I Wetenschap en techniek in de moderne legerorganisatie Uitslagen tennistornooi Brandweerwedstrijden tijdens kermis te Stompetoren SUCCESVOOR MULLENS Nieuws uit Bergen Muzieknummers werden met een mop aangekondigd Onrechtmatige actie vakbonden tegen Tielse veiling „Septer" Woensdag koopjesdag Rust in de Peel weer gekeerd DADELS (z. pit) 500 gram LUCIFERS 2 pakken RUNDVET 500 gram KOFFIE 250 gram JODENKOEKEN per bus ROZIJNEN 500 gram FRISSE JAMS 2 potten VLOKKEN 250 gram 37 CACAO 200 gram jij HARING IN OLIE 2 blik 49 3 rol 23 HUISHOUDZEEP, 10 stukken Qj ZELFW. WASMIDDEL 2 pakken 55 HJNAISES 3 doosjes LMANDELTJESGRIES 200 gram IDAMMER KAAS 500 gram 93 lOOMBOTER per pakje jUj SRUSSELSE KERMIS 250 gram 35 IONBONS 200 gram RUIT-TOFFEES 200 gram .ANDKOEKJES 250 gram ÏOTERHAMWORST 200 gram )NTBIJTKOEK heerlijk vers UURTJES 200 gram lOPERWTEN mid.fijn half blik 49 UNCH-SCHOTEL 150 gram 44 ANEEL per busje /7 extra 7 voor IJ 7ERKBOENDERS voor 25 HOCOLADEKOEKEN voor 17 JRE ZULT 200 gram j/ IS ELDverdienen Indrukken van „Drietand" B'iksemreparatie aan een houwitser Tips voor Hilversum De ronde van België j>tap op de eerste plaats in Alpensee-kampioenschap P Italiaanse ploeg voor de Wereldkampioenschappen L-a Italiaanse wielerbond heeft de vol- e renners aangewezen voor de we- :ampioenschappen op de baan: Sprint fotessionais: Ma-pes. Sacchi, Ghella en Trrgomi Sprint amateurs: Pinarello. Mo- Pttini. Ogna. Pesenti. Oriani en Valesi. Kj tervolging professionals: Piazza. Be- Pacqua, Albani en De Rossi. Sthyeren* Partino en Mutti Voor de achtervolging gmateurs is nog geen definitieve keus ge Oterleek winnaar van competitie Nog geen modelkeuken Egmond aan Zee EDO met 1-0 door 't Gooi verslagen Heiloo Luchtige zang in Openluch tthea ter Incident in 1951 had een lange nasleep Brazilië legt o.a, de KLM beperkingen op Maskerspelers niet meer op de planken MET BROMFIETS BIJ DE DIJK NEER BURGERLIJKE STAND Geslaagde kindermiddag Oude Niedorp Merkwaardige vondst bij kerkrestauratie DINSDAG 11 AUGUSTUS 1953 LANGESTRAAT 57 (Van één onzer redacteuren ]N de vredige landouwen, golvende heidevelden en geurende dennen bossen van het Brabantse en Limburgse Peelgebied is na een korte, maar felle schijnoorlog de rust weergekeerd. Even opmerkelijk als het tempo, waarin de Derde Divisie haar stellingen hier had ingenomen, is de aanblik van het landschap, nu het leger is vertrokken. Eenzame wandelaars zullen hier en daar in de verlaten bivaks, halfverscholen tussen het mos of droge dennennaalden, een donkergrijs etensblikje aan treffen, met misschien nog een restant vruchtenpudding of leverpastei, omgeven door mieren en vliegen. Het verblijf van twintigduizend mili tairen en het drukke verkeer van drieduizend voertuigen heeft op vallend weinig sporen nagelaten. De schade, die werd aangericht - en dat was hier en daar onvermijdelijk - is gering en zal door het ministerie van Oorlog worden vergoed. De bevolking heeft geen kwade herinne- ringen aan de plotselinge invasie van de omvangrijke legermacht, die voor de verbaasde blikken van mannen, vrouwen en kinderen opeens een enorme bedrijvigheid in deze rustige landstreek bracht en gisteren ïcven snel verdween als zij gekomen was. DAT ontbreken van sporen heeft niet alleen betekenis voor de burger- baaatschappij. Er zit een belangrijke militaire kant aan, omdat de beste ca- jnouflage van bivaks en stellingen een Kaskwit is, wanneer vijandelijke ver kenners in de lucht de positie ervan door de wielsporen der jeeps, drie tonners en rupswagens kunnen bepa len. C Tijdens onze excursie door het oefenterrein bezochten wij een batte rij van zeven 15.5 centimeter houwit sers, in stelling gebracht op een gol- S vend heideveld, dat met verspreide heesters was begroeid. De gigantische high-speed tractoren hadden op zo'n ïj wijze met dit zware geschut gema noeuvreerd, dat geen struik ontwor teld was. De sporen van de rupstrek kers waren weggewerkt, zodat het jï' bijna niet te geloven was, dat deze jjzes ton zware stukken daar luttele Uren tevoren waren neergezet, f Het mechanisme van één der hou- witsers was beschadigd, toen in het ■Tholst van de nacht het schootsveld moest worden gewijzigd. In het vol- I slagen donker hadden de artilleristen de stukken een tiental graden om de Bi verticale as gedraaid. Zware hefwerk- 1 tuigen waren daaraan te pas gekomen. Bij dit karwei was het richtmechanis- me van een houwitser in het ongerede ^meraakt. De herstelploeg had kans ge- Jife.ien, tijdens de nachtelijke uren een ngrijpende bliksemoperatie te ver achten. Toen wij 's morgens om acht jur ter plaatse kwamen, kon het stuk weer worden gebruikt. Onze keus voor de courses, Welke morgen in Hilversum wor den gehouden luiden: LIJNBAANSGRACHT-PRIJS. 1. Stal van Noort (Rinijo, Quick ness); 2. River3. Qelia le Major. Outs.: Quality F. KEIZERSGRACHT-PRIJS. 1. Pauline; 2. Keuze B.U. de Jong IQueeny Dillon Pirette); 3. Qui- rinus. Outs.: O. Brewer. CAREL BRIELS-PRIJS. 1. Ria Olivier; 2. Rascal Hanover; 3. Qui Saint. Outs.: Quant a Mot. RAADHUIS-PRIJS. 1. Orient Ex press G; 2. King Spencer; 3. Elite Rose. Outs.: Menno Dynamic. HILVERSUM-ONTV ANGT-PRIJS 1. Meeske S; 2. Partout; 3. Nor ma Shearer. Outs. Stal Ham Nel sonMy Darling). INTERESSANT was ook ons bezoek aan de „meetploeg", ergens op een vooruitgeschoven post aan de front lijn. Door middel van een ingenieus apparaat van Amerikaanse makelij, dat werkt met drie uiterst gevoelige microfoons op enige afstand van el kaar, kon elk geluidmeetpeloton, waar over de Derde Divisie beschikte, nauwkeurig de positie van het vijan delijke geschut bepalen. Vaandrig Wijdeveld uit Utrecht, die met enthousiasme en kennis van za ken het bevel over zo'n meetploeg voerde, heeft ons de werking van het apparaat uiteengezet. Het berust op het tijdsverschil tussen de „aankomst" van een explosie bij elk der drie mi crofoons. Dit wordt automatisch ge registreerd, waarna de richting van de geluidsbron kan worden afgelezen. Door een nauwe samenwerking met een tweede meetploeg, die van haar standpunt uit eveneens de richting bepaalt, is de positie van het vijande lijke geschut binnen twee minuten bekend. Tijdens een demonstratie de Com- T\E legerleiding heeft ons in staat gesteld, de in vele opzichten zo belangrijke oefening Drietand zowel van bovenaf als van onder op te volgen. Wij kregen daar door de beschikking over ontel bare détails, maar konden tege lijkertijd het geheel blijven over zien. De gehele week is majoor J. H. Raatgever van de Leger- voorlichtingsdienst onze gids en „voorpost" geweest. Wij zijn hem zeer erkentelijk voor de onver moeide medewerking en de uitste kende contacten, die hij hielp leg gen. Met volledig begrip voor de taak van de pers, die soms ogen schijnlijk zonderlinge wensen heeft, stond hij ons als „raad gever" ten dienste. De oefening „Drietand" is daardoor ook wat de voorlichting betreft ten volle geslaagd, en dat is mede te dan ken aan korporaal-chauffeur eer ste klasse J. M. W. van Elk, die op alle mogelijke en onmogelijke tijden over zestienhonderdkilo meter het stuur van de trouwe Leger-Ford heeft gehanteerd. Maas gaven juist mortiervuur af konden wij ons overtuigen van de nauwkeurigheid, waarmee deze kost bare instrumenten werken. Het was voor het eerst, dat deze apparatuur bij een Nederlandse legeroefèning werd toegepast. Daaruit blijkt, dat de moderne oorlogvoering nog altijd meer technische en wetenschappelijke aspec ten krijgt. Het kost schatten geld, ook in dit opzicht bij te blijven. Geen won der, dat het tot 1 November 1954 zal duren, aleer Nederland de beschikking heeft over al het materiaal, dat nodig is om ook een derde parate divisie volledig uit te rusten. Op dat tijdstip zal ook het materiaal voor de Leger korpstroepen, die in geval van actie het ondersteuningsarsenaal voor de divisies vormen, geheel compleet zijn. In hoeverre uitbreiding van het aan tal mobilisabele divisies en de daarmee samenhangende versterking van de parate en mobilisabele Legerkorpstroe pen gewenst en mogelijk is, zal afhan gen van de gang van zaken in N.A.T.O. en E.D.G., maar zeker niet minder van mando's aan de overkant van de de financiële positie van ons land. Stompetoren viert deze week de kermis. Al is het kermisprogramma niet zo overladen als dat van de Beemster, men tracht ook hier door het organiseren van allerlei attracties het publiek te trekken. Zondag was het zelfs overvol. Maandagavond waren er twee wedstrijden georgani seerd, waarvan één in Oterleek, n.l. de viswedstrijd in de Schermer- lingsloot en een brandweerwedstrijd op eeii terrein achter de o.l. school aan de Oterlekerweg. De vierde etappe van de Ronde van elgië voor onafhankelijken, van Gent laar Tienen over 190 kilometer, had tot fuitslag1 Ghidini (It.) 4 uur 59 min. 7 sec.; 2 Stynen (B-) z.t.; 3 Amelynck (B.) 4.59.09; 4 Bronselaer (B.) z.t5 Assidelli j(It.) z.t.; 6 Serena (It.) 4.59.16; Piet van oon (N.) werd met een aantal andere Jenners ex aequo 27e geklasseerd in 5.00 32. K Algemeen klassement na deze etappe: 1 Wyckstandt (B.) 20.37.11; 2 Assirelli (It.) 20.38.32; 3 Amelynck (B.) 20.38.47; 4 Serena (It-) 20.40.57; 5 Alfons Jacobs (B.) 20.41.04; Van Roon staat 54e met «en totaaltijd van 21.09.14. L Te Resia (Italië) worden internationale Tplwedstrijden, de zogenaamde Alpensee- campioenschappen, gehouden, waaraan ook wordt deelgenomen door onze land genoot "ac. Stap, die voor de Olympia- jjflpllen-klasse heeft ingeschreven. De eer ste race in dit onderdeel werd gewonnen de Oostenrijker Ferenberger. Jac. eindigde als tweede en de Duitser ■|utschenreuter werd derde. Wessely (puitsland) en Rinaldl (Italië) klasseer den zich respectievelijk vierde en vijfde, de tweede race legde onze landgenoot pfeg op de eerste plaats, voor Feren- !^ger. Rinaldi werd derde. In het klasse- ^ent na de eercte twee races delen Jac. T^ap on de oostenrijker Ferenberger de ^fste plaats. Voor deze laatste wedstrijd, georga niseerd door de Oterleker brandweer o.l.v. de heer D. Bokweg, bestond grote belangstelling. Er was door 6 korpsen ingeschreven. De start was op de Oter lekerweg. Men moest ongeveer 200 meter hard lopen om het verdeelstuk te bereiken, waaraan de slangen ge koppeld werden. Daarna moest een emmer volgespoten worden, die plm. 5 meter hoog was opgehangen, ver volgens was er sprietlupen, een bal om een lat spuiten, van 5 flessen er drie weg „blazen" met de straalpijp over de schouder en kijkende in een spie gel en als laatste een voetbal door twee schotten spuiten. Als extra at tractie was hierin nog een kegelwed strijd opgenomen. Schermerhorn beet het spit af en kwam als eerste uit. Vooral het emmer spuiten duurde hier veel te lang, doch de andere korpsen trokken hieruit voordeel daar zij kon den zien hoe het niet moest. Burger plicht uit Alkmaar had de zaak han dig bekeken. De man die het eerst bij het verdeelstuk moest zijn, nam de kortste weg en dook in de kroossloot recht op z'n doel af. Ook Oterleek stuurde z'n eerste man door de sloot, hetgeen natuurlijk de lachlust opwek te van het talrijke publiek. Oterleek werkte echter het programma vlot en nauwkeurig af. Maar toch is er vooruitgang Welke huisvrouw droomt er niet zo nu en dan van een modern ingericht huis, voorzien van alle comfort en vooral van zo'n modelkeuken, als ze wel eens in tijdschriften of op een tentoonstelling ziet, waar zo onge veer alles machinaal gebeurt. En met een lichte zucht zal ze bij zichzelf vaststellen, dat het, wanneer alle huis houdelijk werk met dergelijke moder ne hulpmiddelen gedaan wordt, ook niet moeilijk is er altijd verzorgd en aantrekkelijk uit te zien en zelfs tijd over te houden. Maar toch ziet het er niet zo somber uit, als menige huisvrouw denkt. Voor een van de naarste werkjes, de dagelijkse afwas, brengen de Castella-fabrieken thans een modern afwasmiddel, dat reeds door duizenden en duizenden huis vrouwen vol enthousiasme ontvangen is, de Castella Vaatwas. In het won derlijke schuim van dit nieuwe middel (een lepel Castella Vaatwas geeft teilen vol sop) is de hele afwas zonder ook maar de geringste moeite in een ommezien gedaan en.... wat de huis vrouw vooral zeer zal waarderen, haar handen hebben van dit afwas middel (per pak 25 ct) niet in het minst te lijden, integendeel, zacht als fluweel worden deze door dit Castella sop. En zo gaat de droom van de huisvrouw althans voor een deel in vervulling. (Advertentie, Ing. Med.) Na afloop had in café Zwart de prijsuitreiking plaats door de comman dant van de Alkmaarse brandweer, de heer J. v. Maarleveld. De uitslag van deze wedstrijd luidt: 1. Oterleek 5 min. 47.5 sec., 2. Heer- hugowaard 6 min. 31.8 sec., 3. Alk maar „Burgerplicht" 6 min. 41.8 sec., 4 Grootschermer 8 min. 34.5 sec., 5. Alkmaar „Kwiek" 9 min. 07 sec., 6 Schermerhorn 10 min. 39.8 sec. Oter leek, Heerhugowaard en „Burger plicht" ontvingen een beker, de an dere korpsen 'troostprijzen. De kegelwedstrijd werd na loting gewonnen door Heerhugowaard dat gelijk eindigde met „Kwiek" Alkmaar. De uitslag van de viswedstrijd was: 1. J. van Beek, 2. J. Brouwer, 3. D. Schermerhorn, 4. D. Bakker, 5. J. Kaaij, 6. J. Klop, 7. J. Hartog en 8. D. de Boer Jbz. Ook van deze wedstrijd, die een zeer geanimeerd verloop had, werd de prijsuitreiking in café Zwart gehouden. In dag- en nachtploegen van zestig man is de laatste weken op de fabrie ken van L. Stromeyer en Co. te Kon- stanz am Bodensee gewerkt aan de nieuwe, massale tent voor de Neder landse Circusonderneming van Jos Mullens. Binnenkort zal het gevaarte per trein op drie extra Laadwagens naar Nederland komen, waar te Am sterdam, na een aantal repetities, de inwijding van dit reusachtige Circus zal plaatsvinden. Het Circus 'biedt plaats aan bijna 10.000 personen. In drie maneges wordt in bonte verschei denheid een internationaal programma uitgevoerd. Zaterdagavond werd in het Eg- mondse Sportpark een voetbalwed strijd gespeeld tussen 't Gooi en EDO om de Zilveren Van Speyktorer, welke door de Hilversummers met 1-J werd gewonnen, 't Gooi speelde agres siever en het was dan ook volkomen normaal dat EDO met de rust tegen een 1-0 achterstand moest opkijken Baai'S namelijk scoorde uit een aan val waaraan alle voorhoedespelers van 't Gooi deel hadden genomen. In de tweede helft streed EDO voor de gelijkmaker. De Haarlemmers im mers hadden slechts één overwinning nodig om definitief in het bezit te ko men van de zilveren trofee. Zij kon den het doel van Mosterd echter niet vinden, hoewel zich meerdere kansen hebben voorgedaan. Zelfs een penalty, welke door scheidsrechter De Roo werd toegekend, toen Mol een over treding beging, kon EDO niet be nutten. Mul schoot de bal namelijk hoog over. Voor Egmondia betekende dat intussen een prettige verlenging van de strijd om de Zilveren Van Speyktoren. AANRIJDING OP KANAALDIJK Maandagmiddag om kwart voor drie heeft op de Kanaaldijk een aanrijding plaats gehad tussen een vrachtauto met aanhangwagen en een benzine-tankauto. De tankauto werd aan de linkerzijde zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Het gemengd koor van de N.S.F. (dirigent Willy Francois) was ter gelegen heid van zijn tien-jarig bestaan een dag naar het Openlucht Theater gekomen om daar met medewerking van de Zwitserse gasten een concert te geven. Programma's waren er niet, maar de nummers werden aangekondigd door een conferencier, die daarbij steeds een of andere mop vertelde, waarvan we de noodzaak maar niet konden inzien. Werken speciaal voor gemengd koor werden er niet gezongen. In plaats daarvan besteedde men alle aandacht aan het popu laire genre met klavierbegeleiding. Na het Zwitserse volkslied, door al len staande beluisterd, hoorden we van dit amateurs-ensemble verdienstelijk zingen „Zigeunerleben" van Schubert. Het bekende „Slayenkoor" van Verdi en o.a. het studentenkoor uit „Bocca- cio" van Supjré. Ook in een aantal kleinere arrangementen o.a. van Paul Lincke vielen ze?r goede monentsn te waarderen. De tenoren zowel als de bassen zouden nog in aantal aanvulling behoeven. Daardoor zou het ensemble aan homogeniteit belangrijk winnen. De muzikale intenties van de dirigent zouden dan ook meer verwezenlijkt kunnen worden. Verder kwam Karl Zimmerman de toehoorders verrassen door een drie en halve meter lange Alpenhoorn te gaan bespelen. Dit was wel een uniek num mer, want een dergelijk instrument ziet en hoort men hier nimmer. W* De volledige uitslagen van het te Ber gen aan Zee gehouden badgasten-tennis tornooi zijn: A-TORNOOI: Heren enkelspel tweede ronde: L. Melk (Zaandam) sl. dr J. Suyver (Hilversum) 64, 26, 63; J. Groen (Beverwijk) .sl. G. Groen (Beverwijk) 6—2, 6—3; F. Hughan (A'dam) sl. G. Veening (A'dam) w. o. Halve finaleF. Hughan sl. J. Groen 6—2, 62; J. Volkmaars (A'dam) sl. L. Melk 6—0, 6—1. Finale: F. Hughan sl. J. Volkmaars 6—4, 6—4. Heren dubbelspel eerste ronde: W. Groen (Beverwijk) en J. Post (Beverwijk) sl. J. de Graaff (Zaandam) en L. Melk 3—6, 7—5, 6—2. Halve finale: J. Volkmaars en H. Jan sen (Uitgeest) sl. J. Groen en G. Groen 64, 62; W. Groen en J. Post (Bever wijk) sl. mr. D Buiskool (Hoorn) en W. de Nijs Bik (Schiedam) 75, 4—6, 62. Finale: J. Volkmaars en H. Jansen sl- W. Groen en J- Post 6—0, 4—6, 6—1. Gemengd dubbelspel eerste ronde: de heer en mevr. Hughan sl. mej. C. van Limburg Stirum (Bergen) en W. de Nijs Bik 63, 64; mej. E. van .Scherpenzeel (Heemstede) én H. Esser (Bloemendaal) si. mej. R. Koppen (Alkmaar) en Jn. De Nederlandse bond van handels- en kantoorbedienden „Mercurius" en de R.K. bond voor administratief perso- aeel Sint Frctnciscus van Assisizijn door de Amsterdamse rechtbank ver oordeeld tot betaling van een schade vergoeding aan de Tielse fruitveiling Septer. wegens onrechtmatige actie. Op 31 Augustus 1951 was bij de Tiel se fruitveiling een werkstaking uitge broken, die geproclameerd was door beide bonden. De veiling riep hierna sollicitanten op, om het bedrijf weer in gang te krijgen, doch de beide bon den pareerden door middel van een advertentie in de Tielsche Courant en door pamfletten, waarin eventuele werkwilligen werd aangeraden niet bij Septer te eaan werken. De bewoordin gen van de advertentie en de pamflet ten waren van zodanige aard, dat zij een aldus heeft de rechtbank be paald onrechtmatige daad op leverden. De bonden zijn nu verplicht de aan de veiling toegebrachte schade, welke in een staatsprocedure is vastgesteld, te vergoeden. In dit vonnis hebben de gedaagden berust. De Braziliaanse regering heeft een aan- ta. beperkende maatregelen uitgevaardigd ten aanzien van het vervoer door buiten landse maatschappijen van passagiers uit landen, die o-a. tussen Brazilië en Neder land gelegen zijn. Door dit besluit is o.m. de KLM in zekere zin genoodzaakt het vervoer tussen Brazilië en derde landen in te perken. Dr. Hoeneveld, de oudste deelne mer aan het Badgasten-tennistor nooi, in actie tijdens een van zijn partijen Schmidt (Bergen) 6—3, 7—5; de heer en mevr. Schuurman (Alkmaar) sl. mej. T. "Winder (Bergen) en dr Suyver .Hilver sum) 75, 62. Halve finale: de heer en mevr. Hughan sl. mej. E. van Scherpenzeel en H. Esser 61, 6—2; mej. R. Kruisinga (A'dam) en J. Volkmaars sl. de heer en mevr. Schuurman 61, 62. Finale: de heer en mevr. Hughan sl. mej. R. Kruisinga en J. Volkmaars 2—6, 6—0, 6—1. Dames enkelspel eerste ronde: mej. R. Koppen sl. mej. T. Winder 62, 63. Halve finale: mevr. Schuurman sl. mej- E. van Scherpenzeel 1—6, 6—2, 6—2; mej. R. Koppen sl. mej. R. Kruisinga 6—3, 3—6, 6—4. Finale: mej. R. Koppen sl- mevr. Schuur man 63, 63. B-TORNOÜI: Heren enkel 3e ronde: W. de Nijs Bik sl. J. Bijlsma (Bergen) 6—1, 6—2; J. de Graaff sl. C. van Oppen (Limmen) 61, 63. Halve finale: W. de Nijs Bik sl. E. Eberle (R'dam) 63, 62; H. Esser sl- J. de Graaff 2—6, 6—4, 6—4. Finale: W. de Nijs Bik sl. H. Esser 62, 62. Heren dubbel: halve finale: F. Musch- ter (Santpoort) en H. Esser sl. dr G- Hoeneveld (Bergen) en ir A. Kramer (Hil versum 6—2, 64. Finale: P. de Koning (Alkmaar) en R. Couvée (Alkmaar) sl. F. Muschter en H. Esser w. o. Gemengd dubbel: le ronde: mej. T. Winder en J. Besijn (Bergen) sl. mevr. Plas en J. Engelkens (Hilversum) 75, 62. Tweede ronde: de heer en mevr. Holsmuller (Alkmaar) sl. mevr. Suyver (Hilversum) en Ir Kramer 26, 64, 75; mej. T. Winder en J. Besijn sl. mevr. Noordenbos (A'dam) en dr G. Hoeneveld 26, 64, 61. Halve finale: mej. H. Woltering (Santpoort) en F. Muschter sl. de heer en mevr. Holsmuller 7—5, 6—3; de heer en mevr. Eberle sl. mej. T. Win der en J. Besijn 64, 3—6, 8—6. Finale: de heer en mevr. Eberle sl. mej. H. Wol tering en F, Muschter 7—5, 6—2. Dames Enkel: halve finale: mej. E- Mallée (A'dam) sl mevr. Gijzelaar (Alk maar) 6—3, 6—1. Finale: mej. E. Mallée sl. mevr. Holsmuller 61, 6—3. Dames dubbel: halve finale: mevr. Hols muller en mevr. Gijzelaar sl. mej. A. Rijnja en mej. F. Rijnja w. o. Finale: mej. H. Baarbé (Bergen) en mej. T. Win der sl. mevr. Holsmuller en mevr. Gij zelaar 7—5, 7—5. Het mondaccordeon-trio de Tarubo's toonde weer zijn vaardigheid op het mondorgel en liet de note comique ook niet achterwege. Het Zwitserse Jos Trinary Kwartet, piano, clarinet, accordeon en cpntrabas, speelde eigen composities. Luchtig werk met virtuoze inslag. Dit ensemble wist op zeer brillante wijze zijn muziek te serveren. De Hawaiianmuziek van het Tahiti- trio viel bij veel luisteraars zeer be grijpelijk in de smaak om de zeer ro mantische en zoetelijk melodische in- slag. Met bijzondere belangstelling heb ben we geluisterd naar de specifieke Zwitserse volksmuziek door een duo dat enkele jodelnummers zong. Het kleine Jodel-mannenkoor zong volko men homogeen en correct. Er was een nummer bij in zuiver lieder-tafel stijl, waarbij het effect nog werd geaccen tueerd door het afschieten van enkele vuurpijlen. Het was dus deze avond een uitge breid muzikaal menu. Wel geschikt voor een zomerse vacantie-avond. De belangstelling in het Openlucht Thea ter was goed en het publiek toonde veel waardering voor het uitgebreide en zeer gevarieerde P™S™aREURS Eén van de oudste verenigingen ter plaatse, de amateur-toneelvereniging „De Maskerspelers'' zal met de aan vang van het nieuwe speelseizoen niet meer voor het voetlicht verschijnen. Wegens gebrek aan jonge spelers, ge brek aan behoorlijke repeteer- en speel ruimten en door de hoge onkosten, die per seizoen met drie speelavonden op gebracht moeten worden, heeft het be stuur gemeend de vereniging op non- actief te moeten stellen. De Maskerspelers, die veertig jaar to neel hebben gebracht zullen een lege plaats in het verenigingsleven achterla ten. In de afgelopen nacht te omstreeks één uur is de 18-jarige Ria K. uit Ber gen, die met haar broer per bromfiets op weg was van Hoorn naar huis ter hoogte van de Galgebocht, even bui ten Hoorn, ten gevolge van de mist van de dijk afgereden, waardoor zij een lelijke val maakte. Zij liep een hoofdwonde en een lichte hersen schudding op, zodat zij in het Stads ziekenhuis te Hoorn moest worden opgenomen. Geboren Trijntje E-, d. van G. Blak en R. A. Ooijman. Elbertus T. H., z. van E. T. H. Munk en T. van de Weerd. Maria L. A., d. van J. Min en E. Terwijn. Getrouwd Adrianus Vredenburg en Margaretha M. van der Steen. Jo hannes H. van Pappelendam en Aaltje Hollander. Grandioos was weer het succes van Sjors van de Rebellenclub met Sjim- mie, de negerjongen, die in het open luchttheater gezamenlijk optrokken te gen Pedro de Paardendief. Deze uitvoe ring, die gisterenmiddag werd gegeven, kon ondanks het schitterende weer, ruimschoots concurreren met het strand. De opgetogen jeugd genoot van een kostelijke middag. Er waren alleen li ters ijs nodig om de verhitte gemoede ren weer tot bedaren te brengen. KINDEROPTOCHT BERGEN AAN ZEE Vrijdagmiddag te 14.30 uur, wordt wederom een gecostumeerde kinderop tocht georganiseerd door de V-V.V. De ze optocht, die zeker niet de bedoeling heeft dat er met dure costuums wordt opgetreden (de orginaliteit is het voor naamste) wordt door de dames Mm. Huvgens. Mw. Boendermaker en Mw. Klomp als jury-leden beoordeeld. BERDOS WON ECHT Hoewel de kop duidelijk aangaf, dat Berdos de Alcmaria-combinatie met 32 wist te verslaan vermeldde het daaronder volgende bericht juist het tegenovergestelde. De gastheren kwamen het zij hier nog eens her haald terdege met een 32 overwin ning uit de bus. DONDERDAG PRESTATIE-ZWEMMEN Donderdag zal in het Pesie-bad nog maals de gelegenheid worden gegeven tot prestatie-zwemmen over één of twee km voor pensiongarten en abonné's. Het werk aan de Kerkrestauratie vordert goqd. Zoals de vele bezoekers aan het werk kunnen constateren be- lo >ft de oude kerk weer een zeer fraai gebouw te worden en wanneer straks het zeventiende eeuws meubilair weer is opgepoetst moet het verblijf in deze kerk een waar genoegen zijn. E.en waar genoegen is het waar schijnlijk ook geweest voor de vele uilengeneraties om in de kerk een on derkomen te zoeken. Bij de sloopwerk zaamheden ontdekte men, dat in de loop der eeuwen tal van uilen hoog in het gebouw een ware begraafplaats van muizenschedels hebben ingericht. Het aantal werd op honderdduizenden geschat. Zonder deze uilen zou het niet onmogelijk zijn geweest, dat Oude Niedorp door zulk een muizenplaag was geteisterd, dat de man van Ha- meln er aan te pas had moeten komen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3