Periodiek onderzoek bij Vglo en op kleuterscholen gewenst Maak een winkelstad zo gezellig mogelijk Jimmy Brown en de Oranjehemden Nieuws uit Bergen LAATSTE NIEUWS Schoolarts heeft aan lagere scholen de handen vol Fundering van een historisch gebouw bloot gelegd V Sterke verslechtering van gebitten AGENDA: Kapel uit 1422? Schaken om zilveren dame en toren Beemster Principe-besluit inzake zwembad MORGEN BEGINT TWEEDE JONGENSSTAD BENOEMING LERAREN HANDELSSCHOOL TERRASJES in de binnenstad BURGERLIJKE STAND VRIJSPRAAK in de telefoonaffaire Vier-gemeenten tornooi Gevaarlijk kruispunt Vijfduizend bezoekers minder CASTELLA maakt het IJ gemakkelijk NU keus uit drie soorten Voor iedere huid en beurs een heerlijke zeep werd J Heiloo Bejaard wielrijder aangereden Obdam Een nieuwe FUSTLOODS Prijs van f 25.000 op lot no 3849 DINSDAG 28 JULI 1953 J^l'.EDS IN VORIGE RAPPORTEN heeft de schoolarts van het district Alkmaar, Limmen en Heiloo zich uitgelaten over de wenselijkheid van een periodiek onderzoek op andere dan de lagere scholen. Vooral voor de kleuters is het van zeer groot helang, dat zij regelmatig worden onderzocht en in zijn rapport over 1951 heeft de schoolarts ook ver teld waarom. Hij was bij zijn controle van de kinderen der lagere scho len meermalen afwijkingen tegengekomen, die z.i. gemakkelijk ver holpen hadden kunnen worden als deze jongens en meisjes in hun kleuterperiode aan een medisch onderzoek onderworpen waren ge weest. Het grote aantal leerlingen der lagere scholen maakt het helaas onmogelijk de kleuters regelmatig te controleren en aangezien het aantal leerlingen in 1952 met ruim 700 is gestegen tot 11.418 heeft dit bezwaar verleden jaar zich nog sterker doen gelden. In totaal werden 3110 leerlingen volledig onderzocht, 1072 uit de eerste, 973 uit de derde en 780 uit de zesde klas. De heer Swanenburg de Veye slaagde er slechts in twee kleuterscholen te bezoeken, waar hij 226 kinderen onderzocht. Voorts controleerde hij 59 leerlingen van de ulo. DIJ het onderzoek is gebleken, dat in de eerste en derde klassen bet gebit van de kinderen veel slechter is ge worden. De vergelijkende percentages spreken wat dat betreft een zeer dui delijke taal. Het is daarom onbegrijpe lijk, dat men in dit district nog nooit tot de invoering van een schooltand artsendienst is overgegaan. Ook al wei gert het ziekenfonds zijn medewerking dan nog zal men wegen dienen te vin den, die naar de oplossing van dit ern stige probleem leiden. Hoezeer een schooltandarts nodig is blijkt uit het onderstaande staatje, waaruit men ziet dat van de meisjes uit de eerste klas er slechts 17 een goed gebit hadden tegen 49,5 in 1948. In vijf jaar is dat een enorme teruggang en, zoals in het rap port wordt opgemerkt: het is nog zeer de vraag of het dieptepunt reeds is be reikt. Men mag deze sombere getallen rret uitsluitend voor kennisgeving aan nemen. Dat zou in hoge mate onverant woordelijk zijn. gebit meisjes le klas percentage goed matig slecht gebit 1948 49,5 31,8 18,7 1949 37,8 36,6 25.6 1950 28,9 33,8 37,3 1951 20,6 29,6 49,8 1952 17 29,1 53,9 jongens le klas percentage goed matig slecht 1948 56,5 29,5 14 1949 40,7 36,4 22,9 1950 29,3 35,7 35 1951 23,3 30,4 46,3 1952 17,9 32,4 49,7 gebit. meisjes 3e klas percentage goed matig slecht 1948 52,5 36,3 11,2 1949 45 38,4 16,6 1950 30,7 41,5 28,8 1951 25,3 38,8 35,9 1952 21,3 38,5 40,2 gebit jongens 3e h percentage goed matig 1948 51,4 37,7 1949 40 45,1 1950 39,1 35,8 1951 25,4 36,9 1952 15,7 39,4 slecht 10,9 14,9 25,4 37,7 44,9 Tbc-onderzoek. F)E tuberculine huidproef werd dit jaar (1952) bij vrijwel alle volledig onderzochte leerlingen toegepast. De resultaten bleken over het algemeen gunstig te zijn. Van de 161 positief reagerende kinderen (bijna 6 procent) werden er 58 doorgelicht. Van deze groep werd bij 42 geen enkele afwij king gevonden, bij 11 enkele geringe resten van een doorstane besmetting, zonder dat een controle vereist was en bij vijf kinderen slechts bleek een contröle wenselijk te zijn. Een actief tuberculeus proces werd niet ontdekt. Van de 226 onderzochte kleuters rea geerde er geen enkele positief. Van de 59 leerlingen der ulo-school waren er 11 positief, doch tot nu toe werden geen afwijkingen gevonden. Het be volkingsonderzoek in Alkmaar heeft bij acht leerlingen een afwijking ge vonden. In Limmen geen enkele. Over Heiloo kon wat dit betreft niets wor den medegedeeld omdat daar nog nooit het bevolkingsonderzoek heeft plaats gevonden. Uit het jaarverslag citeren wij ver der dat op enkele scholen vrij veel gevallen van mazelen, waterpokken en bof voorkwamen, vooral in de eerste en tweede klas. Roodvonk bleef weer tot een paar verspreide gevallen' beperkt; over het voorkomen van diphtherie kwam één bericht binnen. Inenting hiertegen had dit jaar niet plaats. Tal van scholen, vooral in Alkmaar, werden in het voorjaar in hevige mate door griep geplaagd, waardoor in vele klassen het aantal absenten op een bepaald ogenblik buitengewoon hoog was. Bijna zonder uitzondering waren h goedaardige en licht verlopende gevallen zonder complicaties van be tekenis. Helaas deden zich ook in Alkmaar een paar gevallen van kinderverlam ming voor. Voor zover bekend is het verloop ervan niet ongunstig. Onrein. Over de algemene hygiënische toe stand en die van hoofd en haren bij de schoolkinderen in het bijzonder, valt, vergeleken bij de laatste jaren, niet veel nieuws op te merken. Op zeer veel scholen is en blijft de si'uatie zeer gunstig, maar nog altijd blijven daarbij een paar en altijd dezelfde scholen in ongunstige zin afstekenwaar kinderen uit een aan tal in dat opzicht beruchte gezinnen (de ouders trekken zich van voorlich ting en hulp op hygiënisch gebied niets aan, plegen veelal zelfs lijdelijk verzet) tot de schoolbevolking beho ren, terwijl de medewerking en steun van de kant van het onderwijzend personeel hier en daar te wensen overlaat. Voortdurende contröle door de schoolzuster blijft noodzakelijk om de zaak daar binnen de perken te hou den. In bijzondere mate blijven de afwij kingen van de houding en de gevallen, waarin de aanleg daartoe bestaat, de aandacht vragen. Naar de mening van de schoolarts is en blijft nog steeds de behandeling c.q. het voorkomen van vele gevallen een zwak punt binnen het kader van de lichamelijke opvoeding der school jeugd. Verheugend is het inmiddels, dat steeds meer ouders zich gaan interes seren en begrip krijgen voor de slechte houding van hun kinderen en de wenselijkheid, zo al niet noodzakelijk heid gaan inzien te trachten, daar ver betering in te krijgen. Dat hun daarop van deze kant steeds opnieuw wordt gewezen, zal daaraan niet vreemd zijn evenals aan het feit, dat het aantal schoolkinderen, dat aan zwemmen, athletiek en andere goede sport gaat doen, voortdurend toeneemt. De attractie van een middenstandsfeest als de Braderie ligt niet aller eerst in de gelegenheid van allerlei koopjes te kunnen profiteren, want al zal er hier of daar wel eens een reclamestunt zijn geweest, toch was hier geen sprake van een verkoop beneden de normaal geldende prijzen. Evenmin kwam hier de expositie-gedachte op de voorgrond want alles wat men thans in de trottoir-tentjes presenteerde kan men dagelijks in de etalagekasten of bij een bezoek aan de ivinkels aanschouwen, lis we ons afvragen wat dan wel de grote attvaetie-geweest is* de oor* zaak, dat er ook in de uren, dat er geen extra vertoningen als mode shows en bloemencorso's te bewonderen vielen, duizenden streekgenoten naar Alkmaar zijn getrokken dan geloven wij, dat dit hoofdzakelijk het gevolg was van het feit, dat de stad er zo vrolijk en feestelijk uitzag. Ze had als het ware een feestmuts opgezet en blies op een papieren toeter. Ze tvas in tvezen een prettig versierde markt waar men onder de alles overheersende muziek van de loudspeakers gezellig kon „winke len", kon slenteren en kijken naar alles was nu anders ivas dan ge- woonlijk en min of meer in het teken van ontspanning en vermaak stond. DINSDAG VICTORIA THEATER. 8 uur: Ver dorven jeugd (18 j.) HARMONIE THEATER, 8 uur: Robin Hood (a.l.) CINEMA AMERICAIN, 8 uur: De vloot op stelten (a.l.) REX THEA TER, 2.30 en 8 uur: Somebody loves me (a.l.) GROTE KERK 8 u.: Orgel concert Victor Mens. BERGEN. Rustende Jager, 8.30 uur: „Don Camillo" (a.l.). WOENSDAG VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 u.: Verdorven jeugd (18 jr.). HARMO NIE THEATER, 2.30 en 8 u.: Robin Hood (a.l.. CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 u.: De vloot op stelten (a.l.). ROX THEATER, 2.30 en 8 u.: Some body loves me (a.l.). WAPEN VAN HEEMSKERK 10 u.: West-Friezendag. BERGEN: Rustende Jager: 8.30 u.: Zij was 17 jaar (18 jaar). OPEN LUCHTTHEATER, 8.15 u.: Joop de Knegt e.a. DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend Apo- tl.eek Wanna, Ritsevoort 5. HOOG WATER TE BERGEN A/ZEE Dinsdag 16.52 5.21 Woensdag 17.35 6.04 TE CAMPERDUIN Dinsdag 16.57 5.26 10.57 23.26 Woensdag 17.40 6.09 11.40 0.09 Maandagavond zijn bij de Alkmaarse Schaakclub V.V.V. de onderlinge wedstrij den (in twee afdelingen) begonnen om de Zilveren Dame (le afd.) en de Zilveren Toren (2e afd.).. In beide afdelingen werden zeven par tijen gespeeld. Zijveren Dame. W. KwakA. v. d. Tak VaVal P. DeugdP. Hoekstra 10; E. G. KayserP. Seewald 0—1A. Vis J. de Ruiter 01; G. Boonmej. C. Bouw man I—0; P. v. d. Struys—Jongmans 10; A. HalsteenJ. Maats 01. Zilveren Toren. P. HolzmannJ. Schuur man afgebr.; C. Rus—F. v. d. Vliet 1—0; F. Faber—F. Bosch 1—0; H. Lansen—J. v. Ekeren 01; J. BakkerJ. Moedt 01; C. Schaaps—T. Zanen 1—0; P. Genee—J. de Wolf 0—1. Voor de finale van het Kampioenschap werden in de eerste klasse nog twee par tijen gespeeld: mej. C. BouwmanG. Boon 01; P. v. d. StruysP. Groenenberg afgebr. Voor het Kampioenschap van Noord- Holland,. in welke wedstrijd drie spelers de finale bereikten, speelde de V.V.V. en E. G. Kayser tegen Prahl uit A'dam. De VVV-er wist deze partij te winnen. De partij Schuurman (uit Haarlem) tegen E. G. Kayser is afgebroken in voor de VVV- er gunstige stelling. Deze maakt dus een goede kans. SLACHTVEEMARKT VAN ALKMAAR Het aanbod van koeien was Maandag ruim genoeg om aan de vraag te kunnen voldoen. Vandaar, dat de handel niet boven matig uitkwam en de noteringen gelijk bleven aan die van de vorige w.éek. ■Ook de varketirwerden *111' voldoende' mate aangevoerd. Zijn er bij de aanvang 'der markt voor de vleesvarkens nog prij zen besteed die boven de hoogste note ring (f 1,94 per kg) waren, al spoedig hepen deze even terug. Het handelsver loop is bij dalende noteringen goed ge weest. Het kwantum kalveren en schapen was, in verhouding tot de animo die er voor deze dieren bestaat, veel te gering. Sla gers die deze vleessoort derhalve drin gend nodig hebben, kunnen dan ook niet anders dan tegen hoge prijzen kopen. Op de plaats waar de nieuwe Van Reenenschool wordt gebouwd, heeft men tijdens het graafwerk fundamen ten ontdekt van een zeer oud gebouw. Er zijn stenen opgegraven van forse afmetingen, en in de opengekomen geulen zijn grotere resten van funde ringen te zien. Ijverige naspeuringent leidden ein delijk tot een resultaat. Uit een flinke kluit veengrond kon één der medewerkers een stuk bak- werk halen, dat door de heer Wortel, gemeente-archivaris te Alkmaar, als een voetstuk van een zogenaamd Ja- coba-kannetje werd herkend. De gemeenteraad heeft in principe be sloten tot samenwerking met andere ge meenten voor de stichting van een open lucht-zwembad in Zuid-Oost Beemster. Voor de financiering van de feestweek werd een crediet van maximum f 1000, beschikbaar gesteld. Medegedeeld werd dat de naam van de gemeente zal worden gedragen door een van de mijnenvegers van de Koninklijke Marine. De percelen Middenweg 60, 61 en 158 werden onbewoonbaar verklaard. GEEN INTERESSE Naar wij vernemen is er reeds geruime tijd geleden een dames-polshorloge ge vonden op de Westdijk. Tot heden heeft oe verliezer zich echter nog niet aan gemeld. Eventuele inlichtingen kunnen worden verkregen bij de rijkspolitie. Morgen zal het terrein bij het Sport park één grote, gonzende timmerwerk plaats zijn. Dan beginnen tachtig jon gens met de opbouw van hun „stad", waarin zij drie weken lang ontspan ning en vermaak zullen vinden. Iedere week komt er een andere groep en de liefhebbers, die de wandeling naar de Accijnstoren te ver hebben gevonden mogen zich morgen nog melden aan de poorten van jongensstad. Er zal, evenals twee jaar geleden, weer een* circus komen, dank zij de medewerking van een aantal zaken, dat ook het materiaal leverde voor de „huizen, kantoorgebouwen en win kels". Er is bovendien verf beschik baar, zodat de gebouwen als dat ge wenst wordt een vrolijk tintje zullen kunnen krijgen. Vanmiddag al trekken de toekom stige bewoners er op uit om het mate riaal op te halen. Morgen gaan zij aan de slag. Voor een achttal knapen zal het extra feest zijn omdat zij in de patrouilletent met de jeugdleider de heer Lems mogen kamperen. B. en W. stellen voor met ingang van 1 September 1953 aan de Handelsschool te benoemen tot tijdelijk ieraar Duits de heer J. A. A. M. van den Broek, tot vast leraar wiskunde de heer C. P. van Nieuwkasteele. De benoeming van de heer Van den Broek wordt ook voorgesteld voor de Handelsavond school. Tot vast leraar Engels wordt voorgedragen de heer F. van 't Sant. GESLAAGD. Voor het practijk-diploma boekhou den afgenomen door de associatie slaagden de heren Jn. Bier en P. Blank Jr. te Alkmaar. Wie jarig is geweest en na het op staan binnengeleid wordt in een dooi de kinderen met papieren slingers ver sierde kamer zal zich prettig verrast tonen. Als men vergeet die slingers weer op te bergen zullen ze steeds meer disharmoniëren met dat wat we de „standing" van de kamer willen noe men. Ze moeten niet te lang blijven hangen en iets zo prettigs en vrolijks als de Braderie moet ook niet van te lange duur zijn als men ze tenminste een volgend jaar wil herhalen. De stad rnoet weer het aanzien van alledag hebben, de trottoirs moeten weer vrij zijn, de winkels van latten en zeildoek moeten weer opgaan in de normale panden waar ze thuishoren. Er toch is het ons na tweemaal een Braderie te hebben meegemaakt op gevallen, dat er met het verdwijnen van al die tentjes toch ook iets was, dat we hadden willen vasthouden, namelijk de terrasjes, de buitenzitjes van diverse café's en restaurants, die tijdens de Braderie-dagen een buitengewoon ge zellige aanblik boden. Alkmaar is geen stad waar men in de zomerdagen op een gezellig terrasje eens buiten kan zitten en naar het ver keer en de gaande en komene man kan kijken. Men kan dat hier eigenlijk al leen in de buurt,van het station en op het in de avonduren vrij stille Hofplein, maar men mist het in de binnenstad. Wat zou Amsterdam aan gezelligheid inboeten als het geen terrasjes had en hoe geheel anders zou het beeld van de talloos vele kleinere steden zijn, voornamelijk in het Zuiden waar de marktpleinen gewocnlijk een carré van terrasjes vormen, waar men zittend in het centrum der na afgelopen dag taak gezellig nar iet verkeer kan kijken. Café De Nachtegaal op de hoek van de Bergerhout had destijds een breed terras waarvan een druk gebruik werd gemaakt, maar toen het gebouw een andere bestemming kreeg is ook dat verdwenen. Wij hebben ons afgevraagd of het niet mogelijk zou zijn de terrasjes zoals we die tijdens de Braderie in de Lange- straat, op de Laat en bij het Gulden Vlies zagen in de zomerdagen te hand haven. Men wil op warme dagen nu eenmaal liever buiten dan binnen zit ten en juist de terrasjes geven de stad iets buitengewoon gezelligs en aan trekkelijks voor de vreemdelingen die men hier zo gaarne ziet verschijnen. We hebben er eens met eèn vakman over gesproken, die alleen maar be vreesd was. dat de gemeente niet zou toestaan, dat het trottoirverkeer zou worden belemmerd, maar wij geloven, dat voornamelijk in de avonduren het hier en daar even onderbreken van de verkeersruimte of van een strook daar van geen beletsel behoeft te zijn. Heeft de gemeente haar eigen ge bouw op het drukste punt van de hoofdstraat ook niet op het trottoir gezet? En toch is er van verkeersongeluk ken op dit punt weinig of geen sprake. Met een beetje goede wil kan er veel gebeuren. Alkmaar groeit tot een grote winkelstad. Laat het ook een gezellige stad zijn. De Braderie heeft ook thans weer bewezen, dat van de gelegenheid om rustig buiten te zittten door velen gaarne gebruik wordt gemaakt. Geboren Anna, d. van S. P. Bot man en A. M. J. Godijk. Martha A., d. van M. J. Bedorf en N. van der Wardt. Theodora W. G., d. van K. Vellinga en G. E. Buisman. Martiena W., d. van C. T. Koenen en M. Winters. Getrouwd Johannes Broersen en Cornelia A. Oud. Overleden Agatha Tames, 71 jr, wed. van H. P. Kareis. Apolonia C. H. van der Knaap, 42 jaar. Donderdagmorgen heeft de Alk maarse rechtbank uitspraak gedaan in de geruchtmakende zaak contra de beide Amsterdammers F. de J. en C. J. v. d. H., die terecht hadden gestaan als verdacht van een serie diefstallen op diverse plaatsen in den lande door middel van dé z.g. telefoontruc, waar door zü zich belangrijke bedragen aan geld zouden hebben toegeeigend. In Purmerend tenslotte werden zij gear resteerd. Hoewel in de zaak-Purmer- end vrijspraak was gevraagd, eiste de officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, voor alle andere operaties tegen beide verdachten een gevange nisstraf voor de tijd van vier jaar. Zij bleven harnekkig aJUe.. schuld ont kennen. De verdediger, mr. J. *W. Crefeld, achtte het wettig en overtuigend be wijs echter niet geléverd en deswege zijn beide Amsterdammers thans vrij gesproken. DIERENBESCHERMING. Te Schoorldam is aangereden een klein kortharig fox hondje (teef). De eigenaar wordt verzocht het beestje af te halen bij dé inspecteur, bij wie het dier verpleegd wordt. Adres: C. Verwer, Zaagmolenstraat 36, Alk maar. Ook diverse potscherven werden uit de veenkluiten gehaald. De mogelijkheid is niet uitgesloten, 'dat op deze plaats een kapel heeft gestaan, die ongeveer in 1422 is op gericht ter verering van het „Wonder van het Heilige Bloed van Bergen". De Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort is in gelicht over de vondst. In afwijking van vorige publicaties wordt medegedeeld, dat de verliezersronde van het Vier-gemeenten tornooi, niet om 6.30 uur aanvangt, maar om 6 uur precies. Dit in verband met het vroeger invallen der duisternis. Op dit uur wordt gespeeld tussen het personeel van de gemeenten Bergen en Langedijk. Om 7.30 uur zal de winners- ronde tussen Heerhugowaard en Heiloo worden gespeeld. Het voetbaltornooi, waarvoor door d# burgemeesters der gemeenten Heiloo, Langedijk, Heerhugowaard en Bergen en voorts door de directie van de Verenigde Noord-Hollandse DagbléTden een wissel beker ter beschikking is gesteld, zal be sloten worden met een prijsuitdeling in café Nieuwendijk aan de Dorpsstraat, ge volgd door een gezellig samenzijn. Maandagavond 8 uur zijn twee kinde ren, die met een autoped de hoek van de Karei de Grootelaan en Loudelsweg om kwamen in botsing gekomen met een auto. De bestuurder van de auto, die met eon zeer matig gangetje reed, kc*i zijn wagen niet tijdig tot stilstand brengen. Eén der jongetjes sloeg met zijn hoofd tegen een. koplamp. Het knaapje werd licht gewond. Dit is reeds de tweede maal in enkele dagen, dat op dit punt een aanrijding plaats vindt. Het aantal bezoekers op de verlich tingsavond wordt op 5000 minder geschat dan vorig jaar, naar aanleiding van de telling, die de verkeersoolitie heeft ge daan. VETERANEN-VOETBAL Zaterdagavond zullen de veteranen van Berdos en Blauw-Wit op Jiet Berdos-ter- rein aan de Nesdijk' een vriendschappe lijke wedstrijd spelen. Van Blauw-Wit zullen hieraan deelnemen o.a. Cor Wilders, J. de Jong, Co Berg man, Ferwerda, Feetersen en Rous. BURGERLIJKE STAND Geboren Johannes J., z. van J. Houtenbos en A. T. Roozendaal. Catha- nna Th. M., d. van M. C. Punt en C. A» Komen. Ondertrouwd.,:. Johannes F. Win- -der en Jane E. Butter. EXAMENS C.I.O.S. Voor de specialisatie-examens van het Centraal Instituut voor de Opleiding van Sportleiders te Overveen is geslaagd de heer C. W. van Vleuten (gymnastiek, volleybal, schoonspringen). en fris .te houden, want deze onverpakte Bloemënzeap kost slechts20 cent per stuk! U kunt thans dus kiezen uit drie Castella-soorten. Ook op drukke dagen, als U weinig tijd heeft voor de verzor ging van Uw gelaatshuid, kunt U zich toch verfrissen met een echte merk- zeep. Heeft Uw huid véél schuim nodig, gebruik dan vooral Castelia Special (32 ct), die onuitputtelijk royaal schuim geeft. Blijft U de klassieke Castelia Schoonheidszeep (32 cent) verkiezen? Profiteer dan dezer dagen nog gauw méé van het tijdelijk aanbod: TWEE stukken voor 50 cent! En vergeet vooral niet de echte Merk- zeep voor de extra lage prijs, de onver pakte Bloemenzeep, fris en schuimend, slechts 20 ct per stuk. Let op, dat U de echte Castelia ontvangt en geen imitaties! (Advertentie Ing. Med.) De nieuwe, onverpakte Bloemenzeep, met heerlijke rozengeur, in vier deli cate tinten, is de kroon op het werk van Castelia Om iedere vrouw in Neder land in staat te stellen haar huid jeugdig 46. De hond van meneer Pipjes heette Henkie. Het was een braaf dier met een lang niet domme oogopslag. Als het er op aan kwam, zag hij er snuggerder uit dan zijn baas. Meneer Bikkebakker en Jimmy namen hem mee naar diens huis en daar liet Jimmy hem aan het stompje potlood ruiken ctrn' h—muffe1'1" het voorwerp mei grote interesse. Zodra hij er een neus- vol van heeft opgesnoven, had meneer Pipjes gezegd, moet je ZOEK tegen hem roepen en zorg dan, dat je zijn ketting goed vast hebt, want meestal krijgt hij dan een verschrikkelijke haast. Nu dat kwam precies uit, want Jimmy had het woord ZOEK nauwelijks over zijn lippen of daar ging Henkie er al tussen uit. De matjes in het huis vlogen in het rond en Jimmy had de grootste moeite Henkie bij te benen. De hond ontwikkelde een snel heid, welke een hazewind niet zou mis staan. Jimmy draafde er zo goed moge lijk achteraan, maar meneer Bikkebak ker liet het, toen hij steken in zijn zij kreeg, spoedig achterwege. Tot Jimmy's geluk stopte Henkie nu en dan een kort ogenblik teneinde even naar het goedu spoor te zoeken, maar als hij dat weer te pakken had, dan was er geen houden aan. Opschieten deden zij wel en voor dat Jimmy het wist bleef Henkie luid blaffend en vreselijk met zijn staart kwispelend voor een deur van een wo ning in een kleine zijstraat staan. Jim my keek naar het naambordje.. „Wil lem Dreun", bromde hij. „Dat is dan zeker het broertje van onze trainer.." Een 86-jarige wielrijder stak op de Heerenweg hoek Stationsweg plotse ling de rijweg over, waardoor hij door een hem achteropkomende personen auto werd aangereden. De man werd per brancard met lichte verwondin gen huiswaarts gevoerd. AUTOBESTUURDER WAS ONVOORZICHTIG Op de Kennemerstraatweg, tegen over het kermisterrein, opgnde de be stuurder van een personenauto plotse ling het rechter portier, met het ge volg dat een twintigjarig meisje, dat juist per fiets passeerde, tegen de grond werd geworpen. Zij kwam met de schrik vrij. De politie maakte proces-verbaal op. BOTSING ZONDER ERNSTIGE GEVOLGEN Een uit de Stationsweg komende personenauto verleende geen voorrang aan een op de Kennemerstraatweg naderende auto, tengevolge waarvan beide voertuigen met elkaar in botsing kwamen. Er ontstond lichte materiele schade. Mej. L. Hommes te Heiloo slaagde voor het Practijk-examen Engelse Handelscorrespondentie van de Ned. Associatie voor Practijkexamens De veiling „De Tuinbouw" alhier zal worden uitgebreid door de bouw van een nieuwe fustloods, waarvan vorige week de aanbesteding heeft plaats gehad. Laag ste inschrijver was J. Opdam te Heiloo met f 38.749,hoogste J. Henselmans te Limmen met f 49.500,—. Bij deze bedra gen zijn de dakbedekking en de ijzercon structie niet inbegrepen. De uitvoering van het werk is ahn de laagste inschrij ver gegund. (Ongecorrigeerd) In de eerste klasse van de 520ste Staatsloterij is een prijs van f 25.000.-' gevallen op lot no. 3849.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2