Wij wachten op een schip naar Disco-baai Nederland wil Belgisch melk poeder uit markt nemen De man uit Muskalië De bevolking zegtImaga Medeleven of....? WEK DE GAL IN UW LEVER OP Onder Groenlanders en Eskimo's (12) Anth. van Kampen f Pim, Pam, Pom en de wonderlamp Oplossing moeilijkheden in Benelux-kader ANWB-technostation in de hoofdstad Ons dagelijks feuilleton LUISTER EENS NAAI Radioprogramma OxAcick-1 Ruim vierhonderd i Vorst niet meer de hoofdstad \Warmer zomerwe WEERBERICH1 JK HOOP in staat te zijn, lezers, u in dit artikel een indruk te geven van de werkelijk niet geringe problemen, waarmee wij hier op Godthab te maken hebben. Wij hebben het vertrouwen een deel dezer problemen te overwinnen, maar als ik dit zit te schrijven zijn de moeilijkheden nog steeds bezig zich op te stapelen. De enige goede kant hieraan maar clan ook werkelijk de enige) is, dat we ons terdege op moeilijkheden en tegenvallers hadden ingesteld. We wisten dat dit alles over ons zou komen. We hebben alleen niet geweten dat het zo spoedig zou komen. In Holland maakten Van der Zee en ik ons plan. Dat was een ontwerp plan, dat een poging inhield om te trachten langs de Westkust van Groenland omhoog te komen. Wij legden dit plan voor aan de heren van het Groenlandbestuur in Kopenhagendie zeiden dat het een inte ressant en veelbelovend plan was, maar ze hadden er niet helemaal ge loof in. Men keek ons aan en vroeg of wij reeds met mensen gesproken hadden, die daar gereisd hadden, leden van expedities en zo. Dat had- den we niet. Het gevolg was dat enkele correcties in dat plan werden aangebracht en met dat gewijzigde plan vertrokken we naar dit land. Op deze manier zou het wel uitvoerbaar zijn, dacht men. Enwij dachten aldus. WIJ hebben in deze dagen contact gehad met practisch iedere heel en half-officiële persoonlijkheid op Godthab, en al deze mensen zijn thans op de hoogte van ons plan. Er is niet één die heeft gezegd dat het geen prachtig plan is. Men heeft het be wonderd en geprezen en gezegd: ja, op die manier zou het mogelijk zijn. En daar is het dan bij gebleven en een serie ontnuchteringen is ons niet bespaard. Ontnuchteringen in vele en verscheidene vormen. Eerst nu weten we wat het zeggen wil: op Groenland te zijn en ons te bevinden op Godthab. Dat betekent een vrijwel volledig isolement. Er gaan in deze en de komende maanden een paar schepen naar het Noorden, maar niemand hier weet precies welke en ook niet wanneer. Dat is in hogi mate lastig bij het opstellen van een reis schema. Er was een schip ingelegd dat in de richting van de Disco-baai zou varen, maar er zijn geen berichten over dat schip. Oorzaak: de enorme ijsgang van dit jaar. Het gehele Zui den zit blijkbaar opgepropt met ijs en men hoopt alleen dat het zich spoe dig los zal breken, zodat er contact mogelijk is met dat Zuiden. Daarop moeten we wachten en dat kan lang duren. Er is een ónder schip, maar dat ligt ergens met machineschade en het is dus voor ons doel evenmin bruikbaar. En dan is er sprake van nóg een schip, maar geen sterveling op Godthab kan ons zeggen waar het precies is. Het doet plezierig en bijzonder hart verwarmend aan te merken, hoe ieder een met ons meeleeft en hoe iedereen er op uit is ons te helpen. Maar al die goede bedoelingen brengen ons geen meter verder noordwaarts. En daar, noordwaarts, ligt onze weg. Er is een Amerikaanse basis ergens in het Zuiden en nog een in het Noor den. Daar zijn vliegtuigen, maar die bases zijn van hieruit onbereikbaar, afgezien van het feit of er vliegtuigen beschikbaar zijn die langs de kust gaan; en of we toestemming zullen krijgen er gebruik van te maken. Die kans kunnen we in ieder geval rustig afschrijven. Er is geen enkel ander middel van vervoer. Misschien dat e. zich hier en daar onder de lezers een argeloze ziel bevindt, die meent dat men tenslotte kan lopen. Jawel, lopen langs een kust die in vogelvlucht gemeten een lengte heeft van Amsterdam naar de Sahara en welke lengte men practisch kan verdrie- o. verviervoudigen van wege de eindeloze fjorden die men moet passeren. Het wachten is dus op een schip voor Disco-baai. En ten aanzien van dat schip bewegen wij in deze dagen hemel en aarde. Komt er, een, en zo ja, waar is het? De goedmoedige, vriendelijke Denen zien ons wat verbaasd aan en ik ge loof dat ze het niet helemaal begrijpen. Waarom die haast? Er zal wel eens een schip komen, nietwaar. Maar op de vraag: wanneer?.... daarop wordt ge antwoord met dat ene, alleszeggende, allesbepalende woord in dat land, een Groenlands woord: Imaga. Misschien. Het is het enige ding dat ik op Groen land in deze week heb leren haten Bitter haten. Imaga.... misschien. [MAAR het blijft niet bij deze moei lijkheid. Want k 1 s er een schip voor de Disco-baai komt, en dat brengt ons naar het Noorden, hoe komen wij later weer Zuidwaarts? Dat schip blijft waarschijnlijk een dag in de baai, om zo snel mogelijk terug te varen. Kun nen we het riskeren met dat schip (als het komt) mee te gaan? In ieder geval is het niet ons plan te over winteren op Groenland. Elke morgen en elke avond zitten we, met onze Deense vrienden, over de kaart van Groenland gebogen. Weer andere Denen komen ons verrassen met tabellen, waarop de routes en af- vaartdatums van schepen aangegeven staan. Maar iedere datum en de naam van ieder schip is omgeven met een wolk van lm a g a's.... misschiens. Gelooft u mij, lezers, dat dit een bij uitstek onaangename situatie is. Het is de situatie van twee mensen die zich half en half gestrand weten op een voorpost. Vóór ons is de zee, achter ons de IJskap. Maar ons doel is voorlopig noch die zee noch die Overzicht van Godthab met be sneeuwde bergen op de achter grond IJskap. Ons doel is de weg Noord waarts. De Denen knikken enthousiast en zeggen dat dit inderdaad zo is. En daar blijft het dan bij. Imaga.... misschien! In dit land is, dat weten we nu wel zeker, niets zeker, niets vast, niets bepaald. Je bent op iedere post geïsoleerd en als je geluk hebt komt er een vervoersmoge- lijkheid. Dat kan lang duren en het kan spoedig zijn. Inmiddels werkt voor ons de radio, er worden telegrammen naar andere posten verzonden, alles wat semi- en heel-officieel is werkt mee, omdat men op de een of andere manier töch wel iets ziet in de onder neming. Aan de andere kant besloop me gis teravond plotseling de vrees of deze Denen het toch niet zo heel erg vinden dat we hier voor kortere of langere tijd gestrand zijn. Omdat wij nieuws voor hen zijn. Omdat wij iets weten te vertellen van de wereld buiten hun isolement. Maar die gedachte is on vriendelijk en het is beslist niet waar. Maar dat je het gaat denken, de monstreert misschien iets van onze stemming. Overigens ontbreekt het niet aan opbeurende verhalen. In de trant van deze: een jaar gr'eden kwam hier per vliegtuig, een rijke Amerikaan. Hij wilde Groenland „doen" (hetgeen wij ook willen, maar dan toch an ders). Hij begaf zich naar de Gouver neur en vroeg wanneer de trein ver trok. De Gouverneur wees er de man beleefd op dat men hier geen treinen kende. Waarop de Yankee reageerde: dan neem ik de bus wel Dit is een historisch verhaal. Even historisch als het verhaal van de man die hier ook aankwam, nog niet zo lang geleden, en op een schip wachtte dat bem verder zou brengen. Hij wachtte twee maanden in Godthab en vertrok toen weer naar Europa. Hij had geen stap buiten deze voorpost gezet. Of wij bezig zijn hier de moed te verliezen? Niet in het minst. Er zijn een paar mogelijkheden in de maak. Ze zijn wel vol i m a g a's, maar ze zijn er in ieder geval. Een schip is (mis schien) op dit ogenblik onderweg naar GodthSb. Moge de Voorzienigheid met ons zijn en maken dat de machine het niet opgeeft. Op dit schip is het wach ten en alle Denen wachten met ons mee. Dat is aardig en misschien helpt het. Imaga. Het regent nu twee dagen. Een niet- eindigende, ijskoude regen. De hemel is als een dweil en het rotsplateau voor het huis ziet er als eep sombere vesting uit. Het heeft iets van een schilderij van Willink. Zo mogelijk nög somberder, desolater. Van der Zee ontdekte dat het vandaag Coronation Day in Engeland was en hij heeft ver twijfelde pogingen in het werk gesteld om Londen te bereiken met het prach tige radiotoestel van rechter Jorgen Kisbye Moller. Geen schijn van kans. Alleen een gepruttel, een geraas, een gepiep en een gegil. Met af en toe een flard van een woord En gels. Amerika was evenmin te krij gen. Toen hebben wij een sigaret op- mniiuiiiimniinniniinnniiiHnRniRimniinumniiinnnmiiniiiniiiiniiiiiirEunfHiiiiiiiniBB door EmWEEmmEEllEElllEllllMillllllElülllöllllinilli* gestoken en elkaar aangekeken. En we hebben elkaar gevraagd: wat is dit voor een land, waar de mensen radio-toe stellen hebben en niets om op te vangen? We realiseerden ons, in dat uur, hoe geïsoleerd we zijn, hoe gevangen op deze voorpost. Buiten regende het en de sneeuw op de bergen ziet er grauw en vuil uit. Onze hoop is op een schip. Het zal wel komenvandaag of morgen. O ja..., imaga. Vier Groenlandse meisjes in de kledij van haar land. 90. Pim, Pam en Pom begrepen er niets van. Wat was Ali nu weer van plan? Ze zagen een bij om het hoofd van het paard heencirkelen en z'i zagen ook hoe het paard plotseling een woeste sprong voorwaarts deed. Met een paar wilde ogen sloeg het paard op hol en Pim, Pam en Pom gilden het uit, toen zij zagen dat het paard rechtsstreeks op Mientje, het dochtertje van de commis saris afsprong. Ook Piet Pakkum hoor de het gegil en draaide zich om, om te zien wat er aan de hand was. Ook hij zag het gevaar, maar voor hij zelf iets J^EDERLAND heeft zich bereid ver klaard tot eind October een zekere hoeveelheid Belgisch mager melkpoe der,, bereid volgens het z.g. verstui vingsprocédé, door het in- en verkoop bureau voor zuivel uit de markt te doe:i nemen en wel tegen dezelfde prij zen als waartegen ook in Nederland ge produceerd melkpoeder bij het IVZ kan worden Ingeleverd. De motieven, welke het bedrijfschap voor zuivel tot dit besluit hebben ge leid, zijn de volgende: Reeds enige tijd valt het de Belgi sche zuivelproducenten moeilijk, voor de bij de boterproductie vrijkomende ondermelk een bevredigende opbrengst te verkrijgen. Men tracht hierin te voorzien o.a. door de bereidingen van verstuivingsmelkpoeder. De afzet van het door de Belgische fabrieken gepro duceerde poeder levert echter nog wel moeilijkheden op. De pogingen van de Belgische produ centen om hun ondermelk tot waarde te brengen hebben intussen ook invloed op de Nederlandse zuivelindustrie. De laat ste maanden zijn nl. vrij belangrijke hoeveelheden ondermelk tegen lage prij zen uit België in Nederland ingevoerd, hetgeen in verschillende opzichten weer bezwaren opleverde voor de Ne derlandse zuivelproducenten. De Nederlandse regering heeft nu besloten aan de Belgen voor te stellen op deze ondermelklevering naar Ne derland het protocol van Luxemburg toe te passen, hetgeen betekent dat de Zonder enig ceremonieel is gisteren te Amsterdam een nieuw tecbnostation van de ANWB in gebruik genomen. In de technostations kunnen de auto's van ANWB-leden worden onderzocht op gebreken. Sedert 1948, toen de technomobiele dienst werd opgericht, zijn al meer dan 1600 auto's onder zocht. In het station, dat thans in Amster dam in gebruik is genomen, zullen techno-keuringen centraal kunnen ge schieden, terwijl er ook expertises wor den verricht. Dergelijke stations be staan reeds in vijf grote steden, en er wordt over gedacht, om ook in Maastricht een station in te richten. De vier technomobielen die de ANWB in dienst heeft, zullen beschikbaar blij ven voor streken waar nog geen tech- nostation gevestigd is. U tolt morgens „kiplekker" oit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt wordt humeurig en loom. Neem de plantaardig! CARTER'S LEVERPILLETJES om die Utei gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel lang op natuurlijke wijze te regelen. Eei plantaardig zacht middel, onovertroffen om d< gal te doen stromen. Eist Carter a Leverpilletjes (Advertentie Ing. Med.) 2. „Meneer Ponsonby, veronderstel ik?" vroeg Elwood stroef, tegen beter weten in op een ontkennend antwoord ho pende. Peter stak zijn hand uit. „Niemand anders", zei hij vrolijk. „U bent zeker oom Elwood en tante Letty? Ik ben blij u te zien". Zijn handen waren blank, ongelijkmatig en nogal lang, constateerde Letty. „Wij zijn blij je hier te kunnen be groeten Peter", zei ze. „Welkom in Amerika". „Welkom in Pottsville, beter gezegd", vulde Elwood aan. Peter khikte vriendelijk. Toen hij zijn armen breed uitspreidde zuchtte de accordeon huilend, ,,'t Is een aardig plaatsje Pottsville nietwaar? Waar is het?" „We komen er langs als we naar huis gaan", zei Elwood. Hij staarde naar de rommel voor zijn voeten. „Is dit allemaal van jou Peter?" „Zeker. De rest komt per schip. Ik hou er niet van om mezelf met onno dige bagage op te schepen". „Dat is heel verstandig van je". Toen ze dit zei, zag Letty in één oogopslag een saxofoonkist, een trombone, gewik keld in een flanellen zak en onmisken baar de majestueuze omvang van een grote trom. „Speel je ook piano?" vroeg ze laco niek. Peter knikte enthousiast. „Oh ja. Tante Cecilia vertelde me, dat u er een thuis hebt". „Gelukkig dat ze dat wist", lachte Letty vriendelijk. Peter liet die hatelijkheid blijmoedig over zich heen gaan. „A propos, tan tetje, beroemt uw familie zich niet op nog zo'n lieftallig lid?" „Bedoel je Claudia misschien?" „Precies". „Ze wacht thuis op je", zei Elwood, terwijl hij zich afvroeg, waarom Peter verteld was, met welke bedoeling hij naar Pottsville was gestuurd. „Ik kan haast niet wachten tot ik daar ben", zei Peter. „Sedert ik de foto zag, waarom tante Cecilia u gevraagd heeft, heb ik er naar verlangd zulk een schoonheid in levenden lijve te ontmoeten". „Oh.... die foto is wel een beetje geflatteerd hoor", begon Elwood haas tig. „Er is heel wat aan geretoucheerd." Hij besloot de koe bij de horens te pakken. „Maar.... ehwat ik zeg gen wou, weet je eigenlijk wel, wal» om je naar Pottsville bent gekomen Peter?" Peter zette grote ogen op. Hij keek zijn tante Letty verbaasd aan. „Voor vacantie denk ik. Om uit te rusten." Zijn stem klonk wat gemaakt. „Of is dat niet zo soms?" Letty en Elwood voelden zich gewel dig opgelucht. Hij wist dus van niets en dat betekende, dat er nog hoop was, dat hij Claudia niet zou mogen.... „U zet me toch niet aan het wei': wel?" vroeg Peter klaaglijk. „Tante Cecilia zei, dat...." „Ik denk er niet aan", grinnikte El wood. „Natuurlijk niet, beste jongen l Maar zullen we de zaak maar opladen? Prachtig, dat je alleen maar het hoogst nodige meenam. Dat bewijst, dat je een ervaren tourist bentj Peters gezicht klaarde op. „Och ja, tante Cecilia is altijd erg aardig voor me geweest. Ze heeft me de halve we reld zo'n beetje rondgestuurd. En daar bij keek ze niet op een dubbeltje. Na die herrie schijnt ze tot de conclusie te zijn gekomen, dat de universiteit niet de geschikte plaats is om mij al gemene ontwikkeling bij te brengen". „Herrie 1" Elwood liet de koffer die hij met moeite langs het perron had gezeuld los en kee' op. „Ja. Tussen tante en de leraren 1", legde Peter uit. „Ze konden het niet eens worden over mijn kwaliteiten als student". „Je bedoelt, dat ze je van school stuurden?" Peter bloosde. „Natuurlijk niet oom". Hij deed alsof hij zich hevig beledigd voelde. „Ik probeerde pas er op te komen". „Een subtiel onderscheid 1" merkte Letty plechtig op. Peter beloonde haar met een waar derend glimlachje en vergat zelfs zijn transpirerende oom een handje te hel pen. „Nu ja", ging de blonde jongeman mededeelzaam verder, toen ze in de auto zaten en op weg waren naar Hui ze Ellis. „Ik zou natuurlijk wel één of twee uurtjes per week vrij kunnen maken, als u beslist hulp nodig hebt...." Hij gniffelde toen hij zei: „maar heeft u zoveel barsten in het aardewerk gehad, dat er in de aarde werkfabriek niet meer voldoende per soneel afkan?" „Alsjeblieft niet!" riep Elwood ge schrokken en toen hij wat gekalmeerd was voegde hij er met een glimlach aan toe: ..Ik heb er zelf al voldoende schade in aangericht. En trouwens, je komt hier toch niet om te werken". „Beste oom. Eerlijk, ik voel me hier al helemaal thuis", grijnsde Peter. „U hebt om zo te zeggen het ijs in één keer gebroken". Elwood zuchtte. Ze reden nu langs een rij winkels, een postkantoor, een, garage en een bankgebouw. „Ziehier het zakencentrum van Pottsville", zei hij kortaf en een ogenblik later op de zelfde toon: „Pottsville's regeringscen trum". Huize Ellis stond een beetje achteraf op een lichte glooiing. Het was om geven door een park, waarin rechts en links van het huis een tennisveld, een bescheiden zwembassin en een pa- viljoentje lagen. Ondanks het feit dat dit er allemaal vrij haveloos uitzag, getuigde het toch van een zekere voor naamheid. Mathilde Wisniak opende de deur. Zij was een Pools meisje, dat op een vriendelijk verzoek van Letty en El wood haar tijd verdeelde tussen het huis en de fabriek. Ze was groot en sterk en deed, wat het koken en het doen van de huishouding betref met onder voor een volledige staf van be dienden. Ze was breed genoeg van op vatting om haar werkgevers als haars gelijken te beschouwen en zo demo cratisch, dat ze de familie Ellis be handelde alsof ze daartoe zelf ook be hoorde, een privilege, dat ze zich toe eigende in ruil voor de raad en daad, waarmee ze Elwood in diens zaken van dienst was. „Hallo", zei ze tegen de verbaasde Peter, terwijl ze diens hand in de hare bijna vermorzelde: „Aangenaam met u kennis te maken. Ik zag ook eens een kangoeroe! In een dierentuin was dat". Peter wist niet direct, wat hij daarop moest antwoorden. Hij werd eerst rood en daarna bleek. „In Australië wonen meest mensen", stamelde hij na een ogenblik. „Ik ben een van hen". Mathilda toonde glimlachend haar korte witte tanden. „Zeker", zei ze „Dat klopt". Ze schudde haar blonde vlechten en liet de aangekomenen bin nen. „Uw kamer is boven", riep ze Peter achterna. „Mevrouw Ellis zal u die wel wijzen. Dan zal ik ondertussen voor je spullen zorgen". (Wordt vervolgd.) Belgische ondermelk voortaan niet 1 neden een bepaalde minimumprijs 1 te lande zal kunnen worden ingevoerj Anderzijds is, teneinde de Belgisck zuivelindustrie tegemoet te komen I haar streven voor de ondermelk bevredigende opbrengst te verkrijgt! besloten de gelegenheid open te stelld om mager verstuivingspoeder, geproduj ceerd in België, bij het Nederlands i en verkoopbureau voor zuivel in te li veren op dezelfde voorwaarden voor inlevering van Nederlandse poe_. gelden. Aldus hoopt men in het kade van de Benelux een oplossing te 1 ben gevonden voor enkele tot dusvem op dit terrein bestaande moeilijkhedi in de beide landen. het hoorspel Miranda van Peter Blackmore, 20.45 over Hiluersia 11 of naar Les contes Hoffman, de fascinerende vertellingen vit Hoffmann, in muziek vertui door Offenbach. (20.30, Noemt- gen, 1376 en 288 meter). Om 11301 wordt over Hilversum I <n 1 klankbeeld over het bedijking!- werk op Schouwen uitgezonden, I onder de titel „Schelphoek, laat- ste bolwerk van het water". Op Schouwen wordt gestreden om het behoud van meer dan 10,OM j hectaren land. Dick van Bommel is de samensteller van dit klank- L beeld. WOENSDAG 12 AUGUSTUS HILVERSUM I. 402 m.: 7.00-21' NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7. Gym. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voorj dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. Gram. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Grnj 0.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de hu viouw. 9.35 Gram. 10.15 Idem. 10.30 Ma| gendienst. 11.00 Gram, 12.05 Sopraan! piano. 12.30 Land. en Tuinbouwmedei lingen. 12.33 Gram. 12.59 Klokgelui. IJl Nieuws. 13.15 Protestants InterkerM Thuisfront. 13.20 Mandoline-Ensemb 13-50 Orkest-concert en koorzang, 1M Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. W| Gram. 18.00 Metropole-Orkest. 18.30 „Spr trum van het Christelijk Organisatie- a Verenigingsleven". 18.45 Zigeunerkwit] tet. 19.00 Nieuws. 19.10 Boekbesprekidj 19.25 Gram. 19.30 Buitenlands overziet! 19 50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Blij Philharmonisch Orkest, soliste en '7 koor, 21.30 „Schelphoek, laatste bolwed van het water", klankbeeld. 22.00 lie'] mondorgel. 22.15 „Mahalia Jackson, sic van zwart Amerika", causerie. 22.30 Gnöj 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws e S O.S-berichten. 23.15 Gram. 23.40-211 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VAIII 10 00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPMfl 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. ïlf Gram. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws. 8.18 Grs 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. de vrouw. 9.10 Gram. 10.00 „Boeken i op reis en thuis". 10.05 Morgenwijd 10.20 Voor de vrouw. R.V-U.:: 11.00 Drs. N. van Dorp van Vliet: „De lever houding: Onze stofwisseling en spljsve] tering". 11.30 Gram. 12.30 Land- en Tuir bouwmededelingen. 12.33 Voor het land. 12-38 Piano-duo. 13.00 Nieuws, bi Tentoonstellingsagenda. 13.18 Gram. UT „De weg omhoog", causerie. 14.15 Grssf 15.00 Voor de kinderen. 16.00 Vierhand pianospel. 1610 Voor de jeugd. 16.45Vo^ de zieken. 17.15 Amus -muziek. 17.50 1 geringsuitzendingH. M. Laupman: Nis] Guinea in de zeevaarthistorie". - Nieuws en commentaar. 18.20 Gram. U) H V.U.: Dr. A. Saalborn: „Zwervers kJ literatuur: Don Quichotte". 19.00 Grs'J 19.10 „Langs het strand van Nederland] klankbeeld. 19-30 Voor de jeugd. Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. Militair kapel. 20.45 „Miranda", hoorsp» 22.00 Dansmuziek. 22.35 „Het waddenpjjj bleem", causerie. 22-50 Gram, Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws k peranto. 23.20 Gram. 23.40—24.00 Holl'1 Festival: „Lulu", opera (3e bedrijf). Directie: J. BIJLSMA en C. KRA Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 55 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11 Tel. 33J Postgiro 187294 kon doen, voelde hij als het ware ijzeren hand in zijn nek, de hem vocjl waarts duwde in de richting van het o hol geslagen paard. En er klonk stem in zijn oren. die hem toefluisterai „Piet Pakkum, jij houdt dat paard gen! Jij redt Mientje van de commiss ris van een wisse dood en dan zal - commissaris je weer In genade aanr.u men!" Maar dat alles realiseerde Pis, Pakkum zich niet! Hij werd als een k nonskogel voortgestoten in de richtl van het wild hinnekende paard. m»|k is .ideaal voor da kallid Nadat Zondag het Griekse Ithaki door een aardbeving wa iterd, waarbij drie personen on Ven kwamen en vijftig werden zijn Dinsdag op het Griekse Cephalonia door een aardbevi Honderd personen gedood en tweehonderdvijftig gewond. Tv pen werden volkomen ver wot op het eiland Zante en in dorpi de Westkust van de Peloponnes den huizen beschadigd. De ii van Zante verkeren in paniekst en leven in tenten. Het totaal daklozen zou ongeveer 3000 bi De Sjah van Perzië heeft zich ren met zijn echtgenote per vli naar Ramsar aan de Kaspische Z geven voor een vacantieverblij een week. Waarnemers geloven, ©jah niet in Teheran aanwezig w ®ls premier Mossadeq, zijn grote speler, waarschijnlijk Vrijdag n radiorede het resultaat van de Ttemming over ontbinding va ^weede Kamer zal bespreken. Het Britse blad „Evening News' zelfs te melden, dat de Sjah Perz verlaten, openlijk indien mogeli het geheim als het niet anders ka zou prins Sjahpoer Ali Ridha als i opvolger hebben aangewezen. De Vanaf jl. Zaterdag genieten i :.S°°r het eerst dit jaar van werk un zomerlveer. Temperaturen v 'O tot 23 graden C. komen de lat ivf dagen in onze kustprovint voor Vandaag zal het nog wc worden, in het binnenlai woraen zelfs temperaturen van o de 30 graden C. verwacht. 1 (tuis op invallen van koelere se vin i? kü deze vlakke luchtdru verdeling groot, waardoor de ter Veratuur in de namiddag aan h strand tot iets minder hoge waa f VA™/ kunnen oplopen. Niettem\ O'Wt het ideaal strandweer. H is mogelijk, dat de eerstkoment dagen dit zomerweer blijft, i to°rdt de kans op onweer vat utt het Zuiden groter. Het hogi vrukgebied trekt langzaam I yestelijke richting voort waardot de verdere vooruitzichten enigs «is onzeker worden. Verwachting tot morgenavond: plaatselijk onweer Warm tot zeer warm weer me Plaatselijk onweer. Overwegen yatige wind tussen Zuidoost e Zuidwest. D9nnordag: Zon °P 52°- °nde 40.09; maan op 9.33. onder 20.51 (Advertentie Ing-

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 4