ons land Zeer matige generale van Nederlandse zevental het Sterkste Europese teams komen naar Nijmegen Australië begint eindelijk eens interesse te tonen TANDEM Twee dames in KNHB-bestuui Benauwde 7-5 zege op België TOUR-PLOEG IN GOEDE CONDITIE DRAVERIJEN TE DUINDIGT De Jongh zag zich zege in de Omloop der Kempen ontgaan Braasem komt ook... maar als tegenstander van Kuyper Russen lieten niets van zich horen Heif vestigde Kanaalrecord ob Maris-prijs voor Nol Kroes iloos scheren! iders dan ooit ende schotels komen van andere planeten Hennie Keetelaar faalde j P. ten Thye won weer een 2 km zwemwedstrijd Panny Blankers snelt van ene zege naar de ander Els van der Ploeg klopte Ginette Jany Van Est tweede te Aalst Olympische Spelen 1956 Paardensport werd uitgesloten door quarantaine bepalingen Stadion biedt plaats aan 120.000 bezoekers P. v. d. Brekel profiteerde van juryfout héérlijk pittig is de lekkerste half zware shag! De Trofeo Italia Bram Nottelman won te Groningen Hockeydag afgeschaft MAANDAG 3 AUGUSTUS 1953 b-Marisprijs voor de schil- ingesteld door het Haagse «stuur, (groot 1 1.000,—) is iegekend aan de Haagse schil- Kroes voor zijn schilderij Vrouw". De tweede prijzen, ateriaalprijzen (groot f 300,— toegekend aan Paul Arntze- zijn schilderij „De roeiboten acob Nanninga voor zijn ab- ilderij ..Thibet". •tijd waren prijzen voor de ;t uitgeloofd. De jury heeft bij gebrek aan een duidelijk it, geen termen aanwezig ge le hoofdprijs ?d f 1.000,toe ri. Zij heeft daarom besloten kwaardige tweede prijzen alprijzen") te verlenen. Deze vallen aan Kees Andrea voor ng „Spanje", "W. J. Rozendaal tekening „Portret Gerda" en rik. die in 1951 de hoofdprijs het schilderij „De visvrouw", tekening .De angstige". kele keer zult U meer klagen pijo doet of dat d# k gaat of naschrijnt, indien inzepen een weinig f n'ol wordt ingewreven. (Advertentie Ing. Med.) i De Vries. Reeds door ■nt er een beetje sfeer in apje. Er is een eenzame jijn enige Engelsen, twee en een zoon uit Oosten- ■vitserland en iemand uit g in deze ene touringcar reven hebben op dezelfde arden gemakkelijk over- •acantiegangers, die meer uk komen van het vele :e merkwaardigheden, die t heeft. En die zich daar- lkaar en vooral tegenover nziger. I GROTE WAGEN door hef ;e, Hollandse polderlari it de leider onverstoord ver- i your left, ladies and genk a typical dutch polderland •here the waterlevel in. front r than the land .laying in the so notice the different types mills used for draining the Hl gaat van Frans over in :n omgekeerd. Duits heeft hi] tocht niet nodig, want de ijkse deelnemers spreken n Engels stenrijkse dame is een zaken- zij bezit enkele wijnbergen el't ons, dat er maar. vier echte Italiaanse Chianti zijn. te herkennen aan een plaatje rode haan op de hals van de aan de stempeling van de vit'serse mevrouw, die verge- van haar dochter en haar Don, woont in een buitenwijk usanne. Zij blijft een week i Nederland, waarover zy n lof heeft. Een proper land, 'lijk land en zulke prettige Zij is een sterk voor- r van een federaal Europa, het Edelambachtshuis in loven komen deze buitenlan- na niet los van het artistie- ieze plaats vervaardigde zil- Kostbare stukjes van deze ■idskunst worden eigendom getogen Amerikanen, Engei- vitsers en Oostenrijkers, in elvédère met zijn fraaie uit- j de Lek, ontmoeten zij toe- verscheidene leden van het diplomatique, dat eveneens .amenlijk uitstapje maakt. Vriendelijk droomland VINTIG MOLENS, die bf fl lerdijk bijeen staan, wordt> wijzen vereeuwigd; de Ma»- vindt men een imposant -kundig werk. Maar het K' ar. de dag vormt toch v." irtspunt van de excursie; f inders zijn dan namelyk ae van de jeneverstokerij „V® tief" van P. Melchers m en zij maken er .ken"1' Dutch gin, waarvan zij.al e lof hebben horen zingen, nemen in het kort, hoeJL gemaakt wordt, zij zien juten en oude instrumenten in verstomd in het vertres, 4100 kleine flesjes met se alcoholhoudende dranse anden bijeengebracht zijn. proeven zij de Dutch gin. a ir zo goed smaakt, dat zu aag een tweede glas latennpn ■n. Op de terugweg naar D s Nederland een droomland :n geworden, met alleen.nr en goeds en vriendeli.l ks.»- deze vreemdelingen in n teruggekeerd, zullen zij 3te verhalen vertellen o ine, dicht bevolkte en me mooie landje aan de Noo volgend jaar zullen °°„:uep litenlanders Nederland w van Van onze speciale verslaggever fJET NEDERLANDS waterpolozevental heeft in de wedstrijd tegen België, welke gistermiddag te Zaandam werd gespeeld, teleur gesteld. Zeker, de ploeg van F rans Kuyper heeft in deze generale re petitie voor de Trofeo Italia een overwinning behaald, maar de 75 op België, een ploeg die niet in de schaduw kan staan van Hongarije en Joegoslavië, was weinig overtuigend. Na de eclatante overwinning op Frankrijk vorige week te Tilburg behaald, hadden wij en velen met ons, een royale zege venvacht. België speelde echter zeer aggressief, trok zich niets aan van de klinkende Nederlandse namen en nam resoluut de leiding. Heel stil werd het rond de door dekschuiten afgesloten waterpoloarena in de Voorzaan. De toeschouwers begonnen pas iveer moed te krijgen toen de ploegen gelijk opgingen tot 5—5, om tegen het einde los te barsten in een vreugdegehuil toen het Nederlandse zeven tal zich in een machtig slotoffensief kon ontplooien en tenslotte nog een 75 overwinning uit het water sleepte. UENNIE KEETELAAR was als mid- achter de zwakke stee in de Neder landse defensie. Hij had met de uiterst snelle en schletvaardige midvoor Le- kime de grootste moeite. Max van Gelder heeft in het doel niet over ge luk te klagen gehad en het schieten van Frits Smol was bepaald slecht. De ploeg speelde als geheel te tam en pas in de laatste minuten werd het de toeschouwers duidelijk waarom de Oraniebroeken overal als gevreesde tegenstanders worden ontvangen. Na de eerste schermutselingen werd Desmet met een kogel van Biilsma op de proef gesteld. De Belg was op zijn hoede en zou dat tijdens de gehele wed strijd blijven. Zonder enige twiift1 heeft hij ziin ploeg voor een grotere nederlaag behoed. Rudi van Feggelen heeft een zware wedstrijd gesneeld. De Belgische midachter Smits dekte wel zeer zwaar en menig verbeten duel werd op de tweemeterliin voor het doel van de gasten uitgevochten, zo fel dat beide spelers meer dan eenmaal naar de kant moesten verhuizen. Een dekklngsfout in de Nederlandy achterhoede werd door Laurent feil- imerikaanse ministerie t rdediging heeft in een „aal derzoekingen, ingesteld izend binnengekom »i ls,., over z.g. „vliegende s •d dat er „niets. is. dat band at deze verschijnselen v ten houden met andere P njet (geheime) wapens, al aan j Verenigde Staten ger1^ge- veertien procent der d "viarinf! meldingen kon geen ver r gegeven, doch ook eide in de vorige alinea verm van het rapport. De stelling dat renners in grote etappewedstrijden als de Ronde van Frankrijk in uitstekende conditie ko men, is gistermiddag zowel in Zwitser land als in Luxemburg bewezen. Frits Schaer werd te Morges namelijk Zwit sers kampioen op de weg. Hij meest voor deze titel, na 237 km afgelegd in 6 uur, 56 min en 42 sec. uit volle macht spurten om Huber met een half wiel te verslaan. Lafranchi, die de Ronde van Frankrijk eveneens heeft uitgere den, werd derde met een achterstand van 18 seconden. Ferdi Kübl'er kwam 2,5 minuut na Schaer over de eind streep. De Luxemburgse titel ging naar JSrnzer, ook al een van de 76 renners die de Toup de France tot een goed einde brachten. Hij legde de 178 km af in 5 uur 15 min en 21 sec. Diederich werd tweede met een achterstand van ,f vijf minuten. Te Solingen, op het circuit dat in 1954 voor het wereldkampioenschap zal worden gebruikt, werd het Duitse kampioenschap op de weg gewonnen door wereldkampioen Heinz Müller, die een tijd noteerde van 5 uur 57 min. i en 41 sec, over 180 km. Preiskeit werd tweede op een lengte en Pfannenmül- Ier bezette de derde plaats met 5 lengten achterstand. I t^jn de twee kilometer zwemwed- strijd te Harlingen werd o.m. deelge- 1 Ppmen door enkele leden van de 1 nln?„ ^oord-Holland boven het IJ. U.e Alkmaarse Lyda Spierenburg ein- d'gde bij de dames op de derde plaats 5» Iet Brada (Leeuwarden) en May Kerker (Haarlem). Gré Boon uit Den Helder eindigde op de vierde 'f plaats. Bij de heren ging de overwin- mng naar de Fries Ten Thye. Hij werd gevolgd door zijn clubgenoot De Jong en Elzenga van ZCG. Ham uit Den Helder bezette hier de zesde Plaats. de dorde maal binnen vijf da- li d»M,,ft Fanny Blankers-Koen een da» overwinning behaald. Zater- en dï°5„z'j te Solingen de 100 meter oe so nieter horden resp. in 11.9 li'rifn '1 sec. en te Berlijn bracht Ha- tlummers resp. in 11.7 sec. en li (pi, v Op haar naam. Op de 80 me- ■T en ontmoette zij van Willy [nicht 1 e tegenstand. De Zaanse fi- Etpi, j tweede in de voor haar uit- iSDrna tijd van 117 sec. Met een hpt van 5,60 meter won Willy Lust nummer verspringen. loos afgestraft, maar spoedig na het uitzwemmen kreeg Smit een strafworp tegen zich welke door Van Feggelen werd benut. Een strak schot van Biils ma werd door Desmet onschadelijk ge maakt en meteen werd de Belgische midvoor met een goed aangegeven bal aan het werk gezet. Keetelaar reageer de te traag en met een fraaie door slagbal gaf Lekime België andermaal de leiding. Ontactisch was het van de Belgen om, toen Biilsma uit het water werd gestuurd, bij een aanval Van Feggelen alleen voor het doel van Desmet achter te laten. De Belgische aanval werd na melijk afgeslagen en voordat onze Zui derburen zich hadden kunnen herstel len, had Van Feggelen de bal in ziin bezit en negen van de tien keer bete kent dat een doelpunt. Ook nu was dat het geval en weinige tellen later kreeg de Meeuwen-midvoor een soortgelijke kans. Voor het eerst in deze wedstrijd kan Nederland de leiding nemen, maar de vreugde was van korte duur toen Lekime een strafworp mocht nemen. MA DE hervatting staarden we reeds spoedig tegen een 3—4 achterstand aan. toen de Belgen even goed door drukken en Lekime het nakijken gaf aan Van Gelder. Doch toen Van Feg gelen even later weer een strafworp mocht nemen Smits weer uit het water gezonden kwamen de partij en weer gelijk (4—4). De spanning steeg, de duels werden harder en het tempo vloog omhoog. Biilsma naar vo ren gekomen, begon een Nederlands offensief in te leiden. Hij gaf als aan voerder het goede voorbeeld en scoorde op voorbeeldige wijze toen Nijs Kore- vaar hem uit een vrije worp bediende. Weliswaar reageerde Van Gelder kort daarna te laat od een schot van Leki me. maar dat nam niet weg dat de Ne derlanders nu toch beslist sterker wa ren en al hun energie in het geding Van Feggelen verricht de hattrick tijdens de gisteren te Zaandam ge speelde waterpolowedstrijd Neder- land-België, welke met 75 door de Nederlanders werd gewonnen. brachten om de schande van een ge lijk spel tegen België te ontkomen. Schoten tegen paal en lat, wonder lijke reddingen van Desmet en zelfs een gemiste strafworp van Feggelen konden een Nederlandse overwinning niet meer in de weg staan. Van Fegge len werkte kort na ziin falen een voor zet van Cabout feilloos af en in de laatste seconden werd Desmet nog door een „druk" bal van Frits Smol gepas seerd. Els van der Ploeg heeft Zondag te Pa rijs een overwinning behaald on de 100 meter vrjje slag. Zij tikte aan in de tijd van 1 min, 9.1 sec., 0.7 sec. sneller dan Ginette Jany. Janny Rubingh zorgde voor een tweede Nederlandse zege door de 100 meter rugslag te winnen in 1.18.4. De Frangaise Marie André bleek een gevaar- bjke rivale. Zij werd tweede in 1.16.4 Herman Willemse leverde op de 100 me ter vrije slag heren goede strijd. Welis waar moest hij in Eminente en Jany, die resp. 58.5 sec. en 59.7 sec. voor zich lie ten noteren, zijn meerderen erkennen, maar onze landgenoot had slechts 0.4 sec. meer nodig dan Jany. Zaterdagmiddag is met het KLM- toestel uit Hamburg op Schiphol gearri veerd de minister van Buitenlandse Za ken van Iran, Hussein Fatemi. De minis ter brengt een officieel bezoek van tien dagen aan ons land. De uitslagen van de op Zondag gehou den draverijen te Duindigt luiden: Van Maerlant-prUs: 1 Quick Boy (H. C. ten Hagen) 1.28.4: 2 Postduifje K; 3 Paul B W 2.90, P 1.50, 2.20, K 5.60, CC 3.60. Van de Vondel-prijs: 1 Quick Hollandia G (W. H. Geersen) 1.24.7; 2 Petulance K; 3 Peter Spencer W 2.70, P 1.80, 390. 1.50, K 3.70, CC 15.30. Producten-draverij: 1 Sir Messidor (W. H. Geersen) 1.30; 2 Spencer Hollandia; 3 Sagne d'Or W 3.10, P. 1.80, 2.30, K 7.40, CC 3.70. Derby R-prijs: 1 Roland (P. A. Stroo- per) 1.28.4; 2 Ronald; 3 Rascal Hanover W 1.90, P 1.20, 1.30, 8.50, K 2.30, CC 2.30. Multatuli-prijs: 1 Stiirmann (W. H. Geersen) 1-22,3; 2 Our Bonni B; 3 Nor ton Williams W 2.50, P 1.80, 1.70, K 11.80, CC 2.80. Potgieter-prijs; 1 Gitana (F. Delbras- sinne) 1.54.4; 2 Christina; 3 Campo W 4.30. P 1.40. 1.30, 1-90. K 6.20. CC 5.40. Couperus-prijs; 1 Sunrise (H. J. v. d. Kraats) 1.11.2; 2 Grand Clifl; 3 Altair W 1.80, P 1.20, 1.80, K 5-10, CC 4.60. Lucas Bols-prijs: 1 Dead Heat: Sagita (A. A. M. Pije) en Sakina (H. J. v. d. Kraats); 3 Boekanier W 1.90, 1.10, P 2-20, 1.30, K 4.80, CC 2.50, 2.50. Vestdijk-prijs: 1 Dicky (H. J. v. d. Kraats) 3.36.4; 2 Brandal; 3 Moqueuse W 1.70, P 1.30, 2.10, K 9.20, CC 5.50. Totahsator-omzet: 93042 Te Aalst werd een wielerwedstrijd voor professionals gehouden over een afstand van 120 km. De Belg Rosseel won in 3 uur 2 min, voor onze land genoot Van Est, die op drie lengten tweede werd. De Belgen Keteleer, Rijckaert en Van den Broeck eindig den respectievelijk op de derde, vier de en vijfde plaats. J|OEWEL het er geruime tijd naar uit heeft gezien dat Melbourne de Olympische Spelen in 1956 niet zou organiseren, komen er nu toch berichten uit Australië binnen waaruit kan worden afgeleid dat de voorbereidende werkzaamheden een vlot verloop hebben. Tot hoofd vertegenwoordiger van het organisatiecomité is onlangs benoemd luite nant-generaal W. Bridgeford, voormalig bevelhebber van de strijd krachten van het Britse Gemenebest in Korea. Hij kreeg uitgebreid® bevoegdheden en inmiddels zijn tal van commissies aan het werk ge slagen. Vast staat echter wel dat voor de paardensport te Melbourn® geen plaats zal worden ingerui'md. De Australische regering heeft namelijk besloten onder geen voorwaarde af te wijken van de quaran taine bepalingen, waarin onder meer staat dat buitenlandse paarden die Australië binnen komen, zes maanden in quarantaine moeten blijven. INZIET uitzondering van roeien en ka- m no zullen alle nummers van het programma op velden en in stadions in de onmiddellijke nabijheid van Mel bourne worden verwerkt. Het Olym pische stadion, het zwembad en nog vijf andere terreinen zijn minder dan drie kilometer van het centrum van de stad verwijderd. De regering van de staat Victoria zal zorgen voor de bouw van een Olympisch dorp met accommodatie voor zesduizend deelnemers en offici als. De federale regering verstrekt hiertoe een voorschot van twee mil- lioen Australische ponden. De Limburger Piet van de Brekel, één van de candidaten voor de Neder landse ploeg voor de wereldkampioen schappen op de weg, heeft de Omloop der Kempen, een wegwedstrijd voor amateurs over een afstand van 199 km gewonnen. Slechts 33 van de 163 ge- startte renners kwamen door de finish, Eerst op de helft van de wedstrijd, toen het peloton aanzienlijk was uit gedund door het zeer hoge tempo dat door de favorieten werd aangegeven, kwam er tekening in de strijd. Met nog zeventig kilometer voor de boeg ui* TN tnoor (Advertentie Ing. Med.) DE NEDERLANDSE zwemsport gaat zeer belangrijke dagen tegemoet. Vrijdag 14 Augustus beginnen te Nijmegen de zwemkampioenschap- pen, welke tot en met Zondag voortduren en in aansluiting daarop vangt Maandag, eveneens in Nijmegen, het waterpolotornooi om de 'l rofeo Italia aan. Hoewel de Verenigde Staten, de Zuidamerikaanse landen en Rusland hier niet vertegenwoordigd zullen zijn, zal de win naar zich officieus wereldkampioen mogen noemen. De ploegen uit de Nieuwe Wereld zouden toch geen stem in het kapittel hebben gehad en buiten Rusland zullen de sterkste waterpoloteams te Nijmegen acte de presence geven. LIET NEDERLANDSE zevental, dat naar men zich nog zal herinneren te Helsinki de dupe is geworden van scheidsrechterlijke dwalingen, en een wonderlijke beslissing van de FIFA, krijgt in de week van 17 tot en met 22 Augustus de kans om zich te re vancheren. De ploeg van Frans Kuy per behoorde 'n het Olympisch tor nooi tot de sterkste teams, maar heeft het niet tot een gouden, zilveren of zeifs maar bronzen medaille kunnen brengen en dan te bedenken dat onze landgenoten houders zijn van de Tro feo Italia. Zij zullen straks felle strijd moeten leveren om dit kostbare kleinood te behouden. Ploegen als Hon garije, Olympisch kampioen, Joegosla vië, tweede tijdens de Spelen te Hel sinki en Italië, dat op de derde plaats eindigde, zijn stuk voor stuk tegen standers die als candidaten voor de eindoverwinning in aanmerking komen. De teams uit België en Spanje behoren niet tot de favorieten, maar niettemin zal men er goed aan doen rekening met hen te houden. Voor het eerst na de oorlog gaat het Nederlands zevental een belangrijk tornooi tegemoet zonder zijn uiterst bekwame aanvoerder Cor Braasem. Toch zal Braasem in Nijmegen aanwe zig zijn, maar nu als tegenstander van Frans Kuyper. Enkele maanden gele den immers is Cor Braasem naar Span je vertrokken om de training van de Spaanse waterpolospelers op zich te nemen. In hoeverre hij kans heeft ge zien zijn lessen van Frans Kuyper, op het Iberisch schiereiland in praktijk te brengen is ons niet bekend. Vast staat dat de Spanjaarden, die in Nijmegen verschijnen, omdat Rusland niets van zich liet horen, vorderingen zullen heb ben gemaakt, want Cor Braasem was niet alleen een voortreffelijk speler, maar ook een coach met zeer behoor lijke capaciteiten. Uitgerekend in de eerste wedstrijd zullen de Nederlan ders de degens met de Spanjaarden kruisen. Hoewel wij niet van mening zijn, dat onze landgenoten die wed strijd zullen verliezen, hebben de gas- teh het voordeel dat zij precies weten wat hen te wachten staat. Cor Braa sem kent de capaciteiten van de Ne derlandse spelers, waarmee hij jaren lang heeft getraind, beter dan zijn pupillen en ongetwijfeld zal hij trachten daarmee zijn voordeel te doen. MET DE herinnering aan het verloop van het Olympisch tornooi, is enkele maanden geleden besloten dat de be slissingen van de scheidsrechters tij dens het tornooi om de Trofeo Italia bindend zullen zijn. Bovendien werd bepaald dat geen scheidsrechters wor den toegewezn, maar, dat een loting zal uitmaken welke wedstrijden de scheidsrechters krijgen te fluiten. Naar alle waarschijnlijkheid is het dus uit gesloten dat wij in Nijmegen soortge lijke taferelen als te Helsinki krijgen. De moeilijkheid is echter dat de nieu we spelregels door verscheidene scheidsrechters, ook internationale, niet strikt worden nageleefd. Het is daarom niet denkbeeldig dat ook te Nijmegen moeilijkheden Kunnen ontstaan, te meer daar niets zo lastig is als het leiden van een waterpoloontmoeting. Het is immers zo dat tweederde van wat er in het water gebeurd door de scheidsrechters moet worden geraden. Hij moet voor een belangrijk deel op zijn feeling afgaan en het staat wel vast dat practisch bij iedere wedstrijd fouteri worden gemaakt. Wij kunnen slechts wensen dat die fouten in de beste verstandhouding worden geac cepteerd opdat het tornooi om de Tro feo Italia te Nijmegen een beter en sportiever verloop zal krijgen dan het tornooi te Helsinki en d?t de sterkste ploeg de trofee in haar bezit mag krijgen. maakten zich acht renners uit de hoofdmacht los. Dat groepje van acht vluchtelingen Van de Brekel, Van 't Hof, Coone, Cantineau, Snijders, De Jongh, Cuyten en Wolfs was zeer sterk, en spoedig was het duide lijk dat zich onder dit achttal de win naar zou bevinden. Naar alle waar schijnlijkheid zou dat niet Van de Bre kel zijn geweest, als de wedstrijd commissarissen hun ogen hadden ge bruikt. Tegen het einde van de course namelijk was De Jongh uit Made weg gesprongen en tien kilometer voor de finish bedroeg zijn voorsprong circa acht- a negenhonderd meter. Op dat moment ging een groep auto's, waarin juryleden en officials zaten, naar vo ren en trokken in hun kielzog de zeven concurrenten van De Jongh mee. De voorsprong van deze jonge veelbelovende renner ging daardoor geheel verloren, met het gevolg dat de sprint de beslissing moest brengen. Van de Brekel won royaal. Er is in deze ronde zeer snel gereden. Voor de winnaar werd de tijd van 4 uur 52 minuten en 2 sec. afgedrukt, hetgeen neer komt op een gemiddelde uur- snelheid van 40.920 km. De uitslag luidde: 1. Van de Brekel (Echt) 4 uur 52 min. 2 sec; 2. Wolfs (Vlijmen); 3. Van 't Hof (Sassen- heim); 4. Koone (Eindhoven); 5. Can tineau (Breda); 6. Snijders (Half weg); 7. De Jongh (Made); 8. Cuyten (Mierlo), allen in dezelfde tijd als v. d. Brekel op 4 min. 55 sec; 9. Pe ters (Haarlem); 10. Post (Nieuw Ven nep Gisteren hebben de paardensportlief hebbers Bram Nottelman weer eens als pikeur aan het werk gezien. Hij startte te Groningen met Nerva voor de Siderius- prijs en ging met klein verschil op K. van der Veen als eerste door de finish. In de strijd om de Grote Jubileumprüjs eindigde Nottelman met Niekie BH op de derde plaats. De uitslagen luiden: Age Witteveen-prljs: l Rex V Eiber hof (J. L. Bolt) 140.5: 2 Rose Axworthy; 3 Ramona S W 7.60, P 2.—, 4.90, 1.80, IC 24.90, CC 20.40. Keeg Fockhorst-prijs: 1 Qui Saint (A. Siderius) 1.36.3; 2 Quitewell-S; 3 Quero- nica W 12—, P 3.30, 3.—, 4.60, K 7.10, CC 5.80. De Oude Garde-prijs: Eerste afdeling: 1 Misse Zelda (Joh. Siderius) 1.31; 2 O Lapize K (M. Siderius) 3 Nemetor B (C. F. Ockhorst) W 3.70, P 1.20, 1.10, 1.30, K 5.50, CC 3-90. De Oude Garde-prijs: Tweede afdeling: 1 Mr Fried (Joh. Siderius) 1.31.2; 2 Nico Maire (M. Siderius); 3 Nestkuiken-S (C. F. Ockhorst) W 3.40, P 1.50, 1.40, 1.80, IC 5-80. CC 3.70. Jan Wijma-prljs: 1 Otto H (B. U. de Jong) 1.34.9; 2 Nelly Major; 3 Oeke W 2.40, P 1.30, 1.50, 1.80, K 4.40, CC 5.60. Theo Monsieur-prijs: 1 Olympia B (A. Siderius) 1-33.6; 2 Nellie's Tjamme WB; 3 Ortolaan S W 3.—, P 1.60, 3.—, K 12.—, CC 7.90. Johannes Siderius^prijs: 1 Nerva (A. R. Nottelman) 1.32.4; 2 Phenomenal; 3 Maaike van Vmuiden W 2.30, P 2.—, 1.70, K 5.70, CC 3.—. Grote jubileum-prijs: 1 Over Again (M. Rozema) 1.28.7; 2 Little Monty; 3 Niekie BH W 2.20, P 1.50, 3.60, K 13.90, CC 6. Totalisator-omzet: f 61.458. Tonny Timmer won het zwaar springconcours Na een uitermate spannende strijd is Zaterdag te Den Haag het natio naal kampioenschap zwaar springcon cours beslist. Na tweemaal barrage werd de Hagenaar Tonny Timmer met „Draufganger" winnaar voor B. Uyten- daal uit Breda. Kampioen van Ne derland zware dressuur werd L. H. M. van Loon met „Saraceen". Prins Bernhard klasseerde zich met „Arque- buse" op de vijfde plaats. Met het zelfde paard eindigde de Prins in de geschiktheidsproef voor rijpaarden op de tweede plaats achter mevrouw A. A. Coebergh-Van Velzen. Zoals bekend is men teruggekeerd tot het oorspronkelijke plan om de be roemde cricket ground te gebruiken als Olympisch Stadion en het veld aan te passen aan de technische voor schriften van de internationale Ama teur Athletiek Federatie. Onmiddellijk na het bezoek van Ko ningin Elizabeth in het begin van 1954 zullen de werkzaamheden beginnen voor de opvoering van de capaciteit van de Cricket Ground. Een grote be staande tribune zal worden afgebroken en vervangen door een moderne van staal en beton die plaats zal bieden aan 43.000 toeschouwers en voor het grootste deel overdekt zal zijn. De totale capaciteit van het stadion wordt hierdoor van 85.000 gebracht op 120.000 Het stadion ligt ongeveer 1,5 kilome ter van het centrum van de stad, en is omringd door terreinen die ruimte in overvloed bieden voor de opstelling van de ploegen op de openingsdag en voor het parkeren van auto's. Vlakbij het hoofdstadion, op de Noordelijke oever van de Yarra rivier, zai op het terrein dat al jaren lang een ahtletiek centrum is geweest en „Olympic Park" heet, een zwembad worden gebouwd dat aan de FINA-be- palingen voldoet en 300.000 Australi sche ponden zal kosten. Volgens de plannen moet het in de loop van 1955 gereed komen. In het zelfde park wordt een wielerbaan aangelegd met tribunes voor 5000 toeschouwers. De kosten worden op 120.000 Australische ponden geschat. Een bestaand terrein in bet park zal worden ingericht voor de training van athleten die aan de spelen deelnemen. Een dagelijks tijdrooster voor de athletienummers is ter goed keuring aan de I.A.A.F. gezonden. Precies 3 uur en 45 minuten, nadat hij te Dover in het Kanaal was gedo ken, stapte de Egyptenaar Ahdel La- tif Ahu Heif te Kaap Gris Nez aan wal. Hij vestigde daarmee een nieuw Kanaalrecord voor de richting Enge land—Frankrijk, dat sinds 30 Augus tus 1948 op naam stond van de Engels man Tom Blower met 15 uur en 31 minuten. Heif was als eerste man van een Egyptische estafetteploeg van zes per sonen te water gegaan. Toen hij na twee. uur werd afgelost zwom hij door voor zijn individuele poging. De esta fetteploeg bereikte Gris Nez na 10 uur 51 minuten, hetgeen 20 minuten sneller is dan de vorige tijd van de Egyptenaren. Van een officieel record kan echter in een estafette-race geen sprake zijn. De Mexicaan Beltran slaagde in zijn poging het Kanaal over te zwemmen van Kaap Gris Nez naar Dover. Hij deed het in 15 uur 23 mi nuten. Op de buitengewone algemene ver gadering van de Koninklijke Neder landse Horkeybond werd Zaterdag een belangrijke statutenwijziging aan genomen. In het bestuur van de KNHB zullen in het vervolg twee dames zit ting nemen om de belangen van het dameshockey te behartigen. Met dit besluit kon tevens de speciale com missie voor het dameshockey worden opgeheven. voor dames en voor heren werd door deze verandering organisatorisch gelijk gesteld en, zo deelde de voor zitter van de KNHB mee, deze wijzi ging zal loyaal worden uitgevoerd. Jhr Hooft Graafland knoopte bij dit punt de rijke geschiedenis aan, welke het zelfstandige dameshockey in het ver leden heeft gehad. De dames, die zich vele tientallen jaren voor dit spel en de organisatie daarvan hebben ingezet, verdienen alle lof en hulde. Spreker hoopte, dat in de nieuwe constellatie het dameshockey op dezelfde wijze zal floreren als in het verleden het geval is geweest. Uit de vergadering kwam een plei dooi om de hockeycompetitie op de eerste Zondag van October te laten beginnen, doch na uitvoerige discus sies werd vastgesteld, dat de heren competitie op 20 September zal begin. nen.. en de damescompetitie waar schijnlijk eerder. Dit met het oog op het grote landentornooi, dat eind Sep tember en begin October in Engeland wordt gehouden. De hockeydag werd afgeschaft, een feit van historische betekenis. Het motief was, dat de bond te groot was geworden voor het organiseren van de voorronden en het eindtornooi van de hockeydag. De Britse oppositieleider Attlee is Zaterdag per trein van Londen naar Joegoslavië vertrokken, alwaar hij o.m. enkele dagen als gast van maarschalk Tito in diens zomerverblijf op Brioni zal doorbrengen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7