Wapenstilstand op Korea behoeft nog geen depressie in te luiden Nederland omschrijft nader de positie van De West Chinezen in Birma niet naar het eiland Formosa 5 Cen^ anas blokjes 33 okjes :fees irollen 37 29 35 voor 25 per doos 39 2 rollen 15 apier zen 3 rollen 19 4 voor 25 naar Uw smaak 93 as volvet 109 E kaas belegen X M Urk ioverzicht visserij De angst voor de vrede is verderfelijk Prijsdaling leidt tot een grotere welvaart Vrouw te Rotterdam vermoord Rapportage aan VN is overbodig Beslissen de rijksbemiddelaars over de lonen bij beroepsvervoer? Voorstellen van de beide partijen Wens van huisvrouw eindelijk in vervulling! Van 3 Augustus af Weer per trein naar Vlissingen Is „De Ramp" vrij van omzetbelasting Russische ambassadeur in Den Haag vervangen Een recorddag op Schiphol De Rijnvaartnota Was Nederland een beetje voorbarig? Pantserauto in beslag genomen Nederlandse boter en tarwe naar Rusland Japanse kroonprins bij Van Gogh Bij maakt brokken Birma overweegt klacht bij de V.N. Moslims trekken naar Mekka Otto Skorzeny bezocht de Congo Twee doden bij botsing van straaljagers Het congres aanvaardt de de defensiebegroting Lesvliegtuig neergestort Scheepvaartberich ten DONDERDAG 30 JULI 1953 >or reclame: [open week geleken de res.l'J" de kuilvisserij op paling te zijn. De vangsten waren algemeen bevredigend, boe zeer grote verschillen voo De vangsten varieerden P /an 60 tot 200 pond per das- de betere aanvoer, was ir kuilpaling vrij goed. varieerden per pond f 1.15. Ook door de lijnaalvi jen veelal goede resulta De vangsten varieerden n' lig van 50 tot 180 pond P ringen waren hier per P tot 146. Door een fui*aal. •d in totaal 665 pond tui* angevoerd. Noteringe" ,,ï,er £0.93 tot f 1.10. De aanvoer baars en rode baars was van het jaar bevredigen^ s liep iets in prijs terug e per pond van f 0.47 tot rs per pond van f 1. idere soorten witvis we niet aangevoerd. oer van nest was heel totaal werd ongeveer l' d. Prijs per bak van 75 P lerd werd: 54115 pond 89 pond lijnpahng; 6b5 Pg73 2071 pond snoekbaars, baars; 227 pond voorn nest. Aro&i omzet aan de afslag be 78.264. (Van onze economische medewerker) Y'ERDERFELIJK is de mening die men vandaag veelal in liet bedrijfs leven hoort verkondigen, als zou de wapenstilstand in Korea een depres sie inluiden. Het jaarverslag van de Rotterdamse Kamer van Koophan del, een spreekbuis van een belangrijk deel van ons bedrijfsleven, zegt b.v. woordelijk: „Men hoort zelfs mirabile dietu de vrees verkondigen dat de vrede zal uitbreken met de daaraan verbonden gevolgen voor de handel en industrie". De uitdrukking „mirabile dietu" werd door de secretaris van die Kamer met opzet gebezigd om afstand van de gedachte te nemen, want het is in hoge mate kortzichtig in bet sluiten van een wapenstilstand een economisch nadeel te zien. Deze improductieve werkers zijn eveneens consumenten en zij maken als het ware de spoeling voor de pro ductieve werkers dun. Veel geld wordt geplaatst tegenover weinig consumabel goed en het gevolg is een prijsstijging. Dat men de gevolgen van deze in flatie tracht te compenseren door loons verhogingen, is slechts een doekje voor het bloeden. De consument, die gaar ne vasthoudt aan de gulden-is-gulden- fictie, laat zich daardoor aanvankelijk op een dwaalspoor brengen. Indien de koopkrachtinjecties, ont staan door de oorlogsindustrie en het op de been houden van een groot leger, ten gevolge van het sluiten van een wapenstilstand op Korea of van een luwen van de koude oorlog kleiner wor den, zal dit in de eerste plaats een prfrsdalend effect hebben. \V/AT bepaalt uiteindelijk de welvaart in de wereld? Een zo groot mogelijke productie van goederen en diensten te gen zo laag mogelijke prijzen, opdat n zo groot mogelijk deel van de menshej deze goederen en diensten deelachtig wordt. Wli zün zo gewend ons door de geld- sluier te laten misleiden, dat wij deze fundamentele waarheid niet meer uoor die sluier heen vermogen te zien. Ue man in de straat" denkt dat een wapenstilstand tot prijsdaling leidt, die voor ons bedrijfsleven een afzetcrisis zal veroorzaken, met alle gevolgen van werkloosheid en loonsverlaging van dien. In deze gedachtengang wordt in de eerste plaats aan het producenten belang gedacht, terwijl het in de we reld toch uiteindelijk om het consu mentenbelang gaat. In de tweede plaats worden de geldsfeer en de goederen sfeer door elkander gehaald en daarom ls het goed deze beide sferen te onder scheiden. Allereerst de goederensfeer. Op het ogenblik is de situatie zo, dat ook in ons land een belangrijk deel van de productie is bestemd voor oorlogsdoel einden. Deze productie van oorlogs goederen schept geen welvaart, want de oorlogssschepen, vliegtuigen, kanon nen, munitie enz. bevredigen niet de behoeften van de consumenten. Door de productie van oorlogstuig, wordt ten behoeve van de civiele consumptie minder geproduceerd dan mogelijk zou zijn. Per consument zullen dus minder goederen ter beschikking komen, het geen tot uitdrukking komt - en hier in troduceren wij weer even de geldsfeer - in hoge prijzen der consumptiegoede ren, waardoor de minst koopkrachtigen niet of minder in staat zijn deze goe deren te kopen. GELDSFEER TN DE zuivere geldsfeer ligt de zaak een beetje anders. De productie van oorlogstuig geschiedt op last van de regering, die voor haar opdrachten prompt betaalt. De ondernemers en de arbeiders in de oorlogsindustrie, als mede al diegenen die het leger vormen, allen dus die in feite improductief werk verrichten, worden daarvoor ruimschoots betaald. Deze prijsdaling betekent echter m de eerste aanleg een vergroting van de welvaart, omdat de consumenten in staat zijn met hun zelfde inkomen meer aan te schaffen. Dat bepaalde industrie- en door de overschakeling van de oor- logs- naar de vredesproductie of ten gevolge van de prijsdalingen in moei lijkheden geraken, moet worden gez/cn als een wrijvingsverschijnsel dat nu eenmaal inhaerent is aan het dynami sche economische leven. BELASTINGEN W/IJ BLIJVEN nog even in de geld- sfeer. Zoals wij allen weten en ook dagelijks aan de lijve ondervinder, wordt een belangrijk deel van ons geld- inkomen door de staat in de vor n van belastingen opgeëist. Deze belasting gelden dienen voor een belangrijk deel om de defensieuitgaven te financieren. Vallen deze defensieuitgaven ten dele of zelfs g.olendeels weg, dan kunnen de belastingen verder worden ver laagd, niet alleen voor de consument, doch ook voor het bedrijfsleven Het is zeer wel mogelijk dat de tij delijke moeilijkheden, ondervonden door het bedrijfsleven als gevolg van een wapenstilstand, worden gecompen seerd door een belastingverlaging. Belastingverlaging voor de grote massa van de consumenten betekent meer koopkracht, die zeer wel kan worden aangewend voor het aankopen van consumptieve goederen. Ook hier zal de belastingverlaging een rem op de prijsdaling kunnen zijn. Voor Nederland, dat zozeer van het buitenland afhankelijk is, kan de overgang van de oorlogs- naar de vredcs-economie tal van voordelen hebben. GRONDSTOFFEN TN DE EERSTE PLAATS zijn wij een grondstoffenimporterend land en zal 'n daling van de grondstroffenprijzen onze ruilvoet, die reeds in de laatste jaren verbeterd is, verder verbeteren. Weliswaar zal onze afzet van eindpro ducten in het buitenland door de prijs daling niet gemakkelijker worden, doch laat ons niet uit het oog verliezen dat ons loonniveau in vergelijking met andere landen nog altijd laag is, waar door onze concurrentiekracht groot blijft. In de tweede plaats zal een wapen stilstand wellicht een betere verstand houding tusssen Oost en West inluiden, hetgeen de positie van Nederland als vestigingsplaats van buitenlandse (Amerikaanse) industrieën zal verbete ren, waardoor werkgelegenheid en wel vaart zullen toenemen. Wij hebben in de jaren 1940 tot 1945 geleeerd, welk een ellende, ook econo- missch gezien, uit een oorlog voort vloeit. Het is daarom niet alleen mis leidend, maar vooral misdadig, te spre ken over een vrede, alsof een derge lijke vrede erger zou zijn dan een oor log. In de nacht van Dinsdag op Woens dag is in haar slaapkamer op Katen- drecht te Rotterdam de 28-jarige B. H. M., een vrouw van lichte zeden, door een nog onbekende dader met een handdoek gewurgd. De moord werd eerst gisteren tegen het middaguur ont dekt. De Nederlandse regering heeft aan de Verenigde Naties haar standpunt nopens hei niet r rapporteren aan de VN over de toestand in Suriname en de Nederlandse Antillen nader uiteengezet. Het staken van de be richtgeving vond plaats, omdat de zo genaamde factoren-commissie van de VN, zich met de kwestie bezig houdt. Verder maakte de regering duidelijk, dat uit reeds vroeger aan de VN over handigde documenten duidelijk de grondwettelijke positie van de betrok ken gebieden blijkt. De Antillen en Suriname bevinden zich in een over gangsstadium naar een toestand, waar in een nauwe samenwerking met Ne derland zal bestaan, op basis van vol ledige gelijkgerechtigdheid, binnen het raam van het koninkrijk der Neder landen. De werkgevers en werknemers bij het beroepsvervoer hebben elk een voorstel, om de bestaande moeilijk heden omtrent de loonvorming op te lossen, bij het college van Rijksbemid delaars ingediend. De beide voorstel len verschillen voor vele bedrijven niet of nauwelijks in de daaruit uit eindelijk voortvloeiende loonbedragen, doch zij vertonen voornamelijk een verschil in principiële techniek der loonvorming. Modern middel maabl einde aan alle gelob. Hoe menig huisvrouw heeft bij de dagelijkse afwas niet meermalen de verzuchting geslaakt: „Ze vinden nu zoveel uit, ik wilde dat ze nu ook eeas iets vonden om het afwassen wat een voudiger en prettiger te maken!". Nu, deze methode is er thans. De Castella- labrieken brengen U een afwasmiddel, dat aan alle afwasnarigheid met éen i!af,ee,n e>bde maakt. Een lepel Castel- ■irh,,? ?s en hebt teilen vol actiei silo 'i zon<fer wrijven en boenen u,„,v, e" vet opneemt en Uw vaat- lePels en vorken schoon en glan- de «n183. als no°it te voren. En ook 1 hohoö van ruwe „afwashanden want A n.u, e'n<3elijk tot het verleden den ,o u! ,'a Vaatwas maakt de han- dit voo l'uweel. Mede daarom is rnida^t etïellJke, moderne afwas- I (nou i een d'tkomst voor iedere vrouw 25 m prhs 's §een bezwaar, slechts dnn,.'a 3r pat5' en is Castella Vaatwas ontva„o1Zen?en vrouwen zo enthousiast do j. Immers, nooit meer behoeft keiirfn 1J e afwas haar te beletten ei hit te zten1'01 de punties verzorgd (Adv. I.M.i De onderhandelingen over de lonen bij het beroepsvervoer, slepen zich nu al maandenlang moeizaam voort. Thans zijn de werkgevers bereid het college van Rijksbemiddelaars als scheids rechter te laten optreden. Beide voor stellen resulteren vooi het personeel van de betrokken bedrijven in een ver hoging der inkomsten met circa 7 De Nederlandse Spoorwegen hebben van de Rijkswaterstaat bericht ont vangen, dat onvoorziene omstandig heden voorbehouden, de reizigers- treindienst door de Kruininger polder op Maandag 3 Augustus mag worden hervat. Dat betekent, dat de treinen Nijmegen-Roosendaal-Zeeland weer ge heel tot Vlissingen zullen doorrijden. Deze treindienst zal echter nog enkele geringe afwijkingen vertonen van de dienstregeling, zoals die in het spoor boekje staat. Aan alle stations zullen tijdig gratis strooibiljetten verkrijg baar worden gesteld, waarin deze af wijkingen zijn vermeld. De eerste dagen na 2 Augustus zullen bovendien naast de treinen bussen blijven rijden tussen Krabbendijke en Goes. In zijn antwoord aan de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over het wetsontwerp inzake fiscale tegemoetkomingen verband houdende met de watersnoodramp zegt de staats secretaris van Financiën, lat de bij zondere belastingfaciiiteiten slechts beperkt dienen te worden tot giften aan het NRF en het Roode Kruis. Deze faciliteiten moeten zich dus niet uit strekken tot giften aan maatschappelij ke organisaties met name vakver enigingen die zich bezig houden met hulpverlening aan de rampslachtoffers De staatssecretaris acht het wel ge motiveerd om geen omzetbelasting te heffen op de baten van het nationale gedenkboek „De Ramp". De regering vraagt zich overigens af, of de veelzijdigheid van vormen van zelfbestuur in het Caraibische ge bied zich wel leent voor een starre „factoren"-lijst. Deze factoren zijn im mers niet anders bedoeld, dan als richtlijnen bij de beslissing van de vraag of een gebied heeft opgehouden te vallen onder artikel 73 van het Handvest der VN. (Hierin wordt be paald, dat over niet-zelfbesturende ge bieden telkenjare aan de VN moet worden gerapporteerd inzake alle po litieke binnenlandse aangelegenheden in deze gebieden). De algemene ver gadering der VN heeft zich reeds ge- realiserd, dat de bestaande lijst van factoren voor zelfbestuur onvoldoende was voor overgangsgevallen. Een groei proces kan men nu eenmaal niet in formules vastleggen. Toen de regering in 1951 besloot het rapporteren te sta ken, baseerde zij zich verder op een artikel van het Handvest, waarbij de verplichting tot rapporteren wordt be perkt door grondwettelijke- of veilig heidsoverwegingen. Met het oog op de emancipatie van de Antillen en Suri name, verkeert Nederland niet langer in een positie om over deze gebieden rapport uit te brengen. In dezelfde geest heeft de Nederland se afgevaardigde in de factorencom missie van de VN, Dinsdag gesproken. Het presidium van de opperste Sow- heeft, blijkens een bericht van het officiële Sowjetrussische persbureau „Tass" Stephan Pavlovitsj Kirsanov tot Sowjetrussisch ambassadeur te Den Haag benoemd. „Tass" meldt voorts, dat Kirsanov in de plaats komt van Grogori Tito- vitsj Zaitzev, die een andere functie heeft gekregen. Zaitzev was in De cember 1949 tot Sowjetrussische am bassadeur te Den Haag benoemd. Kirsanov is van 1945 tot 1948 am bassadeur in Bulgarije geweest. In 1949 werd hij hoofd van de vierde Euro pese afdeling van het Sowjetrussi sche ministerie van Buitenlandse Za ken. Dit jaar is hij een maand zaak gelastigde in Zuidslavië geweest. Daarna verluidde, dat hij in een zie kenhuis in Moskou verbleef. Schiphol beleefde Zaterdag jl. een hoogtepunt in het reizigersverkeer. Er arriveerden of vertrokken namelijk 2.784 passagiers. Er werden 132 vluch ten gemaakt om deze stroom te ver werken. Hoe geweldig de luchthaven is uitgegroeid, blijkt uit een vergelij kend cijfer met 1923. Toen werden ei 2500 passagiers per jaar vervoerd, driehonderd minder dus, dan thans op één dag. In bevoegde Belgische kringen is commentaar geleverd op ile slap, die Nederland bij Bonn heeft ondernomen terzake van de Rijnvaav'noHüek, die zoals bekend in het Duits ve-taald betekende, dat nationale belangen boven gemeensohappclijk-Europese be langen gaan In België vindt men de Nederlan ders een beetje voorbarig. Da mn'.cn, waarop het Nederlandse protest aan de Duitse regering betrekking heeft, werden in Mei van dit jaar 'er tafel gebracht, tijdens een vi.iflandenconle- rentie in de federale hoofdstad. De besprekingen werden toen niet vol tooid, en daarom acht Belgie, zonder ciitiek te willen oefenen op dn Neder landse geste, het beter urn af te wach ten wat de volgende conferentie nn Augustus of September) zal brengen. Overigens neemt de Rijnvaart in Bel gie niet zulk een voorname plaats in als in Nederland. Gisternacht is het douane-ambtena ren in Zeeuws-Vlaanderen gelukt een grote pantserauto (een G.M.C. 16 met 12 mm pantserplaat) in beslag te ne men op het moment, dat de smokke laars uit een gereedstaande veeauto acht koeien wilden overladen. De ambtenaren hadden zich verdekt op gesteld bij de gereedstaande veeauto in een zeer afgelegen polder. Door tijdig ingrijpen wisten zij zowel de veeauto met koeien als de pantserauto, elk met twee inzittenden te overmeesteren. Aangenomen kan worden, dat de or ganisatoren van een groot pantser- smokkelcomplot, o.a. een Belg en drie Nederlanders, zich onder de arrestan ten bevinden. Dit is thans de zesde grote gevechtswagen, die in twee jaai tijds door de douane in Zeeuws-Vlaan deren is geliquideerd. Van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening verne men wij, dat contracten met Rusland tot levering van thans in totaal 11.000 ton boter zijn gesloten. Ongeveer tegelijkertijd heeft Nederland contrac ten met Rusland afgesloten tot aankoop van tarwe tot een totale hoeveelheid van 115.000 ton. Prins Akihito heeft gisteren de hoofdstad bezocht. De Vincent van Gogh-tentoonstelling trok zijn grote belangstelling. De directie van de tentoonstelling had voor dit hoge bezoek bij de entrée een aan tal Japanse prenten ui t de ver zameling van Van Gogh laten op hangen. Van Gogh werd sterk door de Japanse schilderkunst ge nspireerd. Gisterochtend heeft kroonprins Akihito van Japan een zeer kort bezoek gebracht aan het Rijks museum voor Volkenkunde te Lei den. De kroonprinsdie met een talrijk gevolg kwam, werd in het museum van Volkenkunde ontvan gen door de rector-magnificus van de Leidse Universiteit, prof. dr J- J. L. Duyvendak en de burgemees ter van Leiden jhr mr F. H. van Kinschot. In het museum was enig mate riaal bij elkaar gebrachtdat betrekking had op de vroegere betrekkingen tussen Nederland en Japan. Direct na het bezoek aan Leiden is Prins Akihito naar Am sterdam vertrokken. Een merkwaardig ongeval heeft zich voorgedaan op de weg tussen De Wijk en Veeninge (Zuidwolde). Doordat een bij door het open raampje de cabine van een vrachtauto binnen vloog, ver loor de chauffeur de macht over het stuur. Hij maakte namelijk een zeer menselijke reflexbeweging om het in sect te ontwijken. De vrachtauto raak te van de weg en verdween in het water langs de dijk. De bestuurder en een drietal andere inzittenden waar onder twee kinderen konden zich door het open raam van de cabine red den. Zij kwamen er rifet een nat pak goed af. De commandanten van de Chinees- nationalistische guerrillastrijders ïr. Noord-Birma zijn niet van plan, om met hun twaalfduizend ondergeschik ten naar Formosa te vertrekken. Zij hebben een daartoe strekkend plan, dat was opgesteld door een commissie van vertegenwoordigers uit Birma, Thailand, nationalistisch China en Amerika, verworpen. De commissie is sinds 22 Mei te Bangkok bijeengeweest. Vijf weken ge leden kwamen vijf nationalistische commandanten voor de commissie hun bezwaren tegen het evacuatieplan uit eenzetten. Hun opperbevelhebber, ge neral Li Mi .die om gezondheidsrede nen op Formosa vertoeft, zond toen Aan de jaarlijkse pelgrimstocht van Moslims uit alle delen der Wereld naar de Heilige stad Mekka nemen ook nu weer dui zenden bedevaartgangers deel. De gelovigen hegeven zich naar de Heilige rivier. zijn plaatsvervanger, om de weiger achtige officieren tot rede te brengen. Nationalistisch China had immers het plan reeds aanvaard, zodat het tot uit voering ervan gehouden was. Alle be sprekingen zijn echter op niets uitge lopen. Generaal Li Mi heeft thans de leider der rebellerende commandanten onverwijld naar Thaipeh ontboden. Indien de guerrillastrijders niet voor het begin van de eerstkomende zitting van de Algemene Vergadering der VN uit Birma zijn teruggetrokken, zal dit land een verzoek om sancties tegen nationalistisch China indienen. Volgens sommige berichten is de vroegere SS-kolonel Otto Skorzeny, die Mussolini uit gevangenschap bevrijdde, gesignaleerd op het vliegveld van Stan- leystad in de Belgische Congo. Hij zou daar filmopnamen hebben gemaakt, hoewel dat op vliegvelden verboden is. Op 7 Juni werd hij in Leopoldstad ge zien, hij had toen een zakenbezoek aan Loando gebracht en was op weg naar Cairo. Hij verklaarde dat hij in dienst was van een Amerikaanse handelsfirma en bleek in het bezit te zijn van een paspoort voor statenlozen. Verschillende Belgische bladen heb ben over deze berichten grote onge rustheid aan de dag gelegd. De regering te Brussel is echter van een verblijf van Skorzeny in de Congo niet op de hoogte en heeft aan de plaatselijke autoriteiten inlichtingen gevraagd. Boven het vliegveld Brueggen in W. Duitsland zijn bij een luchtgevecht een Amerikaanse Sabre en een Britse Me teor met elkaar in botsing gekomen De Amerikaanse piloot wist uit het toe stel te komen maar kon niet van zijn valscherm gebruik maken. Hij viel dood neer. Een van de inzittenden van de Meteor werd bij het verlaten van het toestel door de staart getroffen en ge dood, de andere landde met de para chute doch werd ernstig gewond. De Amerikaanse defensiebegro m is door een commissie uit beide Huizen van het Congres vastgest^'e op ruim 34 miliard lollar. Dit is 63 millioen minder dan het Huis. en 140 millioen minder dan de Senaat had willen uittrekken. Op de vliegbasis Woensdrecht ia gistermiddag een Fokker F-ll lesvlieg tuig tijdens een oefenvlucnt veronge lukt. De 27-jarige bestuurder sergeant majoor vl. instr. H. Thierry uit Voor burg, kwam hierbij om het leven. Het slachtoffer was gehuv. Het zevenjarig zoontje van de fa milie B. te Roermond is Dinsdagmiddag te water geraakt en verdronken. Het ventje speelde tussen een hekwerk en de rand van de Roerkade. Op een gegeven, moment terwijl hij een vriendje aan de overkant wenkte heeft hij het even wicht verloren en is in de Roer gevallen. Aardijk, pass. 2^-7 18.20 uur Vlirsin- gen naar New Orleans Adinda, 29-7 te Haiphong Amerskerk, 29-7 te Takubar Ampenan, 30-7 te Bahrein verwacht Amstelstad, 29-7 te Tandjong Friok Antonia, te Bombay dokken, gereed ca. 10-8 Arendskerk, 28-7 te Penang Armilla, 25-7 te Lienchieu Aalsdijk, 29-7 te Antwerpen Aldabi, pass. 28-7 St. Pauls Rock naar Rio de Janeiro Alderamin, 29-7 te R'dam Amor, pass. 28-7 n.m. Finisterre naar R'dam Am- steldijk, pass. 28-7 Kaap Guardafui naar Eelawan Amstelkroon, 30-7 van Bom bay te Mauritius Arundo, 28-7 van R'dam naar Port Churchill Alamak, 29-7 van Karachi naar Bombay Aver- dijk, 1-8 te Le Havre verwacht Bloem fontein, 28-7 van Port Elizabeth te East London Billiton, 29-7 Los Angeles Bantam, 29-7 te Colombo Boschfon tein, 28-7 n.m. van Marseille naar South ampton Caltex Pernis, pass. 28-7 Dun- geness naar Sidon Caltex The Hague, pass. 28-7 Gibraltar naar R'dam Caltex Utrecht, pass. 28-7 Pantellaria naar R' dam Celebes, 28-7 van Colombo naar Suez Corilla, 30-7 te Port Said Con- gostroom, 28-7 van Porte Noire naar Luanda Danae, 28-7 van A'dam te Go thenburg Dongcdijk, 28-7 van Car- tliagena naar Cristobal Elmina, 29-7 te Dakar Eos, 28-7 van Famagusta naar Tel Aviv Ena, te New Castle repare ren, gereed ca 10-8 Erinna, 6-8 te Cu rasao verwacht Friesland (KRL)28-7 van Tandjong Priok naar Cheribon Gadilla, 28-7 van Cairns naar Balik Pa pan Gooiland, 29-7 te Porto Alegre Gordias, 28-7 van Alexandrië naar Bey routh Groote Beer, 28-7 van Mon treal naar R'dam Ganymedes, 28-7 n.m. te Paramaribo Hoogkerk, 29-7 van Co lombo naar Singapore Heemskerk, 28-7 van A'dam naar Hamburg Jagersfon tein, 28-7 365 mijl zuid-zuidoost van Te- neriffe Johan van Oldenbarnevelt, 28-7 670 mijl west-noordwest van Fremantle Kota Inten, 28-7 van Paulsborg te New York Leopoldskerk, 29-7 van Bahrein naar Suez Lissekerk, 29-7 te R'dam Lekhaven, pass. 28-7 Kreta raar Genua Luna, 28-7 van Gibraltar naar Patras Merwede, 28-7 van Mobile naar New Orleans Madoera, 28-7 n.m. te Port Said Malvina, Hongkong dokken, gereed ca 8-8 Mentor, 28-7 te Yera- kini Meratus, verm. 29-7 van R'dam naar Sorong Mirza, 28-7 te Kawasaki Murena, 31-7 te Mena al Ahmadi ver wacht Myonia, verm. 28-7 van Berre naar Livorno Manoeran, pass. 28-7 Minikoy naar Belawan Meliskerk, 29-7 te Casablanca verwacht Modjokerto, 28-7 van Genua naar Port Said Molen- kerk, 29-7 van Cochin naar Bombay Noordam, 28-7 550 mijl noord-noordoost van Flores naar New York Nieuw- Amsterdam, 30-7 te Southampton Ni- gerstroom, 29-7 vail Le Havre naar Duin kerken Oranje, pass. 28-7 Algiers naar Port Said Phrontis, 29-7 n.m. te Port Said Polyphemus, 29-7 te Banuwangi Prins Frederik Hendrik, 28-7 van Le Havre naar R'dam Prins Maurits, pass» 28-7 9.50 uur Vlissingen naar Antwerpen Poelau Laut, 28-7 van A'dam ,29-7 te Antwerpen Papendrecht, pass. 28-7 The Brothers naar Fao Rijnkerk, 28-7 van Le Havre naar Marseille Rijnland, pass. 28-7 Abrolhos naar Montevideo Radja, 28-7 van Sungeigerong naar Sin gapore Rafaela, Singapore dokken, ge reed ca 30 Juli. Roepat, 28-7 van Bi- tung naar Taruna Rotti, 28-7 te Ban- darshapur Saroena, dokken Singapore, gereed ca 2-8 Singkep, 29-7 n.m. te Belawan Slamat, pass. 28-7 Ceylon naar Belawan Sumatra, 28-7 van So rong naar Steenkool Stad Maassluis, 29-7 n.m. te Narvik Stad Rotterdam, 28-7 van Newport naar Wabana Tara, 29-7 v.m. van Antwerpen te R'dam Tegelberg, 28-7 te Singapore Thalatta, pass. 29-7 Gibraltar naar R'dam The- misto, 28-7 van R'dam naar Port Chur chill Tabinta, 28-7 van Hamburg naar Brake Taria, 27-7 te Bahrein Ternate, 28-7 van Gibraltar naar Port Said Tjitjalengna, 28-7 van Kaapstad naar Rio de Janeiro Tomori, pass. 28-7 n.m. van Sabang naar Aden Veendam, 28-7 355 mijl west van Scillys naar South ampton Waterman, 28-7 760 mijl oost noordoost van Kaap Race near Halifax Willem Rtiys, pass. 28-7 ten zuiden van Minikoy naar Port Said Wonosari, 28-7 van Genua naar Marseille Wa terland, 31-7 n.m. van Buenos Aires te A'dam verwacht Van Linschoten, 28-7 van Port Harcourt naar Lagos Wester- dam, 28-7 320 mijl zuidoost van Kaap Race naar R'dam Willemstad, 29-7 van Plymouth te Antwerpen IJssel, 28-7 van A'dam naar Hamburg. t

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5