„Enkh Stad en omgeving Jimmy Brown en de Oranjehemden JO VINCENT ZONG HAAR AFSCHEIDSCONCERT Jongen viel van zeven meter hoogte op straat Kaarten mèt en zonder kaas" Fokresultaten waren beter dan verleden jaar Zomer peignoirs 6.8» Amerikanen willen eetbart verpakking van kaas Vele attra bridgenieu Indrukwekkende avond in de Grote Kerk Speciale aanbieding 1.78 1.48 1.28 0.92 AGENDA Alkmaarse Boys ontvangt Hollandia Meisje maakte val van vier meter Brandweer rukte uit naar Industrieterrein Ook vandaag weer 'n topbezoek ALKMAARSE KAASMARKT Slot maakte lelijke smak Prestatiezwemdag in Pesiebad Zij gingen met vacantie Geslaagde premiekeuring te Alkmaar Tweede klaverjaswedstrijd „Troefjagers" BBC-SOVA eindigde onbeslist Requiem van Verdi op 19 September Wiener Saengerknaben In de Grote Kerk Vacantie-aanbieding Dert Tegen uitdroging Zee festival" h Egmond aan Zet draft Vier binnen-exp Petten In komend wee Feest verlichti VRIJDAG 7 AUGUSTUS 105S Gisteravond heeft dan de zangeres Jo Vincent, onder auspiciën van de con certdirectie Johan Koning en de directie van het Gulden Vlies, haar afscheids concert in de Grote Kerk gegeven, met medewerking van de organist Piet Kee. En hiermede is een carrière afgesloten van een onzer grootste Neder landse kunstenaressen. Voor dit ontegenzeggelijk indruk makende evenement bestond een belangstelling, welke zeker de verwachtingen heeft overtroffen. Oppervlakkig geschat bestond het auditorium zeker uit zes- a zevenhonderd luisteraars. Jo Vincent heeft de grote gaven, welke zij bezat tot volledige ontplooi ing gebracht; zij heeft haar artistieke taak voor honderd procent volbracht en dit was haar „grote succes". Deze avond presenteerde zij een vocaal pro gramma, bestaande uit meesterwerken welke bij iedere luisteraar wei duidelijk aanspraken. Hoewel sommige van de liederen in de grote ruimte wel iets van hun artistiek-parfum verloren, wist de zangeres er toch een diepe indruk mede te maken. Begonnen werd met een serie stijl vol gezongen religieuze liederen van Henry Purcell. In de Aria „Hark! the ech'ing air", eveneens van Purcell viel nog een brillante zangtechniek te horen. In een Aria uit de Cantate nr. 58 van Joh. Seb. Bach, waren enkele hoge tonen soms minder fraai. Het „Agnus Dei" van Mozart werd wederom volkomen gaaf gezongen. De twee romantische liede ren van Schubert „Die Mutter Erde" en „Verklarung" troffen door een zéér doorleefde tekstuitbeelding. Zeer schoon werd gezongen „Oraison" ONDERJURK in fantasie char- meuse met schou derband, in wit, zalm en bleu, slechts DAMESHEMD in katoenen fantasie, gebreid met schou derband, alleen in wit Bijpassend broekje SLIPS, in fantasie interlock, alleen in wit met kleine stijging per maat. van de Franse componist Ernest Chau- son, en het was of het artistiek culmi natiepunt van deze avond werd gevon den in het subliem klinkende „Magna res est amor" van Hendrik Andriessen. Het was alsof hier het ondefinieerbare contact tussen de soliste en haar gehoor volkomen was. De organist Piet Kee speelde de begeleidingen van de liede ren, met een kennelijk zorgvuldig ge kozen registratie, welke getuigde van een zeer goede smaak. Als solist speel de de organist enkele werken waarvan we in het bijzonder vermelden de zeer mooie Toccata a. kl. t. van Johann. Jac. Frobergen en zeer zeker de So nate VI deel I „Vater unser im Him- melreich" van Felix Mendelssohn- Bartholdy. Men hoort de orgel-werken van Mendelssohn zelden meer; daarom heeft Piet Kee er goed aan gedaan ons een van zijn belangrijkste werken een juweel uit de orgel-literatuur weer eens voor te spelen. De gespeelde orgel-soli pasten zeer wel in het kader van het gehele programma. Met dank bare herinnering niet alleen aan deze vocale-afscheidsavond, maar ook aan al het muzikale schoons dat de zange res jarenlang aan duizenden heeft ge schonken, verlieten de talrijke toehoor ders het kerkgebouw. Jo Vincent, die niet meer zingt, zal zeker in hun geheu gen blijven voortleven, omdat haar in terpretaties toch steeds iets van de onvergankelijkheid bezaten. W. SCHREURS. VRIJDAG CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Don Camillo a.l. REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Loui se Lotte (14 j.). VICTORIA THEATER, 8 uur: De gevangene van f.Iandorra (14 j.). HARMONIE THEATER, 8 uur: Het lied van de woestijn (14 j.). BERGEN, Rustende Jager, 8.30 uur: The Galloping Major (a.l.). BERGEN a. ZEE, Panampark, 108 uur: Tennistournooi. ZATERDAG CINEMA AMERICAIN, 7 en 9.30 u.: Don Camillo (a.l.). REX THEATER, 2.30, 7 en 9.30 uur: Louise Lotte j.). VICTORIA THEATER, 7 en 9.30 uur: De gevangene van Mandoria. HARMONIE THEATER, 7 en 9.30 u.: Het lied van de woestijn (14 j.). GULDEN VLIES, 2 uur: Kinderto neel Pietje Bell, 8 uur: Cabaret Chiel de Boer. BERGEN, Rustende Jager, 8.30 uur: Mandy (14 j.). BERGEN a. ZEE, Parnassiapark, 10 8 uur: Tennistornooi. DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna, Mient C 13. HOOG WATER TE BERGEN a. ZEE Vrijdag 2.099 14.42 Zaterdag 2.58 15.28 Vrijdag Zaterdag TE CAMPERDUIN hoog 3.03 en 15.32 laag 2.09 14.42 21.03 en 9.32 Zaterdagavond speelt Alkmaarse Boys een vriendschappelijke wedstrijd tegen de tweedeklasser Hollandia. Beide ploegen beschouwen deze ont moeting als voorbereiding voor het komende seizoen en komen in een zo sterk mogelijke formatie uit. (Advertentie lng. Med.) De 14-jarige Wirn v. d. Neut, die op het ogenblik in het Centraal ziekenhuis ligt zal de smak van 7 meter die hij gisteravond omstreeks half zeven maak te, niet gauw vergeten. Met een vriend je was hij op een dak van 8 meter hoog achter de Kapelkerk geklommen om daar enige jonge duiven weg te halen. Op de weg terug ontmoette hij op een plat dak plotseling een grote hond, waarvan hij zo erg schrok, dat hij zijn evenwicht verloor en naar beneden tuimelde. Met ontvelde knieën en een buil op zijn hoofd bleef hij liggen. Door een G.G.D.-auto is hij naar het ziekenhuis vervoerd en daar ter observatie opge nomen. Gok de 3-jarige Corrie Putter van het Luttik Oudorp die gistermiddag spelenderwijs van een dak van 4 me- De Alkmaarse Vrijwillige Brand weer is gistermiddag om tien minu ten voor half een gealarmeerd voor een brand op het terrein van de N.V. Conex aan het Kwakeipad. Op het erf vlak naast de fabrieks hal gelegen was een aantal balen hout wol in brand geraakt. Toen de brand weer, die uiterst snel op het Industrie terrein aanwezig was, arriveerde, brandde de dakgoot van het gebouw reeds. Twee stralen waren evenwel voldoende om het gevaar te bedwin gen. Zowel de ladderwagen als de tweede motorspuit behoefden geen dienst te doen. De politie stelde ter plaatse een onderzoek in «naar de oorzaak. Het vermoeden bestaat, dat een der arbei ders, die op de balen houtwol gezeten hun middagpauze doorbrachten, een sigaret heeft gerookt „Ansichtkaarten mèt en zonder kaas", riep de winkelier-standwerker tijdens de kaasmarkt van vanochtend en hij bracht ons op de gedachte dat het een goed idee zou zijn kaarten in de han del te brengen mèt en zonder kaas luchtje. De geparfumeerde kaarten zijn er uit tegenwoordig. Het lijkt ons daarom een gunstige tijd dat de „kaas" er in komt. De reporters van de we reldomroep die opnamen maakten voor Zuid-Afrika en de Latijnse landen van Zuid-Amerika kwamen er niet zo ge makkelijk in. „Er is te veel geluid" zei één van hen en schudde zijn hoofd het geen overigens een compliment was voor het bezoek aan de markt. Monsieur Leon Degives die bij de opnamen radio-Luxemburg vertegen woordigde en nog niet eerder hier was geweest, had overigens al gauw door dat de markt maar een „tradition con- servée" was. „Het is vast niet écht wat Op de Kaasmarkt werden vanmorgen aangevoerd 15 stapels fabriekskaas en 7 stapels boerenkaas, totaal wegende 30.000 kg. De prijzen waren 1.81 voor fabriekskaas en 1.82 voor boerenkaas De handel was matig. In Bodegraven werd Dinsdag geno teerd 2.102.18 voor eerste soort en 2.04—2.05 voor tweede kwaliteit. Te Woerden lagen deze prijzen resp. 2.09—2.17 en 2.02—2.08. Te Gouda kwamen de verkopen tot stand op 2.12—2.18 eerste en 2 002.11 twee de kwaliteit. In alle drie plaatsen was de handel kalm tot traag. je hier ziet", zei hij. „Zeker alles voor de toeristen, hè?".... We schudden en knikten maar een beetje met ons hoofd. Opvallend is dat naarmate het sei zoen verstrijkt door de Alkmaarders steeds minder met de kaaswimpels wordt gevlagd. De subsidie is nog niet op en daarmee de markt nog niet aan het einde van haar jaarlijks verschij nen. Als iedereen dus nog even doorzet zal de eer nog met vlag en „wimpel" kunnen worden gered. De fietsenstallingen waren vanoch tend weer eivol. Men staat er overigens versteld van hoe veel mensen tassen en dergelijke aan hun fietsen laten han gen. Ook vandaag beleefde de markt weer een topbezoek dat de overweldigende belangstelling van verleden week dicht benaderde. De Alkmaarse wielrenner Klaas Slot heeft Woensdagavond in de Ronde van Hilversum een lelijke val gemaakt, toen hij betrokken werd in een aan rijding tussen twee amateurs, die vóór hem reden. Zij raakten met de sturen in elkaar en Slot, die vlak achter hen kwam vloog op het tweetal. Hij werd door de lucht geslingerd en liep een hoofdwond en een gekneusde schouder op. De dokter heeft hem verboden ge durende de eerste dagen te rijden, maar Klaas wil 't Zondag toch weer gaan proberen. Het ongeluk gebeurde 100 IaneenNNozemppDurgcgermaAANi. meter, van de finish. NIJVERHEIDSONDERWIJS Voor de akte WF practijkleraar Meubelmaker) slaagde de heer T. J. Kunst te Alkmaar. ter hoog viel is er wonder boven won der goed afgekomen. Zij viel met haar kin op een betonnen strip in een steeg, waardoor een paar tanden los kwamen te staan. De wond aan haar kinnetje moest in het Centraal ziekenhuis wor den gehecht. In Pesie's Natuurbad werd gister middag de traditionele prestatie zwemmiddag gehouden, waarvoor zeer veel belangstelling bleek te bestaan. Voor de 1 km-tocht startten 58 deel- némérsC-stérs), waarvan er aan 55 het diploma kon worden uitgereikt. Hier bij was de jongste deelnemer de acht jarige Kees Moeijes, die fris en mon ter de finish bereikte. Aan de 2 km namen 48 zwemmers (-sters) deel, waarvan er 46 de eind streep passeerden. De oudste deelnemer in 1952, de heer Schonewil uit Alk maar, was ook weer present. Hij be gon met de 1 km-tocht en is toen tot en met de laatste deelnemer blijven doorzwemmen. De 62-jarige Alkmaar der legde op deze manier 4 km af. Onder een toepasselijk woord wer den door de heer H. Pesie de diplo ma's uitgereikt. Voor de abonné's, die overdag geen gelegenheid tot deel name hebben, zal binnenkort een avond beschikbaar worden gesteld. Kindeloos gesprek op het Alkmaarse station. Hij: een goeige sul. Zij: eindeloosvermoeiend. Vrouw: Man, pas op die koffer! Man: Ja, die zag ik wel. Vrouw: Nee, als ik je niet gewaar schuwd had was je er over gevallen. Man: Ik zag hem heus wel! Vrouw: Maar als ik je niet gewaar schuwd had was je er tóch heus over gevallen. Man: Nee, vrouw, ik zag hem heus wel. Vrouw: Maar.... Ze gingen met vacantie. Gesprek nummer twee: Hij: doodmoe. Zij: Zo eentje van kwek, kwek Man: Doe maar kalm aan vrouw. Wij hebben tijd genoeg. Vrouw: Hoe laat gaat de trein dan? Man: Dat weet ik niet. Vrouw: Hoe kan je dan weten dat we tijd genoeg hebben als je niet eens weet hoe laat ie gaat. Man: Ooooooo! Zij gingen ook met vacantie. De premiekeuringen van veulens en van 1- en 2-jarige hengsten en mer- riën van 1 tot en met 7 jaar van het type landbouwtuigpaard, die Donderdag in het sportpark te Alkmaar werden gehouden, zijn een groot succes gewor den. De opkomst was uitstekend, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat slechts één paard achterwege bleef. De resultaten waren in foktechnisch opzicht be vredigend te noemen en in ieder geval beter dan vorig jaar.#Ook de centrale kroonpraedicaatkeuring was tyn succes. Onder de aanwezigen bevonden zich mr dr H. J. Wytema, burgemeester van Alk maar; dr ir B. J. B. Groeneveld, rijks- veeteeltconsulent voor de paardenfokkerij van het ministerie van Landbouw-, Vis serij- en Voedselvoorziening en de heer De Vries, lid van Ged. Staten van Noord- Holland, die de landbouwzaken in onze provincie behartigt en de secr.-penning- meester, de heer L. W. Biesheuvel. Voorts ir L. de Vries, rijksveeteeltconsulent voor de provincie Noord-Holland. De ere-prijs, een zilveren medaille door de gemeente Alkmaar beschikbaar gesteld voor het beste fokpaard werd gewonnen dcor de heer A. de Visser uit Oudeschild met zijn paard Mediana. De uitslagen waren; Gronings type, hengstveulens: premie 1, Bruin van A Pijper, Hensbroek; pre miewaardig: Bruin, bles van N. J. Blauw, Heerhugowaard. Gelders type, hengstveulens: premie 1, Bruin van W. Helder, Beets; premiewaar dig: L. Bruin van N. Adrichem, Limmen. Eén-jarige hengsten: premie 3: Zwart, bles van Jb. Veldt, Castricum. Merrie-veulens, Gelders type: premie 1: Surprise van J. Veldt, Bergen; premie waardig: Sonda van G. Franzen, Bergen; Suzettha van G. Franzen, Bergen; Sudana van C. A. Rotteveel, Oterleek; Sira van «3b. Bierens, West-Graftdijk; Serola van D. Mus, Purmer; Veulen 18-5 van W. Hel der, Beets; Sornaria van Jb. Helder, Eg- mond aan den Hoef. Merrie-veulens, Gronings type: premie 1: Sevanne, Zwakman, Bergen; premie waardig: Veulen 9-5 van C. van Stralen, Heerhugowaard; Sariemareis van J. Kal- verboer, Oudorp; Sibera van M. Kaptein, Egmond aan den Hoef; Sonja van J. Kos ter, Marken-Binnen. Zevenjarige stamboekmerrien met veu len, Gelders type: premie 2: Nonda van G. Franzen, Bergen; Klermia van J. Jon- gert, Westwoud; premie 3: Lady van W. Helder, Beets; Non ja van E. H. Leyen- horst. Zevenjarige stamboekmerrien met veu len, Gronings type: premie 1 plus ster: Nilma van F. van Breugel, H'hugowaard; Nemia van P. Donker Pzn., Hoogwoud; premie 2: Neesje van P. Schermerhorn, Groot Schermer; Meta van M. Kaptein, Egmond aan den Hoef; premie 3: Likona van G. Kamer, Stompetoren. Zevenjarige stermerrien met veulen» Gelders type: premie 2: Marja van C. A. Rotteveel, Oterleek; premie 3: Lumanda van Jb. Bierens, West-Graftdijk. Gro nings type: premie 1 plus kroon: Mediana van A. de Visser, P.-H.-Polder (Texel); premie 2Nubina van A. Pijper, Hens broek. Voorlopig kröonpraedicaat Gelders type van" zevenjarige" le pi'ëhiïés' stöfhiërriëfi: Netta van M. W. v. d. Schans, Bovenkerk; Martina van K. Rëyne Kzri., Schagen; Nora van A. Buurman, Heemstede. Gronings type: Mediana van A. de Vis ser, Texel; Miradeela van A. de Groot, N.-Vennep; Nostin van J. Nieuwhof, Mid- denmeer. Een-jarige merrien, Gelders type: pre mie 1: Rozelinneke van G. Franzen, Ber gen; Rewa van Jb. Bierens, West-Graft dijk; premie 2: Rumanda van Jb. Bie rens, West-Graftdijk; Riesje van Jb. Hel der, Egmond aan den Hoef; Rijtje van C. Nagel, Bovenkerk; Rozettha van G. Franzen, Bergen; premis 3: Ronaldina van C. Nagel, Bovenkerk. Gronings type: premie 1: Rebecca van Gebr. Oly, Purmerend; Roscula van C. van Stralen, Heerhugowaard; Rilea van D. Kramer Glijnis, Stompetoren; premie 2: Rennie van M. Slooten, Stompetoren; premie 3: Rozellie van N. J. Blauw, Heerhugowaard; Releene van P. Zwakman, Bergen; Rei- nexta van K. Wagenaar, Oterleek. Twee-jarige merrien, Gelders type: pre mie 3: Paula van J. Veldt, Bergen; Prin ses Greta van C. A. Rotteveel, Oterleek. Gronings type: premie 1: D. Bruin van N. van Diepen, Ursem; Pillopola van P. Uitenhuis, Abbekerk; premie 2: Prinses Greta van C. A. Rotteveel, Oterleek. Drie-jarige merrien, Gelders type: pre- De uitslagen van de tweede klaver jaswedstrijd gisteravond door de „Troefjagers" in café „De Hertenkamp" gehouden waren als volgt: 1. WijdenesWij denes 5829 punten; 2. Galg—Van Sloten 5459; 3. W. Cho- pelLangras 5142; 4. HalierHalier 5066; 5. BakkerBakker 4978; 6. Bak kerSchaap 4909; 7. Van DeldenDe Ruiter 4885; 8. WesterMetselaar 4831; 9. De GrootPostuma 4744. mi 3: Odina van Jb. Kramer, Koedijk; Opaulina van J. J. de Koning Mzn., Oter leek; Orodla van Chr. van Wijk, Hoofd dorp. Gronings type: premie 3: Ozellia van N. J. Blauw, Heerhugowaard; Ohama van F. van Breugel, Heerhugowaard. Aangewezen drie-jarige merrien voor deelname centrale keuring te Alkmaar Gelders type: premie 1 plus ster: Orzely van Jb. Struyff, Burgerbrug; Othello van P. J. Vlam; Oria. van Abr. Post, Wees- perkarspel; Orange van A. Buurman, Heemstede; premie 2: Osana van D. Ver- wey, Weesperkarspel; Olienna van R. Veldhuizen, Leusden; Otena van P. J. Vlam, Burgerbrug; Obina van J. Blaau- wendraad, Hilversum Omara van J. R. Brouwer, Naarden. Gronings type: pre mie 1 plus ster: Oleny van J. Nieuwhof, Middenmeer; Olivia van ,A. Buurman Heemstede; Oberona van I. Bos, Wierin- gerwerf; Oranel van N. D. Enthoven, N.- Vennep; Olbina van J. Frikkee, O.-Knol- lendam; Odultra van J. Parlevliet, N.- Vennep; Olona van A. Buurman, Heem stede; Pareltje van C. A. Rotteveel, Oter leek; premie 2: Omine van J. Boerma, Wieringerwerf; Orpa van W. C. van Aren- donk, Wieringerwerf; Odinda van J. Par levliet, N.-Vennep; Onelia van Jb. Dekker Pz.t Hippolytushoef; Olgadeela van A. de Groot, N-Vennep; Orspila van J, de Beurs, Obdam. Afdeling A van de bedrijfsvoetbal- competities heeft nog geen kampioen. De elftallen van BBC en SOVA speel den gisteravond een beslisingswedstrijd welke, ook na verlenging, in een 11 gelijkspel eindigde. Woensdag 12 Au gustus wordt de wedstrijd, eveneens op het Alkmaar veld, overgespeeld. Het programma voor de resterende wedstrijden van de bedrijfscompetities ziet er als volgt uit: Bekerronde (verliezers): 10 Augus tus, Winnaar CentraPovay tegen Rei niging en Krom-Hulskamp Boys. 14 Augustus, winnaar KromHulskamp tegen Ringers II. 18 Augustus, winnaar afdeling Awinnaar afdeling B, 21 Augustus, winnaar afdeling ARingers II. Bekerronde (winnaars): 24 Augustus, SOVABBC, 25 Augustus, Telefonia Notenkrakers, 31 Augustus, winnaar BBCSOVA tegen Notenkrakers en 3 September, TelefoniaWinnaar BBC SOVA. Kampioenschap van Alkmaar 13 Augustus, APSV IILastinaboys, Don derdag 20 Augustus, APSV IIwinnaar BBC—SOVA, 27 Augustus, Lastinaboys winnaar BBCSÓVA. Op 19 September zal de Nederlands Hervormde Oratoriumvereniging in de Grote Kerk het Requiem van Verdi op. voeren, waaraan medewerken het Pro. vinciaal Orkest, en de solisten Dora van Doorn-Lindeman, sopraan, Aafje Heynis, alt, Han Le Fèvre, tenor en Lourens Bogtman, bas. Het concert, dat op veler verzoek een herha. ling zal zijn va.i het programma, dat de Oratoriumvereniging verleden jaar op 8 October uitvoerde en dat destijds bijna 2000 bezoekers trok, wordt thans uitsluitend gegeven ten bate van de Lighallen. Deze instelling heeft een extra steuntje nodig, omdat zoals bij elke vereniging de donaties de laatste jaren teruggelopen zijn en de waters, noodramp ook de bijdragen voor de Lighallen ongunstig heeft beïnvloed. De t.b.c. patiënten, die van de Lighal. len gebruik maken, betalen een vast gedeelte in de verpleegkosten, een an. der deel wordt door een gemeentelijke subsidie gedragen en de rest moet door donaties en losse giften bijeen worden gebracht. Dat de exploitatie niet altijd perfect kan sluiten laat ziel begrijpen, maar men ijvert toch serieus- om dit ideaal zoveel mogelijk te be naderen. De Oratoriumvereniging zal op 19 September het hare er toe bij. dragen. Aan de bezoekers de taak het kerkgebouw te vullen. Daarom herin., neren we nu alvast aan dit concert Opdat men deze datum vrij houde. Op 17 Augustus zullen de Wiener I Sangerknaben een concert geven 2 li de Grote Kerk. 3 grote keuzen in prachtige hloem-dessins, exclusieve modellen, Prijzen vanaf ZIET ONZE' ETALAGE (Advertentie, lng. Med,) I li In het schoon gelegen J de grote tentoonstellint geopend. Deze foto wet voorbt MORGEN WORDEN 1 1953 op officiële wijze Koningin in de Provin Daarna zal men gedure nis te nemen van deze i is van de eendrachtige al een staalkaart van he deze stad. Tegen het pi bloeien daar dertigdui: legde perken, borders t vallen zullen duizender gevende paddestoelen e rige bloemenpracht. Fc vijvers zullen het gehee, In de voedselrubriek van de „New York Times" wordt gemeld, dat twin tig Amerikaanse kaasfabrieken aan de autoriteiten toestemming hebben m vraagd om te mogen overgaan tot het gebruiken van een nieuwe chemiscll negatieve katalysator bij de verpakking van de gewone kaas en smeerkau Verwacht wordt, dat binnen een jaar de verbruikers producten zullen kin» eten verpakt met dit nieuwe middel. Reeds jaren lang heeft de kaasmdustrii gezocht naar een doeltreffend middel voor het tegengaan van het indrogti van de buitenrand van kaas. Het blad wijst er tenslotte op, de nieuwe ontwikkeling niet noofa; kelijk het gevolg behoeft te zijn w de Amerikaanse quota-beperkini aangezien deze voor veel der thi aan de markt komende soorten smesj kaas zijn opgeheven. Door het aan1' den van smeerkaas kan de buitenli se producent op de Amerika: markt echter een ruimer terrein strijken. Gehoopt wordt, dat het verwerken van het nieuwe middel in het ver pakkingsmateriaal 5 millioen kg aan kaas zal besparen. Naar verklaard wordt, biedt het nieuwe middel zelf voedingswaarde in de vorm van calo rieën. Ook wanneer het een ander product beschermt en omdat het smaak noch geur heeft beïnvloedt het ook niet de smaak van het voedsel ter bescherming waarvan het moet dienen. Het blad merkt voorts op, dat een steeds groter aantal nieuwe merken buitenlandse smeerkaassoorten in Amerika aan de markt komt, waarbij steeds meer buitenlandse kaasprodu centen hun producten afstemmen op de Amerikaanse markt. De nieuwe merken (uit Italië en Denemarken) betreffen meer smeerkaas dan gewone kaas en worden aangeboden in kleine moderne verpakking. De binnenlandse kaasproductie in Amerika bestaat voornamelijk uit smeerkaas. Steeds meer buitenlandse producenten hebben ingezien, dat dit heeft geleid tot een voorkeur bij het publiek voor een gemakkelijk uit- smeerbare kaas. 55. Jackie wist natuurlijk ook, dat er twee grote heren van de KNVB op de tribune zaten die speciaal naar Wilgenwolde waren gekomen om hem te zien spelen, teneinde te beoordelen of hij in aanmerking kwam in de eerst komende interland wedstrijd tegen Zwitserland de middenvoorplaats van het Nederlands elftal te bezetten. Hij was er tóch een beetje opgewonden van. Jimmy had even voor de wed strijd wel tegen hem gezegd, dat hij er zich niets van aan moest trekken, dat hij zijn gewone spel moest spelen, maar Jackie voelde zich toch niet helemaal op zijn gemak. „Ik zou het wel heerlijk vinden, pappie", zei hij, „als ik een kans maakte in het nationale elftal tc worden gekozen. Dat is toch wel een verschrikkelijk grote eer". Jimmy had zijn pleegzoontje een bemoedigend tik je op zijn schouder gegeven. „Doe maar goed je best", had hij gezegd, „want die beren zijn niet gauw tevreden. Maak maar een paar extra mooie doelpun ten!" Nu Jackie had zich niet onbe tuigd gelaten. Hij maakte het ene doel punt na het andere en er waren er bij zo schoon, zo zuiver, dat de echte voet balliefhebbers er de tranen van in de ogen kregen. Hun gemoed schoot vol bij het aanschouwen van zoveel voet balvirtuositeit. De meesten vonden het kinderachtig dit te laten blijken, maar zij snoten heel vaak hun neus en veeg den dan snel met hun zakdoek langs hun ogen, teneinde de tranen van ont roering weg te wissen. Voora) Jackie's negende doelpunt was iets onvergete lijks. Iedere badplaats heeft zo zijn i' zorqerevenementen die ze jaar op traditioneel handhaaft en tracht r breiden. Hebben Bergen en Sj hun verlichtingsavonden, in aan Zee is het een „zeefestival 1 de badgasten op gure dagen de nö| afleiding bezorgt. De Wilhelminalaan, die Wc avond in een waar feestterrein 'c:| herschapen is versierd met tal jV lampjes, wimpels en bloemen, grote danstent stelt iedereen in J' gelegenheid in een gezellige sfeer'! benen van de vloer te krijgen en de school met haar ruime lokalen'™ een attractie op zichzelf. De heer Stil Schagen is er in de letterlijke en guurlijke zin van het woord de „r!;J draaier". Verder zijn er tal van #~l, gemaakte textielartikelen geëxpojj en zal het werk van de Egmon .i beeldhouwer Cor Wijker ieders be*®j dering wekken. De meer luchtige Kp van de zaak wor^t vertegenwoorw door tal van attracties waarmee P'*' zen te verdienen zijn. De opening van het festival schiedde door burgemeester E. A. le die in gezelschap van tal van.® riteiten met het braderietremtje het feestterrein arriveerde. Zondag begint de Weense avona. door zijn speciale cachet ongetwij ,i tal van badgasten tot een bezoes verlokken. BEVOLKING Ingekomen Catharina Meijer, Zuid- en Noord-Schermer naar Gr Dirk Kuijn, van Zuid- en Noord-»* mer naar West-Graftdijk 5. Vertrokken Willem Graft 25a, naar Beemster; Timmer, van Noordeinde 23, delft. Smit, Cornells naar As#» OPPERDOES, 6-8-'53 Bintje*. - 12.80; Eerstelingen: grove 13, gro e Eigenheimers: blanke 13.20—14.6, we 14.20—14.70, grove 11; dubo- 38—42. WM T)e Stichting „Enkhuizen organiseerde het vorig ste vollegronds-tentoonst eenjarige zaadplanten. Zi toen een bescheiden begi succes bleek groot te zijl ste pessimist moest dat e tentoonstelling, die morgei opend, is grootser en royt zet en op alle onderdelen zienlijke verbeteringen t< uitbreidingen aangebracht, bloemen werd bijna verdu zo het aantal variëteiten. dig medewerker vertelt hic op deze pagina tal van dingen. Ook het aantal nam belangrijk toe. Een zeer bijzondere aan' Bloementuin 1953 is de gro tent, met een oppervlakte vierkante meter. Deze kreet 3e op het z.g. Matrozenker Westzijde van het Wilhi ®oe". Het pad daarheen z: derden bloemenbakken worden, In deze tent zullei de bloemenweken een viei exposities worden gehoudei 16 Augustus worden daar steld zomer- en snijbloeme Evenals vorig jaar zal er u Cu.r een oeviode van feest I lichting worden gehoudei avond wordt dit feest inge: i •]amPJonoptocht voor kinde an 3 jaar. Na deze optoc f feestverlichting gaan bram iaj"; gebeurde dit op betre perkte schaal, nu zullen t winkels er aan mee doet vvv gebouwtje worden ve: vü; ?^„se«roPde hoop beste YnmivilleJ?de particulieren lurmneerde huizen zullen z< verlichting zal drie avonde herhaald. Zaterdag zullen weercorpsen van Callantsoo ?P net sportterrein een wat E?ot volEt dan e< amenzim in Het wanen v Ve afdeling van de VVV h. gehadfeesten natuurlijk ve TcYW. de deze week in ..Het Von H gehouden bridgedrive lanacf z^de der badgasten als Vni .ng' De uits'ag van d. Brnm, familie Geensen 66 631/ 6r 651'! P" G' Rademakei 60 'n mcvr' Baken—mevr, term- ®akker—Verwanijen 60 N N 4» Erlks 49 p., A. van P-- W' Boonties—J. Vr Groot 40 pDOkker 43V* p

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2