adembeklemmend zijn de opnamen van de grote overstromingen in Japan en niet minder indrukwekkend de ver woestingen door de grote droogte aan gericht in de Amerikaanse staat Colo rado. Met de huldiging van de over winnaars van de Mount Everest in New Dehli en Londen wordt het journaal geopend. Het binnenlands overzicht geeft een humoristische reportage van de stu- denten-roeiwedstrijden te Delft die op de keper beschouwd deze betiteling overigens niet verdienen. Dan ziet men de werkzaamheden in de bouwput van de Velser tunnel waar het werk ove rigens nog wel vijf jaar zal duren. De aankomst van de minister-president van Nieuw Zeeland te Schiphol en zijn bezoek aan de Amsterdamse haven geeft het binnenlands overzicht een in ternationaal tintje, evenals de ont vangst van de vice-president van India op paleis Soestdijk. GROTE DANKBAARHEID kenmerkte gisteren de in „Waakt en Bidt" gehouden bijeenkomst van het college van curatoren, leraren, ouders der leerlingen en leerlingen van het Christelijk Lyceum, waar de bevorde ringen van het 2e cursusjaar werden bekend gemaakt. In zijn openings woord herinnerde de president-curator ir H. Knol aan de opening van het Christelijk Lyceum in Alkmaar op 8 September 1951, waarbij hij de hoop had uilgesproken, dat dit Christelijk Lyceum een goede ge schiedenis zou maken. „Deze geschiedenis is gemaakt", aldus ir Knol, „Onze school heeft een gevestigde reputatie en is van grote betekenis gebleken, niet alleen voor Alkmaar en omstreken, maar ook voor Noordhollands Noorderkwartier, West-Friesland en de Zaanstreek. in de eerste klassen. Hoewel men nog niet over een eigen gebouw de be- schikking heeft, zullen alle leerlingen, dank zij de medewerking van het ge meentebestuur, dat de voormalige Handelsschool aan dg Brillesteeg be schikbaar stelt, een plaats kunnen krijgen. De rector dr J. de Wit maakte Jjier- na de bevorderingen bekend, waarbij hij voor iedere leerling een persoon lijk woord had. Aan Ko Koopman uit Castricum werd de prijs van het college van Cu- ratoren toegekend, terwijl Kees Vroeg- op uit Broek op L'dijk een boek- werk kreeg van de Franse Ambassade. Tenslotte werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld een maquette van de nieuw te bouwen svhool aan de Vondelstraat te bezichtigen. Ir Knpl FS deelde mede, dat men begin 1954 met de bouw hoopt te beginnen en dat d- 1 school hoogstwaarschijnlijk begin 1955 in gebruik genomen zal kunnen wor- I den. De orgeldraaier A. Visser uit West zaan heeft de Westzaanse gemee:. .'UI schap een schadevergoeding van 208 ftfcl gulden gevraagd omdat hij tijdens di -* openingsavond van de Westzaamt Kunst- Sport- en Amusementsweek door de humorist Kees Stet uit „Iers- woud" in het gewone leven de heer P. Kroon uit Alkmaar zou zijn be ledigd. De heer Visser was zelf niet op de avond aanwezig, maar had ge- noeg getuigen, die kwamen bevestigen, I dat Kees Stet de in Westzaan bekende H scheldnaam van orgeldraaier Visser had genoemd. De beledigde acht dr Westzaanse gemeenschap verantwoor- delijk, omdat Kees Stet op dat ogen blik bij haar in dienst was. Het be stuur .van de gemeenschap heeft ver klaard, dat het niet op de hoogte ra van het feit, dat Kees Stet in zijn praatje een toespeling op Visser ran maken en wijst iedere verantwoorde lijkheid daarvoor van de hand. Op zijn verzoek is eervol ontslag verleend aan de besteller-chauffeur der PTT A. van Lienen. Naarmate het seizoen voortschrijdt wordt het op de kaasmarkt steeds druk ker. Het is aan alles te merken. De vreemdelingen komen vroeger opzetten, de markt krijgt weer haar afzetting en de mensencirculatie in de Waagtoren loopt om de haverklap weer vast door dat men, eenmaal boven zijnde, niet meer weg wil. Ook de kaasdragers kun nen zich niet meer zo vlot door die steeds dikker wordende mensenmuur heenbreken. De dames van het VW-kantoor, ,.de torenbewaker" en de gidsen krijgen het steeds drukkers en hebben de handen jH vol om alle toeristen zo mogelijk op hun wenken te bedienen. Het spreekt vanzelf dat men niet alle wensen kan vervullen, maar het is een sympathiek gebaar dat men voor hen t die gebrekkig zijn of niet meer zo goed ter been zijn, op de zolder van de jk* I Waagtoren altijd een plaatsje reser- veert, waar zij in een paar gemakke lijke stoelen gezeten van het Kleurig 1 gedoe beneden kunnen genieten. Naast 72 leden van de S.O.V. (Snel- verkeers Onthoudings Vereniging) uit Delft waren er gisteren op de markt veel Duitsers en Zwitsers. Maar ook ontmoetten we een groep tegenvoeters - uil Rio de Janeiro. Een Franse groep padvindsters viel op door haar levendig en vrolijk gesnater dat wel sterk con trasteerde met het flegmatieke groepje Engelse kampeerders. Voor het eindexamen MULO A en B, I te Alkmaar gehouden, slaagden giste ren de volgende leerlingen: L. J. Sin ger, A; mej. J. A. Wolzak A: K. L- I Landman, B; D. Jansen, A: J. Feenstrs, I B: W. Klop. B. (Allen te Alkmaar.) C. Komen, B. te Oudorp. R. Kuypers, B; J. Jonker, B; en P- Frans. A te Heiloo. J. T. Raat, B te Schoorl. W. C. van Duin, B te Koedijk. H. Glee, A te Akersloot. Excelsior concerteerde Excelsior heeft gisteren op de Sfe- nenbrug een openluchte-oncert gegeven- waarvoor van de zijde van het publiek veel belangstelling bestond. On®' aandachtige stilte heeft men naar klanken van de harmonie geluisterd- Het is jammer, dat de Alkma®rs cotrpsen niet de beschikking heW over een verplaatsbare muziekW Dan zou men ook op andere plekken de stad kunnen concerteren en eve tuele feestelijkheden in de openli"" kunnen opluisteren. CANDIDAATSEXAMEN AARDRIJKSKUNDE Voor het candidaatsexamen aardrijkskunde is aan de gemeen'-»,, universiteit te Amsterdam geslaw heer W. Th. H. Strikkers. GESLAAGD VOOR INGENIE"® Aan de Technische Hogeschool Delft slaagde voor het examen nieur de heer B. D. Wielinga te maar. INSTITUU Driejarige cursu; sluitende éénjari, Plaatsing in een Minimum leeftijc Vraagt inlichting J. GREEB H. B. HEI ASSEND'ELFT H Assendelft ter hoogte „Nooit Gedacht" is j 5 uur tot gisteravont stremd geweest ten feit, dat een zware Caltex vlak voor de kreeg en noch voor kon. Doordat de ge de oorspronkelijke br bouwen, kon het verl het Zuideinde weer dc In verband met d een gedeelte van d brug nabij de boerde dacht" gesloopt en~w via een noodbrug g dag kwam een tankau met 20 ton stookolie fabriek, doch vlak vo de cardan van de au logge gevaarte bleef wegverkeer verspere spoedig, dat het ondi zware auto Weg te s de wagen ter plaal moest worden. Alvor zaamheden zouden zij den er wel enige ure Tenslotte moest men t doorgaand verkeer h( spronkelijke brug wee zodat het verkeer norr vinden. Tijdens de opbouw werkten de monteur Aanbesteding Vrijdagmiddag vond huize de aanbesteding j strating van het aan de gedragen perceel gron, gezinde kerk. Ingeschr- C. Nieuwenhuis te He G. Slot en Zn. te De N. Oudejans en Zn. te D. Ent te De Rijp f i te Bergen f 13.325. D< aangehouden. OPBRENGST C( De in deze gemeente dag-collecte heeft ee f 25.74 opgebracht. broek op langend Chr. Ger. kerk is een b( op candidaat S. Wijnsma Dokkum. NAGEKOMEN PREr HEILOO: Ned. Herv. uur ds Oorthuys (Beverw v. d. Marei (Alkmaar). In Koedijk is het een men in de letterlijke Doordat het dorp ee langs de achtertuinen de hand dat in deze platboomvaartuigje l per boot geschiedt. Zt Gisteren tvaren het d deze manier in de bo motor met familie en

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2