Stad en omgeving B. W.G. LIENESCH BONTMANTELS D.A.W. liet zich niet imponeren door ruwspelend D.W.T. Zwemwater in zomerbad zuiverder dan drinkwater Voor middenstandsdiploma slaagden 45 cursisten Victor Hens, temperamentvol musicus uit België Niet doen Twintig Zwitserse organisten beluisterden orgelconcert De 4-3zege volkomen verdiend VOOR OCTOBER KRIJGEN KLEUTERS ER TWEE SCHOLEN BIJ Scheidsrechter trad onvoldoende op Opmerkelijk succes met „waterval" AGENDA: IN OOST EN WEST RECORD PERCENTAGE LANGESTRAAT 41-43-45 ALKMAAR CONCERT IN DE GROTE KERK Nederland:,, Waar hemel en aardeelkaar raken „Catch as catch can" in het Zomerbad jy;>3 "Een mooie bak water", vinden de vakmensen, die de laatste weken een kijkje zijn komen nemen in het Zomerbad. Er was een speciale reden, waarom van verschillende baden in de omtrek het technisch en toeziend personeel een retourtje naar Alkmaar heeft genomen. Men is er hier na veel experimenteren in geslaagd een glashelder bassin te krijgen. Zó helder, dat men, op de rand staande, ieder steentje in de bodem kan zien. De reden waarom die badmensen steeds maar weer zoeken naar een heldere bak water ligt niet alleen in het propagandistische vlak. Natuurlijk is het prettig de zwemmers in een fris bad te kunnen laten duiken, maar belangrijker is de hygiënische achtergrond, de strijd tegen de bacteriën die steeds weer moeten worden teruggedrongen en waarvoor allerlei methoden al zijn uitgedacht. Eeze strijd is in Alkmaar een eclatante overwinning voor de Mens geworden. In het Zomerbad heeft men het aantal bacteriën per kubieke centimeter zwemwater tot 15 weten terug te brengen. Dit getal zegt waarschijnlijk meer als men weet, dat er in een kubieke centimeter drinkwater, dat uit de kraan komt, gemiddeld 20 bacteriën voorkomen. Het is dus logisch, dat het personeel van andere zwembaden wel eens pools hoogte wil nemen hoe men dat hier heeft klaar gespeeld. En toch is er niets bijzonders aan de hand en neeft bad meester C. Torenvlied sle-hts een sim pele installatie laten bouwen, die in het geheel geen omwenteling betekent, om dat het systeem al jarenlang in de practijk wordt toegepast. Allleen de meeste zwembaden zijn er tot nu toe van verstoken gebleven. De meeste baden passen alleen een cheimsche reiniging van het water toe en dat was ook in Alkmaar het geval. Het veront reinigde water werd uit het bassin ge pompt naar de filterbak, waar het door enkele lagen zand en kiezel weêr in de toevoerleiding zakte om vermengd met een aantal grammen chloor schoon en wel in het bassin terug te komen. Het was goed water. Daarvan getuigen de rapporten van het laboratorium van dr Meerburg en Ligthart te Bussum, maar toch schonk het badmeester Torenvlied geen voldoening. Het liet hem niet met rust, dat het water niet glashelder was te krijgen en dat er toch altijd nog een bruine ijzer houdende aanslag op de rand van het bad kwam. Urenlang heeft hij boven de filterbak gestaan, waar het water uit het bassin terecht kwam om gezuiverd te worden. Het viel hem daarbij op, dat het water eigenlijk in het geheel niet aan de lucht werd blootgesteld en op deze gedachte werkte hij zijn nieuwe plannetje uit. Hij herinnerde zich de „paddestoelen" bij de pompstations van de PWN en hoewel de technici hem verzekerden, dat het geen enkel effect zou hebben als hij het bassinwater, voordat het in de filter kwam, aan de lucht en het zonlicht zou blootstellen meende hij niettemin zijn idee te moe ten doorzetten. De heer Torenvlied redeneerde, dat men van lucht en licht niet gauw genoeg kan hebben en hij liet boven de filterbak in installatie bouwen, die deze twee elementen in ruime hoeveelheden aan het water zou kunnen toevoegen. Het ongezuiver de water komt nu boven de filter bak in een goot, waaruit het in fijne straaltjes in de bak verdwijnt. Het is eigenlijk een soort waterval. Doordat het water op tientallen plaatsen wordt gebroken kan het de zuurstof in on beperkte hoeveelheden opnemen. Na de gebruikelijke zuivering en de toe voeging van een tikkeltje chloor komt het in het bassin, dezelfde weg, die het al die jaren door is gegaan. Het ver schil is echter, dat de zwemmers in een volmaakt hygiënisch bad kunnen dui ken. Wat dit betekent beseft men eerst goed als men nagaat, dat er op warme dagen per dag zeker duizend volwasse nen en kinderen in het zomerbad ver frissing zoeken. Het zuiveringsproces van het water moet dus grondig gebeu ren en de insiders weten hoe moeilijk dit is. Door de nieuwe methode is het EXAMENTIJD Voor het practiik-examen Duitse Handelscorrespondentie slaagden de dames M. E. van der Laan en H. M. van Rosmalen, beiden te Alkmaar. Op de tweede dag van de mid denstandsexamens. welke in het Park hotel te Hoorn zijn gehouden, slaagde onze stadgenoot P. C. Mantel. Op de eerste dag van de midden standsexamens te Schagen werden 81 candidaten geëxamineerd; 63 behaal den het diploma w.o. uit onze omge ving: A. P. Bakkum, mej. C. A. Heusy en mej. J. M. Klijn te Alkmaar; P. Bruin te Heiloo; mej. G. Glas, mej. J. M. de Groot, mej. N. de Groot, mej T. Kloosterboer en J. G. Kostelijk te Broek op Langendijk: J. Hakof te Groet; H. Kamp te Zuidscharwoude. mogelijk geworden veel minder chloor aan het water toe te voegen maar het eigenaardige verschijnsel doet zich voor, dat sommige baders er over klagen, dat de chloor in het water nu veel duidelijker merkbaar is. Hoe dat komt is een nieuw vraagstuk, waarover badmeester Torenvlied thans doktert. WOENSDAG. VICTORIA THEATER. 2.30 en 8 u.: Verdorven jeugd (18 jr.). HARMO NIE THEATER. 2.30 .en 8 u.: Robin Hood (a.l.)CINEMA AMERICAIN. 2.30 en 8 u.: De vloot op stelten (a.l.). - P.EX THEATER. 2.30 en 8 u.; Some- bodv loves me (a.l.). WAPEN VAN HEEMSKERK, 10 u.: West-Friezendag. BERGEN. Rustende Jager. 8 30 u.: Zij was 17 jaar (18 jaar). OPEN LUCHTTHEATER, 8.15 u.: Joop de Knegt e.a. DONDERDAG. VICTORIA THEATER, 8 uur Lach en vergeet (a.l.). HARMONIE THEATER, 8 uur; Robin Hood (al.l.) CINEMA AMERICAIN, 8 uur: De vloot op stelten (a.l.). REX THEA TER, 2.30 en 8 uur: Somebody loves me (al.). GULDEN VLIES. 2 uur: Antonini. jeugdmiddag. BERGEN. Rustende Jager, 7 en 9.30 uur: Limelight (a.l.). DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend Apo theek Wanna. Ritsevoort 5. Hoog water te Bergen aan Zee. Woensdag Donderdag Woensdag Donderdag 17.35 6.04 18.18 6.47 Te Camperduin, hoog laag 17.40 6.09 11.40 0.09 18.23 6.52 12.23 0.32 Hoe druk het soms in het Zomerbad kan zijn laat deze foto zien, die het „pierenbadje" in beeld brengt en een klein hoekje van het grote bassin. Op zo'n dag is de verontreiniging van het water groot en dat men het des ondanks glashelder en volkomen hygiënisch weet te houden is het resultaat van jarenlang experimenteren. Het aantal kleuterscholen voor Al gemeen Voorbereidend Lager Onder wijs zal binnenkort met twee worden uitgebreid, zodat dit najaar de ver eniging ..Allcm. Fröbelschool" vijf kleuterscholen onder haar beheer zal hebben. De nieuwe schooltjes zijn ge legen aan de rand van de stad, waar vele jonge gezinnen wonen. Het ene aan het Zeglis, in die wijk bekend staand als „De Koepel", is een keurig gebouwtje, dat aan minstens 135 kleuters onderdak kan geven. Het andere zal voorlopig gevestigd worden in het houten gebouw a. d. Ruysdael- kade, waarin voorheen de R.Tuin- bouwwinterschool was ondergebracht. Dit gebouw is niet zo schitterend, doch het betreft daar ook slechts een voorlopige huisvesting en de Dienst van Openb. Werken heeft opdracht ont vangen alles voor de ontvangst van de kleintjes in orde te maken. Daar deze school zes klassen telt en ook de R.K. kleuters in die stadswijk behoefte hebben aan een schooltje, zullen de beide richtingen in hetzelfde gebouw worden ondergebracht en zusterlijk de lokalen delen, totdat beider wen sen in vervulling zijn gegaan en ieder een eigen modern schoolgebouw zal krijgen. Volgers het van het Gemeen tebestuur ontvangen bericht staat het evenwel nog niet precies vast, wan neer deze schooltjes gereed zullen zijn. Wel kunnen de ouders er ver zekerd van zijn, dat zowel de kleuter- „Wijsheid is meer dan wetenschap. De wetenschap houdt volgens Augusti- nus op waar de mens sterft. De wijs heid daarentegen brengt hem naar zijn uiteindelijke levensdoel." Deze woorden, die aan duidelijkheid niets te wensen over lieten sprak pater Deppema gisteravond toen hij aan een aantal geslaagden voor het mid denstandsexamen in het Gulden Vlies het diploma uitreikte en de candidaten voorts aanmaande om naast de weten schap waarvan het behaalde getuig schrift een symbool was, zich te ont wikkelen tot mensen die ook begrip hebben en tonen kunnen wat zij met het geleerde moeten aanvangen. Het was de heer J. H. F. Oortmeyer, voorzitter van de Katholieke Midden stands Handelsschool, die de aanwezi gen hartelijk welkom heette en er zijn voldoening over uitsprak dat dit jaar een record-aantal candidaten voor het middenstandsdiploma geslaagd was. Het percentage geslaagden bedroeg dit jaar 87 procent, hetgeen naast het lmdsgemiddelde van ongeveer 51 pro cent wel zeer gunstig afsteekt. Uit Alkmaar en omgevinp slaagden de volgende leerlingen: A. Abbo, H. Bakker, P. de Boer, J. Bos, J. Bruyn, J. Busker, G. Dingjan, J. Dingjan, C. Endel, C. Galesloot, J. de Graaf, L. Groot, M. de Groot, M. Heeger, G. Huybers, J. Huy- bers, W. Kapteyn, J. Knol, A. Koel man, C. de Koning, C. Leek, G. Leek, M. Meiman-Oud, W. Obdam, J. Olden burg, Y. Oldenburg, A. Pijnappel, W. v. Roon, P. Spruyt, J. Stierp, G. Sün- der, B. Ursum, W. Vis, J. Vredenburg, F. de Vries, C. Warmer, H. v. .Wees, J. Willemse, E. Wouters. Geslaagd voor Engels Voor het Basisexamen van de Ne derlandse Vereniging van Leraren in de Engelse taal „Britannia" te 's-Gravenhage zijn geslaagd de heren E. Bijl, Cl. Dekker, F. van Donselaar,, J. Nieuwland en J. D. A. Sik. Voorts de dames Joh. C. Boom, Joh. F. Koch, M. G. Los. A. Torenbeek en A. F. L. de Wilde—Nijssen, allen wonende te Alkmaar. Uit Heerhugowaard slaag den de dames Joh. de Boer, A. de Boer, Th. de Boer en Corn. M. Stroo- per, uit Heiloo mej. M. W. M. Tromp en uit Hensbroek mej. W. Visser. school' aan het Zeglis als die aan do Ruysdaelkade vóór October a.s. haar poorten voor de schare der kleinen zal openen. r~ ZOMERPRIJZEN (Advertentie Ing. Med.) De belangstelling voor het orgelconcert van de Antwerpenaar Victor Hens, dat gisteravond in de Grote kerk werd gegeven, kan lang niet onbevredigend genoemd worden. Dat hebben we wel eens minder meegemaakt. De concert- gever deed zich onmiddellijk kennen als een temperamentvol musicus die de grote-lijn van een stuk voortdurend vasthoudt maar er gaarne een brillant effect aan geeft. Victor Hens begon met één van de schoonste orgelwerken die de Franse orgelkunst uit de 18e eeuw heeft opgeleverd, namelijk de Suite du l'er ton van Clérembault. deze kunstenaar nog eens op het grote orgel in deze kerk te horen spelen. De toenemende belangstelling voor deze uitnemend verzorgde zomer-avond con certen wettigt de veronderstelling dat de belangstelling voor de kunst van het orgelspel geleidelijk aan in brode kring zal doorwerken. Zo zullen ook eenmaal het Orgel en zijn bespelers in onze stad een waardige plaats gaan in Deze suite is uitermate geschikt om de dispositie van een instrument te manifesteren. De kunst van het registreren speelt hierbij een grote rol. De organist bleek ook op dit punt bepaald Frans ge oriënteerd te zijn. Onder andere maakte hij een rijkelijk gebruik van de tongwerken." Hierdoor werden bij voorbeeld de stemmen in de fuga van deze suite wel eens wat al te zeer ver sluierd. Een Koraal-bewerking van Buxte- hude „over Vater unser im Himmel- reich" werd zeer muzikaal gespeeld. Hierop volgde een ontegenzeggelijk virtuoos uitgevoerde Fantasia van J. S. Bach. De noviteit van deze avond was zeker wel de fijnzinnige Sonatine van Söderholm een stuk boeiende en oor spronkelijke orgelmuziek. Ook speelde Hens een werk van onze landgenoot Albert de Klerk een „Ricer- care", waarin nogal sterk harmonissche spanningen voorkomen. De organist be sloot zijn recital met een Sinfonia uit de Cantate no 29 van Bach. Hoewel wij hierin meer de speler van professie konden bewonderen, kreeg het werk niet zijn volledig effect, omdat de or kest-partij natuurlijk achterwege moest blijven. Wanneer de registratie minder zwaar was geweest, zou het passage- werk er zeker nog doorzichtiger van zijn geworden. Victor Hens is er overigens uitstekend in geslaafd in een betrekkelijk kort bestek, grote verscheidenheid te bie den. Het goed samenstellen van een programma js een kunst op zichzelf waarvoor een artistiek inzicht. Waar over Hens inderdaad bleek te beschik ken, vereist is. De concert-gever heeft zijn aandachtig publiek in spanning ge houden en veel schone muzikale her inneringen achtergelaten. Wij hopen We zijn dol op vreemdelingen. Er kunr.en er niet teveel komen en 6» enige moeilijkheid is, dat we nog niet precies weten hoe we de drommen vast kunnen houden als de laatste kaas is gewogen en de kaasdrager» naar huis gaan. Dat is een punt, dat ons nog steeds niet met rust laat. maar zolang hiervoor nog geen oplossing is l wonden kunnen we slechts een vrien delijk gezicht zetten en onze stad zo voordelig mogelijk aan de bezoekers presenteren. En dat zou best lukken als er maar geen Alkmaarse jeugd be stond. Een bepaald soort jongeren wel te verstaan, dat er een zeker vermaak in schept over de brugleuningen te hangen in afwachting van de rond vaartbootjes. Als die met hun vrolijk geklede vacantiegangers onder de brug door schuiven komen deze trage kna pen plotseling hevig in actie. Ze we ten niet hoe snel ze hun speeksel in de boot moeten laten vallen en als de productie wat te wensen overlaat nemen ze hun toevlucht tot stenen. Van verschillende kanten hebben ons hierover klachten bereikt en het dunkt ons goed de ouderen op dit misselijke en lafhartige gedoe te wij zen, zodat zij deze jeugd eventueel in hun verfoeilijke handelingen kunnen beletten. Deze daden stemmen toch waarachtig niet overeen met een stad, die al haar moeite doet de vreemde lingen te trekken. En voor de bezoe kers, die in de speciale trein met stukjes kaas zijn verrast moet het een nemen in het stedelijk muziekleven dat hevige teleurstelling zijn als ze een uur aanspraak mag maken op het praedi- tje later op het hoofd worden ge- caat „Muzikale standing". spuwd. W. SCHREURS I Dat moet snel veranderen. Terwijl Victor Hens gisteravond in de Grote Kerk het orgel bespeelde, be vond zich onder zijn gehoor een groep van twintig Zwitserse organisten uit Bern, die met critische oren maar met veel voldoening luisterden naar wat deze organist op zijn programma had staan. Als fijnproevers hadden zij al gauw door, dat hier een orgel met buiten gewone kwaliteiten bespeeld werd door een concertant, die naast de wer ken van oude en nieuwe meesters, niet in de laatste plaats zijn toehoorders wilde tonen waartoe dit beroemde orgel als technisch instrument In staat was. Algemeen was men van oordeel, dat het orgel „ausgezeichnet" was- en dat de concertant zijn werken zeer doorzichtig gespeeld had. Wel vonden zij het dubieus, dat Victor Hens het laatste nummer van VOORDAT gisteravond in het Zomerbad de waterpolowedstrijd DAW DWT een aanvang nam, hadden beide ploegen nog een kans op de titel. De verliezer zou echter kansloos zijn om DWR te kunnen benaderen, en het laat zich begrijpen dat de paar honderd toeschouwers zich op een spannende tvedgtrijd voorbereidden. Dat deden wij ook, maar nooit had den tvij kunnen vermoeden dat DWT, met name de gebroeders Rozen krans, zich ten koste van alles van de punten wilde verzekeren. Nog niet zo heel lang geleden zijn de waterpoloreglementen op de helling geno men. Het spel werd te hard en'men nam maatregelen om daarin veran dering te brengen. Wij vonden dat destijds een gelukkig besluit omdat wij wel enige ervaring hadden op het gebied van waterpologevechten. De gebroeders Rozenkrans hadden blijkbaar nog nooit van de veranderin gen in de spelregels kennis genomen, en ivij kregen zelfs de indruk dat zij lak hadden aan alle spelregels, zelfs aan de normen die men in het maatschappelijk verkeer ten opzichte van zijn medemensen in acht neemt. Zij vochten met handen en benen' armen en voeten. Te laat greep de scheidsrechter in. Eerst in de laatste minuten werden de heren Ro zenkrans naar de kant verwezen, maar toen zat Klaas van der Pol reeds, murw getrapt, op de rand van het bassin naar adem te snakken. Alleen al door het optreden van de Rozenkransen ivas de 43 overwinning van DAW volkomen verdiend. JAE BELANGSTELLING voor water- polowedstrijden is na het Olym pisch tornooi te Helsinki met spron gen vooruit gegaan. Over enkele we ken zal die belangstelling nog groter worden daar de KNZB het tornooi om de Trofeo Italia mag organiseren. Waterpolo verdient die belangstelling want het is als kijkspel een aantrek kelijke en enerverende sport. Wed strijden zoals wij gisteravond hebben aanschouwd dragen echter niet bij tot de populariteit. Zeker, waterpolo is nu eenmaal een harde sport. Er is ook niets tegen dat zo af en toe een stevig robbertje wordt uitgevochten, maar de opvattingen van de gebroeders Rozen krans in het water en hun broer, die in het bestuur van de DWT de motor is en zich niet ontzag de Haarlem mers tot nog grotere „activiteit" te prikkelen, zijn niet de onze. LIET ZAG er aanvankelijk naar uit dat het een aantrekkelijke wed strijd zou worden. Er werd snel ge zwommen, goed geplaatsten er werd niet harder gespeeld dan in wa- terpolowedstrijden te doen gebruike lijk is. Voor weinige minuten overi gens, want toen Hans van der Horst met een juweel van een doelpunt DAW na twee minuten aan de leiding had geholpen en hij kort daarop van een onbewaakt ogenblik gebruik maakte om de voorsprong te vergroten, ging DWT andere dan toelaatbare middelen hanteren om te proberen de punten te redden. Hoewel het water glashelder was, bleek spoedig even glashelder dat de scheidsrechter hiertegen niet was opgewassen. Hij deed wat water in de wijn, stond overtredingen toe die ingevolge de nieuwe spelregels als hoofdfouten worden gekwalificeerd en de gebroeders Rozenkrans kregen daarmee de lengte, die men spelers van een dergelijke mentaliteit niet kan toestaan. Tegen het eerste doel punt van Tom Rozenkrans hebben wij overigens geen enkele bemerking. Het werd gescoord na een zeer handige combinatie metKlaas van der Pol. Rozenkrans mocht namelijk voor het doel van Van Straaten een vrije bal nemen. Geen één van zijn medespelers lag echter vrij en toen plaatste hij de bal maar op het hoofd van Van der Pol, kreeg de bal terug en Van Straa ten werd kansloos verslagen. André Slikker had dat lesje van een combi natie uit 'n vrije worp met 'n tegenstan der snel geleerd. Hij paste hetzelfde kunstje toe op het hoofd van de ande re Rozenkrans, kreeg de bal vrij, plaatste naar Hans van der Horst die in betere positie lag en' de goalgetter van DAW droeg er zorg voor dat de Alkmaarders de rust in konden gaan met een 3-1 voorsprong. CPOEDIG na de hervatting werd Klaas van der Pol, toen de bal in geen velden of wegen was te beken nen, op een grove manier door Tom Rozenkrans genomen. Van der Pol, die zich reeds menige onheuse behande ling had laten welgevallen, attaqueer de daarop te fel toen de bal op Rozen krans werd geplaatst met het gevolg dat hij naar de kant werd gewezen. Strafworp voor DWT en een fractie van een seconde later was de stand 3-2. Meteen mocht Van der Pol weer in het water terug keren. DAW, op kooktemperatuur gebracht door de spelopvattingen van DWT, lanceerde daarop een aanval zo fel en afgeme» ten dat twee tellen later de voorsprong werd vergroot. De gasten, men zal zulke gasten in huis hebben, gooiden er nog een schepje bovenop daar het einde naderde en alleen een nood sprong hun aan een overwinning zou kunnen helpen. Inmiddels begon het reeds duister te worden. Het werd voor de scheidsrechter toen wel zeer moeilijk om aldoor juiste beslissingen te nemen en wij duiden het hem dan ook niet euvel dat hij, toen Rozen krans de kracht van zijn benen op de buik van Van der Pol probeerde, bei de spelers uit het water stuurde. Voor DAW werd het precair toen DWT uit de verwarde situatie die daarvan het gevolg was, de stand op 4-3 bracht. De laatste minuten van dit harde water- pologêvecht ontaardden tenslotte in catch as catch aan, grijpen wat er te grijpen valt. De opvattingen van Tom Rozenkrans werden tenslotte gestraft met verwijdering uit het water. DAW zou dus numeriek in de meerderheid zijn geweest, ware het niet dat Klaas van der Pol als slachtoffer van Rozen krans, volkomen murw het water moest verlaten. De broer van Rozen krans vond dat nog niet voldoende. Tien tellen later zat hij ook op de kant toe te zien hoe het sterk gedecimeerde zeven' van DWT tenslotte met 4-3 werd verslagen. De Haarlemmers ver dienden niet beter. Bach, dat alleen voor orkest is ge schreven, als organist toch voor zijt) rekening had genomen. Het gezelschap maakt onder leiding van een Groningse gids een acht daagse reis door ons land, hetgeen voor velen van hen, als bewoners van een bergachtig land, een openbaring blijkt te zijn. „Het is bij ons iets ongekends, dat hemel en aarde elkaar raken",- zei de heer P. Röthlisberger, die penning meester van dit „Bernisch Organisten Verband" was en hij doelde hierbij op de wijde horizonten van onze polder- landschappen. „En dan jullie Hollandse wooneul- tuur; Al die grote ramen en schone huizen. Het is allemaal zo heel anders dan bij ons......"- Wat de Nederlandse kerken betreft zagen de Zwitserse gasten ook alles van de rooskleurige kant. Zij spraken hun bewondering uit over de uitste kende restauraties, die zij'tijdens hun bliksembezoek-hadden--gezien- en koes terden veel bewondering voor de prachtige staat, waarin de Neder landse orgels maar ook de moderne instrumenten zich heden ten dage nog bevinden. „Holland is een prachtig land", zei den ze „maar één ding is bepaald ge weldig; En dat is dat je hier over laden wordt met eten van de'méést uitgezochte soorten." Een licht fronsje schampje langs ons voorhoofd. Wij krijgen nu een maal niet iedere dag kreeft èn ka viaar voorgeschoteld. Niettemin hopen wij van harte dat het onze Zwitsgrsè gasten wèl moge bekomen. MOTORFIETS REED OVER JONGEN HEEN Gistermiddag omstreeks 12 uur trachtte een 12-jarige jongen die vanaf de Bierkade over de vlotbrug fietste uit te wijken voor een achter hem ko mende motorfiets en personenauto. Daar hij dit probeerde toen hij zich reeds op de oprit van de brug naar de vaste wal bevond gleed hii uit, waar door de motorrijder, die onmogelijk meer kon remmen over hem heen reed- Nadat door een arts eerste hulp was verleend werd de jongen naar zijn hui' overgebracht. Literatuurprijs voor Har Scheepens De prijs voor literatuur, die de Si- meente Hilvarenbeek ter beschikkinf heeft gesteld voor de beste in 1952 e' publiceerde roman is ten deel gevalle' aan onze plaatsgenoot Har Scheep®' voor zijn roman „De haan kraait te' derde male". Politie gaf brandweer geen kans Het gecombineerde elftal van de Ss' meentepolitie. dat gisteren tegen de brandweer in. het veld kwam heeft <je spuitgasten in een geanimeerde wed- strijd de loef afgestoken. Het werd S-" voor de politiemannen. De brandweer kwam er ditmaal niet aan te pas. Burgerlijke Stand Geboren Nicolaas J., z. van Laan en M. Velseboer. Johannes, z. cn Alida, d. van D. Korter en A. E. Hoek- meijer. Overleden: Willem V Visser. 3» jaar, gehuwd met G. Neeskens. Volksdansen op de Stenenbrug Vrijdagmiddag om 1 uui zu",e." Finse en Duitse volksdansgroepen. een trip maken door Nederland, -eiu® demonstraties geven op de Stenenbrug- K.I.-VOORKEÜRING Vanochtend werden op het vWaa'gpJp 180 koeien van de K.I.-verepiging ..AJJJ maar en Omstreken" gekeurd - voor o{ L.T.M.-Herfstkeurmg, die dit jaar in Hoï?r zal worden gehouden. De dieren, die alle door kunstmatig inseminatie zijn verkregen, werdén achttallen beoordeeld, terwijl daarnps individuele prijzen werden toegekend* Door de Proyinciale Bond werden dieren nogmaals overgekeurd.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2