Nieuwe energie voor het Kiein- Europa in Baden-Baden? De „Drietanders" sliepen in hun Brabants bivak best De Sov; wj Favorieten voor de wereldtitel komen aan de start Britten zijn jaloers op K.SM. De wekelijkse wereldschouw Werkloosheidscijfer in Juli verder gedaald Veldran tsoen is goed, maar de magen zijn groot Mal Geen objec botsing Reacties m Frankrijk voor een nieuwe vuurproef Het totaal aantal is thans 54.667 Dijkval op Schouwen Eerst wordt het gat in inlaagdijk gedicht Cor.servenfabriek door brand geteisterd Cigaretten-klach ten hij Drietand Gonzales dit seizoen uitgeschakeld DE FRANSE PLOEG VOOR LUGANO FANNY BLANKERS KOEN IS GEBLESSEERD Speedwagcracks naar Nederland Gouden Helm inzet van belangrijk evenement Er heerst een uitstekende geest De Ronde van België voor onaf hankelij ken Grote prijs van Amsterdam De V.N. hefboom Atlantisch bh Tips voor Mereveid en Duindigt teen se prinsen ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1853 £R ZIJN weer punten te over. die het meer dan waard maken deze aan een nadere beschouwing te onderwerpen. Het Sovjetantwoord op het voorstel van de Washingtonse conferentie om een bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken der Grote Vier te beleggen, deze week in de vorm van een nota aan het Westen overhandigd, geeft reden tot een weinig optimisme en anderszins tot teleurstelling. Er is reeds druk overleg gaande voor het opstellen van een zo gelukkig moge lijk antwoord aan het Kremlin. De koude oorlog toont zich in het „Korea van het Westen" met name Berlijn weer in allerlei aspecten. In Korea zelf zwijgt het kanon, wordt druk gewerkt aan het uitvoeren van de voorwaarden van het bestand, inaar wachten nog ontelbare delicate problemen op een oplossing. In Frankrijk staat de regering-Laniel, zo dapper vechtend tegen een storm van vraagstukken, voor een practiseh het gehele land omvattende staking van personeel uit de overheids- en genationaliseerde bedrijven. Een staking, gesteund door alle grote vak honden, waardoor het economische leven van dit eigenlijk toch zo rijke land voor de zoveelste maal wordt ontwricht. Opnieuw met verlies van enorme geldbedragen en productie-uren. En in Baden-Baden begon gisteren de conferentie van de Europese Zes met het doel de samenwer king in het kleine-Europa althans weer iets stabieler te maken. JJET LIJKT ons juist ditmaal eens met het laatste te beginnen, want bij de bijeenkomst in de Zuidwest- duitse badplaats Baden-Baden, is ons land als deelnemer aan dit kleine-Euro pa direct betrokken. De ontwerp-grond- wet van het Europa der Zes (Frank rijk, Italië, Duitsland en de Benelux- landen) vormt weer uitgangspunt van de conferentie, die vooral o< aandrin gen van de Westduitse bondskanselier dr Konrad Adenauer bijeen komt Adenauei heeft dit klem-Europa als basis van zijn buitenlandse politiek ge maakt, eventueel al? uitgangspunt voor een nog grotere Europese gemeenschap. De verkiezingen in de Duitse Bonds republiek naderen snel en de strijd om de macht, om het wél of niet voort zetten van de huidige Westduitse koers is enorm fel. Adenauer heeft onverbid- dellijk partij voor het Westen gekozen Zijn grote tegenspeler Ollenhauer, lei der der Socialisten, zoekt het meer in een soort „derde weg". Het is wel ze ker, dat een nederlaag van Adenauer werkelijkheid en droom der Europese samenwerking met inbegrip van West- Duitsland naar een verre achtergrond zal schuiven. Vandaar de grote bete kenis van de politieke worsteling in West-Duitsland. Vandaar ook, dat Adenauer hoopt op concrete resulta ten in Baden-Baden, met welke hij zich zeker sterker teweer zal hunnen stellen tegen een harde en d3br groeiend extremisme (Naumann c.s. verwarrende oppositie. Doch in welk een moeilijke positie verkeert deze grijze, taaie Duitse staatsmanZijn grote medestander De Gasperi heeft door tegenslagen van niet geheel on gelijke aard in Italië het roer uit han den moeten geven. In Rome is nog geen nieuw kabinet tot stand geko men, waarin mogelijk De Gasperi weer een rol kan spelen. Schuman is in Frankrijk al enige tijd terug moeten treden. Adenauer zal dus in Baden- Baden moeten werken zonder de steun van zijn Franse en Italiaanse mede strijders. Het ontwerp van de Europese grond wet, waarop een politieke gemeen schap zal moeten worden opgebouwd, verkreeg practiseh reeds aller instem ming. Directe verkiezingen zouden een Europees parlement in het leven roe pen. De Kolen- en Staalgemeenschap, de eerste realiteit in het Europese streven, zou een onderdeel vormen van een zich over een veelzijdig ge bied uitstrekkend geheel. Moeizaam wordt gedokterd aan het Europees Legerverdrag. Maar verder is men nog niet. Dat wil niet zeggen, dat wi} deze zaak kleineren. Neen, men mag zeer veel respect hebben voor dat wat reeds werd bereikt omdat het eigen lijk reeds in de huidige vorm zonder voorbeeld is in de wisselvallige histo rie van het Europese continent Maar stilstand is achteruitgang, is gevaar vol Nu dan, van dit Baden-Baden dient voor de Europese samenwerking in het „kleine" verband der Zes een stimulans uit te gaan. Een prikkel om voort te bouwen. Als men dit bereikt, is er al veel gewonnen. En dan willen wij ons niet. verdiepen in de verschil lende facetten van de agenda dezer conferentie, waarop de Nederlanders opnieuw ter tafel zullen komen met de stelling, dat tegelijk met een poli tieke samensmelting ook dient te worden gewerkt aan een scherp eco nomisch samengaan, aan een gemeen schappelijke markt. Een loffelijke ge dachte, maar een ons inziens in het stadium van nu nog te idealistische idee, waartegen in de boezem van dit kleine-Europa vele bezwaren wor den geopperd. Wij zijn intussen be nieuwd hoe minister Beyen het er met zijn kundig opgezet plan zal afbren gen. Wij schreven het al, hoe het ook zij, men kan zich over dit voortgaande en evenzeer onontbeerlijke Europese ge sprek verheugen. Er is overigens deze week nog een punt, naar voren geko- me dat in dit verband tot optimisme aanleiding gééft. Zo men weet hebben de Britten zich steeds over dit klein- Europa vrij negatief uitgelaten. De meesten hunner achten het klein- Europa een soort staat in de staat en vrorsnellen de hele zaak als een tot mislukken gedoemd zijnd geval. Tóch blijken sommige groeperingen aan de andere zijde van het Kanaal met een zekere jaloersheid de ontwikkeling in de Sciiuman-landen gade te slaan. Donderdagavond is nl. door een groep vooraanstaande Britse Conservatieven. Socialisten en Liberalen, w.o. Lord Beveridge en de Liberaal Davies een verklaring uitgegeven, waarin wordt aangedrongen op een nauwere samen werking van Engeland met de Euro pese Zes. Men wil deelneming van Engeland aan de Kolen- en Staal gemeenschap, coördinatie van investe- rmgsprograms, standaardisering van organisatie en uitrustn- van de Britse en Europese legers en het vormen van Britse eenheden voor deelneming aan het Europese leger. „Het is noodzake- lijk, dat Groot-Brittannië een stap on derneemt om de ondernemingslust en verbeeldingskracht van de makers van de plannen in het klein-Europa te evenaren". Zie een dergelijk geluid van „buitenstaanders" geeft de ,Euro- pa"-mens toch weer moed 1 rjE VERKLARING van Moskou, dat het wenst deel te nemen aan de door de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk voorgestelde conferentie van ministers van Buitenlapdse Zaken der Grote Vier, is op zich zelf verheugend Voor en te na is beredeneerd, dat een samenkomen aan de groene tafel van deze wereldmachten ter bespreking ■der zovele spanningen veroorzakende vraagstukken, van enorm belang is Maar., terwijl het Westen als agenda punten stelde het Duitse probleem en het Oostenrijkse vredesverdrag, dus een afgebakend geheel, wenst het Kremlin ook andere zaken ter tafel te brengen en komt het opnieuw met het geval van Rood-China voor de dag. Telkens weer brengen de Russen naar voren, dat communistisch China als een der grote mogendheden dient te worden erkend, dit land mede de gang van zaken in de wereld wenst te bepa len en in de grote conferenties ook een woord mee wil spreken En steeds weer stuit men dan in de eerste plaats op de Amerikanen, die er niet aan denken om het China van Mao Tse Toeng te erkennen. In Londen, Parijs en Washington wordt thans druk over de jongste Russische nota gesproken om een zo goed mogelijk antwoord samen te stellen. Wij weten het, elk der partijen tracht een zo gunstig mo gelijke positie te veroveren en men zal door blijven gaan tot men de ze kerheid heeft, dat Ik voor zich de mogelijkheden voorlopig heeft uitge buit. Het blijft een tasten naar weder zijdse gevoelens en denkbeelden, een politieke krachtmeting, maar de deur voor het gesprek staat open en zal wel open blijven staan ook! Tenslotte hopen wij an harte, dat de regering-Laniel Frankrijk en Europa met spoed en voortvarendheid van de nieuwe staking zal verlossen. Laniel sprak reeds krachtige taal, maar dt Fransen zijn in binnenlandspolitiek opzicht erg onberekenbaar. Zien zij dan niet dat deze gespletenheid hun (ook door ons geliefd) land naar de politieke en economische afgrond leidt? Het direct beschikbare aanbod van mannen daalde in de loop van de maand Juli met 5864, hetgeen blijkt uit de daling van het aantal werklozen van 56.089 tot 54.66? en de daling van het aantal DUW-arbeiders van 15.451 tot 11.009. Mede tengevolge van het gunstige seizoen daalde het aantal beschikbare bouwvakarbeiders van 7759 tot 7282, landarbeiders van 7728 tot 5196, han- Met man en macht wordt thans ge werkt aan de dichting van het gat in de inlaagdijk achter de oude buiten dijk tussen Zierikzee en Schelphoek, waarin Donderdag een dijkval is voor gekomen. In deze inlaagdijk lag een bruggetje, waardoor in de dijk een opening van 15 meter breed bestond. Eerst wanneer deze opening is ge dicht, hetgeen men vannacht hoopte te kunnen voltooien, kan meri met de herstelwerkzaamheden van de oude buitendijk beginnen, omdai eerst dan de sterke stroom tot rust zal zijn ge komen. Volgens de laatste peiln.j heeft het door de dijkval ontstane gat reeds een diepte van 17 meter en breedte van honderd meter Koningin Juliana is voornemens op 12 Augustus een kort bezoek aan enige delen van Zeeland te brengen. In de mid daguren zal zij verdronken gebied be zoeken, des middags een streek, waar reeds aan de maatschappelijke opbouw wordt gewerkt Gistermiddag beeft een teile orand gewoed in de conserveniabnek ..Bate" van firma Van W te Oosterhout in de Betuwe. Drie grote opsiaa: uimten met afgewerkte producten gingen in vlam men op. De brandweren van Ooster hout, Valburg en Eist slaagden er in de aangrenzende tabriek en ie woning van de directeur te behouden. De brand is ontstaan doordat de vlam men van een dooi buurtbewoners in brand gestoken hoop afval naar de pakhuizen oversloegen. fEDURENDE de oelenmg „Drie- tand" worden aan de Derde Divisie dagelijks per man tien cigaretten verstrekt. Deze ciga- retten zijn verpakt in tinnetjes van 50 stuks, waarvan er iedere dag een per vijf man wordt uit gereikt. Reeds vele keren is er over geklaagd, dat in sommige tinnetjes geen 50, maar minder cigaretten zalen, soms waren dat er 48 of 49. Ook de journalisten zijn hun rantsoen cigaretten gaan tellen en inderdaad bleek, dal niet alle tinnetjes 50 cigaretten bevatten. Minister Staf was. toen dit hem gistermiddag werd verteld, hierover allesbehalve te spreken. Hij achtte het niet on mogelijk. dat opzet in het spel was. Een onderzoek zal worden 'ngesteld om licht te brengen in deze kwestie die uiteraard de soldaten van de Derrie Divisie na aan het hart ligt detsspersoneel van 4308 tot 4135, hotel personeel van 1728 tot 1490, transport- personeel van 5313 tot 4594 en losse arbeiders van 13.217 tot 11.796. Het aantal beschikbare metaalarbeiders steeg van 5837 tot 6756 en kantoorper soneel van 5375 tot 5532. Het aantal werklozen in onze pro vincie bedroeg eind Juli 12.540. In Juli vorig jaar was "it aantal 17443. De relatieve werkloosheid was hier het hoogst. De Argentijnse coureur Froilan Gon zales, die tijdens de Grote Prijs van Lissabo bij een ongeval verwo- ding i opliep, heeft zich te Bologna röntgeno- logisch laten onderzoeken. Gebleken is, dat. hij een blessure aan de ruggegraat heeft. Gonzales zal drie maanden plat op zijn bed moeten blijven liggen, wil algehele genezing mogelijk zijn. De Ar gentijnse coureur zal dus dit seizoen niet meer aan wedstrijden kunnen deelnemen. De Franse ploeg voor het wereld kampioenschap op de weg voor pro fessionals. die op Zondag 29 Augustus te Lugano wordt gehouden, zal bestaan uit Louison Bobet. Geminiani. Darriga- de. Deledda. Lauredi, Mahe, Mallejac. Robic. Rolland. Teisseire, Varnojo en een nog nader aan te wiizen renner. Het is nog niet zeker dat Fanny Blankers-Koen Zondag zal kunnen starten in de landenwedstrijd tegen Duitsland, welke te Treebeek wordt gehouden. Zij heeft namelijk last van een biessure aan haar linkerknie. Nog steeds heeft Tinus Metzelaur. de Noordhollandse speedwaycrack uit Limmen, na zijn terugkeer uit Zuid-Afrika, nog geen racemotor aangekeken. Zoals bekend, brak hij daar bij de „Springbokkies" een been en hij is nog niet vol doende hersteld om zich aan deze inspannende sport te wagen. Dat is uiteraard zeer jammer, maar vooral nu te Rotterdam en Am sterdam zulke belangrijke speed waywedstrijden zullen plaats vin den. De zestien snelste speedway rijders van de wereld komen namelijk naar Nederland om el kaar Zondag en Maandag de Gou- Ergens in Oost-Brabant komt aalmoezenier Stam een kijkje nemen bij de soldaten, die deelnemen aan de oefening Drietand. Samen met soldaat Van der Ven kykg, hij naar een konijntje dat slachtoffer werd van de 'proef- mobilisatie. (Van onze speciale verslaggever GEWEKT DOOR HET SIGNAAL „REVEILLE", dat als de schreeuw van een vreemde vogel de stilte van de bossen bij üeurne verscheurde, wreven wij gisterenmorgen de ogen uit. Het duurde even, voor het tot ons doordrong dat onze legerstede was geïmproviseerd in een der vele bivaks, welke de Derde Divisie in het Brabantse land had betrokken. Het zonlicht, dat door honderden mazen in het tentzeil zeefde, voor spelde een prachtige dag. Wij hadden voortreffelijk geslapen en dal zal met de meeste mannen van de Drietand-divisie wel het geval zijn ge weest. Een nacht ongestoord uitrusten was welkom en geenszins in strijd met het karakter van deze oefening, die immers niet werd opgezet om eens te testen, hoeveel men physiek wel van de mannen kan vergen. Zo begon de dag rustig, als in een kampepicnt van vacantiegangers. Vreedzaam en lieflijk lagen de bossen in de morgenzon, maar de boom kruinen overkoepelden een indrukwekkende krijgsmacht, die gereed lag oin op het eerste sein een grote vuurkracht te ontketenen. QOK VOOR DE SOLDATEN was dit de eerste nacht in de bivak te velde. Zij hadden deze uren van zorgeloze rust verdiend na de vermoeienissen, die zij sedert het afkondigen van de proefmobilisatie hadden doorstaan. In het deels door de natuur gecamou fleerde bivak stonden de duizenden legertenten, waarna ziel, na het sig naal „reveille" de bedrijvigheid va., het soldatenleven ontplooide We haal den onze hete koffie in e, n etensblik je en openden de pakken met „5-in- een" rantsoenen. Overal zagen we mannen in voldgrauw, dik met jam of kaas belegde koeken wegwerken, of met smaak genieten van de voor treffelijke vruchtonpudd'ng uit het blik. Dat soldatenleven is goed, al moei je aan de samenstelling van het menu wel even wennen De voedingswaarde is ruimschoots voldoende. .Alles zit er in" maai we kunnen ons voorstel len dat velen zich met hun rantsoen niet verzadigd voelen. De Nederland se magen en zeker die van gezonde jonge kerels zijn nu eenmaal ge wend aan een flink volume Daarom weten we zeker, dat menige „Drie- tander" voor zijn gevoel honger heeft geleden, maai we zijn er toch ook wel van overtuigd, dat het met deze mili taire rantsoenen best uit te houden is. Het is een kwestie van aanpassing, zoals heel het leven te velde, dat een innerlijke omschakeling vereist De oefening duurt te kort. om dat voor een hele divisie te verwezenlijken W7E nebben de hele Vrijdag besteed met het rondkijken in het stel- linggebied. waar alles in afwachting was van vijandelijke activiteit. De kleine veldoefening. die tot besluit van „Drietand" was geprojecteerd, beoogde een passende afronding van het geheel De mannen van de Derde Divisie behoefden dan niet naar huis terug te keren met de gedachte, aldus een rompslomp voor niets te hebben meegemaakt Uit vele persoonlijke gesprekken met militairen van boog tot laag. is ons 'innwens gebleken, dat men bij de Derde Divisie de zin van dit alles in zag. Wij spraken met de chef van de Generale Stat en ue divisie-comman dant, met tal van officieren, maar ook met tientallen „gewone jongens" Van phase tot phase hebben wij, dank zij de service die de legerleiding ons heeft verschaft, d, oefening „Drie tand" kunnen volgen en menige blik achter de schermen kunnen werpen. QISTERMIDDAG spraken wij nog even met de minister van Oorlog, ir C. Staf, die persoonlijk het stelling- gebied kwam inspecteren. Geleund tegen de muur van een tot stafkwar tier gepromoveerde boerenstal, sprak de minister zijn grote tevredenheid uit over hetgeen de mannen van de Derde Divisie van Drietand hadden gemaakt. Hij had alie lof voor de op komst. Bijna niemand had zonder gel dige reden verstek laten gaan „Ze zuilen eens zien wat we kunnen, dat zullen we dan eens laten zien!" Met deze woorden karakteriseerde minis ter Staf de geest bij de Derde Divisie Minister Staf had nog geen officieel contact met de buitenlandse waarne mers gehad. De door het hoofdkwar tier van de SHAPE te Parijs op ver zoek van de Nederlandse regering ge zonden waarnemit "sdienst, zal bet r ipport rechtstreeks aan SHA PE uitbrengen De verhoudingen zijn ech ter zodanig, dat minister Staf er niet aan twijfelde of hij zou van al deze rapporten afschriften ontvangen. Dank zij een vriendelijke geste van de minister werden wij even later in de gelegenheid gesteld, het stelling- gebied van de lucht uit te bekijken. Toevallig was een weiland op een paar honderd meter afstand als lan dingsstrip in gebruik. Zo waren er vijf rriniatuu. vliegtuigjes (Piper Cubs), die verkenningsvluchten moesten uit voeren. In zo'n olijk brommertje dat huppe lend het luchtruim koos, konden wij van geringe hoogte waarnemen, dat de Derde Divisie zich terdege had ge camoufleerd en daarbij alle profijt had getrokken van een natuurlijke ge steldheid van het operatieterrein. Intussen waren vijftig man van de Commandotroepen erin geslaagd, de Maas over te steken en in kleine groepjes verdeeld, het bosrijke gebied brnren te dringen We behoeven waarschijnlijk niet te vertellen, dat de invaller een geduch te tegenstand kreeg en met „bebloede koppen" bet veld moest ruimen! den Helm te betwisten, een trofee ter waarde van f 1500. Het Feyenoord Stadion krijgt Zon- dagavond de primeur en Maandag, avond worden de zelfde wedstrijden in het Olympisch Stadion gereden Tonny Kroeze, jarenlang leider van een waag. halzerige motorkozakkengroep zal Ne derland vertegenwoordigen tezamen met G. Jonkers, in de jongste inter landwedstrijd tegen Denemarken heeft Kroeze de snelle Deen Bertelsen. die ook naar Nederland komt, met een neuslengte geklopt. Phil Bisschop, de Engelse candidaat voor het wereldkam pioenschap treedt samen met zijn land. genoot Howdy Beyford in het strijd perk. De Nieuw-Zeelander Wilt Plant, winnaar van de Gouden Helm van het vorige jaar, zal ook aanwezig zijn i evenals de fenomenale Duitser „baby- I face" Hoffmeister, een jongeman van achttien jaar die men op zrin ukerli nauwelijks veertien zou geven. Nog nimmer zijn er in Nederland wedstrijden gehouden met een derge lijke zware beze 'ing. De acht landen- i teams zien er als volgt uit: Nieuw t Zeeland, Ronny Renz en Wilt Plant; Australië, Rod Laudrur en Fra.,k Mo- t lof; Zuid Afrika, Frank Newton en Glan MitchellEngeland, Phil Bisschop en Howdy Beyford; Denemarken, Jur- p gen Stabirk en Kiehn BertelsenZwe den, Kjeld Frandson en Ivrad Ander son; Duitsland, Josef Hoffmeister en Frans SeidlNederland, Tonny Kroeze en G. Jonkers. De eerste etappe van de ronde van 8 België voor onafhankeliiken. van Brus- j,< sel naar Charleroi over een afstand w van 192 kilometer, is gewonnen door de [5 Belg Beckaert in 5 uur 6 min. 7 sec, ra ging hü als eerste over de eindstreep. Zijn landgenoten Van Vaerenbergh i;5 (5.08.24) Briesen, Janssens en Merino jj (allen 5.08.45) bezetten resp. de twee- jj de. derde, vierde en viifde plaats. Voor M de Nederlandse ploeg, waarin Jaat Foov. Piet Maas en de-in Frankrijk -J woonachtige Wim van der Voor! reeds bij het vertrek uit de Belgisch hoofdstad verstek lieten gaan. is der I eerste rit niet biizonder siiccesriik g I weest Piet van Roon boekte met er 57e plaats (5.12.12) het beste resultó. Harrv de Boer arriveerde in 5.2?)! I als 92e, Theo Paas in 5.32.45 als 109e. Jan van Sosta. die 5.40 42 r.odig had. kwam na het sluiten van de controle binnen. De op Donderdag 13 Augustus in bet dl Olympisch Stadion te houden wed- j strijd om de Grote Prijs van Amster- pi dam. voorheen steeds door sprinters J> betwist, zal ditmaal onder een gehee! J andere formule worden gereden. Zo 1 sprinters en zes stayers zijn tot kov pels bijeengevoegd, t.w. Gosselin ei. i, Verschueren (beiden België). Plattner 'Zwitserland) en Wagtmans (Neder land). Derksen en Bijster (beiden Ne- derland). Van Vliet (Nederland! en U Lohmnnn (Duitsland). Helleger en Lemoine (beiden Frankrijk. Mnrkridse (Australië) en Prnnk (Nederland! De sprinters riiden 15 matches a deux. De stavers een uurswedstriid. Het resultaat van elke konneigenoot wordt in het totaal klassement ver- werkt en het konnel. dat het kleinste aantal ounten beeft vergaard, is win- H naar van da Grote Prijs, is groot f 1000. Er is voorts een tweede priis van f 600 B en een derde van f 400. Het program- I ma wordt gecompleteerd met wedstrij- fl den voor amateur? en nieuwelingen. I Directie: J. BIJLSMA en C. KRA Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Acbterdam 18, Tel. 55 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11 Tel. 33' Postgiro 187294 Ï;JN DE slotvergadering va I te Moskou heeft premier Trede verklaard, dat de V I waterstofbom bezitten om bom te vervaardigen. Reec J van de atoombom, doch j «verklaring, dat zij een bel aldus Malenkov. Malenko luid gejuich begroet. De p se politiek alsmede divers: Hij noemde het Noordatla wereldvrede eu beschuldig De Sovjet-politiek van vr« geen diplomatieke tactiek, Malenkov juichte de door waarin op de Sovjet-Unie samen te werken tot het wereldvrede door ontwapi noemde de huidige politie tegenspraak met deze verkl reden voor een botsing tus rikaanse staatslieden mak< pogingen om tot vrede te k DETREFFENDE KOREA zei I kov, dat de regering van d< -[i Unie heeft besloten een millia uit te trekken voor hulp aai De ondertekening van het be door de volkeren in de geheli met de grootste vreugde bej wordt beschouwd als een ovei van de vredelievende krach* bestand opent de weg tot nc ring van de betrekkingen tv volkeren van het Verre Oos1 JAPANSE pogingen om op benen te staan, zullen de st Sovjets hebben. COMMUNI CHINA moet worden toegelatei Ver. Naties en alle ander nationale organisaties. De volksrepubliek mag niet met geerd worden. In dit verban klaarde Malenkov, dat er een Voor de paaraenspuriliefheb- I bers is het Zondag niet eenvoudig I een keus te maken. Zowel te Duin- digt als te Mereveid worden na- 11 melijk courses georganiseerd. On- j I ze tips luiden: MERK VELD: DE B1LT-PRIJS. 1. Ramona S, - Keuze W. Leeuwenkamp (Quick ness, Quirina Fanfare, 3. Quality F. Outs.. Rose Marie. AMERSFOORT-PRIJS: 1. Mc Heny 2. New Spencer, 3. Junoschka- Outs.: Oriënt Express. DRIEBERGEN-PRIJS. L Quite Heny, 2. Qui Saint, 3. Querelle Spencer. Outs. Rebecca. ZEIST-PRIJS 2. Sir Spencer, 2. Sus van Vredenhof, 3. Strive' Spencer. Outs.: Sorento. MEREVELDS MIJLRECORD- PRIJS. 1. Stüermann, 2. Ove' Again, 3 Nike van Hollo. Outs.: Leo Axkit. UTRECHT-PRIJS. 1. Lee Axwor thy, 2. Phenomenal, 3. Pepsi Cola Outs.: Nellie's Tjamme WB VAN GEND EN LOOS-PRIJS. 1 Qui Hollandia G, 2. JVorbert M, 3 O Nelly Zora. Outs.: Miss Zelda DUIND1GT. GOUDSTER-PRIJS. 1. Reine d'As ter, 2. Rudolt G, 3. Peter Snel Outs.: Quick P. FLAMBEAU-PRIJS. 1. Quaarupes 2. Quena BH. 3. Quick Boy Outs- Our Bonni. ET AM PUS-PRIJS. 1. Pauline 4. Quick Star 3. Persimmon. Outs- Nora Belwin. EMMA HARVES'IER-PRIJS Petulance K. 2. Pretty Polly, Prinses Zora. Uuts.: Oviedo A. Rennen: LOHBN'lRlN-PRUS Capriola du Einrath. 2. V.'wJora 3. Stal Dekkers (Mélisse Inmctal Outs.: Cumpo. MERCURIUS-PR1JS. 1. Marina.' Brandal, 3 Marlotta. Outs.' TnajOf GROTE PRIJS DER 3-JARlOEN 2. Pistache. 2 Truus. 3 Render Vous. PRIMA DONNA-PRIJS 1. BritolV 2. Aquavit. 3 Flvirm Gal Outs ^ifrtwn PRESIDENT Eisenhower is di de hoogte gebracht van Malenko klaring, dat de Ver- Staten het ir lie van de waterstofbom hebbei loren. De president is evengoe woon, zoals in ziin voornemen 1: vacantie gegaan. Men meent in hington wel. dat de president 1 kort een verklaring over de atc en waterstofwapens zal afleggen. 5 Malenkovs verklaring is dooi aen naar regeringsspecialisten gebied van de atoomenergie. Strauss, voorzitter van de Amei se commissie voor atoomenergie verklaard „Wij hebben nooit g dat de Soviet-Unie niet in staal znn een waterstofbom te oroduci '5 Hammarskjoeld. secretaris-ge der Ver. Naties zei. dat Mak verklaring slechts de nadruk legt noodzaak om door de VN practisi doelmatige middelen te bereiken internationale controle van den wanen s. De waterstofbom zou duizend ?J^rker ziin dan de atoombom, d 1945 Hirosiima verwoestte-

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 10