ssen vele Jimmy Brown en de Oranjehemden S' NIEUWE BESSEN TE NIEUWS Bergens lichtfeest was minder groots maar erg gezellig Ook de Rijp gaat virusziekte met verordening te lijf Plannen tot ruilverkaveling in Grebpolder en Reekerkoog Nieuws uitHeiloo Avida-rit door de Egmonden en Bergen aan Zee training komt arders van pas dakto-examens altijd lichter! de France eerste op u Lautaret „Welkom vreemdeling..." Vervolg Stadsnieuws Inbraak en overval opgehelderd? Zwemwedstrijden Rijkspolitie James Dalton op orgel in de Grote Kerk MR DR BERKHOUWER WINT EEN EERSTE PRIJS MULO-examens Schsrmsrlmrn Drijvende drogerij in gebruik genomen Oudorp Door auto geschept Burgerlijke Stand N.V. Haghe-film stortte f 4000,- voor tourploeg Geert verlaging van de vermakelijkheids belasting Belanghebbenden bijeen in Schoorldam Limmen Heer-Hugowaard HEDENAVOND NAAR GROOT-SCHERMER „Tintoretto" exposeert J" V Weer negen woningen voor ouden van dagen Zondag begint de kermis Egmond aan Zee Bazar van Tavenu MARKTBERICHTEN DONDERDAG '3 JULI 1953 vitte ondergrond tegen el- Je belichamen geen enkele maar laten alleen een ike stemmingsindruk ach- uiteraard voor een belang- het gebruik van primaire t heeft Stenneberg hier en affecten weten te bereiken, materiaal toe op een met andelde ondergrond, waar- paalde kleurplekken door heenspelen. Soms valt er inenspel bii te onderken en enkel werkje treedt een elke herinnert aan mens o£ jeheel genomen is al dit lecoratief van aard. Ruim- jkken treden zelden o£ echts in een enkel stuk is egin van een ruimtewer- ret geheel genomen ver- :rk te veel het zoeken, is ;e zeer onverwerkt, dan dat diepe indruk van zou kun- en. Kunst heeft rust nodig En die gunt Stenneberg ziin verbijsterend grote lefminst. Vandaar dat de i in deze collectie niet zo twikkeling markeren als ik maken van treffers te en groot aantal gemiste Van W. 1G 25 JULI verkoop van per liter 5.65 erste aftreksel van deze e z°merdrank, het beste, ns leverbaar, eert U van deze primeur. (Advertentie Ing. Med.) t er gistermorgen reeds hon- minder aan de en dan op de eerste dag van heeft de Alkmaarse wan- noed niet kunnen ontnemen, dag van de Vierdaagse is ikele uitvaller door de Alk- de vastgestelde tijd vol- an ook ideaal wandelweer, »eler dan de eerste dag. De gisteravond allen nog conditie en zonder ernstige uitvalplannen. e kennissen en familie- het overvolle, feestelijke omgeving met vacantie- zijn, Alkmaarders begroeten en ken, hetgeen zeker niet zon- bleef. Vandaag zijn de de kaasstad aan de derde welke qua route (via Berg Jroesbeek) de zwaarste is. zal de Alkmaarders ook wel meevallen, als zij zijn in onze Noord- nen. verslag van de Vier- de feuilleton-pagina. Haarlem gehouden hoofd zijn geslaagd de heren M. Dyman en C. J. Helder (afd. r; de heer J. A. M. v. d. ïiloo (A en B) en de heer te Broek op Langendijk en over de bergen gaat, op Locomotief-fabrikaat. voor sport, toerisme gebruik. (Advertentie, Ing. Med.) om 9.30 uur zijn de 77 renners in de Ronde van voor de negentiende on-Lyon, die over 227 t. passeerde als eerste de ol du Lautaret, 25 start verwijderd. PU gevolgd door Lero- Meunier, Forestier en grote peloton, waarin de gele trui Bobet vooi- twee en een halve stand op deze zes ren- wam bij de vliegende d'Oisans (64 km) he et 30 sec. voorsprong °P Close. Drie minuten la" het grote peloton, waar- de leiding had. [er, te Vizille waren De Couvreur (Belg-' r. N.O. Centr.) 16 minu- op het grote peloton. DE MAAN BOVEN BERGEN heeft gisteravond een paar maal tussen de voorbij stuivende wolhen naar beneden getuurd en toen ze voor dp eerste heer al die duizenden rood- en oranjehleurigc lampionnetjes boven de wegen en rondom de in floodlight staande Ruineherh zag, toen had ze al gauw behehen dat er deze avond voor haar niet veel eer en be- zienswaardigheid viel te behalenEn daarom troh ze zich stil en be scheiden terugMaar ze had er toch plezier in om af en toe vanachter een dreigende regenwolh weer voor de dag (of in dit geval voor de nacht) te komenWant hoewel het Bergens lichtevenement van dit jaar niet zo groots van opzet was als het jaar daarvóór, waren de mensen en badgasten van heinde en verre naar „Bergen, Uw badplaatsgehomen, om te zien hoe licht en hoe mooi het deze heer was. ALS je van Alkmaar af hef dorp binnenkwam zag je al gauw waar de pret begon. Ergens tussen de bomen zweefde een bord met het opschrift „Welkom vreemdeling" en niet ver daarvan af stond een gevangeniswagen van de rijkspolitie. Hoewel boze tongen beweerden dat deze combinatie een stille waarschuwing van de sterke arm was om zich ordelijk te gedragen, was dit toch niet aannemelijk. Hoe het ook Op 13 Februari van dit jaar, om streeks 7 uur 's ochtends, ontstond in het huis van de heer en mevrouw F. W. Quax aan de Kennemerstraatweg een vechtpartij met een inbreker die zich door het uitsnijden van een glas- in-ioodraam toegang tot de woning ad versahaft. De vermoedelijke dader Is thans opgespoord en gistermiddag door de Haagse politie aan de Alkmaarse overgedragen. Het betreft hier een 32-jarige man die in een gesticht werd verpleegd en hieruit ontvlucht is. Ook elders blijkt hij soortgelijke misdrijven gepleegd'te heb ben. Een in Den Haag gemaakte foto van de delinquent, die ongeveer klopte met de signalementen die de getuigen in Alkmaar hadden opgegeven, was aan leiding voor de Alkmaarse politie om de dader nader aan de tand te voelen. Het onderzoek is nog gaande. Onder auspiciën van de Rijkspoliüe- sportvereniging werden Woensdagmorgen in de Overdekte onderlinge zwemwedstrij den voor de Rijkspolitie-ambtenaren uit het district Alkmaar gehouden. Ongeveer dertig man namen aan deze wedstrijden, die een zeer vlot en geanimeerd verloop hadden, deel. De deelnemers waren in drie leeftijdsklassen ingedeeld en wel klasse I tot 33 jaar, klasse II van 33 tot en metK4Q jaar en klasse III van .41 jaar en ouder. De belangrijkste uitslagen waren: Klasse I: Enkelvoudige rugslag: le J v. Oostende, 2e M. L. Sneijder en 3e W. C Brouwer; Samengestelde rugslag: le M. L. Sneijder, 2e W. C'. Brouwer en 3e A. F. Bals; Schoolslag: le J. v. Oostende, 2e M. L. Sneijder en 3e P. J. Termaat; Vrije slag: le P. J. Termaat, 2e C. Schut en 3e J. v. Oostende; Findernisbaan: le P J. Termaat, 2e C. Schut en 3e J. v. Oostende. Klasse II: Enkelvoudige rugslag: le J. R. Hoogkamer, 2e F. Bolté en 3e A. J. Stet; Samengestelde rugslag: le J. R. Hoogkamer, 2e D. Nagel en 3e F Bolté; Schoolslag: le F. Bolté, 2e J. Ranseiaar en 3e H. M. Haverhoek; Vrije slag: le H. M. Haverhoek, 2e J. R. Hoogkamer en 3e F. H. Stevens; Hindernisbaan: le J. R. Hoogkamer, 2e F. Bolté en 3e H. M. Ha verhoek. Klasse III: Enkelvoudige rugslag: le T. Tas, 2e J. Bakker en 3e C. J. Verduin; Samengestelde rugslag: le T. Tas, 2e J- Bakker en 3e C. J. Verduin; Schoolslag: le J. Bakker, 2e C. J. Verduin en 3e T. Eas; Vrije slag: le J. Bakker, 2e T. Tas en 3e C. J. Verdsin; Hindernisbaan. le J Bakker, 2e T. Tas en 3e C. J. Ver-, dhin. In het kader van de kaasconcerten zullen Vrijdag door de jonge Engelse componist James Dalton uit Oxford in de Grote Kerk twee uitvoeringen wor den gegeven en wel om 11.15 en om 12.15 uur. James Dalton, die verhonden is aan de kapel van het Worchester-college, heeft les gehad van de bekendste En gelse organisten en studeerde aan de „Royal Academy of Music" in Londen. Het programma dat hij zich voorge steld heeft, begint en eindigt met een Hollands werk. Als ouverture brengt hij op het klei ne koororgel -variaties over „Mein jun- ges Leben hat ein Ende" van Sweelinck waarna hij zal besluiten met variaties op een oud-Nederlands lied van Jacob Bijster. De populaire Dorische Toccata van Bach zal eveneens tot zijn repertoire behoren. Mr dr C. Berkhouwer heeft de eerste prijs gewonnen met zijn deelname aan een prijsvraag, die door de Vereniging „Handelsrecht" te 's-Gravenhage voor juristen was uitgeschreven. Gevraagd werd een rechtsvergelij kend en critiseh onderzoek van de maatstaven welke in wetgeving en rechtsspraak de grens bepalen tussen toelaatbare en ontoelaatbare reclame in het bedrijfsleven. De heer Berkhouwer heeft in zijn onder het motto „Suo quisque mercu- rio" ingestuurde inzending gestipu leerd, dat de zakenman bij het voeren van zijn reclame op eigen kompas moet varen en niet op anderen moet leunen. Om het populair te zeggen: de slagzin „Jansen is beter dan Pietersen" is fout. Zij zou moeten luiden: „Jan sen is geweldig". Op dit thema heeft mr. Berkhouwer zijn onderzoek verder gebouwd. Zijn bijdrage zal binnenkort in druk verschijnen. zij, er deden zich deze avond geen noe menswaardige incidenten voor. ,Het ging gesmeerd" „Het ging gesmeerd" zeiden de politie- lui en zij hoefden zich alleen maar be zig te houden met het stopzetten en omleggen van het verkeer buiten de kom van het dorp. Alles en iedereen die met het lichtfeest te 'maken had was in zijn schik. De „lampionnenpla- fonds" waren onrustig als van net niet ingehouden pret. Sommige waren zo enthousiast, dat ze even later als een papieren bliksemschicht op straat neer ploften en daar een jammerlijk einde vonden. Maar de duizenden andere (of waren het tienduizenden) genoten met kennelijke voldoening van deze glo rieuze levensdag die hun dit jaar weer was toegestaan. Straks liggen ze weer opgepakt op zolders en in kasten en 364 dagen op het volgende lichtfeest te wachten.... Bello in zijn schik Ook ons aller Bello was bijzonder in zijn schik. Toen we de overweg pas seerden blies hij ons zo enthousiast toe, dat wij verschrikt een stap achteruit deden. „Als het iedere dag zo was" brieste hij, „dan konden ze met hun wegvervoer wel inpakken". En met de allure van een expressetrein ratelde hij ons voorbij. Helemaal gelijk had hij echter niet, want reeds vanaf zeven uur voerden stampvolle bussen een deel van die tienduizenden kijkers aan. Het fietspad van Alkmaar naar Ber gen leek overigens ook meer op een beweeglijke lintworm dan op een fat soenlijk asphaltstrookje. „Dwaallichtjes" Wat de illuminatie betreft kan niet anders gezegd worden dan dat zij door haar goede opzet weer een onvergete lijke indruk gemaakt heeft. Zonder me dewerking van de gehele bevolking was dit alles niet mogelijk geweest. Deze avond was dan ook tevens een demon stratie van dorps- en gemeenschapszin. Het flood-light op een garage aan het einde van de dorpsweg „deed" het ech ter minder. De voorgevel van het pand leverde niets bezienswaardigs op. De verlichting van het Oranje-hotel daar entegen kwam uitstekend tot haar recht, evenals de „dwaallichtjes" die in de buurt van de Rustende Jager tegen de gevels waren gehangen. Een feest dat als een nachtkaars uitging. Het feest ging als een nachtkaars uit. ,Dat kon ook niet anders. Langzaam maar zeker kreeg de dorpsweg slaap. Tenslotte versomberde hij met de mi nuut en toen hij eenmaal onder zeil was gegaan was het alleen nog het zilveren maanlicht, dat tussen' de bladeren en de nog zachtjes nafluisterende lampions grillige contouren op de straat filterde. „Het was mooi geweest" fluisterden de gebluste lichten, en ze zeiden het de hele nacht door. Voor het Mülo-diploma A slaagden S. Eriks en P. Mantel, beiden te Bergen. De examens zijn afgelopen. Van de achttien candidaten, die aan het examen deel namen, slaagden ej twee voor het diploma B en vijftien voor het diploma A. Afgewezen werd één Candi da at. Gistermiddag is door de gemeente secretaris de heer C. M. A. de Vries, door het werpen van het eerste gras op de transportband, de drijvende gras drogerij officieel in gebruik gesteld. Deze drijvende installatie, een nou veauté in Nederland, zal van plaats tot plaats varen en is overal te ont bieden om haar diensten aan de land bouw aan te bieden. Gras-expres heet de fabriek-op-het-water en zij zal voor de veehouders zeker van veel nut zijn. Woensdagmiddag omstreeks kwart voor vier stak mevr. V. uit Stompetoren, die per rijwiel van de Uitvalsweg kwam de Nieuwe-Schermerweg over zonder op het verkeer te letten. Door een uit de rich- t'ng Alkmaar komende personen-auto, be stuurd door de heer M. uit Halfweg, werd zij geschept. Zij vloog over de motorkap tegen de voorruit, die geheel verbrijzeld werd. De vrouw had enige verwondingen aan het hoofd, doch was niet ernstig ge wond. Door een passerende aüto 'werd zij naar haar woonplaats vervoerd en onder behandeling van dr Heringa: gesteld. Haar rijwiel was ernstig beschadigd. \Èiaé>üSï van 16 Juli t/m 22 Juli 1953 Geboren: Catharina Bernardina Ma ria, d. van Th. A. van Wonderen en A. C. r. :us; Cornelia Catharina, d. van W. P. Breed en J. Schipper. MEDEMBLIK, 22.7.53. J Grove mui zen 12.70—13.20, grote muizen 12.50 13.50, Drielingen muizen 5.506.50, Blanke Eigenheimers 13-3014.20, Blau we Eigenheimers 13.80, Dubbele bonen 3746, Bloemkol A I 48, Bloemkool All 40, Bloemkool A III 27. Naar aanleiding van de gebeurtenis sen rond de Tour-film verzoekt de directie van de N.V. Haghefilm, mede namens de financiers de gebroeders Voormolen, ons mede te delen, dat de voor de Nederlandse Tour-ploeg be stemde f 4000.ten name van de heer Pellenaars bij de Rotterdamse Bank zijn gestort. Onmiddellijk na terug komst in Nederland zal de heer Pelle naars over dit bedrag kunnen beschik ken. Om deviezen-technische redenen, zo wordt ons medegedeeld, kon ge noemd bedrag aan de heer Pellenaars in Frankrijk niet direct ter hand wor den gesteld. In de op Dinsdagavond gehouden vergadering besloot ook de raad dezer gemeente een verordening vast te stellen, ingevolge welke het besmettings gevaar van virusziekte onder de aardappelen zal worden beteugeld. Overeen komstig het bepaalde in deze verordening zullen sommige soorten aardappelen niet langer meer mogen worden verbouwd, terwijl de telers gedurende de groei-periode van de aardappelen verplicht zullen zijn, de planten, welke aan virus-ziekte lijden, onmiddellijk te verwijderen. Bij de opening van de vergadering deelde burgemeester Dalenberg mede, dat met het verstraten van het West-D einde en de Rechtestraat zal worden gewacht, totdat de z.g.n. Witte Brug te Graft zal worden verbouwd. Hier door voorkomt men, dat het verkeer tweemaal zal moeten worden omge legd. Bij de ingekomen stukken bevond zich een besluit van gedeputeerde sta ten dezer provincie, waarbij de wed den van de wethouders de2er gemeen te zijn verhoogd. Het bioscoop-theater Kok Co te Edam en de caféhouder C. Blokdijk hadden een verzoek ingediend om ver laging van vermakelijkheidsbelasting^ De heer Roemer kon zich met dit ver zoek vérenigen. Hij bétoogde, dat hëf publiek toch uiteindelijk de belasting betaalt. De heer Middelkoop merkte echter terecht op, dat een verlaging van het percentage der vermakelijk heidsbelasting i.v.m. de van het rijk te ontvangen bijzondere uitkering thans niet mogelijk is. Zonder hoof delijke stemming werd dan ook beslo ten om op het verzoek afwijzend te beschikken. Van de Ned. Mil. Bond Pro Rege en van de Centrale van Kath. Mil. Tehui zen was een verzoek om subside ont vangen. De meerderheid van het col lege van B. en W. stelde de raad voor op deze verzoeken afwijzend te beschikken. Wethouder Poel was het met dit voorstel niet eens en zei, dat z.i. de verstrekking van subsidie zeer zeker op haar plaats zou zijn. Ook de heren Tromp en Sassen onderschreven deze zienswijze. Laatstgenoemde be toogde, dat hier wel degelijk een ge meentelijk belang aanwezig was. Het militaire apparaat is er toch voor de gehele bevolking. Na stemming bleek, dat de kleinst mogelijke meerderheid zich met het voorstel van B. en W. kon verenigen- om de verzoeken af te wijzen. Na het besluit om aan het kraam hulp-bemiddelingsbureau van „Het Wit Gele Kruis" te Alkmaar een sub sidie per verzorgingsdag- te verlenen, stelde de raad een winkelsluitings verordening vast, ingevolge welke de kapperswinkels in een vervolge gedu rende de maanden April t/m Septem ber tot 19 uur geopend zullen mogen zijn. De verordening, waarin dit tijd stip op 19.30 w-as vastgesteld, ontmoet- te^Aixxos-Jiet~vexki-ij#en van: de konink lijke goedkeuring bezwaren bij het Min. van Economische Zaken. De commissie van onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden, bestaande uit de heren Tromp en Roemer, verklaarde deze geloofsbrieven in orde te hebben be vonden. De raad besloot hierna tot toelating van de nieuw benoemden. Burgemeester Dalenberg feliciteerde de aanwezigen met hun herbenoeming. De raad zal in zijn oude samenstel ling in September terugkomen. De ge meente-rekening voor het dienstjaar 1950 werd voorlopig vastgesteld als volgt: de gewone dienst: inkomsten 126.413,80, uitgaven: 120.465,05,batig saldo: 5.948,75; kapitaal-dienst: in komsten: 220.273,39 en uitgaven: 219.211,39, batig saldo: 1.062.—. In café Molenaar te Schoorldam heb ben de ingelanden van de Grebpolder en Reekerkoog, liggend tussen Schoorl dam en de Provincialeweg, gistermor gen en gistermiddag zeer uitvoerig ge sproken over de plannen tot ruilver kaveling. Het ging hier om een eerste onderzoek van de mogelijkheden. Er zullen nog meer vergaderingen wor den gehouden vóór de belanghebben den zich door een stemming voor of tegen kunnen verklaren. De Grebpolder en Reekerkoog zijn on geveer 160 bunder groot, waarvan bij na 60 ha grasland. Er zijn in totaal liefst 120 belanghebbenden, waarvan de helft wordt gevormd door eigena ren van de grond. De Grebpolder heeft een onderbemaling, terwijl de Reekerkoog, eveneens liggend binnen het Geestmerambacht, het Ambachts- peil aanhoudt. Tijdens deze eerste bijeenkomst wa ren o.m. aanwezig de rijkslandbouw- consulent ir L. R. Dijkema en de rijks- tuinbouwconsulent ir C. Rietsema. Namens de cultuurtechnische dienst werden toelichtingen verstrekt door de heren ir Fijtsma en ir Cornelisse, terwijl als man uit de practijk de heer Joh. Dekker van de verkavelingscom missie uit Waarland de besprekingen bijwoonde. Het was uiteraard nog onmogelijk te peilen hoe de belanghebbenden te genover de plannen staan. De verka veling schept bovendien in dit gebied een nieuw probleem, want men wil komen tot een combinatie van rij- en vaarpolder. Dit kan wel eens de enige uitzondering .worden op de verkave ling van het Geestmerambacht en houdt verband met het feit, dat een zeer groot aantal belanghebbenden land buiten de polder heeft. Een over schakeling tot rijpolder zou, als men el ders moet varen, onoverkomelijke be- zwarei) meebrengen. UITSLAG DUIVENVLUCHT. De uitslag van de postduivenvlucht vanaf Vilvoorde luidt: 1 2 3 11 Gebr. Steeman, 4 8 9 M. C. v. d. Velden, 5 7 10 13 J. v. d. Eng, 6 14 Th. v. d. Vliet, 12 P. v. d. Velden. 15 Jn. Bakkum, 16 Jac. Boersen. EEN GOED SUCCES. De Gem. Zangvereniging „In Pace Nata" behaalde op het nationaal zang concours te Nijmegen, in de afd. uit muntendheid een eerste prijs met 336 punten. GESLAAGD Onze plaatsgenoot Th. Doodeman be haalde dezer dagen met een bijzonder fraaie puntenlijst het zo begeerde Mid denstandsdiploma. De jubileum-AVIDA, die gisteravond door ongeveer 200 deelnemers over een traject van 32 kilometer is verreden heeft door de harde tegenwind, waarmee de deelnemers op de meeste stukken te kampen hadden, nogal een geforceerd verloop gehad, doordat enkele jongeren te hard reden. Over het algemeen was inen dan ook van mening, dat dc toertocht op deze wijze niet aan haar doel beantwoordde. Het lint is doorgeknipt en de eerste deelnemers aan de AVIDA- jubileumrit vertrekken voor hun fietstocht naar Bergen aan Zee en terug. WARMENHUIZEN, 23 Juli 1953. 28.400 kg Schotse Muizen 13.8014.70, grove 12.6013, drielingen 10.3010.80, 8.800 kg Eigenheimers 12.3015.90, 250 kg Bintjes 12.50, 1300 kg Doré 15 15.90, 150 kg slabonen 40. De route was uitgestippeld vanaf café Admiraal over Egmond en Bergen aan Zee en over Egmond aan de Boef weer naar Heiloo terug. Doordat burgemeester Kalff na en kele vriendelijke woorden tot het co mité gesproken te hebben het startlint doorknipte, kreeg het gebeuren een of ficieel tintje. De spuitende fontein voor het verlichte raadhuis en de in flood light staande witte kerk gaven deze avond een feestelijk karakter. Ook de pittige marsen die het vendel van St. Caecilia en het muziekcorps „Eensge zindheid" ten gehore brachten, hebben start en finish op aangename wijze opgeluisterd. Hedenavond wordt gestart vanaf de Oude Straatweg en zal de over een af stand van 37 km uitgezette Watermolen tocht worden verreden. De route hier voor is uitgezet over Alkmaar, Groot- Schermer en terug. Aan deze tocht zijn aardige prijzen verbonden; onder an dere moet mén raden hoe oud de mo lens tezamen zijn. De amateur-schilder- en tekenclub „Tintoretto" organiseert van 26 Juli tot 2 Augustus in het dorpshuis weer haar jaarlijkse expositie. Aan de tentoonstel ling zullen ditmaal enkele attracties verbonden zijn. COLLECTE IIERW. LEVENSKRACHT De huis-aan-huis-collecte met lijsten ten bate van Herwonnen Levenskracht, welke instelling dezer dagen haar 40- jarig bestaan herdenkt, heeft in onze gemeente ruim f 400 opgebracht. DE VIERDAAGSE TE NIJMEGEN Naar wij vernemen maken de deel nemers uit Heiloo aan de Vierdaagse te Nijmegen het uitstekend. Zoals bekend wordt daaraan deelgenomen door de wandelclub van de St. Willibrordus- stichting en o.a. door de krasse 75- jarige heer Joh. Strauss, wonende Wes- terweg, alhier. Laatstgenoemde loopt de Vierdaagse reeds voor de 8ste maal. (Advertentie Ing. Med.) 42. Jackie's naam als voetballer was in Wilgenwolde na die schitterende overwinning op de Grasvinken natuur lijk gemaakt. Hij zou de held van de dag geworden zijn, als Jimmy daar geen stokje voor gestoken had. Jimmy weerde iedereen af, die probeerde Jac kie complimentjes te maken en tegen zijn pleegzoontje zei hij: „Naar al die vervelende stroopsmeerders moet je eenvoudig niet luisteren. Ze menen er niets van en de mensen, die je nu "p het hardst in de hoogte steken, lie schelden je straks het eerst uit als je eens geen doelpunten meer maakt en niet zo goed meer speelt." Jackie knikte, dat hij dat heel goed begreep, maar hij vertelde Jimmy ook nauw keurig wat Dirk- Dreun in de kleed kamer had gezegd. „Ja, dat wist ik wel," antwoordde Jimmy, „die Dirk Dreun mag jou en mij niet erg lijden, 't Is jammer, maar we zullen er maar geen boterham minder om eten." „Wel ja," zei Miebet, „toen Jackie zijn elfde boterham naar binnen begon te wer ken, „néém nog een sneetje, je moet er nog van groeien." En toen liet zij er iets op volgen, waarnaar Jimmy vol belangstelling luisterde. „Ja, meneer Brown," zei Miebet, „gisteren toen jullie allebei naar de wedstrijd waren, is hier een ambtenaar van de Burger lijke Stand geweest, die allerlei dingen van mij wilde weten. Hoe oud u is en hoe oud ik ben en hij vroeg ook hoe oud Jackie was„En?" vroeg Jim my, die plotseling onraad rook, „wat heb je toen geantwoord, Miebet?" Mie bet keek Jimmy enigszins verwonderd aan. „Wat ik toen geantwoord heb? De waarheid natuurlijk. Ik heb gezegd dat we 't niet precies wisten, maar dat Jackie zo omstreeks vier iaar oud is. Jimmy stond met een ruk van tafel oo. „Een ambtenaar, die op Zondag in lichtingen komt inwinnen," bromde nij. „Dat is geen zuivere koffie." Op de laatste vergadering van de Stichting voor huizen voor bejaarden is medegedeeld, dat in aansluiting op de in aanbouw zijnde vijf woningen nog negen woningen ontworpen zijn. Zondag zal de jaarlijkse kermis in óns dorp een aanvang nemen. Tot Dins dagavond zal de pret duren. Een 25- tot 30-tal vermakelijkheden, ijs-, oliebol len-, nougat- en speelgoedkramen wor den op het Gemeentelijk Sportterrein opgesteld en groot en klein zal zich daar weer op gepaste wijze kunnen amuseren. Er zal een autoracebaan zijn, een luchtschommel, zweef- en fietsen- molen, behendigheidsspelen, een Lon- den-expres, een variété-theater, schiet en schijfsport, grijp-sport, hoofd-van- jut enz. Laten we hopen dat het weer wat medewerkt. Dat gooit als regel r.og al eens roet in het eten van de kermis exploitanten. Van Dinsdag tot en met vandaag houdt de Oud-Katholieke Vrouwen vereniging Tavenu een bazar, waar voor de leden met veel geduld de fraaie collectie nrijzen hebben bijeen gebracht. Er zijn haak-, brei-, hand- weef- en borduurwerken en verschil lende voorbeelden van leerbewerking, Mej. A. Dekker heeft voor de mede werking, die de leden hebben gegeven, haar oprechte dank betuigd, toen zij in tegenwoordigheid van pastoor De Rijk, kapelaan Arends en de besturen van diverse verenigingen de bazar opende. Eén van de dames had een grote pop geheel aangekleed. Deze wordt nu afzonderlijk verloot tegen 10 cent per lot. Vanavond is de trekking van de grote loterij. ALKMAAR 22 Juli. Schotse muizen 1010,50; kleine Schotse muizen 610; Slabonen 3045; stoksnijbonen 6094; stamsnijbonen 25—54; tuinbonen 5,50— 12; peulen 33—94; doperwten 50—59; bl. blauwschokkers 38—52; komkommers 8— 17; tomaten 42—63; bloemokol 15—66; rode kool 4—8,50; groene kool 8—10,50; spinazie 12—51; postelein 15—31; sla 3,50 —15.50; andijvie 6—14; rabarber 4—8,50; rode bieten 47; bospeen 822; was- peen 817; uien 1118; pruimen 510; rode aalbessen 45105; zwarte bessen 55 —58; kruisbessen 3167; perziken 4—26; frambozen 3844. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 23 Juli. 50.000 kg aardappelen 13.40 14,30, Doré 15,60, Eigenheimers 14,70 16, bl. Eigenheimers 13,40—15,20; grove 13.1013,30 en drielingen 6,107; 1600 kg witte kool 3,90—4,50; 31.000 kg rode kool: A 6,10—9,80 en B 5,80—6,50; 18.000 kg gele kool: A 5,10—7,30 en B 4; 600 kg slabonen 39—47; 400 kg zilvernep 38— 47; 500 kg tomaten: A 62, B 54 en C 54; 1100 stuks bloemkool: AI 61—67 en All 36—51; 1600 kg bieten A 5—6,70. NOORDERMARKTBOND, 23 Juli. 55.000 kg aardappelen: Eerstelingen 13— 14,40, rode idem 14,50—14,80, Eigenhei mers 14,20—16,80, blauwe 12—15, grove 12—13,10, drielingen 5,80—9,30 en klein tjes 5,20; 700 kg slabonen 34—38; 3500 kg zilvernep 3137, zilver drielingen 21 25 en zilver uien 7,10; 1300 kg bieten: A 5 en B 4; 2100 kg rode kool 6,40. BLOKKER, 22.7.53. Vr. aardappe len 513.20. knolbieten 45.60. gele kool 12.80—14.40, rode kool 49.90, sla bonen 3858, snijbonen 4262, tuinbo nen 10, tomaten 39—66, waspeen 15—22, rabarber 11—13, andijvie 10—17, sla 6.2012.40, bloemkool 34—74, komkom mers 15—18, perziken 8—30, Winhan 30—80, Frankenthaler 155—158, Rode bessen 3058, Prolefic 6099, zwarte bessen 55—69. Engelse witte 25—58, Reine Claude 138. Golden Japan 78— 123, Formosa pruim 11—20, Yellow Transparent 5066, Haantjespeer 20 26. OBDAM, $2.7.53. 26.000 kg grot^ aardappelen 12.60—13-20. 18000 Bonken 12.60-13-10, 500 kg Drielingc 5.506.10, 600 kg Rede Bonken 11.30. 30" kg Eigenheimers 14.80. 5000 kg zilver nep 3740, 900 kg zilvernep Drielingen 24—29t 600 kg knolbieten 6.50. !P- b- te e- «- jel de lie r- at al 'et r". »le ïe- Ze ns de in en an al- de le ze el- rs it" Un lf- er- ïie ir- 'P- rd de te- ras ;n- ad >e- :nt en ers an ;af ng Ijn en iet ir- en it- en de ast sl- in ai- als -1. >el O. en x) an x- er It- K- en 3- )e o) er i- 13 1-

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3