Vierdaagse wandelaars hartelijk verwelkomd Jimmy Brown en de Oranjehemden Bedrijfssporten Amsterdam, gezien door een romantische bril Snelle 5000 meter van Borst „Minnesti van Wi „De wandelsport is me aan het hart gebakken ALKMAARSE PADVINDERS VONDEN veel GASTVRIJHEID in ENGELAND HET BEGON AL BIJ DE AANKOMST IN HULL AGENDA: Antwerpse organist in Grote Kerk KAPELKERK wordt half Augustus hersteld DAW speelt in Zomerbad tegen DWT Rein Snapper toont aquarellen en tekeningen Goede schilderijen van Jan van Herwijnen Klaverjassers voor!! Olympus athleten in Beverwijk P. Tromp won 1500 meter in Den Bosch P. C. Hoof tstraat woningen eind Augustus gereed Jeugdig Alkmaarse Boys versloeg ZVV MULO-A-EXAMENS GESLAAGD Gevonden voorwerpen Programma te i Uitstekende prestati DAT Sfompetoi Afscheid pe lagere scl en N. ScAt MAANDAG 37 JULI 1953 ï'en vriendelijk zonnetje, dat de Alkmaarse Vierdaagse lopers overigens nogal eens in de steek gelaten heeft hield Zaterdagmiddag een paar honderd mensen gezelschap toen zij voor het station op de aankomst van de tippelaars wachtten, l en klein half uur voor het binnenorllen van de trien was ook „Excelsior" present en toen de 19 wandelaars, die met elkaar zo'n dikke drieduizend kilo meter gelopen hebben, het station uitkwamen, een beetje mager, gebruind en niet zo heel kwiek meer, werden ze met een uitbundige mars ontvangen. Met een bos gladiolen in de arm ging het in optocht naar café Tom waar zich in de boven zaal al heel wat mensen verzameld hadden om getuige te zijn van de wel zeer hartelijke ontvangst, die de Alkmaarse wandelclubs daar ten deel viel. 5» De heer P. Nap sprak als voorzitter Van het ontvangstcomité het welkomst woord. „Jullie hebt allen getoond uit het goede hout gesneden te ziin" sprak hij. „Want een gemakkelijke opgave is de vierdaagse niet- Maar jullie hebben dit kunnen toereiken door een intensieve training waarbij jullie blijk gegeven hebben te beschikken over wilskracht en doorzettingsvermogen. Als honder den Zondagsochtend vroeg nog in bed lagen of in een luie stoel zaten, dan waren jullie al op pad om je te trainen in de wandelsport. Ik wens jullie met deze sportieve prestatie, waarbij niemand van de Alk maarse vertegenwoordigers uit is ge vallen, van harte geluk". Hierop overhandigde de heer Nap ieder der deelnemers als waardering een bos anjers. Tijdens het gezellig samenzijn waar bij koffie met gebalc werd geserveerd vertelde ook de heer G. D. Dilling, lei der van de Alkmaarse groep één en ander over zijn ervaringen. „Ook ditmaal" aldus de heer Dilling was de organisatie van de Vierdaagse weer perfect. De eerste dagen waren er echter al 140 uitvallers, terwijl 60 procent van de deelnemers aan het ein de van de eerste dag uitgeput de finish haalden- Af en toe had de dag het ka rakter van een harddraverij en bleek De resultaten van de wedstrijden, welke afgelopen week voor de Bedrijfs-voetbal- competities werden gespeeld, luiden: VOETBAL Afdeling A: Postiljon—Povay I 4—1: BBC—Lichtbedrijven 1—2. Afdeling B: Krom—Hulskampboys 1—7; Melkboeren—'t Hooge Huys 0—2. Afdeling C: APSV III—Notenkrakers 0—3. Bekerwinnaarsronde Afd. C: Notenkra- leers—Lastinaboys 2— -0. De stand in de Afd. A is S.O.V.A, 7 5 0 2 16— 4 10 Ringers I 7 4 2 1 12— 7 10 B.B.C. 6 3 2 l 10— F Lichtbedrijven 7 3 2 2 8—12 8 Blackboys 6 2 2 2 7— 6 6 Povay I 7 2 2 3 9—15 6 Postiljon 6 2 1 3 9—10 5 Centra 7 1 2 4 3— 7 4 Reiniging 7 0 3 4 3—10 3 De eindstanden in de Afd. B en C is: A.P.S.V. II 7 6 1 0 22— 1 13 Hulskampboys 7 5 1 1 20— 4 11 't Hooge Huys 7 O 3 2 6—10 7 P.O.A. 7 1 4 2 10—12 6 Melkboeren 7 2 2 3 10—18 6 Telefonia 7 2 1 4 13—11 5 Stoel 7 2 1 4 4—15 5 Krom 7 1 1 5 7—21 3 Afdeling C: Lastinaboys Kofaboys Bmgers II Notenkrakers Alkm. Courant Povay II A-P.S.V. III 20— 8 14— 7 12—10 9—10 6— 7 7-17 5—14 10 Afdeling A: 9-0. Afdeling B: HANDBAL Zwaluwen AJong Holland SVG—Zwaluwen B 3—4. De standen in de afdeling zijn: Lastinagirls 7 6 1 0 42—14 13 Krom 7 5 0 2 41—45 10 Milfleur 8 4 2 2 43—27 10 Zwaluwen A 9 3 2 4 32—31 8 H.V.B. 7 3 1 3 31—25 7 Jong Holland 10 0 0 10 12—59 0 Afdeling B: -13 De Wild 8 6 1 1 39—39 S.V.G. 8 5 0 3 34—29 10 K.HC. 7 3 1 3 27—25 7 Zwaluwen B 7 2 3 2 23—27 7 Tubantia 8 0 1 7 19—42 1 het dat diegenen die niet- of onvoldoen de voor dit evenement getraind had den de grootste moeite hadden om de eindstreep te halen. De gastvrijheid en de hartelijkheid die wij bij het wandelen ondervonden hebben was buitengewoon. Tienduizen den mensen stonden langs de weg om ons met water, limonade en vruchten ter wille te zijn. Overigens was de heer Dilling zeer ontevreden over de houding die het ge meentebestuur ten opzichte van de wandelsport inneemt. Hij lichtte dit toe met enkele minder prettige ervaringen. De heer Dilling zag niet in waarom een sport als voetbal voorgetrokken moet worden bij een minder populaire ais de wandcisport. Dit zijn de Alkmaarse deelnemers aan de Vierdaagse. Zij werden Zaterdagmiddag op het station te Alkmaar met bloemen en muziek verwelkomd. Zittend: links mevr. Dilling, die ons iedere avond trouw opbelde om van de beleve nissen van de Alkmaarders te ver tellen. Zij behoefde gelukkig geen uitvallers door te geven. Ook de 75-jarige J. Straus uit Hei- loo die voor de 9de keer heeft meege daan kon als oudste deelnemer niet na laten ziin enthousiasme aan de aanwe zigen mee te delen. „De wandelsoort is me aan het hart gebakken" en ik wou dat dat met nog velen hier in Alkmaar het geval was. Er ziin nog veel te veel die niet weten, hoe fijn het is om door wandelen je lichaam fit te houden" „Jullie ziet aan mij, dat het best kan" vervolgde hij. „Als je je maar oefent, je lichaam en je voeten goed verzorgt dan is de Vier daagse, die ook dit keer een demonstra tie was van teamgeest en eensgezind heid, best te lopen. Er is geen twist ge weest en geen onaangenaam woord ge vallen". De jongste deelnemer, de 14-jarige Jur Moraal was kennelijk voldaan dat hij bij zijn eerste Vierdaagse niet uitge vallen was. „De eerste dag had ik vier blaren' vertelde hij, en de volgende dag weer vier, op dezelfde plaatsen natuurlijk, maar ik heb het toch gehaald". Naast de drie Alkmaarse clubs „Het Versleten Zooltje", „de Kaaskoppen" en „de Jeep" hebben ongeveer 10 Alk maarders op eigen gelegenheid aan de vierdaagse meegedaan. De oudste en de jongste deelnemer van de Alkmaarse ploeg. Links de 75-jarige heer J. Strauss uit Heiloo en rechts de li-jarige Jac. Moreel. Van de vijf Alkmaarse padvinders van de Dirk Duivelpatrouille, die vier en een halve week in Engeland ver blijven, hebben we de eerste berichten ontvangen. De patrouilleleider Hans Kaper schrijft, dat de eerste indruk ken uitstekend zijn. En hoe kan het anders ais men leest met welk een hartelijkheid de Nederlandse jongens zijn ontvangen. Het begon al in Huil, waar de dis- tricts-commissaris van de Boys scouts hen opwachtte en zijn achtertuin be schikbaar stelde, waar de tenten kon den worden opgeslagen. De jongens hadden bovendien vrij gebruik van de in York een nog grotere service. Een keuken. De volgende dag wachtte hun hopman ontfermde zich daar over het Hollandse ploegje. Hij bracht hen naar 'een .Engelse familie, waar ze een uit gebreide maaltijd met vele gangen kregen voorgeschoteld en zorgde er tevens voor, dat ze in het troephuis twee nachten konden bivakkeren. On der leiding van twee Engelse gidsen bezochten de jongens de stad en de Yorkminster een kathedraal uit 627. Van York ging de reis naar Knares- borough, waar de nacht werd door- VEEMARKT TE ALKMAAR ALKMAAR, 27 Juli. Opgave van het aangevoerde vee: 5 paarden van 600 S00, 130 vette koeien van 6001075, 8 graskalveren van 130200, 50 nuchtere kalveren van 35—80 en 20 vette schapen van 85—113 per stuk: 390 varkens van 1,83—1,95 per kg. gebracht op een padvinders-kampeer terrein. De dag daarop werd besteed aan een speurtocht door de stad en omgeving waar o.a. de druipgrotten de aandacht trokken en vervolgens werd de laatste etappe naar Manchester af gelegd. Daar zal deze week gelogeerd worden bij Engelse padvinders. MAANDAG. VICTORIA THEATER, 8 uur: Ver dorven jeugd (18 j.) HARMONIE THEATER, 8 uur: Robin Hood Ca.l.) CINEMA AMERICAIN, 8 uur: De vloot op stelten (a.l.) REX THEA TER, 2.30 en 8 uur: Somebody loves me (a.l BERGEN, Rustende Jager, 8.30 uur: Zij was 17 jaar (18 jaar). HEILOO. Dorpshuis, 810 uur: Ex positie Tintoretto. DINSDAG Bioscopen als Maandag. BERGEN: Rustende Jager, 8.30 u.: Don Camillo (a.l.). Terrein Kerke- dijk, 6.30 en 8. uur: Finales gemeenten- tornooi. HOOG WATER TE Maandag Dinsdag TE CAMPERDUIN Maandag 16.12 4.43 10.12 22.43 Dinsdag 16.57 5.26 10.57 23.26 BERGEN A/ZEE 16.07 4.38 16.52 5.21 Morgenavond wordt in de Grote Kerk het tweede Zomeravondconcert gegeven door de Antwerpse organist Victar Hens die op het ogenblik een tournee door Nederland maakt. Victor Hens heeft ai vele concertreizen achter de rug en heeft in bijna alle Westeuropese landen gespeeld. Verleden jaar nog maakte hij een reis door Scandinavië en Zwit serland en daarvoor bracht hij een be zoek aan de Verenigde Staten. Mor genavond zal hij in Alkmaar een in teressant programma verzorgen. Hij speelt o.a. een suite van Clérembauit, een fantasie van Bach en een sympho- nie uit de cantate nr 49 alsmede wer ken van de Haarlemse componist Albert de Clerk. Na jarenlange voorbereidingen en be sprekingen zal thans met de restaura tie van de kapelkerk omstreeks half Augustus een begin worden gemaakt. Door rijk, gemeente en provincie zijn wat de financiering betreft thans zo veel garanties verstrekt, dat de kerk voogdij het herstel uit de reeds be schikbare middelen heeft aangedurfd. Het rijk zai voor 55 procent in de kosten bijdragen. Dat is een bedrag van ƒ60.000. De gemeente Alkmaar ver leent een subsidie van 15 procent en ook van de provincie Noord Holland wordt nog een bijdrage verwacht. Een bedrag van ƒ21.000 komt voor rekening van de kerkelijke gemeente. Door de gemeenteleden zelf werd door middel van bazars, verlotingen en col lecten 13.700 bijeengebracht. De kerk voogdij is alle schenkers zeer dank baar. 'Zij rekent echter nog op veler medewerking. Dinsdagavond speelt DAW een thuis wedstrijd tegen DWT. Voor deze wed strijd heeft men besloten weer in de oude vertrouwde opstelling te gaan spelen. Het is namelijk zo, dat, als DAW alle resterende wedstrijden gaat win nen, de mogelijkhed aanwezig is, dat onze stadgenoten nog met een gelijk aantal punten als de leider eindigen. T\E TEKENAAR Rein Snapper is enige jaren geleden van Bergen naar Amsterdam verhuisd. Klaarblijkelijk verwachtte hij daar nieuwe bronnen van inspiratie te vindenWat er overigens in zijn werk ook veranderd moge zijn ongewijzigd bleef de ietwat romantische instelling tegenover zijn onder werpen. Weliswaar heeft Snapper zijn hart aan Mokum verloren en talloze schilderachtige plekken ontdekt en op papier gezetmaar Amsterdam als werkstadals levende gemeenschap heeft hem blijkbaar heel weinig gezegd. Wat hem heeft aangetrokken is het oude, historische in de stad, zijn de hoekjes die hun sfeer ontlenen aan het patina der eeuwen over de gevels en de daken DEIN SNAPPER heeft in Amsterdam zijn tijd goed besteed. Dat bewijzen de vele aquarellen, tekeningen en houtsneden, die in de nieuwe kleine expositieruimte van het KCB te Bergen een plaats hebben gevonden, een klein deel overigens van het vele, dat hij ook in opdracht voor verschillende in stanties maakt. Het is een zeer veel zijdige collectie geworden, die mede aantrekkelijk is door de gevoeligheid en kundigheid, waarmee de prenten zijn gemaakt. Snapper slaagt er volkomen in, ons zijn romantisch gevoel voor oud-Am sterdam duidelijk te maken. Want zijn weergave van de dingen heeft de zelfde sfeer, die hij ven de dingen heeft ondergaan. Zij ontstaat met een minimum aan middelen. Een tekening of een litho heeft slechts enkele lij nen nodig, om tot ons te spreken, zoals een fraaie doorzichtige tekening als no. 4, Waterlooplein, of een mooie litho als no. 13, Begijnhof, bewijst. Een aquarel kan in enkele kleurplekken worden opgezet, of in een fraaie toon uitstekend worden volgehouden. Een mooi voorbeeld hiervan is de sepia- tekening no. 3, HerengrachtLeidse- gracht. Zeer transparant gehouden is voorts het fraaie gezicht op de Prins Hendrikkade, met de St. Nicolaaskerk op de achtergrond. Zijn houtsneden er hangen er zes, delen van een kalender voor de ge meente Amsterdam vertonen in hun zwart-witspel een bijzondere verfij ning. Ik heb deze expositie met bij zonder veel genoegen gezien. TAN VAN HERWIJNEN vult deze J week met zijn schilderijen de grote zaal. Veel van dit werk heb ik in Mei al in Amsterdam gezien, waar het in de Moderne Boekhandel onder een weinig gunstige belichting leed. Hier is deze veel beter. Om er het uiterste nut van te trekken, heeft de „hang- commissie" de doeken zelfs ongewoon laag opgehangen. Volgende week, op 5 Augustus, wordt in Café De Hertenkamp een klaverjaswedstrijd gehouden ten bate van de Iighallen. Wil deze wedstrijd een behoorlijk financiëel succes zijn dan is het nodig, dat vele klaverjas sers de kaarten komen schudden en hun 50 cent inleggeld betalen. Ook rekent het organiserende comité er eigenlijk op, dat er tal van mensen zullen zijn, die een steentje willen bijdragen door een prijs in geld of natura ter beschikking te stellen. Daardoor kunnen de noodzakelijke on kosten tot een .minimum worden be perkt. Men kan zich wenden tot de heer G. Landzaat, Kennemerstraatweg nummer 86. De Olympus-athleten J. Borst, P. Tromp, J. Bolten en J. Kroon hebben Zondag met succes deelgenomen aan athletiekwedstrijden te Beverwijk. J. Kroon, nog steeds niet geheel fit, liep de 400 meter niettemin in de tijd van 54,2 sec. waarmee hjj zich een fraaie tweede plaats veroverde. De junior J. Bolten kwam op dit zelfde nummer eveneens voortreffelijk voor de dag. De chronometers wezen voor hem 55.1 sec. aan, hetgeen een derde plaats beteken de. Na felle strijd met N. Mak boekte P. Tromp een zege op de 800 meter. Zijn tijd bedroeg 2.03.6 sec. De beste presta tie werd echter door J. Borst op de 5000 meter geleverd. Hij startte tegen A- klassers van naam als Schamma en Adrichem. Vijfhonderd meter voor de finish moesten deze concurrenten van de Alkmaarder afhaken. Zonder een inzinking snelde Borst naar de finish waar hij in de prachtige tijd van 16-29,2 sec. aankwam. Hiermede promoveerde hij tevens naar de A-klasse. De Olym- nische estafette werd in 3.52.1 sec door lympus met Tromp, Kroon, Stam en Bolten gewonnen, een zeer snelle tijd welke slechts door drie club-teams in Nederland sneller is gelopen. Andere resultaten waren: Dames 100 meter N. van Velzen, derde met 14,5 sec. 200 me ter, T. Schuyt, 2e in 29.5 sec. Hoog springen, M. Broek, 2e met een sprong van 1.40 meter. Discuswerpen, T. Mooy en T. Huting resp. 3e en 4 met 24.90 en 24.43 (nieuw junioren record) 4x100 me ter, tweede plaats voor Olympus da mes in 55,1 sec. Op de nationale ambtenarensportdag 1953, die op Zaterdag 25 Juli in het sta dion „De Vliert" te 's Hertogenbosch werd gehouden, behaalde P. Tromp van de Rijksambtenarensportvereniging Alk maar de le prijs op de 1500 meter in de tijd van 4 min. 14 sec. Het gemengde dubbel R. van der Riet en A. Schaaps behaalde een overwinning in de tennis- finale. 45. Jimmy Brown en meneer Bik- kebakker "gingen samen regelrecht naar de bakkerij van meneer Peike Pipjes. „Er zit niets anders op dan hem in vertrouwen te nemen", had Jimmy gezegd. „Hij dient te weten hoe de vork in de steel zit en als hij dan zijn politiehond aan mij v/il uitlenen, dan zal ik proberen uit te vinden, wie het zijn, die ons een kool willen stoven .Ik geloof wel te weten, uit welke hoek de wind waait, maar het is toch beter, dat die speurhond van meneer Pipjes ons op het spoor brengt". Meneer Bik- kebakker zei niet veel terug. Hij was diep onder de indruk van hetgeen Jim my hem was komen vertellen. „Stel je voor", dacht hij, „dat ze aan de KNVB gaan vertellen dat de Biggers met een ongerechtigde speler zijn uitgekomen. Dan is onze ellende niet te overzien". Meneer Pipjes was wel enigszins ver baasd plotseling bezoek te krijgen van zijn medebestuurslid Eikkebakker en Jimmy Brown. Op hun verzoek ontving hij hen in de achterkamer en deed hij de deur op slot. Jimmy vertelde hem toen nauwkeurig wat er gebeurd was en dat het een zaak van het grootste gewicht was, dat zij te weten kwamen wie de man was geweest, die zich te genover Miebet als ambtenaar van het Bevolkingsregister had gedragen. Me neer Pipes knikte een paar maal en zei toen: „Ja, dat zal allemaal wel waar zijn, maar hoe denkt u, dat mijn hond u daarbij kan helpen? Die moet toch iets hebben, waardoor hij op 't spoor van die man kan komenToen haalde Jimmy Brown iets uit zijn zak. „Dat heb ik", zei hij veelbetekenend, terwijl hij meneer Pipjes een stompje potlood voorhield. „Dat heeft-ie bij ons laten liggen". De kleur laat zich hier beter beoor delen. Zij blijkt vaak fraai te zijn, zo in het Bosgezicht (VI), waar een zeer levendig groen is verkregen met een soms zeer gewaagd gebruik van de verf, en in het Naakt (IX), waarin zowel de vleeskleur als het fraaie modelé opvallen. Hier en daar neigt de kleur naar hardheid. Dat is met name het geval in Muren (IV). De blauwe achter grond in Stilleven (VII) is van nabij bepaald lelijk, hoewel zij het merk waardig genoeg op een afstand veel beter doet. Daarentegen vertoont het grondvlak in datzelfde doek een fraaie levendige toets. Over het algemeen vertoont dit werk een sterke verdroming. Met uit zondering misschien van één stuk, nl. Bloemen (XV), waarin door korte, vrij ver uiteenstaande toetsen een vrij heftige kleurwerking is verkre gen. Hoewel de verschillende partijen op zichzelf klinken, valt het doek door zijn uitzonderlijke techniek buiten het algemene kader van deze expositie. Het had om die reden misschien beter thuis kunnen blijven. Overigens bevestigt deze expositie de reeds in Amsterdam verkregen in druk: werk dat met grote gevoelig heid en onder sterke spanning is tot stand gebracht. Van W. Het woningcomplex aan de P. C. Hooftstraat en directe omgeving, waar van de bouw nogal enige vertraging heeft ondervonden nadert thans zijn voltooiing. De meeste huizen zijn glas- dicht en het ziet er naar uit, dat de eerste woningen, althans het blok aan de linkerkant van de P. C. Hooftstraat omstreeks eind Augustus betrokken zal kunnen worden. Zoals men weet, werd de bouw van het complex, dat door architect W. A. Keesom is ont worpen reeds in Juni 1952 aanbesteed. Doordat plotseling de beruchte bouw- stop roet in het eten gooide en ook het fonds van de bank voor Neder landse gemeenten pas in 1952 de be nodigde gelden kon fourneren werd een jaar later dan verwacht met de bouw begonnen. Daarna heeft men te kampen gehad met twee maanden verlet wegens vorst en andere ongunstige weers omstandigheden. Een groot deel van de 84 woningen is bestemd voor uit Indonesië gerepatriëerden. Slechts ongeveer vierhonderd toe schouwers hadden Zaterdagavond acte de présence gegeven bij de jubileum wedstrijd Alkmaarse BoysZVV, wel ke op het Alkmaar-terrein ten bate van de kas van deze vereniging werd ge speeld. Voor Alkmaarse Boys was het een nuttige oefenwedstrijd. De elftal commissie had een aantal junioren op gesteld, maar niettemin werd ZVV dat met drie invallers verscheen met 51 verslagen. Van der Flier scoorde drie en Schipper twee maal. De ZW'er Van der Kaar redde de eer voor de gasten. Voor het Mulo A diploma slaagden op 20, 21 en 22 Juli te Alkmaar de volgende leerlingen: De Rijp: mej. H. A. Middelkoop. Purmerend: S. Beets, mej. A. M. Brug ge, mej. N. de Vries en mej. H. de Vries. Bergen: S. S. Eriks en P. Mantel. Beemster: mej. J. Doets, mej. W. N. Visser en mej. J.Schagen. Oudorp: mej. G. M. Dirkmaat. Alkmaar: C. Wormsbeeker, D. H. Was- renaar, T. J. Corbié, mej. F. Dekker en J Met. Egmond aan Zee: P. J. Bodenstaff. St. Pancras: mej. M. Verkroost. Langedijk: mej. C. N. Kout, J. de Jong en mej. M. Kuiper. HeerhugowaardH. J. Klaver. Castricum: mej. H. Nijkamp. Voor het examen M.O. handels wetenschappen A slaagde de heer J. W. Leep, Alkmaar, Voor het practijk- examen Engelse handelscorresponden tie slaagde mej. J. Brouwer, alhier. De heer H. J. Boulonois behaalde het practijkdiploma Franse Handelscorres pondentie. Voor het door de H.M.V.V. gehouden examen te Den Haag slaagde voor Cou peuse Costuum- en Mantelvak 1ste ge deelte Mej. M. Broersen te Bergen. Voor Lerares Lingerie en jongensgoed Mej. G. Slot, Broek op Langendijk. Voor coupeuse 2de gedeelte Textiel- warenkennis Proportieleer en Kostprijs berekening de dames G. Breed en A. Louw te Alkmaar; T. Kroon, Schoor!, en T. v.d. Heijden, Oudorp. Gevonden over het tijdvak van 16 tot en met 22 Juli 1953 en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar op kamer 14, le étage, iedere Maandag. Woensdag en Vrijdag van 16.30—17.30 uur van de volgende voorwerpen: kniekou sen, halsketting, bril, trouwring, rozen krans, rekenboekje, doos pepermunt, riern. pvama-jasje, rozenkrans, snelbinder, rij* wielsleutel, vulpennen, armbanden, para' pluie, portemonnaies, shawl, motorbril. I ceintuur, cape, sleutelbos, voetbal, kinder- I schoenen, parapluiehoes, vacantiezegel. fj dasspeld, haarstrik, molentje, gummi*^1' J shawl, dolkmes, onderdeel naaimachine, badgoed, rol draad, sleutels, geldsbedrag. kindertasje, kabelslot, kinderkousje, zeil' Q tje v. kinderwagen, sandaal, schaartje zonnebril, alpinomuts, ballpoint, hoofd* coek, waterpistool, windjack, koffersleP' teltjes en regencape. J. Din De rac< mo Ne nE VELE koolschuiten zondering Zondagmidi die kwamen luisteren n: en zijn „Minnestrelen" k leiding zingt en boven, doende bekend. Voor d< eisen stellen, zal deze m 1 DE „Minnestrelen" van de populaire kant niet zo bezwaarlijk- Ze g concessies aan de algeme iets te ver. Zo kregen heterogeen programma ti zeer aangenaam klinken waarop zelfs voorkwamei den treure gezongen „Pa van Franck, Piet Hein, J e.d. Verder waren er een ren en bewerkingen van zelf. Van het eerste gedeel! speciaal vermelden „O B. Palestrina en Justarum Hubert Cuypers compone gedachtenis van de over Lucien Louman. Beide k mooi gezongen, niettegen: noren en bassen soms ni ver mtonneerden. „The 1 en „Lentezang" van Cu; om de effectvolle uitvoer val: Na de pauze hoorden scheidene volksliederen, de jongensstemmen een deel hadden. Het Slowaa som baca uelmi stary", het Donkozakkenkoor vie smaak. Enige oud-Vlaa werden geestig en vitaal als „De meisjes van Dui C'est la mode de Paris, jeugdige zangertjes, een mooi en helder stemgeluii list op in een lied van Vogel ïm Walde". Zijn su dien aard, dat een repri uitblijven. Besloten werd fecte uitvoering van het liedje „Gut' Abend, gut' Brahms Voor koor bewer bert Cuvpers. De klavier waar die te pas kwamen, de dirigent zelf aan de speeld, Het publiek liet applaus voor de „Minne ontbreken. Voor het begin van het de pauze werden er grar gedraaid met vlotte muzii ling was zeer vriendelijk, Vele ouders en genod het afscheid bijgewoond soneel der lagere school van B. en W. was aanw de inspecteur van het 1 Vernooy, de schoolarts, en de oud-leden van d missie. In zijn afscheidswoord zitter van de oudercomr dering te hebben voor 1 de heer Van Dok, die wingen invoerde. Ook d onderwijzeressen mej. D mej. Van Sighem voor ten, die zij aan de schoc geven. Burgemeester Posch m goede verstandhouding tt Van Dok en het gem Spr. bracht voorts dank onderwijzeressen en ieder een boek. Vervolgens voerde ins nooy het woord, die de h sehetste als een vader vc ren en een vriend voor 1 Nadat nog enige and zich tot de scheidenden richt sprak de heer Va enige leerkracht die ach gewaagde van de prettig king en in dezelfde ge Keja zich uit toen hij het prachtige teamwork op i Een vrolijke noot wa: spraak op rijm tussen van de oudercommissie, ling zongen de hoogste J liederen. Vier kinderen den elk der leerkrachten Van Dok een afscheidsge De heer Van Dok dank sprekers met een toepas waarna gelegenheid werd soonlijk afscheid te neme GESLAAGD Dezer dagen slaagde te het examen voor onderw akte A de heer P. J. van te Alkmaar voor het exa de heer A. M. C. van Diei

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2