4 DAAGSE CONFECTIE-VERKOOP Oud Pjtêtr Jongensstad heeft vat op ongeorganiseerde jengd de Stad en omgeving PvdA verwerpt voorstel van KVP, Prot.-Chr. en VVD korting Zes-jarige knaap ontdekte de brand in een hooiberg Burgemeester Jansen heeft er stevig de wind onder Excursi Felle strijd om wethouderszetels Socialistische fractie wijst één zetel af Poging om oude coalitie te verbreken Jongensstad AGENDA: Derde kaasconcert Woningverdriet aan de Boezemsingel Dirk Meurs werd ten grave gedragen BURGERLIJKE STAND Tot besluit van onze Opruiming verkopen wij thans gedurende 4 dagen, op Vrijdag, Zaterdag, Maandag en Dinsdag a.s. al onze HEREN-COSTUMES DAMES-MANTELS MANTEL-COSTUUMS met PROFITEER VAN DEZE UNIEKE GELEGENHEID Brandweer behoefde geen dienst te doen Lichting 1954 opgeroepen Stad heeft helaas geen permanent karakter Oud spoorman plotseling overleden FIETSER KNEEP ER TUSSEN UIT PAARD TE WATER Wielrijdster reed tegen personenauto Vele acti De Rijj BURGERLIJKl DONDERDAG 30 JULI 1953 De eerste poging om te komen tot een verdeling van de vier te bezet ten wethouderszetels in onze gemeente is mislukt. Een voorstel van de KVP, de Prot.-Christelijke fractie en de V\'D om een college te for meren, bestaande uit twee KVP-wethouders, een PvdA-wethouder en een wethouder aan te wijzen door een van de andere partijen, is gister avond door de fractie van de PvdA verworpen. Reeds terstond na de gemeenteraads verkiezingen bleek uit verschillende uitlatingen van de zijde der KVP en de gecombineerde AR-CHU-fractie, dat men zou trachten een andere coalitie in het gemeente-bestuur te vormen. De KVP toonde zich openlijk teleur gesteld over de, naar zij beweerde, ge- ffinge samenwerking met de PvdA., die zich niet aan de afspraken zou hebben gehouden en de vertegenwoordigers van de Anti-Revolutionaire Partij en de Chr. Historische Unie voelden er piles voor het „Rooms-Rode" blok te doorbreken. Het was dus te verwach ten, dat de samenstelling van het col lege van B. en W. niet zo gemakkeliiic zou gaan en dat er heel wat geconfe reerd zou worden moeten worden voor dat de verschillende belanghebbende partijen tot overeenstemming zouden zijn gekomen. De laatste weken hebben bewezen, dat dit vermoeden juist was. Binnenskamers heeft een grote politie ke activiteit geheerst. In plaats van contact op te nemen met haar oude partner de PvdA wendde de KVP zich tot de Prot.-Christelijke fractie en de WD. Uit de besprekingen, welke tus sen deze groeperingen zijn gevoerd, is tenslotte een voorstel geresulteerd, dat inhoudt een samenstelling van een col lege, bestaande uit twee KVP-wethou ders. een PvdA-wethouder en een wet houder van de andere partijen. Het stond als een paal boven water, dat dit plan bij de PvdA, die evenals de KVP bij de jongste gemeenteraads verkiezingen tien zetels in de gemeen teraad verkreeg, weinig enthousiasme zou verwekken. Dit is inderdaad het geval geweest. Gisteravond is de frac tie van de PdvA in vergadering bijeen geweest en heeft het besluit genomen, dat zij niet op het voorstel zal ingaan. Op grond van de verkiezingsuitslag acht de PvdA zich evenals de KVP ge rechtigd aanspraak te maken op twee wethouderszetels. De PvdA zal zich thans, aldus deelde de fractievoorzitter, de heer A. Sietsma ons desgevraagd .mede, voorlopig afzijdig houden. Zij zal niet met tegenvoorstellen komen, maar eerst nieuwe suggesties afwach ten. Wij hebben verschillende vooraan staande figuren uit de fracties van de KVP, de Prot. Chr. partijen en de WD gevraagd naar hun commentaar op de beslissing van de P.v.d.A. Daar uiteraard nog geen nader overleg tus sen deze partijen heeft kunnen plaats jeugd van de Buitenkant gaat kamperen Vijf-en-zestig kinderen van de buurt vereniging „De Buitenkant" gaan Zater dag naar 't Woud om daar één week te kamperen in een landbouwschuur. De buurtvereniging heeft sinds 1947 ieder jaar zo'n kampeerweek georgani seerd. De jeugd is al naar Texel geweest, naar Egmond, Schoorl en Bakkum en nu heeft men de prachtige omgeving van 't V/oud uitgezocht. jongen uit vlet gevallen Een negen-jarige jongen, die gister middag om kwart vóór drie op de vletten in het Verdronkenoord speel de, verloor daarbij zijn evenwicht en tjompte in het water. Door een onbe kend gebleven voorbijganger is hij weer op het droge gebracht. Toen 'k op zoek naar Jongensstad [was, Vond ik dra het goede spoor, Want een roffelend gehamer Trof van verre reeds mijn oor. 't Leek of alle timmerlieden Uit de stad waren present, En twee vlugge knapen werkten Boven in de circustent. Nu, ik kan heel goed begrijpen Dat de jeugd zich daar vermaakt En dat Jongensstadpolitie Voor z'n eigen veste waakt. Wie er binnen denkt te dringen Wordt buiten de poort gezet, Want dit is hun stad geworden Van ontspanning en van pret. 'k Zag de burgemeester lopen Met de keten om zijn hals. 'n Burgervader voor zijn jongens, Maar voor vreemden lang niet [mals. 'k Zag sigarenwinkels, huizen, 'k Zag de brandweer, V.V.V. Een drogisterij, het raadhuis En zowaar ook. een café Werkelijk, dit is ontspanning Van de allerbeste soort. Hier kan men ravotten, klimmen En voetballen ongestoord. Moeder hoeft niet bang te wezen Dat haar kroost iets overkomt En de jeugd hoeft niet te vrezen Dat er op haar wordt gebromd. De heer Speur en medewerkers Hebben recht op alle lof. Want wat zij doen voor die knapen Is, zoals de jeugd zegt: „Tof!" 'k Wens de jongens die er komen, En dat zijn er heel, heel wat, Onvergetelijke dagen In hun eigen Jongensstad'. JABSON. vinden, is er nog geen sprake van verdere besluiten. Zowel mr A. J. M. Leesberg (KVP), als de heren H. W. Holsmuller (VVD) en G. H. Hoytink (Prot. Chr.) wens ten zich vooralsnog van commentaar te onthouden. DONDERDAG Victoria-theater, 8 u.: Lach en ver geet (a.l.) Harmonie-theater, 8 u.: Robin Hoood (a.l.) Cinema Ameri- cain, 8 u.: De vloot op stelten (a.l.). Rex-theater, 2.30 - 8 u.: Somebody loves me (a.l.) Gulden Vlies, 2 u.: Antonini, jeugdmiddag. BERGEN, Rustende Jager, 7 - 9.30 u.: Limelight (a.l.). VRIJDAG Rex-theater, 2.30 - 8 u.: De rode Pim pernel (14 jr) Victoria-theater, 8 u.: Hakim (14 jr.) Harmonie-theater, 8 u.: De held zonder geld (a.l.) Cine ma Americain, 8 u.: Tijgerhaai (14 jr.) Grote Kerk: 11.25 en 12.15: Kaas concerten. BERGEN, Rustende Jager, 2.30 - 8.30 u.: Een koningin wordt gekroond (al.). HEILOO: Raadhuis, 8 u.: Raadsver gadering. DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna, Ritsevoort 5. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 18.18 6.47 Vrijdag 19.02 7.28 HOOG WATER TE CAMPERDUIN hoog laag Donderdag 18.23 - 6.52 12.23 - 0.32 Vrijdag 19.07 - 7.33 13.07 - 1.33 A 1 Er was nog niet. veel te zien in Jongensstad, toen de fotograaf binnen stapte om een plaatje te schieten. Zoals ge ziet is de opbouw nog in volle gang.' Op het derde kaasconcert, dat mor gen om 11.15 cn 12.15 uur in de Grote kerk zal worden gegeven ten behoeve van de bezoekers aan de Kaasmarkt zal Cor Kee (de vader van Piet Kee) als gastorganist optreden. Hij speelt op het kerkorgel werkjes van 16de en od het kerkorgel werkjes van 16 en 17de eeuwse componisten. Het pro gramma wordt besloten met een jeugd- compositie van de heer Kee, zijn va riaties op „Merck toch hoe sterek", die zeer populair zijn géworden. Een woningverdriet dat weer eens duidelijk aantoont hoe groot de moei lijkheden rondom het huisvestingpro- bieem zijn kwam gistermiddag tot uiting, toen mevrouw Mosk, die zon der toestemming het perceel Boezem singel 21 had betrokken met de sterke arm uit de woning werd verwijderd. De familie Mosk, die een woning toe gezegd heeft gekregen in de Scher- meerstraat, maar voorlopig nog bü fa milie in de Dijkgraafstraat woonde is gisternacht om half twee na een ruzie op straat gezet. Eenmaal met de blote hemel als dak boven hun hoofd betrokken zij met toestemming van de eigenaar, doch zon der toestemming van het Huisvesting- bureau het huis aan de Boezemsingel. Toen het echtpaar Mosk. waarvan de man trompetist bij de AVRO is, geen gevolg gaf aan de aanmaningen van de gemeente de woning te ontruimen verscheen de politie en een wagen van gemeentewerken op het toneel. Mevrouw Mosk die alleen thuis was stelde zich tegen de sterke arm, die de achterdeur forceerde heftig teweer én gaf een politieman enige slagen. Veel heeft dit natuurlijk niet gehol pen en het gezin verhuisde even later naar café Admiraal aan de Bierkade. Onder grote belangstelling is gister middag op de algemene begraafplaats de op zo tragische wijze door een mo torongeluk om het leven gekomen Dik Meurs ten grave gedragen. Het was de heer E. Meurs. een oom van de overledene, die enkele af scheidswoorden sprak. „Eenmaal worden wij allemaal opge roepen om voor Gods Altaar te ver schijnen" zeide hij. „Ditmaal is het on ze Dik geweest en wij hebben ons er ,bii neer te leggen Namens de collega's uit het magazijn van de Ringer's fabrieken sprak de heer D. Lamein het afscheidswoord. „Wii waren allen diep ontroerd, toen wij hoorden dat we hem zo plotseling moesten missen. Wij hebben hem niet zo lang gekend, maar steeds op pret tige wijze en in goede verstandhou ding met hem samengewerkt". Onder het spelen van een composi tie van Grieg werd de baar, gevolgd door de meer dan honderd belangstel-' lenden dé aula uitgedragen. Aan het graf dankte de heer E. Meurs voor de vele belangstelling en deelneming bij het overlijden van zijn neef betoond. Getrouwd Ernest Chapelier en Cornelia Spaargaren. Hendrik van der Ree en Johanna P. Oranje. t ALKMAAR LANGESTRAAT 16-18 (Advertentie Ing. Med.j Glunderend stond hij gisteravond bij de drie glimmend rode brandweer wagens die kort tevoren aan de Noor dervaart tot stilstand waren gebracht. Een parmantig kereltje, zes jaar oud, twee turven hoog, de pijpen van zijn blauwe miniatuur overall manhaftig in een paar zwarte laarsjes gestoken. La chend liet hij zich door de brandweer lieden door zijn blonde krullen strij ken en keek trots naar zijn vriendjes, die bewonderende blikken wierpen op Jurrie Smit, het knaapje, dat gisteren de boerderij van mevrouw de wed. F. Smit aan de Noordervaart 207 te Oudorp voor brand behoedde. Even vóór half zeven liep de kleine Jur, die enige boerderijen verder woont, over het erf van de hoeve van mevr. Smit en zag tot zijn schrik vlammen bij de •hooiberg. Hij riep zo luid als hij kon „brand" en waarschuwde de mannen, die in de nabijheid aan het werk wa ren. Toen deze met emmers water bij de hooiberg verschenen, hadden de vlammen de top van de mijt reeds be reikt. Desondanks slaagde men er met vereende krachten in het vuur te De burgemeester der gemeente Alk maar maakt bekend, dat alle oproepin gen voor Öe keüring van de lichting 1954 2ijn verzonden. De in 1934 geboren mannelijke per sonen, die in één der Nederlandse bevol kingsregisters zijn opgenomen of daarin hadden behoren te zijn opgenomen, en de oproeping voor de keuring of een bericht van niet-inschrijving nog niet hebben ontvangen, dienen zich vóór 1 Januari 1954 alsnog voor inschrijving voor de dienstplicht te melden ter gemeente-secre tarie, afdeling militaire zaken. In Alkmaar is een jongensstad gebouwd. Het is weliswaar niet zo opvallend en spectaculair in zijn werk gegaan als dat in de grote-mensenwereld het geval is, maar ze is er dan toch. Enigszins aan de rand van Alkmaar, naast het sportpark is daar gisteren op een intiem verscholen stukje grond een gemeenschap ontstaan, die aan drie maal tachtig jongens de gelegenheid zal geven zich als in een eigen stad thuis te gevoelen. Gistermiddag vond de verkiezing van het „stadsbestuur" plaats, iets dat zeer luidruchtig maar enigenlijk heel eenvoudig in zijn werk ging. De heer N. J. Speur van de Gemeentelijke afdeling Jeugdzaken stelde een paar jongens candidaat die door de „massa" gekozen mochten worden. De animo was zo groot, dat de heer Speur zich tegen de tientallen gegadigden voor de functies van burgemeester, commissaris en inspecteur van politie, nauwelijks meer verzetten kon en ten einde raad uitriep: „Maken jullie eens een beetje meer ruimte, ik kan me zelf nauwlijks meer zien... Ga weg jij, je zit zowat op mijn lip Tientallen kreten van teleurstelling sloegen de lucht in toen de adspirant- lzden van het stadsbestuur en de orde- bewaring er (niet zonder enige kennis van zaken) waren uitgehaald. Afgaand óp het lawaai dat door de jongens ge produceerd werd maakte de heer Speur vervolgens uit wie men voor de verschillende functies wilde heb ben. Na ongeveer vijf minuten was de hele verkiezing bekeken en kreeg Hans Jansen als teken van zijn bur germeesterswaardigheid een oranjelint met een penning omgehangen. De anderen, waaronder de „rijks- picolateur", een ambtsdrager die het best vergeleken kan worden met de vuilnisophaalman, moesten het zonder uiterlijke tekenen doen en ontleenden hun prestige aan de burgermeester. PRIMA BURGEMEESTER Die burgemeester! Het zou onjuist zijn in dit geval de functie van burgervader in deze jon gensstad met een toegeeflijk en supe rieur glimlachje te erkennen. Of het aan Hans ligt of dat een ander het ook klaar zou spelen is niet zo gemakkelijk te zeggen, maar één ding is waar: De burgermeester had er .direct de wind onder. Toen wij hem ambtshalve vroegen wat hij zich van zijn functie voorstel de en hij antwoordde: „Een beetje rondlopen en zien of het goed gaat" dachten wij bij onszelf „Nou, nou, als dat maar niet anders uitpaktMaar tot veler verbazing greep hij direct in waar herrie ontstond en maakte daar kort en krachtig een eind aan. Op een gegeven ogenblik probeerde één der knapen, die zich niet aan de aanwijzing van de burgemeester wilde houden wat men noemt „bonje" te maken. De burgemeester stak echter zijn stok op en riep: „Commissaris hier- komen! Zet die man van het terrein af. Hij verzet zich tegen mijn or ders En tegelijk werd het brullende joch bij zijn kraag gegrepen en door de „commissaris" buiten de poort van „Jongensstad" gezet. Het raadhuis in Jongensstad ver dient die naam met ere. Het is een nederig en krikkemikkerig geval, maar er wordt in de ware zin des woords raad gegeven. De burgemees ter gebruikt dit onderkomen inder daad om moeilijk kwesties met zijn onderdanen te bespreken en te be slechten. Toen er gistermjddag een tranen- sproefe'nd jongetje onder een wanho pig gekrijs uit de „sigarenwinkel" vloog, en daarbij drie sigarendoosjes, die hij kennelijk aan de zaak had uit geleend in zijn handen gekneld hield, werd hij direct door de burgervader tot bedaren gebracht. En hij was zo goed niet of hij moest in het raadhuis zijn probleem aan het staatshoofd voorleggen. De zaakhouder van de sigarenwin kel werd door de commissaris opge haald en de kwestie „fix und fertig" uitgepraat. FANTASIE Jongensstad is een stad waar men zich na enkele minuten al wonderlijk thuis gaat voelen. De bedrijvigheid die er heerst, de omslotenheid van het terrein, de uitstekende ordebewaring (laten wij hopen dat dit zo blijven mag geven iemand direct het idee in een ware gemeenschap beland te zijn. Tachtig jongens, die voor het grootste deel nimmer met elkaar om gingen voelen nu een week lang dat zij bij elkaar horen. Ook het feit, dat velen een functie hebben die hun een zekere autoriteit verschaft werkt voor alsnog stimulerend. Er is een VVV- kantoor, waar shag en pepermunt ver kocht worden en een brandweer kazerne die ai bloedrood werd geschil derd, maar helaas nog niet over rij dend en spuitend materieel beschikt. Er is een magazijn waar permanent alle gereedschap is uitgeleend en een gevangenis die zijn soliditeit alleen ontleent aan het gezag van de com missaris. Door dit alles is „Jongens stad" een fascinerende symboliek ge worden van de verbeeldingskracht van de jeugd. Het zijn de kinderen van Jongens stad geweest, die de afgelopen nacht niet hebben kunnen slapen van ang stige spanning van wat er van hun papieren en kartonnen hutten na de hevige regen van de afgelopen nacht is overgebleven. Zij zijn het die voor de komende dagen nieuwe plannen aan het beramen zijn en vanmiddag natuurlijk weer veel te laat voor het eten thuis zullen komen. Wat een verschil met ons volwassen mensen, die dagelijks moeten vechten met de sleur en de eentonigheid in ons leven omdat de fantasie ons ont breekt het tot een feest te maken.... ONGEORGANISEERDE JEUGD De jeugd die in „Jongensstad" voor drie weken haar hutten heeft opge slagen kan voor een groot deel tot de ongeorganiseerde gerekend worden. Zij is niet bij één of andere jeugd beweging aangesloten. Op haar heeft de vorming buiten schoolverband wel licht weinig of helemaal geen vat ge had. Dat hoeft niet ten nadele van haar gezegd te worden, omdat men juist onder deze jongens de meest in dividualistische en zeker niet de meest karakterlozen telt. Het is Jongensstad, die aan deze categorie de gelegenheid biedt om in een romantische omgeving en vrijwel zonder enige dwang van bovenaf zich tóch in een gemeenschap thuis te voelen. PLANNEN Het ligt in de bedoeling dat in de drie weken dat Jongensstad zal be- ciaan drie groepen van 80 man de stad zullen bevolken. Het is een sympathiek idee, dat de politie haar medewerking verleent en Dinsdag in de „stad" een verkeersdag wil organiseren. Tot dat doel moeten nog heel wat kinderwagenwielen worden „georganiseerd" om deze tot rijdende vehikels samen te stellen. Want zonder „auto" kun je ook in „Jongensstad" niet rijden. Wat het circus betreft ligt het nog in de schoot der toekomst verborgen wat hier opgevoerd zal worden. De toezichthouders van Jongensstad, de heren J, Lems en H. Botman zullen nog moeite genoeg hebben om een programma samen te stellen. Maar de bruisende levenslust van de bewoners staat in ieder geval garant voor een temperamentvolle opvoering. MEER MATERIAAL Hebben wij het goed gezien, dan kan men bij de verdere opbouw van „Jon gensstad" nog best wat materiaal ge bruiken. Veel afvalhout, zowel latten als planken en last but not least een rijkelijke hoeveelheid karton zullen het succes van „Jongensstad" dat een krachtig bestrijdingsmiddel van de baldadigheid in onze stad zal blijken te zijn nog beter waarborgen. JAMMER Een ding is bij dit alles wel heel erg jammer en dat is dat het terrein van Jongensstad volgend jaar niet meer als zodanig „bebouwd" kan worden, daar bet naar de heer Speur ons me dedeelde waarschijnlijk voor een vol leybalvereniging bestemd zal worden. De „bijkomstigheid" dat de Alk- maarse straatjeugd hierbij echter wéér het kind van de rekening zal zijn en wat een eigen en permanente speel- wei betreft wéér achter het net vist, kan men alleen maar met een gevoel van hartgrondige spijt in gedachten houden... blussen. Intussen was de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer gealarmeerd, die enige minuten na het alarm met drie wagens uitrukte. De brandweer behoefde evenwel geen dienst te doen. Nadat men er zich van had vergewist, dat er geen gevaar meer dreigde, kon de brandweer inrukken. Wat de oorzaak betreft, vermoedt mevrouw Smit, dat iemand een peukje sigaret nonchalant heeft weggeworpen, In de ouderdom van 79 jaar is plot. seling overleden de heer J. F. Arra- chat, die nog slechts enkele weken in de Piusstiehting werd verpleegd. De heer Arrachat liep gisteren in de C. W. Bruinvisstraat toen hij zich onwel voelde worden. Hij is ter plaatse over- 'I leden. De overledene, die in vroeger jaren zetkastelein in de oude Unie is I*. geweest, kwam later bij de spoorwe- r gen, toen nog HIJSM genaamd. Hij I I was slechts enkele dagen in dienst toen de spoorwegstaking van 1903 uü- brak, die het treinverkeer geheel lat legde. Enige dagen heeft hij toen mi een geweer op de schouder bij de bi gageloods gepost, maar aangezien di staking in Alkmaar bij het spoorweg personeel geen weerklank vond en te voorstanders door de geringe aanhang niet tot openlijke demonstraties kwa men, behoefde hij de spuit gelukkig niet te gebruiken. Twee auto's die elkaar gistermiddag in de Langestraat tegemoet redr i kwamen in botsing, doordat één zie- tussen hen in bevindende wielrijder plotseling naar links probeerde uit" wijken. De wagens, waarvan de M stuurders door deze manoeuvre im? warring werden gebracht, liepen h' schade op. De wielrijder, diei! ijlings tussen uit kneep, is onbefc' gebleven. Het paard van de houthandel Bief' j drager aan de Frieseweg werd gi$*ef' morgen ontdekt toen het tussen de drijvende boomstammen wanhopigeP0* gingen deed boven water te blijven. U Een ambtenaar van het P.W.N.en M enkele andere omstanders slaagdenef r met veel moeite in het dier op Aet droge te krijgen. Het dier, waarvan men niet -weej hoe lang het in het water heeft gele gen, moest door een veearts word® onderzocht. Een wielrijdster, die gistermorg® om 11 uur over de Laat reed bots tegen een zich uit de rij geparkeer auto's losmakende personenwagen- viel en werd aan het rechterbeen 8 1 wond. Dr E. E. M. van Gilse, die e ste hulp verleende, bracht de VW naar haar woning. Kapperszaak gemodernisee"' De dameskapperszaak van de J. B. van Merwijk op de Laat B een niet onbelangrijke interne ver j wing ondergaan. De etalage halve meter naar binnen uitgeef r nieuwe o terwijl de winkel van een timmering die in vrolijke werd utgevoerd, is voorzien. kleun1 De ?atj nes zijn eveneens gemoderniaeer van nieuwe bakken en dito ian ring voorzien. Een royale buJs yafl tin - zorgt voor een overvloed j(J. licht. De verbouwde zaak is gls dag heropend. Het Historisch Gi schrijven voor een i verhaal moet vijf dialect te worden g van het genootscha worden ingeleverd te Den Haag. Als pr Dit is gistermorgen had belegd in het V die de inzendingen wijk, de initiatiefnel Nieuwpoort te Berg we zijn één groti een koffiemaaltijd e: Provinciaal Waterle provincie de eerste Wied, geboren Prins, de leden van het Gi het heuvelachtige du Voordat zij in de bui ten er echter nog er afgehandeld. Zo kv stuursverkiezinz op door 't aftreden van H. Galis (beiden hei brandy te Enkhuizen tel te Alkmaar. De gen zich door de v- noemd en in de twee werd voorzien door i de heren A. Schaper J. Koster te Hauwert Het jaarverslag van heer J. Ottenbros, h vele activiteiten, wel pen jaar door het G. verricht. Er werd v steed aan de opgravin heuvels te Grootebroe derzoekingen te Zwa werven werden voorb. de herfst ter hand ku nomen. Van het provinciaé een subsidie van f 100 dekking van een teko van „De Speelwagen van mevrouw C. M. te Schoorl werd een commissie in het leve hieraan behoefte best leiden zijn uit het fe kaasmarkt te Alkm Westfriese costuums v die met de authentic niets gemeen hebben. Met voldoening were van de verschijning vi bundel en de heer G. I verband een beroep oj om met een vrijwiilij komstige publicaties r hen. Hijzelf gaf het door f 100.- beschikbaa Genootschap bezag voc beid om het met het polder te graven Westf: ten het oude land te k Daarover werd con met de Planologische i Hot bestuur heeft eenmaal per jaar een houden en aan de h een subsidie te verlener jaar De rekening over '52 si saldo van f 2259.75. Ac tig slot van de rel .2389.49 in dit bedrag viel er dus een klein constateren, doch na de achterstallige contrib schil geheel zijn opgeb Nadat de heren G. 1 boom en H. O. J. de I tot leden van de commi luk schoon waren herk JeI'is een inleiding ken'eC*' Sezelsc terreinen werden aangekocht alleen met provinciaal ziekenhuis gen te bouwen. Eerst 1 ■ÏÏ?*4 ?°or de waterv 900 ha te Bakkum volgt fe"1 1933 te Egm Mi f en in 1937 Met de terreinen te E an Zee dit een c G e boren: Petrus C vandNnVnGf0 M' M" deur Groen en v ■2ö" en C. Kaay. C1" ja°Verleden: Klaas vani Purn 5fi Van de Beidt. r. ar' Gchtgen van Jac Ob Lakenman, 65 jaai Jongert, overleden te

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 8