Oude spoorbaan zou een ideale verbinding zijn met zee Jimmy Brown en de Oranjehemden Een eigen miniatuur-vloot Aanvoer op kaasmarkt stemde tot tevredenheid DE FILMS VAN DEZE WEEK Agenda Nieuwe verkeersweg tot aan de Fransman Als de tram verdwijnt Het Project Nesdijk minder gewenst Twee hooiklampen door brand vernield Volgend jaar een vroege kermis Herinnering hielp VICTORIA THEATER: De gevangene van Mandorra De journaals van deze week REX THEATER: Louise-Lotte HARMONIE THEATER: Het lied der woestijn CINEMA AMERICAIN: Don Camillo BURGERLIJKE STAND VVV wandeltocht Pater Paijens nam als geestelijk adv Aanbesteding ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1953 J)E NIEUWE „Raad", die in September zitting zal nemen voor het be sturen van de Bergense gemeenschap, zal direct gesteld worden voor één der grootste problemen, welke ten nauwste verband houden met de verkeerstechnische moeilijkheden, die zullen ontstaan door de ophef fing van de tramverbinding Bergen aan ZeeAlkmaar. Indien de tram inderdaad na dit seizoen nóg twee seizoenen zal blijven rijdenof eerder zal worden opgeheven, gezien de meer dan desolate toestand waarin het rollend materieel op dit traject zich bevindt, dan zal een weldoordacht wegenplan, dat de daarvoor in de plaats komende tractie zal dienen te verwerken, direct ten uitvoer moeten worden gebracht. De eerste tekenen van een aantal moeilijke vraagstukken hebben zich in Bergen reeds onmiskenbaar aangekondigd. De eventuele plannen, die door wegen- en verkeersdeskundigen reeds vóór de oorlog waren ont worpen, zonder te voorzien dat de tram op dit traject zou worden op geheven, worden door insiders en belanghebbenden als verouderd be schouwd. Daartegenover zijn nieuwe ideeën in de plaats gesteld. TYEZE nieuwe ideeën vinden hun u grond ten eerste in het vrijkomen van de verharde baan waarover mo menteel de tramverbinding loopt, een ideale verbindingsweg met Bergen a/Zee, en ten tweede in de nog im mer sluimerende angst van de mid denstand dat, indien wordt besloten de vooroorlogse plannen uit te voe ren, in de toekomst de voortdurende stroom van aankomende- en vertrek kende strandbezoekers buiten het centrum van het dorp om zal gaan. Deze dreiging zou hoofdzakelijk worden gevoerd door het project Ber- gërweg-Nesdijk-Damlanderpolder met aansluiting op de Zeeweg, ook al zou daar een verbod van lint-bebouwing met een frontbreedte van minder dan 150 meter mee samengaan. Het tracé Nesdijk, vanaf de Berger- weg tot aan het sportveld is gemakke lijk klaar te maken. Maar vanaf dit punt zou men een geheel nieuwe weg door de Damlanderpolder moeten brengen, wat een belangrijke en ver moedelijk zeer dure investering zal vergen. Op dit wegenplan zouden dan na tuurlijk verbindingen met het cen trum van het dorp kunnen worden geprojecteerd, b.v. langs de Meerweg via Maasdam naar de Hoflaan. En dan zou de vraag kunnen worden gesteld wat hier moet prevaleren, de aesthe- tische- of de economische belangen van een weg dwars door één van de mooiste gedeelten van Bergens natuur schoon. Bovenstaand project zou aan de ene zijde dus schade doen aan het natuur schoon, aan de andere zijde een aan tasting zijn van de Damlanderpolder, welke hierdoor in twee gedeelten zou worden gesplitst. Ook voor de exploi tatie van de N.V. Bouwmaatschappij, welke de eigenaresse is van deze gron den, zou deze splitsing nadelig zijn. BEBOUWDE KOM W/IL men een oplossing in de bebouw- de kom zoeken dan komt men voor vele andere vraagstukken te staan. De Dorpsstraat, de Eeuwigelaan en de Breelaan, zijn te smal om het ver keer vanaf Alkmaar of Schoorl op af doende wijze te verwerken. De voor lopige oplossing om de Dr. van Pelt- laan als verkeersweg te gebruiken, zelfs met een inhaalverbod, is onvol doende en er zal dus naar andere mo gelijkheden moeten worden omgezien. Die mogelijkheid ligt o.i. in het be nutten van de trambaan. Indien deze, vanaf de halte Oost dorp in gebruik zou kunnen worden genomen met een wegbreedte van 6% meter, welke overeenkomt met, Vannacht om 10 minuten voor half vier ontstond, waarschijnlijk "ten ge volge van hooibrdei, brand in twee klampen aan het Zeglis. De brandweer werd onmiddelijk ge waarschuwd en wist de belendende graanschuur en veeopstallen tegen aantasting door het snel om zich heen grijpende vuur te behouden. De partij die uit 25.000 kg. bestond was het eigendom van de veehouder de heer N. Noom en ging geheel ver loren. en aansluit op het gedeelte nieuwe Bergerweg en, wanneer daarnaast een rijwielpad zou worden geprojecteerd, dan zouden althans de Dorpsstraat en de Dr. v. Peltlaan worden ontlast van doorgaand verkeer. De terreinen van het spoorwegem placement midden in het dorp, bieden gelegenheid tot parkeren en hier zou den ook de busdiensten hun begin- en eindpunt moeten hebben. Tegenover het Station zou een op lossing moeten worden gezocht voor de doorverbinding naar Bergen aan Zee via de trambaan. „De Donkere Hoek", bij de halte „Fransman", zou moeten worden door broken, waar dan tevens het tracé van de trambaan kan worden verlaten, om over te gaan op de Zeeweg, wat een economisch voordeel zou betekenen. De trambaan Ffansman-Bergen aan Zee behoeft dan niet te worden om gewerkt, waartegenover staat de weg- verbreding van de Zeeweg. De Eeuwige Laan, ontlast van alles, zou aan romantiek terugwinnen wat zij in de loop der jaren heeft verloren. De gronden waarop jangenlang het tramverkeer heeft plaats gevonden al thans vanaf de Breelaan tot aan Ber gen aan zee, komen door beëindiging van het contract tussen de Spoorwe gen en de oorspronkelijke eigenaren, wederom terug aan laatstgenoemden, de erven van Reenen. Hierbij heeft zicht in de loop der jaren de Provin cie gevoegd door overdracht van gronden. Aantasting van reeds schaarse cul tuurgronden rondom Bergen en aantas ting van aesthetisch schoon kunnen tot de kleinste proporties worden teruggebracht. Indien met de eigenaren tot een vergelijk kan worden gekomen en de oude trambaan als verkeersweg kan worden benut dan zal het meest in tensieve verkeer de minst mogelijke schade en last veroorzaken. En tevens zal de kern van het dorp niets aan belangrijkheid inboeten. Vandaag over 14 dagen zal Alkmaar in het kermisgewoel onderduiken. Op 22 Augustus begint het jaarlijkse fes tijn. Volgend jaar als het 700-jarig stadsfeest wordt gevierd zullen de kermis-exploitanten een maand eer der naar Alkmaar komen, want het ligt in de bedoeling tijdens het feest, dat drie weken zal duren ongeveei van 13 Juli t/m 8 Augustus een lunapark in te richten op het Canada plein en de Paardenmarkt. Dit zal nog slechts een bescheiden onderdeel zijn van de festiviteiten. Er komen nog exposities en de Oratoriumvereni ging zal een bijzonder concert ver zorgen, waarvoor in September reeds met de repetities wordt begonnen. Over de andere programma-punten zullen nadere mededelingen volgen. Het feit, dat er een begroting van 200.000 is opgemaakt wijst op een royale opzet van het feestprogramma. ALKMAAR I—JONG HOLLAND I In het kader van de jubileumwed strijden wordt hedenavond op het Alk- maar-terrein een wedstrijd gespeeld tussen de aanstaande jubilarissen en Jong Holland. „Hier krijg je voor vijftien cent een reuze lap kaas" sprak gisteren een heer met onvervalst Amsterdams ac cent tot zijn wel wat omvangrijke echtgenote, toen zij beiden met leeu wenmoed het westelijke Waagpand aan de Houttil trachtten binnen te naa» alkmaar dringen, waar a raison van een kwar tje een heerlijk hompje belegen Edam mer en voor slechts vijftien cent een kersverse met natuurboter besmeerde beschuit, belegd met de bovenbedoelde „reuze lap kaas" wordt verkocht. De dames van deze stand kwamen gisteren handen te kort om de in vele talen gestelde vragen naar het Noord hollandse veertig plus product te vol doen. Temidden van al dat gedrang in deze vleugel van het oude, beroemde ge bouw, bewoog zich een man, die over deze dag tevreden kon zijn, de Di recteur van het Marktwezen, de heer W. Voorthuyzen. Liep de detail-verkoop van de stuk jes kaas en de beschuitjes meer dan goed, de aanvoer op de markt was vergeleken bij de vorige week met liefst vijftig procent gestegen, zodat zowel en gros als en detail de reclame voor de kaas een nieuwe stimulans had gekregen. Schreven wij de vorige week, toen de aanvoer een laagte-record van dit seizoen bereikte, dat verschillende fa brieken de gegeven toezegging om we kelijks een partij kaas naar de markt te zenden, niet inlosten, gisteren viel wat dat betreft een gelukkige verbete ring te constateren. Eensdeels vond deze een oorzaak in een betere prijsnotering doch ander zijds heeft de Directie van het Markt wezen in de afgelopen dagen iedere bekende aanvoerder nog eens aan de gegeven belofte herinnerd. Dat is niet zonder resultaat gebleven. Een gemiddelde aanvoer van dertig tot veertigduizend kilo per week, biedt de bezoekers een voldoend levendig beeld van de markt en heeft bovendien het voordeel, dat het subsidie niet al te snel wordt opgesoupeerd en de markt derhalve ook nog in de maanden September en October kan worden voortgezet. Deze in fraai technicolor opgenomen film, die de romantiek in een boeiend verhaal doet herleven, verplaatst de geïnteresseerde toeschouwer naar Noord-Afrika, waar zich de spannende geschiedenis afspeelt van Carlos Delar- go, kapitein in het leger van de sultan van Marokko. Dat Delargo in gevaar lijke en amoureuze avonturen wordt gewikkeld komt voornamelijk doordat hij sprekend lijkt op koning Lorenzo, die voorbestemd is de echtgenoot te worden van Prinses Teresa van Coruna. De koning is echter te ziek om te ver schijnen en ten einde raad haalt mi nister Triano kapitein Delargo over tijdelijk voor koning te spelen. Dat Delargo in grote moeilijkheden komt, doordat prins Ramon zelf de troon wil bestijgen, doch ook door de aantrekke lijkheden van prinses Teresa en gravin Flora, spreekt welhaast vanzelf. Maar de fantasie waarmee de nieuwe ster Anthony Dexter de dubbelrol van Delargo en koning Lorenzo speelt, maakt de film tot een verzorgd en spannend geheel, dat weer eens een aantal nieuwe artisten op de voor grond brengt. Van Anthony Dexter zal men nog wel meer horen, evenals van Jody Lawrance en Gale Robbins als de prin ses en de gravin. Zij gaven de film een aparte bekoring. In het voorprogramma een komische film en een tekenfilm. Het buitenuands nieuws (Gaumont British) toont het nut der zelfbedie ningswinkels in Amerika en de cursus welke Nederlandse kruideniers kunnen volgen om ze ook hier meer ingang te doen vinden. De voedselhalers uit Oost- Duitsland komen in dichte drommen West-Berlijn binnen en in Korea wordt het pact van de wapenstilstand onder tekend. De overstroming in Japan heeft vele slachtoffers geëist, een bloemen corso in Yersey trekt grote aandacht en in Nevada heeft men iets nieuws uitgevonden: een roulette-apparaat dat in het water drijft en door zwemmers bezocht kan worden. Met flitsen van spannende paardenraces in Engeland wordt dit gedeelte van het nieuws be sloten. In het binnenlandse journaal zien we Prins Bernard in het vliegtuig naar New York stappen. Eindhoven heeft een nieuw viaduct gekregen en het laatste oorlogspuin uit de stad wordt weggeruimd. In Weesp worden wed strijden van boten met buiten- en bin- nenmotoren gehouden en in Franeker wordt feest gevierd ter gelegenheid van het 100-jarige bestaan van de perma nente commissie voor kaatspartijen. Jeugdige metselaars doen examen in Rotterdam en geven staaltjes van hun vakmanschap en in Oude Wetering wordt op het Brasemermeer de water- skisport beoefend. Tenslotte worden beelden vertoond van de opening dei luchtlijnen Rotterdam-Brussel, welke door hefschroefvliegtuigen wordt ge vlogen. Polygoons wereldnieuws opent met de bijzetting van het stoffelijk over schot van senator Robert Taft in het Capitol te Washington. Vervolgens ziet men een enorme brand te Madrid, zwemwedstrijden te Parijs waar de Ne derlandse Elsje van der Ploeg als eerste eindigt, slalomwedstrijden voor kano's in Italië en een angstwekkend draad nummer in de Beierse Alpen. Met een uitgebreide reportage van de wapenstil stand in Korea en de daarop volgende uitwisseling der krijgsgevangenen wordt het journaal deze week besloten. De directie van het Rex Theater heeft nogmaals de tweeling Jutta en Isa Günther naar Alkmaar gehaald. Dit tweetal vervult op verrassende wijze de hoofdrol in de film Louise- Lotte, gemaakt naar het boeiende ver haal van Erich Kastner. Boeiend is de geschiedenis van deze tweelingen zeker. Ze ontmoeten elkaar in een vacantiekamp en ontdekken tot hun verbazing, dat ze zusjes zijn. De een is met de moeder meegegaan en de ander met de vader, toen deze zeven jaar ge leden van elkaar scheidden. Lotte en Louise beramen dan een fantastisch plan om hun ouders weer te verenigen. Zij verwisselen hun namen en Lotte keert als Louise en Louise als Lotte naar huis terug. Het komt allemaal goed, daaraan t.ihoeft U niet te twijfe len. Maar vóór het zover is zijn er tal van verwikkelingen. Niet alleen het verhaal, maar ook en vooral het onge kunstelde spel van de 10-jarige twee ling trekt in hoge mate de aandacht. Daarnaast valt de rol van „vader" Peter Mosbacher deerlijk in het wa ter. Het is wel eens aardig om woestijn gevechten te zien, die afgewisseld wor den door de zang van enige sterren, die in een opera geen slecht figuur zouden maken. Men weet dan tenminste, dat men zich niet bezorgd over de tal rijke doden en gewonden behoeft te maken omdat alles ten slotte maar een in elkaar gezette vertoning is. Wat niet wegneemt, dat deze woestijnfilm er volkomen „echt" uitziet. Er is een on afzienbare Sahara vol zand, er zijn woeste krijgers in lange gewaden, die meesters zijn in het besturen van hun prachtige paarden, er is een Sheik, die een paleis vol kostbaarheden en talrijke schone vrouwen en danseres sen heeft. Er is ook een geheimzinnig man, zekere El Khabar, die de woestijngroep aanvoert, welke de Franse legionnairs trouw is gebleven. Hij blijkt later identiek te zijn met de jonge professor Bonnard, die door een gemoedelijke Franse generaal als op voeder van zijn lieftallige dochter is aangesteld. Alle gevechten, welke men zich in een woestijn kan voorstellen, kan men hier in bonte opeenvolging aanschouwen en het geheel wordt af gewisseld met humor van de beste soort, welke voornamelijk gebracht wordt door een Amerikaanse journa list, die als handelsreiziger schatten had kunnen verdienen omdat hij zo brutaal als de beul is en als hij ergens de voordeur uitgezet wordt, de achter deur weer binnenkomt. Een technicolor film waar men met plezier naar kan kijken en schone zang kan beluisteren van de generaalsdochter en ie als pro fessor vermomde bendehoofdman die ook in kunstzinnig opzicht voor elkaar geschapen zijn en elkaar dan ook prompt in de laatste acte krijgen. Het heeft weinig zin nog eens de kwaliteiten te noemen van Fernandel in zijn rol van dorpspastoor. De film, die hier vele weken achtereen is ver toond, heeft ruimschoots bekendheid verworven. Nagekomen predikbeurten SCHOORL: Verb, der Waarheid, Burg. Peecklaan, 10.30 uur ds Ruys. SCHOORLDAM: Verbr. der Waar heid, 5 uur ds Ruys. GROET: Verbr. der Waarheid, 7.30 uur ds Ruys. GESLAAGD Voor het examen assistente openbare leeszalen en bibliotheken slaagde mej. G. Schreuder te Alkmaar. 56. De Biggers behaalden een 194 overwinning op de Kuitendamse Boys en daarmede was het afdelingskam pioenschap een feit geworden. De Big gers waren kampioen van de 2de klas se en de kans, dat zij het volgende seizoen in de eerste klasse zouden mo gen spelen was lang niet denkbeeldig. Nauwelijks had de scheidsrechter het eindsignaal gefloten of van alle kanten stormden de supporters het veld op. Enige lange jongens hadden Jackie Brown spoedig te pakken en daar ging hij hoor, óp de schouders. En zo werd hij in triomf rondgedragen, evenals trouwens de andere spelers. Op de tri bune stonden meneer Bikkebakker en meneer Pipjes en verschillende andere leden van het bestuur van de Biggers naar het tafereel te kijken. Vooral me neer Bikkebakker was aangedaan.Er schoot een brok in zijn keel. toen hij al die jongens zo zag eren door hun be wonderaars. „Kijk ze die Jackie eens Jonassen", zei hii lachend tegen meneer Pipjes. „Die jongen is nou in de ware zin des woords de held van de dag." Meneer Bikkebakker ging de spelers van het kampioenselftal natuurlijk ook even feliciteren en toen herinnerde hij zich eensklaps dat er nog twee heren van de K.N.V.B. op de tribune zaten „Daar heb ik in alle vreugde helemaal niet meer aan gedacht," bromde hij. maar toen hij op de plek was gekomen waar zij hadden gezeten, waren zij ver dwenen en hij kon nergens meer een glimp van hun ontwaren. „Jammer'' mompelde hij, „want ik had vanavon aan het feestdiner zo graag het gro'e nieuws meegedeeld dat Jackie in he Nederlands Elftal was gekozen." leder mens heeft zo zijn eigen manier om zijn vrije tijd door te brengen. Voor velen, waaronder gepensionneerden, is dat niet altijd even eenvoudig, omdat de ouder dom de mens in zijn bewegings vrijheid gaat beperken. Voor de 72-jarige heer G. Duin- her, Spoorstraat 80, levert dat ech ter geen bezwaren op. Hij houdt zich bezig met het bouiven van scheepsmodellen. Onlangs heeft hij „De Gouden Leeuw", het schip waarop Michiel de Ruyter eens slag heeft geleverdtegen de En gelsen, getrouw gecopieerd. Dagen achter elkaar heeft de heer Duin- ker er aan gewerkt en naar schat ting zitten er zo'n 400 werkuren in. Alleen al voor het maken van een touwladdertje was een hele avond ingespannen „punneken" nodig. De BM-zeilboot, die hierboven eveneens is afgebeeld heeft na tuurlijk heel ivat minder tijd ge kost. „Slechts" tien dagen heeft deze nijvere knutselaar hieraat gespendeerd en zeilen doet h< bootje als de beste. Vanzelfsprekend heeft de heet Duinker, die vroeger opzichter scheepsbouw aan het departement van marine was, met zijn bootjes veel bekijks. Geboren: Maria C., d. van P. Ploe ger en A. de Boer. Petrus J. W., z> van P. T. Minneboo en C. Verbeek, Ondertrouwd Izak van der Hout en Helena Mizee. Cornelis M. Schouten en Anna M. Snijders. Petrus A. van Tol en Engelina M. Hasch. Theodorus F. B. Tesselaar en Maria H. A. Praat. Victor Simon en Agnes W. Ie Fèbre. Anthonie van Offeren en Adriana M. van der Kroon. Pieter Klein en Anna J. Erkamp. Getrouwd: Evert Wonink en Wijke Visser. Overleden Jantje van der Neer, 90 jaar, wed. van K. Ruiter. CINEMA AMERICAIN, 7 en 9.30 u.: Don Camillo a.l. REX THEATER, 2.30, 7 en 9.30 uur: Louise Lotte VICTORIA THEATER, 7 en 9.30 uur: De gevangene van Mandorra. HARMONIE THEATER, 7 en 9.30 u.: j Het lied van de woestijn (14 j.). GULDEN VLIES, 2 uur: Kinderto-J neel Pietje Bell, 8 uur: Cabaret Chiel de Boer. BERGEN, Rustende Jager, 8.30 uu: Mandy (14 j.). 2.30 u.: Jeugdmatine Bongo de beer. BERGEN a. ZEE, Parnassiapark, 10- 8 uur: Tennistornooi. N.-SCHARWOUDETivoli, 7.30 u.: „Geschonden huwelijk" (14 j.). ZONDAG CINEMA AMERICAIN, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Don Camillo (a.l.). REX-THEATER2, 4.30, 7 en 9.30 u.: Louise Lotte (14 j.). VICTORIA-THEATER: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: De gevangene van Mandorra. HARMONIE-THEATER: 2, 4.30, 7 en 9.30 u.: Het lied van de woestijn 14 j GULDEN VLIES, 8 uur: Joop de Knegt. BERGEN: Rustende Jager, 2.30 uur: Jeugdmatinee Bongo de Beer. 8.30 uur: The Galloping Major. N.-SCHARWOUDE, Tivoli, 7 en 9.30 uur: Geschonden huwelijk (14 j.). 3.30 De rode Havik (14 j.). MAANDAG Bioscopen als Zaterdag. Rex-theafer 2.30 en 8 uur. Overige theaters 8 uur. STOMPETOREN, 7.30 uur: Brand weerwedstrijden. BERGEN OPENLUCHTTHEATER: uur N.S.F.-gemengd koor m.m.v. Zu- richer Jodelkoor, Waldhoornensembie en mondharmonica-orkest. Rustende Jager, 8.3 J uur Mandy (a.IJ' DOKTERSDIENST Tijdens het weekend wordt de doK- tersdienst waargenomen door dr. H. F. M. Corthals, Nieuwlandersinge' 50 (tel. 3193) en dr. R. T. Westerkamp, Emmastraat 93 (tel. 4357). DIENST POTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend ap«' theek Kruisinga, Koorstraat 59. HOOG WATEK TE BERGEN a. Z® Zaterdag 2.58 jjj. Zondag 3.39 ,fiM Maandag 4.18 TE CAMPERDUIN hoog 'aa® - Zaterdag 3.03 15.32 21.03 Zondag 3.44 16.13 21.44 - 16.49 22.23 M-49 16.44 '9.32 10.13 Maandag 4.23 Wie in 1939 en dat -wedstrijden te Berge meegemaakt, zal mist missen, nl. de typisch die de familie Van Re dit tornooi gaf, zoals weleer ook in veel st thans het karakter v plaats" droeg. Zij, die de wedstrijden van vó kend hebben, zullen tig vinden de Van I Panhuysen en de Taud de toeschouwers aanu bij de namen van het die van mr Jm. J. H te zien staan. Van de Vrijdag ge: vormde het heren enl J. Volkmaars uit Ami Beverwijker W. Groer tepunt. Laatstgenoemd: volle overgave. De eerste set wistGri terstemd zelfs niet 75 goede prestatie tegen i Ier als Volkmaars. Mei deze de tweede en dei Een mooie partij ook finale tussen de sterk Esser (Bloemendaal) e Auhagen.- Het was jami invallende duisternis ging spelen. 16, 62, Jn. Schmidt uit Ber opgewassen tegen het van dr Suyver uit Hilve: Qua soepelheid en sti dige Schiedammer W. c van de besten. Mr D. Hoorn had een goede p in het heren dubbelsp Suyver en ir Kramer: Zaterdag komen in i strijd van het heren dt br. G. en J. Groen uit maars en H. Jansen (U >mes A zullen we rr (Bergen) en mej. R. Kop tegen elkaar zien en in kelspel A wordt de kv epeeld tussen L. Melk u dr Suyver. De uislagen van Vrijde A-Tornooi: Heren en ronde: dr J. Suyver (Hi Jn. Smidt (Bergen): 6— de ronde: J. Volkmaars Groen (Beverwijk): 5 Heren dubbelspel eerste Buiskool (Hoorn) en W (Schiedam) slaan dr Su; Kramer (Hilversum): 6- Gemengd dubbelspel mej. R. Kruisinga (A'dan maars sl. de heer en m 61, 61. B-tornooi: Heren enk ronde: J. de Graaff (Za: Holsmuller (Alkmaar): Tweede ronde: P. de F maar) sl. F. van Lotrin ven): 6—1, 6—3. J. Bijls sl. J. Brummelkamp (A'da 6—1. C. van Oppen (Lir Kernkamp (Utrecht): 7— Kwart finales: E. Eberl P. de Koning: 63, 06, (Bloemendaal) sl. J. Au pertal, Dtsl.): 1—6, 6—2, i Heren dubbelspel eerst* Kramer en dr G. Hoenev sl. J. Bijlsma en J. Brumm 4—6, 6—2. -,A®n tweede wandelt VVV, welke Donderdagm gehouden, namen zestig Ook nu weer stond de tod ding van de heer H. v. El PWN onder wiens leiding wandeling door het duin- viel te leren van de flora dit gebied. Ongeveer half 2 weer in het dorp terug. Bestuurders van de Kat beiders Beweging en van i lende R.K. vakorganisat: Donderdagavond in het I huis afscheid genomen van lijk adviseur, de eerwa Paijens, die deze functie ge< half jaar had waargenc waarderende woorden en 1 schenken toonden aan, Paijens zijn taak op lofwas had vervuld. TUINBOUWVEILING „ONS De noteringen op de Gn van gisteren waren als volgt nen 2937( .Stok princessenbc snijbonen 37-46, pronkbor tuinbonen 20—35, komkomi Postelein 24-28. spinazie 22- 8-14. sla 2-7,5, kroten 5-S tr~}°- eapucijners 60—75, 1013,50. Het R.K. ziekentridiuir uag 28 Augustus zou plaats verzet op Donderdag 20 Au Ten gemeentehuize te Mie ster werd de uitbreiding vs School te Z.O. Beemster mei lokalen en overblijflokaal m( bij behorende werken aanbi uitslag was als volgt: Jat Edam 50.917; A. J. Wittebrc ster f 52.527; Fa. H. J. Bra Beemster 52.750; A. Eppen: dam 52.750; Fa. G. Slot Rup 54.637; D. Ent, De Rij, 7' Hum, Warder 55.500; l 56,64°; P- G. Borst, Obdarr Fde Vries, Beemster f Brinkman, Purmerend f Bakker, Berkhout 60.850 De begroting was 49.2 gunning is aangehouden.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2