Stad en omgeving Jimmy Brown en de Oranjehemden v Een Britse organist miste zijn bezoek aan de kaasmarkt Echtpaar Hart op 5 Augustus 65 jaar getrouwd Dodelijk motorongeluk in bocht van de Frieseweg Hoe vol het gisteren was Rijwiel drama in de Bergerhof voc Geen uitvallers bij wandelaars TOPSPELERS KOMEN IN BERGEN EEN TENNIS-EXHIBITION GEVEN „Donker Afr Openlucht-t Nieuwe afdeli de A.N.M Alkmaarder uit Bath kwam weer over Stad is florissanter Automobilist trachtte in bocht in te halen A GENOA Duopassagier werd ernstig gewond Modernisering bij NS voltooid in 1958 Castricum PLAN VOOR EEN EIGEN MUSEUM Vier oefenmeesters tegen elkaar in het krijt Tour"strandde op kopspijkers J' Groots bedrog De heer F( Installatie vai P. van I Bergeii Vijfduizend olit De heer James Dalton, die gisterochtend de kaasconcerten verzorgde, verklaarde in het bliksemintervieiv, dat wij tussen de concerten met hem. hadden, dat hij Holland „much interesting" vond en „verry refreshing". „Maar de kaasmarkt, daar ga ik morgen naar toe" verklaarde hij veront schuldigend en hij keek erg spijtig toen hem gezegd werd, dat de markt alleen Vrijdags gehouden werd. De 22-jarige organist, die aan de kapel van het Worcester college in Oxford verbonden is, is voor een week in Nederland met vacantie. Hij speelde gisteren op het orgel van de St. Bavo in Haarlem. Of het instrument in Alkmaar beter ivas, daarover be stond bij hem geen twijfel. Als zo veel van zijn collega's vond hij het Alkmaarse instrument „wonderful". Natuurlijk hebben wij hem gevraagd naar zijn muzikale smaak. Want tijdens de concerten bracht hij 2.1 klassieke sis moderne orgelmuziek ten gehore. „Oh," verzuchtte hij, „dat is een ver schrikkelijk probleem", een antwoord, waaruit op te maken viel. dat hij zijn hart waarschijnlijk aan beide had ver pand. Een verschijnsel, dat men-op-de „breuk van twee muziekgeneraties" wel meer tegenkomt. Maandag nog zal hij een uitvoering in Purmerend geven en volgende week weer naar zijn land terugkeren. Een andere „Engelsman", die wij gis teren tijdens de kaasmakt tegen het lijf liepen was de heer E. Prins, een Alk maarder, die-vóór 1940 hier bekend was om zijn lezingen voor het Nut cn zijn ambities voor het toneel. Hij studeerde indertijd aan de toneelschool en regis seerde bij verschillende gezelschappen. „Ik kom uit Bath" vertelde hij, „en-heb mijn vaderstad eerlijk gezegd florissan ter teruggezien, dan ik haar verlaten heb". Vooral de plaatselijke ijver voor behoud van het stedeschoon en het werk van „Oud-Alkmaar" kon de heer Prins die in 1940 naar hij zeide in een schip rolde en naar Engeland vertrok, zeer waardeerde. „Weet je dat de adoptie van Alkmaar door Bath de eerste Engelse adoptie uit de hele Engelse geschiedenis was" ver volgde hij „en dat ze begon in een klein kamertje waar vrouwen sokken breiden? Ik herinner me nog goed de tijd, toen ik met hen in aanraking kwam. Ze haden helemaal geen zin om voor Europa te breien. Dat was te groot. Ze wilden het echter wel voor een Nederlands dorpje doen en dus gingen ze verwoed aan de slag. Wie beschrijft echter hun onthutsing toen ze hoorden dat dat dorpje, dat Alkmaar heette, meer dan 40.000 inwo ners bezat. De moed zonk ze in de schoepen. Toén heb ik hun echter een riem on der het hart gestoken en gezgd, dat ik wel relaties in Bath had. die hen wilden helpen met hun sokkenproduc- tie. Tegenwoordig reist onze vroegere stadgenoot de halve wereld af. Hij ver vulde sinds het uitbreken van de oor log tal van regerings- en liason-functies en heeft nu ziin hart verpand aan de studententrins die de Nederlandse re gering van de States naar Europa heeft georganiseerd. Aan boord van deze scheren geeft de heer Prins namelijk lezingen op cultureel gebied. Hoewel hii heel wat buitenlandse reizen in zijn paspoort heeft staan Alle Alkmaarse deelnemers aan de Vierdaagse hebben het eindpunt ge haald. Ze waren zelfs ver voor slui tingstijd binnen, al hadden enkelen met wat blaren te kampen. Ook de laatste dag, tijdens de drie Provinciëntocht, zijn weer vele uitval lers genoteerd, maar ondanks dit droe ve geluid was er gisteravond in Nij megen groot feest dat met een groot slotbal onder leiding van Accordeola werd besloten. Toen was het warm, in tegenstelling tot. 's morgens, toen het moge vreemd liiken in vele café's waar gerust werd de kachel brandde. Wii hebben het al eerder verteld, dat talrijken de Vierdaagse afstandsmar sen onderschatten en onvoldoende voor bereid op pad gaan. De gevolgen blij ven niet uit, zoals het grote aantal uit vallers heeft laten blijken. Vanmiddag komen de 19 Alkmaarders naar huis. Er zullen .bloemen ziin en muziek en natuurlijk vele vriendelijke woorden. vindt hij Bergen, waar hij- met zijn Engelse vrouw en zoontje voor enige weken zijn intrek heeft genomen, wel één van de mooiste plekjes op aarde. „En dan dat fietspad van Bergen naar Schoorlvoegt hij er enthou siast aan toe. Om 10 uur gistermorgen trachtte de bestuurder van een personenwagen op de Geestersingel in de bocht bij het gerechtsgebouw twee voor hem rij dende auto's in te halen. Toen de wagen op het linker wegge deelte terecht kwam naderde de bestuur der uit de richting van de Bergerbrug een vrachtauto. Een vrij hevige bot sing. waarbij de personenauto aan de voorzijde ernstig werd beschadigd was het gevolg. De vrachtauto werd aan de veren beschadigd. De persoon die naast de -bestuurder van de personenauto zat werd aan het voorhoofd gewond en moest naar het Centraal ziekenhuis worden overge bracht. PAARD SLOEG OP HOL Een 8-jarige merry die gisteravond om half negen een achter haar beves tigd dresseerwagentje op de hielen kreeg sloeg daardoor op de afrit van de Friese -brug op hol. De menner van het dier slaagde er niet in het paard tot staan te brengen, zodat het door de Herenstraat, over de Dijk de Pieter straat inholde. Bij de Doopsgezinde kerk botste de kar tegen een auto waar na het dier door omstanders in zijn dolle ren gestuit kon worden. Persoon lijke ongelukkèn deden zich niet voor. ZATERDAG. VICTORIA-THEATER. 7 en 9 30 uur: Verdorven ieugd '18 jaar). HAR MONIE-THEATER. 7 en 9 30 uur: Ro bin Hood (a. 1.) CINEMA AMERI- CAIN. 7 en 9.30 uur: De vloot op stel ten (a. 1.) - REX-THEATER. 2.30. 7 en 9.30 uur: Somebody loves me (a. 1.) Station N. S., 5 uur: Aankomst Vier daagse wandelaars. Alkmaar-terrein, wedstrijd Alkm. BovsZVV. BERGEN. Rustende Jager, 8.30 uur: Zij was 17 jaar (18 jaar). ZONDAG. VICTORIA-THEATER. 2. 4.30, 7 en 9.30 uur: Verdorven jeugd (18 jaar). HARMONIE-THEATER, 2. 4.30. 7 en 9.30 uur: Robin Hood (a- 1.) CINEMA AMERICAIN. 2. 4.30. 7 en 9.30 uur: De vloot od stelten (a. 1.) REX- THEATER. 2, 4.30. 7 en 9.30 uur: So mebody love me (a. 1.) BERGEN. Rustende Jager. 2.30 en 8.30 uur: Don Camillo (a. I HEILOO. Dorpshuis. 10—12 en 2—5 uur: Exp. Tintoretto. MAANDAG. VICTORIA THEATER, 8 uur: Ver dorven ieugd (18 j.) HARMONIE THEATER, 8 uur: Robin Hood (a.l.) CINEMA AMERICAIN, 8 uur: De vloot op stelten (a.l.) REX THEA TER, 2.30 en 8 uur: Somebody loves me (a.l BERGEN. Rustende Jager, 8.30 uur: Zii was 17 jaar (18 jaar). HEILOO. Dorpshuis, 810 uur: Ex positie Tintoretto. DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend: Apo theek Wanna. Ritsevoort 5. DOKTERSDIENST. Tijdens hpt weekend hebben de vol gende artsen dienst: J. F. Niiman. Oudegracht 283 (2384) en J. Lourens, Oudegracht 297 (2892). HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 14.33 3.05 Zondag 15.21 3.51 Maandag 16.07 4.38 TE CAMPERDUIN hoog: laag: Zaterdag 14.38 3.10 8.38 21.10 Zondag 15.26 3.56 9.26 21.56 Maandag 16.12 4.43 10.12 22.43 De heer en mevrouw J. Hart en T. HartKalf hebben de leeftijd der zeer sterken reeds bereikt. Dat is trouwens wel af te leiden uit het voor nemen om hun 65-jarig huwelijksfeest op 5 Augustus in het huis van Sonoy te vieren. „Het is een hele tijd," zegt de heer Hart, als men hem vraagt wat te ver telde over zijn lange leven. „Een tijd overigens, die wel het meest geken merkt is geweest door heel hard wer ken en maar weinig verdienen." „Ik ben in Koedijk geboren," vertelt hij, „en toen ik tien jaar was ging ik de deur uit en ben ik „schipper" ge worden. Ik heb dat baantje twee jaar volgehouden. Daarna ben ik naar Heer Hugowaard verhuisd, waar ik 11 jaar Gisteravond, omstreeks half negen, Is op de Frieseweg, nabij de Pelmolen, een verkeersongeval gebeurd, dat de negentienjarige Dirk Meurs, gewoond hebbende in de Ze Landdwarsstraat te Alkmaar, het leven heeft gekost. Zijn duo-passagier, zekere W., eveneens uit De verhoging van de reizigers- en tvagénladingtaricvèn heeft er mede toe geleid, dat de Nederlandse Spoorwe gen over 19-52 een winst van 5.475,430 hebben geboekt. In het jaar daarvoor bedroeg de winst nauwelijks een ton, gelijk blijkt uit het zojuist verschenen jaarverslag van de NS. De totale kosten stegen niettemin met ruim zestien millioen gulden tot ƒ348,5 millioen. In 1952 is een vijf jarenplan beëindigd, waarin de nood zakelijkste v.-erken voor het definitief herstel van de geleden oorlogsschade en de modernisering waren opgeno men. Iti deze ja reu is onder meer een baanvaklengte van 663 kilometer ge- eloctrificeevd. Er werden 95 electrische en 46 Diesel-electrische locomotieven aangeschaft en voorts ruim vijfhonderd rijtuigen van uiteenlopend type. In 1958 zal de modernisering geheel gereed zijn. De modernisering van de tractie zal voorlopig niet geschieden door de electrificatie, doch door de Dieseltractie, welke in exploitatie goedkoper is gebleken. De stoomtrac- tie zal geheel dienen te verdwijnen. In de plannen is tevens de verdubbeling van de Moerdijkbrug opgenomen. Hoe vol het gisteren op en nabij de Kaasmarkt ivas blijkt uit deze op name van de Bathbrug. Er was bijna geen doorkomen aan. Dat het bezoek aan de markt gisteren een top zou bereiken bleek reeds 's mor gens, toen het plein om negen uur al flink gevuld was. Het bleek ook in Amsterdam, waar de toeloop naar de Kaasexpress zó groot was, dat de NS twee extra ivagens moesten aankoppelen. Er werden ruim 1500 reizigers met deze trein vervoerd, tegen 900 verleden week. Jammer ivas het, dat de NS geen harmonicawagens aan de express hadden ge koppeld. Het gevolg was, dat de reizigers in het achterste gedeelte ver stoken bleven van de vriendelijke VVV-geste, de aanbieding van het stukje kaas. bekwam ernstige Alkmaar afkomstig, - verwondingen. Volgens ooggetuigen naderde de mo torfiets, met de twee jongemannen er op, met een snelheid van ongeveer ze ventig kilometer uit de richting Alk maar. De beide jongelui waren op weg naar Broek op Langendijk. Op de plaats waar de Frieseweg een bocht maakt, ongeveer ter hoogte van de houthandel Conijn, stond een aanhangwagen gepar keerd. Daar de bestuurder van het mo torrijwiel, kennelijk door onervaren heid, in deze bocht niet of te wemig afremde, kon hij het stilstaande vehikel niet ontwijken. In volle, vaart schoot de motor onder de laadbak van de aan hangwagen. De motorrijder sloeg met het hoofd tegen de achterzijde van het geparkeerde voertuig en hij moet op slag dood geweest zijn. De duo-passa gier zag de bosing aankomen en had de tegenwoordigheid van geest, op het laatste nippertje van de duo te sprin gen. Niettemin bekwam hij een ernsti ge, wellicht meervoudige beenbreuk. De bestuurder van het motorrijwiel bezat geen rijvaardigheidsbewijs. Wel was hem een oefenvergunning verstrekt voor het Zeglis en omgeving. De gewonde W. is in het Centraal Ziekenhuis opgenomen. Het stoffelijk overschot van de heer Meurs is even eens daarheen overgebracht. machinist ben geweest van het stoom gemaal." De heer Hart heeft daarna nog eni ge betrekkingen gehad. Op een mo ment kroop het schippersbloed ineens weer waar het eigenlijk niet gaan kon en hij vatte zijn oude baantje weer op. Maar nadat hij een jaar op Rotterdam had gevaren, gaf hij er toch de brui aan en werd hij machinist bij een Alk maarse wasserij, een functie die hij niet minder dan 29 jaar heeft vervuld. Maar van stilzitten hie'd hij niet, zodat hij nadien nog diensten aan de ijzerfabriek heeft verleend. „Wij zijn er wat je noemt doorge rold," lacht mevrouw Hart, die nog over een goede gezondheid beschikt, al laat de ouderdom haar niet altijd met rust. „Van de week was mijn man weg," zegt ze, „maar o, wat duurde dat wachten lang en ik had t"<»l wat moeite de eindjes aan elkaar te krij gen," Maar het bezit van haar man is haar altijd veel waard geweest; „wat was ik blij, toen hij 's avonds weer thuis kwam." Hij is heel goed voor me geweest en wat zou je dan nog meer wensen?' „Zeker, het verdriet is ons niet be spaard gebleven." En dan vertelt me vrouw Hart van een zoontje, dat ze op 13-jarige leeftijd heeft verloren. „Maar m'n zoon die nu nog leeft wordt vol gend jaar al gepensionneerd," vervolgt ze. De heer en mevrouw Hart. die resp 85 en 86 jaar oud zijn, hopen nog me nig jaar in het kamertje in het huis van Sonoy van hun welverdiende le vensavond te genieten. „Een dorpsmuseum, dat is het, wat er in onze gemeente moet komen" deze woorden spTak tijdens de jongst© raadsvergadering de heer A. Jonker, die zijn plan warm bepleitte en het ge meentebestuur verzocht de mogelijk heid ervan ernstig te willen onder zoeken. De bedoeling van de heer Jonker is namelijk, daar de gemeente toch al zo arm is aan historische gebouwen, het weinige dat er is, voor verlies te be waren. Hij denkt er daarbij aan, een oud huisje, van het genre, dat na ver loop van tijd toch niet meer bewoond zal zijn, hiervoor in te richten. Derge lijke huisjes kunnen heel aardig die nen en op deze wijze zal Castricum dan op niet al te kostbare wiize aan een museum kunnen komen. En wat er dan in moet? zal men zich afvragen. Welnu, ook dat heeft de heer Jonker overwo gen. Zijn gedachten gaan in dit ver band uit naar vondsten, afkomstig van opgravingen e.d. historische voorwer pen, alsmede andere, niet-historische voorwerpen, zoals klederdrachten en daarbij behorende sieraden. Hij hoopte, dat op deze wijze nog veel voor het na geslacht zal bewaard kunnen worden. CSV-jeugd een week naar Aalsmeer Van 31 Juli tot en met 2 Augustus zullen de jeugdelftallen van CSV een tegenbezoek brengen aan de voetbal vereniging Aalsmeer. Er zal niet alleen gevoetbald worden, maar er staan ook bezoeken aan de bloemenveiling en de kweekeriien op het programma, verder een filmpro gramma en een boottocht. Aannemer Res verbouwt het gemeentehuis De verbouwing van het gemeentehuls, waarvoor gisteren de aanbesteding plaats vond en waarbij de heer J. Res met f 23.575 de laagste inschrijver was, is, naar wij vernemen, aan deze aan nemer gegund. TUINBOUWVEILING ONS BELANG. Notering van de veiling van gisteren: Rode bessen 1.402 per mand, kruis bessen 1.75—1.95 per mand. zwarte bes sen 5558 per kg, sperciebonen 4558, tuinbonen 1028, doppers 3048, capu- cijnders 4566, raspers 7174, sla 5-10, andijvie 610. VTTESSE-ATHLETEN NAAR SPIERDIJK. Getrouw aan de gewoonte zal de athletiekvereniging Vitesse on Zondag 2 Augustus deelnemen aan de grote sportdag te Spierdijk. Wij hebben het immer als een ern stige tekortkoming beschouwd, dat de tennisclubs in .Alkmaar en omgeving niet veel meer dan tot nu toe het ge val is geweest, Nederlandse topspelers hebben geïnviteerd op de banen in onze contreit^ demonstraties te ge ven. Op deze wijze toch zou speciaal de jeugd in de gelegenheid zijn gesteld kennis te maken met het tennis, zoals De Bergerhof is deze week enkele avonden in rep en roer geweest door een rijwieldrama, of beter gezegd, een wielrijdersd-rama. Enige jongens van omstreeks 17 jaar waren zo onder de indruk van de Tour de France, dat zij een wedstrijd om écn tfer huizenblok ken georganiseerd hadden. Het ging daarbij niet alleen om snelheid, maar ook om uithoudingsvermogen en tegen de avond schoot er telkens weer een peloton de hoek van een straal om tot grote verontwaardiging van diverse be woners, die ternauwernood opzij kon- 44. Meneer Bikkebakker nam Jim my Brown mee naar de achter de winkel gelegen kamer, en daar zetten zij zich aan de tael. „Ik sta gewoon op m'n benen te trillen van hetgeen u mij daar verteld hebt, meneer Brown", zei de voorzitter van De Biggers, die er nog altijd zeer ontdaan uit zag. „Wat bedoelt u met dat complot?" Jimmy vertelde hem toen, dat er iemand zijn huis was binnen gedrongen, om, terwijl hij en Jackie naar de wedstrijd waren, zijn huishoudster uit te horen over de leeltijd van Jackie. De man had zich uitgegeven voor ambtenaar van het Bevolkingsregister of iets dergelijks, maar het is duidelijk, dat dit bedrog was. Op een Zondagmiddag is een der gelijke ambtenaar nooit op pad. „Dat was ook geen ambtenaar", zei Jimmy, „maar dat was een afgezant óf van de trainer van de Biggers óf van Dries Drabbeldruif, die natuurlijk hevig in zijn kuif was gepikt, dat men hem uit het elftal had gezet". Meneer Bikke bakker luisterde ontzet toe. „Ik kan 't bijna niet geloven", zei hij, „zó iets gemeens! En als zij inderdaad kunnen bewijzen, dat Jackie nauwelijks vier jaar oud is, dan word ik geschorst en dan wordt bovendien de wedstrijd van Zondag ongeldig verklaard wegens het meespelen van een ongerechtigde spe ler. Het is gewoon ontzettend, meneer Brown. „Wat moeten wij beginnen?" Jimmy zat nadenkend voor zich uit te staren. Toen zei hij: „Hebt u niet een vriend of een kennis, die een goede politiehond bezit?" „Een politiehond", vroeg meneer Bikkebakker. „Ja, onze secretaris meneer Pip je- heeft er één en een heel goede ook!' Jimmy knikte tevreden. „Kom", zei hij, „laten we met z'n tweeën naar hem toe gaan". den springen en angstig hun kinderen binnen riepen, omdat zij ongelukken vreesden. Politiehulp kwan niet opdagen om dat naar gemeld werd de straat vrij is en er geen maximum-snelheid is voorgeschreven, maar het gevolg was, dat diverse omwonenden de jongens allerlei verwensingen toeriepen en deze even hard terugschreeuwden. Zodat de hele buurt op stelten gezet werd. Ten einde raad besloot een der buurtbewo ners een eind aan de vertoning te ma ken door spijkertjes over het wegdek te strooien met het gevolg, dat de race plotseling werd afgebroken, doordat vrijwel alle renners lekke banden had den gekregen. Onder een lantaarn op de hoek van de Andoornstraat werden de fietsen op de kop gezet en bleek dat de banden vol spijkertjes zaten. In de late avond hebben de renners wraak genomen op de man, die ze gestrooid had en onder veel lawaai zijn tuintje vernield, waarna later bleek dat zij zich in het huis vergist hadden en hun woede gekoeld op de bezittingen van een rustig gezin uit Hoorn, die met de vacantie met iemand uit de Andoorn straat van woning geruild had. Hoewel de spijkerstrooier 's avonds laat nog getracht heeft met een mag neet de straat te zuiveren, hebben vele buurtgenoten de volgende dag de ge volgen van zijn roekeloze strooierij ondervonden. Tal van banden bleken lek te zijn en in één gezin zijn de rij wielen van vader, moeder en zoontje benevens de autoped van de jongste spruit tweemaal op dezelfde dag naai de reparateur geweest, die de banden moest plakken of door nieuwe vervan gen. Een rijwielhersteller op de Jan van Scorelkade had het zo druk met al die lekke banden, dat hij voor de re paraties op het laatst niets meer durf de berekenen. Enige van de belhamels hebben nu de Tour op bevel van hun ouders moe ten staken maar een wat jongere groep is nog in volle actie. De gedupeerde buurtbewoners hopen intussen van hTte, dat er geen „scherpe" maatre gelen meer worden genomen. KAASMARKTDRUKTE IN CIJFERS. Het aantal tiidens de kaasmarkt ge parkeerde auto's in de binenstad stijg' met, de week. Gisteren werden door de politie 716 personenwagens geteld Daarnaast nog 56 vrachtwagens cn 57 autobussen. Alle rijwielstallingen in het centrum waren overvol. het in de hoofdklasse van de Konink lijke Nederlandse Lawn Tennisbond wordt gespeeld. Deze exhibitions zou ten stellig niet hebben nagelaten de belangstelling voor de tennissport te vergroten en een invloed ten goede hebben uitgeoefend op het wedstrijd- peil van onze competitiespelers. Gelukkig is hierin een kentering ge komen. Zoals wij een dezer dagen reeds meldden, vindt morgenmidag (aanvang 1.30 uur) op het tennispark „De Molenkrocht" te Bergen een ten- nisdemonstratie plaats, waarvoor vier van Nederlands bekendste oefenmees- sters zijn uitgenodigd. Hemmes en Bal- jé zullen een dubbel spelen tegen Van Schie en Mulder, terwijl voorts een enkelspel tussen Hemmes en Mulder op het programma staat. Verder zullen Van Schie en Baljé nog een demon stratie geven, welke uit één set zal bestaan. Onze vurige wens, dat deze tennis-exhibition door zeer velen zal worden bezocht, heeft ertoe geleid, dat wij nogmaals de aandacht op dit sport evenement willen vestigen. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN OBDAM: 10.45 uur de heer J. Aay (Klazinaveen). SCHOORL: Verbr. der Waarheid, Bic- kerslaan 20, 10.30 uur, ds Ruys. De diamantmakerHermann Meincke, die hoofdpersoon IS geweest in een gerucht makend proces te Bonn. „Een strikt eerlij] baak voor velen, in en de raad.besi heid.iemand in losse notities uit de lichtingen werden g M. Festen, die giste scheid nam van de meester Kalff in zijl op aan, dat ik meen U Uw promotie, mai toch ten zeerste bet) Er zijn gisteravon van de gemeentesecr den gesproken. Zij g men in Heiloo voor zoals de burgemecstc „Heiloo is zeer erkei geen U hebt gedaan" meester nog. Uit naam te overhandigde hij de antieke klok, daarbij c kende, dat de nieuwe Soest succesvol en in monie zou verlopen. D raad, de heer A. de informatieve ver de gemeentebegroting ring. „U gaf ons dan st zei hij. Spreker merkte de heer Festen geen a dag bestond. Voor hem werk van de gemeente eenvoud in eigen perse moedelijkheid lag de ers na aan het hart. h overhandigde de heer G dende secretaris een. be De loco-secretaris Rootjes prees de heer humaan en begrijpend men nimmer tevergeefs „Wij van de secretarie opvolger op even goedi nen samenwerken", zei tiem afscheid zal het pe cadeau aanbieden. De heer Festen trol dankwoord bescheiden t secretariepersoneel, wa grootste deel van de hei lof wilde endosseren. „C tige bezetting is er stee lijk gewerkt en ik kan ambtenaren stuk voor taak zijn berekend; zi veel meer dan de nc orestatie, die men van h verwachten". Nadat spreker de pret king met de burgemeest nering had geroepen en heeld, dat beide partije niet onder stoelen of bi te steken, richtte hij et woord tot wethouder Ri De negergroep van 1 heeft Donderdagavond ii luchttheater te Bergen suggestie gegeven in een reld te verkeren. Gezien geboorte der medewerket riaal Afrika, kon geen c danskunst verwacht wort De authentieke volksdt voor in de plaats wordei ven in samenwerking me achtergrond een zuiver plaats en de sfeer waar se mambo en samba onts De magische strekking overgrote deel van de de demonstreerd, de eindelo; van dezelfde „sprongen", passen-figuren die in de gingsdrift tot uiting ];w voor Westerse begrippen misch aan. De dansen waren ster] Ingesteld. De klederdrach kope katoentjes en dan 1 waren te theaterachtig oi ziin. De medewerking van de enige kleurling bij de uit een ander werelddeel te verhelderend bij enige en een gedicht van Keïta Ook de creoolse zanger: In het karakter van deze Het Openluchttheater w helft gevuld. Op een flink bezochte „Het Wapen van Bergen" afdeling opgericht door le Ben en Schoorl van de Al derlandse Metaal Bedrijfs voordien opgenomen was i Alkmaar. De inleidende besprekin gevoerd door de heer Hoe Den Haag. propagandist noemde bond, die landeliil leden bestaat. De ongeveer dertig lede omgeving vormden het beg «igen afdeling. Tot bestuursleden werdei heren A. van Buuren. Schoorldam en P. Selhorsl Schoorl en,, W. Booii, penn Voorts A. F. Essen en C Op de verlichtingsavond bezoekers van het lichtfecs bollen geconsumeerd. Dc brengst van deze verkoop i een aan het restauratiefor Ruïnekerk.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2