Vijfdu 1 Rhee wenst verkiezingen in Noord-Korea Arabische stammen jagen op oude bijbelmanuscripten g Om het geluk van Peter Vanmorg VN-commii Augi Voor honderd leden in Nat. Vergadering Woensdag begint de „Big Switch" Bao Dai in Frankrijk Russische vliegtuigen boven Groenland Curiosum te Driebergen Automobiel-museum geopend R.K. winkels gesloten op 15 Augustus Geen huissloof meer, maar moderne, verzorgde vrouw! Nieuwe methode maakt dit mogelijk Filmpionier Mannus Franken overleden Lestoestel stortte in weiland neer Leerlingvlieger gewond Technisch adj .-directeur van PEN benoemd Blijvende hulp aan „overtreders" Wenen sprak niet met Moskou Coloradokever bedreigt de aardappelenoogst Pim, Pamt Pom en de wonderlamp Interessante handel aan de Dode Zee Vluchtelingen-immigratie door Kittg Lessels LIKDOORNS SS Luister eens naar Radioprogramma Jordaanse regering kan hoge prijzen niet meer opbrengen SNELLE REAC1 OPGEROEPE jFoster Dulles vanc Seoel weerberic MAANDAG 3 AUGUSTUS 1933 PRESIDENT Syngman Rhee van Zuid-Korea zal, naar van Zuidkoreaanse zijde wordt vernomen, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Foster Dulles, die Zaterdag met een viermotorig transportvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht naar Korea is vertrokken, meedelen, dat de enige voor Zuid-Korea aanvaardbare wtfze om tot een verenigd Korea te komen, is gelegen in het voor- stel, dat er in Noord-Korea verkiezingen zullen worden gehouden voor het aan- tvyzen van honderd afgevaardigden in de Zuidkoreaanse Nationale Vergadering. De president zou voornemens zjjn op deze wyze geheel Korea onder het gezag ^rei.erm?..van huidige (Zuid) Koreaanse republiek te brengen. Overigens blijft'Rhee bij zijn eerder afgelegde verklaring, dat hy geen wapenstilstand aan vaardt voordat de Chinezen uit Korea zijn vertrokken. Hij wil Eisenhower even wel enige tijd laten om dit doel langs politieke weg te bereiken. „Zolang de Verenigde Naties eraan vasthouden, dat Korea herenigd moet worden, bestaat er geen reden voor een zelfstandig Zuidkoreaans optreden. Indien de V.N. echter dit doel niet langer zouden nastreven, zullen wij haar taak moeten overnemen", aldus de president. Foster Dulles verklaarde voor zijn vertrek uit Washington, dat de bondgenoten van de Verenigde Staten ten volle zullen worden geraad pleegd bij de te nemen beslissingen over de toekomst van Korea. PRESIDENT Eisenhower heeft zijn goedkeuring gehecht aan een plan om de Amerikaanse troepen in Korea in te schakelen bij de wederopbouw van het land. Foster Dulles heeft er bij de andere landen met strijdkrach ten in Korea op aangedrongen te overwegen insgelijks te doen. Hij ver zekerde de diplomaten der verbonden staten, dat het verdrag tot wederzijd se hulpverlening, waarover hij met Syngman Rhee van gedachten zal wisselen, geen belemmering zal zijn voor het sluiten van een latere over eenkomst die, indien dit wenselijk zou worden, zou voorzien in een te rugtrekken der Amerikaanse strijd krachten in Korea. Hij zeide te ver wachten, dat toet eerstgenoemde ver drag een clausule zou bevatten inzake het legeren van Amerikaanse troepen in Korea. Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft bereids een voorstel aangenomen, krachtens hetwelk Eisen hower wordt gemachtigd 200.000.000 te bestemmen voor de wederopbouw van Zuid-Korea. Radio-Peking heeft bekend gemaakt, dat nog geen twaalf uur na het ingaan van de wapenstil stand de spoorwegverbinding tussen Pjongjang en Mantsjoerije was her steld. Donderdag is de eerste passa- gierstrein uit Mantsjoerije in de Noordkoreaanse hoofdstad aangeko men. IAE COMMUNISTISCHE en geallieer- v de leden van de repatriëringscom missie voor de krijgsgevangenen heb ben Zaterdag de laatste bijzonderhe den besproken van de operatie „Big Switch", de uitwisseling van de krijgs gevangenen. De communisten verklaarden, dat de geallieerde krijgsgevangenen ge reed staan om naar de plaats van uit wisseling te vertrekken. Gedurende vier uur per dag zullen van 5 Augus tus af 100 gevangenen per uur worden uitgewisseld. De communisten ver zochten het programma, wat de Noor delijke krijgsgevangenen betreft, in dier voege te wijzigen, dat eerst de 2400 gezonde gevangenen zullen wor den uitgeleverd, en niet, zoals eerst was bepaald, een groep van 360 zieken en gewonden. Maak 'n einde aan dat ondragelijke zuurbranden Neem een of twee Rennies, en op 't zelfde moment :s dat zuur branden geblust. Geen wonder dat tal loze mannen en vrouwen over de hele wereld dwepen met Rennies en al tijd zorgen ze bij de hand te hebben. Rennies zijn hygiënisch verpakt één voor één. Ze zijn smakelijk en gemakkelijk in te nemen, zonder wa ter of wat ook. (Advertentie Ing. Med.) HE AMERIKAANSE onder-minister van landsverdediging Wilfred Mc Neil heeft Zaterdag verklaard, dat de Verenigde Staten niet zullen overgaan tot plotselinge en drastische vermin dering van de aanschaffing van mili taire uitrusting. „Wij zullen aan de veilige kant moeten blijven, totdat wij er zeker van zijn, dat de wapenstil stand inderdaad ten volle wordt na geleefd", zo zeide hij. Een soortgelijk geluid liet de Chi nese opperbevelhebber generaal Tsjoe- Teh te Peking horen. „China mag geen minuut laten voorbij gaan, zonder zijn militaire macht te versterken. Wij moeten volstrekte waakzaamheid be trachten in verband met de heimelijke verstandhouding tussen Zuid-Korea en de Verenigde Staten", aldus deze generaal. Keizer Bao Dai, hoofd van Vietnam, is gisteren per vliegtuig uit Saigon te Nice aangekomen. Hij zal met de Fran se regering beraadslagen over de toe komstige status van zijn land. De kei zer verklaarde tegenover de journalis ten, dat hij voor zijn vertrek overleg heeft gepleegd met de leiders van alle Vietnamese politieke en godsdienstige groeperingen. „Ik ben de afgevaardigde van het Vietnamese volk en ik kan als zodanig uitdrukking geven aan zijn na tionale verlangens", aldus Bao Dai. Een gewoonlijk goed-ingelichte bron bij de Amerikaanse luchtmacht heeft verklaard, dat er in het afgelopen jaar gemiddeld een maal per maand een Sowjet-Russisch vliegtuig boven Groenland is gesignaleerd. Een zelfde aantal vliegtuigen zou in dat tijdvak boven het polaire geb'ed van het Noordamerikaanse vastenland zijn waargenomen. Te Driebergen Riisenburg is Zater dag door de burgemeester van die ge meente, W. H. baron Taets van Ame- rongen, het Nationaal Museum voor Automobielen geopend. De interessan te collectie antieke wagens en vele andere curiositeiten uit binnen- en bui tenland, welke zich in dit voor Neder land unieke museum bevindt, werd voornamelijk bijeengebracht door de heer G. Riemer, directeur van het In stituut voor de Autohandel. Er is een speciaal fonds opgericht om het mu seum nog aanzienlijk uit te breiden Aangezien het episcopaat geen dis pensatie heeft verleend inzake de win kelsluiting op 15 Augustus, heeft de Nederlandse K-tholieke Middenstands bond een beroep op haar leden ge daan, indien dit maar enigszins moge lijk is, de bedrijven crp de dag van Maria Hemelvaart gesloten te houden, teneinde zichzelf en hun personeel in de gelegenheid te stellen deze d^g zo goed mogelijk als Zondag te vieren. JONGETJE VERDRONKEN Op onverklaarbare wijze is Zaterdag te Rotterdam de achtjarige Herman B., die niet kon zwemmen, in het diepe gedeelte van het zwembad in Hille- gersberg verdronken. Een zwemmer zag de jongen op de bodem liggen en een zwemonderwijzer bracht hem uit het water, doch het was reeds te laat. Niet langer behoeft de huisvrouw na de dagelijkse afwas met een zucht naar haar ruwe en vaak pijnlijke handen te kijken, want het nieuwe verrassende wasmiddel van de Castella-fabrieken maakt daar voorgoed een einde aan. Vol vertrouwen kan zij voortaan haar handen in het sop steken, want het ac tieve schuim van de Castella Vaatwas reinigt niet alleen haar vaatwerk, lepels en vorken op verbluffende snel le wijze maar maakt ook haar handen zacht als fluweel. Het is dan ook geen wonder, dat duizenden huisvrouwen dit nieuwe afwasmiddel reeds vol en thousiasme gebruiken. Naast goede „huisvrouwen" willen zij immers ook graag keurig verzorgde moderne vrou wen zijn! En de geringe prijs (25 ct. per pak) brengt dit wondermiddel binnen ieders bereik. (Advertentie Ing. Med.) Op 54-jarige leeftijd is in het zieken huis te Lochem de cineast Mannus Franken, één van de pionier» van de documentaire film in Nederland, over leden. Na een verblijf in Parijs, waar hij met de film als nieuwe kunst in contact was gekomen, werd hij te Am sterdam één van de oprichters van de Nederlandse Filmliga en van de avont- garde-bioscoop „De Uitkijk". Samen met Joris Ivens maakte hij de films „Branding" en „Regen". Daarna werk te hij in Nederlands-Indië, waar hij de speelfilm „Pareh. het lied van de rijst" maakte en in opdracht van het binnen lands bestuur de film „Tanah Sabrang" vcor de propaganda onder de bevol king van Java voor de emigratie naar de buitengewesten. Zowel voor als na de oorlog filmde hij Indische journaals die na de oorlog onder de titel „Wor dende Wereld" bekend werden. Hij schreef een boek over zijn werk in In donesië en enige toneelstukken. In oeen weiland in de omgeving van het vliegveld Ypenburg is Zaterdag morgen een eenmotorig Tiger Moth lesvliegtuig van de Nationale Lucht- vaartschool onmiddellijk na de start van een hoogte van zestig meter uit een vrille neergestort. De negentienja rige leerling-vlieger van de LSK, J. Laarhoven uit Arnhem, werd door een boerenknecht bevrijd uit de wrakstuk ken van het toestel, dat geheel werd vernield, en werd met verscheidene verwondingen, o.m. aan het hoofd, in het militaire hospitaal in Den Haag opgenomen. Tot technisch adjunct-directeur van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland te Bloemendaal is be noemd ir A. P. Lindenbergh te Mid delburg, hoofdingenieur bij de N.V. Provinciale Zeeuwsche Elektriciteits maatschappij. Door de veeartsenijkundige dienst te Zwolle is onder de pluimveestapel van de landbouwer B. A. L. te Ootmarsum pseudo-vogelpest geconstateerd. De ge hele veestapel bestaande uit 93 kippen werd afgemaakt. Willy Walden (links) en Piet Muyselaar zijn hier in actie als portier bij Carré in Amsterdam. De fooien, die zij met hun goe de diensten voor de voorstel ling van de nieuwe Snip en Snap-revue ophalen, worden ge durende een maand ter be schikking gesteld van instellin gen voor oorlogsslachtoffers. President Eisenhower heeft het Con gres medegedeeld, dat Groot-Brittan- nië, Franrijk, West-Duitsland en Notpr- wegen militaire hulp van de Verenig de Statw.i zullen blijven ontvangen, „ook al hebben deze staten goederen van strategisch belang naar communis tische landen gezonden". „Het beëin digen van de hulpverlening zou nade lig zijn voor de veiligheid van de Ver enigde Staten", aldus Ike. Volgens Stassen, hoofd van de buitenlandse hulpverlening, had Gr. Brittannie goe deren ter waarde van 25.925 dollar, West-Duitsland ter waarde van 10.660 dollar en Frankrijk ter waarde van 450.864 dollar aan communistische lan den gegeven. De Noren leverden 3250 metrische tonnen aluminium. De Oostenrijkse socialistische minis ter - van binnenlandse zaken, Oskar Helmer, heeft Zondag in een toespraak te Wenen medegedeeld, dat Oostenrijk geen afzonderlijke besprekingen met de Sovjet-Unie had gevoerd voor de Sovjet-Unie bekend maakte, dat zij Oostenrijk had vrijgesteld van het bé talen van de bezettingskosten. Het semi-officiële Oostberlijnse blad „Berliner Zeitung" heeft in zijn editie van Zondag medegedeeld, dat onge veer zestig procent i an de aardappel oogst in het gebied van Berlijn is aangetast door de coloradokever. Alleen onmiddellijke actie kon een mislukking van de uogst nog voorko men. LEIDER VAN DE CUBAANSE OPSTAND MELDT ZICH Castro, die genoemd werd als leider van de opstand op Cuba, heeft zich Zaterdag bij de Cubaanse autoriteiten aangegeven. Met hem meldden zeven andere mannen. Zes opstande lingen hebben een toevlucht gezocht in de ambassade van Guatemala in Ha vanna. Volgens niet-officiële cijfers zijn bij de mislukte revolte tegen pre sident Batista 57 tot 70 doden gevallen. 83. Nog geen minuut later stond Piet Pakkum al met een streng gezicht voor de ijswagen van Pim, Pam en Pom. „Wie heeft jullie vergunning gegeven om hier met ijs te venten?" vroeg hij bars. „Eh..niemand", stamelde Pim, toen hij zag, dat Piet Pakkum.zijn op schrijfboekje te voorschijn haalde. „Zo zo, dus jullie verkopen ijs zonder daar voor vergunning te hebben", vervolgde neerrr", antwoordde Ali, die graag zijn vriendjes helpen wilde. „Van jou?" herhaalde Piet Pakkum verbaasd. „Zo, dan ga jij op de bon mannetje. Het is verboden om ijs te verkopen, zonder daarvoor vergunning te hebben". „Heel TN SEPTEMBER van het vorige jaar A ontdekte een der zoekende stam men, niet ver van de grot waarin ook de eerstgevonden manuscripten waren aangetroffen, een enorme hoeveelheid van deze oude documenten. Het waren er zoveel, dat de hele stam drie dagen en nachten bezig is geweest om alles in veiligheid te kunnen brengen. Toen zij negentig van de voorraad had den weggewerkt werden zij plotseling gestoord door de Jordaanse politie en militairen. Een van de stamleden had namelijk in zijn eentje geprobeerd een paar der manuscripten te verkopen aan de regering, waarop deze onmid dellijk had toegeslagen. Gewaar schuwd door een van hun uitkijken waren de Arabieren er echter toch in geslaagd het grootste gedeelte der vondst weg te halen. Ze wilden de buit graag verkopen, doch alleen tegen de door hen vastgestelde prijs. Vele stamleden waren bevreesd, dat zij be boet zouden worden of gevangenis straffen zouden krijgen als zij zich vertoonden, en er werd nu door mid del van tussenpersonen contact opge nomen met professor G. Lankaster Harding, het door de Jordaanse auto riteiten aangestelde hoofd van d: oud heidkundige dienst. Deze kocht een gedeelte der manuscripten tegen de gevraagde prijs, maar lang niet alles kon worden opgekocht. De profes* sor hoopt nu ook de beschikking te kunnen krijgen over de gelden, nodig voor de aankoop van de overige stukken. De Arabische stammen zet- ten het zoeken inmiddels ijverig voort De „Sobodne Slovo" meldt, dat h? gebied van Liberec, in Tsjechoslowakji l van een addersplaag heeft te lijden. V/ 1 personen zijn door de giftslangen ge* ten. De Amerikaanse Senaat heeft een wetsontwerp goedgekeurde dat voor ziet in de toelating in de V. S. in de komende drie jaar van 214.000 vluchte lingen uit communistische landen en uit andere staten, voor zover zij in overeenkomstige omstandigheden ver keren. In het door Eisenhower inge diende ontwerp was voorzien in de toe lating van 240.000 dezer „vluchtelingen- immigranten". Franse koorknapen hebben Zaterdag de Mont Blanc, de hoogste berg van Europa, beklommen om in een onderko men, dat slechts enige honderden meters lager ligt dan de top, „de hoogste mis ter wereld te zingen". 72) Zijn stem was kalm, bijna angstaan jagend kalm. „Sta op", beval hij. „Sta op en loop, zoals u al maanden lang had kunnen doen, hoewel 't niet met uw plannetjes uitkwam om de tuin door te lopen en een kind te redden uit verdrinkings gevaar. U gaf de voorkeur, nietwaar, om een dramatische inzinking te en sceneren, opdat de achterdocht gesust zou worden, die u wist dat bij Bryce Garron opgekomen was? En indien 't kind gestorven was, wat dan nog? U zou 't bewijs geleverd hebben van 't énig belangrijke: dat uw verwonde enkels die al lang geheeld waren niet 't gewicht van uw lichaam konden d igen". Zijn stem verd hoger en ver ried iets van zijn innerlijke woede. „Nee, u wilde niet, door een kind te redden, riskeren dat de waarheid aan 't licht zou komen, dat. u lopen kon. Maar, ik verzeker u, u zult dit huis uit lópen, opdat Garron gered worde van een totaal vernietigende toekomst on der de tyrannie van uw machtswellust en van hebzucht en 't bedrog van uw aasvogel-allures. Terwijl u hier weg gaat, juffrouw Penda, zult u over het graf van mijn carrière lopen en dat zal u tot grote vreugde zijn. Maar later zult u een dodendienst houden op uw eigen toekomst van onvergete lijke rijkdom". Toen Leon ophield met spreken heer s-a er een stilte, die zo lang duurde dat die bijna hoorbaar was. Indien, in wendig, Beatrice verstijfd van schrik was, weigerde zij uitwendig om Leon's ultimatum te aanvaarden als iets dat meer betekende dan een onstuimig stuk bravoure een ziekelijke zwam van weerstand die onverwacht opge rezen was uit de armelijke dunne laag teelaarde van zijn geweteniets dat slechts weggeschopt kon worden als 'n giftige paddestoel. In de voortdurende stilte zocht haar hand achteloos naar een van de ont werpen voor de bruidsjapon en vond die ook; ze bekeek die aandachtig en glimlachte. „Ik heb deze uitgekozen", zei zij, „zo juist vanmorgen. De char me er van is eenvoud; ik aanbid alles wat eenvoud is, Max, en 't bevond dat buitengewoon winstgevend. Mijn ge duldig uithoudingsvermogen na mijn ongeluk, mijn houding van Machteloze overgave, mijn ambities, mijn capaci teiten, mijn methoden: deze alle zijn op eenvoud gebaseerd, weet je". Zij gooide 't ontwerp weer neer, ging er toe over om eens naar zijn ogen te kijken en ontdekte daarin iets onverzoenlijks. En plotseling verstijf de haar glimlach op haar lippen en 't bloed begon met zware slagen uit haar hart weg te trekken. En haar stem nu niet langer zijig, was rauw: „Jij, gek, Max; jij, a. e kleine gek, bent, natuurlijk, p dit ogenblik totaal krankzinnig". „Dat was ik", zette hij recht. „Nu niet meer". Nee, nu niet meer. Hij was geheel bij zinnen. Hij was op een vreselijke en overtuigende wijze goed bij zin nen dacht zijen 't maakte haar bang en verwarde haar, dat Leon weer goed bij zinnen gi vorden was. En ij n haar toevlucht op een verachte lijke vulgaire manier tot dreigemen ten >als de eerst de beste straat meid gedaan zou hebben: „Vergeet je soms, Max, dat er niets veranderd is sinds 't ogenblik, dat een van je pa tiënten gestorven is aan te grote dosis Veronal? 't Is nog steeds zo dat, daar zij je geld heeft nagelaten, ze daarmee iets verschafte, waarop de rechts vervolging zich zou vastzetten als zijnde een motief voor je „vergissing". Niets is ei» veranderd", herhaalde zij. „Niets", gaf hij toe, „behalve mijn zwakheid. Je kunt je niet voorstellen hoe die veranderd is". „En je positie als chirurg, Max? Ver geet niet, hoe die reeds in wezen ver anderd is; eigenlijk ben je al geheel opgegeven. Ik hoef slechts de Santa Martine op te bellen „Doe dat vooral", zei hij. „Zuster Weston zal erg geïnteresseerd zijn in de verklaring hoe mevrouw Soane gestorven is hoewel het haar ook wel een schok geven. Maar wat jammer dat u uw eigen langdurig be drog moet prijs geven opdat ik ten val gebracht kan wordenIk ben bang dat geheel Panama er van horen zal en zulke dingen blijven hangen en wanneer u zou gaan uitzien naar de een of andere dwaas, die uw buiten- s. jrige uitgaven aandurft en u 't ver lies van Bryce Garron goed zou kun nen vergoeden Haar st-m klonk erdoor als een zweepslag: „Dus jij denkt -verkeli'k een schitterende toekomst te verkwan selen voor een zelfverheerlijking, die geen peso waard is, Max?" Nu trok zij zich terug op de laatste linie van haar verdediging en schoot als een franctireur door d- vernielde ommu ring van zijn carrière. „Jij hebt niet 't lef om schande te verduren; jij zu" hard achteruit gaan; jij zult je wentelen in je eigen nietswaardigheid; jij zult tobben en zuchten; en ver- la 'li naar ;e werk, want 't was een Ie- bahnefte voor je, nel als je vel dat is Er zal je niets anders over blijven dan 't te betreuren voor de brave dwaas die je één ogenblik ge weest bentje zult je omkeren en te rug zien langs de kille en lege weg en met heel je ziel wensen dat je mij je geheim zoudt hebben laten bewaren, zoals ik voor mijn eigen voordeel ook altijd gedaan zou hebbenzoals haar stem was als die van een ver leidster, donker, geniepig, maar hoor baar voor haar onzichtbaar publiek „ik nog zou kunnen doen". Zijn antwoord op dit alles was de uitnodiging: „Er is hier in de hall een telefoon en ik zou graag willen, dat je geen tijd meer verknoeit om te pro beren nog meer om te kopen, dan je cl hebt gedaan". Hij gooide de deur nog wijder open. Zij ving zijn blik op. Er brak iets in haar wezen en dat was haar trouwe loze macht. Hij had haar overwonnen, hij had haar tyrannie tot onderwer ping gebracht. Hij had alles van haar afgescheurd waarvoor zij met een koude berekening van bedrog en schijnheiligheid had gewerkt. Hij had haar te kijk gezet. Hij had het grond- sel van de wijn van haar ambities leeggezogen en had die laten wegdrup- pelen door de goot van haar gemeen heid. Alles wat in haar wezen over bleef, was verderf en vernieling, want die waren daar altijd de grondvesten van geweest. „Ik zal geen tijd verknoeien", verze kerde zij. „Indien je geruineerd wilt worden, Max. dan kan ik dat binnen de tien minuten voor je doen" En zij sloeg de oesterkleurige satijnen bed sprei open en enkele van de bruidsjurk- ontwerpen vielen over de rand. En toen zij een kamerjapon gegrepen had, die had aangetrokken, en haai voeten in kamermuiltjes van wit antilopenleer had gestoken, liep zij zonder 't te be merken over de ontwerpen heen, op haar weg naar de deur toe- (Wordt vervolgd.) Weg met onhandige likdoorn ringen en ge* ▼aarlflke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de ptfn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver* flesje septisch Likdoornmiddel van L 1.85 bespaart U veel ellende. (Advertentie Ing. Med.) JOHAN VERSTER. Een fijnzinnig man, deze blinde pianist. Een musicus Van de oude stempel, wiens spel zijn degelijke opleiding bewijst. Een pianist ook, die mu ziek weet te maken, die een uit gebreide gevoelswereld in een zeer gevarieerde aanslag weet uit te ieggen. Hij maakt bet zich niet gemakkelijk. Men zal ditmaal van hem horen de beroemde Storm- sonate van Beethoven (in d.lcl.t., opus 31 no. 2), drie werkjes van Scriabine en tenslotte een concert etude van Nikolai Medtner. (Dinsdag 19.20 over Hilversum 11, 298 m). DINSDAG 4 AUGUSTUS HILVERSUM I. 402 m.: 7.00—24 .01 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7J Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed i Liturgische kalender. 8.00 Nieuws weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor vrouw. 9.35 Gram. 9-40 „Lichtbaken", c serie. 10.00 Voor dè kleuters. 10.15 Gr£] 10.30 Idem. 11.00 Voor de vrouw. HM Jeugdorkest. 12.00 Angelus. 12.03 Graft i (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmede* delingen.) 12-55 Zonnewijzer. 13,00 NieujM en Katholiek nieuws. 13.20 Gram. 13$ I Maastrichts Stedelijk Orkest. 14.00 Lich"I muziek. 14.35 Gram. 15.00 Idem. 15$ I „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieke"' 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17$ Felicitaties. 17.45 Regeruigsuitzending: A. Ferrier: „Het Departement van Eco* nomische Zaken in Suriname". 18.00 Ge* var. muziek. 18.15 Gram. 18.20 Sport* praatje. 18.30 „Dit is leven", causerie- 18-45 Gram. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 „Uit het BoeK der Boeken". 19.30 Gram. 20.25 De ie' wone man. 20.30 Philharmonisch Orkest koor en sol. 21-15 Gram. 21.30 Viool ejj piano. 22.00 Kamerorkest en solist. 22.$ Avondgebed en Liturgische kalende". 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek' HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8-00—24.00 AVRO. - 7'J? Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dagopening. S'00 Nieuws. 8-15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Mor genwijding 9.15 Koor en orgel. 9.30 Voof de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram- 10.50 Voor de kleuters. 11-00 Alt-me#0 en piano. 11.30 Gram. 11.40 Orgelspel 12.00 Musette-Orkest. 12.30 Land- en Tuin* bouwmededelingen. 12-33 Voor het pla*t0' I land. 12.40 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram. 13.25 Amusements* muziek. 14.00 Amerikaanse muziek doscoop. 14.30 Oud-Nederlandse liederen- 14.40 „Lezende vingers", hoorspel. 15 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Zang «J oigel. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. l8-£ Reportage of gram. 18.35 Dansmutf® 19.00 Paris vous parle. 19.05 Gram. I9" Piano-recital. 19.50 „Van Groenlanden» en Eskimo's", causerie. 20.00 Nieuws. 20. j> Amusementsmuziek. 20.45 „De mens zullen wel zeggenhoorspel. 1 Gram. 22.05 Tiroler muziek. 22.45 BW tenlands overzicht. 23 00 Nieuws. New York Calling. 23.20-24.00 Gram. Directie: J. BIJLSMA en C. Hoofdredacteur H. M. KOEMAN, Redactie: Achtcrdam 18. Tel. advertenties en ABONNEMENTE Voordam 11 - TeL Postgiro 187294 lekkerr ijs ja", riep Ali glimlachend, terwijl hij de agent een ijslollie voor hield. „Niks mee te maken", riep de agent streng. „Prroeven ja, heel lek- kerrr," zei Ali nog eens, terwijl hij da lollie uitnodigend voor 't gezicht van Piet Pakkum heen en weer zwaaide. „Leid mij niet af," riep Piet Pakkum en vervolgde: „Naam alsjeblieft en ge. boorteplaats. „Ali", antwoordde het ne gertje. En geboren in Bagdad". „Zo en hoe oud ben jij wel?" „Ik al heel oud. Ik weet niet precies. Meerrr dan dui zend jaarrr", antwoordde Ali, terwijl hij de agent lachend aankeek. IDAS HET VROEGER het goud dat velen naar die streken deed trekken waar dit edele metaal gevonden werd, thans is in Jordanië iets dergelijks het ge val. Het enige verschil ligt hierin, dat er niet naar goud wordt gezocht, maar naar manuscripten, waarop de bijbel berust, en dat de inwoners van de streek zelf aan het zoeken zijn geslagen. In 1947 vonden Arabieren twee van deze documen ten in een grot, en sindsdien zoeken gehele Arabische stammen langs de verlaten kust van de Dode Zee in Palestina koortsachtig naar deze oude en wellicht oud ste bijbelse geschriften. De Jordaanse regering, die in het begin hoge sommen uitbetaalde voor de gevonden documenten, begint echter krap bij kas te zitten, en het gevolg is, dat nog vele van deze zeer waardevolle papieren zich in handen der Arabieren bevinden. DE BIJNA VIJFDUi eerste deel van de o zicht gestelde en gis mobilisatie van de der op de spoorwegstation bijvoorbeeld het in re; doende te zijn om het „bedreigde" punten ws waar uit de grootste a trokken. Verwacht wo grotere groep, de vijfti in het tweede deel vai gaan spelen, geen bijzo leveren. JJF.T IS nu nog moeilij tjr hoe de opkomst van in de proefmobilisatie is verklaringen van comms diverse eenheden valt e maken, dat vele mobilisa reageerd hebben en verr zich hebben aangemeld. li mobilisatiecentra in de Leiden was gistermiddag de opgeroepen sterkte s Dit deelde de command 311de bataljon infanterie deregiment Grenadiers er de, wiens onderdeel wo in vijf scholen in en ror Men zag in Leiden hetzelfde beeld als in* steden: Commandanten m administratief personeel, fcurs, kortom de kwartje scholen tot geïmproviseei mankten, in afwachting v mobilisatie van de derde meesten voelden zich no .■compagniescommandant ze ^'.verklede burger". Geen morgens waren zij nog (burgers, die zich opmaakl het werk te gaan of al a£ 'waren, en nu zijn zij m. over enkele dagen gevech 'lingen hebben betrokken, over een kleine twee wek zullen terugkeren, zullen weer aan gewend zijn er niet met de handen in de spreken en - voor zover dat Stemming is met de Neds aardheid militairen zij de eerste dagen na de c weer wat onwennig gevoi „burger klofje". De buitenlandse belangs de oefening bleek gisten ui een mobilisatie-opslagpl Haag, die werd bezocht d< taire attaché's van de N van Indonesië en van Paki Als onderdeel van de oe vanmorgen in een aantal proefvordering gehouden i voertuigen JJET TIJDSTIP voor de satie is met opzet in de gekozen. Dat is gedaan om men, dat door het vorderei len voor de legering van m onderwijs te veel zou woi öerd. Het nadeel is, dat ve tijd niet direct bereikbaar zij, die bij de oefening zijn hebben allen tijdig een we gekregen. De proef heeft een twei In de eerste plaats is het d na te gaan, hoe het ontwor K De neutrale commissie va der VN. die er op moet toe: partijen in Korea de bepalin vwestandsovereenkomst zullen Sff Aaterda? 8 Augustus J25 datum uitgekozen voor «.n" V>n-, '"studiegroepen n: bpsfo i ea' Gemengde Pn„u nde Zwitserse, al», ,en Tsiechoslowaakse KorJ' naar vijf havens WaavLe" ,viif in Zuid-Korea de wfor troepen en wapens anenstilstandsovereenko Verwachting tot Woensda. v KOEL WEER inC<hof>eiv0lking met in h0 deiijt Koorden van het 1 regen Ü?lge lichte re8en opkla',.- later kans 0{ opklar ngen. Matige tot k Koel en Zuidwest er

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 8